Honneponnetje dwaas maar met leuke actie 'West Side Story' in eerste week Filmzomer Dusty: de tegenvoeter van Lassie 'Rijk der zinnen' naast 'Lolita' in Filmhuis JEUGDFEUILLETON START VANDAAG BIJ TROS Jong kanonnen vlees in 'Hamburger Hill9 VRIJDAG 1 JULI 1988 Goldie Hawn als verwend kreng in 'Overboard' Wol OOK IN DE BIOSCOOP bIDE STEM GIDS 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 SPEELFILMS OP TV DE STEM Van onze filmredactie Filmhuis Concordia in Breda zet zijn zomerpro- gramma 'Mad mad summer' na 'Max mon amour' van Nagisa Oshima voort met een berucht geworden film van dezelfde Japanse regis seur: 'L'Empire des sens' (Het rijk der zinnen). Een geraffineerde realistische verbeelding van een fatale sek suele verslaving, waarbij een liefdespaar zover gaat in zijn lustbeleving, dat het laatste or gasme slechts tot de dood kan leiden. De vrouw castreert dan de man met zijn toestemming. Een cerebrale, knappe film uit een totaal andere cultuur, die niet ontroert of opwindt, maar verbijstert en aan het slot af keer wekt vanwege de bloede rige wreedheid. Gebaseerd op een vooroorlogse 'case history'. Op 1 en 2 juli. Op 4, 5 en 6 juli: 'Lolita' van Stanley Kubrick uit 1962. Een bijzondere vervreemdende zwart-witfilm ontleend aan de roman van nabokov. James Mason raakt als hoogleraar in de ban van een vroegrijpe tie ner, terwijl haar moeder (een grandioze Shelley Winters) hem graag zelf zou versieren. Peter Sellers verschijnt als een bijna buitenaardse intrigant, die wellust en dood veroor zaakt. Op 7, 8 en 9 juli: 'Possesion' van Andzrej Zulawski. Bizarre, surrealistische film met Isa- belle Adjani als een hysterische vrouw die een verhouding heeft met een blubberig inkt visachtig monster. Vol symbo lische horror-elementen, waarin bloed en eiwit (sper ma?) bijna letterlijk de spuiga ten uitlopen. Opgelegde diep- T2 zinnigheid van een Pools ci neast. Het filmzomerprogramma 'Mad, mad summer' in de Bra bantse filmhuizen is gewijd aan de waanzin en het irreële in de internationale speelfilms. Tot eind augustus zijn telkens drie avonden achtereen - om 21.00 uur - oudere films te zien, waarin op de een of andere ma nier de gekte toeslaat. Veel ge meen hebben zij echter niet met elkaar. In de nieuwste Vietnam-film, 'Hamburger Hill', wordt de beruchte slag van de Amerikanen om 'Heu vel 937' nauwkeurig in beeld gebracht. Keiharde ge vechten vol bloed en drek worden de kijker niet ge spaard. De Britse regisseur John Irvin heeft het be treurd dat Oliver Stone hem met 'Platoon' voor is ge weest. Ook hij heeft partij getrokken voor de gewone Ameri kaanse soldaat, die door het vaderland als kanonnenvlees werd gebruikt. Behalve op een vrij getrouwe weergave van de gevechten in 1969 om Hamburger Hill ligt het ac cent vooral op de romantiek van de kameraadschap tussen veertien jonge Amerikanen met namen als Languilli, Washburn, Frantz, Bienstock en Doe. Net als in 'Platoon' blijft de vijand vrijwel onzichtbaar, zoals dat in deze hopeloze guerilla-oorlog ook in werkelijk heid het geval was. Veertien onbekende, jonge acteurs spe len de rollen in deze op de Philippijnen opgenomen oor logsfilm. Iets van hun eigen karakter, maar ook van het land dat zij dienen, komt in de aanloop tot de operatie en tijdens de slag naarvoren. Maar ook de moed en vertwijfe ling van deze twintigjarigen, die de bijnaam van Heuvel 937 ontleenden aan het feit dat hier bloederig mensenvlees zich bij kilo's opstapelde. Dat oorlog zinloze waanzin is, probeert John Irvin op nieuw duidelijk te maken. Eerder deed hij dat o.a. met 'The dogs of war' en maakte hij uiteenlopende films als 'Raw Deal' met Arnold Scharzenegger en 'Turtle Diary' met een absurde dialoog van Harold Pinter. In 1969 bezocht Irvin zelf Vietnam om een documentaire over de oorlog te ma ken. Ook scenarioschrijver en producent Jim Carabatsos kende de oorlog uit de praktijk. Hij diende bij de First Air Cavalry Division in Vietnam, tussen 1963 en 1969. Dat de film over authenticiteit be schikt, hoeft dus niet te worden betwijfeld. Na de vele voorgangers heeft hij echter weinig nieuws toe te voegen en slaagt hij er evenmin in om een overtuigend drama te creëren. De muziek van Philip Glass, wiens minimale werk steeds lyrischer en pathetischer is geworden, begeleidt de bestormingen van Heuvel 937 op spectaculaire wijze. 'Hamburger Hill' van John Irvin is te zien in Casino 3 in Breda. Door Marjan Mes TWEE kluchten met een flutverhaal en veel vrolijke ac tie moeten de komende weken in de grote bioscoopzalen voor het nodige zomeramusement zorgen: 'Police Aca demy 5' en 'Honneponnetje'. niet meer. Het is ondenkbaar dat een bankdirecteur anno 1988 daar zijn dochter naartoe stuurt. Honneponnetje evenwel staat onder een Spartaans re gime van potsierlijke nonnen, die ook in de loop van de film voor dikaangezet kluchtwerk moeten zorgen. Opgewonden door een keukenmeidenroman netje ontvlucht Honneponnetje het klooster om in de 'grote stad' uit te zoeken hoe de liefde in elkaar steekt en mannen er bloot uitzien. Haar schatrijke, deftige ouders menen - daartoe geïnspireerd door de geldbe luste nonnen - dat hun kind is ontvoerd. Terwijl het schaars geklede meisje met haar wulpse vormen ondanks zich zelf mannen het hoofd op hol brengt, zet de politie (die vol slagen belachelijk wordt ge- Nada van Nie en Herbert Flack in de klucht 'Honnepon netje'. - FOTO CANNON GROUP De laatste, van onze eigen suc cesfilmer Ruud van Hemert, wint het glansrijk van de eer ste. De Amerikaanse film bevat niet veel meer dan onderbroe- kenlol. De Nederlandse kome die mag dan een volstrekt bela chelijk uitgangsgegeven heb ben, de perfecte timing van de grappen en de actie plus enige grappige persiflage op verloe derd Amsterdam zorgen voor onderhoudend amusement. Dat Van Hemert teruggreep naar de katholieke moraal uit de jaren dertig om zijn onno zele heldinnetje (een leuke Nada van Nie) af te kunnen zetten tegen de verdorvenheid van hedendaags Amsterdam, is nogal smakeloos. Kloosterscho len waar pupillen zichzelf, laat staan een ander, nog nooit naakt hebben gezien, bestaan waarschijnlijk zelfs in België maakt) een gigantische zoekac tie op touw. Terwijl de kijker wel beter weet, ontstaan misverstanden over een losgeld, dat helemaal niet is gevraagd. De aardige student (Mare Hazewinkel) waar Honneponnetje in het be gin tegenaan loopt, wordt ook verdacht. De relatie tussen het tweetal is een van de aardigste 'thema's' uit de film. Het nieuwsgierige, op seksgebied volstrekt onnozele kind hoopt dat deze schuchtere jongen haar in zal wijden. Maar on danks zijn studie 'natuurlijke historie' en zijn gemakkelijke sociale omgangsvormen schrikt hij daar toch voor te rug. Pas als hij verliefd is ge worden op het meisje met haar 'grote hondenogen' (zoals hij haar tegenover de politie om schrijft), wil ook hij graag. Juist mdat die student de enige levensechte figuur is en geen karakatuur, zoals alle andere personages, zit er toch nog enige geloofwaardigheid in het verder belachelijke verhaal. De film is helemaal of effec ten toegespitst, net als Van He- mert's vorige komedies, 'Schatjes' en 'Mama is boos'. De humor is ditmaal minder agressief en meer voor de hand liggend, maar de visuele effec ten, het stuntwerk, en de actie zijn weer bekwaam gedoseerd. Ruud van Hemert weet precies waarmee hij een, door de tele visie geconditioneerd massa publiek moet treffen. Het ver haal doet er minder toe, het komt er op aan hoe de gebeur tenissen in scène zijn gezet. En daarmee weet deze commer ciële regisseur uitstekend raad. 'Honneponnetje' van Ruud van Hemert draait in Grand Theater in Breda, Roxy in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, Cen traal in Geertruidenberg en De Koning van Engeland in Hulst. Goldie Havm als huissloof van Kurt Russell in de komedie 'Overboard'. Van onze filmredactie Hoe een onuitstaanbare, schatrijke tante een aardige huismoeder wordt van een rommelig gezin; daarvan gewaagt de romantische ko medie 'Overboard'. Goldie Hawn mag deze onwaar schijnlijke metamorfose ge stalte geven. Ze speelt een verwend kreng dat met haar echtgenoot en personeel een luxe jacht be vaart. De gespierde timmer man (Kurt Russell), die een klus niet tot haar tevredenheid uitvoert, wordt door haar over boord gesmeten. Hij kan wraak nemen wanneer zij zelf na een val van de boot haar geheugen is kwijt geraakt. In het zieken huis doet de getergde echtge- noot of hij zijn vrouw niet kent, waarna Russell zich opwerpt als haar man. De wraakzuchtige timmer man kan haar zo mooi laten opdraaien voor zijn chaotische huishouding en vier belhamels van kinderen. Al gauw ontpopt het lastige mens met haar zui nige mondje zich als een ijvere huisvrouw en schattige moe der. Natuurlijk worden de mil- jonaire en de timmerman ver liefd op elkaar. Als dan haar geheugen terugkeert, komt zij voor een moeilijke keus te staan. De liefde overwint ech ter alles. En moralistisch als de film is, wordt ons de les geleerd dat rijkdom en geluk elkaar niet hoeven uit te sluiten. Regisseur Garry Marshall schroomde niet om flauwe cli chés voor de dag te halen en de logica met voeten te treden. Verrassende wendingen neemt de film niet. Het echtpaar Rus sell (Goldie en Kurt zijn in het dagelijks leven getrouwd) is niet om van krom te liggen. Maar voor de liefhebbers van Goldie Hawn - ooit een clow neske komedienne - valt er wellicht genoeg plezier aan te beleven. Zij heeft enkele leuke momenten, vooral wanneer de ware aard van de verwende dame de kop opsteekt bij de ge wone huismoeder. 'Overboard' van Garry Mars hall draait in Casino 2 in Bre da. Van onze filmredactie De Filmzomer '88 in de Ci- nésol-bioscoop in Breda be gon gisteren met 'Una gior- nata particolare', een van de zes donderdagfilms waarin Marcello Mastroianni de komende weken in dit zo- merprogramma een hoofd rol speelt. De filmzomer brengt tot 17 augustus dage lij ks een andere (oudere) kwaliteitsfilm tegen een ge reduceerde entreeprijs. Vandaag (vrijdag): 'Mona Lisa' van Neil Jordan; een fascine rende Britse film over de liefde van een goedhartige ex-crimi neel voor een zwarte, luxe prostituee, die handig gebruik maakt van zijn blinde bewon dering. Mooie rol van Bob Hos- kins in een boeiende milieu schildering van de zelfkant van Londen. Uit 1986. Zaterdag: The French Lieu tenant's Woman' van Karei Reisz. Mooie, romantische film met Meryl Streep als een ge heimzinnige, labiele vrouw die in de 19e eeuw door haar min naar in de steek wordt gelaten. Een tweede, eigentijdse ver haallijn - over de romance tus sen de acteurs die deze rollen spelen - doorsnijdt de historie. Gebaseerd op de roman van John Fowles. Zondag: 'West Side Story' van Robert Wise, Jerome Rob- bins (choreografie) en Leonard Bernstein (muziek). Klassieke dans- en muziekfilm gebaseerd op een Romeo en Julia-verhaal in de straten van New York. De twee elkaar bestrijdende jeugdbendes gaan schitterend gestileerde balletten aan. Het komend seizoen wordt deze musical op de Nederlandse po dia gebracht door het Konink lijk Ballet van Vlaanderen. Maandag: 'Where eagles da- re'; een onderhoudende actie film met Richard Burton en Clint Eastwood, die voor de geallieerde geheime dienst een gevaarlij kse opdracht moeten uitvoeren in de Beierse Alpen tijdens de Tweede Wereldoor log. Spionage en alpinisme voe ren de boventoon in deze span nende avonturenfilm, waarin Mary Ure de romantiek verte genwoordigt. Dinsdag: 'Down by law* van Jim Jarmusch (1986). Een sober verteld verhaal over de ont snapping van drie mannen (Tom Waits, John Lurie en Ro berto Benigni) uit de gevange nis en hun tocht door Lousiana naar de vrijheid. Het gaat min der om het avontuur dan om de combinatie van beeld en geluid. De zwart-witopnamen zijn heel bijzonder en roepen een alternatieve wereld op van vrolijke anarchie en melancho lie. De film wekt de indruk al improviserend tot stand te zijn gekomen. Woensdag: 'Abel' van Alex van Warmerdam. In 1985 was deze ongewone Nederlandse speelfilm een van de grootste bioscoopsuccessen. Een ab surde komedie over een kind gebleven jongeman van dertig, die niet volwassen kan en durft worden. Hoewel de inhoud heel mager is, kan er de eeuwige frustratie tussen ouders en kinderen in worden herkend. De charme zit in de fraaie foto grafie, het leuke spel en de vi suele grappen, die uit het thea ter van Hauser Orkater stam men. Donderdag: 'Permette? Rocco Papaleo' van Ettore Sco- la. Met een kostelijke rol van Marcello Mastroianni als een werkloze Canadees van Ita liaanse afkomst, die in zijn jeugd de bokssport bedreef. Hij is naar Chicago gekomen voor een bokswedstrijd en ontmoet daar een fotomodel waardoor zijn leven verandert. Van onze rtv-redactie Een Schotse collie, een zwarte hengst, een pientere dolfijn, ja zelfs een kangoe roe. Je kunt bijna geen dier soort bedenken of er heeft al een exemplaar van gefi gureerd in een ontroerende jeugdserie. Er is tenslotte geen beter mid del om de jeugd verantwoorde ontspanning voor te schotelen dan het tonen van de trouw en de intelligentie van het dier. Aardwormen, vogelspinnen en andere enge beesten vallen na tuurlijk meteen af, maar ver der is de aardse fauna wel bijna opgebruikt als leveran cier van tv-acteurs. Bijna, want onze tegenvoe ters in Australië hebben nog één soort gevonden, die niet eerder is gebruikt en toch vol- doet aan de aaibaarheidsfactor die van een tv-dier wordt geëist: de dingo, een verwil derde hondesoort die alleen in het continent van de wallaby's, de boemerangs en Pat Cash voorkomt. Dusty heet het beest waaromheen het gelijknamige 12-delige jeugdfeuilleton dat de TROS vanaf vrijdag 1 juli uit zendt, zich afspeelt. Dusty is de enig overgebleven dingo uit een nest dat door een jager, een valserik natuurlijk, is uitgemoord. De man heeft daar wel een beetje reden toe, want dingo's kunnen uitermate onaangename schepsels zijn. Ze willen nog wel eens een schaap verorberen en in een land dat veel verdient aan wol, is dat vervelend. Zelfs komt het voor dat kinderen door rond zwervende wilde honden wor den aangevallen. De jager neemt de aandoen lijke knuffelpup (de speels ra vottende dingo-tjes in het be- Instinct gin van de eerste aflevering doen meteen al het gemoed vol- springen) mee naar het plaat selijk café om hem daar te ver patsen. Ene Tom Collins, een vriendelijk, oud en wijs man, ontfermt zich over het jonge dier en neemt het mee naar de schapenfarm, waar hij werkt. Het beestje ontwikkelt daar een relatie van pure liefde, niet alleen met Tom Collins, maar ook met de twee kinderen des huizes, en wordt opgeleid tot schaapshond. Dusty maakt zich verdienste lijk door een stelletje verloren schapen bijeen te drijven en een al te overmoedige paard- rijdster in een ravijn op te spo ren. Maar het conflict doemt natuurlijk direct in al ziin on ontkoombaarheid op. Een dingo tussen de schapen is als een vos in het kippenhok. Dus- ty's zwerversinstinct doet hem er 's nachts op uit trekken en dat net in een periode dat er veel schapen ten prooi vallen, ogenschijnlijk aan dingo's. Steeds meer schapen worden levenloos gevonden en als Tom Collins op een kwade dag een bebloede pluk wol onder Dus- ty's halsband aantreft, lijkt het doek voor Dusty gevallen. Iedereen ziet het brave beest voor de wrede schaapsmoorde naar aan. Het einde zullen we niet verklappen, maar voor verrassingen wordt de kijker zeker niet gesteld. Voor de opnamen van Dusty werden in totaal 32 honden ge bruikt. De eerste reserve, die moest invallen als het de echte Dusty even te veel werd, kreeg letterlijk een oor aangenaaid, omdat hij zijn oorspronkelijke schelp bij een dingo-gevecht half was kwijtgeraakt. De TROS zendt de serie, waarin alle clichés van de die- renserie keurig op een rijtje zijn gezet, wekelijks op vrijdag uit, telkens vanaf 18.00 uur op Nederland 2. 'Planes, trains and automobiles' draait thans in Casino 4 Breda. Vrolijke klucht over een reis vol tegenslagen van een keurige reclameman en een corpulente vertegenwoordiger Ze hopen op tijd thuis te zijn voor de viering van Thanksgi. ving, maar krijgen te maken met vertragingen, verkeersop. stoppingen en allerlei soorten vervoerspech. Met Stev* Martin en John Candy. 'Ironweed' van Hector Babenco blijft in Cinésol 2 in Breda Geforceerd drama van de maker van 'Kiss of the Spiderwa man'. Met Jack Nicholson en Meryl Streep als twee alcoho- listische zwervers in de depressiejaren dertig. Naar de ro. man van William Kennedy. 'Police Academy 5' is geprolongeerd in Casino 1 in Breda City 2 in Roosendaal, Cinem'actueel 2 in Bergen op Zoom ei De Koning van Engeland in Hulst. Onderbroekenlol zondei veel verhaal en met alle bekende types uit de vorige afleve- ringen. Three men and a baby' gaat nu door in Mignon in Breda Luxor in Terneuzen en Cinemactueel 3 in Bergen op Zoom Komedie over drie vrijgezellen die met een baby wordei opgescheept. Met o.a. Tom Selleck. 'Can't buy me love', die romantische tienerfilm blijft no; steeds in Cinésol 1 in Breda. 'Cry freedom', de film over Steve Biko draait nog in Luxoi in Terneuzen en in Cinemactueel 1 in Bergen op Zoom. Komiek Richard Pryor speelt een belangrijke rol in 'Blue collar', een film, waarin de arbeidsomstandigheden in Amerikaanse fabrieken wor den gehekeld. Pryor speelt 2eke, die met zijn maats Jerry en Smokey in een grote autofabriek werkt. Het werk is er monotoon, afstompend en ongezond. Het drietal hoopt verandering in de si tuatie te kunnen brengen door hun vakbondsman in te schakelen. ZATERDAG A hero in the family (USA 1986, Ned. 1,15.30 uur). Walt Dis ney-film over een beroemde astronaut, die een gedaante verwisseling ondergaat, nadat hij met een vreemde stralin in aanraking is gekomen. Cliff de Young speelt de titelrol. Le sauvage (Frankrijk 1975, Ned. 1, 20.00 uur). Industrie* Yves Montand heeft zich op een onbewoond eiland terugge trokken. Hij wordt echter gestoord door Catherine Deneuvf die op de vlucht is. Komedie van Jean-Paul Rappenau. The old maid (USA 1939, Ned. 3, 20.30 uur). Eerste film vai een Bette Davis-cyclus bij de NOS. Het melodrama i over een ongehuwde moeder in de vorige eeuw, die et schande ook voor eigen kind verborgen wil houden. Ster! spel van zowel Bette Davis als Miriam Hopkins, die een sto kende nicht speelt. The princess and the pirate (USA 1944, Did. 1, 15.00 uur Dolle klucht met Bob Hope, die als rondreizend acteur men met een op de vlucht zijnde prinses wordt overvalle door piraten. Virginia Mayo is de prinses. Elf Jahre und ein Tag (W.-Duitsland 1963, Did. 2,20.15 uur Na een verkeersongeluk met dodelijke afloop komt de bui tenechtelijke verhouding van een advocatenvrouw aan he licht. Melodrama met Ruth Leuwerik en Bernard Wicki. One night of love (USA 1934, België 1, 16.00 uur). Ameri kaanse operazangeres gaat naar Milaan en wordt onder lei ding van Monteverdi beroemd. Sopraan Grace Moore haar beste film, die een Oscar kreeg voor de muziek. 18.00 I Dusty ZONDAG Walk, don't run (USA 1965, Did. 1, 20.45 uur). Tijdens dl Olympische Spelen van 1964 in Tokio zijn een Amerikaans atleet, een attractieve jongedame en een Engelse zakenmai gedwongen samen een kamer te delen. Amusante komedii met Jim Hutton, Samantha Eggar en Cary Grant in zijl laatste filmrol. II compagno Don Camillo (Italië 1965, Did. 2,16.25 uur). Dot Camillo tracht het uitwisselingsverbond van Peppone me een Russisch dorpje te saboteren. Vijfde en laatse Don Ca millo-film, geregisseerd door Luigi Comencini. Never say never again (USA 1983, Did. 2, 20.15 uur). Come back van Sean Connery als James Bond in de nieuwe verfil ming van 'Thunderball'. Klaus Maria Brandauer Bonds tegenstander Largo en Barbara Carrera is de woe welijke boef. La nuit américainc (Frankrijk 1972, Did. 2, 23.15 uur). In d studio's in Nice moet een regisseur ondanks alle tegenslagei en intriges een film zien te maken. Frangois Truffaut boeiende ode aan het filmvak met onder meer Jacquelin Bisset en Jean-Pierre Léaud. Valentina Cortese schittert ii ™'r"f ^pgev^rd^I^^^Mll de rol van een oudere ster. The last wave (Australië 1977, België 1,20.40 uur). Een advo ramentvolle versie, die vam verdedigen, die hij tevoren in een van zijn dromen heeft ge zien. Richard Chamberlain in een fascinerende thriller vai Peter Weir. De TROS tracteert de jeugd op de Australische serie 'Dusty', waarin de de hoofd rol is weggelegd voor een jonge dingo, een wilde hond. In de binnenlanden van Australië schiet jager Kevin Bilson een moeder-dingo met haar jongen dood. Eén jong overleeft de jachtpartij en wordt door Bilson mee naar de stad genomen. Tom Lin coln ziet het beestje en koopt het in de veronderstelling, dat het een gewoon hondje is. De kinderen zijn dolblij met het dier en noemen het Dus ty. 20.29 Moord In extase In 'Moord in extase' van Hans Scheepmaker maakte Ron Brandsteder in 1984 zijn filmdebuut. Hij speelt de rol van Vledder, assistent van rechercheur De Cock (Joop Doderer). Beiden zijn crea ties van oud-politieman Ap- pie Baantjer, die het boek 'De Cock en de Moord in Extase' schreef, waarop de film is ge baseerd. De Cock en Vledder krijgen de opdracht een serie moorden op te lossen, die op een bloedige roofoverval zijn gevolgd. 20.30 Ballet Uit het klassieke balletreper toire van de 18de is alleen 'Het slecht bewaakte jonge meisje' van Jean Dauberval bewaard gebleven. Het ko mische stuk werd in 1789 twee weken voor de bestor- maakte Heinz Spoerli voor zijn Basler Ballet een tempe- avond bij de NOS te zien is. 21.48 Glas na glas MAANDAG Raffles (Engeland 1940, Ned. 2,16.25 uur). Cricketkampioe|Glaskunstenaar en ontwer en gentleman-inbreker David Niven plaats Scotland Yarf per Andries Copier kreeg vo- voor raadsels, als hij gestolen goederen laat terugbezorgen, rig jaar van het Prins Ber- Schatjes (Nederland 1984, Ned. 2,20.30 uur). Nogmaals Ruu nard Fonds de David Roëll van Hemerts kassucces over de oorlog in het gezin van ee prijs Ter eeleeenheid hier- helicopterpiloot. Met Peter Faber, Grcrt de Jong en AkW van - - - may. het m Tystnaden (Zweden 1962, Did. 1, 23.00 uur). Twee zuster Hierin vertelt de inmiddels stranden met het zoontje van een van hen in een vreera 86-jarige Copier meer over land, waarvan ze de taal niet kennen. Een van hen is onge1 zijn bekendste ontwerp, "het, neeslijk ziek en blijft op de hotelkamer achter, terwijl 4 güdeglas', en zijn lange loop- ander op zoek gaat naar sexuele contacten. Het zoontje fur. baan bij de Leerdamse glas- geert als observator. Ingmar Bergmans laatste en mees fabriek, pessimistische deel van de trilogie over geloofsvragen. Me Ingrid Thulin en Gunnel Lindblom. Nederlandse titel: E grote stilte. Think fast, Mr. Moto (USA 1937, Did. 2, 17.35 uur). Petei Lorre als de Amerikaanse detective Mr. Moto, die een bend diamantsmokkelaars op het spoor komt. Poulet au vinaigre (Frankrijk 1985, België 1, 21.00 uur). Al grondspeculanten het huis van een invalide vrouw en haa bent een trouwe vriend, Jerom zoon willen onteigenen vallen er plotseling nogal wat dodei m m'n armen De eigengereide inspecteur Lavardin, een briljante rol va Jean Poiret, moet er aan te pas komen. Uitstekende thrille van Claude Chabrol. DINSDAG Million dollar mermaid (USA 1951, Ned. 2, 16.37 uur). Ge handicapt meisje brengt het tot zwemkampioene. Esthe Williams in de biografie van de Australische zwemster An nette Kellermann. Doctor Vlimmen (Nederland 1978, Ned. 2, 22.40 uur). Den en laatste deel van de tv-bewerking naar Guido Pietei speelfilm. Vlimmen wordt officieel in staat van beschuldin gesteld als de verleider van zijn zusters dienstmeisje. Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten (W.-Duitslai 1968, Ned. 2,20.15 uur). Winnetou en Old Shatterhand wori gevraagd de naam van een fortcommandant te zuiverei Deze zou goud van de Indianen hebben gestolen. Pieri Brice en Lex Barker in de laatste Karl May-film van de ja ren zestig. WOENSDAG Mrtvl ucia zivych (Tsjechoslowakije 1983, Did. 2, 22.40 uui Materialistisch ingestelde garagehouder moet een maas operatie ondergaan. Hij biedt de chirurg veel geld en vei wacht daarom ook een solide tegenprestatie. Kritische fik van Martin Holly. _»ONDERDAG Wuthering heights (USA 1939, Ned. 2, 16.15 uur). Willia1 Wylers klassieke liefdesdrama naar de roman van Emil Brontë. Laurence Olivier vertolkt de rol van Heathcliff, <S f-fy-, m hnno door een reeks misverstanden van zijn geliefde Cathj 'wufte Merle Oberon, wordt gescheiden. The gun runners (USA 1958, Did. 1, 23.05 uur). Kapitein zijn boot aan sportvissers verhuurt raakt in een wape smokkel naar Cuba verwikkeld. Audie Murphy in een v! de verfilmingen van Hemingway's To have and have no Eerste film van een tiendelige Don Siegel-cyclus. Servante et maitresse (Frankrijk 1977, Did. 2, 23.25 uur). 1 neef van een miljonair denkt een kapitaal te erven. All1 gaat echter naar de huishoudster die neef vroeger teve geefs beminde. De machtverhoudingen worden omgekeer Boeiend spel van Andrea Ferréol en Victor Lanoux.

de Stem | 1988 | | pagina 16