positie an Geyt TIEN BESTE ZEEUWSE GEBOUWEN STAAN TER DISCUSSIE SCHIETINGEN 3ro hele io Knokke K NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS pE stem van zeeland 4 donderdag 30 jun11988 f$T REGIONAAL architectuurprojekt geland is het vervolg op een projekt dat in 1985 onder de naam 'Een architectuur voor Zee-land' plaatsvond. Meer dan toen mil de Zeeuwse Culturele raad, samen met je Bond van Nederlandse Architecten rea ltor van het projekt, de architectuur in geland in een discussie betrekken. een lijst van de tien beste Zeeuwse gebou wen schreven drie gerenomeerde architec tuurcritici beschouwingen over die top tien en over de architectuur in Zeeland in het algemeen. Onder leiding van Ruud Brouwers, directeur van de Stichting Wo nen zullen de betreffende architecten en hun critici van gedachten wisselen. Onder de tien uitverkozen gebouwen zijn er twee die in Zeeuwsch-Vlaanderen staan: het Terneuzense stadhuis en multi functioneel centrum Den Hoekzak in Oost burg. Het eerste komt er bij de critici nogal wat beter af dan het laatste. Echter voor beide en voor de gehele Zeeuwse architec tuur geldt volgens critica Tracy Metz dat de hedendaagse dwang tot imponeren er aan is voorbijgegaan: „Zeeland mag zich gelukkig prijzen, dat haar de historise rende fratsen van Versailles-geveltjes en Griekse tympanen bespaard zijn geble ven". int Anna bt Muiden erneuzen HELEMAAL ZEKER lijken ze er bij de ZCR nog niet over te zijn. Of misschien willen ze eerst eens afwachten wat de discussie vrijdag oplevert, want bij 'Tien gebouwen (1971-1987) - De beste?', je titel van het tijdschrift Zeeuws Katern num mer 2, is voorlopig nog even een vraagteken ge- Baken Kernvraag Route langs de geselecteerde tien gebouwen eheim Gebreken Lamswaarde EXAMENS Op de Dag van de Architectuur die vrijdag ljuli in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg wordt gehouden, wordt een begin ge maakt met die discussie. Aan de hand van Verk van graficus |in, te zien bij Van Geyt, FOTO DE STEM/CORJ. rgave van een boekje en doosje met eieren, e graficus Reinder Ho- beheerst de etstechniek in de finesses. Hij maakt ffijnde, sfeervolle land- appen en natuurstudies, onderwerpen zijn met een ijnbaar speels gemak tgelegd. Het wirwar van ie lijntjes geeft uitstekend sfeer weer van dauw, drei- ide weersveranderingen of ii. alerie van Geyt in de enstraat in Hulst is ge ïnd van maandag tot vrij van 9.00 tot 12.00 en 14.00 18.00 uur. Op zaterdag tot JO uur en op zondag van 10 tot 18.00 uur. Dinsdags loten. Architectuur zonder fratsen zomerseizoen langs de Igische kust zo kenmer- nd maken. ÖK IN het kunstenaarsdorp nt Anna ter Muiden begint eer een zomertentoonstel- ng. Naast de vaste kern zijn enkele gastexposanten. De fiening wordt verricht door ■irgemeester M. Everaers in Sluis en galeriehouder leo Steyaert verzorgt de in- iding. De opening vindt za- Irdag 2 juli plaats in het lormalige gemeentehuis van nt Anna ter Muiden om .00 uur. 00-12.00. Zaterdag 09.00-12.00, .00-16.00. alans 17 Middelburg. Ruimte- k werk van Henric Borsten, tot met 23 juli. Open woensdag, nderdag en vrijdag van 12.00- 00 uur, zaterdag van 11.00-16.00 umorhall Duinbergen Knokke- eist (B). 27e Internationaal Car- onfestival. Tot en met 4 sep- mber. Dagelijks van 11.00-19.00 •ir. Toegangsprijs BF 80. tsino Knokke (B). Expositie imando Botero. Dagelijks, ook de weekends, van 15.00-24.00 ir. Tot en met 4 september. alerie Esprit Clinge. Geva derde expositie van verschil- nde beeldende kunstenaars uit vaste callectie. Tot en met 4 li. Van woensdag tot en met ndag van 13.30 tot 17.30 uur. alerie van Geyt Hulst Exposi- i H.J. Slijper (olieverfschilde- en) Reinder Homan (grafiek) Anne ten Broek (keramiek). Jt en met 31 juli. Van maandag t en met vrijdag 9.00-12.00 en 00-18.00. Op zaterdag tot 17.00 tr en zondfag van 14.00 tot 18.00 tr. Dinsdag gesloten. mans, Terneuzen met 60 inten. De volgende wed- rijd is na de vakantie, zon- ig 25 september. IJKDAG - De gemeentepo- ;ie van Terneuzen wordt inderdag 7 juli een kijkdag houden voor gevonden fiet- n. Diegene die zijn fiets ist, kan van 15.00 tot 17.00 ir en van 18.00 tot 20.00 uur imen kijken aan het bureau, isegracht 15. Boor Ronald Verstraten De uitverkiezing kwam niettemin democratisch tot stand. Alle Zeeuwse architecten, zo'n dertig in getal, ga ven hun mening over de nieuwe bouwkunst in Zeeland volgens een puntensysteem. Ze hebben zich niet door pro vinciaal chauvinisme laten lei- i, stelt Tracy Metz vast. De ®C/Handelsblad redactrice Avenue medewerkster is meteen een aantal zaken opgevallen. Zo worden de eer- en derde plaats in de Zeeuwse Gebouwen top tien ingenomen door de 'vak- broertjes van buut'n', Quist en Bakema, respectievelijk de ontwerpers van Terneuzense stadhuis en van het Ir. Top- shuis op Neeltje Jans. Ze vindt niet erg: „Dat zijn gebou wen die in elke provincie van Nederland tot de markantste zouden behoren". Andere opvallende feiten zijn het ontbreken van woning bouw op de lijst-de meeste lijn overheids- of openbare ge- rouwen-en het feit dat vier van de tien alweer dateren uit vroege jaren zeventig. „Is dat een teken van een zekere stagnatie?", vraagt zij zich af. Ze komt echter tot de 'prettige constatering' dat drie van de vier door het verstrijken van de tijd niets aan waarde heb ben ingeboet. Dat geldt zeker voor het Ter neuzense stadhuis. „Een baken in de Nederlandse architec tuur", vindt Metz. De construc tie is nog regelmatig onder werp van afstudeerprojecten. „De architect wilde dat er hoe dan ook over gesproken zou worden en hij heeft zijn zin ge kregen. Gelukkig dat het stads bestuur j aren geleden, toen uit breiding aan de orde was, be sloot niet aan het gebouw te tornen", zegt zij. Izak Salomons, architect/ stedebouwkundige in Amster dam en medewerker van Het Parool steekt zijn enthou siasme over het baken van Ba kema evenmin onder stoelen of banken. Hij noemt het een 'bui tenbeentje', dat „uitstekend aansluit op de Westerschelde een leerzaam voorbeeld van een goede integratie van architectuur, stedebouw en landschap. Een teken van onze tijd." DE BNA-kring Zee land houdt aansluitend op de Dag van de Ar chitectuur een route langs de tien geselec teerde gebouwen. Op zaterdag 2 juli kunnen daarvan een aantal door het publiek wor den bezichtigd. Ook zullen daarbij ver scheidene architecten aanwezig zijn om zelf een rondleiding door hun geesteskind te ver zorgen. De gebouwen zijn herkenbaar akn de 'dag van de architec tuur'-vlag, en geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur, met uitzondering van Den Hoekzak (van 10.00 uur tot 15.00 uur) en Rijkswaterstaat Goes (van 10.00 uur tot 14.00 uur). Een routebe schrijving is verkrijg baar bij de belang- rijkse VW-kantoren in Zeeland. De bellen en toeters ontbreken "iet in de beschouwing die Paul Vermeulen ten beste Als was het zijn eigen 'canto general' van de architec tuur, zo gaat deze Antwerpse architect en recensent voor de Standaard de tien Zeeuwse ge bouwen nu eens lyrisch, dan weer kritisch te lijf. En ook hij kan niet om het Terneuzense stadhuis heen. „Het Kroonstuk op een plek zoals Le Cor- busier ze had kunnen bedenken schijnt zich tot taak te hebben gesteld te bemiddelen tussen de stad en het water." Vermeulen heeft echter ook bezwaren. „Het gebouw is wel doend ruim en licht, maar tege- jilk lijkt alles er te dik, te grof." "et geheim zit hem onder de Srond, stelt hijeen schuilkel der met noodbestuurspost ver klaart het grimmige voorko ken van het gebouw. „De loodsboot is tegelijk een Ark •oor wanneer de zondvloed komt. Dat maakt het tot zinne beeldige vertegenwoordiger van de Moderne Beweging: te gelijk technisch en primitief, plastiek en metafoor, bevrij ding en apocalyps", aldus Ver meulen. enthousiast is hij over Hoekzak in Oostburg. „Dit wil tegelijk eenheid en Het taken van Bakema':leerzaam voorbeeld van een goede integratie. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER verscheidenheid, maar vertaalt het basis-idee architectonisch in tegengestelde termen. De werkwijze is plausibel, maar het is lelijk misgelopen. Het lijkt wel of alle vormen een eigen leven zijn gaan leiden en het plan grondig in de war heb ben gestuurd. De lakse ontwer per heeft ze maar laten betij en." Salomons is ook naar Den Hoekzak gaan kijken. Geeft geen waardeoordeel, maar vraagt een passerende vader en zoon wat zij ervan vinden. Va der vindt het wel aardig, zoon vraagt zich af of architecten er genoeg aan denken of het wel in de omgeving past. „Het is de vraag of dat nodig is. In vroe ger eeuwen vroeg men zich nooit af of een gebouw bij zijn omgeving zou passen", zegt Sa- lomons, daarmee volgens hem de kernvraag voor alle Zeeuwse binnensteden aan de kaak stellend. Metz tenslotte is ook niet kapot van het ontwerp. „Mijn indruk is dat Jobse (de architect, red) de woorden kent, maar de taal niet spreekt", zegt zij en stelt een 'onoverkomelijk aantal technische gebreken' vast. „De folie aan de plafonds laat los, er is geluidsoverlast, de glazen kap piept en kraakt vervaar lijk bij temperatuurswisselin gen, het arbeidsbureau heeft de bezoekershal vergroot en ver laagde plafonds aangebracht", zegt zij. Alleen de gebruikte kleuren vindt ze vrolijk. Over deze en andere gebou wen zal morgen de discussie tussen architecten en critici gaan. Het programma van de Dag van de Architectuur be gint om 14.00 uur. Na openings woord, ontvangst en discussie wordt de tentoonstelling 'Nieuwe Bouwkunst in Zee land' officieel geopend. Op die tentoonstelling, die loopt van 24 juni tot en met 21 juli, zijn on der andere foto's, tekeningen en maquettes van de gebouwen te zien. Den Hoekzak:onoverkomelijk aantal technische gebreken9 Izak Salomons oordeel over het Terneuzens stadhuis: 'een buitenbeentje dat prima aansluit op de Westerschelde - FOTO VRIJHOF RAAUW - Zaal De Friezen, 104 personen. Wip 1: hoge vogel: G. de Bakker, Graauw; eerste zij vo gel: S. Bleyenberg, Paal; tweede zij vogel: J. Steyaert, grootste aantal (4): A. Asselman, beiden Graauw. Wip 2: hoge vogel: E. Boeykens, eerste zij vogel: M. Vernimmen, tweede zij vogel: P. van Troost, grootste aantal (4): C. van de Klundert, allen Graauw. ZUIDDORPE - Sint-Sebastiaan, 78 personen. Wip 1: eerste en tweede hoge vogel: G. Suy, Zuid- orpe, eerste zij vogel: Th. Ingels, Koewacht; tweede zij vogel: R. Roels, Axel; derde zij vogel: A. van Acker, Moerbeke; vierde zij- vogel: J. Verstraeten, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: M. de Cock, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: R. de Kok, St.-Jansteen; derde hoge vogel: M. Plasschaert, eerste zij vogel: A. van Waes, bei den Zuiddorpe; tweede zij vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; derde zij vogel: H. van Haelst, Zuiddor pe; vierde zij vogel: D. Donze, Terneuzen. GRAAUW - Zaal De Friezen, 33 personen: eerste hoge vogel: J. Hoop. Kloosterzande; tweede hoge vogel: J. Sorber, Graauw; eerste zij vogel: C. Jacobs, Hulst; tweede zij vogel: A. Hoogstrate, Terneuzen; derde zij vogel: E. de Wit, St.-Jansteen; vierde zij vo gel: L. Matthijssen, Clinge. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 26 personen: eerste en tweede hoge vogel: M. van Hoek, Zuiddorpe; eerste zij vogel: G. Herwegh, Heikant; tweede zijvo gel: R. d'Hondt, grootste aantal (5): R. Migon, beiden Zuiddorpe. HULST - Zaal Blommaert, 32 personen: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: R. Sterkx, Zelzate; tweede zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5): J. de Beul, Hulst. ZUIDDORPE - Sint-Sebastiaan, 68 personen: wip 1: eerste hoge vogel: G. Arens, Moerbeke; tweede hoge vogel: F. Baars, Wachtebeke; eerste zij vogel: E. Pottelberghe, Zuiddorpe; tweede zij vogel: G. Poppe, Stekene; derde zij vogel: B. Goethals, Gilze-Rijen; vierde zijvogel: A. Apers, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Arens, Moerbeke; tweede hoge vogel: H. Neyt, Gilze-Rijen; eerste zij vogel: E. van Kronenburg, Zuiddorpe; tweede zij vogel: L. Lammens, Westdorpe; derde zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; vierde zij vogel: H. van de Walle, Overslag. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal 't Sleepbootje, 22 personen: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: D. Beulaert, tweede zij- vogel: J. de Beul, grootste aantal (5)j D. Verstraeten, allen Hulst. WLASOORDEN - Bejaarden- schieting, zaal Rue du Nord, 22 personen: hoge vogel: L. Heyens, Boschkapelle; eerste zij vogel: J. Burm, Kloosterzande; tweede zij vogel: P. Schelfhout, Hulst; grootste aantal (5) en vliegende vogel: F. Reunis, St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 25 personen: eerste en tweede hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; derde hoge vogel: G. Herwegh, Heikant; eerste zij vo gel: W. Kuyper, Hulst; tweede zij vogel: J. van Damme, Moerbe ke; grootste aantal (8): O. de Jae ger, Westdorpe en A. van Lande- gem, Stekene. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal De Vlieger, 35 perso nen: hoge vogel en eerste zij vo gel: G. Vermeire, Koewacht; tweede zij vogel: E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (3): A. Deynaert, Koewacht. CLINGE Zaal De Troubadour, 27 personen: hoge vogel: J. Geerts, Be veren; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede zij vogel: J. de Clerck, Temse; grootste aantal (4): J. Aarts, Clinge. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal Molenhof, 30 personen: hoge vogel en eerste en tweede zij vogel: J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; grootste aan tal (4): P. Schelfhout, Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal De Vlieger, 40 perso nen: hoge vogel en eerste zij vo gel: J. Vermeire, Koewacht; tweede zij vogel: R. Colpaert, Moerbeke; grootste aantal (3): Th. d'Hooghe, St.-Jansteen en A. Koning, Koewacht. OSSENISSE - Camping Musse- nest, 21 personen: hoge vogel: J. de Kort, eerste en tweede zij vo gel: Ph. Thijs, beiden Ossenisse; grootste aantal (6): E. de Kort, Hulst TERNEUZEN - Bejaardenschie- ting, De Westerschelde, 63 perso nen: wip 1: eerste hoge vogel: A. Roels, Graauw; tweede hoge vo gel: P. Jacobs, Hulst; eerste zij- vogel: B. Verberkmoes, Terneu zen; tweede zij vogel: F. Claeys, Lembeke; derde zij vogel: J. Aertgeert, Brussel; vierde zij vo gel: L. Vermeulen, Nieuw-Na men. Wip 2: eerste hoge vogel: S. Michielsen, Philippine; tweede hoge vogel: W. d'Hondt, Elver- sele; eerste zijvogel: J. Goossens, Axel; tweede zij vogel: G. Savooy, derde zij vogel: E. Verschuren, beiden St.-Jansteen; vierde zij- vogel: M. Bil, Terneuzen. HULST - Zaal Blommaert, 25 personen: hoge vogel: A. de Looff, eerste en tweede zij vogel: A. Dobbelaar, beiden Boschka pelle; grootste aantal (5): R. Ver schuren, Hulst. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 18 personen: eerste hoge vo gel en eerste zij vogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede hoge vogel: M. de Cock, tweede zij vo gel: A. de Munck, grootste aantal (8): W. de Munck, allen Zuiddor pe. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 28 personen: hoge en eer ste zij vogel: L. van Eekhout, tweede zij vogel: F. Peyl, grootste aantal (4): L. de Clerk, allen Os- KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 52 personen: eerste hoge vogel, eerste en tweede zij vogel: L. de Kint, Paal; tweede hoge vogel: H. Schelfhout, Kapellebrug; derde zij vogel: J. Piessens, Paal; vierde zij vogel: Ch. Frankaert, grootste aantal (4): L. Cammaert, beiden Kapellebrug. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 39 personen: hoge vogel: G. Her wegh, Hulst; eerste en tweede zijvogel: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): D. van Gas sen, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 20 personen: hoge vogel: R. Verschoten, Vogelwaarde; eerste zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede zij vogel: J. Verschoten, Heikant; grootste aantal (5): me vrouw De Waal, Kloosterzande. NIEUW-NAMEN - Emmahaven, 47 schutters: wip 1: hoge vogel: mevrouw Bleyenberg-de Cock, Paal; eerste zij vogel en grootste aantal: J. Verras, Graauw; tweede zij vogel: P. Praet, Nieuw- Namen. Wip 2: hoge vogel: H. de Maeyer, Nieuw-Namen; eerste zij vogel: P. Boënne, Graauw; tweede zij vogel: C. Vlasveld, Doel; grootste aantal: P. Strobbe, Kuitaart. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, 18 schutters: eerste hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; tweede hoge vogel: J. Remijnse, Zorgvlied; eerste zij vogel: L. de Jonge, Concordia; tweede zij vo gel: J. Bos, Soranus 2; derde zij- vogel: K. van de Dries, VIOS; vierde zij vogel: B. van de Dries, Zorgvlied; grootste aantal (6): P. Verheijke, Zorgvlied; vliegende vogel: J. de baar, Willem Teil. De volgende schieting is dinsdag 5 juli WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Hoger, 17 schutters: eerste hoge vogel: J. Platschorre, Zorg vlied; tweede hoge vogel: J. Swartjes, Doel naar Hoger; eer ste zij vogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger; tweede zij vogel: J. Rijk, ADLM; derde zij vogel: P. Maat, Zorgvlied; vierde zij vogel: J. Kosten, Doel naar Hoger; grootste aantal (4): M. Verdonk, Jacoba van Beieren. KWADENDAMME - Vooruit gang, 43 schutters: wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Dries, Eens gezindheid tweede hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; extra hoge vogel: J. Remijnse, Zorg vlied; eerste zij vogel: P. Repkes4 Victoria; tweede zij vogel: C. Re- mijn, Spes Nostra; derde zij vo gel: H. van de Dries, Eensgezind heid; vierde zijvogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger; grootste aantal (7): L. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; tweede hoge vogel: H. Koens, Spes Nostra; eerste zij vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede zij vogel: L. Rentmeester Cz, Willem Teil; derde zij vogel: J. Goerise, Eens gezindheid; vierde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; grootste aantal (6): J. de Jonge, ADLM. KWADENDAMME - Punten- schieting van de vier vereni gingen, 14 leden: 1. P. Repkes, 2. J. de Jonge, elk 9 punten, 3. H. van Stee, 4. A. Clarijs, elk 7 pun ten, 5. J. Rijk 6 punten. GOES - Schieting voor keizers en koningen onder leiding van het bondsbestuur: Kampioen: J. Platschorre, Zorgvlied. GOES - Jacoba van Beieren: wip 1: eerste hoge vogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: C. van 't Westeinde, Sora nus; eerste zij vogel: H. de Rijcke, Aardenburg; tweede zij vogel: L. de Jonge, ADLM; grootste antal (7): J. Kosten, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Swart, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: L. Verdonk, Concor dia; derde en vierde hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerste en tweede zij vogel: P. Repkes, Victoria; grootste aantal (5): J. Doene, Victoria. KAARTING - In zaal De Lamsoren werd een kaarting gehouden waaraan 38 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. J. Pijpelink, 2. P. Zwartelé, beiden Axel; 3. J. Durinck, Kloosterzande. Jo keren: 1. mevrouw Impens, St.-Jansteen; 2. mevrouw Claessen, Lamswaarde; 3. mevrouw Pauwels, Klooster zande. KAARTING - In zaal De Lamsoren werd een kaarting gehouden waaraan 56 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. J. Leeraert, Hulst; 2. L. Jonkman, Terneuzen; 3. B. de Bos, Axel. Jokeren: 1. me vrouw Pauwels, Kloosterzan de; 2. J. Kegels, Kruispolder haven; 3. mevrouw Verschu ren, Lamswaarde. AXEL - De Weistede. Tweede tijdvak. Mavo: Martin Pollet en Jacco IJzerman, beiden Axel. TERNEUZEN Zeldenrustcolle- ge. Tweede tijdvak. Mavo: Silvia Den Doelder, Ro land Piek, Ilse Voogelaar, Da- niëlle de Zeeuw, Terneuzen; Jan Duerink, Zaamslag; Ralph Van- dervinnen, Philippine. Havo: Janet Dieleman, Kijkuit; Ellen Pieters, Philippine; Yolanda Verstraete, Mirella van Alem, Sas van Gent; Dianne de Pooter, Zaamslag; Mark Elliot, Victor Hagen, Willem-Jan van La ngevelde, Nathalie Duclos, Conny van de Vijver, Terneuzen; Manfred Kindt, Westdorpe. VWO: Nicole Sey, Arianne de Jonge, Terneuzen. TERNEUZEN - Petrus Hondius. Tweede tijdvak. Mavo: Mireille Hegeman, Axel; Pascalle Jsse, Sluiskil; Kenneth de Koeijer, Zaamslag. Havo: Brigitte Kruijsse, Terneu zen; Dennis Reubens, Hoek. VWO: Nijnke van den Bosch, Terneuzen, Silvie Janse, Axel. LEIDEN - Rijksuniversiteit. Doctoraal Engels: Leo-Peter van Aerde, Sas van Gent.

de Stem | 1988 | | pagina 13