NA ONDERZOEK PERIKELEN VELDVERLICHTING VOGELWAARDE Ruim 75 mille binnen woor Pater Swinne Veel activiteiten op Sloeberfeest Clinge POLITIERAPPORT SCHIETINGEN Fancy Fair besluit festijn Moerschans zorg Bestuur brandweerkring vervult twee vacatures DE STEM Wandeltocht IJzendijke geslaagd CITROËN* PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 28 JUN11988 OOSTBURq AKING HINDER ERSCHAP STER ACHT MAKING ren lt een slok l borrel, 99 n vestiging in 'ylo volgende langs om te ikbaar bent. otte niets ngen om komen? anager kloosterzande - De gemeentelijke bij drage in de kosten voor een nieuwe veldver- lichting voor de W Vogelwaarde wordt ge halveerd. Van Kerkhoven wint tijdrit Huldiging van elftal niet op tv in Tholen Muziekfestijn Koewacht groot succes Barranquilla W. DE BLOCK Annelies Maas wint wederom eerste prijs Test voor politie honden in Clinge In de slip Clinge Hengstdijk Kloosterzande Aardenburg T22 urg maakt ingevolge ar- idhinder bekend, dat de dering van 16 juni 1988 kei 74, lid 2 sub a van de aard, dat binnen een pe en vanaf de datum van motorvoertuigen per et- van de binnen het be- uverneurswijk, 1e plan- n. 9 juni 1988 ter gemeen- jke Ordening, Raadhuis- ieder ter inzage. „GROEDE GOUVER. ERANDERING". tburg maakt ter voldoe- 'et op de Ruimtelijke Or- ng van 29 juni 1988 ge meentesecretarie (sectie huisplein 1 te Oostburg) I liggen het door de ge- 8 vastgestelde bestem- rneurswijk 1 e planveran- e termijn kunnen zij, die t de gemeenteraad heb- rde Staten van Zeeland, Middelburg bezwaren te- dienen. d, J.P.S.A. Thomaes, wnd. het waterschap Hulster at wegens het uitvoeren "emde wegen met ingang i 1988, of zoveel korter of lijk zal blijken met inacht- van het werk, zal worden behalve voetgangers en richtingen: van de wegenlegger der gemeente 23 Hontenisse 24 Hontenisse stuur van Hulster Ambacht llot d'Escury, dijkgraaf riffier tem, Ïl76-2'3ë91 ï'A3 Gemeente halveert subsidie Van onze verslaggever In plaats van de tiendui zend gulden die de club uit de gemeentekas hoopte te vangen, zal dat bedrag vol gens wethouder P. Mang- nus worden teruggebracht tot zo'n vijfduizend gulden. Een en ander is het gevolg van een onderzoek dat de wethou der heeft ingesteld, naar aan leiding van de verwarring die vorige raadsvergadering ont stond over kostenramingen die de club op het gemeentehuis deponeerde. Die bedragen schommelden rond de 30.000 gulden, maar later bleek dat één van de offertes in feite een heel stuk lager was. Voor het gemak had de club daar zelf maar een bedrag voor arbeids uren aan toegevoegd. Aanvankelijk was er sprake van een gemeentelijke bijdrage van 10.000 gulden uit de ge meentekas, terwijl de club daarnaast een renteloze lening zou krijgen van 20.000 gulden. De gemeenteraad ging er van uit dat in die bedragen de no dige zelfwerkzaamheid van voetballers was verwerkt, maar dat bleek niet het geval. Wethouder Mangnus heeft inmiddels een gesprek met de voetbalclub gehad en daaruit is gebleken dat de veldverlichting aanmerkelijk goedkoper kan. „Het is niet meer dan logisch dat ze zelf ook de handen uit de mouwen moeten steken. De ge meente wil best behulpzaam zijn, maar het merendeel moet wel van de club komen". Door karweitjes als sleuven graven en dichtgooien zelf te doen kan er zowat 5.000 gulden op het oorspronkelijk geraamde be drag bespaard worden. Daarom kan, aldus de wethou der, ook de gemeentelijke bij drage met de helft omlaag. „Met die renteloze lening van 20.000 gulden erbij denk ik dat een vereniging als Vogel waarde die veldverlichting toch zelf voor het grootste ge deelte kan bekostigen". De kwestie rond de veldver lichting heeft de afgelopen we ken heel wat stof doen opwaai en. In de oplossing die er nu is, kan volgens wethouder Mang nus ook de voetbalclub zich vinden. „Daarmee is uiteraard al het stof nog niet wegge waaid, denk ik. Maar dat moet de gemeenteraad verder maar uitmaken". Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van de regionale brandweerkring Zeeuwsch-Vlaanderen is weer voltallig. Het dagelijks bestuur benoemde gisteren burgemeester van Oostburg J. Kruize en burgemeester J. van Rest van Sas van Gent als opvolgers van respectievelijk oud-bur gemeester C. Spijkerboer en burgemeester A. Hack van Axel. De laatste gaat binnenkort met pensioen. Voor de benoeming was een schriftelijke stemming nodig, omdat voorzitter C. Oe- keloen de vacature van burge meester A. Hack pas aan de orde wilde stellen op het mo ment dat Axel een nieuwe bur- Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - P. van Kerkhoven heeft zon dag de tijdrit op zijn naam geschreven die werd gehou den door de Toerclub Kloos terzande. Hij jakkerde het 33 kilometer lange traject Perkpolder-Ter- neuzen-Perkpolder af tegen een gemiddelde van 37,5 kilo meter per uur. Tweede werd E. Weemaes, derde H. van de Oever, vierde R. Vermue en vijfde F. Kou ijzer. Aan de wedstrijd deden vijfentwintig deelnemers mee. Voor de toerclubleden was de tijdrit een voorbereiding op de Ronde van Mieke Buijs voor toerrijders, die zaterdag in Kloosterzande wordt verreden. Daarbij mogen inwoners van Hontenisse en oud-Hontenisse- naren aan de start verschijnen. Toerrijders kunnen zich zater dag bij café De Reizende Man laten inschrijven tot 16.00 uur. Van onze verslaggever THOLEN - De abon nees van kabeltelevisie op het eiland Tholen bleven gisteren versto ken van televisiebeel den van de huldiging van het Nederlands elftal door koninging Beatrix. Bij graafwerkzaamheden van de PZEM werd gis terochtend de voedings kabel van de kabel-tv- verbinding tussen Bergen op Zoom en Tholen be schadigd. Casema kan het pro gramma niet opnieuw uitzenden. Zij zou dan op treden als zendgemach tigde en dit is wettelijk niet toegestaan. Gisteren werd meteen begonnen met reparatie van de kabelbreuk. dagblad voor zuidwest Nederland Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Conny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. 87-10 gemeester heeft. Hij wilde op die manier Axel de gelegenheid geven in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd te zijn. Volgens burgemeester Hack hoeft zijn opvolger niet per se uit de gemeente Axel te komen. Ook de burgemeesterskring, die de kwestie tijdens de afwe zigheid van Ockeloen besprak, staat achter de benoeming van mevrouw Van Rest. Het heeft overigens behoor lijk wat moeite gekost om haar zover te krijgen. „Mevrouw Van Rest heeft enige weken nodig gehad om te beslissen. Het zou niet fair zijn tegenover haar als we nu de vacature zouden aanhouden totdat Axel een nieuwe burgemeester heeft", verwoordde burgemees ter A. Kessen van de gemeente Hontenisse het gezamenlijk standpunt van de burgemees ters. De stemming leverde tien stemmen voor burgemeester Kruize op, zeven voor burge meester Van Rest. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Vijftig wan delaars hebben zaterdag deelgenomen aan de Zomer Wandeltocht, die wandel sportvereniging Jeugdbe- lang uit IJzendijke had ge organiseerd. Hiermee is deze tocht, die twee jaar geleden ten dode leek op geschreven met slechts vijftien deelnemers, nieuw leven inge blazen. Rond 09.00 uur zater dagmorgen vertrokken de wandelaars vanaf de IJzen- dijkse Markt. De afstanden die gelopen werden waren 35, vijf tig of zestig kilometer. In ver band met de EK-finale kozen de meeste deelnemers echter voor de 'kortere afstanden' zo dat ze niets van het voetbal spektakel hoefden missen. De laatste wandelaar kwam zater dagavond om 20.00 uur binnen. „Vorig jaar hebben we van deze tocht afgezien. Gezien het aantal deelnemers blijkt de be langstelling weer goed te zijn", aldus een Jeugdbelang-woord- voerder. Van onze verslaggever KOEWACHT - Enkele hon derden belangstellenden hebben zaterdag het mu ziekfestijn in Koewacht bij gewoond. De toehoorders konden verpo zen op een terras rond het re petitielokaal de Roffel, waar ook een traditionele kiosk was neergezet voor de uitvoerende muziekgezelschappen. Het muziekfestival werd ge opend door de plaatselijke mu ziekvereniging EMM, gevolgd door een optreden van de drumband van dit korps. Het hoogtepunt vormde een geza menlijk optreden van EMM, de fanfare De Noorderzonen uit West-Malle en harmonie de Verenigde Vrienden uit Schil de. Gezamenlijk brachten deze korpsen zo'n negentig muzi kanten op de been, die onder leiding van dirigent E. Koyen werken van onder andere Mo zart, Chopin en Cardon ten ge hore brachten. Pater Swinne slaat de trom aan het begin van een optreden van een slagwerkgroep. FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze correspondente HULST - De aktie voor pater Cyriel Swinne heeft ruim 75.000 gulden opge bracht. Wethouder P. Weemaes maakte dit resultaat gisteren tijdens een feestelijke afslui ting van het Hulster Derde Wereld projekt in het ge meenschapscentrum Den Dullaert bekend. In hun toespraken tot de aanwezigen in de zaal gingen zowel de vertegenwoordigers van de gemeente Hulst als die van de verenigingen in op het doel van de actie. Die zorgde bij velen voor een bewust wording van de problemen in Colombia. Ook de schooljeugd leefde mee met de noden van de Derde Wereld. Wethouder P. Weemaes wees in zijn welkoms woord op de problemen in de Derde Wereld. Die problematiek moet opgelost worden via het kwijtschelden van de schul denlast, vond Weemaes. „De snelle acties voor de landen waar acute nood heerst, zijn goed, maar de projecten die er voor zorgen dat er geld komt om de mensen in die wereld te helpen de structuur binnen de maatschappij te veranderen is de meest fundamentele op lossing", hield hij de aanwezi gen voor. Burgemeester F. Jacobs me moreerde dat sedert 1975 in de Nederlandse gemeenten ini tiatieven worden ontwikkeld op het terrein van de ontwik kelingssamenwerking. An derhalf jaar geleden werd de actie voor pater Swinne door de gemeente Hulst opgezet. „Er is een directe band ont staan tussen de inwoners van Barranquilla en de Oost- zeeuwsvlamingen en de men sen hier zijn zich meer dan ooit bewust dat er grote pro blemen zijn in Colombia", al dus Jacobs, die erg trots was op de geweldige inzet van de vele vrijwilligers en de spon tane hulp uit Michelstadt. Het totale bedrag is bijeen gebracht door de Vastenactie (ongeveer 40.000 gulden) en door allerlei activiteiten van verenigingen in Huist. Zowel de schooljeugd als het bejaar- denwerk was actief, naast de vele sport- en recreatieve verenigingen. Opmerkelijk was ook een bijdrage vanuit Vlaanderen. De Standaard boekhandel hield een exposi tie over Latijns Amerika en organiseerde een concert met Zuidamerikaanse muziek in de Singel in Antwerpen. De opbrengst werd gestort op het rekeningnummer van de ac tie. De toespraken werden ge lardeerd door muzikale op tredens van de slagwerkgroe pen van de harmonieën en fanfares uit het Land van Hulst en Termenieke VOL, die ook een flink steentje heb ben bijgedragen tot het wel slagen van de actie. Ook de vertegenwoordigers van het lager en middelbaar onderwijs en het bejaarden- werk kwamen even aan het woord. Zij wisten op boeiende wijze te vertellen over de ve le, vaak spontane initiatieven. Pater Swinne was een ge lukkig man. Hij nam de aan wezigen mee naar Colombia via een interessante diaverto ning die verduidelijkte dat het geld goed besteed is en be steed zal worden. De ruim 30.000 gulden van Terre des Hommes is gebruikt voor zie kenzaaltjes en ook zijn er al klaslokalen en kantoren ge bouwd. De dia's verduidelijk ten de zin van het project. Met de opbrengst van de actie komt men een heel eind ver der in de goede richting. Pater Cyriel Swinne ziet de actie ais een echte riem onder het hart. „Het is erg belang rijk dat dergelijke acties ge voerd worden. Zo dringt men de mensen daar geen oplos sing op, maar creëert de gulle gever condities waardoor de Colombianen zelf aan de slag kunnen gaan", aldus de pater, die daarna dankte voor de grote inzet en de solidariteit. Van onze correspondent CLINGE - Het jaarlijkse Sloeberfeest in Clinge werd zon dagmorgen onder leiding van Omer Bracke ingezet met het aanbrengen van bloemen en vlaggen aan het gedenkteken van de vroegere bedelaar Sloeber. Het beeld is geplaatst op het Gasplein voor de basisschool St. Bernardus. De boeren- kapel De Deurtrappers bracht een serenade en zong een speciaal gemaakt Sloeberlied. 's Middags was er in café de Landbouw de zogenaamde sloeber maaltijd, waaraan meer dan veertig personen deelnamen. Het be stond hoofdzakelijk uit spek met boerenbrood, hetgeen ook door Sloeber toendertijd werd gegeten. Als extraatje was er voor iedere deelnemer nog een bord erwtensoep. Voor de kinderen was er het bekende mastklimmen, waaraan 25 kinderen deelnamen, en waarbij de prijzen bestonden uit speel goed. De laatste prijs in de top bestond uit een racebaan, die ge wonnen werd door Wilfried de Vos. Vervolgens was er nog het gaaibollen, waaraan door veertig personen werd deelgenomen. De hoge was voor George van Bo ven, en de zijvogels waren voor Wendy Ivens en Miet de Wit. In café de Landbouw, waar de cafébaas in oranje shirt met een oranje pet opliep, was het hartstikke druk. Bovendien werd er nog getritst om vier konijnen, 's Avonds werd het een heel gezellige boel, met muziek van Eric, waarbij er gelegenheid was om te dan sen. Maandag werd het feest voortgezet met tritsen om konijnen. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - An nelies Maas kwam ook dit weekeinde weer met een be ker naar Kloosterzande te rug. Op het majoretten- en drumband-festival in Os- sendrecht werd zij door de jury tot de beste miss-majo- rette uitgeroepen. Dat wist zij te verwezenlijken in een groep van dertig missen, die met hun majoretten- en mi- nigroepen een optreden ver zorgden tijdens het festival van de plaatselijke 'The Sunflo wers'. Instructrice Annelies Maas bracht met 'haar' majo rettes de succesvolle novelty- show, waarmee zij vorige week een eerste prijs behaalden tij dens het bondsconcours. Van onze correspondent CLINGE - Vier politiehon den worden zaterdag in Clinge op het oefenterrein langs de Bisschoppendreef getest in het afleggen van verschillende proeven. Drie juryleden van de Konink lijke Nederlandse Politiebond zullen de verrichtingen in de gaten houden. In de ochtenduren staat vanaf 9.00 uur het kleine werk op het programma. Om 14.00 uur komt het stelwerk aan de orde, een heel wat zwaardere klus. De honden van eigenaars A. Boone uit Kloosterzande en M. de Loof uit Hoedekenskerke proberen het certificaat Poli tiehond I te bemachtigen. De honden van P. Ferket uit Clinge en K. van Lier uit Ka- pelle gaan op voor het certifi caat Politiehond II. Auto weg HULST - Zondagavond om streeks acht uur ontdekte B. M. uit Hulst dat zijn voor café De Prince of Wales in Hulst geparkeerd staande perso nenauto was verdwenen. De personenauto, merk Ford Taunus was gisteravond nog spoorloos. Behalve het voer tuig raakte M. ook al zijn autopapieren kwijt uit het niet afgesloten voertuig, dat als kenteken draagt: 61-UV 21. TERNEUZEN - Maandag morgen omstreeks 02 uur raakte de automobilist M. S. (20) uit Terneuzen in de Axel- sestraat in zijn woonplaats de macht over het stuur kwijt, en in een slip. Daarbij kwam hij naast de rijweg terecht, ramde twee zogenaamde Am sterdammertjes, waarbij zijn voertuig aan de voorzijde aanzienlijk werd beschadigd. Volgens de politie had S. te diep in het glaasje gekeken. TENNISTOERNOOI - De tennisvereniging Game'78 hield een- seniorentoernooi waarvoor veel belangsteling bestond. Uitslag heren cate gorie A: 1. Robert Vermeulen, 2. Etiën Schauwaert, 3. Hans de Letter. Categorie B: 1. Miel Schelfhout, 2. Goverd van Duyse, 3. Hennie van Caute- ren. Dames: 1. Gaby Bau- wens, 2. Vera van Damme, 3. Hannie Bolssens. BINGO - In het gemeen schapscentrum Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen een bingo waaraan 117 personen deel namen. Voordat het zover was werden eerst de kam pioenen van vorig seizoen ge huldigd. Dat waren Rosalie Pieters uit Clinge, mevrouw Remoorters uit St.-Jansteen en Marie Haegeman uit Ka- pellebrug. Daarna werden vijftien ronden bingo ge speeld. De hoofdprijzen bij de dames waren voor M. van Waesbergen-Smet, M. Bols- sens-Everaert en L. de Key- zer-Seghers. Heren: A. van Driel, Robert Luycks en Theofiel de Burger. GAAIBOLLEN - Op het re creatiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehou den waaraan 54 personen deelnamen. Hoge vogel: R. Neus, Hengstdijk; rechter zij vogel: J. Esseling, Hulst; lin ker zijvogel: L. Sniedens, Hengstdijk; grootste aantal (7): E. van Eik, Hengstdijk. BINGO - In de kantine van het recreatiecentrum De Vo gel werd een bingo gehouden waaraan 250 personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw Buyse, Oudenbosch; 2. me vrouw Freyser, Hulst; 3. me vrouw Kint, Axel; 4. me vrouw Van Kerkhoven, Hulst; 5. L. de Croon, Rotter dam. HENGELEN - De zeehengel- club De Vogel hield een wed strijd in de Westerschelde na bij Kruispolder. Daaraan na men 39 personen deel. Uit slag: 1. J. Boeding, Klooster zande 2990 punten; 2. M. van de Branden, Clinge 2634; 3. J. van Hooye, Graauw 2174; 4. H. van Vooren, Terneuzen 1906; 5. mevrouw De Waal, Kloos terzande 1878 punten. SINT-SEBASTIAAN - Hand booggilde Sint-Sebastiaan puntenschieting met 24 perso nen. Hoge vogel: P. Van Voo ren, zijvogels: niet af, kallen: J. Heijboer en H. Ginneberge, grootste aantal (5): Fr. van Ecke. Stand kampioenschap: 1. G. de Vriend 36 punten, 2. R. de Wispelaere 31, 3. Th. Lampaert 27 punten. Blokschieting: 1. G. de Vriend, R. Pielaet, N. van Daele en J. Cattoor met 1 blok. Stand kampioenschap 1. en 2. H. de Rijcke en R. Pie laet met 3 blokken, 3. en 4. H. van Iwaarden en J. de Muijnk met 2 blokken. NOG TE ZIEN L'Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beeldende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. De Ster Hulst. Schilderijen van Piet Coolegem. Tot 13 juli. Zeeuws Museum Middel burg. Vernuft en Vlijt, een expositie over de Middel burgse Tekenacademie. Tot en met 15 augustus. Open dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 en zater dag tot en met maandag van 13.30 tot 17.00 uur. Veerboot Breskens-Vlissin- gen. Vier pastels van Mat- thy Murre. Tot en met de maand juni. Galerie Trouvaille. Werk van tien beeldende kunste naars. Tot en met 26 juni. Open tijdens winkeluren. Kunstuitleen Middelburg. Schilderijen van Bea Visser. Tot en met 9 juli. Open dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en donder dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Stadhuis Terneuzen. Mari tiem werk van Reint de Jong. Tot en met 30 juni. Open tijdens kantooruren. Arthouse Biervliet. Olieverf en keramiek van Riet Kor- bee-Arnold. Tot en met 16 juli. Open maandag tot en met vrijdag van 09.00-12.00. Zaterdag 09.00-12.00, 13.00- 16.00. Balans 17 Middelburg. Ruimtelijk werk van Henric Borsten, tot en met 23 juli. Open woensdag, doderdag en vrijdag van 12.00-17.00 uur, zaterdag van 11.00-16.00 uur. Humorhall Duinbergen Knokke-Heist (B). 27e Inter nationaal Cartoonfestival. Tot en met 4 september. Da gelijks van 11.00-19.00 uur. Toegangsprijs BF 80. Casino Knokke (B). Exposi tie Fernando Botero. Dage lijks, ook in de weekends, van 15.00-24.00 uur. Tot en met 4 september. Galerie Esprit Clinge. geva rieerde expositie van ver schillende beeldende kun stenaars uit de vaste callec- tie. Tot en met 4 juli. Van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur. Van onze correspondente HULST - De Moerschansschool in Hulst sloot zaterdag het feestprogramma rond het tienjarig bestaan af met een fancy fair. Natuurlijk had de organisatie rekening gehouden met de andere finale die geheel Nederland in vervoering bracht. De wedstrijd tussen Oranje en de Sovjets werd op een groot scherm gevolgd. Vrijdag hadden de kinderen al het verschrikkelijk druk op het enkele spelletjes geprobeerd. Zaterdag ging het niet meer om het spel maar om de knikkers. De omwonenden en belangstel lenden konden tegen geldelijke vergoeding spelen met het rad van avontuur of testen hoe lang ze hun adem in konden houden. De sidderaal bleek een succes en ook waren er veel liefhebbers voor het fietsen op rollen en het paalklimmen. De netto opbrengst van het feest gaat naar de familie van Abu Kargbo, het Foster parentskind van de Moerschansleerlingen. Tot even voor half vier was mooi versierde plein van de tienjarige school. Enkelen ko zen voor een plaatsje bij het dia scherm om de voetbalwedstrijd te volgen, maar de meesten to gen huiswaarts om daar te ge nieten van de oranje prestaties. De organisatie was zeer te vreden met de opbrengst en ook zij vierden met de overge bleven aanwezigen en de Sjores Ambrasband het succes van het Nederlandse elftal. Een 'dubbele' finale op de Moer schans die zeer succesrijk ver liep.

de Stem | 1988 | | pagina 11