Defensie ontkent 'chantage' van Jack Green MASSALE ROEP OM MEER DEMOCRATIE Rivalen verzoend Moskou geeft fouten toe 'Snel een Europese regering nodig' DEK DE HILLEN Akkoord over toekomst Nieuw-Caledonië Mooie volks-gekte BUITENLAND BINNENLAND HET WEER PESTEM BINNENLAND/BUITENLAND MAANDAG 27 JUN11988 t7 c h i e t i n g e n PASPOORT VOOR AMERIKAANSE SOLDAAT IN RUIL VOOR STILZWIJGEN den HAAG (ANP) - Een woordvoerder van minister Van Eekelen (Defensie) ont kent met klem dat het mi nisterie de Amerkaan Jack Green een paspoort heeft beloofd in ruil voor stilzwij gen. 'Een leugen', aldus de woordvoerder. MOSKOU (DPA/AFP) - Duizenden mensen heb ben dit weekeinde in Moskou en andere steden in de Sovjetunie gedemonstreerd voor meer demo cratie. Iraq verdrijft Iraniërs aan zuidelijk front 0 I 11 DE STEM COMMENTAAR EUROPESE BEWEGING: GEEN BESLUITEN MEER ACHTER GESLOTEN DEUREN - NIEUWSOVERZICHT Zaak-Waldheim voor Oostenrijk afgedaan Afghanistan-veteranen hebben monument Sovjetunie wijst Canadese diplomaat uit President IJsland ruimschoots herkozen NIEUWSOVERZICHT Schippers achter binnenvaartakkoord Uitbreiding verbod bestrijdingsmiddelen Journalist Evert Werkman overleden Zon en maan Hoogwater The last emperor, lemllng i. Police academy 5. embrandt i. Stakeout. NT lecascoop 17.30, 20 en 22.30 u. Death h 4. 3n 22.30 u. Someone to ch over me. 17.30, 20 en 22.30 u. Biloxi a.l. 17.30 en 20 u. No man's land, 17.30, 20 en 22.30 u. Bright its, big city, a.l. an 17.30 u. Amazone women the moon, a.l. j. Cry freedom, a.l. 17.30, 20 en 22.30 u. Like fa- r, like son, a.l. 30 u. Fatal attraction. 17.30 en 22.30 u. Young- od, a.l. an 22.30 u. The milagro bean- d war, a.l. 17.30, 20 en 22.30 u. Police idemy deel 5, a.l. j. The laste emperor, a.l. j. Empire of the sun, a.l. en 17.30 u. The aristocats, a.l. 17.30 en 22.30 u. Big blue, en 22.30 u. L'Oeuvre au noir, en 17.30 u. China girl, a.l. 17.30 en 22.30 u. 9'/a Weeks, itudloscoop 30 u. Tampopo. 30 u. Rumble fish, u. Storia d' amore. en 22.30 u. Bird, u. Babette's feest. OKKE/HEIST .aguna Beach - 11-19 u. 27e kartoonfestival. INGE Café de Landbouw arting. 20 u. ILST W. Blommaert lieting. 14.30 u. KLINGE 9. de Moor - 15 u. lieting. JANSTEEN Café 't Centrum - 14.30 u. misschieting. exposities ILST Galerie van Geyt, aenstr. - H. Slijper, olieverf- lilderijen. Reinder Homan, afiek en Anne ten Broek, kera- ek. Geop. dag. 9-12 en 14-18 za. tot 17 u. zo. 14-18 u. di. sl. (tot 31 juli). Oplossing cryptogram van zaterdag -ko-klosstermop -1-o-e-pe-b- aangezet-finale -a-e-i-e-oi- tronen-rokbroek -og-e-k-e avers-snoepgoed -e-o-or-e-x- dryvertj e-knots e-k-o-dr- openbaar-r ybaan -ia-d-a-a-n- pakken-afvallen -n-oa-e-k-u- modelwoning-ns- Green is vorige week in de VS vrijgelaten nadat hij eerder was gearresteerd vanwege zijn homosexualiteit. Toen Green als luchtmachtsoldaat in West- duitsland diende zou de Neder landse marechaussee 'bewij- ffin' hebben aangedragen voor Greens geaardheid. Homosexualiteit is in de Amerikaanse strijdkrachten streng verboden. Er staat een forse gevangenisstraf op. Volgens Greens advocaat Hofdijk heeft het Nederlandse ministerie van Defensie Green een Nederlands paspoort aan geboden onder de voorwaarde dat hij dan verder zou zwijgen over wat hem is overkomen. Bij weigering zouden de deu ren bij Defensie voor Green dicht gaan. Volgens het voorstel moest Green afgelopen vrijdag voor half drie Nederlandse tijd be slissen of hij met de voorwaar den akkoord ging. Die termijn' is zonder antwoord verstreken. Daarna heeft het Eerste-Ka- merlid van D66 mevrouw Tie- senga laten weten dat er geld voor een vliegkaartje naar Ne derland beschikbaar was en dat Green naar Nederland kan vliegen zodra hij een paspoort heeft. Green beschikte over een Amerikaans militair paspoort, dat hem bij zijn ontslag uit de Amerikaanse luchtmacht ont nomen is. Hij moet nu een ci viel paspoort aanvragen. Hofdijk spreekt zijn verba zing uit over het voorstel van Defensie en zegt dat hij het aanbod van mevrouw Tiesenga heeft afgewezen, omdat het Eerste-Kamerlid erg geheim zinnig reageerde op de vraag waar het geld vandaan kwam. Hofdijk gaat na zijn terug komst in Nederland Defensie aanspreken voor schadever goeding. Door de affaire heeft Jack zijn Amerikaanse staats pensioen verloren, waardoor hij enkele honderdduizenden guldens schade lijdt. Intussen is de vader van Jack, die in Californië op de marinebasis Port Huenene werkt, geschorst omdat hij in het openbaar te veel over zijn zoon heeft gesproken. 'Je mag in dit land niet spre ken', reageerde Bill Green bit ter. 'Het recht op vrije me ningsuiting bestaat alleen voor enkelen. Maar ik blijf voor mijn rechten opkomen en voor Jack vechten'. De broer van Jack, John, zei eveneens zeer verbitterd te zijn over de Amerikaanse overheid. Hij was aanvankelijk van plan in dienst te gaan bij de lucht macht, maar na de ervaringen van zijn broer Jack ziet hij daar vanaf. Jack Green is momenteel in New York. Hij zei gisteravond dat hij zo snel mogelijk naar Van Eekelen - foto anp Nederland terug wil keren zo dra zijn papieren in orde zijn. Zondag was hij een centrale fi guur in een jaarlijkse nationale dag en optocht voor homose- xuelen in New York. Betogingen in Sovjetunie De betogingen vallen aan de vooravond van de speciale partij conferentie, die morgen in Moskou begint. Op de conferentie zal worden gesproken over een reeks hervor mingsvoorstellen. Op een bijeenkomst in het Di- namo-stadion in Moskou zei de dissidente geleerde Andrej Sa- charov dat de 'perestrojka' (het hervormingsbeleid) de laatste kans voor de Sovjetunie is een groot land te zijn. Ook uit Leningrad en de Baltische republieken zijn be togingen gemeld. Zaterdag hield de politie bij een demon stratie in het centrum van Moskou een dertigtal activisten aan die voor een meerpartij en- stelsel en tegen de binnen landse veiligheidsdienst KGB betoogden. De arrestanten zijn na korte tijd weer op vrije voe ten gesteld. Een woordvoerster van de onlangs opgerichte 'Democrati sche unie' zei dat de activisten ondanks een verbod van de autoriteiten tijdens de confe rentie toch weer de straat op zullen gaan. De betogers eisten meer de mocratie en persvrijheid. 'Alle macht aan de sovjets' en 'Socia- NICOSIA (RTR) - Iraq heeft aan het zuidelijke front de laatste Iraanse sol daat van Iraaks grondge bied verdreven. Dit heeft Baghdad zondag ge meld. President Saddam Hu- sayn verklaarde dat de eind overwinning in de oorlog met Iran nabij is. Iran beschuldigde de Irakezen wederom van het gebruik van gifgas. Het Iraanse nieuwsagent schap Irna meldde dat de haakse strijdkrachten zich za terdag op grote schaal van strijdgassen hadden bediend teneinde de Iraanse militairen te verdrijven van de Majnoon- eilanden. Ook zou Iraq diezelfde dag chemische wapens hebben ge bruikt in de buurt van de zuid westelijke stad Ahvaz, op 90 km afstand van de Majnoon- moerassen. Daarbij zouden 60 doden zijn gevallen auiep uba Mnoui '0 ouosnuq '8 '0UJBp uba l90'1 'uiaunaojq 'g 'uappiui u aSW« jSijuq snpeo z 'pjooq do uaaA lisme: ja; Stalinisme: nee', zo stond op spandoeken te lezen. Leden van het pas gevormde 'Volksfront voor de perestroj ka' droegen portretten van Le nin en Sovjetleider Michail Gorbatsjov met zich mee. Volgens ooggetuigen trokken voorbijgangers zich, ondanks de aanwezigheid van KGB- agenten, niets aan van het be vel van de politie zich te ver spreiden. De omgeving van het Poesj kinplein was door hon derden veiligheidsagenten af gezet, maar de politie greep niet in. Een aantal betogers trok later naar het 'Paleis van de jeugd', waar de politie er zonder veel moeite in slaagde een eind aan de demonstratie te maken. In het Dinamo-stadion wa ren ongeveer 300 mensen bij eengekomen, onder wie fami lieleden van slachtoffers van de Stalinterreur. Onder de be togers bevond zich ook een kleindochter van de Duitse communist Karl Radek, die in 1937 na een show-proces werd geëxecuteerd. Op de bijeen komst pleitte Andrej Sacharov voor de oprichting van een mo nument voor de slachtoffers van het Stalinisme. In Tasjkent maakte de poli tie zondag hardhandig een einde aan een massale betoging van Krim-Tataren, die een autonome republiek eisen. De Krim-Tataren werden na de Tweede Wereldoorlog uit de Krim gedeporteerd, omdat zij met de Duitse bezetters zouden hebben gecollaboreerd. Volgens een woordvoerder van de Krim-Tataren trad de politie hard op tegen de onge veer 20.000 betogers, die zich in het centrum van de hoofdstad van Oezbekistan hadden ver zameld. Het kostte de politie zes uur om de betogers uiteen te drijven. In Vilnius, de hoofdstad van Litouwen, eisten zo'n 10.000 be togers meer onafhankelijkheid voor hun republiek. De beto gers bonden de Litouwse afge vaardigden naar de partijcon ferentie op het hart aan te dringen op meer onafhanke lijkheid op economisch en poli tiek gebied. De Franse premier Rocard is er zondag in geslaagd de strijdende partijen op Nieuw-Caledonië te verzoenen. Na het onder tekenen van het akkoord bedankt Rocard de leider van de Franse bevolking in deze kolonie, Jacques Lafleur (links) en ver volgens de leider van de autochtone Kanaken-bevolking, Jean-Marie Tjibaou. - fotoafp Van onze correspondent PARIJS - De Franse pre mier Michel Rocard is erin geslaagd een verzoening tot stand te brengen tussen de strijdende partijen op het Franse Pacific-eiland Nieuw-Caledonië. Na een negen uur durende ma rathon-vergadering in Parijs liet Rocard gisteren weten dat de onderhandelingsdelegaties van de Europeanen en de Ka naken, de oorspronkelijke Me- lanesische bevolking, ermee hadden ingestemd voorlopig rechtstreeks vanuit Parijs be stuurd te worden. De komende herst volgt een referendum in heel Frankrijk over een nieuw statuut van het eiland. Binnen tien jaar zal er ook opnieuw gestemd worden over het al dan niet verlenen van onafhankelijk van Nieuw-Ca ledonië. Dat laatste wordt door de Kanaken vurig gewenst, maar fel bestreden door de Caldoches, de Europeanen die de meeste grond bezitten. Het gesloten akkoord wordt algemeen als een belangrijke doorbraak gezien naar een ge weldloze oplossing van de pro blemen. Vorige maand balan ceerde Nieuw-Caledonië nog op de rand van een burgeroor log na de bloedige incidenten op het eilandje Ouvéa. Dankzij persoonlijke bemid deling van Rocard werden Jac ques Lafleur en Jean-Marie Tjibaou, respectievelijke leider van de Caldoches en de Kana ken, het uiteindelijk toch eens. Beide mannen weigerden lange tijd met elkaar te praten, maar gisteren gaven ze elkaar toch een hand. Basis voor de overeenkomst was het rapport van een com missie die door Rocard naar de Stille Zuidzee was gestuurd na gevechten tussen Kanaken en het Franse leger. In die commissie zaten zowel linkse als rechtse adviseurs omdat Rocard in zijn 'nieuwe aanpak' streeft naar een zo breed mogelijk akkoord. De steun hierbij van de liberale ex-presidentskandidaat Ray mond Barre wordt door poli tieke waarnemers gezien als een mogelijk nieuwe stap naar de fameuze 'opening', het poli tieke samenwerken van de so cialisten met het centrum. WAT SPORT VERMAG! Een weekeinde van algehele volks-gekte, roet oranje als favoriete kleur. Collectiever dan carnaval. Niet al teen op vliegveld Welschap en Amsterdamse pleinen, maar letter- jik in elke Nederlandse gemeente werd massaal feest gevierd. Met trompetgeschal, de strijdkreet 'Aanvallen' en met zowaar het Wilhelmus als herontdekt volkslied. Sport verbroedert. Enkele dagen geleden leek die verbroede ring nog vooral geïnfecteerd door de zoete wraak op wat de oos terburen 'ons' in '74 onverdiend hadden aangedaan. Maar sinds <te winst in de finale van zaterdagmiddag was sprake van een na tionale verbroedering, die puur mag heten. Ze sloot direct aan bij de verbroedering die - voor eenieder zichtbaar - eerst bij de voetbalhelden zélf was ontstaan. Anders dan in '74 hebben de Ms van dit kampioenschap niet voor zichzelf maar voor elkaar jiewerkt, gaven ze er voortdurend blijk van het spel ook nog léuk te vinden en is het sportieve succes in belangrijke mate een ge volg van die verbroedering van de profvoetballers, onder leiding van 'vader Michels', geworden. Nederland heeft sinds de bevrijdingsdagen niet meer zó mas- Saal gefeest als dit weekend. 'Te gek', volgens Ruud Gullit. En roisschien wel buiten elke proportie, voor wie er objectief naar staat te kijken. Alsof er niets belangrijkers zou bestaan dan het voetbalspel. Maar het is wel móói, dat er zo'n golf van pure ver- 'ukking en vreugde door het hele land kan gaan en dat die stem ming langer dan een halve dag kan aanhouden. En iedereen doet aan die gekte mee. Voor even. Waarom ook niet? Met zekerheid zal de Nederlander vandaag echter weer over- 9aan tot de orde van de dag. „We moeten allemaal toch weer naar de supermarkt vandeweek", zei Marco van Basten gisteren ai relativerend. En vandaag beginnen de politici alweer aan een roauwe parlementaire enquête. We blijven per slot een nuchter volkje. Gelukkig. Maar dat weekend-lange volksfeest neemt nie- roand ons meer af. MOSKOU (RTR) - Fouten bij het buitenlandse en de fensiebeleid van de Sovjet unie hebben de afgelopen twintig jaar geleid tot onno dige confrontatie met het Westen. Aldus hoge Sovjet-functiona rissen zaterdag tijdens een persconferentie in het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Moskou. De functionarissen, van de eerste onderminister van Bui tenlandse Zaken, Joeli Voront- sov, tot de opperbevelhebber van de Russische strijdkrach ten, maarschalk Sergej Achro- mejev, verklaarden dat er fou ten zijn gemaakt als dogma tisme en gebrek aan openheid bij het bepalen van het beleid. 'In de diplomatie hebben we ons laten afleiden door pole mieken. We kenden veel waarde toe aan het scoren van propaganda-punten, en vaak stond de propaganda het echte werk in de weg', verklaarde Vorontsov. 'In de jaren zeven tig en in de eerste helft van de jaren tachtig hebben wij te di rect gereageerd in de wapen wedloop die het Westen ontke tende', zei Achromejev. Vadim Zagladin, vice-hoofd van de internationale afdeling van het Centraal Comité, ver klaarde dat bij het buiten landse beleid onder de voor gangers van partijleider Gor batsjov de logica ontbeerde. 'Terwijl wij de kernoorlog af wezen en streden om die te voorkomen, baseerden wij ons beleid toch op de mogelijkheid een kernoorlog te winnen', al dus Zagladin. 'Daaruit volgde een confrontatie-benadering, een militair antwoord in plaats van een politiek, en een aantal propaganda-oefeningen'. De afgelopen weken is het buitenlandse beleid, waarover voorheen totaal niet werd ge discussieerd, het onderwerp geworden van onderzoek in de media door politieke commen tatoren en historici. Sommigen hebben geargumenteerd dat de Sovjet-houding in binnen- en buitenland en de langdurig ge sloten natuur van de Sovjet maatschappij het Westen goede redenen gaven de aanbiedin gen van het Kremlin te wan trouwen om samen te werken. Gevraagd of de Sovjet-presi dent, Andrej Gromyko, die ja renlang minister van Buiten landse Zaken was, een groot deel van de verantwoordelijk heid voor de blunders in eer dere jaren draagt, zei Voront sov dat de schuld ligt bij veel functionarissen. 'Al diegenen die in die tijd werkten op het ministerie van Buitenlandse Zaken dragen verantwoorde lijkheid. Wij erkennen dat en verhullen het niet', hij zei. Van onze correspondent HANNOVER - Met de eco nomische eenwording van Europa gaat het boven ver wachting goed. Maar de po litieke eenwording blijft daar ver bij achter. Er moet nu zo snel mogelijk een Europese bondsregering ko men, die verantwoording schuldig is aan een beter uitge rust Europees Parlement. Die boodschap kregen giste ren in Hannover de EG-rege- ringsleiders, die vandaag en morgen in deze Westduitse stad hun halfjaarlijkse Europese top houden. De Europese Be weging en de Unie van Euro pese Federalisten, twee organi saties die strijden voor Euro pese eenwording, brachten tal van vooraanstaande sprekers in stelling, om hun eisen kracht bij te zetten. Ze vinden dat de twaalf EG- regeringsleiders zich vandaag en morgen al over het principe van het Europese bondsrege ring moeten uitspreken. Volgens de Spaanse Euro parlementariër Enrique Baron Crespo, voorzitter van de Euro pese Beweging en ondervoor zitter van het Europees Parle ment, ontstaat er door de voor spoedige Europese eenwording van vooral het afgelopen half jaar een gigantisch democra tisch vacuüm, dat zo snel mo gelijk moet worden opgevuld. Nu al wordt de Europese burger op grote schaal gecon fronteerd met regelgeving uit Brussel, waarover hij zich noch via zijn nationaal parlement, noch via het Europees Parle ment heeft kunnen uitspreken. Voor de gewone burger geldt dat voor 15 procent van alle re gels waaraan hij zich moet houden; voor boeren al voor 90 procent van de verplichtingen die hen worden opgelegd. „In een tijdsbestek van vijf jaar wordt 80 procent van al ons economisch, monetair en sociaal beleid op Europees ni veau bepaalt. De controle op dit beleid ontglipt de nationale parlementen, zonder dat er een controle op Europees niveau voor in de plaats komt", aldus Baron. Walter Scheel, voormalig bondspresident en nu voorzit ter van de Duitse afdeling van de Europese Unie van Federa listen, onderstreepte dat van harte. Hij citeerde de Italiaanse minister van Buitenlandse Za ken Andreotti, die kortgeleden stelde dat wanneer de EG de eisen die ze op het gebied van de democratie aan kandidaat- lidstaten stelt op zichzelf van toepassing zou verklaren, ze zich meteen weer zou moeten ontbinden. „Het is een onding dat in de Gemeenschap alle wezenlijke besluiten achter gesloten deu ren worden genomen. Wij, als Europese burgers, moeten doodeenvoudig meer democra tie eisen", aldus de oud-presi dent onder luide bijval. Volgens lord Plumb, voorzit ter van het Europees Parle ment, worden de rechtstreekse verkiezingen van het Europese Parlement midden volgend jaar een belangrijke kracht proef. Na de Europese Acte, die het parlemnent al wat meer wetgevende bevoegdheden en een grotere invloed heeft be zorgd, moeten die verkiezingen in Europa de basis leggen voor een nieuwe, sterke democrati sche structuur. SALZBURG - De zaak-Waldheim is volgens de Oostenrijkse kanselier Franz Vranitzky in rustiger vaarwater gekomen. Niet alleen internationaal, maar vooral ook in Oostenrijk zelf. 'Deze kwestie legt niet langer een hypotheek op de dagelijkse regeringsarbeid', zei Vranitzky in een gesprek met deze krant. Begin dit jaar dreigde de kanselier nog met aftreden, omdat de zaak-Waldheim '60 procent van mijn tijd in beslag neemt'. Al de pogingen van Vranitzky om Waldheim tot aftreden te be wegen hebben schipbreuk geleden. Het is nu duidelijk dat Oos tenrijk nog vier jaar zal moeten leven met een president die door de internationale gemeenschap als een melaatse behan deld wordt wegens zijn draaierijen en leugens over zijn jaren in de Duitse Wehrmacht. MOSKOU (AFP) - De Afghanistan-veteranen hebben hun zin gekregen: in Moskou is zondag een plaquette onthuld ter nage dachtenis van de ongeveer 13.000 Sovjetsoldaten die op het Af ghaanse slagveld gevallen zijn. Menig soldaat die in Afghanistan gediend heeft, was aanwezig bij de plechtigheid in een buitenwijk van Moskou waar bijna 3.000 mensen bijeen waren. Men was in burger of droeg het ge vechtsuniform. MOSKOU (AFP) - De Sovjetunie heeft zaterdag opnieuw een' vergeldingsmaatregel genomen tegen Canada door een derde Canadese diplomaat in Moskou uit te wijzen. De zeven diplo maten die eerder tot personae non grata werden verklaard mo gen niet terugkeren naar de Sovjetunie. De Russische maatregel komt nadat Ottawa negen Russische diplomaten had uitgewezen wegens spionage. REYKJAVIK (DPA) - President Vigdis Finnbogadottir van IJsland is met grote meerderheid herkozen. Zij behaalde niet minder dan 92,7 procent van de stemmen. Tegenkandidaat Sigrun Thorsteindottir bleef steken bij een aanhang van 5,2 procent. De opkomst lag bij 72,4 procent van de 174.000 kiesgerechtigde IJslanders. De niet aan een partij gebonden 58-jarige Finnbogadottir is sinds 1980 staatshoofd. ROTTERDAM (ANP) - Het vorige week door een delegatie van binnenvaartschippers en minister Smit-Kroes (Verkeer) geslo ten akkoord over het conflict rond de graanverlader Granaria, is zaterdag op een schippersvergadering in Rotterdam goedge keurd door de schippers. De 'Zes van Gorcum', de leiders van de actievoerende binnen schippers die de onderhandelingen met de bewindsvrouwe voerden, kregen daar de opdracht om de naleving van het ak koord scherp in de gaten te houden. Mocht de minister haar woord niet houden, dan komen er nieuwe acties, zo bleek. DEN HAAG - Minister Nijpels (Milieu) zal vandaag in Frank furt tijdens de vergadering van de EG-milieuministers een uit breiding van het verbod op bestrijdingsmiddelen bepleiten. Een van de middelen die Nijpels zo snel mogelijk wil verbie den, is het bestrijdingsmiddel atrazin dat in de rivieren wordt aangetroffen. Nijpels wil een verbod voor een groot aantal oude bestrijdings middelen. Deze middelen, in totaal negentig, zijn niet afbreek baar in het milieu. AMSTERDAM (ANP) - Op 73-jarige leeftijd is de journalist •Evert Werkman in Amsterdam overleden. Hij werkte tot 1980 bij het Parool in Amsterdam. Hij werd vooral bekend door het schrijven van het Amster dams Logboek en de tekst voor de strip Kapitein Rob in Het Parool. In de Groene Amsterdammer schreef hij jarenlang elke week een gedicht in de stijl van Vondel, onder het pseudoniem Joost. Werkman schreef zo'n dertig boeken over Amsterdam, de Tweede Wereldoorlog en de scheepvaart. IN EUROPA Verklaring der tekens H=hogedrukgebied L-iagedrukgebied grote cijfers: temperatuur. 1000 - 1010-1020 enz. Isobaren ofwel lijnen van gelijke lucht druk in millibar, de pijlen geven de richting aan. m m AAAaAA. fff WWW koufront occlusiefront* •-occlusiefront wil zeggen dat de koude lucht die achter een depressie (slecht weerge- bied) stroomt het warmtetront heeft ingehaald. Madridregen24 gr Malagahalfbew26 gr Mallorcanietontv-gr Maltaonbewolkt29 gr regenbui29 gr zwaar bew22 gr zwaar bew24 gr Osloonbewolkt31 gr Amsterdammotregen16 gr Eindhovenzwaar bew16 gr Vlissingenzwaar bew16 gr Aberdeenzwaar bew- gr Atheneniet ontv- gr Barcelonahalfbew26gr Berlijnonweer21 gr Budapestregen22 gr Bordeauxzwaar bew22 gr Brusselzwaar bew15 gr Dublinzwaar bew17 gr Frankfurthalf bew23 gr Genèvehalf bew22 gr Helsinkiregenbui29 gr Innsbruckzwaar bew22 gr Klagenfurtzwaar bew22 gr Kopenhagen zwaar bew20 gr Lissabonlicht bew23 gr Locarnozwaar bew24 gr Londenzwaar bew20 gr Luxemburgzwaar bew17 gr VANDAAG/ Zon op: 05.22. Zon onder: 22.04. Maan op: 20.24. Maan onder: 02.37. MORGEN Zon op: 05.22. Zon onder: 22.04. Maan op: 21.39. Maan on der: 03.12. VANDAAG/ Bath: 01.59-14.27. Hansweert: 01.29-13.58. Terneuzen: 01.02- 13.30. Vlissingen: 00.43-13.11. Wemeldinge: 02.11-14.41 MORGEN/ Bath: 02.49-15.16. Mansweert: 02.19-14.46. Terneuzen: 01.50-14.16. Vlissingen: 01.31-13.57 Wemeldinge: 03.06-15.31 V

de Stem | 1988 | | pagina 3