mwm lm ADVIES Veel ezels stoten zich twee maal E JONGE iéér van 'vclA-KAMERLID DE PREE VRAAGT MINISTER VROM OPHELDERING lociaal plan voor lechnologische aterschapsdienst POLITIERAPPORT Goede resultaten op Zeeuwse Dag van het Paard Diamanten paar in Hulst BS- Jlfé Ell IFIflfING 1 ICHHIIlu N UW RAS IN j ■PiPi! m EXAMENS TOCH GOÉD OM TC WETEN DATUBU ONS OOK KUNTLEASEN. UUR FOTOSERVICE 1ferscHoore I wmm toj iktti pkfi ng& ifiS pESTEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 27 JUN11988 gemeentel EN BETROUWBARE iLE VERWARMINGS- NSTALLATIE IALANDA" Verwoesting PLAATSELIJK NIEUWS Vergunningen Schooldirecteur Van Hoek ridder Avondvierdaagse Nieuw-Namen succes l<VVAIJim§l<J±UR£MörO,3 K/AAK7ERWULJE.WNK&I KODAK EXPRES QUALITY CONTROL Terneuzen maakt bekend, dat aanvragen p zijn ingediend door: os 9 te Biervliet voor het geheel oprictv 3 het perceel Achterweg 4 te Biervliet; [raat 63 te Axel voor het uitbreiden van i op het perceel Schependijk 9 te Ternen- [nje en mevrouw W. Korstanje-Ulijn, Klap- jrneuzen, voor het gedeeltelijk veranderen i een pension met bovenwoning op het per- en 4 Terneuzen. taf om met toepassing van artikel 19 van lelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de aningen te verlenen. er te gaan wordt een ieder in de gelegen- jang van 27 juni 1988 gedurende veertien secretarie (afdeling algemene zaken) van de te nemen en eventuele bezwaren daarte- periode schriftelijk bij het college van bur- Iers kenbaar te maken. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. Tel. 01148-1243 - Kloosterzande goed, kousen, sokken en lingerie |n bij: ierken o.a. sren - Eskimo - Empire arneuzen, Sas van Gent. let U bij Johnny Jansen zijn. Terneuzen - Tel. 01150-13295 n vakmanschap elijke prijs kijken bij Bouchaut ilve trappen V - M SjMj Sil| rim Afrikaweg 4 HULST Tel. 01140- 12461 Gesjoemel met subsidies pnonze verslaggever IpEN HAAG/TERNEUZEN -Het PvdA Tweede Kamer lid W. de Pree vraagt de Staatsecretaris van het mi- sterie van VROM ophel dering over de subsidiere gels die gelden voor premie- 1-koopwoningen. De Pree, getipt door de Terneu- zense gemeenteraadsfractie van de PvdA, vermoedt dat de ma nier waarop in de gemeente Ter neuzen premie-A-woningen worden aangeboden, in strijd is met de nu geldende beschikking. Kopers zouden twee contracten moe ten tekenen: één voor het huis inclu sief de fundering van een garage, en één apart voor de garage die in een la ter stadium wordt gebouwd. Door deze constructie zou de totaalprijs ver boven de maximale stichtingskosten, die voor een premie-A-woning gel den, uitkomen. De PvdA spreekt van een totaal bedrag van ruim 160.000 gulden, terwijl de maximale stich tingskosten 138.000 gulden mogen zijn. Door de huizen met garage in twee etappes neer te zetten, overschrijden de bouwers op het moment dat de wo ning klaar is de maximum stichtings kosten niet, waardoor de kopers toch kunnen profiteren van de premie. Deze premie kan maximaal 41.000 gulden bedragen. De angst van de PvdA is dat door deze handelswijze de premie niet bij de mensen terecht komt waarvoor de regeling in het leven is geroepen. „De regeling is ingesteld voor de mensen met de laagste inkomens. Dan spreek ik over een inkomen van maximum 36.000 gulden per jaar. Die kunnen zo'n huis zoals ze nu worden verkocht niet betalen", zegt het PvdA gemeen teraadslid mevrouw J. Leunis, die de materie eerder in de raad aanzwen gelde en de zaak doorspeelde aan De Pree. Zij deed dat omdat in Hoek op dit moment enkele premie-A-woningen op genoemde wijze door Projectbouw Zeeland BV in Terneuzen worden ge bouwd. Het bedrijf gaat er echter van uit volgens de letter van de nu gel dende beschikking te werk te gaan. |an onze verslaggever tSRNEUZEN/ GOES - Het gemeen bestuur van de op heffen technologische lenst van de Zeeuws Wa arschappen bespreekt aandag 4 juli het sociaal an voor het personeel, lit het sociaal plan blijkt dat werknemers die nog geen sdere werkgever hebben ge- tóen in een gelijkwaardige [nctie met minimaal het be- |«d van het huidige salaris bij 1 van de Zeeuwse water- iappen onder dak zullen irden gebracht. Verder blijkt uit het plan dat e mogelijke nadelen die in de ivé sfeer aan die overplaat- kleven, zoals het afkopen In de hypotheek van een eigen huis en extra kosten woon-werkverkeer, worden vergoed. Het algemeen bestuur van de technologische dienst bezint zich ook over de toekomstige organisatie van het laborato rium. Dit blijft voor alle water schappen werken. Er zal onder meer een nieuw verrekenings systeem moeten komen voor de diensten die het lab verricht voor de Zeeuwse waterschap pen. Dat zal gebaseerd moeten zijn op geleverde presaties voor elk waterschap apart. De hui dige verdeelsleutel schiet daarin tekort. Het algemeen bestuur komt maandag 4 juli bijeen in het waterschapshuis van het waterschap Noord-en Zuid-Beveland aan de Nassau- laan in Goes. De vergadering begint om 9.15 uur. Het echtpaar De Vetter fotowimkooyman I Van onze correspondent HULST - Het echtpaar Fons de Vetter-Pauline van Heese vierde zaterdag het zestigjarig huwelijksfeest. Zij zijn bei- I den 82 jaar en hebben het best naar hun zin in hun huisje aan de Rooseveltweg. Fons de Vetter is geboren en getogen in Hulst en zijn vrouw is geboren op de Graauwse Paal. Toch hebben ze I elkaar in Hulst gevonden, want via de 'leugenhoek' in I Hulst is het allemaal begonnen. Sinds hun trouwen hebben I ze praktisch altijd in Hulst gewoond. I Fons was nooit te beroerd om wat voor werk dan ook aan I te pakken. Helpen bij de boer, in de fabriek werken, in het I vlas, van alle markten was hij thuis. Nu zorgt hij voor zijn I groentetuintje en fietst daarbij nog alle dagen zijn kilome- Iters. Vrouw Pauline had de zorg voor een groot huishou- I den, waarbij ze hield van veel gezelligheid in huis. Ook nu Imag zij nog graag naar een vrolijk muziekje luisteren en I ook eens een uitje maken vindt ze best. I Temidden van de zes kinderen, zeventien kleinkinderen en I vijftien achterkleinkinderen en verdere familie vierde het diamanten bruidspaar de dag, die begon met een misvie ring in de Willibrordusbasiliek. Het feest werd voortgezet |ln de manege te Heikant, waar ook de druk bezochte recep- I tie werd gehouden. Ook het college van B en W van de ge- I meerite Hulst was vertegenwoordigd om zijn gelukwensen laan te bieden. Van de koningin was er een gelukstelegram. Mot nerheton aeïirht za lana moaeliik proberen op de ezel te blijven zitten. Van onze verslaggever ASSENEDE/SAS VAN GENT - Dik Trom deed het achterstevoren, maar de kunst is om erop te gaan liggen. Dat ontdekken de meeste jockey's veel te laat. Als de darmen tegen de keel aanklotsen en benen en bil len beurs van het buitelen zijn. En een enkeling zijn consumpties over het gras sproeit. Speaker Elie Pitschon zal ze het zeker niet vertellen. „Allee, anders gaat de lol eraf hé". In de wei van Valere de Jonghe aan de Gezustersstraat in As senede stootten gisteren veel Belgische 'ezels' zich minstens twee keer aan dezelfde steen. „Onze kleine rijdt er slapend op. Maar pas op hé, als ge er geen weet van hebt, valt het niet mee. De meesten maken de fout dat ze recht op willen zit ten. Dan is het gauw gedaan hé". Het ezelscircus van Elie Pit schon, die in het seizoen ook met lama's en kamelen op ker missen en braderieën te zien is, streek zondag neer in het grensplaats Assenede. Tien ca- féploegen streden er in compe titieverband voor de snelste tijd, als rode draad waren er geïmproviseerde races voor het publiek. „We hebben hier twee soorten ezels. Zotte en wilde voor de volwassenen en rustige voor de kinderen", schreeuwt Elie door de micro. In zijn andere hand Wie is hier de ezel? draagt hij een Jupiler. De in formatie die Elie buiten het ge hoor van het publiek vertelt, blijkt juist. Er zijn weinig teams die met alle 'chauffeurs' de eindstreep halen. De mees ten sneuvelen al na vijf meter. De vierde manche met de man nen van Watervliet is een ware verwoesting. Het veld bestaat na de eerste vijftig meter lou ter nog uit ezels. „Ge moet de moed niet opgeven. Ge moet blijven sukkelen tot ge de fi nish haalt". Een van de Water- vlieters heeft de pech dat hij op een nieuwkomer moet rijden. „Die nieuwe ezel weet nog niet wat-ie hier komt doen", lacht Elie door de microfoon. Al moet het parkoers, heen en terug, toch ook een ezel niet voor on overkomelijke problemen stel len. - foto's wimkooyman De response vanuit het publiek valt tegen. Veel kinderen wil len graag een ritje op een tamme ezel maken, maar de volwassenen, die meestal de veel fellere muildieren (half ezel, half pony) te berijden krijgen laten het in het begin afweten. Niet helemaal onbe grijpelijk als je de capriolen van sommige ezelrijders ziet. Elie heeft dat al anders mee gemaakt. „Vorige week waren we in Eeklo. Daar stonden 1700 mensen langs de kant en we hadden aanvragen genoeg van uit het publiek. Hier in Asse nede loopt dat toch wat min der". Elie probeert met een tus- senkoersje zonder ezelinnen de toeschouwers warm te krijgen. „Dit is iets voor de echte man nen. Die weten wat het is om met een ezelin te rijden maar jen wel eens. Maar ook dit auto- ian snel en deskundig. Hij geeft vooraf alleen wat echt kapot is. Technische immers de pijlers onder zijn bedrijf. Bonze Iriesportmedewerker fELTJE JANS - Op de [5uwse Dag van het ard, die tijdens de ZLM- F-oonstelling zaterdag lr(t gehouden op Neeltje P en waar alle samen- jtkende stamboeken hun ffingen aan de hand hiel- behaalden ook ver slende Zeeuws-Vlaamse Fdenfokkers en liefheb- 4S goede resultaten. Pet middagprogramma wa- |er shows en demonstraties. ksultaten: Rekpaarden: tweejarige les kleine maat, een eerste premie voor Jenny van de Bunderhoeve van B. Ysebaert uit Axel. Vier- en vijfjarige merries kleine maat, een eerste premie voor Chartotte van de Regenjas van S. de Feyter uit Axel. Haf lingers: Eenjarige mer ries, een tweede premie voor Joye van J. Ernst uit Koe wacht. Driejarige merries, een tweede premie voor Madam van J. Naeye uit Sluis. Zeven en achtjarige merries, een tweede premie voor Victoria van Wijnhoverhof van A. van Hurck uit Westdorpe. Friesch paarden stamboek: Rubriek merrieveulens, derde premie voor Paul van Heyt Vo gelfort van M. Verbrugge uit Hengstdijk. Enter/Twenter merries, derde premie voor Klara van Th. Heyens uit Sluis. Drie- en vierjarige merries, een derde premie voor Hilda van het Vogelfort van M. Ver- brugge uit Hengstdijk. Welsh pony stamboek: Hengstveulens, een eerste pre mie vaor Abbelis van Erik van A. Tollenaar uit Hoek. Zes- en tot en met negenjarige merries, een tweede premie voor Linge's Galantry van A. Tollenaar uit Hoek. Shetland pony stamboek: Tweejarige merries (mini), een eerste premie voor Annelies van Kleinboxtel en Anske van de Langwijk, beide van A. Kielman uit Axel. Drie- en vierjarige merries, een tweede premie voor Wilberdine van 't Wafelhof en Xandra van 't Wa felhof van J. Jacobse uit Hengstdijk. Vijf- en zesjarige merries, een tweede premie voor Veronique van Nordduin van D. Sey uit Hengstdijk. Fjorden paarden stamboek: Hengstveulens, een eerste pre mie voor veulen NN van J. Walhout uit Hoek, voor NN van F. Broos uit Koewacht. Een tweede premie voor NN van F. Broos uit Koewacht en NN van J. Broos uit Koewacht. Drieja rige merries, een eerste premie voor Fjelke van A. de Smet uit Terneuzen. Voorlopige model- merrie, een eerste premie voor Erna van J. Walhout uit Hoek. Driejarige ruinen, een eerste premie voor Fjadar van W. Lookman uit IJzendijke. Mo delmerrie, een tweede premie voor Bjorka van F. Broos uit Koewacht. Aspirant-stermer rie, een eerste premie vor Zissy en Carla van F. Risseeuw uit Terneuzen. Sledenrace Fjorden paarden: 1. F. Broos, Koewacht. Nederlands New Forest pony stamboek: hengstveulens, een tweede premie voor Look Uit's Fantast van E. de Theye uit Axel. Driejarige merries zon der veulen grote maat, een tweede premie voor Look Out's Justien van E. de Theye uit Axel. Vierjarige merries, een tweede premie voer Duke's Fo rest Expect van E. de Theye. Zesjarige merries, een tweede premie voor Duke's Forest Net- meg Beauty van E. de Theye. Vijfjaar en oudere stermerries, een eerste plaats voor Hemel- rijk's Annabelle van mevrouw Van Troost uit Axel. Ruinen: Eerste premie voor Duke's Forest Primeur van E. Galama-Rommerts uit Zaam- slag. Een tweede premie voor Harold van J. de Jonge uit Breskens en voor Scaldis Country White Feet van E. de Theye. Bestgaande rijpony: 1. An neke Galama met Primeur uit Zaamslag, 2. Brigitte de Jonge met Harold uit Breskens. Inbraak NIEUWVLIET - In het Strandpaviljoen is ingebro ken. Er worden vijftien cas settebandjes en drie sloffen sigaretten vermist. Dit is ge beurd in de nacht van zater dag op zondag. Schade OOSTBURG - Op de kruising Melkweg/Grote Beer ver leende mevrouw A.C.B. uit Biervliet met haar personen auto geen voorrang aan de bestelauto bestuurd door H.J.M.S. uit Oostburg. De voertuigen liepen schade op. Ongeval OOSTBURG - Op de Philips- weg raakte de bestuurder van een personenauto, M.G.R. de N. uit IJzendijke, in een slip. Hij belandde in de sloot.De auto werd geheel vernield. Geld gestolen BRESKENS - In de nacht van zaterdag op zondag is op de Middenhavendam bij de scheepsbedrijf Proctormast ingebroken. Men is de werk plaats binnengekomen door het forceren van een schuif deur. Er wordt een geldbe drag en gereedschap vermist. Retranchement ROMMELMARKT - Op de Markt wordt vrijdag 8 juli een avondrommelmarkt ge houden. Men kan er ook een kraam huren. Die moet be steld worden bij de plaatse lijke VW. Sas van Gent STERRIT - Verdeeld over tien clubs namen 69 personen deel aan de sterrit naar Sas van Gent. Door de grote over macht van TC Axel wordt de Zeeuws-Vlaamse sterritten- competitie een eentonige boel. Uitslag: 1. TC Axel 68 punten, 2. Freewheel Schoondijke 48, 3. TC Sas van Gent 49, 4. TC Breskens 34, 5. Maison Mag- dalena Zaamslag 31 punten. De stand is nu: Axel 341 pun ten, Sas van Gent 265, Freew heel 228, Breskens 184, Wie lertoerist Sluis 178 punten. Volgende week rijdt men in Terneuzen bij de PZEM. Sluis EXPOSITIE - De Vlaamse kunstenares Jeannine Lae- nen exposeert in De Dikke van DAle. Het betreft een reisverslag van het Franse eiland L'lle D'Aix, waar Na poleon gevangen gezeten heeft. Haar werken zijn uit gevoerd in pastelkrijt en olie verf. Jeannine heeft bekend heid opgebouwd in België en Duitsland, waar ze aan tal rijke tentoonstelllingen heeft meegewerkt. FANCY FAIR - Op het schoolplein van de rk basis school wordt vandaag, maan dag, een fancy fair gehouden van 15.30 tot 19.30 uur. Van de opbrengst hoopt men een klimrek te kunnen plaatsen. TERNEUZEN - KMBO, admini stratie: Bedrijf sadministratieve en secretariële richting: Esther van Walraven, Terneuzen; Ilona van Zuidland, Hulst. Bedrijfsadministratieve richting en verklaring secretariële rich ting: Henk Kiel, Terneuzen. Bedrijfsadministratieve rich ting: Majangka van de Bergen, Hengstdijk; Gijsbert van Buren, Mercy Martij n en Wendy Nieu- wenhof, Terneuzen; Anja Corne lls en Angelique Rijckaert, Hoofdplaat; Mark Gijsel en Mo nique Haulez, Hulst; Sibylla Jonkheijm, Vogelwaarde; Moni que de Ridder, Sas van Gent. Secretariële richting: Lisette Bakker, Arianne van Grol, An- nalies Huls en Anita van Leeu wen, Terneuzen; Marie-José Staal, Sas van Gent. Volle tijd detail: Persoonijke verzorging: Mireille Bregonje, Retranchement; Jolanda Hemè- laar, Hulst; Ingrid Leijs, Terneu zen; Sylvia Neijt, Sas van Gent; Esther Verduijn, Axel. Ontwikkeling en ontspanning; Saskia van de Broeke, IJzen dijke; Michel van Maele, Terneu zen. Voeding: Brenda Daemen, St.- Jansteen; Robert Geijsels en Anja Pielaet, Hulst; Natasja van de Zwart, Terneuzen. TERNEUZEN - Streekschool, Deeltijd KMBO, detailhandel: Praktijk en theorie: Annick Ac- ke, Marco Ducheine, Natascha d'Hooge, Bianca Pauwels, Jenni fer Schuerman, Joke Tichem en Carolien Inghels. Praktijk: Jennifer van Burik, Anneke Kint. Theorie: Debbie Klokgieter, Pe tra Kolijn, Alexander Scheele, Linda Schobben, Marian de Waal, Sandra de Kesel. Herexamen: Wilma Duerinck, Frangoise Eier. niet wat het is om op een ezel te zitten. Dat kan vandaag en hier in Assenede op het gras van de Valke". De nieuwsgierigheid van een groepje jongere oude ren is gewekt. Er volgen vlot enkele aanmeldingen. Het circus van Elie geniet in België redelijke bekendheid, maar over de grens komt hij zelden. „In Nederland is het al lemaal zo moeilijk hel Het is daar triest met al die vergun ningen. Hier in België is het al lemaal veel gemakkelijker. Ik gooi mijn beesten in mijn auto en weg zijn we. In Nederland word je ook tegengewerkt door de dierenbescherming. Maar we doen die beesten toch geen kwaad. Ze krijgen goed te eten en worden niet geslagen. Stok ken zijn bij ons verboden". In Assenede lijkt het tij voor Elie, die in het dagelijkse leven drukker is, te gaan keren. Ver tegenwoordigers van het comi té De Gildefeesten uit Sluiskil en de Mosselfeesten in Philip pine informeren bij Elie naar de mogelijkheden zijn circus naar Zeeuwsch-Vlaanderen te halen. Een handicap is dat Elie met de ezels over de grens moet. „Maar ik kan ook bin nendoor hé", stapt hij lachend over die drempel heen. De achtste race vraagt zijn aandacht op. Een van de man nen is zo dik en dronken dat hij met veel moeite door twee as sistenten op een ezel wordt ge zet. „Oei,oei, oei. Wat gaat dat worden. Hutsepot, dat wordt huuutsepot", schreeuwt Elie. Het startschot valt. De zatlap ook. Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - Schooldirec teur K. van Hoek heeft zater dag bij zijn afscheid van de protestants-christelijke basis school De Wegwijzer een ko ninklijke onderscheiding ont vangen. In zaal Wijffels be noemde waarnemend burge meester J. Thomaes van de ge meente Oostburg Van Hoek tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Van Hoek kreeg de onderschei ding vanwege zijn grote ver diensten voor het onderwijs. K. van Hoek kwam in 1958 als on derwijzer naar Schoondijke. Daarvoor werkte hij voor het lager onderwijs in Hardinx- veld-Giessendam, Hardinxveld (ADVERTENTIE) en Oostendorp. Hij heeft in to taal bijna veertig in het onder wijs gewerkt. In Schoondijke kwam onder de leiding van de heer Van Hoek de oudercommissie van de grond. Daarnaast is Van Hoek momenteel 28 jaar actief als organist van de Gerefor meerde Kerk in Schoondijke. Het afscheidsfeest zaterdag, maar ook de receptie die in de avonduren werd gehouden, werden druk bezocht. VOLVO Lasting CAPPENDUK AUTO'S TERNEUZEN ■r. FJ. fcir—41 Tri. IIIM74H De heer Van Hoek. fotowimkooyman Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Voor de achtste maal hield het feest- en sport comité van Nieuw-Namen de wandelavondvierdaagse. De 109 deelnemers werden afgehaald door de fanfare De Sehelde- zonen te Nieuw-Namen. Iedereen kreeg een herinneringsmedail le. Er namen 35 procent meer deelnemers aan deze avondvier daagse deel. j (ADVERTENTIE) Hulst, 's-Gravenhofplein 8, tel. 01140-16162

de Stem | 1988 | | pagina 7