Timman laat Karpov ontsnappen SPORT ZINA GARRISON SCHAKELT GABRIELA SABATINI UIT Eenheid in dopingbestrijding noodzakelijk DINSDAG 28 JUNI 1988 Ferketterd ,0NDEN - Is Ivan Lendl een kat met negen le- lens of wordt hij de eeuwige schlemiel van Wim- iledon? Nederland is schuilplaats van chauvinisten zonder weerga' Wimbledon Zinken Verrassing PSY Europa's beste ploeg Tiny Reniers bevestigt vorm Sovjet-ijshockeyers op toernee in VS FA verbiedt toernooi op Wembley Hordenrecord Marjan Olijslager Hordenloopster Tromp mist record net Dogger niet afgemeld voor jeugdtoernooi Vissers Slematic keukens en sanitair fevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating DE STEK! s ELFORT (ANP) - Jan jmman heeft maandag in j elfde ronde in het we- ddbeker-schaaktoernooi iBelfort de kans verspeeld iet alleen oud-wereldkam- ioen Anatoli Karpov te erslaan maar ook zijn zelf- ertrouwen een impuls te even. De Nederlander, be- ig aan een uiterst moei- iam toernooi, liet de winst .gen Karpov al in het begin jn de afgebroken partij iieten. jeCaro Kahn-opening leverde Amsterdammer een zeer [ordelige stand op. Na veer- zetten had Timman de Ijnst volgens de deskundigen ngen, een jachthaven, de «rkade met het ipgepoetste useum voor Vdkenkunde. het aandoenlijle bronzen itelbinkie ('Toen wij uit Rot- dam vertrokken') liggen nu Spido-rondvaartboten en, Irderop, de slepers en diij- inde bokken ran Smit Tak, aar voor actie. Aan de overkant toont alleen it hoofdkantoir van de Hol- nd Amerika lijn, ook al met :n groen kopeen torentje, nog at versleten illure. Aan de .AL-kade liggei nu niet meer statige oceianlijners van xirheen, ma<r gestapelde intainers. Er Zjn wel ambi- euze plannen 'oor: kunst in e HAL-hallen een 'klein Manhattan' met alweer futu- fstische hoogbovw op de kop an het oude havengebied van aid, als 'spiegelleeld van het hntrum op de ncardoever van Maas'. en skyline als vaa New York, dat Rotterdams rieuwe elan? iet iedereen zwelg daarin. Zo rkettert ir. J. Tilema, oud- fddirecteur van gemeente erken in de opbouwjaren, de anzende strakke gla igbouw die verder oprukt n hem lief is en Rotterdams mtrum berooit van het wei- ge open en green dat nog rest jals een plek ïaast de Schie- (ndshuis, mooi gerestaureerd .useum, maar nu al wegge- ;opt tussen de nruwbouw. Terug van een irchitektuur- >ur aan de voet 'an het Witte luis, die 'wolkenkrabber' van 198, zijn citaten van een voor- anger van Tillena uit 1901 oor Rotterdam stó: tot naden- en. Toen werd datWitte Huis mguisd, nu de stoutmoedige anhattan-plannen „Alles overheersind blijft et ons ergeren. Het bederft, arsteend type van een re- ame-koopman, de oide stads- ngeving. O monste- van de ie eeuw, zoo gaan veel teere ngen weg in onzer, practi- •hen tijd." zelfs voor het grijpen. Als de Nederlander Pxe4 of dxe4 in plaats van Lxe4 had gespeeld en die zet, na het verwachte antwoord van zwart, had laten volgen door Dxe4, was de over winning binnen geweest. Maar de Amsterdammer durfde de zet kennelijk raiet aan, bevreesd voor de capaciteiten van zijn opponent. Timman liet daarna nog een mogelijkheid liggen. Als de zestiende zet van de Nederlan der was Dxd7 was geweest, ge volgd door zwart Dxd4, 17. Lc6+ had de koning van zwart ook geen ontsnappingskansen meer gehad. Toen Timman bij de 34ste zet in tijdnood kwam, verdween zijn overwicht. Kar pov, die al vanaf de 23ste zet het oog op de klok diende te houden, bleek in het spelen met weinig denktijd kundiger. In het toreneindspel, met de Sov jet een randpion meer, zijn de kansen voor winst van een van beide spelers gering. Gari Kasparov nam maan dag verder afstand van de con currentie. De wereldkampioen uit de Sovjetunie kreeg in de elfde ronde, met zwart, te ma ken met een agressieve oppo nent. Landgenoot Beljavski was uit op winst, daar wees ook zijn stukoffer g6 duidelijk op. Maar in het spel van Beljavski bleek een lek te zitten. Terwijl het gros van de wereldtop dat gaatje in het spel niet had ge vonden, toonde Kasparov op nieuw zijn aparte klasse. Hij vond het lek direct en begon van daaruit de stelling van zijn landgenoot te ondergraven. Na 27 zetten zag Beljavski het nut teloze van verder verzet in. Uitslagen elfde ronde: Timman (Ned) - Karpov (Sov) afg., Speel man (GBr) - Hübner (WD1) Vi-Vi, Spasski (Fra) - Ribli (Hon) ü-ü, Hjartarson (IJs) - Nogueiras (Cub) 0-1, Ljubojevic (Joe) - Joesoepov (Sov) 14-14, Andersson (Zwe) - So- kolov (Sov) afg., Beljavski (Sov) - Kasparov (Sov) 0-1, Ehlvest (Sov) - Short (GBr) 14-14. Stand: 1. Kasparov 814, 2. Ehlvest 714, 3. Spasski 614, 4. Karpov 6 2 afg., 5. Sokolov en Hübner 6 1, 7. Ribli 6, 8. Short 514, 9. Speelman, Joesoepov en Nogueiras 414, 12. Andersson 4 1, 13. Beljavski, Hjartarson en Ljubojevic 4, 16. Timman 314 1. Het verloop van de partij tussen Timman (wit) en Karpov was: 1. e2-e4 c7-c6; 2. d2-d4 d7-d5; 3. e4- e5 Lcl-f5; 4. Pbl-c3 e7-e6; 5. g2-g4 Lf5-g6; 6. Pgl-e2 c6-c5; 7. h2-h4 h7- h6; 8. Lcl-e3 Pb8-c6; 9. d4xc5 Pc6xe5; 10. Pe2-f4 a7-a6; 11. Lfl-g2 Pg8-f6; 12. Ddl-e2 Pf6xg4; 13. Le3- d4 Lf5-e4; 14. Lg2xe4 d5xe4; 15. 0-0- 0 Dd8-c7; 16. Ld4xe5 Pg4xe5; 17. Pc3xe4 Ta8-d8; 18. Pf3-h5 Pe5-c6; 19. f2-f4 Pc6-d4; 20. De2-g2 g7-g6; 21. Ph5-f6+ Ke8-e7; 22. Dg2-f2 Dc7xf4; 23. Df2xf4 Pd4-e2+; 24. Kel-bl Pe2xf4; 25. Tdlxd8 Ke7xd8; 26. Thl-dl+ Kd8-c7; 27. b2-b4 Pf4- d5; 28. Pf6xd5 e6xd5; 29. Pe4-f6 Ke7-c6; 30. Pf6xd5 g6-g5; 31. h4-h5 f7-f5; 32. c2-c4 f5-f4; 33. Tdl-el f4- f3; 34. Te8-e6+ Kc6-d7; 35. Te6-f6 g5-g4; 36. Tf6-f4 Lf8-e7; 37. Pd5xe7 Kd7xe7; 38. Tf4xg4 Th8-f8; 39. Tg4- gl Tf8-f4; 40. Tgl-fl Ke7-e6; 41. Kbl-c2 Tf4xo4; 42. Kc2-d3 Tc4xb4; 43. Tflxf3 Tb4-h4; 44. Tf3-fl Th4xh5; 45. Tfl-bl Th5c5; 46. Tblxb7 Ke6-d5; 47. Tb7-d7+ Kd5- e5; 48. Td7-e7+ Ke5-f5; 49. Te7-f7+ Kf5-g6; 50. Tf7-f4 Kg6-g5; 51. Tf4- a4 a6-a5; 52. Kd3-e2 Tc5-f5; 53. Ta4-a3 Kg5-g4; 54. Ta3-c3 h6-h5; 55. Tc3-c8 h5-h4; 56. Tc8-g8+ Tf5- g5; 57. Tg8-a8 Kg4-g3; 58. Ke2-fl Kg3-f3; 59. Ta8-c8 Kf3-e3; 60. a5-a4 Tg5-g4. afgebroken. Ivan Lendl ontloopt ellende kat heeft na gisteren nog zeven levens over, maar dat Ie Tsjech ooit zijn grootste droom, het winnen van het leest aansprekende toernooi ter wereld, aan het einde an deze week zal kunnen realiseren, mag ernstig be- wijfeld worden. Voordat het weekeinde begon, balanceerde de wereldkam pioen vrijdag tegen nota bene Michiel Schapers al op de rand van het graf, op de eerste dag van de tweede week stond hij er met een been in. Pas na een ware uitputtingslag voorkwam hij dat de Australiër Mark Woodforde zijn rol als dood graver kon bekronen. Cijfers zijn in tennis nooit za ligmakend. Het gaat om het verzilveren van een match point, niet hoe dat uiteindelijk op het scorebord terecht geko men is. De reeks getallen waar mee Lendl na vijf uur zwoegen de kwartfinales bereikte, zegt echter alles over de kruisweg die hij gisteren op baan een moest afleggen; 7-5,6-7 (6-8), 6- 7 (4-7), 7-5,10-8. Achtenzestig games, waarin hij bleef volharden in een al- les-of-niets-tactiek in zijn eigen opslagbeurten, hetgeen niet alleen 25 'aces', maar ook 21 dubbele fouten opleverde. Waarin hij op 6-7 in de vijfde set een matchpoint overleefde en uiteindelijk, weer ouderwets trillend van de nervositeit, Woodforde op de knieën kreeg. Een indrukwekkende de monstratie van vechtlust en Van onze correspondent PARIJS - De Franse pers kan zich uitste kend vinden in Oranje, dat de EK-fakkel heeft overgenomen van de eigen 'bleus'. Voor het sportblad L'E- quipe betekende de 'logi sche' zege van Gullit c.s. niets minder dan de 'in huldiging van de zomer'. „De Nederlanders waren mentaal sterker, frisser, hadden meer geluk en hebben zo een oud ver zuim gerepareerd". Concurrent Le Sport opende gisterochtend met kleurenfoto's van de beide doelpuntenmakers, waar hij de grote kop: 'Zij heb ben de toekomst'. Neder land wordt nu al be schouwd als een serieuze gegadigde voor het WK van 1990 in Italië. Net als andere kranten meent Le Sport dat de Russische trainer Lobanovski een 'strategische fout' heeft begaan door Marco van Basten niet vanaf het be gin aan een 'beroepsstop- Per' te koppelen. Specia list Baltacha kwam pas binnen de lijnen, toen het kwaad al was geschied, aldus Le Sport. Frank Rijkaard wordt algemeen geprezen als de 'perfecte voorstopper'. «Het enige dat nog op de erelijst van de Nederlan ders ontbreekt is de we reldcup. De dag dat dat gebeurt, zal Marco van Basten zich bij de aller grootsten voegen in het Panthéon van de onster felijke spelers", schrijft de Wmmunistische krant Bumanité. ï'raai is de beschrijving van correspondent Syl- vain Ephimenco van Li beration over de spontane Oranje-gekte' in ons „Het is duidelijk ge worden, jarenlang hebben de Nederlanders iedereen de maling genomen. Bat kleine volk, gulzig ge- voed aan de koude, calvi- histische borst, genuan- ceerd, afstandelijk en met Wn altijd naar zijn buren w'jzende moraliserende jonger, dat land, dat zich torn lacht als aangren zende landen hun luid ruchtige, nationale emo- ll.es laten gaan, dat land is e'genlijk een schuilplaats Van chauvinistische zielen zonder weerga in Euro- Pa". Ivan Lendl, die veel weg heeft van een zinkend schip. Mark Woodforde, die Lendl een kruisweg bezorgde. door Léon Krijnen karakter, die echter niet kon verhullen dat Lendl een zin kend schip is. Een vaartuig dat in iedere ronde meer water maakt en dat al voor de finale op de klippen moet lopen. Welke rots de doorslaggevende scheur onder de waterlijn zal rijten, zal nog even de vraag blijven. Wimbledon zou Wimbledon niet zijn als de regen geen roet in het eten zou gooien. Door de marathon van Lendl en Wood forde hadden de zaken al een dusdanige vertraging opgelo pen, dat de partij tussen Becker en Annacone naar vandaag verplaatst moest worden. Kort na de overwinning van Lendl, die aanvankelijk aan een wel verdiende massage de voor keur gaf boven de obligate persconferentie, vond Pluvius het welletjes. De regen maakte een voortijdig einde aan onder meer de duels tussen Mayotte en Leconte, tussen Connors en de Westduitser Kuhnen, en tussen Navratilova en de Rus sische Savchenko. Het lijkt aannemelijk dat Mayotte de eer te beurt gaat vallen om 'Stoomschip' Lendl te laten zinken. De Amerikaan haalde net voor de eerste drup pels in de tie-break van de tweede set een belangrijk puntje binnen, hetgeen een 2-0 stand in sets tegen Leconte be tekende. Op hetzelfde moment moest Connors op de 'graveyard' de eerste bal slaan in de tie-break van de derde set. Connors had de eerste spelreeks gewonnen, Kuhnen de tweede en het stond 6-6 in de derde; 7-5,7-6,6-6. De wedstrijden in de onder ste helft van het schema wer den keurig op tijd afgewerkt. Stefan Edberg had geen kind aan de Australiër Simon Youl (6-2, 6-4, 6-4), Miloslav Mecir versloeg in de persoon van Wally Masur, een landgenoot van Youl, de 'Nemesis' van John McEnroe. Mecir doet zijn bijnaam van 'The Big Cat' weer alle eer aan. In april speelde hij in Tokio zijn laatste toernooi, waarna hij vanwege een ernstige rug- blesssure het circuit tijdelijk vaarwel moest zeggen. In Lon den is hij vrijwel geruisloos naar de kwartfinales geslopen. Na overwinningen op Moreno, Volkov en Acuna verloor hij gisteren pas zijn eerste set te gen Masur, om er daarna weer drie te winnen: 4-6,6-2,6-4,6-2. Uitgerekend de wedstrijd waar gisteren de meeste be langstelling naar uitging, die tussen Slobodan Zivojinovic en Mats Wilander, voldeed niet aan de hooggespannen ver wachtingen. Tot opluchting van de bookmakers die voor Wilander wel een kaarsje op mogen steken. De legendari sche opslag van Zivojinovic be landde ditmaal te weinig bin nen het vak om het Wilander echt moeilijk te maken. Daar door slaagde de Zweed erin om de schade tot vijftien aces be perkt te houden en doorbrak hij driemaal een opslagbeurt van 'Bobo'. In de tweede set ge lukte hem geen 'break', maar toen had hij de sterkste zenu wen in de tie-break: 6-4,7-6 (7- 1), 7-5. De enige echte verrassing vond plaats in het damestoernooi. Gabriela Sabatini, de nummer vijf van het toernooi, werd op een volgepakte bijbaan uitge schakeld door de Amerikaanse Zina Garrisson. De Argentijnse was de afge lopen weken door de Engelse sensatiepers als bij voorbaat gekroond tot de nieuwe konin gin van Wimbledon. Die wens, die meer ingegeven leek te zijn door de uitstraling van 'Gaby' dan door haar tenniscapacitei- ten, bleef de vader van de ge dachte. Sabatini kan op gravel en voor de camera's aardig uit de voeten, maar op gras moet de filmster in spe nog heel wat leren. Dat werd door de kleine en bliksemsnelle zwarte Ame rikaanse op pijnlijke wijze aangetoond. Garrison, zoals altijd fana tiek aangemoedigd door een uitgebreid contingent vrienden en familieleden, verloor welis waar de tweede set na een OTTAWA (Rtr) - Meer internationale eenheid is nodig om het gebruik van ongeoorloofde prestatie-verhogende mid delen in de sport tegen te gaan. Dat heeft de voorzitter van de medische commissie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), prins Alexander de Merode, zondag gezegd tijdens de eerste wereldconferentie over dopingbestrijding in Ottawa (Canada). „We moeten meer eenheid en harmonisatie in onze inspanningen tegen doping aanbrengen", zei De Merode. De Belgische prins vindt dat er nog te veel internationale verschillen zijn in de lijsten met stimulerende middelen en in de uitgedeelde straffen. Als voorbeeld geeft hij verschillende zomersporten, waarin een op het gebruik van anabole steroïden betrapte atleet voor drie maanden wordt geschorst tijdens de winter. Dat terwijl atleten in verschil lende andere takken van sport bij hetzelfde vergrijp voor het le ven verbannen worden uit hun discipline. „Dat is volledig onaan vaardbaar", vindt De Merode. Aan de conferentie, die is georganiseerd door het IOC en de Ca nadese regering, wordt deelgenomen door ongeveer honderd ge delegeerden uit twintig landen, zowel uit regerings- als sport kringen. De Merode, die tevens tweede vice-president van het IOC is, zei dat tijdens de conferentie van drie dagen een op dopingbe strijding gerichte politiek zal worden ontwikkeld, die tijdens de Zomerspelen van Seoul wordt besproken door het IOC. Het IOC heeft een lijst met zo'n honderd middelen, die een at leet niet mag gebruiken. Volgens De Merode is het de bedoeling dat in de toekomst meer wordt gecontroleerd tijdens niet-Olym- pische evenementen en dat het IOC meer laboratoria in gebruik zal nemen. Voor het eind van het jaar zou het aantal laboratoria, dat nu 21 bedraagt, met vijf moeten zijn uitgebreid. In Zuid-Ame- rika en Afrika is nog geen enkel onderzoekscentrum waarin do ping bij sportlieden wordt opgespoord, in Azië maar twee. De Merode vertelde ook dat hij een voorstander is van steek proefsgewijze, onverwachte testen van urine en bloed. Dat laatste is noodzakelijk om bloeddoping op te sporen. Tot nog toe zijn atle ten niet verplicht bloedmonsters af te staan. De Merode acht die noodzaak wel aanwezig. Tijdens de Oympische Spelen van Los Angeles werden zeven Amerikaanse wielrenners betrapt op bloeddoping. Vier van hen hadden een medaille gewonnen. schoonheidsfoutje, maar in de eerste en de beslissende derde spelreeks liet ze Sabatini alle hoeken van baan drie zien: 6-1, 3-6, 6-2. Tot groot verdriet van een horde fotografen, aanhan gers en Zuid-Amerikanen. Ga briela zal nog even moeten wachten, alvorens ze, na de Braziliaanse Maria Bueno in 1959, 1960 en 1964, de tweede Zuidamerikaanse speelster zal worden die tot koningin van Wimbledon gekroond wordt. UITSLAGEN Damesenkelspel: vierde ronde: Shriver (VSt) - Katerina Maleeva (Bul) 6-2, 6-2, Fairbank (ZAf) - Zvereva (Sov) 6-2, 6-4, Evert (VSt) - Adams (VSt) 5-7,6-3,6-0, Sukova (Tsj) - Potter (VSt) 7-6, 6-4, Graf (WD1, 1) - Mary Joe Fernandez (VSt, 16) 6-2,6-2, Garrison (VSt, 12) - Sabatini (Arg, 5) 6-1,3-6,6-2, Pa radis (Fra) - Anne Minter (Aus) 6- 3, 5-7, 7-4, Savtsjenko (Sov) - Na vratilova (VSt) 3-2 afgebroken we gens duisternis. Indeling kwartfinales: Graf - Pa radis, Shriver - Garrison, Sukova - Evert, Fairbank - Savtsjenko of Navratilova. Herenenkelspel: vierde ronde: Cash (Aus, 4) - Olkovski (Sov) 6-3, 6-3, 6-3, Edberg (Zwe, 3) - Youl (Aus) 6-2, 6-4, 6-4, Mecir (Tsj, 9) - Masur (Aus) 4-6, 6-2, 6-4, 6-2, Wi lander (Zwe, 2) - Zivojinovic (Joe, 16) 6-4, 7-6, (7-1), 7-5, Lendl (Tsj) - Woodforde (Aus) 7-5, 6-7, 6-7, 7-5, 10-8, Mayotte (VSt) - Leconte (Fra) 6-4, 7-6 afgebroken wegens duis ternis, Connors (VSt) - Kuhnen (WD1) 7-5,6-7 (7-9), 6-6 afgebroken. Indeling kwartfinales: Lendl - Mayotte of Leconte, Cash - Anna cone of Becker, Edberg - Connors of Kuhnen, Mecir - Wilander. Damesdubbelspel: derde ronde: McNeill/Nagelsen (VSt, 4) - Du- rie/Pete (GBr/VSt, 14) 7-5, 3-6, 6-3, Pfaff/Smylie (WDl/Aus, 6) - De- mongeot/Tauziat (Fra, 16) 6-2, 6-3, Lindström/Porwivk (Zwe/Wdl) - Dechaume/Dely (Fra) 6-0,6-2. Herendubbelspel: derde ronde: Al- drich/Visser (ZAf, 12) - Leach/ Pugh (VSt, 6) 7-6 (7-1), 4-6,7-6 (7-4), 1-6, 10-8, Smid/Forget (Tsj/Fra) - Depalmer/Donnely (VSt) 7-6, 6-1, 6-2, Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe, 2) - Connell/Michibata (Can) 6-4, 6-4,7-6(7-3). Gemengddubbelspel: eerste ronde: Visser/Fairbank (ZAf, 6) - Flach/ Bassett (VSt/Can) 6-4, 6-3; tweede ronde: McNeil/Freeman (VSt) - Reynolds/Odizor (VSt/Nig) 6-0, 6- 0, Field/Tideman (VSt/Zwe) - Hy/Chamberlain (HgK/VSt) 6-3, 6-4, Mortensen/Scheuer-Larsen (Den, 13) - Evernden/Richardson (NZe) 4-6, 6-3, 6-2; derde ronde: Herr/Pawsat (VSt) - Graf/Slozil (WDl/Tsj) walk over. DÜSSELDORF (SID) - PSV, landskampioen en winnaar van zowel de Nederlandse beker als de Europacup 1, is maandag uitgeroepen tot het beste team van Europa in het seizoen 1987/88. De Eindhovense ploeg kreeg 22 stemmen van een groep journalisten. AC Milan, dat voor het eerst sinds tijden weer de Italiaanse titel veroverde, kreeg vijftien stem men en deelt daardoor de zesde plaats met de Westduitse kampioen Werder Bremen. De Gouden Schoen, voor de topscorer van Europa, gaat dit jaar naar de Turk Tanju Colak. Hij was voor Galatasaray in 38 wedstrijden 39 keer succesvol. De Deen John Eriksen, vroeger werkzaam bij Feyenoord en tegenwoordig bij de Zwitserse vereniging Servette, werd tweede met 36 treffers in evenveel duels. De derde plaats was voor de Roemeen Pitorca, die op de laatste com petitiedag voor Steaua zes keer raak schoot en daardoor op een totaal van 34 kwam. Wim Kieft werd zesde. Verkiezing beste team in Europa: 1. PSV 22 stemmen, 2. Real Madrid 20, 3. Porto 19, 4. Liverpool en Celtic 17, 6. Werder Bremen en AC Milan 15. Lijst van topscorers: 1. Colak (Galatasaray) 39 treffers, 2. Eriksen (Servette) 36, 3. Pitorca (Steaua Boekarest) 34, 6. Kieft (PSV) 29. NIEUWSOVERZICHT LUXEMBURG (ANP) - Tiny Reniers heeft maandag tijdens de Europese titelstrijd handboogschieten in Luxemburg zijn goede vorm bevestigd. De schutter uit Liessel bij Helmond eindigde als derde in de kwartfinales. Reniers, die dit weekeinde voldeed aan de Olympische eisen, behaalde een puntentotaal van 331. De eerste plaats in de wedstrijd van maandag was voor de Fin Tomi Poikolai- nen met 336 punten. Ook Vladimir Etsjejev uit de Sovjet unie schoot iets scherper dan Reniers. Bij de dames ging de zege naar Sovjet-schutter Tatjana Mountjan met 323 pun ten. De 40-jarige Reniers zal in Seoul voor de derde keer op Olympisch niveau schieten. De Brabander kwam ook in 1980 (Moskou) en 1984 (Los Angeles) in actie. UITSLAGEN Heren: 1. Poikolainen (Fin) 336, 2. Etsjejev (Sov) 334, 3. Reniers (Ned) 331,4. Heck (Fra) 330,5. Zabrotski (Sov) 328. Dames: 1. Mountjan (Sov) 323, 2. Poikolainen (Fin) 322, 3. Arzani- kova (Sov) 321. NEW YORK (SID) - De ijshockey teams van CSKA Moskou en Dinamo Riga spelen komende winter veertien wedstrij den in Noordamerika. Dit heeft de National Hockey League (NHL) bekend gemaakt. De veelvoudige Europese bekerhouder CSKA start de toer nee op 26 decmeber tegen de Quebec Nordiques. De selectie van CKSA is vrijwel identiek aan die van het nationale team van de Sovjetunie, dat in Calgary Olympisch kam pioen werd. De laatste wedstrijd van de trip wordt op 9 ja nuari in Buffalo tegen het plaatselijke Sabres gespeeld. LONDEN (AFP) - De Engelse voetbalbond FA heeft maan dag toestemming onthouden aan het organiseren van een toernooi op 13 en 14 augustus in het Wembleystadion in Londen. Volgens de FA is het risico van geweld en provoca ties van de hooligans in die periode te groot. Aan het evenement zouden de twee Londense teams Arse nal en Tottenham Hotspur, Bayern München en de Ita liaanse kampioen AC Milan, met Gullit, Van Basten en Rijkaard, deelnemen. Met het evenement zou Wembley worden heropend na de renovatie, die zestig miljoen gulden heeft gekost, van de Britse voetbaltempel. Mark Giles, woordvoerder van het stadion, toonde zich na het horen van het besluit van de FA onthutst. „Wij hadden in maart al toestemming gevraagd voor dit toernooitje. Met de teams is al overeenstemming bereikt en dan dit". Giles hoopt in samenspraak met de FA andere dagen voor het toernooi te vinden. VILLENEUVE-D'ASQ (ANP/AFP) - In Villeneuve-d'Asq scherpte Marjan Olij slager gisteravond voor de tweede keer dit seizoen haar Nederlands record 100 meter horden aan. Olij slager finishte in het sterke veld als vierde in 12,87 se conden. De Bulgaarse Jordonka Donkova, die de wereld ranglijst van het seizoen aanvoert, won in 12,49. Olijslagers chrono was zeshonderdste sneller dan haar record, dat zij op 7 juni in Saint Denis had gevestigd. Het was de tweede keer dat de AVR-atlete onder de der- tien-seconden-grens dook. Olij slager heeft het nationale re cord sinds 1983 nu tien keer verbeterd. Als eerste atleet dit jaar liep Carl Lewis in de Franse plaats de 100 meter in minder dan tien seconden. Gesteund door een rugwind van 2,76 meter per seconde liet Lewis 9,95 noteren. In een B-loop eindigde Achmed de Kom als tweede in 10,29. Dat is vierhonderdste seconde boven het nationale re cord, dat hij op 9 juni in Bratislava liep. Een record zou niet zijn erkend, de wind blies een halve meter te hard in De Koms voordeel. Rugwind van maximaal twee meter pe^se- conde staat erkenning van records niet in de weg. Els Vader startte op de 100 en 200 meter. In een eliteveld moest de atlete van AVR op de sprint wereldrecordhoudster Evelyn Ashford en de Canadese Angela Issajenko ïaten voorgaan. Vader werd derde in 11,34. Op de dubbele afstand werd de Nederlandse recordhoudster vierde in 23,08. De Cu baanse Ana Quirot maakte veel indruk op de 800 meter. Haar 1.56,36 is de beste tijd die dit seizoen werd verwezen lijkt. Quirot versloeg de Roemeense Mitica Constantin en de Oostduitse Christina Wachtel, die als tweede en derde ein digden. BELFAST (ANP) - Gretha Tromp heeft maandagavond het Nederlandse record op de 400 meter horden op eenhonderd- ste seconde gemist. De atlete van Hera uit Heerhugowaard zegevierde tijdens wedstrijden in Belfast in 56,52 seconden. Sinds vier jaar is het record in bezit van Olga Commandeur. Van onze speciale verslaggever LONDEN - Pas nadat bondscoach Stanley Franker de or ganisatoren ervan had overtuigd dat Paul Dogger echt niet zou komen, verdween de naam van de jonge Nederlander van de deelnemerslijst van het jeugdtoernooi van Wimble don. Wie schuldig was aan de late afmelding, bleef in het midden. Feit was dat het na Parijs al zeker was dat Dogger Wimbledon zou la ten lopen voor een 25.000 dollar-evenement in Frankrijk. Daar zou hij zich op gravel voorbereiden voor de trip met het Daviscup- team naar de Sovjetunie. Wie wel op de baan verscheen - zelfs twee keer op hetzelfde court - was Brenda Schultz. In het troosttoernooi, waarin zij derde is geplaatst, won zij met 6-2, 6-7 (3-7), 6-1 van de Argen tijnse Villagran. Daarna trad zij aan voor het jeugdtoernooi tegen een andere Argentijnse, Moreno, die zij met 6-0, 6-2 versloeg. Schultz is voor het junior-Wimbledon eerste geplaatst.

de Stem | 1988 | | pagina 7