VW's Oostkapelle en Domburg scharen zich achter Kust-VVV IN GENTSE HAVEN WERKEN DUIZEND ZEEUWSVLAMINGEN oTnt^komeUwij m^tenTe^meni^k^unnen Ambtenaar opent rusthuis politiemensen SJC krijgt alsnog vijf mille subsidie PODIUM VEILING DUIVENSPORT Maand gevangenisstraf voor heling CD-spelers Hoop voor Mocambiquaan DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 1 JUL11988 'HANDELSWIJZE BUNGALOWVERHUUR PVVVZ MISLEIDEND' GENT - Er moet nog vóór 1992 - voor de Europese opereren; dat is dwingende noodzaak." Kamer wil rijksbijdrage WOV nu niet vastleggen Grondtekort Minder boten Belgische aangehouden in Terneuzen Belg dronk, at en sliep zonder betalen Sportdag Sluise basisscholen AARDENBURG KEERT OP SCHREDEN TERUG OCKELOEN EN VAN HIMME AKKOORD Star-festival in Knokke DE STEM VAN 2 PLAATSELIJK NIEUWS Sluiskil Oostburg Aardenburg Schoondijke PIET VERMAIRE (6 herinnert zich de jare dertig te goed oi nostalgie te koesteren. Saxofoon als jazzinstrument Muntconcert besluit seizoen van Hi de Singel T16 Van onze verslaggever OOSTBURG - De Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Domburg en Oostkapelle hebben zich in navolging van de Kust VW West-Zeeuwsch-Vlaande- ren uitgesproken tegen de han delswijze van de provinciale VW (PVWZ) bij het verstrekken van informatie over verhuuraccom- modatie. In brieven aan de kust-VW zeggen de Domburgse en Oostkapelse de te neur van de brandbrief, die twee we ken geleden door de West-Zeeuwsch- Vlaamse organisatie aan de PVWZ gestuurd werd, te onderschrijven. De provinciale VW laat op het ge bied van de informatieverstrekking duidelijk verstek gaan. Door alleen in de bungalowgids objecten op te ne men waarvoor de PVWZ bemiddelt, onstaat volgens de Domburgse VW 'een misleidende situatie'. „De klant zou er immers vanuit kunnen gaan dat in Zeeland enkel de huizen van de bemiddelingscentrale van de PVWZ te huur zijn," benadrukt het bestuur van de Domburgse VW. De Domburgse vereniging stelt dan ook voor om in de bungalowgids, die aan de toeristen verstrekt wordt, een losse bladzijde op te nemen waarop vermeld wordt dat de gids niet com pleet is en dat via de plaatselijke VW's in de provincie ook andere ver- huuradressen te verkrijgen zijn. Een lijst van VW-adressen mag met het oog hierop niet ontbreken. De Kust WV-West-Zeeuwsch- Vlaanderen verzocht de PWZ veer tien dagen geleden om informanten een boekwerk toe te zenden waarin alle Zeeuwse verhuurders die lid zijn van een VW stonden opgenomen. Het voorstel van de Domburgse vereni ging is dan ook een compromis. Naast een adhesiebetuiging uit Domburg ontving de Kust VW, naar aanleiding van de brandbrief aan de PVWZ, een schrijven van de VW uit Oostkapelle. In de brief betuigt de Oostkapelse vereniging haar steun en spreekt haar afkeuring uit over de handeslwijze van de PVWZ. Een werkmethodiek waarmee, volgens het VW-bestuur uit Oostkapelle, ook an dere VW's in de provincie problemen hebben. Mocht de Kust-WV besluiten tot verdere acties -gedreigd werd gerech telij ke stappen- dan kan de West- Zeeuwsch-thaamse vereniging reke nen op steun uit Oostkapelle en Dom burg. Pleidooi voor één havenschap Van onze verslaggever VJJjiN 1 Uil lllvCL HUg VUU1 VUU1 U.C IjUIUIJcSc Al 1 1 Daarop drong gisteren bij de presentatie van het jaar verslag '87 van het havenbedrijf van de stad Gent, zowel professor M. Anselin, voorzitter van de Gentse havenge meenschap, als de schepen van de haven van Gent, Frans Verheeke, indringend aan. jaar daarvoor -er kwamen minder kustvaarders - toonde havenschepen Verheeke zich gisteren optimistisch. In de eerste vijf maanden van '88 nam het verkeer in de Gentse haven met vijf procent toe. In die vijf maanden werd 10,5 mil joen ton goederen omgeslagen. Op 10 en 11 september wor den in Gent de jaarlijkse Ha venfeesten gehouden. Per bus, spoor en boot zal men kennis kunnen maken met de Gentse haven. Hoofdmoot van het pro gramma van zaterdag 10 sep tember is een jazzfestival, waaraan zeven orkesten deel nemen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) hoeft de pro vincie Zeeland nu niet op papier een jaarlijkse, waar devaste rijksbijdrage van 30 miljoen voor de Wester- schelde Oever Verbinding (WOV) in het vooruitzicht te stellen. De Tweede Kamer verwierp gisteravond een motie van de CDA'er Hennekam van die strekking. De motie werd slechts gesteund door de chris ten-democraten en klein rechts. Het CDA had die motie inge diend, nadat Smit-Kroes in antwoord op schriftelijke vra gen van het PvdA-Kamerlid Lilipaly was teruggekomen op een eerder gedane belofte om Zeeland een rijksbijdrage van 30 miljoen te gunnen. Volgens de minister is de hoogte van de bijdrage afhankelijk van een aantal factoren, zoals het infla- tiepeil, de onderhandelingen met België en de winstver wachting voor de WOV. De Tweede Kamer droeg mi nister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) wel op spoedig met alle betrokkenen te gaan over leggen over de hogte van de rijksbijdrage voor de WOV. Zij moet dat overleg ingaan op ba sis van een definitief bouwplan en daarbij rekening houden met de bijdrage die het Rijk nu geeft aan de Zeeuwse veren. De Kamer wil in het overleg wor den betrokken. De minister kreeg deze aan sporing door de aanvaarding van een motie van PvdA, WD en D66 (Lilipaly, Te Veldhuis en Wolffensperger). Uit een gisteren verschenen studie van het Gentse haven bedrijf blijkt, dat er in de ha ven van Gent duizend Zeeuws vlamingen werken en dat is precies vier procent van het to tale aantal personen, dat in het Gentse havengebied werkt. Een derde van de mensen die in de Gentse haven hun boterham verdienen woont in Gent zelf. De haven is goed voor meer dan de helft van alle arbeids plaatsen in de stad. Bij de studie van het haven bedrijf waren 246 ondernemin gen betrokken. Schepen Verheeke klaagde gis teren opnieuw zijn nood over het tekort aan grond in de ha ven. „De nood wordt steeds groter; ik geneer me voor de bedrijven die hier willen uit breiden". Ondanks het gebrek aan ruimte in het Gentse havenge bied gaat Volvo Europacar, een van de belangrijkste bedrijven in het havengebied, binnenkort fors uitbreiden. Door grondruil krijgt het bedrijf er 43.000 vier kante meter bij. Ondanks het feit dat zijn haven in het afgelopen jaar ruim 350 schepen minder boekte dan het Van onze correspondent TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft woensdagavond mevrouw R. J. uit Brussel aangehouden, ver dacht van oplichting. Bij een een winkelier in de Noordstraat had zij die dag be taald met 300 DM., waarde in Nederlandse valuta circa 330 gulden. Het bleken echter geen Westduitse, doch veel minder in waarde zijnde Oostduitse marken te zijn (45 gulden). Omdat een dergelijke 'wis seltruc' ook vorige week was gebeurd, vertrouwde de winke lier het niet en waarschuwde de politie. Die wist in de loop van de avond de vrouw in de kraag te grijpen. Na het opma ken van een proces-verbaal werd ze op vrije voeten gesteld. Van onze correspondent OOSTBURG - Verdacht van flessentrekkerij is woensdagavond de Belg A. N. uit Knokke-Heist aange houden. De man had in de periode van half mei van dit jaar tot begin deze week in een aantal hotels en pen sions voor korte tijd zijn in trek genomen en verdween steeds zonder te betalen. Aangiften daarvan kwamen bij de politie binnen van gedu peerden uit Nieuwvliet, Re- tranchement, Veere, Vrouwen polder en Kamperland. In to taal tot rekeningen van 3300 gulden. N. is na verhoor en het opmaken van een proces-ver- baal op het Oostburgse politie bureau weer op vrije voeten gesteld. Mr Van Dinter onthult de plaquette. SEROOSKERKE - Met het onthullen van een gevelplaquette en het vervolgens met de sleutel openen van de voordeur heeft de secretaris-generaal van het ministerie van Justitie mr. G. van Dinter het 'rust huis' van de International Polici Associa tion 'Welgelegen' in Serooskerke geopend. De hoge ambtenaar verrichtte de hande lingen onder toeziend oog van onder meer commissaris der Koningin Boertien, offi cier van justitie mr. S. Tempel, de alge meen inspecteur van het Korps Rijkspoli tie inspecteur-generaal W. Frackers en generaal-majoor Saint-Viteux, tweede commandant van de Belgische Rijks wacht. Het IPA-huis is mede tot stand gekomen - FOTO WILLEM MIERAS met steun van Rijk en provincie en is be doeld om politiemensen uit diverse lan den, die daar hard aan toe zijn, enkele weken te laten uitblazen op het mooie Walcherse land. Het was mede te danken aan de afdeling Zeeland van het IPA, on der leiding van de energieke J. Quist, dat in Zeeland deze internationale pleister plaats gerealiseerd kon worden. Van onze correspondent SLUIS - De vier basis scholen in de gemeente Sluis hielden als afslui ting van het schooljaar een sportdag op het com plex van de voetbalver eniging Sluis. De groepen zes tot en met acht legden proeven van bekwaamheid af voor het landelijke diploma Licha melijke Geoefendheid. Voor de groepen drie, vier en vijf was er een spelen- circuit uitgezet, waarbij ze in het bezit konden ko men van een schooldiplo ma. Het geheel werd afge wisseld met wedstrijden handbal, voetbal en bas ketbal. In totaal kwamen zo'n 160 kinderen in actie. Van onze verslaggever MIDDELBURG - De 29-jarige A. T. uit Terneuzen mag van de Middelburgse poli tierechter een maand gaan 'zitten'. Die straf kreeg T. gisteren voor heling van een aantal CD-spelers, een videorecorder en een radio cassetterecorder. Na het vonnis kwamen de tranen, maar officier van justitie mr. Nijmeijer vond dat T. het had kunnen weten. Bij een afspraak met ene K., 'er gens in de polder', op 24 augustus van vorig jaar kocht T. de apparaten voor 1500 gulden. De apparatuur was afkomstig van een in braak op 21 augustus '87 in de Terneuzense Nieuwstraat. Met de handel kon T. 500 gulden verdienen. Die kon hij als uitkeringsgerechtigde best gebruiken, zo zei hij. „Die kan ik ook wel ge bruiken. Dat kan iedereen wel", reageerde Nij meijer laconiek. Dat het volgens T. maar om ze ven in plaats negen CD's ging en hij de videore corder nooit zou hebben gezien, deed de officier niet van gedachten veranderen. Om te laten zien dat justitie zwaar tilt aan he ling eiste hij drie maanden gevangenisstraf, waarvan een voorwaardelijk. T.'s raadsman betoogde dat het voor zijn cliënt de eerste keer was en dat het financieel voordeel gering was geweest. Politierechter mr. Nomes liet de straf iets milder uitvallen: drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Er is hoop dat de met uitzetting bedreigde Mocambiquaan Macaringue toch met zijn vrouw en kind in Terneuzen mag blijven wonen. De landsadvocaat heeft het be roep tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank, die bepaalde dat Macaringue tot zijn definitieve uitzetting in Nederland mag blijven, ingetrokken. Zijn zaak speelt nu alleen nog voor de Raad van State. De Terneuzense gemeenteraad besloot gisteravond de brief van een aantal Terneuzense kerken aan staatssecretaris Korte-Van Hemel, waarin gevraagd wordt Macaringue aan een verblijfsver gunning te helpen, te ondersteunen. Het raadslid voor Links Perspektief A. van Himme vroeg burge meester C. Ockeloen, terug van ziekteverlof, de kerken te laten weten dat de brief door de voltallige gemeenteraad wordt onder steund. Ockeloen had dit keer geen moeite het verzoek van Van Himme in te willigen. Van onze verslaggever AARDENBURG - De ge meenteraad van Aarden burg is donderdagavond te ruggekomen op een eerder genomen beslissing om de Streek Jeugdcentrale (SJC) in Oostburg extra te korten. Tegen deze raadsbeslissing werd door de stichting SJC be zwaar aangetekend. De Aar- denburgse commissie van ad vies voor bezwaar en beroep schriften was van mening dat terecht aan de bel was getrok ken, omdat door het raadsbe sluit eerder gemaakte afspra ken tussen de gemeenten Sluis, Aardenburg en Oostburg niet werden nagekomen. Gisteren besteedde de raad weinig aandacht aan het voor stel van B en W om het advies van de gemeentelijke commis sie over te nemen en alsnog een kleine 5000 gulden subisdie toe te kennen aan de stichting SJC. Raadslid H. van Rie (D66) vond dat de gemeente er, door eerst een extra korting van vijf mille op te leggen aan de stich ting, 'bestuurlijk een potje van had gemaakt'. „Niettemin," zo stelde hij, „hebben we hieruit lering kunnen trekken en we ten we nu hoe we niet met onze gesubsidieerde instellingen moeten omgaan." Van Rie drong verder bij het college aan op een gemeenschappelijke regeling met de andere twee West-Zeeuws-Vlaamse ge meenten voor de subisdiëring van regionaal opererende in stellingen. Ook wilde hij van het ge meentebestuur gedaan krijgen dat dit jaar nog een lijst van gesubsidieerde instellingen en verenigingen wordt voorgelegd aan de raad. Uit die lijst zou den dan die verenigingen en instellingen gekozen moeten worden die de door het Rijk op gelegde kortingen moeten op hoesten. Wethouder A. Keijmel-Cam- bier voelde wel iets voor Van Rie's suggestie. „Het idee van zo'n lijst is niet nieuw, maar een ding is zeker de raad zal straks moeten kiezen. Kiezen voor een nieuwe riolering of het maatschappelijk werk, waarbij niet vergeten moet worden dat het merendeel van de instellingen op het gebied van bezuinigen al lang hun plafond bereikt hebben," voerde zij aan. Minder mild was de raad ten aanzien van het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vor ming (ZIKV). Deze instelling had voor het van start gaan in een nieuwe opzet in samenwer king met de muziekschool in Terneuzen verzocht om een ex tra subsidie van een kleine drieduizend gulden. De raad was, evenals de welzijnscom- missie, unaniem van mening dat de instelling de meerkosten van het samenwerkingsver band nieuwe stijl zelf maar moet putten uit de eigen begro ting. Wall Street Crash. DINSDAG 5 juli gaat in het Casino van Knokke het Star Festi val van start. Jonge talenten uit België, Nederland, Duitsland, Engeland en Frankrijk zetten onder supervisie van al geves tigde namen hun beste beentjes voor in deze zangwedstrijd, die regelmatig ook via de televisie is te volgen. Voor de pauze zijn het de kandidaten die het programma ma ken, waarvoor hen punten wordt toegekend. Na de pauze de 'vedette'. België bijt 5 juli het spit af met een ploeg onder lei ding van Adamo, 6 juli is het Engeland met Wall Street Crash als 'engelbewaarders', Duitsland probeert op 7 juli onder lei ding van Peter Kraus de hoogvogel af te schieten en vrijdag avond 8 juli mag Liesbeth List laten zien wat de Nederlandse ploeg in huis heeft. Zaterdagavond, na het optreden van Franse ploeg met als ster Nicole Croisille, wordt bekend wie het Star Festival 1988 heeft gewonnen. Alle avonden zijn voor het publiek toegankelijk. De wed- strijden beginnen om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt bf 500. OUD PAPIER - Leden van de Nederlands hervormde kerk halen vandaag weer oud pa pier op in de kern Sluiskil. BRIDGE - De Oostburgse bridgeclub hield in hotel Du Commerce een wedstrijd voor de competitie. Er namen 24 paren aan deel. Uitslag groep A: 1. dames Schuurs-Ariëns, 2. dames Buysrogge-Spieren- burg, 3. echtpaar Brugge. Groep B: 1. echtpaar Verstra ten, 2. mevrouw VAn de Lijc- ke-de heer Langedijk, 3. echt paar Legrand. KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans koor zingt zondag 3 juli in de Col legiale Kerk van Middelburg in Vlaanderen tijdens de hoogmis van 09.00 uur. Zon dag 14 augustus gaat het koor naar Gent om er de hoogmis in de St.-Baafskathedraal op te luisteren. Die viering be gint om 09.30 uur. EXCURSIE - De Museum commissie van de gemeente Aardenburg heeft alle plaat selijke ondernemers uitgeno digd voor een bezoek aan het gemeentelijke archeologisch museum op woensdag 6 juli om 20.00 uur. De Museum- commissie wil op deze manier plaatselijke ondernemers kennis laten maken met het musuem, omdat zij op de eer ste plaats op de hoogte moe ten zijn van hetgeen Aarden burg te bieden heeft aan de recreant, de verblijfstoerist oi dagtoerist die Aardenburg aandoet. De Museumcommis sie ontvangt de ondernemers en ook de Stichting Vrienden van het Aardenburgse Mu seum is vertegenwoordigd. MUZIEKVERENIGING - Bij voldoende deelname houdt de koninklijke muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren weer een busreis naar de na tionale taptoe in Breda maandag 29 augustus. Men vertrekt vanuit Aardenburg om 18.00 uur en is terug om 00.30 uur. De prijs is 40,- per persoon inclusief een pli op de overdekte eretribune. Opgave voor 15 juli in Gast-' hof De Jonge Leeuw of bij G. de Bruijne, Brouwerij straat 6, SOOS - De soos voor alleen staanden afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdl zaterdag 2 juli een soosavore in zaal Wijffels. Het orkesl The Mandica's zorgt voor dt dansmuziek. Er wordt ook bingo gespeeld en de aanvang is 20.00 uur. OP DE lagere school in K pelle schreef Piet Vermai een jongensdroom op. 'Ik wil op de veiling gaan we ken' noteerde de zoon var een fruitteler in een opste Z'n vader bedoelde geen smakelijke vruchten toen hij de lui die er werkten 'zomermeneertjes' noemd Nee, die zaten in de winte zonder werk. Toch werd Piet Vermaire er in 1943 veertien-jarige 'jongste b diende' aangenomen, om nooit meer weg te gaan. Benoemingen tot kassier, chef de bureau en directei markeren een loopbaan, waarachter hij gisteren (donderdag) na 45 jaar eei punt zet. Door Jan Jansen Thuis hielpen zeven kind ren in de boomgaard, mag toen de kruisbessen cent per kilo opbrachte kon je moeilijk volhoudt dat ze er ook de vruchtt van plukten. „Het was he moeilijk, echt ploeteren, weet hij nog. Daarom wellicht hinkte Pi Vermaire op twee gedachte; een baantje bij de veiling, mat ook het bedrijf van zijn vade voortzetten. Hij heeft een b< drijfsleider in dienst, mat mag zich zelf nog altijd fruittt Ier noemen. Telg van een ech fruittelersfamilie, die spreek van een 'uit de hand gelope hobby, en een familieband d inderdaad speciaal is'. „Mijn oudste zoon bijvooi beeld. Die is arts geworden om dat ik hem, toen het op kieze ee TERNEUZEN - Aan het provinciaal con cours, gehouden vanuit Sint-Vincent, werd door 1183 duiven deelgenomen. Winnaar werd een duif van G. Dusarduijn uit Groede met een gemiddelde snelheid van 998,08 meter per minuut. 2. J. en J. Nolet, Axel; 3. H. Vermeulen, Schore; 4. W. Daan- sen, Breskens; 5. L. de Bruijn, St.-Jansteen; 6. G. van der Heijden, Koewacht; 7. A. de Putter, Cadzand; 8. J. van de Branden, Clinge; 9. combinatie Pijl-Berrevoets, Goes; 10. J. Willemse, Vogelwaarde; 11. K. Koenen, Koewacht; 12. Ch. de Bruijn, 13. J. Braet, beiden St-Jansteen; 14. L. Schmid, Goes; 15. combinatie D. van Bommel en zoon, Kruiningen. De Postduif Heikant, 304 jonge duiven, 965,27 mpm: 1. Th. de Block, 2. H. van de Branden, 3 en 9. F. Piessens, 4. L. Thuy, 5. J. Gijsel, 6. Cyr. van Goethem, 7. C. van Doorn, 8. Cam. de Beule, 10. L. de Bruijn. Nieuw Leven Koewacht, 468 jonge dui ven, 957,33 mpm: 1 en 5. Th. Inghels, 2 en 7. A. de Dauw, 3. R Clapdorp, 4. Jos Elegeert, 6. A. Martens, 8. R. de Schep per, 9. W. Geers, 10. E. Herwegh. Herleving Klooeterzande, 790 jonge duiven, 895 mpm: 1 en 5. R. Mahu, 2. W. Boogaert, 3. G. Pauwels, 4. E. de Kever, 6. F. Maas, 7. J. de Waal, 8. A. Beaurain, 9. C. Bisschop, 10. A. Vercauteren. De Snelle Duif Clinge, 121 jonge dui ven, 1050,9 mpm: 1. R. van Gaever, 2. J. Govaert, 3 en 5.1. Merckx, 4. A. van de Branden. Met 17 oude duiven, 1079,6 mpm: 1. P. Goossens, 2. R. van Gaever, 3. Ch. Willaert Met 20 jaarlingen, 971,5 mpm: 1 en 2. P. Goossens, 3. S. Bols- De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 397 jonge duiven, 989,2 mpm: 1 en 7. R Heijens, 2. Jos van Laere, 3. Ed Mattheijssen, 4. L. van Vliemberghen, 4 en 6. Ed van Damme, 8. G. Kouijzer, 9. E. Boshuizen, 10. P. de Caluwé. Samenspel Hulst/Sl-Jansteen, 1090 jonge duiven, 918,83 mpm: 1. Th. Cas teels, 2. Ed de Nijs, 3. S. Provoost, allen Hulst; 4. B. Dankaert, 5. Jos de Wit, beiden St-Jansteen; 6. A. van de Veke, Hulst; 7. R Vermorken, 8. R. Dankaert, beiden St-Jansteen; 9. Dieleman- Buijs, Hulst; 10. E. van Deursen, St- Jansteen. De Scheldevliegers Ossenisse, vanuit Etampes, 40 duiven, 894 mpm: 1 en 5. G. de Waal, 2 en 3. combinatie Van Poor- ten-Boeij, 4. combinatie De Kort-Pots. Vanuit La Souterraine, 30 duiven, 986 mpm: 1,2,3,4 en 5. E. de Waal, 6. combi natie De Kort-Pots, 7. J. Dobbelaar. Verwachting Axel, 525 jonge duiven, 1069,7 mpm: 1 en 6. Visser-Lensen, 2 en 3. K. Verbunt, 4,5,7 en 8. combinatie De Mui-Kop, 9. J, Giele, 10. J. en J. Nolet. Met 40 oude duiven, 1052 mpm: 1. C. de Feijter-Vink, 2. M. Klaassen, 3. P. de Poorter. Eerlijk Vreest Niemand Stoppeldijk, 105 jonge duiven, 1041,9 mpm: 1 en 10. Th. Pauwels, 2. R. Duerinck, 3 en 5. B. Burm, 4,8 en 9. mevrouw Strooband, 6 en 7. J. Boeijkens. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 32 jonge duiven, 1060,76 mpm: 1 en 3. C. Dobbelaar, 2,6 en 10. A. Wauters, 4 en5 A. Nicolaas, 5. D. Dobbelaar, 7. R Her man, 8. J. van Doorn. Met 27 oude d"1 ven, 1056,65 mpm: 1. A. Wauters, 2, Herman, 3. D. Dobbelaar. De Eendracht Terneuzen, 600 jongi duiven, 1054,67 mpm: 1. J. Geelhoedt, C. Oppeneer en zoon, 3. P. den Hamer, en 7. G. van Hout, 5. C. van der Hooft.6 A. de Meijer, 8. Jos Koch, 9. R. df Schoolmeester, 10. F. Mollet. Met ff oude duiven, 1060,8 mpm: 1 en 10. Joh Zegers, 2,5,6 en 7. R. de Schoolmeester 3 en 8. M. de Roo, 4. J. Moes en zoon.f C. Oppeneer en zoon. De Reisduif Philippine, 482 jonge dui ven, 1064,13 mpm: 1 en 6. Joh. de Mule zoon, 2. Th. Rammeloo, 3. A. Gommen 4 en 9. T. de Bruijn en zoon, 5. W. Lau ret, 7. J. Verstelle, 8. F. Dieleman, 10.1 van de Hemel. Met 103 oude duivea 1077,78 mpm: 1. W. Lauret, 2,3, en 4. h Rammeloo, 5. A. Gommers, 6. J. Albi cher, 7. G. Roegiers, 8. O. Haers, 9 en 1 Roegiest-Visser. De Reisduif Siuisldl, 291 jonge duiver 10768,98 mpm: 1,9 en 10. J. DaNe, 2. van Avermaete en zoon, 3. B. Locke feer, 4. J. Pica vet, 5 en 7. O. Dehulstert en zoon, 6. combinatie Feber-BrackeJ J. van der Steen. Met 20 oude duiver 976,36 mpm: 1. J. van der Steen, 2 en J. van Avermaete en zoon. De Vrede Sas van Gent, 243 jonge dui ven, 967,51 mpm: 1,2,5 en 6. B. van 1 Berghe, 3. P. Goossen, 4. J. Pijcke, 7 9. R de Groff, 8 en 10. combinatie Ele geert. Volharding Westdorpe, 155 jonge dui ven, 1093,81 mpm: 1,3,7,9 en 10. M. Sii vius, 2. René Kwikkelberghe, 4. comb natie Gijsel-Istas, 5. W. de Fouw 0 zoon, 6. P. Baecke, 8. Ed de Smet. Met! oude duiven, 1033,84 mpm: 1. Rog* Kwikkelberghe, 2 en 5. gebroeder Audenaerd, 3. Ed de Smet, 4. C. van Ac ker. Met 35 jaarlingen, 990,53 mpm: en 5. combinatie Gijsel-Istas, 2 en 4. f Baecke, 3. A. Regeling. Eendracht Maakt Macht Terneuztf vanuit Etampes, 159 duiven, 939 mpm: 1,2,3 en 5. De Bruijne-Zegers, P. Zegers, 6 en 8. A. van Hoeve, 7. g broeders Scheele, 9. J. de Jonge, 10. de Vos. Vanuit La Souterraine, 40 du ven, 946,21 mpm: 1 en 3. P. Zegers, 2. de Jonge, 4. gebroeders Scheele, 5. V van Hoeve. Doornik Hoop Biervliet met 236 jonge duivel lOlOmpm: 1. m. Brevet, 2. M. de Dobbe laere, 3. p. Dingemanse, 4 en 9. 5-C. van Belois, 6. A. de Boev* I®- Hde Dobbelaere en dochter, 80 10. P. Jansen, met 99 oude duive 1024mpm: 1. A. Provoost, 2. J. Moens, M. Brevet, 4. H. de Dobbelaere, 5. Cb de Graaf. Strijd in Vrede Groede met278 jong* duiven, 1032mpm: 1 en 9. O. de Zutte en zoon, 2, 3 en 4. L van de Wege, Stokkerman, 6. J. Wille, 7 en 8. Schautteet, 10 gebroeders Merk. Nog Sn®Uer Breskens met 241 jonj duiven, I020mpm: 1 en 6. W. Taillie, 3,7,9 en lO.Sj. van de Velde, 4. B. Ne\ 5. P. Gernaert, 8. P. Boogaard. DE SAXOFOON is een ve zij dig instrument. Het he een zeer aparte klankleur leent zich uitstekend voor z wel symfonisch- als jazzc kest. Het is een onmisba- element ook in de Big Band. In zaal 'De Werf' in Brug treedt vrijdag 1 juli 'The 2S Street Saxophone Quartet' Een New Yorkse formatie i grote bekendheid verwit door de fenomenale wij waarop het j azzmuziek spee Het onvervalste straatc kest bestaat uit leden die al] een conservatoriumstut achter de rug hebben. De sis van het kwartet wordt vormd door altsaxofonist Jackson en bassax-speler - mes Hartog. Tenorsax Rothenberger en alts Bobby Watson maakten viertal vol. Watson nam leiding over en door zijn mulerende werk verschen. al snel twee LP's op de mai en kreeg de band ook beken heid buiten de Verenigde Si ten. Voor de jazzliefhebbers buitenkansje om deze forn— tie aan het werk te zien. Aa vang in de Werf in Brug 20.30 uur. Sll HET MUNTORKEST 51 het concertseizoen van de Si gel in Antwerpen af op vr dag 1 juli. Op het programn het pianoconcerto van Dvors met als solist Andreas Schi Een van de allergrootste jon pianotalenten van het oge blik. Zijn plaatopnamen w< den enthousiast onthaald hrj treedt regelmatig op n de symfonie-orkesten uit Bc ton, New York, Chicago Londen. Hij werkte met v grote dirigenten samen. Ook speelt het orkest n de Beethoviaanse eerste syi fonie van Brahms. Dit is klassiek-romantisch meeste werk dat een mooi sluitst vormt van de serie 'Uit Munt'. Het concert begint de Blauwe zaal van de Sinj in Antwerpen om 20.00 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 14