Wielerrondes in Kruiningen en Kwadendamme ZEEUWSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Asselman opnieuw winnaar 'We moeten houden wat we hebben' SPORT entenkam [jubileum Je nelcmo VOORTEKEN Daniëlle de Schepper superieur SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 2 DINSDAG 28 JUN11988 Kwadendamme MIDDELBURG - De Zeeuwse districtskam pioenschappen tennis brachten dit jaar in de hoogste categorie geen verrassingen. Middelbur ger Joost Thorenaar was de gedoodverfde favo riet bij de heren, doordat de winnaar van vorig jaar, Serge Carpentier afzag van deelname. 'Verkeerd' Goed gehalte Tempo REINAERTTOERNOOI VAN HULSTER AMBACHT TENNISVERENIGING SLUIS BESTAAT 20 JAAR Damsters opnieuw remise Zestien fans zitten nog vast Gerard Plessers naar AA Gent Geboers sterkste in GP Amerika Lancia prolongeert wereldtitel rally Real Madrid in beroep tegen straf Michel Sovjets verlaten Duitsland in stilte Winst Edwin Moses in Irvine Spanje voornaamste kandidaat voor EK bouui/toff* LOTTO CIJFERSPEL Oranjeklant verhoogde feestvreugde te paard 'IERING 20-JARIG BE T14 Van onze sportmedewerker KRUININGEN - De 55ste wieler ronde van Kruiningen zal, even als vorig jaar, op twee dagen wor den afgewerkt. Vrijdagavond ac teren de junioren en een dag later komen achtereenvolgens de lief hebbers en amateurs in actie. Bij de junioren, die 80 kilometer moe ten afleggen, klinkt het startschot om 19.00 uur. Raymond Tolhoek, Frank Zoetewei en Edwin van Alphen zijn de Zeeuwse favorieten. Verwacht wordt dat de Brabanders Rini Sestig, Paul Konings en Lars Vreeke hun voornaamste tegenstanders zullen zijn. De liefhebbers vertrekken zaterdag om 16.00 uur. Van de partij zijn onder andere: Hans Harinck, Leo de Jonge, Sam Broersma, Johan van Baal en de Nederlandse kampioen van 1987, Rob van Hoek. De afstand is 60 kilometer. Bij de amateurs, die vanaf 18.30 uur de strijd aanbinden over 100 kilome ter, rijden Vester Aarts, Martin Stroosnijder en Leo Goeree een thuis wedstrijd. Een groot aantal streek- renners, waaronder Heddie Nieuw- dorp, Ad Polak, Antoine Goense, Ri chard de Vrieze, Karei van Goethem en Rob Bijvank, zullen van de partij zijn. Zij zullen concurrentie onder vinden van de Brabantse inbreng met John de Crom, Wies van Dongen en Andy van Loon. De trimmers kunnen zaterdag (2 juli) acteren in de wielerronde van Kwa dendamme. Het eerste startschot klinkt om 15.30 uur voor de B-renners. De C-catego- rie gaat om 17.00 uur van start en twee minuten later komen de vetera nen in actie. Tenslotte is het om 19.30 uur de beurt aan de A-categorie. De inschrijving is in café De Kroon, waar ook de prijsuitreiking gehouden wordt. Titels Thorenaar en Latuheru Door Kees Hamelink Ook Sandra Begijn kwam haar vorig jaar behaalde titel niet verdedigen. benadrukt werd met twee dub bele fouten in een game. Het leidde tot de eerste setwinst voor Thorenaar met 6-4. De tweede set was een kopie van de eerste, met dat verschil dat Thorenaar na 5-3 definitief door leek te stoten. De tech nisch begaafde Thorenaar ging onnodig in de fout en stelde zijn tegenstander daarmee in de ge legenheid om langszij te ko men. Thorenaar herstelde zich en joeg de ballen diep tot aan de base-line en met behulp van nog enkele dubbele fouten van zijn tegenstander pakte hij bij het tweede match-point de ver diende eindzege met 6-4 en 7-5. Een teleurgestelde Montenarie: „Ik had duidelijk de vorm niet. Ik dacht dat Joost mij echt on der druk zou zetten, maar dat gebeurde niet. Was ik met hem mee gaan spelen dan was ik ook nergens geweest, daardoor ga je iets te gretig spelen en wil dan te graag het punt scoren. Ik kwam gewoon niet goed in mijn spel". Dat laatste zal dan waarschijnlijk wel de verdien ste geweest zijn van de 24-ja- rige Thorenaar. Voorafgaande aan dat duel was de titel bij de dames naar Angela Latuheru gegaan. Bin nen een uur versloeg zij Anne- marie Verrijzer met 6-1 en 6-2. Angela Latuheru kan haar naam op de wisselbeker laten graveren. Ronald van Remortel uit Sint-Jansteen en Terneuze- naar Michel Verberkmoes zorgden voor Zeeuws-Vlaamse successen in respectievelijk de Cl- en Dl-categorie. In 1981 was het Joost Thore naar die de zegereeks van rege rend kampioen Hans Felius wist te doorbeken. Het duurde toch tot dit jaar voordat Thore naar opnieuw de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen. Het excuus, dat Carpentier niet meestreed, werd door hem glimlachend weggewuifd: „Af gelopen winter won ik van hem in de halve finale tijdens de in- door-kampioenschappen, zo lang is dat nog niet geleden", aldus Thorenaar veelzeggend. nningen tegen Michiel Gorsse en Dick Waasdorp had hij zich het eerste weekeinde al ge plaatst voor de halve finale. Hij kon zich gaan voorbereiden op het duel tegen Remco Maan dag, want hij was het die hem vorig jaar vroegtijdig uitscha kelde. „Ik denk dat ik in de verkeerde helft van het schema zit", zei Maandag, want hij zal ongetwijfeld zijn tegenstander niet onderschat hebben. Thore naar werd inderdaad de duide lijke winnaar. Met een zege van 6-1 en 7-5 plaatste hij zich voor de finale tegen Walter Montenarie, die onderin het schema zijn verwachtingen volledige waarmaakte. Dennis de Jong en Guido Tolhoek had hij al aan de zegekar gebonden, waarna ook Frans Verhulst te gen hem sneuvelde met 6-1 en 6-3. De finalepartij liet tennis van een goed gehalte zien. Beide spelers begonnen met een love- game, waarna Montenarie door de service van zijn tegenstan der brak en een 2-1 voorsprong nam. Thorenaar nam het ini tiatief direct over, hetgeen na een half uur resulteerde in een 4-3 stand. Montenarie stak dui- delijk niet in grootse vorm, wat Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - Da niëlle de Schepper kan te rugblikken op een uitste kend clubkampioenschap van 'haar' tennisvereniging Vogelvlucht uit Vogelwaar de. Zowel in het enkelspel, de da mes dubbel (samen met haar moeder Brigitte) en het ge mengd dubbel (samen met Pa trick Vonk) wist zij de titels te pakken. Gezien de overmacht waarmee dit gebeurde, kan te recht gesteld worden dat zij met kop en schouders boven de andere clubleden uitsteekt. UITSLAGEN DE: Danielle de Schepper-Nicole Burggrave 6-1,6-2. DD: Brigitte de Schepper/ Danielle de Schepper-Tilly de Kort/Nicole Burggrave 7-5,6-2. HE A: Reggie Lambert-Patrick Vonk 2-6.6-4,6-4. HE B: Frans de Rijk-Michel Pie- ters 7-5,6-1. HD: Patrick Vonck/Erwin Dey- Pierre Pieters/Ferdie Lambert 6-4, 6-4. GD A: Patrick Vonk/Danielle de Schepper-Jan van Dam/Annema- rie Janssen 6-0,6-0. GD B: Yvan de Vilder/Tilly de Kort-Piet Kindt/ Annie de Brou wer 6-2,6-1. Een wat ondergewaardeerde Ronald van Remortel greep de eindzege bij de heren C-l, maar had in de finale aan Michiel Gorsse zeker geen gewillig slachtoffer. De aanvallen van een op tempo spelende Gorsse werden door hem wel goed ge pareerd. Met tweemaal 6-4 won Van Remortel, die in de halve finale de als eerste geplaatste Guido Tolhoek met 6-2 en 6-4 had uitgeschakeld. Gorsse was in de halve finale verantwoor delijk voor de uitschakeling van de tweede geplaatste An toine van Bockel (7-6,6-2). Michel Verberkmoes was op grond van zijn indoor-titel bij de heren Dl als eerste geplaatst en op die plaats eindigde hij ook ditmaal. Vijf games le verde hij slechts in op weg naar de finale waarin hij met twee maal 6-2 won van Wim Korte- weg. UITSLAGEN DE-B halve finale: Angela Latu- heru-Martine van Maarleveld 6-2, 6-3; Annemarie Verrijzer-Marion Mewiss 6-3, 5-7, 6-1. Finale: Latu heru-Verrijzer 6-1,6-2. HE-B halve finale: Joost Thore- naar-Remco Maandag 6-1, 7-5; Walter Montenarie-Frans Ver hulst 6-1, 6-3. Finale: Thorenaar- Montenarie 6-4,7-5. DE-C1 halve finale: Jeanet Meij- ers-Vanessa de Haan 0-6, 6-3, 6-1; Marion Mewiss-Nathaly Tijssen 6- 4, 6-2. Finale: Mewiss-Meijers 7-5, 7-6. HE-C1 halve finale: Ronald van Remortel-Guido Tolhoek 6-2, 6-4; Michel Gorsse-Antoine van Bockel 7-6, 6-2. Finale: Van Remortel- Gorsse 6-4,6-4. DE-C2 halve finale: Marie-Louis Maasdam-Josè Knolle 6-3,4-6,6-4; Anita Brand-Elly Cij vat 6-3,4-6,6- 2. Finale: Brand-Maasdam 5-7,6-2, 6-0. HE-C2 halve finale: Marcel Schouw-Dethlef Pieters 5-7,6-4,6- 2; Robert Springer-Edwin de Lange 6-1, 6-3. Finale: Springer- Schouw 6-1,4-6,6-3. DE-D1 halve finale: Angeliek Coe- nen-Anneke Engelse 1-6, 4-6, 7-5; Gwen Melis-Jolanda Frank 7-5, 6- 2. Finale: Melis-Coenen 6-4,7-6. HE-D1 halve finale: Michel Ver- berkmoes-Richard Leijendekker 6-2, 6-0; Wim Korteweg-Menno van Dijk 6-4,7-5. Finale: Verberk- moes-Korteweg 6-2,6-2. DE-D2 finale: Leen Jobse-John Tol 6-4,7-6. DB-B finale: Maandag/Thore- naar-Montenarie/Verhulst 7-4, 4- 6,6-1. DD-B finale: Cijsouw/Verijzer- Kienjet/Van Maarleveld 3-6, 6-1, 6-4. GD-B finale: Latuheru/De Kok- Van Maarleveld/Verhulst 7-5,6-4. HD-D finale: Hoogerhuis/Moer- land-Van Dijke/Leijendekker 2-6, 6-4,6-3. DD-D finale: Van Sabben/Sander- se-Cronin/Franke 6-2,6-1. GD-D finale: Van Zweeden/Ver- berkmoes-Melis/Leijendekker 6-4, 6-2. De winnaars van de diverse categorieën FOTO WIM KOOYMAN. Door Kees Hamelink HULST - Gyon Asselman is voor de tweede achtereenvolgende maal winnaar geworden van het Rei- naerttoernooi van Hulster Ambacht. Hij versloeg in de finale Evert van Kampen met 6-3 en 6-2. In de D-categorie bij de dames ging de eindzege naar Lisette Vervaet, terwijl bij de heren-D zich een nieuwe generatie aandient. De achttienjarige Buijsse ging daar met de hoogste eer strijken. Het schema bij de heren-C onderging in het Hulsterse tennistoernooi afgelo pen week de nodige wijzigingen en aan passingen in de plaatsingen vanwege de blessure van Tim van Veldhoven. Zo kwam het dat Bernd van Quekelberghe als eerste doorschoof en Gyon Asselman, ondanks zijn winst van vorig jaar, op een bescheiden tweede plaats belandde. Toch haakte Van Quekelberghe het eerste af. De manier waarop dit ge beurde dwong respect af voor vetera nen-kampioen Jean-Loup Deltour, die in het duel met Van Quekelberghe wei nig uitzicht meer had op een goed resul taat. Voor Van Quekelberghe was er geen vuiltje aan de lucht. Met 6-0 had hij de eerste set winnend afgesloten en on danks verlies met 4-6 in de tweede, bouwde hij een 5-2-voorsprong op in de derde en beslissende set. Hij verzuimde echter het verkregen match-point te verzilveren, waaruit Deltour moed putte en uiteindelijk won: 0-6, 6-4, 7-5. Evert van Kampen bleek daarna een te groot obstakel voor Deltour. De zich op gravel goed thuisvoelende Van Kampen stond hem slechts één game toe; 6-1,6-0. Onderin het schema had Asselman zich zonder al te veel problemen ge plaatst voor de halve finale via 6-0 en 6- 3-cijfers tegen Sjaak Koole. Jan Willem Bartz had duidelijk meer moeite om dat te bewerkstelligen. Na een moeizame drie-setter tegen Paul Hendrikse kon hij zich pas halve finalist noemen. De vast heid van Asselman speelde hem parten. Met 6-3, en 6-2-zeges plaatste Asselman zich voor de finale. In de voorgaande jaren was het tref fen tussen Asselman en Van Kampen er één met wisselende uitslagen. Ditmaal een duidelijk overwicht voor Asselman, waaraan Van Kampen weinig toe te voegen had. „Gyon was gewoon sterker. Ik was er voor de partij al bang voor. Een dag tevoren speelde ik in Middel burg tegen Michiel Gorsse en daar her kende ik volledig het spel van Gyon in", aldus Van Kampen, die weinig moeite had om het verlies te incasseren: „Het was wel een dikke uitslag. Maar als ik verlies, doe ik het goed," zei hij ietwat gekscherend. In de D-categorie bij de heren was van een omwenteling sprake. Niet de ge doodverfde favorieten Reggie van den Berg en Hannie Langeraert maakten de dienst uit, maar ditmaal waren het de 'nieuwbakken senioren', met aan het hoofd Stefan Buijsse, geflankeerd door Patrick Vonk en Mark-Jan de Jonge, die zich manifesteerden. Vonk had in de kwartfinale de eerst geplaatste Reggie van den berg uitgeschakeld, terwijl Ste fan Buijsse na een zege tegen Cor Deij de als tweede geplaatste Hannie Lange raert versloeg met 6-4 en 7-6. Vonk, die finalist was geworden na winst tegen Mark-Jan de Jonge (7-5, 6-2), redde het uiteindelijk niet tegen Buijsse. Met 6-2 en 6-3 pakte Buijsse de overwinning. Bij de dames werd Lisette Vervaet de verwachte winnares. Zij werd finaliste door Cecile van Tiggelen met 6-1 en 6-2 te verslaan. In de finale won zij met 6-2 en 6-3 van Gaby Bauwens. UITSLAGEN HE-C halve finale: Evert van Kampen-Jean- Loup Deltour 6-1, 6-0; Gyon Asselman-Jan- Willem Bartz 6-3,6-2. Finale: Asselman-Van Kampen 6-3,6-2. HD-C halve finale: Van Kampen/Van Re- mortel-Bartz/Van Damme 3-6, 6-4, 7-5, As selman/De Klerk-Leenhouwers/Quekel- berghe 3-6, 6-3, 7-5. Finale: Van Kampen/ Van Remortel-Asselman/De Klerk 7-6,7-5. HE-D halve finale: Patrick Vonk-Mark-Jan de Jonge 7-5, 6-2, Stefan Buijsse-Hannie Langeraert 6-4,7-6. Finale: Buijsse-Vonk 6-2, 6-3. HD-D halve finale: Van den Berg/Van den Berg-Buijsse/De Jonge 6-2, 6-3; Van Caute- ren/Strooband-Deij/Edwards van Muijen 6- 2, 6-3. Finale: Van den Berg/Van den Berg- Van Cauteren/Strooband 6-3,6-3. DE-D halve finale: Lisette Vervaet-Cecile van Tiggelen 6-1, 6-2; Gaby Bauwens-Moni- que van Rattingen 4-6, 6-3, 6-0. Finale: Ver- vaet-Bauwens 6-2,6-3. DD-D halve finale: Asselman/Mast-Bau- wens/Neefs 6-3, 6-2; Van Rattinmgen/Ver- vaet-Adriaansens/Danckaert 6-4,6-2. Finale: Asselman/Mast-Van Rattingen/Vervaet 6-3, 6-3. HE-E finale: Wim Wuijts-Wally de Roos 7-5, 6-0. DE-E finale: Ellen Apers-Ineke Bonsel 6-1,6- 3. HD-E finale: De Smet/Tijssen-Van Duijse/ Hauten 6-4,6-2. DD-E finale: Jansen/Van meele-De Baar/ Van Mossevelde 6-1,7-5. Door Kees Hamelink SLUIS - Vanuit een groot enthousiasme binnen de ge meente Sluis werd op 22 juni 1968 de tennisvereni ging Sluis officieel opge richt. Er werd voor die da tum al getennist in Sluis op de twee banen die eigendom waren van de Burgelij ke Godshuizen. De camping- gasten maakten daar ge bruik van. De banen werden in de begin fase slechts mondjesmaat ter beschikking gesteld voor trai ningen en enkele uren per dag voor vrij spelen. Toch was het toen al opmerkelijk dat de pas opgerichte vereniging van start ging met trainingen. „Onze eerste trainer was Jan-Willem Visser uit Terneuzen. Daarvoor had wel eens iemand van de camping lessen gegeven", aldus John Leenhouwers, de voorzit ter van de jubilerende vereni ging. Sluis pakte de zaken goed aan. Jeugdleden werden voor namelijk door de eigen leden opgevangen en er ontstond een 'echt clubleven'. Startte men in het eerste jaar met ruim dertig leden, het jaar daarop was dit aantal al verdubbeld en ook de jaren daarna zag men het aan tal stijgen. Bij het vijftienjarig bestaan telde de vereniging 250 leden. De wedstrijdgedachte begon in die jaren sterk te groeien. „Er was sprake van toeloop van leden van buitenaf. Er werd in die jaren een team samenge steld met namen als Teun van Heelsbergen, Peter-Paul Roo- zen, Philippe Haldermans en Johan Schautteet. Dat team reikte naar de tweede klasse van de herencompetitie. We waren daar toch wel trots op", zegt Leenhouwers, „maar op een gegeven moment kwam daar de klad in. Lange dagen, verre reizen en laat thuis. Het werd allemaal problematisch". Intussen bleek dat de twee ba nen waarover de vereniging de beschikking had, te weinig wa ren. Men werd voor de keuze gesteld: een nieuw clubgebouw of twee banen er bij. Men koos bewust voor het laatste, maar de bouw van een clubhuis liet daarna ook niet lang meer op zich wachten. De vereniging verwierf lan delijk grote faam met het Bel fort-toernooi. „Dat startte in 1968 als een open A-toernooi voor campinggasten. Toen heette het trouwens nog geen Belfort-toernooi", aldus John Leenhouwers, die enkele jaren geleden de organisatie hier van dit evenement overnam van initiatiefnemer Guido van Daele. „Het heeft voor de ver eniging grote betekenis gehad, maar uiteindelijk blijft het toernooi beperkt tot slechts en kele leden van de club. Maar het is natuurlijk financieel aantrekkelijk. Het gevaar dat ontstaat, is dat je uiteindelijk niet meer kunt stoppen. Je hebt al die jaren een heleboel rela ties opgebouwd. Je kunt niet anders dan er mee doorgaan", stelt Leenhouwers. Opbouw en groei kenmerkte de vereniging tijdens de eerste vijftien jaren van haar be staan. Hoe is het nu, na twintig jaar? Voorzitter Leenhouwers: „Er is geen reden om hard te juichen. Ons ledenaantal daalde naar 130, waarvan er slechts dertig jeugdlid zijn. Achter de oorzaak zijn we niet gekomen. Het is momenteel een klein clubje, terwijl de banen er niet goed bijliggen. Het leeft allemaal wat minder", ver zucht hij. „Het jubileum zal overigens niet geheel ongemerkt voorbij gaan. We geven er geen offi cieel tinfje aan, maar feesten doen we wel", zegt Jan van Keulen. Zaterdag houdt men in een tent op het tennispark een Vlaamse kermis voor de gehele bevolking van Sluis. De dag wordt besloten met een feest avond voor de leden. Jan van Keulen wijst tenslotte nog op de aanleg van de baanverlich- ting. „Want dat is niet alleen gedaan ter gelegenheid van het jubileum, maar ook ter stimu lering van de vereniging". NIEUWSOVERZICHT ROSMALEN (ANP) - Karen van Lith en Olga Lewina maandag in Rosmalen in de vierde partij van hun tweekaj opnieuw remise overeengekomen. De stand is nu 4-4. MÜNCHEN (ANP) - Zestien Nederlandse supporters, die), afgelopen weekeinde rond de finale van het Europees pioenschap voetbal in München zijn aangehouden, zitten last van de rechter nog vast. Tevens houdt de politie nog een Westduitse en een Italiaan aanhanger in hechtenis. De achttien wordt zware mishand ling, roof, diefstal en bedrog ten laste gelegd. In totaal werden in München 63 Nederlandse voetballiefheb bers aangehouden. In eerste instantie werd tegen 43 arrest® ten proces verbaal opgemaakt. Van de groep werden er 24 borgtocht vrijgelaten. HAMBURG (SID) - Gerard Plessers, de Belgische internabt nal van Bundesligaclub HSV, speelt het komende seizoen AA Gent. De transfersom bedraagt bijna negen ton. De Hamburgers wilden Plessers kwijt, omdat hij overcompl® was. HSV heeft ook de Pool Okonski en de Deen John onder contract. HOLLISTER (RTR) - Eric Geboers heeft zondag bij de Grol Prijs van Amerika in Hollister (Californië) een paar punt van zijn achterstand op zijn ploeggenoot Dave Thorpe in strijd om de wereldtitel goedgemaakt. Het verschil tussen twee Honmda-rijders bedraagt nog slechts drie punten. Kees van der Ven, vijfde in de eerste manche, moest in Califor nië toegeven aan de Fransman Jacky Vimond, die in beide ri ten bij de eerste zes eindigde en vierde staat in de algemei) rangschikking. UITSLAGEN Eerste manche: 1. Thorpe (GBr) Honda, 2. Vimond (Fra) Yamaha, Geboers (Bel) Honda, 4. Banks (GBr) Honda, 5. Van der Ven (Nj KTM, 6. Leisk (Aus) Honda, 7. Nicoll (GBr) Kawasaki, 8. Stanton (VI Yamaha, 9. Glover (VSt) Yamaha, 10. Anstle (GBr) KTM. Tweede manche: 1. Leisk, 2. Geboers, 3. Glover, 4. Nicoll, 5. Thor;* Vimond, 7. Banks, 8. Anstle, 9. Lilies (VSt) Kawasaki, 10. Mariens (Bi KTM. Stand WK: 1. Thorpe 211 punten, 2. Geboers 208, 3. Nicoll 180,4.) mond 128,5. Van der Ven 109,6. Banks 89. TACOMBA (AFP) - Het team van Lancia heeft voor de tweed achtereenvolgende keer de wereldtitel rally veroverd. De ploeg werd in het totaalklassement onbereikbaar voor voornaamste concurrent BMW, nadat de Italiaan Massic Biason zondag in Tacomba, in de staat Washington, de prijs van Amerika had gewonnen. Het was de zevende we strijd in de strijd om het wereldkampioenschap van dit seizen Alessandro Fiorio, een stalgenoot van Biason, eindigde tweede. Pas op ruim 16 minuten kwam de Amerikaan Jol Buffum, in zijn Audi, als derde door de finish. Biasion, diezi vierde overwinning van dit seizoen behaalde, vergrootte teve zijn voorsprong in het individuele klassement op Fiorio, met 23 punten achterstand op de tweede plaats staat. Uitslag Grote Prijs van Amerika: 1. Biasion (Ita) Lancia 5.28.44 min ten, 2. Fiorio (Ita) Lancia op 5.23, 3. Buffum (VSt) BMW 16.15,4. Fish (Oos) Audi 18.24,5. Del Zoppo (Ita) Lancia 20.12. Stand WK merken: 1. Lancia (wereldkampioen) 137 punten, 2. Audi 3. Ford 47,4. Mazda 35,5. BMW 25. Stand WK individueel: 1. Biasion 80, 2. Fiorio 57, 3. Alen (Fin) 96, Saby (Fra) 32,5. Loubet (Fra) 27. MADRID (Rtr) - Real Madrid gaat bij de UEFA, de Europe voetbalunie, in beroep tegen de schorsing van negen wedsti den, die middenvelder Michel zondag kreeg opgelegd. De international van de Spaanse landskampioen werd gesta nadat hij na afloop van de wedstrijd tegen PSV, in de halvei nale van de strijd om de Europacup I, handtastelijk was worden tegen scheidsrechter Bruno Galler uit Zwitserlai Voor een vergelijkbaar vergrijp werd de Mexicaanse aanval Hugo Sanchez van Real voor drie duels buitenspel gezet. 1 duo reageerde zich af op de arbiter, nadat PSV de Spaansel voriet in Eindhoven had uitgeschakeld. STUTTGART (SID) - Terwijl in Nederland na het behalen) de Europese titel voetbalgekte heerst, Ruud Gullit tot Ridder de orde van Oranje Nassau is benoemd en bondscoach Micht tot officier in dezelfde orde werd bevorderd, bereidt de versl gen Rode Brigade uit de Sovjetunie zich in alle stilte voor het vertrek uit West-Duitsland. Trainer Valeri Lobanovski liet zijn reservespelers zondag opdraven voor een laatste training. Maandag trok het ge schap naar Stuttgart om te winkelen. Ongeveer honderd Russische voetbalsupporters waren zt dag te gast in het trainingskamp van de Sovjets, de sportscl* Nellingen-Ruit bij Stuttgart. Zij namen afscheid van de 'St* naja' door met rode vlaggetjes te zwaaien en zich te uiten opbeurende aanmoedigingen. De ploeg van de Sovjetu vliegt vandaag naar huis. IRVINE (AFP) - De Amerikaan Edwin Moses heeft tijd! wedstrijden in Irvine in de staat Califonië de 400 meter honj gewonnen in 48,27 seconden. Daarmee was de wereldrei houder elfhonderste seconde sneller dan twee weken geleder Tucson. Moses' landgenoot Young is aanvoerder van de wereldrangl van dit seizoen. Als enige doorbrak hij de 48-secondeng 47,85. UITSLAGEN HEREN 400 m: 1. Moses 48,27. DAMES 100 m: 1. Devers 11,21,2. Brwon 11,21. 200 m: 1. Brisco 22,75. Kogelstolen: 1. Dasse 19,04,2. Joyner 16,84. ZÜRICH (ANP/ AFP) - De volgende eindronde om het pees voetbalkampioenschap zal waarschijnlijk in Spanje den gespeeld. Naast Spanje hebben Zweden en Denemarken zich gezar lijk kandidaat gesteld voor de organisatie. Algemeen aangenomen dat Spanje de voorkeur zal krijgen. Het waar zes jaar geleden om de wereldtitel werd gevoetbald, he| financiële garanties geboden. KEUKENS - BADKAMERS - K TEGELS - BOUWMATERIALE prinsenstraat 12, t Geöp. 9.00-18.00 u„ zat. 9.00-16.0( Lotto 25: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 150.000 ontvangen; derde prijs: 107 winnaars, die elk bruto 2.046,10 ontvangen; vierde prijs: 4.097 deelnemers, die elk 53,40 ontvangen; vijfde prijs: 62.817 deelnemers, die elk 5,00 ontvangen. Van onze correspondente HULST - De recordpoging 0m in het Guinnessboek te komen door tachtig uur te kaarten is mislukt. Niet het viertal moedigen uit Hulst, maar Klaas Vaak werd de overwinnaar. Om kwart over vijf gisteroch- t tend kreeg een deelnemer het te kwaad. Peppillen, koude f douches en vele aanmoedigin- gen mochten niet baten. Hij f speelde zijn laatste kaart uit en het doek viel voor het viertal. Zondagmiddag was er nog o geen vuiltje aan de lucht. Na b alle emoties van de voetbalfi- Zeela op ui zome Van onze correspondent AXEL r Mogelijk maar volgens de rijks politie niet bekend, wilde Axelaar H. H. za terdag de winst van Nederland op Rusland vieren op de rug van een paard. Vast staat in ieder geval dat hij van uit een weiland in het Axelse bos een paard wegnam en bovendien, om gemakkelijk te zit ten, ook nog een zadel. Gezeten op het ros reed hij door Axel. De tromf- tocht van H. werd kenne lijk niet door iedereen ge waardeerd, want de poli tie werd hiervan in kennis gesteld/Die kwam in actie en trof het dier later on bemand aan aan de Burchtlaan. Ook het zadel werd teruggevonden, maar van de ruiter ont brak elk spoor. Deze kwam zich later melden op het politiebureau. Hij mocht zich na het opma ken van een proces ver baal weer in het feestge druis stoten, zij het nu op eigen benen. n V| V ZOi re< sei bef zcx gir na ka uil tee Re ge< gei kal lov hol Boi me tijc we> tev leic zeg di| br< bee da str kei „A kin bie RINI SESTIG uit Oosterhout bezette de derde plaats in eeni| niorenkoers in Luiksgestel. Robert van Kappel uit Made i vijfde. EDGAR VAN MEER uit Oud-Gastel nam de vijfde plaats i"| de Belgische junioren tweedaagse Omloop der Drie Provinci Ludo Keijzers (Baarle-Nassau) werd zestiende en Peter Hei gers (Zundert) achttiende. Cijferspel 25: zes cijfers go winnaar; vijf cijfers goed: naars; vier cijfers goed: 19 i naars; drie cijfers goed: 243 v naars; twee cijfers goed: winnaars. an onze verslaggever ^UIDDORPE - In Zuiddorpe ble M meeste kinderbedjes onbeslap F de basisschoolleeftijd bivakke fel het sportveld achter de school 'et tentenkamp vormde de af- mie [uiting van de viering rond het ten jrintigjarig bestaan van de gep jJuddorpse Jeugdraad. 'bir Nadat de tenten vrijdagna- spe 'iddag waren opgeslagen, ten eelden de zeventig deelne- vig lende kinderen, onder wie ook wo: in aantal uit Overslag, een Eei 'skamp. Na het verorberen var 'n een fikste stapel panne- spu >eken toog het gezelschap Vai het bos voor een douane- wei Pe| en een levend kwartet. De ter Pelen stonden onder leiding een een vertegenwoodiger van hal Katholieke Sport Federatie, sch >nd elf uur zocht iedereen niei "geblust de tent op, maar dat rini "tekende niet dat er dan ook leui 'slapen werd. kni Na de woelige nacht viel het naa

de Stem | 1988 | | pagina 8