Vrijwilligers gevraagd snabbelvrijdag Poolse renners uitgezwaaid w AXEL Afscheid van burgemeester Hack in Axel Klinckhamers exposeert in streekmuseum TICHTING STREEKCENTRUM AXEL TIMMERT AAN DE WEG VOOR GEMEENTELIJKE WERKGROEP OPVANG ASIELZOEKERS adio- en tomuseum Axel is ekpleister Geef nu een cadeaukaart ACTIVITEITEN GEMEENTE VEEL ACTIVITEITEN IN NIEUWE SEIZOEN flEUWS INSDAG 28 JUN11988 m^^ÊJÊr^LWÊm mm )urg ICLUB De Hon- Aardenburg start juli met een nieuwe Gedrag en gehoor- 1' voor alle rassen Imoet wel zes maan- fijn. Voor inforamtie rijving kan men te- lurende de lessen op ein aan de Elder- zondagmorgen van tot twaalf uur en vond van zeven tot •Zondag 10 juli houdt iging de internatio- .jstrijden 'Gedrag en iimheid' op het eigen 'eze wedstrijden gel tas als selectie voor Moenschap van Bel li hebben meer dan ■elnemers ingeschre- fcr wie de kampioe- 1986 en 1987. De eer- [trijd vangt aan om de tweede begint vee en de derde om Fg - De Bridge Socie- purg hield de derde j van de zomercom- fitslag: 1. dames Ros- leeuw, 2. dames Van par-Visser, 3. heren keiaar-Visser. kg, kl. 2 A 3.00, B 2.50- bes doos 200 gr, 9540 ds «-1.06, B 0.67-0.79, kl. 2 Zwarte bessen ds 200 gr, 11.70. Bramen doos 150 i, kl. 1 4.40-4.90. Kruis- 1 ds 200 gr, 470 ds, kl. 1 ruisbessen doos 200 gr, 1 0.35. Schonemann doos "7 ds, kl. 1 A 1.35-1.39. fen doos 200 gr, 1270 ds I.05, kl. 2 0.46-0.76. Glen s 200 gr, 4040 ds, kl. 1 A II.02-1.08, kl. 2 0.47. 'AM, 27 juni - Aardap- narkt: In bintje 40-50 ts8 werden 16 contrac- indeld voor levering Jn ƒ20,10 tot ƒ20,00 per stemming was kalm. D mm, oogst '88, werden pacten verhandeld voor april bij een prijs van ƒ37,70. De stemming Verschraegen, Axel; Nijbacker, Biervliet; anssens, Breskens; Ni- Ie Bosch, Heikant; Inge- Bale, Karin Dieleman, llaudia van Hoove, Mattheijssen, Hulst; as, Sint Jansteen; Es- ïkaart, Kloosterzande; mnenberg, Oostburg; teykoop, Philippine; In- Deuren, Sas van Gent; nelst, Sluiskil; Inge van Schoondijke; Jolanda j Lisette Huisman, Mi- andman, Suzan Maas, van Pamelen, Hanneke anda Slabbekoorn, Ter- fiicole Hamelink, Vogel- Jacqueline de Waal, IJ- j Marian van Hoeve, g; Diana Verhage, Zuid- werk (semi-resendieel ylvia de Vriend, Aar- f Jolanda van Tatenho- Nancy Bertram, Clinge; van Dorsselaer, Jea- tters. Hulst; Anouk Lal- Koewacht; Ann van Philippine; Christa van Sandra Geernaert, iwisthout, Véronique ngeborg Obrie, Manon 5as van Gent; Danielle Sluis; Monique van den Patricia Duine, Ilse t Judith Perdaan, Sluis- iRiemens, Spui; Birgitte Ijk, Annemiek de Feij- I Klompien, Terneuzen. [erkt volledig automatisch. Ifs - door één druk op de or groepsfoto's, land- ijek-lens. En voor dichtbij- u daardoor voor rond A75 INFO-AXEL ONDER EINDREDACTIE VAN TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER 01 - Sinds juli 1987 is je gemeente Axel een Ui asielzoekers gehuis- jt, De opvang en begelei- j van deze mensen ver tot nu toe bevredigend. bevredigend verloop is „reen belangrijk deel te aken aan de inzet van een utal vrijwilligers, dat zich werkgroepverband en- usiast en energiek inzet jeze opvang. jikele weken voor de list van de eerste asiel- zoekers is deze werkgroep met medewerking van de stichting Vluchtelingenwerk opgericht. Naast een aantal vertegenwoordigers vanuit allerlei maatschappelijk ac tieve instellingen hebben ook enkele belangstellende Axelse burgers zitting in de werkgroep. De taak van de werkgroep is vooral gericht op de dagelijkse begeleiding en opvang van de in Axel gehuisveste asielzoekers. Hierbij valt te denken aan het wegwijs maken in de ge meente Axel en het behulp zaam zijn bij het invullen van formulieren, verzoeken en meer van dergelijke za ken. Deze taak is niet alleen belangrijk tijdens de eerste weken na binnenkomst. Ook tijdens de verdere opvang worden de asielzoekers bijna dagelijks geconfron teerd met nieuwe ontwikke lingen en problemen. Het is dan belangrijk dat men een beroep kan doen op de leden van de werkgroep. In de werkgroep hebben momenteel zes leden zitting. Gelet op dit aantal is enige uitbreiding van de werk groep gewenst. Aan even tuele nieuwe leden van de werkgroep worden geen bij zondere eisen gesteld. Een warme belangstelling voor de medemens is uiteraard een eerste vereiste. Daar naast is enige kennis van een of meer talen (Engels, Frans of Duits) gemakkelijk bij het functioneren als werkgroeplid, maar niet di rect noodzakelijk. Bij be langstelling kan met zich wenden tot de voorzitter van de werkgroep, de heer M. van Oyen, Axelsestraat 15 te Koewacht. Vlarathonmarkt een klapper (XEL - De Stichting Streekcentrum Axel tim- ;rt flink aan de weg. De actieve Axelse midden- mdsvereniging heeft voor de komende vakantie- riode weer tal van activiteiten op het programma an, te beginnen op vrijdag 1 juli met de zoge- amde 'Snabbelvrijdag', waarbij het kooplustige Wiek kan profiteren van een groot aantal stunt- abiedingen als opening van de traditionele zo- :r-uitverkoop. Irote klapper belooft echter tweede Axelse Marathon- rkt te worden, die van idag 19 tot en met zaterdag juli op de kalender staat. Timmermans, woordvoer- van de Stichting Streek tram Axel, stelt enthou- st: „Het worden weer vijf itelijke dagen in Axel. Met gelijks een kramenmarkt 's morgens negen tot 's ddags zes uur en vrijdag tot uur. We mikken hierbij iral ook op de kusttoeristen, ïantiegangers en het Belgi- ïe publiek, dit in verband tde Gentse feesten. De Ma- Jionmarkt zal worden ge in de Noordstraatpro- Passage, een gedeelte de Weststraat, de Markt, estraat en zo mogelijk ook ie Gentsevaartstraat en de instraal In samenwerking it Axel Promotion zal onder HEL - Hoewel een groot ital mensen ongetwijfeld van het bestaan zal weten, er vast nog evenzoveel in ters en inwoonsters van tl, die niet weten dat de ge uite Axel een zeer beziens- ardig foto- en radiomu- o rijk is. lit foto- en radiomuseum, estigd in het pand Bastion- tat 45, is eigendom van de roeders Witte en heeft het iliek een unieke verzame- 6 fototoestellen en radio's te De collectie omvat fo- «stellen uit de periode van 0 tot 1950 en is bovendien gebreid met fotoboeken, fae kamer-artikelen, splaten en andere voorwer- 1 lehalve de hierboven ge ïnde collectie fototoestel kan men ook een uitge- te verzameling radiotoe- ten bezichtigen, waarvan "raige toestellen ai dateren periode waarin het eer- radiogeluid werd geprodu- rd. Er staan in totaal zo'n exemplaren opgesteld, tet foto- en radiomuseum te Bastionstraat in Axel is 'Pond van mei tot en met tanber en wel gedurende lere vrijdagavond vanaf ze- 1 uur en zaterdagmiddag "af één uur. De expositie is "endien gedurende het ge- jaar op afspraak te be teigen. Wanneer men in kpsverband een bezoek aan unieke museum wil bren- is dit eveneens mogelijk te avonduren. wee lenzen. MINOLTA 14 ANTWERPEN.TEL 03/2356400 fóEL - De Stichting ^kcentrum Axel heeft vrijdag 1 juli weer een "'actieve 'Snabbelvrijdag' 'tet programma staan. tea Timmermans, woord erster van de actieve Axelse Jtenstandsvereniging zegt: teldag 1 juli is een ideale °m massaal met de zo- uitverkoop te beginnen. is de bedoeling dat de ®'se winkeliers, en dan ook ta' de modezaken, met "arnpjes naar buiten treden en speciale voordeelaanbie dingen presenteren. Het win kelende publiek zal weer kun nen profiteren van stuntver kopen en er is bovendien een openbare veiling. Op deze at tractieve manier hopen we weer veel kooplustig publiek naar Axel te trekken." Als speciale stuntverkoop is deze keer gekozen voor een ovenverse cake voor de prijs van slechts 1,75. Die is ver krijgbaar vanaf 14.00 uur in de Zoete Suikerbol aan de Kerk- dreef 25 te Axel. het motto 'In Axel gebeurt het' een sterke publiciteitscam pagne worden gevoerd in Bel gië, op de campings langs de kust en in de regio Zeeuwsch- Vlaanderen." De Axelse ondernemers tre den in de week van 19 tot en met 23 juli met allerlei attrac tieve aanbiedingen naar bui ten en het Overlegplatform Axel Promotion houdt op de Markt voor het stadhuis bo vendien de volgende thema- markten: een kunstmarkt met 'Pop Axel'88' op dinsdag 19 ju li, een kleindierenmarkt op woensdag 20 juli, een hobby- markt op donderdag 21 juli, een boerenmarkt op vrijdag 22 juli en op zaterdag 23 juli af sluitend een antiekmarkt. Ria Timmermans: „Het be looft een feestelijk spektakel te worden, waar we veel van verwachten. Voorts zijn we nu al bezig met de organisatie van 'Axel Visueel', een brade- riemarkt die van woensdag 31 augustus tot en met zaterdag 3 september zal worden gehou den. Zoals de naam al aangeeft zal Axel zich van zijn beste zijde laten zien tijdens deze braderiedagen. Met speciale modeshows in de openlucht op woensdag 31 augustus, 'Axel Fashion' genaamd. En alle da gen een braderiemarkt met gezellige activiteiten en per formances." De Stichting Streekcentrum Axel haakt ook weer in op de Jaarmarkt, die traditioneel op donderdag 8 december zal worden gehouden. Ria Tim mermans: „We hebben een ge sprek gehad met de heer IJse- baert, voorzitter van de Jaar- markteommissie. De Axelse Jaarmarktcommissie gaat de veertigste na-oorlogse Jaar markt extra promoten. Hierbij is gedacht aan een grote tent op het jaarmarktterrein. In die tent kunnen de Axelse mid denstanders met stands te recht en hun waren presente ren. Ik denk daarbij vooral ook aan de presentatie van vis- en vleesschotels, speciale wijnen en kaassoorten in ver band met de dan naderende feestdagen rond Kerstmis en de jaarwisseling. De heer Van der Geest, voorzitter van de sectie detailhandel van het KNOV, het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond, heeft al eerder gesteld dat 'het winkelcentrum de onvervang bare meerwaarde van het 'vermaaks-winkelen' moet bieden. Hij stelt tevens dat het tij gunstig is voor kleine on dernemers om samen te wer ken. Het winkelcentrum anno 2000 zal, zo verwacht hij, kleinschaliger zijn, maar tege lijkertijd een veel groter as sortiment hebben. AXEL - Op zaterdag 2 juli gaat de Axelse sporthal 't Sportuus weer voor een zestal weken dicht. Tijdens de eerste week van deze sluitingspe riode wordt ieder jaar door het beheerdersteam extra aan dacht besteed aan het onder houd van de sporthal en daarna kunnen zij, zoals vele anderen, gaan genieten van een hopelijk lange en zonnige vakantie. Voor de sporthalbeheerders duurt de zomervakantie in ieder geval tot zaterdag 13 augustus, want op deze datum gaat het seizoen 1988-1989 voor de vele zaalsportverenigingen weer van start. Het gebruiks- rooster voor het nieuwe sei zoen is onlangs, in overleg met de vertegenwoordigers van de diverse verenigingen, aan de orde gesteld. In het volgende overzicht kan men lezen op welke dagen en tijdstippen de sporthal volgend seizoen in gebruik is. De hier genoemde uren zijn door de verschillende verenigingen gehuurd voor een periode van minimaal 22 of 44 aaneengesloten weken. Op werkdagen en op zondag zijn er echter nog volop moge lijkheden om de sporthal over dag te huren. Voor de liefheb bers van de tennissport biedt 't Sportuus bijvoorbeeld uitste kende mogelijkheden. Daar komt nog bij, dat de gebruiks- tarieven voor de tennissport zeer aantrekkelijk zijn. Voor meer informatie over deze ta rieven kan men contact opne men met de beheerders van 't Sportuus, die iedere werkdag vanaf 13.00 uur bereikbaar zijn. Het gebruiksrooster voor het volgende seizoen ziet er als volgt uit: Maandag: winterperiode 16.00 tot 18.00 uur (2/3 gedeelte) ten nis. Voorts 44 aaneengesloten weken van 18.30 tot 23.10 uur AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle middenstanders die zijn aan gesloten bij de Stichting Streekcentrum Axel. gehele zaal voor ZVA-zaal- voetbalcompetitie. Dinsdag: winterperiode van 16.00 tot 18.00 uur (2/3 gedeelte) tennis. Voorts 44 aaneengeslo ten weken van 18.30 tot 20.00 uur (2/3 gedeelte) Voorwaarts volleybal; 44 aaneengesloten weken van 18.00 tot 20.00 uur (1/3 gedeelte) Voorwaarts gymnastiek en 44 aaneenge sloten weken van 20.00 tot 23.00 uur de gehele zaal voor bad mintonclub Flash'81. Woensdag: 19 oktober tot en met 23 maart van 10.30 tot 11.30 uur (2/3 gedeelte) fysieke en mentale vorming leden korps Rijkspolitie; 44 aaneengeslo ten weken van 17.00 tot 18.00 uur gehele zaal voor badmin tonclub Flash'81; 44 aaneenge sloten weken van 18.00 tot 20.00 uur (2/3 gedeelte) voor Voor waarts basketbal en 44 aan eengesloten weken van 20.00 tot 23.00 uur gehele zaal voor ZV A-zaalvoetbalcompetitie. Donderdag; 19 oktober tot en met 23 maart van 10.00 tot 11.30 uur (2/3 gedeelte) voor fysieke en mentale vorming leden korps Rijkspolitie; september tot en met mei van 13.30 tot 15.00 uur gehele zaai voor 'Sport-overdag' gemeente Axel; winterperiode van 16.00 tot 18.00 uur (2/3 gedeelte) voor tennis; 44 aaneengesloten we ken van 18.30 tot 21.30 uur ge hele zaal voor Voorwaarts volleybal en 44 aaneengesloten weken van 21.30 tot 23.00 uur gehele zaal voor ZVA-zaal- voetbalcompetitie. Vrijdag: oktober 1988 tot en met maart 1989 (25 weken) van 19.30 tot 21.00 uur (2/3 gedeelte) voor handbalvereniging Hon- tenisse; april 1989 van 20.00 tot 21.00 uur (2/3 gedeelte) even eens voor handbalvereniging Hontenisse. Zaterdag: 44 aaneengesloten weken van 19.00 tot 20.00 uur gehele zaal voor ZWN-zaal- voetbal; 22 aaneengesloten weken van 20.00 tot 21.00 uur gehele zaal voor ZVA'zaal- voetbalcompetitie te beginnen op zaterdag 16 september. Zondag: 16 oktober tot 30 april (29 weken) van 11.00 tot 12.30 uur gehele zaal voor Show band Axel. Voorkeur competitiewed strijden; Voorwaarts volleybal za terdal van 15.30 tot 18.00 uur en Voorwaarts basketbal vrij dag van 19.30 tot 21.30 uur en zaterdag van 12.30 tot 15.00 uur. Gezien het feit dat de sport halbeheerders, met name in de wintermaanden regelmatig aanvragen te verwerken krij gen voor het organiseren van toernooien, is het wel nuttig te weten toernooien inmiddels gereserveerd zijn voor het ko mende seizoen. Die toernooidata zijn: zater dag 24 september van 09.00 tot 17.00 uur toernooi Voorwaarts volleybal; zaterdag 10 oktober van 09.00 tot 17.00 uur toernooi volley ba] vereniging Vogel; zaterdag 22 oktober van 14.00 tot 18.00 uur toernooi voetbal AZW; zaterdag 12 november van 09.00 tot 17.00 uur toernooi SSZVzaterdag 28 januari van 09.00 tot 13.00 uur volleybal toernooi Everaert; zaterdag 4 maart van 09.00 tot 13.00 uur volleybaltoernooi Everaert; zaterdag 18 maart van 08.00 tot 17.00 uur toernooi gymnastiek vereniging Vlug en Lenig; za terdag 15 april van 10.00 tot 17.00 uur Jazz-demonstraties gewest Zeeland van het KNCGV. Zoals men ziet zijn er vol gend seizoen dus volop activi teiten in de Axelse sporthal. AXEL - De Poolse renners, die met succes deelnamen aan de Internationale Juniorendriedaagse Groot-Axel werden vlak voor hun terugkeer naar het Oostblokland uitgezwaaid door hun gastouders en de voorzitter van het organisatiecomité Appie den Doelder (uiterst links op de foto). Op de foto ploegleiding, renners en gastouders voor timmerfabriek Suy in Axel. - foto jos bleijenbergh. Woensdag 29 juni tot en met zater dag 23 juU: expositie van gouaches en etsen door Petrie Klinckhamers uit Maastricht in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur en tevens op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Vrijdag 1 juli: 'Snabbelvrijdag' in de winkelstraten van Axel. Tevens stuntverkoop en een openbare vei ling. Zaterdag 2 juli: weekmarkt kern Axel. Clubcross voor amateurs op het RES-motorcrossterrein Smit- schorre, aanvang 14.00 uur. Boekenbeurs tweedehands boe ken in winkelgalerij Cité aan de Noordstraatpromenade van 10.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 19 tot en met zaterdag 23 juli: Axelse marathonmarkt. Vijf marktdagen van 09.00 tot 17.00 uur met op 19 juli een kunstmarkt, 20 juli kleindierenmarkt, 21 juli hob- bymarkt, 22 juli boerenmarkt en op 23 juli een antiekmarkt en 'alle- gaarmarkt'. Zaterdag 23 juli: weekmarkt kern Axel. Woensdag 27 juli: clubcross voor licentiehouders op het RES-motor- crossterrein Smitschorre, aanvang 18.15 uur. Woensdag 27 juli tot en met zater dag 13 augustus: expositie van ka rakterpoppen door Paula Sarneel- Roegiers en bronzen beelden, ver vaardigd door Marian van Puy- velde uit respectievelijk Sas van Gent en Nieuw-Haamstede in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Woensdag tot en met zater dag van 13.30 tot 17.00 uur en vrij dag tevens van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 30 juli: weekmarkt kern Axel. Clubcross voor amateurs op het RES-motorcrossterrein Smit- schorre, aanvang 14.00 uur. Vrijdag 5 augustus: Daverende vrijdag in de winkelstraten van Axel. Koopjesfestijn. Zaterdag 6 augustus: weekmarkt kern Axel. Soos voor alleenstaanden in ge meenschapscentrum 'De Vla schaard', aanvang 20.00 uur. Boekenbeurs tweedehands boe ken in winkelgalerij Cité aan de Noordstraatpromenade van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 6 en zondag 7 augustus: country-feest bij café Wilton te Koewacht, aanvang 14.00 uur. Zondag 7 augustus: Diekentoer- tocht TC Axel. Afstand 60 kilome ter. Vertrek om 19.00 uur bij café 'De Witte Leeuw' in de Zeestraat. Woensdag 10 augustus: clubcross voor licentiehouders op het RES- motorcrossterrein Smitschorre, aanvang 18.15 uur. Zaterdag 13 augustus: weekmarkt kern Axel. Woensdag 17 augustus tot en met zondag 25 september: expositie door leden van de Fotoclub Axel in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Woensdag tot en met zater dag van 13.30 tot 17.00 uur en vrij dag tevens van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 20 augustus: weekmarkt kern Axel. Hondententoonstelling in de hal len van de firma Mieras aan de Oudeweg van 10.00 tot 18.00 uur. Organisatie Zeeuws-Vlaamse Ky- nologenclub. Clubcross voor amateurs op het RES-motorcrossterrein Smit schorre, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 20 en zondag 21 augustus: Boekweitfeesten in Zuiddorpe. Kraampjes, oude ambachten, Boekweitkoeken en Boekweitbier, gaaibollen, Zuiddorpse vlaaien en vele andere activiteiten. Gezellige drukte tijdens de eerste Axelse marathonmarkt die vorig jaar werd gehouden. Ook voor de tweede editie heeft de organi serende Stichting Streekcentrum Axel grote verwachtingen. - foto jos bleijenbergh. Sporthal druk bezet AXEL - Zoals wij reeds eer der in de INFO-Axel-rubriek hebben aangekondigd, is met ingang van 1 augustus 1988 eervol ontslag verleend aan burgemeester A. Hack van de gemeente Axel. Burgemeester Hack hoopt binnenkort name lijk de pensioengerechtigde leeftijd te bereiken. Op 1 augustus komt dan een eind aan een periode van zes jaar en acht maanden dat de heer Hack burgemeester van de gemeente Axel is geweest. Voordien was hij onder andere burgemeester van de gemeen ten Arnemuiden en Veere. Het officiële afscheid van burgemeester Hack is voor zien op vrijdag 8 juli in cultu reel centrum De Halle te Axel. De gemeentelijke diensten, met uitzondering van de ge meentelijke zwembaden, zul len op deze datum vanaf 12.00 uur voor het publiek gesloten zijn. Men wordt vriendelijk verzocht hiermee rekening te houden, zodat men op 8 juli niet voor een gesloten deur komt te staan. Het afscheid van burgemeester Hack zal plaatsvinden tijdens een bui tengewone raadsvergadering, die zoals gezegd gehouden wordt in cultureel centrum De Halle. Deze vergadering be gint om 15.00 uur, maar is ech ter niet openbaar. Dit betekent dat deze vergadering alleen kan worden bijgewoond door genodigden. Later op de dag, om precies te zijn van 18.00 tot 19.30 uur, wordt er in de foyer van cultu reel centrum De Halle een openbare afscheidsreceptie gehouden. Het college van burgemeester en wethouders van Axel stelt iedereen graag in de gelegenheid om tijdens deze receptie persoonlijk af scheid te nemen van de burge meester er zijn echtgenote. In dien men van deze gelegen heid gebruik wenst te maken, is men van harte welkom tus sen 18.00 en 19.30 uur in De Halle. AXEL - Petrie Klinckha mers, woonachtig in Maas tricht, is een veelzijdig kun stenaar. Zijn werk valt op door sterke composities, een rijkdom aan vormen en kleu ren en het verenigt kracht met sierlijkheid. Het werk van deze Maastrichtse kunstenaar is bovendien diepzinnig van inhoud: hij stelt uitersten te genover elkaar, waarbij hij grote inspanningen weet op te roepen. De tegenstellingen die men overal ter wereld ontmoet, zou men de leidraad van zijn werk kunnen noemen. De gouaches en etsen die men tijdens deze tentoonstelling kan bezichti gen, leggen hier ook een dui delijke getuigenis van af. Petrie Klinckhamers, gebo ren in 1960, volgde van 1979 tot 1984 aan de stadsacademie te Maastricht, de afdeling monu mentaal (schilderen en gra fiek) en vervolgens van 1986 tot 1987 de part-time opleiding grafiek aan de Jan van Eyck- academie, eveneens te Maas tricht. Er waren eerder expo sities te zien van deze kunste naar in onder andere Geleen, galerie 'Goem' te Nijmegen, galerie 'Signe' te Heerlen, ga lerie 'Studiolo' te Heusden en galerie Heggenstraat te Maas tricht. Petrie Klinckhamers nam via galerie 'Studiolo' deel aan 'Galerie 88' in de Beurs van Berlage te Amsterdam en bo vendien verzorgde hij de zeef druk in een oplage van 100 stuks in het maandblad VT Wonen. Hetgeen aantoont, dat Petrie Klinckhamers in het verleden op expositie-gebied al zeer actief is geweest. De hierboven genoemde exposi ties vormen slechts een kleine greep uit het totaal aantal solo- en groepstentoonstellin gen waaraan deze kunstenaar in het verleden deelnam. De tentoonstelling in het Axelse streekmuseum 'Het Land van Axel' loopt van woensdag 29 juni tot en met zaterdag 23 juli en is wekelijks geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur en iedere vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. De toegangsprijs is bijzonder laag, namelijk één gulden per persoon voor vol wassenen en slechts vijftig cent voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor dit lage bedrag kan men behalve de expositie ook de uitgebreide collectie van het Axelse streekmuseum bezichtigen.

de Stem | 1988 | | pagina 13