WILANDER EN CASH UITGESCHAKELD OP WIMBLEDON SPORT Mike Tyson stopt met boksen Lijdensweg Timman in Belfort "l Basketbalploeg overrompelt Zweden Voorn prijst zich uit Olympische markt COUREUR U SPORTPRIJSVRAGEN [Rjp. v. PUTTEN Wimbledon LONDEN - Zandzakken in het service-vak, prik keldraad boven het net, sperballonnen erboven, het afweergeschut op scherp. Frank Rijkaard als held ingehaald bij AC Milan M International Koevermans getrouwd pflSTEM SPORT üi Dierenbescherming wil verbod military loeddoping, GH en PO niet aantoonbaar Handboogschutters missen kwalificatie Tweede zege Harmsen bij NK schaken Olga Lewina wint damtweekamp Verlies van AZ tegen FC Magdeburg Belgische Tour-ploegen definitief Dames-estafetteploeg DDR zeer snel Van den Akker n cwartfïnales LOTTO IWi-HillM-HJIrièM CIJFERSPEL Uw officiële Honda-dealer voor Breda-Oosterhout e.o. Teteringen - Tel. 076-713229 DE STEM S) Mike Tyson na zijn gevecht tegen Spinks. Rechts achter hem Don King. NEW YORK (RTR) - Twee dagen na zijn opzienba rende overwinning op uit dager Michael Spinks heeft Mike Tyson, wereldkam pioen in het zwaargewicht, aangekondigd met boksen te stoppen. De Amerikaan, die maandag in 91 seconden afrekende met zijn oppo nent, verklaarde dat woens dag in de New York Post. De 21-jarige Tyson zegt in het interview dat zijn besluit defi nitief is. „Ik weet wel dat de meeste mensen het niet zullen geloven, maar mijn besluit staat vast. Ik zag promoter Don King grijnzen, toen ik na het gevecht tegen Spinks zei te overwegen mijn loopbaan te beëindigen. Het lachen zal King echter vergaan als hij er achter komt dat ik het serieus bedoelde", aldus Tyson, die aan het anderhalve minuut du rende gevecht tegen Spinks ruim veertig miljoen gulden overhield. Tyson is zich er van bewust dat grote kampioenen als Su gar Ray Leonard en Muham- med Ali meerdere keren hun vertrek aankondigden en daarna weer rustig de ring in stapten. „De meeste verwach ten dat ik in de ring terugkom, maar als ik zeg te stoppen, is dat defintief. Ik vind boksen leuk. Ik heb een prima tijd ge had, maar na het duel tegen Spinks heb ik er nog eens goed over nagedacht. Het is nü het juiste moment de handschoe nen in de kast te stoppen en ze daar te laten." Tyson, die geen van zijn 35 prof partij en verloor en 31 te genstanders voor het einde van de duels op het kanvas achter liet, gaf maandagnacht zijn ad vocaat opdracht het contract Becker niet te stuiten Of ook een Atlantic Wall in miniatuur voldoende zal zijn om Boris Becker zijn derde titel op Wimbledon te ont houden, lijkt na gisteren niet erg waarschijnlijk. Pat Cash, de regerende kampioen, was gisteren het vijfde slachtoffer op rij van de Westduitse 'Blitzkrieg'. Ook hij slaagde er niet in Becker een set afhandig te maken: 6-4 6-3 6-4. zelfs in deze kolommen niet voor herhaling vatbaar is. Het sierde Becker dat hij na afloop weigerde te zeggen, waar Cash hem voor uitge scholden had. Dat deed overi gens ook de 'Piefje Bel' in kwestie, die na afloop de lol broek uit probeerde te hangen door met een enorme rode punk-pruik op zijn kop op de persconferentie te verschijnen. „Wat ik zei? Goed gespeeld of zo, niets bijzonders." Cash is ook nog een jokkebrok, het aantal lettergrepen klopte, maar dat was dan ook alles... Becker ontmoet morgen in de halve finales Ivan Lendl, die het tegen Tim Mayotte gemak kelijker had dan mocht worden aangenomen. Twee bijna per fecte tie-breaks aan het slot door Léon Krijnen De druiven waren nogal zuur voor Cash. In de tweede set was hij na een iets te fanatiek uit gevoerde volley pardoes over het net geduikeld. Dat was aanleiding voor een geintje van Boris, die meteen ook over de afscheiding dook, zodat beide matadoren een korte wijle aan de verkeerde kant van het net vertoefden. Cash kon die spon tane grap maar matig waarde ren en adresseerde zijn tegen stander een krachtterm, die Miroslav Mecir in actie - FOTO ANP van de eerste twee sets bezegel den het lot van 'Gentleman Tim': 7-6 (7-2) 7-6 (7-1) 6-3. De tweede halve finale gaat tussen Stefan Edberg en Milos- lav Mecir. Edberg deed wat hij aan zijn stand verplicht was, hoewel hij een set verspeelde tegen een landgenoot van Bec ker, Patrick Kühnen. De man uit Puttlingen werd weer met beide lange benen op de grond gezet door de nog immer mis troostig uit de ogen kijkende Zweed: 6-3 4-6 6-17-6 (7-2). De laatste van het kwartet halve finalisten is de grootste surprise. In april leek er in To kyo een voortijdig einde te zijn gekomen aan de carrière van Miloslav Mecir. De symptonen van een rugblessure leken aan vankelijk op een hernia te wij zen, maar die diagnose bleek een beetje voorbarig. Het zit nog steeds niet helemaal lekker in de rug van de 'Grote Kat', die die bijnaam verwierf door geruisloos daar op te duiken waar de tegenstander de bal naar toe stuurt. Hij speelt nu met een soort corset onder zijn tennistenue, maar daar lijkt hij niet al te veel last van te heb- MILAAN (AP) - Frank Rijkaard is woensdag met groot enthousiasme inge haald door tientallen fans van AC Milan. „Ik kan niet geloven dat het hier elke week zo gaat als ik in Italië speel", aldus Rijkaard. Op de persconferentie, waarop de nieuwste aanwinst aan de sportpers werd gepresenteerd, zei Rijkaard dat het behalen van de Europese titel met het Nederlands elftal een grote vreugde was, die bevestigde dat Gullit en Van Basten nu tot de beste spelers ter wereld be horen. „Samen kunnen we op de Italiaanse titel en op de Europa Cup voor landskampioenen gaan mikken", zei hij. „Ik kan niet beloven dat we zullen sla gen, maar we zullen ons best doen. Milan heeft ook een aan tal getalenteerde Italiaanse voetballers en speelt modern, snel, aanvallend voetbal." Rijkaard heeft bij AC Milan een driejarig contract gekre gen. De Italiaanse club heeft aan Sporting Lissabon onge veer vijf miljard lire (ruim ze ven miljoen gulden) betaald. Milan-directeur Adriano Gal- lini zei dat de Portugese voet balbond nog niet onmiddellijk toestemming heeft gegeven voor de transfer, omdat het nieuwe bestuur van Sporting tegen de verkoop van Rijkaard is. Gallini gaat er echter vanuit dat de tranfer geldig is, omdat de transactie is afgesloten met het oude bestuur en de oude voorzitter van Sporting. Ook de Italiaanse voetbalbond gaat er van uit dat de overeenkomst geldig is. De nieuwe voorzitter van Sporting komt morgen met AC Milan praten. BELFORT (ANP) - Voor Jan Timman begint het tweede werelbeker-schaak- toernooi in het Franse plaatsje Belfort steeds meer op een lijdensweg te lijken. Niet alleen figuurlijk, de Amsterdammer verloor woensdag zijn partij tegen de Brit Speelman, maar ook letterlijk. De nummer drie van de wereld gaat in de speelhal vooral tenonder aan de droogte en de hitte. Net als een ronde eerder in het treffen tegen Anatoli Karpov had Timman in het duel tegen Jonathan Speelman lange tijd het beste van het spel. Na een Boga-Indische opening, die door zwarts f5 overging in een Hollandse, overspeelde de Am sterdammer zijn Britse oppo nent volledig. De stelling van Speelman was vrijwel onhoud baar, deskundigen waren zelfs van mening dat de Brit tegen beter weten in door bleef spe len. Voor vijftien zetten had de Engelsman nog maar vier mi nuten bedenktijd. Een schier hopeloze zaak vonden velen. Maar Speelman bleek de za ken beter ingeschat te hebben dan de andere stuurlui. Hij moet geweten hebben van de fysieke problemen, die Tim man al gedurende het hele toernooi heeft en die de Neder lander vooral in het verdere verloop van de partij parten beginnen te spelen. Timman mocht over vijftien zetten een half uur nadenken, het bleek teveel voor de Nederlander. In plaats meer af te gaan op zijn intuïtie redeneerde hij elke va riant tot in het uiterste door. Hij raakte daardoor geheel van slag en miste in die fase zelfs directe winst door een stukof fer. Timman verklaarde de mo gelijkheid wel te hebben inge zien, maar niet te hebben wil len gebruiken. Het waarom werd niet geheel duidelijk. In de laatste fase van het duel raakte Timman het spoor vol ledig bijster. Het drama voor de teneergeslagen Nederlander werd compleet, toen hij vlak voor het vallen van beider vlaggen verrast werd door een combinatie en zijn dame kon inleveren. Uitslagen twaalfde ronde: Hübner (WD1) - Spasski (Fra) &-V4, Kar pov (Sov) - Short (GBr) (4-ti, Kas parov (Sov) - Ehlvest (Sov) 1-0, So- kolov (Sov) - Beljavski (Sov) Vk-Vi, Joesoepov (Sov) - Andersson (Zwe) ti -ViNogueiras (Cub) - Ljubojevic (Joe) 14-14, Ribli (Hon) - Hjartar- son (IJs) 14-14, Timman (Ned) - Speelman (GBr) 0-1. Stand: 1. Kasparov 9(42. Karpov 8, 3. Ehlvest 7(4, 4. Hübner, Sokolov en Spasski 7,7. Ribli 6(4,8. Short 6, 9. Speelman 5(4, 10. Andersson, Nogueiras en Joesoepov 5, 13. Bel javski, Hjartarson en Ljubojevic 4(416. Timman 3 (4 Zettenverloop partij Timman (wit) - Speelman: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2- c4 e7-e6, 3. Pgl-f3 Lf8-b4+, 4. Pbl- d2 d7-d5, 5. Ddl-a4+ Pb8-c6, 6. e2- e3 Pf6-e4, 7. Lfl-d3 0-0, 8. Da4-c2 f7-f5, 9. a2-a3 Lb4-e7, 10. b2-b4 Le7-f6, 11. Lcl-b2 Pc6-e7, 12. 0-0 Lc8-d7, 13. Tal-cl Ta8-c8, 14. Pf3- e5 Lf6xe5, 15. d4xe5 Dd8-e8, 16. Pd2-bl c7-c5, 17. b4-b5 d5xc4, 18. Ld3xc4 Pe7-d5, 19. a3-a4 a7-a6, 20. Pbl-a3 a6xb5, 21. a4xb5 Kg8-h8, 22. Tel-dl De8-f7, 23. Dc2-d3 h7-h5, 24. f2-f3 Pe4-g5, 25. h2-h4 Pg5-h7, 26. e3-e4 Pd5-b6, 27. Lc4-a2 Df7-e7, 28. e4Xf5 Tf8xf5, 29. Dd3-e4 Tc8-f8, 30. Lb2-cl Pb6-d5, 31. La2xd5 e6xd5, 32. TDlxd5 Ld7-e6, 33. Td5- d6 g7-g5, 34. h4xg5 Ph7Xg5, 35. De4-e3 De7-g7, 36. f3-f4 Tf5xf4, 37. Tflxf4 Tf8xf4, 38. De3-e2 Pg5-f3+, 39. Kgl-f2 Pf3-d4, 40. Lclxf4 Pd4xe2, wit geeft op. Van onze sportredactie GRONINGEN - Het Neder landse basketbal-collectief heeft in het pré-Olympisch toernooi het oog gericht op Rotterdam. Doordringen tot de finalepoule is het credo van de opmerkelijk eensge zinde equipe van coach Harrewijn. In dat streven behaalde de ploeg woensdag in groep A van de voorronde in Groningen een meer dan nuttige overwinning op Zweden. Na een trage, chao tische eerste helft (38-32) wer den de Vikingen na de pauze door een bliksem-offensief overrompeld. Binnen vier mi nuten sloeg het op volle snel heid jagende oranje een gat van vijftien punten (52-37), waarna de ploeg de voorsprong door fraaie scores van De Waard en Schilp simpel uit bouwde tot 21 punten (92-71). Dat de tweede overwinning zo gemakkelijk tot stand kwam, lag in de eerste helft niet voor de hand. Coach Har rewijn had zijn spelers op dracht gegeven met de hand rem op te beginnen. „We zijn in de oefenwedstrijden te vaak in de eerste tien minuten verrast", gaf hij als verklaring voor zijn behoudende tactiek. „Daarom moest de ploeg gecontroleerd beginnen." De basis Hagens, Van Helf teren, Schilp, De Waard en Ebeltjes hield zich aan de taak stelling, maar raakte door het trage tempo niet in het ritme. Na de pauze lag de Zweedse ploeg evenwel binnen vier mi nuten op de rug (52-37). De Scandinaviërs konden het AKEN (ANP) - Albert Voorn heeft zichzelf woens dag rigoureus uit de Olym pische markt geprijsd. De 32-jarige ruiter besloot op de tweede dag van het 51ste CHIO van Aken zijn boeltje te pakken. Voorn hield het voor gezien, nadat hij met Winnipeg tegen 13,50 strafpunten was aangelo pen in het eerste onderdeel van de tweede dag. Dinsdag was de combinatie al een keer uitge beld na weigeringen op de drie sprong in een kwalificatiewed strijd. „Ik wilde Winnipeg verder niet meer wagen aan die zware parcoursen", zei Voorn een maal thuisgekomen. „Het paard was er duidelijk niet klaar voor. Op deze manier kon ik de ploeg niet meer van dienst zijn. Ik sta volledig ach ter mijn besluit en wat de con sequenties zullen zijn, zal ik wel zien. Ook met een even tuele schorsing heb ik rekening gehouden." Nooren had geen goed woord over voor de handelwijze van Voorn. „Het is dat ik toevallig in de stallen kwam, anders zou ik zelfs niets van zijn vertrek gemerkt hebben", zei Nooren, die juist de laatste tijd vol lof was geweest over de buitenge wone teamgeest bij de natio nale roodj assen. „Hij had zoiets nooit mogen doen. We hebben allemaal wel eens een slechte periode. Daar moet je gewoon doorheen zien te komen." Voorn was kort voor Aken met Laarakkers aan de ploeg toegevoegd in de plaats van Van Groesen en Van der Schans, die kampten met ge blesseerde paarden. „Na Arn hem vroeg Voorn mij of hij niet mee naar Aken mocht als in valler. Dan weet hij toch wat NIEUWSOVERZICHT met manager Bill Clayton af te kopen. De spierbundel zou in september zijn wereldtitel ver dedigen tegen de Brit Frank Bruno. Promoter Don King wilde niets van een afscheid van Ty son weten. „Ik weet dat Mike na drie vermoeiende jaren een pauze nodig heeft. Hij noemt dat stoppen. Ik ben er van overtuigd dat Tyson weer te rugkomt." Het opzienbarende besluit van Tyson heeft ook te maken met de golf van negatieve pu bliciteit over zijn vrouw, de ac trice Robin Givens. „Ik geef het boksen mede op om mijn fami lieleven te redden. Ik houd er niet van te lezen, dat mijn vrouw een prostitué is. Ze kan niet over straat lopen zonder te worden aangesproken over ons privé-leven. De media hebben van alles geschreven en gesug gereerd. Misschien dat daar nu een einde aan komt." ben. Want ook Wilander slaagde er niet in om de eerste set van de Slowaak af te pak ken: 6-3 6-16-3. UITSLAGEN Damesenkelspelkwartfinales: Navratilova (VSt) - Fairbank (ZAf) 4-6 6-4 7-5. Damesdubbelspel: tweede ronde: Evert/Turnbull (VSt/Aus) - Jager- man/Rehe (Ned/VSt) 7-6 6-7 7-5; derde ronde: Adams/Garrison (VSt) - Bollegraf/Provis (Ned/Aus) 6-1 6-0; kwartfinales: Graf/Saba- tini (WDl/Arg) - Pfaff/Smylie (WDl/Aus) 7-6 5-7 8-6, Savtsjen- ko/Zvereva (Sov) - Navratilova/ Shriver (VSt) 7-5 6-2. Herenenkelspel: kwartfinales: Me cir (Tsj) - Wilander (Zwe) 6-3 6-1 6-3, Edberg (Zwe) - Kühnen (WD1) 6-3 4-6 6-1 7-6 (7-2), Becker (WD1) - Cash (Aus) 6-4 6-3 6-4, Lend] (Tsj) - Mayotte (VSt) 7-6 (7-2) 7-6 (7-1) 6-3. Herendubbelspel: derde ronde: Flach/Seguso (VSt) - Dyke/Nijs- sen (Aus/Ned) 7-6 (7-3) 6-1 7-6 (7- 4), Edwards/Muller (ZAf) - An ger/Holmes (VSt) 7-6 (7-5) 6-3 7-6 (9-7); kwartfinales: Doohan/Grabb (Aus/VSt) - Forget/Smid (Fra/Tsj) 6-4 7-6 7-6, Edwards/Muller (ZAf) - Aldrich/Visser (ZAf) 7-6 3-6 7-6 6-4. Gemengddubbelspel: tweede ron de: Freeman/McNeil (VSt) - Beek man/Benjamin (VSt) 6-2 6-7 6-4. PROGRAMMA Halve finales enkelspelen: dames: Graf (WD1) - Shriver (VSt), Evert (VSt) - Navratilova (VSt); heren: Lendl (Tsj) - Becker (WD1), Edberg (Zwe) - Mecir (Tsj). moordende tempo, dat toen door Oranje werd gemaakt, niet bijbenen. De door vele blessures en afzeggingen ge kwelde equipe gooide in de temposlag alle frustraties van zich af, werkte het schotper centage van de eerste helft (44) omhoog naar 60 over de volle veertig minuten en liet de ene na de andere fraaie aanval zien. UITSLAGEN GROEP A Nederland - Zweden 92-71 (38-32). Scores: Nederland: Bottse 5, Ha gens 2, Schilp 19, De Waard 24, Te Velde 4, Esveldt 2, Van Dinten 10, Van Poelgeest 14, Van Helfteren 6, Ebeltjes 6; Zweden: Evers 6, Os- carsson 4, Törnström 5, Stümer 8, Gehrke 7, Preuss 20, Rahm 2, Sahlström 19. Spanje - Ierland 118-62 (64-28). GROEPB Italië - Finland 109-76 (59-44), Tur kije - Denemarken 92-65 (34-35) .Italië - West-Duitsland 102-72 (50- 35). hem te wachten kan staan. En dan haalt hij zoiets uit. Of hij geschorst moet worden, weet ik niet. Dat zoekt de bond maar uit. Maar Seoul kan hij natuur lijk wel vergeten." Als het Nederlands Olym pisch Comité na Aken het groene licht geeft aan een rui- ter-equipe, heeft de bonds coach zijn voorlopige selectie van zes ruiters al klaar: Van der Schans, Ehrens, Tops, Van der Vleuten, Van Groesen en Laarakkers. Op het sportieve vlak viel er voor de Nederlanders woens dag ook al geen eer te behalen. In het hoofdnummer plaatste alleen Van der Vleuten zich met de al bejaarde Olympic Oscar Drum voor de eerste barrage. Daarin deed hij het het slechtst van alle deelne mers, waardoor hij op de twaalfde plaats belandde. De eerste prijs kwam verrassend terecht bij Nelson Pessoa. VLAARDINGEN (ANP) - 'Niet gespeeld en toch geluk' Oranje-reservist Wim Koevermans trad woensdag j Vlaardingen in het huwelijk met Margot Hoogeveen (foto) Op de trappen van het stadhuis werd een ere-haag gevorm door jeugdspelertjes van Fortuna Vlaardingen. aai naai (aai DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft minister Braks (landbouw ei De; visserij) gevraagd om de military, een driedaags paarde sport-evenement, te verbieden. De internationale organisa tie voor paardesport, FEI, heeft haar reglementen zodanij veranderd, dat paarden volgens de Dierenbescherming onaanvaardbare gevaren worden blootgesteld. De Neder landse Hippische Sportbond moet zich voor de military die reglementen houden. De Dierenbescherming heeft twee jaar geleden overeen stemming bereikt met de Nederlandse Hippische Sportbom over een aantal veiligheidsmaatregelen om te voorkomen dat paarden nodeloos zouden worden gekweld. Een paan dat tijdens een parcours twee keer valt of vijf keer weigi een hindernis te nemen, kan op grond van de overeenkom uit de wedstrijd worden gehaald. De FEI heeft die afspraa'feei nietig verklaard voor internationale evenementen. ,f£W YORK (ANP) - Bas ketballer Rik Smits is dins- in New York ingelijfd [oor Indiana Pacers. De jrofploeg uif Indianapolis jjjiocht als tweede kiezen in zogeheten 'draft'. Los geles Clippers had de jrste keus en liet het oog allen op Danny Manning, ,n krachtige forward van iansas. 21-jarige Eindhovenaar ■ördt de eerste Nederlander in Ham OTTAWA (Rtr) - Topspor ters kunnen zich nog jaren drogeren met bloeddoping, HGH en EPO, zonder enig risico te lopen bij de doping controles. LUXEMBURG (ANP) - De Nederlandse ploegen handboog schieten hebben tijdens de strijd om de Europese titels ii»an Luxemburg niet aan de limiet voor de Olympische Spelenijm! Seoul voldaan. De damesploeg (Jacqueline van Rozendaal, Anita Smits Carry van Gooi) eindigde woensdag in de finale van de lan|gri denwedstrijd als zevende, na lang op de vierde plaats hebben gestaan. Die positie was voldoende geweest voor Ah; reis naar Zuidkorea. Het herenteam, bestaande uit Tiny Kt niers, Harry Smeets en Marcel van Sleeuwen, slaagde» niet in de finale te bereiken. Het kwam in de halve eind :r; strijd vier punten te kort voor een plaats bij de laatste acht ie De heren hadden bij de eerste vijf moeten eindigen voorat vaardiging naar Seoul. EINDSTANDEN Dames: 1. Sovjetunie 953, 2. Finland 933, 3. West-Duitsland Polen 914,5. Frankrijk 913,6. Zweden 905,7. Nederland 897,8. land 892. Heren: 1. Sovjetunie 960, 2. Zweden 950, 3. Finland 948, 4. Wesl Duitsland 932,5. België 931,6. Engeland 926,7. Frankrijk 926,8. len 912. _jze conclusie kon getrokken worden uit een betoog van de Engelse professor Arnold Bec kett bij het congres over doping Ottawa. „Met het Internatio nal Olympisch Comité hebben e een prachtig controle-appa raat opgebouwd", aldus Bec- ïtt, „maar we we hebben pro- emen met de stimulantia van ichaamseigen stoffen". Bloeddoping wordt al drie iecennia toegepast. Een atleet at kort voor een wedstrijd >n kwantum rode bloedli- ihaampjes inspuiten, waardoor de zuurstofopname vergroot wordt. Volgens Beckett zou jloeddoping alleen bewezen :unnen worden met een reeks ,n bloedonderzoeken, die de sten van de huidige doping- :ontroles ver te boven gaat. HGH is een hormoon, dat het oeiproces bevordert en tracht geeft. Omdat het een li- aamseigen stof is, kunnen de iboratoria dit niet bewijzen. !PO is de afkorting voor ythropoietin, een product dat productie van rode bloedli- ihaampjes stimuleert. Deze cunstmatige vorm van bloed- ioping is volgens Beckett even- >ens niet aantoonbaar. ARNHEM (ANP) - Titelverdedigster Jessica Harmsen heel woensdag bij de strijd om de Nederlandse titel schaken od haar tweede duel gewonnen. De speelster uit Eindhova won met wit van Donker. Oud-kampioene Van der kwam op anderhalve punt door een overwinning op Per- nette Cameron. Eén verkeerde zet van Cameron was voo: Van der Mije voldoende. Uitslagen tweede ronde: Riemslag (Nijmegen) - Belle (Velp) W-S Van der Mije (Haarlem) - Cameron (Roosendaal) 1-0, Drewes (Uil hoorn) - De Greef (Utrecht) 44-14, Van Parreren (Amsterdam) Bruinenberg (Deventer) afg., Harmsen (Eindhoven) - Donke (Apeldoorn) 1-0. Stand: I. Harmsen2,2. Vander MijeI44,3. VanParreren I lafj u-u 4. De Greef, Belle en Drewes 1,7. Bruinenberg 44+1 afg., 8. Riem -4101116 AnttieUIllS te neD- )en verslagen, vervolgde hij ijn zegereeks met een 6-3 i-l overwinning op Sjaak foole uit Hoek. (an den Akker, die in Axel zijn erste buitentoernooi speelt, boet in de kwartfinales aan reden tegen Eugène de Maagt, slag en Cameron 14,10. Donker 0. ROSMALEN (ANP) - Olga Lewina heeft de vriendschap)» lij ke damtweekamp tegen Karen van Lith met 7-5 gewon nen. De Sovjetrussische wereldkampioene probeerde in di zesde en laatste partij haar voorsprong nog te vergroten maar moest na 75 zetten en zes uur spelen genoegen nemei met een puntendeling. Voor Lewina betekende deze tweekamp een uitstekend "e zich bij de laatste acht voorbereiding op de titelmatch tegen haar landgenote Zoj) Sadowskaja, die 27 augustus in Jalta begint. MAGDEBURG (ADN) - AZ heeft ook de tweede wedstrl in de Intertoto-competitie verloren. De Alkmaarse eerste divisie-club verloor in Oost-Duitsland van FC Magdeburi met 1-2. Uitslagen: FC Magdeburg - AZ 2-1, Odense BK - Uerdlngen 1-1. Stand: Odense BK 2-3 (5-3), Uerdingen 2-3 (3-2), FC Magdeburg2-1 (3-3), AZ 2-0 (3-6). BRUSSEL (ANP) - De definitieve samenstelling van de dri ïe. °°k Aart van der Sloot. Belgische ploegen voor de Tour: ^r'e sets nodig om Jaap Sigma (Willy Teirlinck): Hennie Kuiper (Ned), Etienne de Wild: achter zich te laten, tutt ..j..--- - -7 6-2 6-1, en werd hiermee de Jan Nevens, Ludwig Wijnants, Roger Ilegems, Paul Haghedooree Rik van Slijcke, Jean-Pierre Heynderickx (allen Bel), Sören li Sgenstander van de op de berde plaats ingelote Reggie "an de Berg. Paul Cortvriendt uit Philip- Martens, Dirk de Mol (allen Bel), Jaanus Kuum (Noo). holt (Den); Hitachi (Berten de Kimpe): Claude Criquielion, Dirk de Wolf, Pf' trick Jacobs, Jos Haex, Jan Wijnants, Flup Vandenbrande, Man Sergeant, Stefan Morjean, Bruno Bruyère (allen Bel); ADR (José de Cauwer): Johan Musseeuw, Fons de Wolf, Eddï line opende het schema bij de Planckaert, Frank Hoste, Dirk Wayenberg, Patrick Onnockx, Ren* leren C fpapn Qiaak Knnlp die Martens. Dirk de Mol lallen Bell. Jaanus Kuum INooV /egen öjaaK J&OOie, die lcn in deze categorie kon her- ansen na zijn geleden verlies 3 de heren T") Hii trrccp deze OOST-BERLIJN (SID) - De Oostduitse dames-estaffepM :ans evenwel niet ofschoon hij heeft woensdag bij internationale atletiekwedstrijden ii ich niet bij voorbaat gewon- Oost-Berlij n de beste wereldseizoenprestatie geleverd op ,en gaf na ziin verlies in de 4x100 meter. Anett Kersten, Silke Möller, Ingrid Lange et erste set Na een 2-5 achter- Marlies Göhr kwamen uit op 42,30 seconden. ftand in de tweede set wist hij ia 7-5 winst in de tie-break en derde set op te eisen. Cort- riendt verzette echter de ba- ,ens en greep alsnog de zege "iet 6-16-7 6-1. i Pij de dames D plaatste de f voriete Lisette Vervaet zich voor de halve eindstrijd. R stond tegenstandster Loes yke slechts één game toe: 6-1 y- Haar tegenstandster komt jt de partij tussen Coby Ver- helling en Nora de Pooter. atstgenoemde won in de eer- Van onze tennismedewerker AXEL - In het tennistoer nooi van Axel heeft Hans van den Akker uit Philip- )ine de kwartfinales be- eikt in het herenenkel D. Va in de eerste ronde ipeelde door met ruime 6-2 6-2 ijfers te winnen van Ben loek. De tweede geplaatste Liet Erpelinck kwam zonder te spe en in de tweede ronde na een ralk-over op de geblesseerde im van Alem. Robert Assel- ban wordt de tegenstander 'an Erpelinck, nadat die niet leheel zonder moeite had ge ronnen van Rinus Haak: 6-3 7- Voor de tweede ronde plaat- De winnende cijfers zijn: 17 - 20 - 22 - 24 32-41; reservegetal: 37. Deelnemers: 469.295. Inleg:!. 1.751.690,00. Prijzengeld: f. 832.052,75. Inleg: 1.333.660,00. Prijzengeld: 1.133.464,00. Trekking A: 11 - 27 - 35 - 38 - 46 - 46; servegetal: 34. Trekking B: 13 - 18 - 23 - 28 - 32 - 42; De juiste combinatie is: 908481; extra-prij. zen: 022732. Oeei,lemers: 222.439. Het winnende getal is: 9054811. ronde van Lien Kint met 6-3

de Stem | 1988 | | pagina 6