Hulster spaarpot gaat op aan douches SCHOOL MOET REPARATIE LEKKAGE ZELF BETALEN Zusters Mariadal schenken 25 mille Bod van 3 mille op trui Van Breukelen Ravelijn-triathlon besloot schooljaar IN MEXICO Ambtenaren bekampen elkaar in een tijdrit A. Duerinck nam afscheid ZAKENNIEUWS T22 VOORZIENINGEN AAN GYMZAAL STEEN EN MALPERTUUS CLINGE HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst blijven erbij dat de school in Sint-Jansteen zelf moet opdraaien voor de reparatiekosten van lek kages als gevolg van slecht metselwerk. Geen gezicht DE STEM-LEZERS HELPEN Axel Clinge Graauw Hulst Kieldrecht Nieuw-Namen School Koewacht hield feestavond DE STEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 29 JUN11988 Van onze verslaggever HULST - Het Hulster spaarpotje voor groot on derhoud aan gemeente eigendommen wordt zowat geheel leeggeschud voor de verbetering van de douches in de gymzaal in Sint-Jan- steen en Malpertuus in Clinge. Sinds twee jaar wordt in dat potje jaarlijks een bedrag van 40.000 gulden gestopt Nadat er al dertig mille uit geput is voor voorzieningen aan de Stadsschuur moet nu 43.000 gulden worden gebruikt voor de twee doucheruimten. Met deze uitgaven was in het prioriteitenschema voor dit jaar geen rekening gehouden. Met name de verbetering van de douchegelegenheid in de gymnastiekzaal te Sint-Jan steen duldt volgens B en W geen uitstel. Zowel de ruimte op zich als de warmwatervoor ziening zijn verouderd en ver keren in slechte staat. Het wa ter voor de douches wordt ver warmd met behulp van de cv- ketel en dat betekent dat die een heel jaar moet branden. Bovendien moet de installatie handmatig bediend worden. Nu dit bedieningssysteem ter ziele is gegaan, voelt de gemeente er niets voor dit onpraktisch energievretend systeem te re pareren. Het warm water en de verwarming worden losgekop peld. Voorts is de aanwezigheid van slechts twee douches vol gens B en W volstrekt onvol doende. Er komt een schei dingswand in de gemeenschap pelijke wasruimte, waardoor beschikt kan worden over twee wasruimten. In ieder daarvan komen drie douches. Ook in het gemeenschaps centrum Malpertuus in Clinge is de situatie niet florissant. Zo moeten de tegels en het metsel werk in de wasgelegenheid hersteld worden. Vanwege de dringende behoefte aan extra douchegelegenheid wordt een aantal voetwasbakken vervan gen door douches. B en W wil len dat karwei nu maar zo snel mogelijk uitvoeren, omdat men er te zijner tijd toch niet aan kan ontkomen. En dan gaat het nog meer geld kosten. Geen geld voor school Steen fan onze verslaggever In tegenstelling tot wat het schoolbestuur denkt, behoort het karwei volgens B en W tot het normaal onderhoud en dat moet worden betaald uit de schoolkas. Aanvankelijk werd gedacht jat de lekkages te maken had den met het dak van de school, maar uit onderzoek bleek dat het euvel het gevolg was van lochtdoorslag via bovendakse muurgedeelten. Daar was sprake van slecht metsel- en voegwerk. In maart opperden B en W dat het aanbrengen van een onder houdsvrije plaat vóór de muur geodkoopste oplossing zou zijn, maar dat zag het school bestuur niet zitten. Immers, als er sprake was van slecht met selwerk, dan zit het er dik in dat vroeger of later nog meer dere stukken muur behandeld moeten worden. En dan vor men platen niet bepaald een fraai aangezicht voor het schoolgebouw. Hoewel het schoolbestuur het er niet mee eens was, heeft men omwille van een snelle oplos sing van de problemen het her stel van het voegwerk toch zelf maar betaald. Al wil het er bij het schoolbestuur niet in dat dat dergelijke mankementen aan een vijftien jaar oud ge bouw tot normaal onderhoud gerekend worden. Dat het euvel een gevolg kan zijn van gebrek aan normaal onderhoud wijst het schoolbestuur hele maal af. „Wij hebben in ieder geval", zo schrijft de school aan het ge meentebestuur, „in onze omge ving niet kunnen vaststellen dat het gebruikelijk is dat eige naren dan wel beheerders van gebouwen binnen vijftien jaar na nieuwbouw het metselwerk moeten vervangen". In de brief koestert het schoolbestuur stille hoop dat de gemeente als nog met geld over de brug komt. Maar daar willen B en W niets van weten. Van onze verslaggever HULST/KLOOSTERZANDE - Twee ambtenaren- ploegen uit de gemeenten Hulst en Hontenisse fiet sen komende zaterdag om het hardst. Om 13.15 uur vertrekt het eerste team vanaf de Koren beurs op de Hulster Markt richting Kloosterzande. Vijf mi nuten later start de volgende ploeg voor de race tegen de tijd. De finish ligt bij het gemeentehuis in Kloosterzande, waar de renners worden opgewacht door het voltallig col lege van B en W van Hontenisse, wethouder W. Kayser van Hulst en de organisatie van de Molenstraatfeesten. Voor Hontenisse treden in het strijdperk Willie Broek hoeven, Jos Lambert, Johan Everaert, Lucien van der Walle, Peter van Anrooy en Paul van Kerckhoven. De ren ners worden gecoached door havenmeester Paul Baart. De eer van Hulst wordt hooggehouden door Willie Everaert, Rudy Neefs, Frans van Kampen, Hans van Geesbergen, Frans Colman en Emery de Schepper. Coach is Hubert van de Broeck, die de Hulstenaren ook heeft begeleid in hun tocht naar Michelstadt. DE ZUSTERS Francisca nessen van Mariadal Roosendaal hebben gisteren een gift van 25.000 gulden foor de actie Help de India nen op gironummer 1111222 overgemaakt. „Omdat het noodzakelijk is. Omdat die mensen het nu zo hard no dig hebben. Wij, de geef sters zijn niet belangrijk, het gaat om hen die nu niet zonder hulp kunnen," moti veerde algemeen overste zuster Albertina de gift. Met dat geld krijgt de actie die echt begint te leven in de fegio, een belangrijke im- Puls. Half juli is de actie af gelopen. Binnenkort, als de Stichting Mensen in Nood een overzicht heeft van de eerste stortingen, wordt een aanvag gemaakt met het Publiceren van tussenstan den. De actie loopt (nog maar) anderhalve week. De speciale band die het Bis dom Breda heeft met het Bis dom Tehuantepec in Zuid-Me- x'co, waar de Indianen leven, was ook een reden voor de zus ters om geld over te maken. De Van onze verslaggever HULST - Met de inmiddels traditie geworden triathlon sloot de Hulster mavo- school het Ravelijn gisteren het schooljaar af met een sportief hoogtepunt. Aan deze achtste triathlon de den honderd sportievelingen mee, onder wie vijf leraren. De atleten werden in drie se ries weggeschoten in het over dekte zwembad de Driehoek door directeur R. de Potter. Daar moest 475 meter gezwom men worden. Vervolgens kre gen de deelnemers 21 kilometer hardfietsen voor de kiezen; hardlopen over een afstand van 5,5 kilometer vormde het laatste loodje. Bij de jongens klokte Auk de Maat met 1 uur 13 minuten en 11 seconden de beste tijd, ge volgd door Marc van Acker en Angelo Delforge. Met 1 uur 40 minuten en 17 seconden bleek Rinske van Noort de beste bij de meisjes. Tweede werd Cindy van Driessche en derde Nancy Erkens. De allersnelste tijd werd echter gerealiseerd door leraar F. Oudenaerde, die voor de drie onderdelen 1 uur 12 mi nuten en 53 seconden nodig had. Ook de derde plaats in het Zowel het fiets- als looppar koers waren op de verschil lende kruispunten bemand door leraren en leerlingen. Dit om de veiligheid van de deelne mers te waarborgen. Daardoor verliep de wedstrijd zonder problemen. Er waren ook geen uitvallers te noteren, al had de laatste deelnemer er wel 2 uur en 45 minuten voor nodig om de eindstreep te halen. bewoners van het Bisdom Breda zijn de enigen met wie de Indianen een band hebben; hun eigen regering, zelfs de kerk in Mexico, laat ze in hun nood alleen. Bisschop Arturo van Tehuantepec is de enige die de Indianen aan voedsel helpt. Maar zijn hulp dreigt te stagneren, hij heeft geen geld meer. Gisteren klaagde hij in een telefoongesprek zijn nood: „Elke dag komen er mensen bij die om voedsel vragen. Com plete dorpen zitten nu zonder eten en de situatie wordt met de dag urgenter." Arturo wacht vol spanning op het bezoek dat Bisschop Ernst van Breda 13 juli aan Tehuantepec brengt. Een eerste collecte in Sint- Willebrord, meldde pastor Ad de Bok, heeft het bedrag van duizend gulden voor de hon gerbestrijding bijeengebracht. Dit werd gedaan door de mis- siegroep. Ander actie-nieuws: Karei Slegte uit Raamsdonk- veer is van plan een fanclub voor het Oranje-elftal te gaan opzetten, ook voor de actie Me xico. „Misschien kunnen we meebieden op het shirt van Van Breukelen zodat ook de man met de kleinere beurs er wat aan heeft. Maar ook gaan GIRO 1111222 T.N V MENSEN IN NOOD DEN BOSCH O V V MEXICO mijn gedachten uit naar de op brengt van verkoop van allerlei Oranje-spullen. En bovendien: het beste elftal van Nederland heeft nota bene geen fanclub, dat is een reden temeer," aldus Slegte. Zijn telefoonnummer is: 01621 -15202. Tenslotte nog een spontane actie door de ouders van de Bredase basisschool De Voor poort. Tijdens de zaterdag ge houden open dag op de school hebben de ouders hun eigenge maakte tekeningen verkocht voor Mexico. Dat leverde tach tig gulden op. Acties en andere plannen die geld op kunnen brengen voor de noodlijdende Indianen van Tehuantepec, kunnen gemeld worden bij de speciale actie-te lefoon van De Stem: 076 - 236213. ZIE OOK FOTOPAGINA: DROOG TE, DE DORRE DOOD Van onze verslaggever BREDA - Op de eerste dag al van de telefonische veiling van de kampioenstrui van Hans van Breukelen door deze krant, liep het gisteren storm op het speciale telefoonnum mer 076 - 236213 van De Stem. Het hoogste bod toen de veiling gisteren om 17.30 uur sloot, is 3000 gulden, uitgebracht door C. Aarts die in Burgh Haamstede de winkel van camping De Duinrand exploiteert. Aarts wil de trui hebben voor zijn elf-jarige zoon die in een plaatselijk elftal kee per is. Maar hij heeft geduchte concurrenten. Er ligt een bod van café De Fidel (2650 gulden) uit Gilze en van het bedrijf Mercari BV (2600 gulden) uit Lage Zwaluwe. Vrijdag pas sluit de veiling om 12.00 uur stipt, er kan dus nog veel gebeuren. Vierde in de race is Horeca-uitbater Ad Valk uit Hank die 2000 gulden heeft geboden. Tientallen Westbrabanders en Zeeuwen, particulieren en be drijven, hebben gisteren Stem-verslaggever Cees Maas gebeld om een bod uit te brengen. De eerste die zich meldde was een slager uit Breda, die 1200 bood met de bedoeling Van Breukelens kee perstrui een ere-plaatsje in zijn etalage te geven. De volgende bie ders moesten daar dus steeds boven zitten. Er waren er die het bod met 2,50 verhoogden, maar ook een die er 500,- bovenopzet- te. Met het eindbod van gisteren, ƒ3000,- is Cees Maas blij, maar niet echt tevreden. „Dat kunnen we niet maken tegenover Hans van Breukelen. Mede dankzij zijn zweet hebben we die cup te pakken. Dat zweet zit nog in dit shirt. Dat moet de ware Oranje fan toch meer waard zijn. En mensen, vergeet vooral niet dat het voor een goed doel is. Uw geld redt de Indianen van Tehuantepec van de hongerdood". Juist omdat zoveel mensen een bod uitbrengen, heeft De Stem besloten dat vanaf heden elk bod minimaal 100,- hoger moet zijn dan het vorig gedane bod. De veiling begint dagelijks om 09.00 uur en sluit om 17.30 uur. Elke dag zal in de krant worden gemeld wie de hoogste bieder is. Het telefoonnummer: 076 - 236213. Van onze verslaggever VOGELWAARDE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst heeft A. Duerinck afscheid genomen van de gemeente Hontenisse. Meteen vierde hij ook het feit dat hij 25 jaar in gemeentelijke dienst is. Duerinck, medewer ker van de Hontenisser techni sche dienst, gaat is de vut. Tijdens de bijeenkomst in de brandweerkazerne te Vogel waarde werden hem door ver schillende sprekers, onder wie burgemeester A. Kessen, wet houder J. Joossen en chef W. Broekhoven lovende woorden toegesproken. Van het perso neel kreeg hij een enveloppe met inhoud en uiteraard was er ook een financiële bijdrage van de gemeente. In zijn loopbaan bij de ge meente is Duerinck ook een aantal jaren postcommandant geweest van de vrijwillige brandweer in Vogelwaarde en ondercommandant van het ge hele Hontenisser brandweer korps. Het feest werd besloten met een receptie voor genodig den. GOA-JEUGD - Jeugdleden van de hengelaarsvereniging GOA (Geduld Overwint Al les) visten op de kleine kreek de tweede wedstrijd die in dit meetelde voor het clubkam pioenschap. De vangsten wa ren goed en er waren 29 deel nemers. Uitslagen: Categorie 8 tot en men 11 jaar. 1. Dennis Thuy 410 punten, 2. Niels Meesen 180,3. Renald de Bock 170, 4. Reyer Kruisifickx 160, 5. Martin Oggel met 160 pun ten. Categorie 12 tot en met 14 jaar: 1. Werner Martinu 440 punten, 2. Steven Vanler- berghe 320, 3. Remco van de Winckel 300, 4. Wim Slabbe- koorn 220, 5. Patrick Peeters 220 punten. HENGELEN - Vissersvereni- ging De Clingse Hengelaars houdt zaterdag 2 juli een wedstrijd op het viswater De Zestigvoet tegen hengelvere- niging GOA (Geduld Over wint Alles) uit Axel. Er wordt gevist aan de Verkorting waar de plaatsen aangewezen worden via loting. Iedere deelnemer moet zich houden aan het reglement dat door beide verenigingen is opge steld. De wedstrijd duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Daarna worden in lokaal De Trouba dour de prijzen uitgereikt. KAARTING - De Bond voor Ouderen hield in het gemeen schapshuis een kaarting waaraan 33 personen deelna men. Uitslag: 1. R. van Him- brecht, Clinge; 2. E. Dankaert, Hulst; 3. R. Linthout, Axel. De volgende kaarting is donder dag 30 juni. KAARTING - In zaal Dé Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Hooye, 2. me vrouw Haulez, 3. J. van Ende, allen Hulst. KAARTING - In zaal Dé Smidse werd een kaarting ge-j houden waaraan 28 personeif deelnamen. Uitslag: 1. Piessens, Clinge; 2. S. Roe-3 lands, Hulst; 3. A. Pieters', Axel. AFSCHEID - Aug. van Eckel* nam afscheid als brandweerj commandant van de poét Kieldrecht. Dit afscheid wer| gevierd in het bijzijn van zij ai collega's en een delegatie val de gemeente Beveren. Van d| bevelhebbers van de regiqr; waar hij zeventien jaar mef heeft samengewerkt, heeft hij taal noch teken gehoord. KAARTING - In zaal He Verdronken Land werd eefj kaarting gehouden. Uitslag 1. P. Praet, 2. I. de WinckejJ beiden Nieuw-Namen; 3. Mattheyssen, Clinge. KAARTING - In zaal R. Thil-jj leman werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. Th. Praet- E. Weemaes, 2. M. Petinda-W, Thilleman, 3. A. Verhulst-E.; de Koning. KAARTING - In zaal Cu Commerce werd een kaarting, gehouden. Uitslag: 1. J. Ver-: meirssen-L. Timmermans, 2» E. Weyenberg-P. Praet, 3. Ai Verhulst-J. de Loos. Zeeland Supply breidt uit TERNEUZEN - Zeeland Sup ply in Terneuzen neemt drie personeelsleden extra in dienst. Momenteel heeft het bedrijf dertig mensen in dienst. De uitbreiding is mogelijk omdat het bedrijf haar activi teiten voor Dow Chemical kan uitbreiden. De onderne ming levert allerlei goederen aan andere bedrijven,,. Voorheen leverde Zeeland Supply de goederen bij Dow Chemical af op een centraal punt. Vanaf deze week wordt dat niet meer gedaan maar worden alle afdelingen recht streeks bediend. P H-groep Hulst open HULST - Op het Godsplein 15 in Hulst is de nieuwe vesti ging van de P H Groep (ac- countgancy en belastingadvi seurs) in Hulst vrijdag ge opend. De officiële openings handeling werd verricht door burgemeester F.A.W. Jacobs. De heer P. Maas schonk ter gelegenheid van de feestelijke opening een cheque van 4.000 gulden aan de Vogelbescher ming. De gift wordt besteed aan de bouw van een schuilhut in het vogelbeschermingsreservaat 'De Koudenkerkse Inlaag' op Schouwen-Duivenland. Dit gebied is één van de beste vo gelkijkplaatsen in Nederland. In de hut zal tevens voorlich tingsmateriaal voor bezoe kers worden geplaatst. Paviljoen De Perk opende zijn deuren WALSOORDEN - Voor Paul en Mien Jonkheijm-van Ste- vendaal was 20 juni een bij zondere dag. Burgemeester Kessen opende officieel, door het drinken van het eerste Perkpilsje, het nieuw ge bouwde paviljoen De Perk aan de Zeedijk. Tijdens de 's avonds gehou den receptie was er enorm j veel belangstelling. Parkeer-* moeilijkheden waren er niet.f want: „Er bestaat geen hore-. cabedrijf in wijde omstreken met zoveel parkeerruimte",: aldus Paul. Drogisterij in nieuw pand HULST - Drogisterij-parfu-j. merie Bleijenbergh is weer, open voor publiek. Het pand1 in de Overdamstraat is, opt een paar kleinigheden na, ge-t reed. De grotyfjyoéF deze to-jl tale nieywbouw werd eind" augustus1987 gekocht, de plannen voor de bouw waren' in september gereed en de week vóór carnaval werd dé werkzaamheden begonnen. Een bijzonder aspect van deza bouw is, dat de middeleeuwse kelder gespaard is gebleven? Op de tot dan door niemand benutte, volkomen gavq ruimte, stonden in de loop van de tijd vier gebouwen. Dé heer Bleijenbergh kreeg een tip van zijn buurman dat er mogelij kkelders waren, maar dat de toegangen waren weg gewerkt. Er is nu een goedé toegang gemaakt en in de naaste toekomst zal de kelder in gebruik zijn. Kapper Jan Yerduijn 1 nu ook in Breskens BRESKENS - Maandag 2l| juni opende Jan Verduijn een, tweede kapsalon, nu in Bres-i kens. Verduijn bezit al eenj zaak in Oostburg en nu is er een modern, sfeervol haar-j verzorgingsbedrijf in de Win-, keigalerij (Langeweg 39) in Breskens bijgekomen. De echtgenote van Jan wildé boven de kapsalon in Oost burg een schoonheids-salon starten. Daarom zocht het! echtpaar een nieuwe woning' in Breskens. Zij vonden in hetj pand van kapsalon Roman-' tica van mevrouw van, Poucke niet alleen een wo ning, maar ook een bedrijfs klare ruimte. Marie Louise Verduijn, De zus van Jan die] reeds twaalf jaar bij hem! werkt, heeft nu de leiding in' de salon in Breskens. Van onze verslaggever KOEWACHT - De leerlingen van de Koewachtse basis school de Eikelaar hebben gisteren ouders, familieleden eij bekenden een feestavond voorgeschoteld met muziek, zang en dans. In de school verzamelden zich zowat driehonderd belangstellen den, zodat verschillende mensen met een staanplaats genoegen moesten nemen. Voorafgaande aan het showspektakel was er, voor diegenen dié dat nog niet hadden gedaan, gelegenheid om de dit jaar verï bouwde school te bezichtigen. Om 19.00 uur werd de feestavond geopend door de kleutergroe pen. Die voerden de musical 'Zeg eens Aa' op. Vervolgens was er een optreden van een blokfluitgroep uit groep zes, aangevuld met enkele leerlingen op accordeon en dwarsfluit. Na de pauze: waarin een loterij werd gehouden om de kosten van de avond té dekken, kwam het hoogtepunt. De opvoering van de musical 'Dg Verkiezing' door de leerlingen van groep zeven. Alle kleding, de cors en attributen die tijdens de voorstelling gebruikt werden] waren door de kinderen zelf gemaakt. Morgen (donderdag) wordt hetzelfde programma nogmaals op gevoerd, aangevuld met sketches door de groepen drie, vier, vijf en zes. Dan is de voorstelling bedoeld voor alle kinderen van dé school. Die maken er dan een feestelijke dag van. Tussen de mid dag blijft iedereen over om een bord friet met worst te verorbe-t ren.

de Stem | 1988 | | pagina 15