Goud voor Beck, zilver voor Geijsels 9 Offensieve houding politie Seoul SPORT K ANDERHALVE MINUUT VEERTIG MIIJOEN GULDEN RIJ KER Ronald Doens blijft kanshebber voor titel NAC-RBC op 24 augustus Asa ilüSTEM SPORT 2 WOENSDAG 29 JUNI 1988 TLANTIC CITY (ANP) - De Amerikaan Mike fson heeft zijn wereldtitel boksen in het zwaar- iwicht behouden. Maandagnacht versloeg hij in it titelgevecht, dat erkend werd door alle inter- ationale federaties, zijn uitdager Michael links door interventie van de scheidsrechter in i eerste ronde. Bynamisch ennistoernooi nel van start Recette Uitdagers ^ieuwdorp favoriet in West-Kapelle Onzekerheid Garantie Zeeuwen naar EK halve triathlon RKHAV-junioren naar NK-estafette Fons Picavet vierde in Valkenswaard Zege Regilio Tuur in Athene Vijftien procent topsporters 'gebruikt' Emmen opgesplitst in twee delen T14 5 onze atletiekmedewerker gOMMENIE - Tijdens de jjonale atletiekkam- #nschappen voor A-ju- jren in Krommenie was RKHA V-afvaardiging [lerst succesvol. gouden plak en een Luws record konden worden [getekend voor Ivan Beck bij kogelstoten met een af- Ld van 17.38 meter, wat 58 centimeter meer was dan zijn vorig Zeeuws record. Met deze prestatie komt hij op de nationale ranglijst op de tweede plaats aller tijden ach ter Erik de Bruin. De serie van de nieuwe nationale kampioen was: ongeldig, 16.24, 17.38, on geldig, 16.57 en 16.32. Met de discus eindigde hij op de vijfde plaats met een afstand van 43.22 meter. Michel Geijsels pakte een Zeeuws record en een zilveren plak op de 400 meter. Dit na winst in zijn serie met 51.10 en de halve finale in 50.21. In de fi nale liep hij een Zeeuws record met 49.39. Op de 200 meter greep hij met een vierde plaats net naast eremetaal met een tijd van 23.06. Lorenzo Janssens eindigde in zijn serie als derde op de 400 meter met een tijd van 52.88. In totaal leverde hem dat een veertiende plaats op. Liesbeth van Acker eindigde als vierde in haar serie op de 100 meter met 13.58. Op de 200 meter werd ze zesde in haar serie met 27.50. Bij het verspringen werd ze tiende met 4.92 meter, met de kogel veertiende met 9.24 en met de discus vijftiende met 31.06 meter. Steven Schilders van De Wielingen eindigde op de 100 meter als derde in zijn serie met een tijd van 11.65. Zijn se rie op de 200 meter won hij in 22.85. In de halve finale werd hij derde met 22.97 meter, waardoor hij op een ongeluk kige manier niet in de finale te recht kwam. Men had hem in de sterkste serie ingedeeld. Op tijd immers was hij ruim schoots tot de finale doorge drongen, want hij liep in de halve finale de vierde snelste tijd. rysou blijft wereldkampioen links was in Atlantic City al twee keer neergegaan #r de scheidsrechter de strijd staakte na 1 minuut en 31 konden. i Tyson behaalde niet al- k zijn 35ste overwinning als fifessional, hij verwierf te- i de rijkste beurs, ooit be laid aan een bokser. Zijn con- jct garandeerde hem een be jag van twintig miljoen dol- [r, iets meer dan veertig mil- gulden. Spinks ontving ,5 miljoen dollar en dat bete- ide 300.000 gulden voor dere seconde die hij tijdens de j in de ring stond, of lag. ekker zomertje van! 18 Hulst» OL-26-02 e benutten, e wordt in een groter advertentie met het belangrijkste ondig. mer in de advertentie op. kkelijk en snel. KANT HET BEDRAG oor toezending van brieven xtra te betalen. Als roene betaalcheque of een of bankoverschrijving) ontvangt u een echter f 4,- g moeten brengen. blad De Stem, leveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •f 6,07 f 8,09 f 10,11 f 12,13 f 14,15 f 16,17 ion, die donderdag zijn 22ste ijaardag viert, heeft in de |na vier jaren van zijn loop- als bokser meer dan hon- I miljoen gulden verdiend, i wereldkampioen heeft de negen jaar oudere Mica- i Spinks, die als professional k nog nooit een partij verlo- ii had, geen enkele kans gela- i De dynamische aanvallen i Tyson overbluften Spinks llledig. Nog voor de eerste minuut (streken was, werd er na een li onze tennismedewerker !L - Het dit jaar voor et eerst georganiseerde istoernooi in Axel is start gegaan met in de categorie bij de heren de trassende uitschakeling Axelaar Ben Kint. Als ilaatste speler werd hij drie sets verslagen door Kommers uit Terneu- 5-7 6-2 7-5. Wim Wuijts it St. Jansteen, afgelopen i'cekeinde winnaar in ulst van het E-toernooi, rordt de tegenstander van ommers in de volgende Dnde. van de Berg uit Hulst aatste zich voor de tweede mde na een 6-1 6-4-overwin- »g op Ferdie Lambert, ter- <ijl ook Hans van den Akker derde geplaatste met een 'ge van start ging, op Etienne ntheunis: 6-4 6-1. Sjaak Koole t Hoek is ook dit zomersei- «i weer van de partij op de gionale tennistoernooien. Na in drie sets-zege op William lethals (3-6 7-5 6-0) wordt hij volgende tegenstander van den Akker. Berend Hoek en Eugène de aagt staan als nummer vijf 'zes geplaatst op het schema. °ek had in zijn partij weinig 'oblemen met Alfred Koen (6- ®-2), maar De Maagt moest gen Erik van Tatenhove alle 'Sisters opentrekken: 6-4 5-7 De als achtste ingelote ihnny Bleyenberg sloot zijn ïste partij, tegen Koos van ®e, af met een 7-5 6-2-zege en W het in zijn vervolgpartij gen Ad van Doeselaar zeker 'et gemakkelijk. Deze ver- in drie sets Harold Ver eist: 2-6 6-4 6-3. B'i de dames D won Peggy °®ter met 6-3 6-2 van Tilly lerick en Nel Groenewoud ertte eveneens met een zege, 'Judith Haak: 6-2 6-3. serie op het lichaam al tot acht geteld voor de uitdager. Spinks kreeg geen kans weer bij zijn positieven te komen, toen hij weer op de benen stond. Een genadeloze links-rechts serie op het gezicht onmiddellijk na zijn eerste knock-down, was aanleiding voor scheidsrechter Frank Capuccino de strijd te staken. De inkomsten van het pro gramma in het Convention Centre van Atlantic City waren ongekend. De 21.785 plaatsen waren verkocht voor een totale recette van 12.3 miljoen dollar, waarmee de vorige records met afstand geslagen werden. In 1981 leek de 5.8 miljoen dollar voor Holmes-Ali de absolute top, een jaar later bracht Hol- mes-Cooney al 6.2 miljoen in de kassa en vorig jaar zorgde de strijd tussen Leonard en Hagler voor een recette van 6.8 miljoen. De bijdrage van de toeschou wers, de duurste plaatsen kost ten 1500 dollar, was overigens slechts een gering deel van de totale opbrengst. Organisator Shelley Finkei had de inkom sten uit de directe uitzending voor de klanten van de be taalde tv-stations begroot op ongeveer 30 miljoen dollar. De prijs die veel meer tv-kijkers dan was verwacht betaalden zal tussen de 45 en 50 miljoen dollar liggen. jESTKAPELLE - Tijdens de dertiende kermiskoers van 'estkapelle voor amateurs, die op woensdag 6 juli om 20.00 ur van start gaat, zal KV Mechelen-voetballer Graeme ufe het startschot geven. Phet 1450 meter lange parkoers moeten er 55 ronden worden af- l'sgd en daarmee wordt een afstand van ruim 80 kilometer be- Ook nu weer prijken er klinkende namen op de deelnemers- Is'- Heddie Nieuwdorp, Vester Arts en Richard de Vrieze zijn de J^uwse favorieten, al kan ook Ad Polak zijn stempel op de wed- v'Jd drukken. Tot de Brabantse kanshebbers behoren Theo Ak- ;rrnans, John de Crom en Bob Rasenberg. Voorafgaande aan de wierkoers wordt er een stratenloop voor trimmers gehouden, anvang 19.00 uur. Mike Tyson (links) "hamertzijn tegenstander Michael Spinks meteen bij het begin van de strijd om de wereldtitel zwaar gewicht boksen tegen de grond. Na een korte onderbreking en enkele stoten was het gevecht anderhalve minuut na het begin al voorbij. - fotoap. Tyson, die zijn deel krijgt van de meer-opbrengsten, consta teerde na afloop dat er slechts één bokser van zijn niveau be staat. „Ik kan iedereen ver slaan". Desondanks staat er een rij uitdagers klaar. De Brit Frank 'glazen kin' Bruno is op 3 september de eerste. De Ita liaan Francesco Damiani zou de tweede kunnen zijn en ook de Amerikaan Carl Williams is kandidaat. Williams won na twaalf ronden op punten, in hetzelfde programma, de uit dagingswedstrijd van de IBF tegen zijn landgenoot Trevor Berbick. Evander Holyfield, de we reldkampioen bij de half- zwaargewichten, zou de over stap naar de zwaarste klasse willen maken en zelfs veteraan George Foreman (40) heeft voorzichtig gesolliciteerd naar de berg dollars, die ook voor de verliezer klaar ligt in titelge vechten met Tyson. Het programma dat naast de wereldkampioenschapspartij nog vier wedstrijden in het zwaargewicht en één in de wel- ter-klasse telde, werd niet al leen aanzienlijk bekort door de razendsnelle overwinning van Tyson, ook met vier tegen een favoriet bij de bookmakers, maar ook door de afwezigheid van Michael Arms, die tien ronden zou boksen tegen Pinklon Thomas. Arms, die een gevangenisstraf van vijftien jaar uitzit in Salem (Oregon) zag zijn verzoek tot een tijde lijke invrijheidsstelling gewei gerd. Van onze motorsportmedewerker EGEM PITTEM - In de 250 cc-klasse nationalen van de Belgische Liefheb bers Bond blijft Ronald Doens uil Biervliet tot de favorieten behoren. In de enorme zandafgraving te Egem Pit- tem, waar voor alle klassen kampioens- punten te verdienen waren, greep Doens naar een derde plaats in de eindstand. Doens reed in zijn klasse de vierde ronde voor het kampioenschap en na zijr uitstekende score van vorige week in Kiel- drecht voegde hij daar in Egem Pittem op nieuw twee uitstekende resultaten aan toe De Honda-coureur uit Biervliet reed in de eerste manche naar een tweede plaats er voegde daar in de tweede manche eer derde plaats aan toe. In de strijd om hel dagklassement blijft hij echter steeds ach ter het net vissen, want voor de derde ach tereenvolgende week verloor Doens de strijd met de chronometer. Met nog vier kampioenswedstrijden voor de boeg blijft Doens voor de titel voorlopig nog een van de belangrijkste kanshebbers. Grote pechvogel was ongetwijfeld Ginc van der Wiele uit Hulst, die in Egem Pit tem niet eens aan de start kon komen. De leider in de tussenstand blesseerde zich enkele dagen vaor de wedstrijd toen hij een proefrit maakte met zijn motor en daarbij de enkelbanden scheurde. Met nog drie kampioenswedstrijden te verrijden in de komende weken betekent dat een vrij wel zekere uitschakeling van de titelkan- sen voor Van der Wiele. Zijn Zeeuwse concurrenten Gianni de Jonghe en Patrick Piessens konden in Egem Pittem geen aanspraak maken op een podiumplaats. Gianni de Jonghe had daar aanvankelijk wel zicht op na een derde plaats in de eerste manche, maar moest in de tweede manche genoegen ne men met een achtste plaats, waardoor hij in de eindstand naar de zesde plaats zakte. UITSLAGEN Junioren 125 cc: 1. Jimmy Verburgh (Zelzate), 6. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 7. Patrick Piessens (Sint-Jansteen), 19. Erwin Sarfaty (Westdorpe). 250 cc: 1. Luc Ramon (België), 10. Dominique de Rechter (Hulst), 20. Hans Wisse (Goes). 500 cc: 1. Geert Luyckx (België). Senioren 125 cc: 1. Eric van Soest (Oud-Gastel), 5. Martien Jansen (Sluiskil), 8. Gerton Traa (Westdorpe), 10. Jan de Feyter (Terneuzen). Nationalen 250 cc: I. Andy Wibo (België), 3. Ro nald Doens (Biervliet), 7. Chris Marcusse (Bors- sele). 500 cc: 1. Luc Dauwens (België), 3. Frank van Kruyssen (Kloosterzande), 9. Herman van de Bos (Koewacht). Internationalen 250 cc: 1. Brik Schelfaut (Bel gië), 8. Johan Scheele (Zaamslag), 10. Steven Mangnus (Vogelwaarde). 500 cc: 1. Hugo Dhaemers (België). Amateurs: 1. Pierre Lasat (België), 4. Rudi Die- leman (Axel), 19. Johnny Doens (Biervliet). SEOUL (DPA/Reuter) - De politie van Zuidkorea zal tijdens de Olympische Spe len, van 17 september tot en met 2 oktober in de hoofd stad Seoul, een offensieve houding aannemen. Minister van binnenlandse za ken Lee Choon Koo heeft, als reactie op de vele ongeregelhe- den van de laatste maanden, verklaard dat de veiligheids functionarissen bij het minste of geringste vergrijp hard zul len optreden. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de po litie een afwachtende houding zou aannemen. Volgens berich ten is het aantal demonstraties in de laatste zes maanden ech ter met 180 procent toegeno men. Bij 4.289 betogingen wa ren bijna een miljoen mensen betrokken. Volgens Lee is de grens van het toelaatbare daarbij overschreden. Radicale studenten hebben Zuidkorea de laatste maanden in beroering gebracht. Met name regeringsgebouwen en Amerikaanse instanties moes ten het ontgelden. De demon stranten maakten daarmee hun ongenoegen kenbaar tegen sociale misstanden, een ver meend en niet opgehelderd om kopingsschandaal in rege ringskringen en de aanwezig heid van Amerikaanse troepen in het land. De Verenigde Sta ten zijn volgens de studenten verantwoordelijk voor de split sing, in 1953, van Korea. Sinds dien verkeren beide landen in staat van oorlog en is er langs de 240 kilometer lange grens zone vrij geregeld sprake van gewelddadigheden. Seoul ligt op een marathon van de grens. Groter nog dan de angst voor een studentenopstand is bij de autoriteiten in Seoul de onze kerheid over de houding van Noordkorea, dat de Spelen zal boycotten. Om eventuele terro ristische acties uit het buur land te voorkomen, heeft Zuid korea inmiddels het grootste veiligheidscordon uit de ge schiedenis van sportevenemen ten aangelegd. Ten einde de veiligheid van de 13.000 atleten en officials te garanderen, wor den meer dan 100.000 comman do's, soldaten en veiligheids functionarissen bij de hand ge houden. De marine en de luchtmacht zijn daarnaast in die periode ook in staat van paraatheid, evenals het staande leger van 700.000 man. De angst zit er in, nadat in november van het vo rige jaar een Zuidkoreaans vliegtuig werd opgeblazen. De 115 inzittenden kwamen daar bij om het leven. De overle vende van de twee gearres teerde daders verklaarde later in opdracht van de regering in Pyongyang (Noordkorea) te hebben gehandeld. De autori teiten uit het Noorden hebben dit altijd ontkend. In het zuidelijk gelegen Pusan, waar de zeilwedstrijden wor den gehouden, zullen verder commando's als kikvorsman nen worden ingezet om de bo ten te bewaken. Bovendien zal de haven worden afgeschermd door kanonneerboten. Ook zul len verderop in de zee gelegen fregatten de doortocht van vij andig gezinde boten moeten belemmeren. De Verenigde Staten onder steunen de vergaande maatre gelen van Seoul. Minister van defensie Frank Carlucci liet uit Washington liet weten „zeker niet uit te sluiten dat er uit Noordkorea acties zullen wor den ondernomen het verloop van de Spelen te verstoren". In totaal zijn de Verenigde Staten met een troepenmacht van 40.000 man vertegenwoordigd in Zuidkorea. Met oefeningen van lucht- en zeemacht zullen de Verenigde Staten proberen gedurende de Spelen eventuele aanvallers van buitenaf af te schrikken. Toch kan de veiligheid van de deelnemers niet voor 100 procent worden gegarandeerd, verklaarde Yuk Wan-sik, die de veiligheidsoperaties uit Seoul zal leiden. „Een enkele handgranaat kan de wedstrij den verstoren". Yuk, een ge pensioneerde generaal uit het Zuidkoreaanse leger, zei echter over een schat aan inlichtingen te beschikken. „Onze bondge noten hebben mij alle denkbare informatie verschaft. Ik ken op dit moment de activiteiten van vrijwel alle internationale ter roristische groepen als mijn broekzak". Voor alle zekerheid heeft Yuk zijn commando's uitgerust met machine-geweren, die in staat zijn honderd kogels per minuut af te schieten. Het deelnemers dorp, waarin 13.000 atleten en officials worden gehuisvest, zal bovendien worden beveiligd als ware het een gevangenis met behulp van een drievoudige se rie hekken en afrasteringen, laserstralen, elektronische sen soren en Waakhonden. De be langrijkste garantie voor een vlot verloop van het evene ment, waaraan 161 landen zul len deelnemen, vindt Yuk ech ter de komst van de Sovjetunie en China, bondgenoten van Noordkorea. „Door hun aanwe zigheid verwacht ik niet dat Noordkorea iets zal onderne men. Ik ben echter niet aange steld om dingen te verwachten, ik ben aangesteld om dingen te voorkomen". Hoe de zuidelijkste van de twee Koreaanse republieken zich heeft voorbereid op de ta ken die onder de verantwoor delijkheid van Yuk vallen, is onlangs gedeeltelijk onthuld tijdens een 'open' dag voor bui tenlandse journalisten in het tot dat moment voor vreemden absoluut verboden oefenkamp voor de speciale eenheden. Van onze sportredactie BREDA/ROOSENDAAL - Moesten de Westbra bantse voetballiefhebbers vorig seizoen wachten tot de laatste wedstrijd voor de winterstop, dit jaar is de derby tussen NAC en RBC al heel vroeg gepland. Woensdagavond 24 augustus, de tweede competitieronde, staan de rivalen in Breda al tegenover elkaar. In het weekeinde van 20 en 21 augustus start NAC met een thuiswedstrijd, tegen Go Ahead Eagles. RKC speelt zijn eerste wedstrijd in de eredivisie uit te gen Volendam (21 augustus). Drie dagen later komt Feyen- oord in Waalwijk op bezoek. Voor die wedstrijd moet RKC nog veiligheidsvoorzieningen aantreffen ten bedrage van 300.000 gulden. Gebeurt dat niet, dan ontvangt de promo vendus geen licentie. Landskampioen PSV start zoals reeds eerder gemeld de competitie met de topper uit tegen het 'nieuwe' Feyenoord. Programma eredivisie 20/21 augustus: Veendam-PEC Zwolle, Willem II-Sparta, FC Den Boseh-FC Twente, VW-Roda JC, Volendam-RKC, Feyenoord- PSV, MW-Haarlem, FC Utrecht-FC Groningen, Fortuna Sit- tard-Ajax. 24 augustus: FC Groningen-Fortuna Sittard, Haar- lem-FC Utrecht, PSV-MW, RKC-Feyenoord, Roda JC-Volen dam, FC Twente-VW, Sparta-FC Den Bosch, PEC Zwolle-Wil- Iem II, Ajax-Veendam. Eerste divisie 20/21 augustus: Telstar-Cambuur, Vitesse-Excelsior, Eindhoven- DS '79, Helmond Sport-NAC, RBC-Go Ahead Eagles, Heracles- NEC, SW-FC Wageningen, Heerenveen-De Graafschap, AZ- Emmen, FC Den Haag vrij. 24 augustus: De Graafschap-AZ, Wa- geningen-Heerenveen, NEC-SVV, Go Ahead Eagles-Heracles, NAC-RBC, DS '79-HeImond Sport, Excelsior-Eindhoven, Cam- buur-Vitesse, FC den Haag-Telstar, Emmen vrij. NIEUWSOVERZICHT NUENEN - Adri Flipse, Adri Gerards en Therese van Lare hebben zich geplaatst voor het Europees kampioenschp halve triathlon dat op 11 juli in het Limburgse Stein gehouden wordt. Flipse deed over de 2500 meter zwemmen, 80 kilometer fietsen en 20 kilometer lopen vier uur, vijf minuten en 47 seconden en eindigde als 34ste. Gerards had een totaaltijd van 4.15.39, wat hem een 66ste plaats opleverde. Winnaar werd Henry Kiens in 3.43.31. Bij de dames eindigde Therese van Lare als elfde in 5.04.00. De eerste 75 heren en twaalf dames dwongen hier hun selectie af voor het EK. HULST - Een kwartet AB-junioren van RKHAV komt dit weekeinde in actie op de nationale estafettekampioenschappen in Lisse. Op de 4x800 meter doet dit kwartet een aanval op het Zeeuws record, terwijl op de 4x100 meter en 4x200 meter een aanval op het clubrecord wordt gedaan. Het viertal dat op alle afstanden in actie komt, bestaat uit Michel Geijsels, Stefan Praet, Lorenzo Janssens en Peter Scheele. VALKENSWAARD - In de vierde wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap rallycross, verreden op het Eurocircuit van Valkenswaard, heeft Fons Picavet uit Zaamslag beslag ge legd op de vierde plaats in de eindstand van de A-klasse. Picavet rukt met die prestatie op naar de derde plaats in de tussenstand van het Nederlands kampioenschap. Picavet kende alleen in de tweede manche enige tegenslag, toen hij te kampen kreeg met een lekke band. Daardoor liet hij een vijfde tijd noteren. In de eerste manche scoorde Picavet een derde en een vierde tijd, waarmee hij op de vierde plaats in de A-finale terecht kwam. Die klassering maakte hij ook waar op de finishlijn, waar hij achter de Belgen Guffens en Vereecken en de Duitser Czaja als vierde werd afgevlagd. Jan de Vos uit Axel maakte zijn ren tree in de rallycross met een elfde plaats in de B-finale van de A-groep. Tineke de Poorter kwam in de standaardklasse tot een dertiende plaats in de B-finale. ATHENE (ANP) - Regilio Tuur is de enige Nederlander die op de openingsdag van het internationale Acropolistoernooi in Athene een overwinning heeft behaald. De bokser uit Hoogvliet versloeg in de klasse tot 57 kilogram de Zweed Jacobsen op punten. In de tweede ronde ging Jacobsen een keer tegen het canvas. Het evenement duurt tot en met woensdag. De andere Nederlanders die op de eerste dag in actie kwamen waren minder succesvol. Louis Vargas (6314 kg), Henk Kappel (71 kg) en Ronald Vos (67 kg) verloren hun partij. Vargas op punten van de Deense kampioen Söndergaard. Kappel kreeg harde klappen van de Griek Douris en verloor na interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde. Vos bokste een goede partij tegen Petronijevic, de kampioen van Joegoslavië. De jury verklaarde Petronijevic tot winnaar op punten. OTTAWA (SID) - Wereldwijd heeft in 1987 twee procent van de sportlieden positief gereageerd op een dopingtest. In de 21 laboratoria waar het Internationaal Olympisch Comité contro les laat uitvoeren, werden meer dan 37.000 urinemonsters on derzocht. Bij 854 sportlieden werd het gebruik van dope aangetoond. Die cijfers heeft dr. Andrew Pipe, president van de Canadese do- pingcommissie, op de eerste wereldconferentie tegen het ge bruik van ongeoorloofde stimulerende middelen bekend ge maakt. Het congres wordt gehouden in de hoofdstad van Cana da, Ottawa. Pipe gaat ervan uit dat het werkelijke 'gebruikersei] f er' in de topsport veel hoger ligt dan het aangetoonde. „Wij schatten dat, wereldwijd gezien, vijftien procent van de sportmensen in de top verboden stimulerende middelen tot zich neemt", aldus Pipe, die pleit voor 'wereldwijde trainingscontroles'. Controles op het gebruik van dope bij trainingen zijn alleen in Noorwe gen en Zweden verplicht. EMMEN (ANP) - De voetbalclub Emmen is opgesplitst in twee delen, een prof- en een amateursectie. Het voorstel van het be stuur tot deze scheiding over te gaan, werd maandag door de algemene ledenvergadering met 74 tegen een stemmen aan vaard. De amateurs zullen met een standaardteam uitkomen in de vierde klasse van de KNVB. Emmen nam deze stap onder druk van de gemeente Emmen. De voetbalvereniging, die vorig jaar in grote financiële nood verkeerde, kreeg een krediet van de plaatselijke overheid op voorwaarde dat het een aparte prof sectie zou oprichten. De ge meente hoopt op deze manier het voortbestaan van de ama teurafdeling te garanderen in het geval de profs failliet gaan. CYRIEL HOEFNAGELS, de amateur uit Clinge reed in Kaprijke naar een tiende plaats. Wilfried de Krijger uit Biervliet werd er veertiende. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent reed in een juniorenkoers in Lede naar een achtste plaats. FRANK VERBIEST, de junior uit Hulst werd veertiende in Temse. JOHNNY VAN CADSAND, de nieuweling uit Westdorpe eindigde in Meulebeke op de tweede plaats. RONALD LIJBAERT uit Sluiskil werd zesde in een nieuwelingen- koers in Lovendegem. MICHEL ZAAN (Zuiddorpe) reed in Kaprijke naar de zesde plaats bij de nieuwelingen. Derk-Jan Franse uit Westdorpe werd achtste.

de Stem | 1988 | | pagina 11