zeeland laat zich niet kisten door de minister Actief afdeling Geen extra steun grote gemeenten 'We zitten in alle takken van industrie' F. Wie l aki Officier eist celstraf tegen inbrekend drietal Dethon heeft goed jaar achter de rug POLITIERAPPORT 'Fabriek Roosendaal moet nu zo goed mogelijk doorgaan' Van Assche zegt school ^itiek op na dertig jaar vaarwe «s Toeristen bibliotheek rukt uit 1 KANAALZONE PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS PASTORIEDIENSTEN Eremedaille in goud voor T. Neve DE STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 25 JUN11988 MIDDELBURG - Minister N. Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) kan Zeeland niet dwingen tot een ver dere fusie van de water schappen. Die bevoegdheid ligt bij het provinciebe stuur. STATEN EENS MET 'WOONVOORKEUR' CHEQUES GESTOLEN VAN SCHOONZUS FABRICOM IN SLUISKIL STEUNT OP DRIE STERKE POTEN Eerste klant Raakvlakken Onderhoud Aanrijding Diefstal IpgSTEM VAN ZE Terneuzen OOSTBURG - De gemeei |teraad van Oostburg is ni van plan om het samengat van de West-Zeeuw Vlaamse afdeling van h 5 Zeeuws Instituut vo< kunstzinnige Vormir [ZIKV) in een nieuwe opz [net de Terneuzense afdi ling en de muziekschool u Kitty verhoeven, suitan vj Idie plaats te dwarsbomen. DIRECTEUR SUIKERFABRIEK: Stuwdam LAKSHEID RONI T16 'Fusie is niet af te dwingen' Van onze verslaggever Zeeland laat zich dan ook niet kisten door het dreigement van de minister dat ze koninklijke goedkeuring zal onthouden aan een statenbesluit om de zeven waterschappen zelfstandig te la ten. Gedeputeerde J. de Voogd maakte dat gisteren duidelijk, toen Provinciale Staten het samenwerkingsmodel voor de Zeeuwse waterschappen vaststel den. Ondanks heftig verzet van de PvdA kozen ze voor het model, waar mee de waterschappen zelf op de proppen kwamen: met behoud van zelfstandigheid werken ze vooral op technisch vlak samen aan een samen hangend waterbeheer. Dat gaat de minister niet ver ge noeg. Het rijksbeleid, legde ze vorige week nog uit, wil vorming van grote en sterke waterschappen. Als Zeeland daar geen uitzicht op kan bieden, zal ze het statenbesluit wellicht niet goedkeuren. De meerderheid van de staten en GS reageerden verontwaardigd: „Een ongepast drukmiddel". De Voogd had dat juridisch onderbouwd. Het is vol gens hem zeer de vraag of de minister de koninklijke goedkeuring kan ge bruiken om haar zin door te drijven. Niettemin bereiden GS netjes een antwoord voor op de brief van de mi nister. De Staten krijgen dat ant woord in september onder ogen. De ferme reactie richting Den Haag verdoezelde gisteren enigszins de twijfels die ook de Staten zelf hadden over de samenwerking tussen de ze ven waterschappen. Om voor langere tijd van fusies verschoond te blijven, zullen zij nu „waar moeten maken dat ze het waterbeheer aankunnen". „Gaande de rit invullen en bijstellen", sprak De Voogd voorzichtig. Alleen de PvdA-fractie (inclusief gedeputeerde W. Don, maar exclusief zijn collega G. de Vries-Hommes) en CDA-statenlid A. Dek, stemden uit eindelijk tegen. Hoe moeizaam er toch een meerderheid tot stand kwam, be wees CDA-gedeputeerde J. Ventevo- gel met een stemverklaring die neer kwam op: „Ik vind dit eigenlijk maar niks, maar laten we het even aan zien". Hij stemde voor. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Het kers verse streekplan Zeeland 'stuurt' geen extra inwoners naar de grotere gemeenten. Provinciale Staten, die het streekplan gisteren vast stelden, voelen daar niets voor. 'Woonvoorkeuren' heet de lei draad in het nieuwe plan: als de gemeenten ruimte bieden kan men wonen waar men wil. Daarmee laat de provincie het oude beleid los, dat de groei in inwonertal zo veel mogelijk wilde sturen. De regionale cen tra en de kleinste Zeeuwse dor pen mogen nog wel op een ex tra ruggesteuntje rekenen. De PvdA-fractie deed giste ren nog een dappere, maar ver geefse poging om meer greep op de groei te houden. Regio nale centra met hun voorzie ningen voor de hele streek (in Zeeuws-Vlaanderen, Terneu- zen, Hulst en Oostburg) en de kleine kwetsbare kernen zou den meer steun moeten krijgen ten koste van de populaire 'tuindorpen'. 'Woonvoorkeu ren' komen bij de PvdA pas op de derde plaats. De fractie gaf met een amen dement in die geest ook gehoor aan een recente oproep van de vier grootste Zeeuwse gemeen ten om meer aandacht. Een sta- ten-meerderheid wilde er, in navolging van gedeputeerde E. Maris-Koster, echter niets van weten. „De gemeenten moeten zich nu maar van hun beste kant laten zien", zei VVD-er J. Huisman. Namens het CDA was J. Ramondt iets voorzich tiger: „Woonvoorkeuren bepa len vooral het spreidingspa troon". Verder gingen zij vlot ak koord met de globale en flexi bele opzet van het streekplan: „Het mag geen keurslijf wor den". Maris-Koster, die zich daarvoor al jaren sterk maakt, was er tevreden mee. Ze waarschuwden wel dat een „inventief en creatief be leid" nodig zou zijn om zelfs maar een lichte groei van het Zeeuwse inwonertal te berei ken. De klaagzang van de gro tere gemeenten vond bij haar helemaal geen gehoor: de laat ste jaren zijn die nog het snelst gegroeid, of het minst achter uitgegaan in inwonertal. „Wat de PvdA wil, is veel te strikt", vond ze. En: „Sturen kunnen we nu ook nog". Een meerder heid gaf haar gelijk. MIDDELBURG - Daartoe al dan niet genoodzaakt door de kosten van heroïnegebruik was het Vlissingse drietal YZ., P. de Z. en PE. begin augustus 1987 flink actief geweest. Een inbraak in de kantine van voetbalvereniging Seroosker- ke, waarbij ondermeer drank en etenswaren werden buit ge maakt, werd een dag later ge volgd door inbraak in een wo ning in Aagtekerke. Daaruit namen ze een kleuren-tv mee. Omdat de broer van De Z. trouwde ging hij vervolgens met vriendin Z. naar het feest in de gemeente Terneuzen. Ook daar kon hij zijn vingers niet thuishouden en nam van zijn kersverse schoonzus giropasje en cheques mee terwaarde van CADZAND - De toeristen bibliotheek in West- Zeeuwsch-Vlaanderen be gint maandag 11 juli zijn jaarlijkse rondgang langs de toeristenconcentraties in de kuststrook. De oranje-geel geschilderde wagen heeft een keur aan Ne derlandse en buitenlandse ro mans aan boord, alsmede stu dieboeken. De gangbare talen zijn Nederlands en Duits. Op maandagen staat de wa gen in Cadzand-Bad aan het winkelcentrum van 17.00 tot 20.00 uur. Op dinsdagen stopt de wagen om 9.30 uur bij cam ping Groede en tussen 17.00 en 20.00 uur staat de bibliowagen bij het park Schoneveld. Op woensdagen wordt de wagen neergezet om 17.00 uur bij camping 'De Pannenschuur' in Nieuwvliet-Bad. Retranche- ment wordt aangedaan op don derdagen. Dan staat de wagen van 10.00 tot 12.00 uur bij cam ping 'De Zwinhoeve'. Op de vrijdagen doet de toeristenbi bliotheek tenslotte nog eens Cadzand-Bad aan. Ook dan staat de leeszaal op wielen bij het winkelcentrum en wel van 9.30 tot 12.30 uur. 1000. Z. vervalste de handte keningen en de cheques werden in een winkel in Breskens en in enkele West-Zeeuws-Vlaamse postkantoren ingewisseld. De lijst van aanklachten werd gisteren voor de Middel burgse rechtbank gecomple teerd door een poging tot in braak in een woning in Cad- zand in dezelfde periode. Officier van Justitie Mr. Beaumont wees erop dat de drie, naast het ten laste geleg de, nog meer inbraken en dief stallen op hun geweten hadden, onder andere in IJzendijke. Nog onlangs was daar weer een serie bijgekomen, waarvoor ze later terecht zullen staan. Beaumont eiste vier maan den gevangenisstraf tegen Z. en De Z. Bovendien moet de schade van de cheques worden vergoed. Tegen E. eiste hij slechts twee maanden cel, waarvan één voorwaardelijk, omdat E. nog geen strafblad had. De raadsleden van de drie stonden er wat verloren bij. Geen van hun cliënten was ko men opdagen. Ze leiden een zwervend bestaan. De raads man van Z. maakte er weinig woorden aan vuil. Voor hem stond vast dat de drie verslaafd zijn aan heroïne. Hij vond de eis redelijk. Dat vonden ook de raadslieden van beide anderen al had de raadsman van De Z. niet de indruk dat zijn cliënt verslaafd was. En met het zwervend bestaan viel het vol gens hem ook wel mee. De rechtbank doet over veer tien dagen uitspraak. R. Slock: 'Aanpassen, onderhoud en vervangen spelen nu al een grote rol binnen onze activiteiten'. FOTOW1M KOOYMAN FABRICOM. Voor de bui tenstaander lijkt die naam verbonden te zijn met fabrieken (fabri) en communicatie (com). Dat klopt niet. Het bedrijf dat aan de Mercuriusstraat in Sluiskil staat, houdt zich bezig met andere zaken. Piping, elektrotechniek en instrumentatie, daar draait het bij Fabricom om. Fabricom beweegt zich in alle takken van industrie en is een onder deel van een wereldwijd vertakte organisatie die aan 5000 mensen werk biedt. Die organisatie telt ongeveer dertig onderne mingen. Een van die on dernemingen staat dus in Sluiskil. R. Slock, ver koopleider elektrotech niek instrumentatie, vertelt wat er op het 9000 vierkante meter grote terrein precies te vinden is. Door Romain van Damme WIE in Sluiskil Fabricom zegt, zegt Michel de Smet. „Dat is de man die de vesti ging langs het kanaal maakte tot wat het nu is", zegt ver koopleider R. Slock. „Aan vankelijk zaten we op het ka naaleiland. Maar daar groei den we uit ons jasje. In het begin deden we alleen piping, het maken van pijpleidingen voor alle mogelijke toepassin gen. Daarna zijn we verhuisd naar dit terrein aan de Mer curiusstraat. Eind jaren zes tig is er elektrotechniek en instrumentatie bij gekomen". Fabricom heeft in Neder land twee vestigingen. Een in Krimpen aan den IJssel waar V. T S»i »»n Crvrnjf in 1958 begonnen werd en het hoofdkantoor gevestigd is. Twee jaar later begon Fabri com in Sluiskil. „Bij ons wer ken momenteel ongeveer 120 mensen", vertelt Slock ver der. „Zestig a tachtig man bij piping en de rest bij elektro techniek instrumentatie". Aan de hand van een lucht foto laat hij zien hoe het ter rein ingedeeld is. Een 1200 vierkante meter grote werk plaats voor de piping. Achter aan is de werkplaats voor de kastenbouw (elektrowerk). Daarvoor staat het magazijn. De Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) was de eerste klant van Fabricom. „Dat is nog een belangrijke klant van ons", zegt R. Slock. „Verder werken we bij Ceres- tar, Dow Chemical, je kunt wel zeggen dat we bij prak tisch alle fabrieken in de ka naalzone zitten. Met die meeste fabrieken hebben we al een lange relatie. Dat geeft toch aan dat we iets goeds te bieden hebben. Kwaliteit hoort er bij. Dat is een deel van je naam. Dat moet ook wel, want de concurrentie in deze branche is behoorlijk groot". De verkoopleider haalt er vervolgens de nodige papie ren bij. Aan de hand van een aantal fraaie kleurenfoto's laat hij zien tot wat het per soneel in staat is. Ingewik kelde pijpenconstructies die veel weg hebben van mo derne kunst en foto's van skids. „Skids bevatten alles. Daar zit werkelijk alles op en aan. Elektrotechniek, instru mentarium, dat is helemaal compleet. We maken dat in opdracht van een klant. Die klant verspreidt die skids over de hele wereld. Zo'n skid gaat bijvoorbeeld naar een fabriek in Taiwan. Daar moet die skid alleen maar aange sloten worden". In een ander fotoboek zijn lessenaars vol instrumenten te zien. Onder andere de les senaars die gebruikt worden voor de middensluis en oost- sluis in Terneuzen. Fabricom maakt electrische besturings installaties voor fabrieken, gebouwen, bruggen, sluizen, kunstwerken en voor open bare verlichting. „Het komt voor dat onze afdelingen pi- ping en elektrotechniek in strumentatie gescheiden ope reren. Maar vaak heeft het raakvlakken. Bijvoorbeeld in de chemische industrie. Als je met besturing en processen begint, komen die afdelingen elkaar onherroepelijk tegen". Fabricom trekt af en toe de grens met België over, maar beperkt de activiteiten daar enigszins omdat het anders Fabricom Brussel in de wie len rijdt. „Maar we werken beslist niet alleen in de Ka naalzone", merkt R. Slock op. „We zitten nu bijvoorbeeld ook in Naarden en in de regio rond Breda hebben we al ge ruime tijd een aantal mon teurs zitten". Slock vertelde het al eerder. Fabricom is in alle takken van industrie te vinden. „Dat maakt het werk afwisselend en veelzijdig", zegt hij. „Het ene moment ben je bezig voor de chemische industrie, het andere voor de voedingsin dustrie. Voor de voedingsin dustrie heb je bijvoorbeeld weer te maken met hygiëne wat heel belangrijk is. Voor het personeel is die veelzij digheid leuk". Fabricom doet op het gebied van piping alles, maar is vooral gespecialiseerd in het verwerken van hoogwaardig roestvrij staal voor de chemie en voedingsindustrie. In de werkplaats is derhalve de meest geavanceerde lasappa- ratuur te vinden. Die appara tuur moet uiteraard bediend worden door mensen die daarmee om kunnen gaan. „We hebben hoog gekwali ficeerd personeel", zegt Slock. „We kennen in ons bedrijf een studieregeling. Drie kwart van de kosten betaalt het be drijf. We stimuleren de men sen om te studeren. De ont wikkeling in deze branche gaat snel. Om bij te blijven moeten we de modernste ont wikkelingen kunnen toepas sen. Daarom besteden we veel aandacht aan opleidingen en trainingen". Volgens Slock ook nodig omdat meer en meer de na druk op het onderhoud ligt. „Dat wordt steeds belangrij ker", zegt Slock. „Nieuwbouw is er nog wel, maar de tijd van de grote projecten lijkt voorbij. Al moet je daar voor zichtig mee zijn. Aanpassen, onderhoud en vervangen spe len nu al een grote rol binnen onze activiteiten. Op die markt moet je dan ook in springen". TERNEUZEN - Het sociaal werkvoorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen De- thon heeft een goed jaar achter zich. Als gevolg van een goed gevulde orderpor tefeuille is er in 1987 het hele jaar werk voor ieder - een geweest. Deomzetisge_ groeid en er is een verbete ring van het netto-exploita tieresultaat. Dat staat te le- zen in het jaarverslag over 1987. Het gaat Dethon steeds meer voor de wind omdat het schap minder dan in het verleden af hankelijk is van opdrachten van buitenaf. „Het belang van de eigen produktie neemt nog steeds toe. Het aandeel in het totale werkpakket van Dethon bedraagt inmiddels 35 pro cent", zo schrijft de directie in het jaarverslag. Overigens heeft ook een toename van de loonopdrachten bijgedragen aan het betere bedrijf resultaat. De stijging van het eigen aandeel in het totale werkpak ket is hoofdzakelijke veroor zaakt door een hogere afzet van eigen produkten als behangta- fels en huishoudtrappen. De afzet van de behangtafels is met tien procent toegenomen en er gingen elf procent meer huishoudtrappen de deur uit. De vraag naar huishoudtrap pen, die Dethon niet langer meer in eigen land afzet maar CADZAND - Op de kruising Molenweg en Knokkertweg ontstond een aanrijding waarbij PV. uit Nieuwvliet, komende over de Molenweg, geen voorrang verleende aan de op de Provincialeweg rij dende W.R. uit Sluis. De voertuigen van beiden wer den zwaar beschadigd. CADZAND - In de nacht vm donderdag op vrijdag van een auto, eigendom GV. uit Eist, twee wielen Jj stolen. De auto stond gepaj keerd op Boulevard De Wie lingen. Ondi Van onze verslaggever GEZINSDIENST - Morgen (zondag) wordt in de Opstan- dingskerk een aangepaste ge- zinsdienst gehouden, aanvang 16.00 uur. Het thema van dienst is 'leer ons Voorganger is D. de Verder wordt medewerl veleend door het kinderki Sjarim uit Hoek en de orga nist H. Baaima. TERNEUZEN - Geslaagd voor KMBO-opleiding bejaardenhulp, gezinshulp en assistente civiele dienst: Marja van Delft, Nancy Heijnsdijk, Axel; Carla Dijkstra, Sluiskil; Nicolle Galle, Sint Kruis; Bianca de Kruijter, BierL vliet; Nancy Moens, Schoond;)<! |ne meerkosten van de nieut Diana Dijkstra, Sas van Gen x lx Nancy de Boer, Terneuzen. 1 {verbintenis mogen echter vc gens de verschillende fracties je Oostburgse raad niet ten las PASTORIEDIENSTEN Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onderstaande pastorie te berei ken. ÜÜST-ZKKUWSL'H-VLAAN. DEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht Past. J.v.d. Heijden, Clinge 01140-12230, ofwel ZiekeiihS Hulst, tel. 01140-12651. ROOSENDAAL - Bedrijfsdirecteur dr. ir. A. Pot van suikerfabriek in Roosendaal vindt dat zijn bedrijf goede resultaten moet blijven behalen. Dit om zo sterk mogelijk te staan als de vraag aan de orde komt welke suikerfabriek straks dicht moet: die van Roosendaal of die in Sas van Gent. „Het bedrijf moet goed blijven draaien en met zijn tijd mee blijven gaan," zegt Pot over de Roosendaalse suikerfabriek. Hij wil overigens geen uit spraak doen over de vraag welke fabriek naar zijn mening open moet blijven. „We praten nog niet over open of dicht. Be keken wordt hoe de Suiker Unie in de jaren negentig door het leven moet gaan. Die studie is niet afgerond en alles wat je over het al dan niet sluiten van een bedrijf zegt, is speculatief," vindt Pot. Jammer vindt hij het datd studie in de publiciteit is men en dat daardoor onru onder het personeel van de Sui ker Unie in Roosendaal en Si van Gent is ontstaan. „Hetpe; soneel was op de hoogte van: studie naar de capaciteit »a de Suiker Unie in de negentig! jaren. Bovendien wist mendi het probleem van de overbeze ting zou worden aangi Maar door de publiciteit kon de zaak toch in beroering," 1* treurt Pot. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Tijdens een besloten bijeenkomst in de burgerzaal van het ge meentehuis van Sas van Gent is gistermiddag een Koninklijke onderscheiding uitgereikt aan T. Neve. Bur gemeester J. van Rest speldde hem de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De onderscheiding is de bekro ning van een langdurige loop baan in gemeentelijke dienst. Neve trad op 1 juli 1948 in dienst van de voormalige ge meente IJzendijke. Twee jaar later trad hij in dienst bij de gemeente Sas van Gent. Sinds 1983 had hij de rang van refe rendaris en was hij hoofd van de afdeling welzijnszaken. Hij droeg de verantwoording over 11 medewerkers. Als zodanig was Neve secretaris van di verse commissies in het kader van het sociale voorzieningen stelsel. De veranderingen in dat stelsel hebben de werkzaamhe- T. Neve den op de afdeling welzijn in loop der jaren flink doen toen men. Het college vindt het verd een verdienste dat Neve 'bindende kracht' wist te geren ten aanzien van de derlinge verhoudingen binrt de gemeentelijke sociale zorg Neve maakt per 1 juli bruik van de VUT-regeling. DE INDIANEN beschou wen het als niet minder dan een godswonder. Ze staan sprakeloos en orga niseerden er een processie heen. Het is ook een mira kel; nergens ter wereld tref je zoiets aan. De hele streek, tot in Mexico-Stad vele honderden kilome ters verder, praat erover. Een kerkgebouw zo hoog als een kathedraal is na 27 jaar op wonderbaar lijke wijze wedergeboren. De kerk staat op de bo dem van het stuwmeer Benito Juarez, zo groot als heel West-Brabant. Door de langdurige droogte is het meer gro tendeels drooggevallen en de kerk staat er weer. Een beter symbool voor de droogte in Zuid-Mexico is er niet. Door Cees Maas EERST was er niet meer te zien dan een vage rimpeling aan het wateroppervlak van het gigantische meer. Zo on geveer in het midden. Maar de zon brandde door en de re gen bleef uit. De waterspiegel daalde en de rimpeling werd de bovenkant van een bol - de bol werd een koepel en weken later leek het wel een onder zeeër die daar op het water dreef. Een hele grote, dat wel. De indianen aan de oevers van het stuwmeer Benito Juarez aanschouwden het proces met een mengeling van verwondering en angst. De droogte van de laatste maanden was een teken van de gramschap der goden, ge loofden ze heilig. Dit duistere ding dat uit het water opdook voorspelde weinig goeds. Zij die ouder dan dertig wa ren herinnerden zich nog wel dat het oude dorp Japala del Marquez kompleet met kerk onder water liep toen de stuwdam kilometers verder werd gebouwd. Dat was een ramp; het dorp werd ont ruimd, alle mensen moesten gedwongen verhuizen naar ook in Belgie en Frankrijk, is zo toegenomen dat Dethon met de huidige produktiecapaciteit niet meer aan de vraag kan voldoen. Plannen voor de uit breiding zijn inmiddels in voorbereiding. Bij Dethon werken momen teel 533 mensen. Het jaarverlag van Dethon komt aan de orde tijdens een vergadering van het algemeen bestuur op maandag 27 juni. Deze begint om 15.00 uur. woorden van directeur Ver meulen. „Pierre van Assche straalde altijd vertrouwen uit. Een hem toebedeelde taak werd altijd tot in de perfectie uitgevoerd. Tevens was hij se cretaris van de examencom missie". Van Assche behaalde in 1956 zijn bevoegdheid als onderwij zer. Dertig jaar is hij verbon den geweest aan De Steelant als docent handvaardigheid, scheikunde en natuurkunde. En sinds 1972 als adjunct-di recteur. „Vele leerlingen zijn door zijn handen gegaan, en hebben mede dankzij hem hun mavo-diploma behaald. Een groot deel van zijn leven heeft Pierre gewijd aan de school. an onze verslaggever 'TBURG - Vermanende wo •WÊ 0 0 OU UI 'ielakker gistermiddag in petto TERNEUZEN - Na een onderwijscarrière van dertig ja van Oostburg. Hij verweet he aan scholengemeenschap De Steelant, nam P. van Asset ijn opgetreden bij het verwerke gisteren officieel afscheid van de school. De leerlingf estuur van de stichting Maatscl hadden donderdagmiddag reeds afscheid genomen met» Wadi) voor een verhoogde subsii bonte middag in het Zuidlandtheater. ere jaarlasten van de stichting Tijdens de drukbezochte recep- Hij was de rots van de scho 0UW. tie kreeg de scheidende ad- Na Verwilligen en Meert, hef e stichting diende vier maan- junct-directeur vele lovende ook Van Assche zijn sporen Jen geleden dat verzoek in en school verdiend' «reeg deze week van het col- Bij zijn afscheid van de lf* ge te horen dat er niet op een u1?6^' donderdagm'ddag iger subsidiebedrag gerekend het Zuidlandtheater, legdeloest worden docent zijn manier van M Wielakker vond de gang van ven uit. „Mijn plichtsbesef1 iken merkwaardig Om di- consequente wijze van wer irse redenen," benadrukte hij eiste ik ook van de leerling Ulereerst omdat bekend is Ik weet dat het hoge eisen a de huisvesting van de en dat het niet altijd even ichting Madi slecht is. Boven- makkelijk geweest is. Daa en vergeet het gemeentebe- genover staat dat deze bena uur dat Madi het oog heeft ring bijdraagt tot de ontwW ten vallen op een perceel ling van de karaktervorming ond dat de gemeente circa Tijdens de receptie naffl 5.000 gulden zal opleveren, verder nog afscheid G. de B aarbij is een extra gemeente ver, die zestien jaar als ke bijdrage van 11.000 gulden cierge in dienst is geweest, de meerkosten van de Willems docente Engels euwbouw niet onoverkome- handelskennis en R. Hern» - parttime medewerker. groot," vervolgde Wielak- vn dir kv ni« zeg lor ke: br: voi ho< va: stii ste jul boi sid lak lijl

de Stem | 1988 | | pagina 22