Rood-wit-blauw past Kistemaker Belgische titel voor De Wilde NAUWELIJKS SPEKTAKEL OP NK WIELRENNEN IN RHEDEN Vier kandidates voor Olympische ploeg PROBLEMEI UITSLAGEN Boskamp wil met volledige ploeg naar Seoul Knol sprint met overmacht naar titel DE STEM SPORT 6 MAANDAG 27 JUN11988 RHEDEN - Hij was de enige overlevende sprin ter. Dus werd Peter Pieters Nederlands kam pioen op weg bij de profs. Acht profs aangewezen voor WK Frankrijk Zwitserland Italië Spanje jjgSTEM SPORT 7 ■ASSEN - 'We are the cha een jaar geleden tiendu 'mensen op de tribunes van Denemarken Knetemann naar dertiende Tou Volleyballers tweede in La Plata Hollands dagje op Duindigt Pech voor Doorakkers Valse kaarten T8 Van onze sportredactie RHEDEN - Op gevaar van de zwaarste straf, de neder laag, mag de groep bepaalde wielrenners niet naar de streep brengen: de aller- slimsten en de snelste sprinters. Erwin Kistemaker, 25 jaar ge worden op de dag van het Europese voetbalkampioen schap van Nederland in Mün- chen, maakt aanspraak op die beide kwalificaties. Daarom vierde hij zijn verjaardag bij de aankomst in de kopgroep van elf in de strijd om de Ne derlandse wegtitel voor ama teurs met zijn eerste nationale kampioenschap. De rood-wit-blauwe trui paste hem. Het parkoers in Rheden was op zijn lijf ge schreven. Niet zodanig selectief dat er ten hoogste een vijftal kandidaten voor de ereplaats was, ook weer niet zo gemak kelijk dat het op een massa sprint moest uitdraaien. De sprint van Kistemaker is vlijmscherp geweest, een be hoorlijk zwaar seizoen, met on der andere de Giro voor ama teurs, heeft zijn eindschot mis schien iets verflauwd, maar hem aan de andere kant de kracht gegeven, door attent koersen, bij te blijven en ten slotte de nationale selectie (Za- noli, tweede) en de sterkste sponsorploeg (Ottevanger, der de) af te troeven. Kistemaker reed voorin op het moment dat een sterke kopgroep van twintig man een beslissend gaatje had kunnen maken. De Twent reed mis schien niet zo prominent als Louis de Koning, die bij herha ling de selectieprocedure op de tocht leek te zetten. Minder aanvallend ook dan Joost van Adrichem, Frans Knarren, Raymond Meijs of Marcel Du- mernit. Maar zeker niet minder opvallend dan de leden van de nationale selectie, van wie Mi chel Zanoli en Jan-Hendrik Dekker een enkele keer het vuur aanwakkerden en Rob Harmeling zich bijzonder uit sloofde om de sprintkansen van Michel Zanoli intact te houden. Kistemaker knapte dat in de slotfase zelf op. „Ik had hier van de week een aantal keren getraind en ik voelde mij erg sterk in de finale. Ik wist dat ik de sprint gemakkelijk aan kon. Maar ik geloof dat het onrede lijk is te zeggen, dat het een parkoers voor de sprinters was. Limburg is aan de ene kant misschien zwaarder, maar er zijn in Geulle ook hele stukken waarop je kunt uitrusten. Hier moest je blijven doorwerken. Ik heb dat gedaan." Kistemaker, student aan de HEAO met als hoofdvak com merciële economie, twee Duitse overwinningen op zijn naam dit seizoen en ook bijvoorbeeld de Ster van Zwolle van twee. jaar geleden, voorziet voor zichzelf geen toekomst als pro fessional. „De echte ambitie daarvoor heb ik niet. Dat wil zeggen, ik zal er niet op jagen, maar als er een aanbieding zou komen, zal ik hem niet zo maar naast mij neerleggen. Ik reken er echter niet op. Dit jaar heb ik in de Giro voor amateurs ge zien wat je moet kunnen om werkelijk mee te doen. Dat heb ik niet allemaal. Daarom is het vrij gemakkelijk te zeggen, dat ik de echte ambitie niet heb." Zanoli, de sterkste man uit de selectie van André Bos kamp, was uiterst ongelukkig met zijn tweede plaats. Hij vond dat Kistemaker geprofi teerd had van een motor, die het sprintende kopgroepje ge spleten zou hebben. Louis de Koning, die eerdere prestaties uit dit seizoen in de buurt van Rheden probeerde te herhalen, zag zijn laatste actie stranden door het weerwerk van Har meling. „Ik denk dat Kistema ker in Limburg geen kampioen zou zijn geworden, maar hier heeft hij zich de sterkste ge toond. Er waren mogelijkheden voor de sprinters, zoals Arno Ottevanger van ons. Ik heb ge probeerd aan de sprint te ont komen, maar als dat niet lukt, krijgen anderen de kans het werk af te maken." Erwin Kistemaker deed dat veruit het best en was al me ters voor de streep zeker van zijn eerste wegkampioenschap bij de amateurs. Titel voor geluksvogel Pieters Van onze sportredactie De Posbank heet voortaan Sprintbank. Het trio Kistema- ker-Knol-Pieters wil graag getuigen bij de onthulling van het nieuwe naambordje. Alleen de kampioenen met hun snelle benen denken met plezier terug aan de kam pioenschappen op de weg in Rheden. De rest - en vooral het publiek - meesmuilde. Ook de ervaren profs konden van hun kampioenschap geen denderend spektakel maken. Het eerste het beste criterium geeft meer 'strijd' te zien dan de titelrace in Gelderland. De Posbank was te licht en de af stand te kort. Elke prof ver teert 200 kilometer gemakke lijk. Op een vlak parkoers wordt de koers pas zwaar bo ven de grens van 250. De meeste prof kampioenschappen zijn langer. Nederland doet het al jaren met aanzienlijk minder. In het Limburgse Geulle ver hinderde de dorpspastoor een vroeg aanvangsuur, in Rheden moesten zondag eerst de vrou wen koersen, omdat zaterdag een belangrijke voetbaldag was. De wedstrijd ging over 'slechts' 229 kilometer. Zonder strijd haalde het eerste pelo- Van onze sportredactie RHEDEN - De Sectie Beroepsrennen van de KNWU heeft gisteren reeds acht profrenners aangewezen voor het wereldkampioenschap op 28 augustus in Ron- se, België. Erik Breukink, Teun van Vliet, Adrie van der Poel, Steven Rooks, Gert-Jan Theunisse, Jelle Nijdam, Johan van de Velde en Matthieu Hermans zijn zeker van een plaats in de ploeg van twaalf. Jan Raas wordt de ploeglei der, Roger van Es team leider. Peter Pieters, de nieuwe Nederlandse kampioen, moet tot na de Ronde van Frankrijk wachten of hij het we reldkampioenschap mag rijden. „Als ik niet gese lecteerd word voor de weg, ga ik op de baan de achtervolging rijden", reageerde Pieters laco niek. De bekendmaking van de acht namen kreeg iets weg van een klucht, toen sectie-voorzitter Mangnus weigerde in te gaan op vragen inzake het pre miestelsel. „Daar zeggen we niets over", aldus Mangnus, „het gezeur over het geld kreeg vorig jaar veel te veel aan dacht." In vorige jaren zat er een slordige 70.000 gulden in de prijzenpot. De helft werd gestort door de ren ner, die de wereldtitel veroverde. Vorig jaar in Villach stelde Teun van Vliet, dat de aanstaande wereldkampioen er veel meer geld voor over moest hebben. De Sectie Be roepsrennen wil de geld kwestie pas aan de voor avond van het wereld kampioenschap in België bespreken met de renners. De coureurs hebben geen enkele zeggenschap in de selectie-procedure gekregen, terwijl ze wel een ton tot anderhalve ton in de prijzenpot moeten stoppen. In tegenstelling tot vorig jaar heeft de KNWU geen sponsor voor de regenboogstrijd weten te vinden. tonnetje dik 42 kilometer per uur. De 30.000 wieleraanhangers moesten zich vermaken met herinneringen aan de Europese voetbalfinale tot het laatste uur van de koers. Theo de Rooy gooide de wedstrijd open met een demarrage, die het peloton in tweeën brak. In het achter ste gelid werden de sprinters Van Poppel en Hermans op slag kansloos. Pieters huisde daar ook. De sprinter met ach tervolgingskwaliteiten, die de afgelopen week enorm had ge traind op de Posbank, zag het gevaar op tijd en leverde een grote inspanning om de aan sluiting met de eerste groep te verwezenlijken. Eenmaal vooraan behoefde Pieters alleen maar een massa sprint af te wachten. „Voor de start rekende ik op een plaats bij de eerste tien. Toen ik in de eerste groep kwam, hoopte ik op een medaille, in de laatste kilometer zag ik ineens de rood-wit-blauwe trui." Pieters heeft daar al een lin nenkast van vol, gewonnen op de baan in vrijwel alle catego rieën. Op de weg had hij nog niet veel gewonnen, al was hij dit jaar aan een goed seizoen bezig. Nationaal was Pieters schier onklopbaar, want hij ze gevierde in twee grote koersen: de Ronde van Friesland en de Ronde van Midden-Zeeland. Het werd Pieters in de finale van het Nederlands kampioen schap niet al te moeilijk ge maakt. Hij had meer steun dan alleen van zijn ploeggenoten Schurer, Schalkers en Habets. Als de ploegen van Gisbers en Raas even zegedriftig waren geweest als die van Post, had het TVM-kwartet nooit stand gehouden. De ploeg van Post maakte de finale. Teun van Vliet was de strijdlustigste. Hij demarreerde voortdurend tus sen het voorbereidende werk van De Rooy, Winnen, Harings en Van Loon door, maar in de kopgroepen lieten zijn gezellen hem alles alleen opknappen. Van Vliet, uiteindelijk derde: „Ik wilde die trui dolgraag. Hij was me niet gegund. Als ze moesten meetrappen, staken ze allemaal hun koppen in het zand." In de laatste twee kilometer gaf Van Vliet zijn maat Erik Breukink voorrang op diens geboortegrond. Breukink kreeg Gert-Jan Theunisse tegen. Een alom geprezen krachtpatser, maar een geboren verliezer als hij eigen roem najaagt. Theu nisse trapte iets te weinig aan de kop om het tot een sprint met Breukink te laten komen. Tussen de struisvogels was Pieters de geluksvogel. Als een hongerige aasgier streek hij honderd meter voor de streep op de vluchters neer om met meters verschil te winnen. Een dolgelukkige Peter Pieters wordt na het behalen van de titel opgevangen door een radio-verslaggever. FOTO COH VOS DOORNIK (ANP) - Etienne de Wilde heeft zaterdag in Doornik de Belgische titel bij de beroepsrenners over genomen van Ferdi Van- denhaute, die tegenwoordig bij Peter Post in de ploeglei derswagen zit. De Wilde profiteerde in Door nik van een tamme koers, die pas in de slotfase van de ruim 268 kilometer werd beslist. De coureur uit de formatie van Willy Teirlinck ontsnapte twee kilometer voor de finish en wist zijn minimale voorsprong op het jagende peloton tot aan de streep vast te houden. Her man Frison werd tweede op zes seconden. Flup Vandenbrande eindigde op de derde plaats. Op het niet al te zware par koers in Doornik, waar de ren ners in de ronde over zestien kilometer twee stroken kas seien en enkele lichte heu veltjes kregen voorgeschoteld, grepen twee renners de moge lijkheid uit de anonimiteit te treden. Guido Verdeyen en Philippe van Vooren verlieten het peloton na vijftig kilometer voor een vlucht, die 125 kilome ter duurde. Het tweetal werkte goed samen en bereikte een maximale voorsprong van bijna tien minuten. Dat ging Claude Criquielion te ver. De winnaar van de Midi Libre zette met zijn ploeggenoten Haex en Sergeant de jacht op de twee leiders in. Zestig kilo meter voor de aankomst gaven de twee leiders zich gewonnen. Het duo werd teruggepakt en staakte ook direct de strijd. Pas in de laatste omloop kwam er enige beweging in het peloton, waarin Ludo Peeters uit de ploeg van Jan Raas ont brak wegens een griepaanval. Criquielion probeerde met Van den Vijver een beslissing te forceren, maar de grote groep neutraliseerde de ontsnapping. Twee kilometer voor het einde deed De Wilde een vertwijfelde poging weg te komen. Het pelo ton reageerde niet direct. Het kleine gat was net voldoende voor de zege. Uitslag: 1. De Wilde 268,8 km. in 6.23, 2. Frison op 0.06, 3. Vanden brande, 4. Capiot, 5. Van Camp, 6. Planckaert, 7. Daems, 8. Devos, 9. Heirweg, 10. Redant allen dezelfde tijd als Frison. Eric Caritoux is zaterdag in Saint-Etienne Frans wegkam- pioen bij de profs geworden. De 27-jarige voormalige winnaar van de Ronde van Spanje ont snapte tijdens de laatste kilo meters uit een eerste peloton. Titelverdediger Mare Madiot eindigde als tweede, Gilbert Duclos-Lassalle als derde. Uitslag: 1. Caritoux 258 km. in 6.38.53, 2. Mare Madiot op 0.21, 3. Duclos-Lassalle op 0.24, 4. Mottet z.t., 5. Leclercq z.t., 6. Cornillet z.t., 7. Bernard z.t„ 8. Gayant op 0.26, 9. Clère op 0.33,10. Philippot op 0.37. Hubert Seiz heeft zondag in Kaisten (WD1) de Zwitserse wielertitel voor professionals op de weg veroverd. Seiz ein digde op de tweede plaats, ach ter de Westduitser Hartmut Bolts in de wedstrijd over 229 kilometer, waar de proftitels van West-Duitsland, Zwitser land en Luxemburg op het spel stonden. Uitslag: 1. en Westduits kampioen Bolts 229 km. in 5.38.07, 2. en Zwit sers kampioen Seiz op 1.55,3. Win terberg op 2.21, 4. Fuchs, 5. Weg- müller, 6. Müller allen dezelfde tijd als Winterberg, 7. Joho op 4.58, 8. Marki, 9. Rüttimann, 10. Machler allen dezelfde tijd als Joho. Pierino Gavazzi is zondag op de leeftijd van 38 jaar in Italië wielerkampioen op de weg bij de professionals geworden. De veteraan was in de sprint te snel voor Giuseppe Saronni, de wereldkampioen van 1982. Maurizio Fondriest werd der de. Uitslag: 1. Gavazzi 275 km. in 7.21.24, 2. Saronni, 3. Fondriest, 4. Volpi, 5. Ghirotto, 6. Rocchi, 7. Ba- ronchelli, 8. Vitali, 9. Giuliani, 10. Van onze sportredactie RHEDEN - Monique Knol heeft in haar vierjarige wielerloopbaan voor het eerst de concurrentie in een nationaal kampioenschap haar wil opgelegd. De 24-ja- rige sprinteter uit Soest won de eindsprint van de grote groep met overmacht. In haar wiel gingen de acht tienjarige Leontien van Moorsel en Cynthia Lutke- Schipholt over de streep. Knol, met Connie Meijer, He- leen Hage en Cora Westland één van de kandidaten voor Olympische selectie, toonde ook in het nationale kampioen- schap, dat er nog geen eind aan haar progressie is gekomen. In Rheden behaalde zij de twin tigste overwinning van het sei zoen, waarmee zij in juni al haar totaal van vorig jaar be reikte. „Overwinningen hebben echter zo verschillende waar de", constateerde de kampioe ne, „dat je daar eigenlijk geen conclusies aan mag verbinden. Wat werkelijk telt, is of er vooruitgang is. Ik vind van wel. Ik ben sterker geworden, ik kan iets beter omhoog, mijn prestaties zijn niet meer uit sluitend van mijn sprint af hankelijk. Misschien dat ik het over een jaar of zo eens een sei zoen in Amerika ga proberen. Daar is het wielrennen voor de sterken ook financieel aantrek kelijk. Ik heb aanbiedingen, maar ik voel er weinig voor in mijn eentje te gaan." Monique Knol en een andere laatbloeier, haar ploeggenote Cora Westland, hadden de wedstrijd over ruim tachtig ki lometer, waaruit Connie Meijer al vroeg door een valpartij ver dween, voortdurend in hun greep. „De ene keer doet Cora wat voor mij, de andere keer ik voor haar", stelde Knol vast. Westland maakt minder dan twee maanden deel uit van de nationale selectie. Tijdens de Omloop van het Molenheike, toen een deel van de ploeg van Rinus Verboom in Zuid- Frankrijk reed, was er een plaatsje voor haar vrij in de nationale ploeg. De 25-jarige Bussumse, die vorig seizoen wegens studie als wielrenster nauwelijks in beeld kwam, slaagde overtuigend voor haar examen en werd door Monique Knol ook binnen gehaald in haar sponsorploeg. De dameswedstrijd, met nog steeds startrecht voor rijp en Van onze sportredactie RHEDEN - Cora Westland, de 25-jarige Bussumse, heeft in minder dan één seizoen de sprong naar één van de vier begeerde plaatsen in de nationale selectie gemaakt. Rinus Verboom, de dames- coach van de KNWU, heeft haar op de voordracht voor Seoul geplaatst. Naast Westland staan de drie 'vaste' waarden van vorig seizoen op de lijst: natio naal kampioene Monique Knol en de nummers twee en drie uit het wereldkam pioenschap van 1987, He- leen Hage en Connie Meij er. Het ligt niet in de bedoe ling van Verboom met zijn damesploeg, die al behoor lijk actief was in de Ronden van Texas en Noorwegen plus een aantal meerdaagse wedstrijden in Frankrijk in augustus nog eens naar' de Verenigde Staten te ver trekken voor de aanvanke- lijk voorziene Coors Classic Die wedstrijd 'botst' name. lijk met de wereldtitelstrijd voor ploegen over vijftig kilometer. De Nederlandse ploeg neemt wel deel aan de Ronde van Frankrijk. Vijl van de rijdsters zijn al na genoeg zeker van een plaats: Monique Knol, He- leen Hage, Connie Mijer, Christa Jansen en Jolanda' Cools. yan onze sportredactie yggSEN - Sinds Hans Spaan meedraait in de wereldtop van de 125cc-klasse, blaakt j,jj van zelfvertrouwen. Za terdag, tijdens de Grand prix van Assen, stak hij vlak voor de start de hand ujt naar zijn Spaanse rivaal Martinez om hem sterkte toe te wensen. Net zoals hardloopster Nelli Cooman jat wel doet in belangrijke wedstrijden. Spaan wilde maar zeggen te- EN STANDEN poor John van Dinther UITSLAGEN NK WIELRENNEN Profs: 1. Pieters (Zwanenburg) 228,9 km. in 5.22.18, 2. Adrie van der Poel (Hoogerheide), 3. Van Vliet (Baarle-Hertog), 4. Tolhoek (Yerseke), 5. Wijnands (Eijsden), 6. Stevenhaagen (Haarlem), 7. Verhoeven (Berkel-Enschot), 8. Luykx (Sint-Willebrord), 9. Maassen (Haelen), 10. Beuker (Bussum), 11. Lubberding (Voorst), 12. Schurer (Bakke- veen), 13. Hanegraaf (Schijf), 14. Hermans (Heerewaarden), 15. Rooks (Castricum), 16. Nijdam (Zundert), 17. Suykerbuyk (Nis pen), 18. Van den Akker (Veldho ven), 19. Winnen (Venray), 20. Habets (Sint-Geertruid), 21. Kne- temann (Huijbergen), 22. Theu nisse (Kerkdriel), 23. Harings (Berg en Terblijt), 24. Ducrot (Middelburg), 25. Veldscholten (Oldenzaal), 26. Schalkers (Kat wijk), 27. Lammerts (Putte), 28. Breukink (Bergen op Zoom), 29. Van Loon (Sint-Willebrord), 30. De Rooy (Spaubeek) allen de zelfde tijd als Pieters. Amateurs: 1. Kistemaker (Olden zaal) 204 km. in 4.51.26, 2. Zanoli (Haarlem), 3. Ottevanger (Ros malen), 4. Knuvers (Vlijmen), 5. sen. Met waves en voetballiederen iT-overwinning van Egbert St (jers uitbundig gevierd. Zaterdagmiddag, half zes. 'We ate the champions'. Het lied - van Queen schalde, via een te- (AbbLnbroek),' 14 EltJ levisie, uit de luidsprekers in (Haaksbergen), 15. Goense (Ove het Olympia-Stadion in Mün- zande), 16. Bok (Maren-Kesse|| chen, waar Ruud Gullit de Europese wisselbokaal koes terde, door de luxe VIP-room van het Lucky Strike-team. fen)lsi24k todemaLfiUitgerekend op dat moment i? 2' i ?^.aJ_?rc-(rj'_b^k):.a ctonfpn Eebert Streuer en Ber- Dumernit (Amsterdam), 6. D( Hey (Heerlen), 7. Jansen (Klim- men), 8. De Koning (Heenvliet),| Van Adrichem (Kwintsheul), lï Rozendal (Voorst) allen dezellifc tijd als Kistemaker, 11. Harn*. ling (Nijverdal) op 0.13, 12. Mat. tin Kokkelkorn (Noordwijkq. 17. Coone (Eindhoven), 18. Hoi Verwey (Haarlem), 19. Fram Knarren (Stein), 20. De Vrits (Breda), 21. Dekker (Langelo), a stapten Egbert Streuer en Ber nard Schnieders binnen voor de gebruikelijke persconferen tie. Voor de dolle taferelen in Van de Vin (Budel-Schoot) allen dezelfde tijd als Kokkelkoorn. Dames: 1. Knol (Soest) 822 km.ln 2.09.21,2. Van Moorsel (Boekei), J Cynthia Lutke-Schipholt (Der, .....ju. Haag), 4. Margaretha Gran! de Beierse hoofdstad had het (Nieuw-Lekkerland), 5. De Brul: tweetal geen oog en oor. On- (Njeuwkoop) 6. Loohuis-Dam. fenks het feit dat ze als tweede ^V^aTt Lokafc waren gefinisht achter het on- kum), 9. Timpers (Almelo), io. genaakbare Zwitserse duo Bi- Artz (Best), li. Van der Hoon land/Waltisperg toverden ze (Leimuiden), 12. Westland (Bus- mpt p™ fiauw Bi;m_ sum), 13. Koolloos (Lisse), 11 met moelre ttn Ilauw B™ Groot (Kudelstaart), 15. Hakker (Geldermalsen). Siboni allen dezelfde tijd als Ga vazzi. Sören Lilholt is zondag Scandi navisch- en Deens wielerkam pioen bij de professionals op de weg geworden. Hij won in Sandnes (Noorwegen) de ge combineerde wedstrijd voor Denen, Zweden en Noren, vóór zijn landgenoot Bjarne Riis. De beste Zweed was Lars Wahlq- vist, die als derde finishte. Olaf Lurvik was de eerste Noor die zich aan de streep meldde. In de totaalstand werd hij vierde. Uitslag: 1. Lilholt (Den), 2. Riis (Den) op 0.07,3. Wahlqvist (Zwe) op 0.12,4. Lurvik (Nor) op 0.15,5. Erik- sen (Den) op 0.17, 6. Weltz (Den) op 0.24,7. Skibby (Den), 8. Olsen (Den), 9. Lauritzen (Noo), 10. Kuum (Noo) allen dezelfde tijd als Weltz. Van onze sportredactie RHEDEN - André Boskamp, de scheidende coach van de amateur-wegploeg, heeft de wielrensport- commissie van de KNWU voorgesteld de afvaardi ging van een complete ploeg amateurs naar Seoul te bepleiten bij het Nederlands Olympisch Comité. Morgenavond zal de KNWU de wensen van Bos kamp overbrengen en ver dedigen in een bijeenkomst met het NOC. De coach meent dat hij, gezien de prestaties in de loop van het seizoen en in vorige jaren, niet over vraagt. In zijn gedachten komen de vier van de 100 kilometer-tijdrit van vorig jaar in de eerste plaats in aanmerking. Dat zijn naast Michel Zanoli en Rob Har meling, die zich bij het na tionale kampioenschap tot de laatste kilometers opval lend weerden, Tom Cordes (sterk in de Ronde van Zweden) en Gerrit de Vries, de stille kracht. Naast dit viertal staan Herbert Dijk stra, Maarten den Bakker, Jan-Hendrik Dekker en Robert van de Vin op de lijst van Boskamp. Drie van hen zullen met Cordes, Zanoli, Harmeling en De Vries begin augustus naar de Coors Classic gaan, „Het is de bedoeling", ver telde Boskamp, „dat wij daarna nog twee weken in het trainingskamp van de Amerikanen in Colorado Springs blijven voor een trainingsperiode op hoogte, Een kleine twee weken voor het begin van de Spelen vertrekken wij naar Seoul. De periode tussen het ver trek uit Amerika en de Olympische wedstrijden is dus aanzienlijk groter dan die van vorig jaar op weg naar de wereldkampioen schappen. Bovendien reizen wij de andere kant op en dat maakt de aanpassing aan het tijdsverschil een stuk gemakkelijker." glim lachje op hun gezicht. Beiden hadden de pest in. En beseften kraakhelder dat de kans op de wereldtitel nog meer een utopie is geworden. Biland scoorde in vier GP-ra- ces het maximale aantal te be halen punten (80). Streuer klom weliswaar naar de derde plaats, maar hikt nog steeds te gen een achterstand van 33 punten aan. De huldiging in kleine kring door één van de directeuren van Streuers sponsor was aan de zijspancoureur en diens pas sagier Schnieders niet besteed. Plichtmatig toastte het tweetal, maar van harte ging het niet. „We hadden verwacht in Assen te kunnen winnen", verzuchtte Streuer. „Afgaande op de trai- Juan Fernandez is zondag in Ponteareas wielerkampioen van Spanje geworden. Fernan dez, eerder winnaar van de na tionale titel in 1980, won de sprint van een groepje van twaalf wielrenners. Dominguez werd tweede, Mujika derde. De Spaanse vedette Pedro Delgado eindigde als 37ste, op 1.58 van de winnaar. Uitslag: 1. Fernandez 6.29.57,2. Do minguez, 3. Mujika, 4. Gaston, 5. Marquina allen dezelfde tijd als Fernandez. Van onze sportredactie RHEDEN - Ploegleider Jan Gisbers heeft besloten Ger- rie Knetemann als negende man mee te nemen naar de Ronde van Frankrijk. De 37-jarige Knetemann, die eerder dit seizoen zijn sleutel been brak, had aanvankelijk weinig ambitie in Frankrijk te starten. Knetemann namelijk nam twaalf keer eerder deel aan de Tour en veronderstelde, als behoorlijk bijgelovige wiel renner, dat de dertiende hem alleen maar ongeluk zou kul nen brengen. De ploeg van Gisbers best» nu uit: Rooks, Theunisse, Vi der Poel, Stevenhaagen, V( Orsouw, Knetemann, Muil' Bishop en Dhaenens. Nico Verhoeven is de i> gende renner in de ploeg vi Jan Raas voor de Ronde Frankrijk. Tijdens het Nectó lands kampioenschap op weg, waarin Verhoeven vende werd, nam de ploegli der de beslissing. Aijan Jai pas enkele weken prof, werd onervaren geacht. groen, werd in feite beheerst door de nationale selectie. Jo landa Cools en Els Koolloos le ken in de slotfase een beslis send gaatje gemaakt te hebben, maar Petra de Bruin en Agnes Loohuis brachten de groep weer terug. Een laatste aanval van Heieen Hage eindigde, na gestuntel van de televisie-mo tor, in een valpartij. „Het was mijn laatste kans aan de greep van Knol te ontkomen", zei de nummer twee uit het wereld kampioenschap van 1987. „Die motor reageerde niet op mijn demarrage, ik moest remmen, slipte weg en was daardoor uit geschakeld. Ik zal niet zeggen dat ik Knol had kunnen kwijt raken, maar nu had ik in ieder geval geen enkele kans." LA PLATA (AFP) - Het Nederlandse heren-volleybaltea# heeft in de finale van het internationaal toernooi in La Plak met 3-1 verloren van gastland Argentinië. Nederland, dat in® groepswedstrijden van het Olympisch toernooi ondermeer te gen Argentinië speelt, won alleen de derde set: 15-12,16-14, 1® 15 en 15-11. Uitslagen: Nederland - Bulgarije 3-0 (15-6, 15-8, 15-12), Argentinië' Brazilië 3-1 (15-6,15-5,12-15,15-5); finale: Argentinië - Nederland 3- (15-12,16-14,10-15,15-11); om de derde plaats: Brazilië - Bulgarije 3-1 WASSENAAR (ANP) - Midden in de Oranje-jubel is op Duin digt ook een Hollands dagje gemaakt van de Grote Prijs <W Lage Landen. Bijna een kwart eeuw nadat Quicksilver S Grote Prijs der Lage Landen op zijn naam bracht, werd op nieuw de naam van een puur Nederlandse draver op de efelijJ vastgelegd. De 34ste editie van het paradepaardje van de Nederland® drafsport leverde een verrassende overwinning op voor de nf Van onze sportredactie ASSEN - Voor Cees Doorakkers verliep de TT-week in Assen zeer teleurstellend. De 500cc-rijder uit het team van Boet van Dui men viel dinsdag uit tij dens de race om het Euro- Pees kampioenschap. De Brabander lag toen in koppositie. Vrijdag kwali ficeerde hij zich als acht tiende voor de Grand Prix-race. Na één rondje kwam Doorakkers echter al in de problemen. Een verstopte benzineslang maakte de coureur uit Gilze kansloos voor de strijd om punten voor de wereldtitel. Doorakkers hield het drie ronden vol voor hij zijn motor in de pits zette. ..Jammer, het was moge lijk geweest één of twee Punten te pakken", rea geerde de rijder. Van onze sportredactie ASSEN - De organisatoren van de TT Assen werden zaterdag met tientallen valse toegangskaarten ge confronteerd. De verkopers van de biljetten werden in de kraag gepakt en aan de politie overgedragen, die te gen de handelaren proces verbaal heeft opgemaakt. De handelaren brachten co- pieën van officiële toegangsbe wijzen voor de pers en VIPS voor zestig gulden aan de man. Ook werden oude pasjes van de 1RTA (rijdersorganisatie) voor de een maand geleden gehou den Grand Prix van West- Duitsland verkocht. Volgens voorzitter Jaap Timmer van de stichting Cir cuit van Drenthe komt het pro bleem van de vervalsingen al jaren voor. „Maar dit keer wa ren het er wel erg veel."

de Stem | 1988 | | pagina 14