hanegraaf gebrand op goed resultaat tijdens nk-wielrennen land uit films. in uw reis itie. Ruime winst Van Quekelberghe in Rijnaarttoernooi jj Groots concours in Zaamslag 'Vorm is uitstekend' Bijvank favoriet in Acht van Eede WIELERKLASSEMENT Wielerkoers St.-Jansteen sterk bezet pflSTEM SPORT 7 ZATERDAG 25 JUN11988 autoh. de Poort SCHIJF - Wie de laatste dagen profwielrenner jac Hanegraaf wilde spreken, kwam meestal van een koude kermis thuis. Auto's gevraagd Revanche BMW Mercedes Peugeot ?ninsular Oriental erecht voor een Tbtnu Trialmeeting atletiek in Dordrecht LUCTOR ET EMERGO TIMMERT WEER FLINK AAN DE WEG Cunt u zich 'n betere tl uw trip naar rittannië indenken? en haast zeggen: 'n jaarlijkse traditie tu- snel de bon in, of 254242. BUVANK DEELNEMER NK AMATEURS NAAR IERLAND d Kanaalroutes. Voortreffelijk Ivan Beck naar NK in Krommenie Tennistoernooi De Bongerd in Kloetinge vakantie haarscherp vast me or Super HR, de superieure ifilm uit't groene doosje or Super HR 100,200,400 3 AA Rotterdam. Tel. 010-4246'* lie 00 50 50 50 50 50 50 50 50 i50 00 150 50 750 250 950 t50 150 750 950 750 750 250 250 500 750 950 250 750 500 250 950 950 750 250 og. oek bav. Fiat 127 900 82395, Mini Metro LS 83445 Kadett carv.aut.82625 Opel Kadett m.80 Ford Fiesta 13 80 Honda Quintet 81 Honda Civic 81 Suzuki Alto FX 82.... Fiat Panda 45 81 Volvo 345 LSt.82 Lada 2105 type 83 Dats.Stanza t.83 T14 'Eén van de we inige kansen' Van onze sportredactie rje coureur uit Schijf was óf aan het trainen óf reed in België een koers. Dit alles met het oog op het Nederlands kampioenschap op de weg voor profs, dat na negen jaar fleulle (Limburg), morgen op de Veluwe (Posbank bij Bheden) wordt betwist. 300 120 395 395 49! 39! 395 345 595 Mits.Celeste 80245 Ford Fiësta 79 Honda Quintet 83 VW Derby 13 LS 79.. Dats.Cherry m.82 Ascona 20 S t.81 Mits. Lancer 81 Mits.Lancer 82 Escort 3x 81 va Prelude 2 x 80 va Hyundai Pony t.84 Ascona Vauxhal 80.. Galant caravan 80 Toyota Starlet 80 Opel Ascona 77 Honda Civic t.83545 Fiat 12710501.81245 GSA X3 Pallas 81275 Dond. koopavond. Ga vlgs. afspr. Geop. 10ii Speelhuislaan 154a, naai v.Kleef Breda 076-711651 3651 5951 225 365 3651 3951 4951 6451 3251 4651 2251 2951 1651 jen titelstrijd met vele pikante tintjes. Zoals voor Jac Hane- «raaf zelf, die voor de derde ichtereenvolgende maal tij lens de Tour de France thuis al zitten. Ploegleider Jan kaas, met wie Hanegraaf jaren terug nog van Panasonic over- naar Kwantum, hield voor de Ronde van Frankrijk aan de renners, die ook volgend seizoen nog voor hem rijden. En daar Hanegraaf ver trekt, was er binnen de Tour- équipe van Raas geen plaats voor hem. Net als trouwens [niet voor Ad Wijnands en Maarten Ducrot, toch twee mannen, die htm sporen in het wielercircus van Frankrijk hebben verdiend. Logisch overigens dat Hane- voor het NK van morgen boordevol revanche-gedachten rit. Immers, voor de enige va derlandse A-klassieker, de Amstel Gold Race, werd de Westbrabander dit seizoen donderdags nog wel opgeroe- 245 pen om naar Heerlen te komen, maar daar kreeg hij te horen hij weer naar Schijf kon Te koop gebruikte ondei delen van alle typen Garagebedrijf C. Schrau wen, Teteringsedijk 131 Breda, tel. 076-214918. afreizen, omdat Raas de voor keur gaf aan Jelle Nijdam. Geen ongelukkige greep van de Zeeuw, omdat juist Nijdam ze gevierde, maar toch.... „Ik ben er op gebrand om me van mijn goede kant te laten zien", stelt Hanegraaf resoluut. „Maar dat is dan niet zozeer om een ander iets te bewijzen. Ik rijd in de eerste plaats voor mezelf. Het is tenslotte één van de weinige kansen om iets te laten zien dit seizoen." Voor Jac Hanegraaf heeft het Nederlands kampioenschap een speciale betekenis. Net overgekomen van de amateurs won hij als piepjong profje zijn eerste grote prijs op het NK in Geulle, in juni 1981. Vier jaar later was het weer raak en mocht hij zich voor de tweede maal nationaal kampioen noe men. Over zijn kansen bij deze af levering van de nationale titel strijd wil Jac Hanegraaf niet praten. „Ik weiger om krasse opmerkingen te gaan maken. Ik hoop natuurlijk op een goed resultaat, maar ik heb niet erg veel grote koersen gereden dit jaar. Ik mag er dan ook niet Jac Hanegraaf wint op deze archieffoto de Profronde van Made. Over zijn kansen op het nationaal kampioenschap zegt hij: „Ik mag er niet van uit gaan, dat ik de overwinning ga behalen." - foto marcel bekken van uit gaan, dat ik de over winning ga behalen. Zou het wel lukken, dan ben ik blij, heel blij, wat denk je. Het zou inderdaad nog mooier zijn dan de vorige twee keer." „Veel hangt op de eerste plaats af van het koersverloop. Dat moet in je voordeel zijn. En op de tweede plaats is er nog de vorm. Ik voel me best goed, het trainen gaat lekker, maar dat zegt allemaal niets. Hoe de vorm werkelijk is, dat weet ik zondagochtend pas. Niet eer der." Dinsdag ging Jac Hanegraaf al naar Gelderland, naar de Posbank, om het parkoers te verkennen. Hij denkt - zoals de meeste kenners - dat het tra ject iets eenvoudiger is dan dat rond de Slingerberg. „Het is moeilijk te zeggen, maar het lijkt inderdaad iets simpeler. Qua versnellingen is het in ieder geval minder lastig. Het is een parkoers dat veel ren ners aankunnen. Daarom zul len ze ook minder snel het bijltje er bij neer gooien dan in Geulle vaak het geval was." Gevraagd naar de favorieten voor de rood-wit-blauwe trui bij de profs, komt Hanegraaf met de bekende namen. „Ik zie Teun van Vliet als de grootste favoriet. En Adrie van der Poel. Breukink en Rooks zullen ook wel kort eindigen, tja en dan krijg je vervolgens de horde met overige favorieten. Uit onze eigen ploeg heeft Frans Maassen de gröotste kans, volgens mij. Hoe we gaan rijden met de ploeg, weet ik nog niet. Dat horen we de avond voor de koers pas van Jan Raas. Eerst naar het voet ballen kijken." FRANK GOMMERS uit Phi lippine reed in een amateur- koers in het Belgische Basse- velde naar een tiende plaats. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent pakte een derde plaats in Schepdaal en zijn plaatsgenoot PATRICK VAN HULLE werd daar zeven tiende. JACKY FORTREI uit Bres- kens reed naar een tweede plaats in een juniorenkoers in Zomergem. RUDI RABOUT uit Zuidzande werd daar twintigste en nieuweling JEAN-PIERRE FORTREI uit Breskens pakte een twaalfde plcidtS. GUUS BARHORST en AR- ALD POLDERMAN, het tandemkoppel dat als favo riet van start gaat in de ko mende Tour de France van 19 tot en met 24 juli, wist in. Zwitserland twee zeges te be halen. In het nabij Bazel gele-: gen Allschwil wonnen de Zeeuws-Vlamingen een crite rium over 80 kilometer en ook, een klimwedstrijd in Tuggen - nabij Zurich - werd in winst omgezet. Daar finishte het tweetal met drie minuten] voorsprong op de concurren tie met daaronder de gehele: Europese top. JEAN-PIERRE FORTREI uit! Breskens behaalde een acht ste plaats bij de nieuwelingen' in Zomergem. Junioren: 1. R. Sestig (Ooster hout) 250 punten, 2. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 169, 3. J. Blij— levens (Oosterhout) 132, 4. M. Casteleyns (Steenbergen) 113, 5. E. van Meer (Oud-Gastel) 99,6. P. Konings (Roosendaal) 97, 7. H. Loonen (Breda) 87, 8. R. Wester beek (Prinsenbeek) 84, 9/10. R. Kroon (Oud-Gastel) en H. Neüs (Breda) 78, 11. R. Diepstraten (Gilze) 77, 12. L. Veeke (Ouden bosch) 75, 13/14. A. Pijnenburg (Oosterhout) en A. de Jong (St. Willebrord) 70, 15. M. van Hees (Zundert) 68. Nieuwelingen: 1. J. van de Klun- dert (Hoogerheide) 191 punten, 2. W. Maas (St. Willebrord) 168,3. R. Leeuw (Steenbergen) 128, 4. M. van Oord (Hank) 122, 5. J. van Cadzand (Westdorpe) 115, 6. M. Akkermans (Nw.-Vossemeer) 110, 7. P. Jongenelen (Ouden bosch) 102,8. S. van Boven (Axel) 96, 9. R. Boogaard ('s-Gravenpol- der) 95, 10. M. Verwij meren (Prinsenbeek) 94,11/12. R. Oomen (Etten-Leur) en R. Lybaert (Sluiskil) 86, 13. R. de Smit (IJ- zendijke) 77,14. E. van den Boom (Dongen) 76, 15. K. Broos (Roosendaal) 68. Amateurs: 1. N. van de Klundert (Hoogerheide) 331 punten, 2/3. J. de Crom (Hoogerheide) en R. Bij- vank (Westdorpe) 235, 4. P. Hee- ren (Sprundel) 203, 5. K. Jonkers (Oud-Gastel) 174, 6. R. van Vlim- meren (St. Willebrord) 153, 7. T. Fase (Oud-Vossemeer) 151, 8. V. Timmermans (Hoogerheide) 148, 9. H. Rovers (Roosendaal) 137,10. P. Mol ('s-Gravenpolder) 133, 11. P. Barten (Zevenbergen) 132, 12. M. de Baat (De Heen) 117, 13. P. Raas ('s-Heerenhoek) 104, 14. C. van de Corput (Ossendrecht) 101, 15. H. Akkermans (Zevenbergen) Van onze sportredactie ST.-JANSTEEN - Het wie- Iercomité De Sporters te St.-Jansteen heeft traditie getrouw de organisatie in handen van de koers die de laatste Steense kermisdag ivordt gehouden. Het betreft een avondcriterium voor amateurs, dat dinsdag 28 juni om zeven uur begint. Er hebben zich zestig amateurs aangemeld voor deze 100 kilo meter lange koers op een par koers van ruim 1600 meter je (60 ronden in totaal). De start is in de Wilhelminastraat en het parkoers loopt vervol gens via de Hoofdstraat, He- melstraat, Prins Hendrikstraat en Burgemeester IJsebaert- straat naar de finish in de Wil helminastraat. Het wielercomité De Spor ters is er in geslaagd een select rennersveld aan de start te krengen. Zeeuwse troeven zijn: Rob Bijvank, de onbetwiste fa voriet en prijsrijder uit West- Van onze atletiekmedewerker HULST - De inmiddels tra ditioneel geworden atle tiekontmoeting tussen de ploegen van Zeeland, de West-Brabantse Atletiek Combinatie (WBAC) en de afdeling Dordrecht, staat voor zaterdag 25 juni op het programma. Deze keer is de organisatie in handen van de afdeling Dor drecht op de accommodatie van de plaatselijke club Hercules. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Voor de Zeeuwse ploeg is het een probleem dat op dezelfde dag de finale van de districtcompetitie voor C- en D-junioren wordt afgewerkt. Daaraan nemen de junioren van AV'56, Marathon, Zeeland Sport en RKHAV deel. „Toch hebben we een uitstekende ploeg voor deze trialmeeting," aldus Hans Dhondt uit Hulst, die als vertegenwoordiger van de afdeling Zeeland mee naar Dordrecht gaat. Van onze tennismedewerker HULST - Na het wegvallen van Tim van Veldhoven is: Bernd van Quekelberghe in het Rijnaarttoernooi van Hulster Ambacht een waardige vervanger gebleken. Hij j plaatste zich voor de kwartfinales via een ruime 6-3 6-0- overwinning op Ronny de Jong. Hij treft bij de laatste acht Jean-Loup Deltour, die drie sets nodig had om Ed ward Bleijenberg te verslaan: 4-6 7-6-7-5. Erik Vereecken, de coureur uit St.-Jansteen, die er op gebrand is voor eigen publiek te ze gevieren. fotodestem/corj.deboer dorpe, Karei van Goethem uit Sluiskil, Antoine Goense uit Ovezande, Frank Geensen uit Terneuzen, Cyriel Hoefnagels uit Clinge, Harold d'Hondt uit Hulst, Heddy Nieuwdorp uit Yerseke, Ad Polak uit Hans- weert, Niek de Taeye uit Eede, Marco Uytdewilligen uit Ter- neuzen, sterke Erik Vereecken uit St.-Jansteen, die voor eigen publiek graag zal willen schit teren en Cor Vervaet, de routi nier uit Walsoorden. Vanuit Brabant komen sterke kleppers als John de Crom, Thijs Fase, Van Hooy- donk, Peter van der Klundert, Van Vlimmeren en Jonkers. Kortom, een deelnemersveld dat borg staat voor een interes sant koersverloop. Van onze sportmedewerker ZAAMSLAG - De lande lijke rij vereniging en pony club Luctor et Emergo uit Zaamslag houdt vrijdag 22 en zaterdag 23 juli voor de achtste maal het traditio nele concours concours hip- pique. Dat groots opgezette gebeuren wordt gehouden op het terrein van de fami lie Picavet aan de Kamper- seweg te Zaamslag. Ook nu zal de belangstelling van deelnemerszijde groot zijn. De organisatie rekent vrijdag op zo'n driehonderd deelne mers bij de pony's en verwacht zaterdag een kleine zeshonderd combinaties bij de paarden te mogen begroeten. Als attractief gebeuren, en om ook andere fa cetten van de paardesport te belichten, laat de organisatie het Nationale Ren en Pony Verbond uit Waasland een op treden verzorgen. Zaterdag middag brengt die organisatie een spectaculaire ren- en draf wedstrijd met pony's en paar den. Vrijdagmiddag neemt ook de Stichting Paardrijden Ge handicapten Zeeuwsch-Vlaan deren, op een aangepast par koers, aan het ponyconcours deel. Dat geburt op initiatief van de jeugdafdeling van Luc tor et Emergo. Ook nu zullen veel streek- ruiters actief zijn tijdens dit tweedaags hippisch festijn, maar ook de top ontbreekt niet. Zoals gebruikelijk in Zaamslag - al waren alle inschrijvingen nog niet binnen - zullen ver schillende ruiters in de Z2- klasse present zijn. Daaronder sterke Belgen, maar ook mag op de deelname van Simon den Exter, Peter Kommers en Tanja Kommers-Van Malsen gerekend worden. De tweede geplaatste Gyon As- selman in de C-categorie on dervond weinig tegenstand van Mario Leenhouwers: 6-1 6-2. Asselman komt in de kwartfi nales uit tegen Sjaak Koole, die nog niet een wedstrijd heeft ge speeld. Koole had' in de eerste ronde een bye en had vervol-;, gens een walk over door het te rugtreken van Sebastien Rot tier (oogblessure). Boven in het schema onder vond de als vierde geplaatste Evert van Kampen veel tegen stand van Kim Langeraert. Via 6-4 4-6 6-2 kwam hij in de kart- finale terecht. Onder in het schema plaatste Jan Willem Bartz zich via een moeizame 6- 3 7-6-overwinning op Dedlev Pieters bij de laatste acht. In het herenenkel D bereikte Hannie Langeraert uit Sas van Gent als eerste de halve finales. Hij versloeg met 6-1 6-1 Fred van Cauteren na in de voor gaande ronde een ruime 6-1 6- 0-zege op Robert Asselman be haald te hebben. rrn&wieveBlqo on UITSLAGEN Herenenkel D: derde ronde: Eddy Weemaes-Bart van Kampen 6-7 6- 1 6-2, Fred van Cauteren-Roland Renique 7-5 2-6 6-2, Cor Dey- Guido de Rechter 6-4 6-3. Herenenkel E: Wim Wuijts-Niek de Koster 6-3 6-4, Wally de Roos- Hans v.d. Klooster 6-2 6-1. Herendubbel C: Leenhouwers/van Quekelberghe-Deltour/van Re- mortel 6-2 6-1. Damesenkel E: Ineke Bonsel-Ma- ria Benjaminsen 6-0 6-0. Door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - In de regionale criteria voor amateurs is Rob Bijvank uit Westdorpe momenteel de te kloppen man. Zijn zegereeks is dit seizoen indrukwekkend. „Zelf sta ik er W van te kijken," aldus deze sympathieke Westdorpse rijwielhersteller. wekelijks de polder in te trek ken. Vader op zijn brommertje, fungerend als schijnwerper, waardoor plotselinge obstakels op tijd gezien konden worden, achter me aan. De zeges zijn zodoende dus het loon na de vele arbeid." Postcode: at 32,1017 PB Amsterdam. DS6 Rob Bijvank is zonder meer Kt van de regionale renners "iet kwaliteiten. Met name zijn aankomst is gevreesd. Toch ™°s de inmiddels 26-jarige «sstdorpenaar nimmer voor profavontuur. Een vaste lob verkoos hij boven een labiel Weierleven. Deze werkzaam heden noopten hem een keus te Haken. Kiezen tussen een volle werkweek en minder uren doorbrengen op het smalle za del of broodrijder worden. De smalle wielerbasis werd het met. Bijvank koos voor een normaal arbeidspatroon en liet sodoende vorig seizoen weten: R laat de klassiekers schieten Sa me toeleggen op criteria yan om en nabij de honderd ki- '®eter. Meer zit er niet in, om- ik trainingsuren tekort fm en zodoende aan die af- aden mijn handen vol ge- '°eg zal hebben." Vreemd was het daarom dat blonde Westdorpenaar in de dwjaarsklassiekers De Dor- "momloop in Rucphen en de Woop van de Bommeler- jaard als eerste over de meet •W*1)826 koersen gingen ten- over respectievelijk 140 m 1"0 kilometer. En dat was anmerkeiijk meer dan de "afgenomen koersen over nderd kilometer. Bijvank J'.dat, zoals hij uitlegt: „Aan heel de winter door blijven bairn atfen Hers 'en. Het op de fiets blijven wa tochtjes met trim- I - naar Breskens en het °°r met pa Gerrit twee keer Tussen de winst in de voor noemde klassiekers won Bij vank, tijdens de koers steeds herkenbaar aan zijn vuurrode pet, het criterium in Woens- drecht. En daarmee was zijn seizoenopening voortreffelijk te noemen. Na deze riante start bolde Bijvank, tot groot genoe gen van echtgenote Ingrid, in middels nog eens zes keer (IJ- zendijke, Sluis, Axel, Hulst, Vogelwaarde en Zuiddorpe) als eerste over de meet. Zeges die hem nog steeds verbazen. „Had men mij dat in het begin van het seizoen voorspeld, dan had ik er niets van geloofd. Zo hard het nu gaat, verbaast me nog steeds," aldus WV Zeeland renner Bijvank. Dat hij in deze zegereeks het geluk eveneens menigmaal aan zijn zijde heeft gehad, erkent Bijvank ten volle. „In Axel had ik onder andere het geluk dat mijn tube het net lang genoeg volhield. Was deze, zoals ge beurde na het passeren van de meet, eerder leeg gelopen, dan was ik gezien geweest. Geluk hoort er dus eveneens een beetje bij." Door deze zegereeks en dan Van onze atletiekmedewerker HULST - Het Hulsterse RKHAV komt met een vier tal A-junioren dit week einde in actie tijdens het nationale atletiekkam- pioenschap voor A-junioren in het Noordhollandse Krommenie. Met name Ivan Beck moet daar eremetaal in de wacht kumn- nen slepen. Bij het kogelstoten zou dat wel eens de hoogste plaats van het ereschavot kun nen zijn, terwijl ook bij het dis cuswerpen de kansen op een medaille erg groot zijn. Naast Beek komen ook Michel Geij- sels, Lorenzo Janssens en Lies- beth van Acker in actie. Geij- sels neemt deel aan de 200 en 400 meter, Janssens komt uit op Ivan Beck: medaille kan sen in Nederlands kam pioenschap te Krommenie. - fotodestem/corj.deboer de 400 meter en Liesbeth van Acker mag vier keer aantre den. De Absdaalse start op de 100 meter, het verspringen, ko gelstoten en discuswerpen. Van onze sportmedewerker EEDE - Wie klopt Rob Bijvank zondag 26 juli in de 'Acht van Eede'? dat lijkt een terechte vraag. De Westdorpenaar fietst momenteel van de ene naar de andere zege en maakt het seizoen van zijn leven door. Hij is dan ook de te kloppen man. Rob Bijvank, de Westdorpse coureur die uitkomt in het Nederlands kampioenschap. - foto de stem/cor j de boer. met name door de winst in de klassiekers, klasseerde Bijvank zich voor het zaterdag in Rhe- nen te verrijden Nederlands kampioenschap. Een nationaal kampioenschap waarvoor zijn WV Zeeland-ploeggenoten John de Corm en Anton van Putten zich eveneens plaatsten. Met drie man sterk is de for matie van Arnemuidenaar Kees de Ridder zodoende pre sent in deze 204 kilometer lange slijtageslag. Bijvank slaat zijn winstkansen echter niet hoog aan. Rob Bijvank: „Hoe mijn kansen liggen, weet ik pas tus sen de honderd en 150 kilome ter. In die periode vallen de klappen. Zit ik op dat moment niet stuk en kan ik dan de te kloppen mannen uit de ploeg van Van Aarle nog goed bijbe nen, dan liggen er mogelijkhe den. Temeer nu het parkoers vlakker is dan in voorgaande jaren in het Limburgse Geule." KLOETINGE - Michel Gorsse uit Kapelle is de fa voriet bij de heren Cl in het tennistoernooi van De Bon gerd in Kloetinge. Het toernooi, waarvoor 255 aanmeldingen werden ontvan gen, gaat maandag 27 juni offi cieel van start, maar door de grote belangstelling worden er zondag al verschillende par tijen gespeeld. Eric Eversdijk uit Goes neemt na Gorsse de tweede plaats op het schema in, terwijl Robert Lentink en Ha rold Schipper de plaatselijk fa vorieten zijn. Overige plaatsingen HD-C: 1. Lentink/Verhaagen, 2. Reijnhout/Schipper. DD-C: 1. Voeten/Voeten, 2. Ars/ Scholten. GD-C: 1. Mewiss/Versteeg, 2. Van Heemskerk/Lentink. HE-D1: 1. Chr. Hiensch, 2. W. Hoo- gerhuis. DE-D1: 1. M. Dominicus, 2. M. Hart. HE-D2: 1. H. Anrochte, 2. H. Me- wiss. DE-D2: 1. W. de Jager, 2. S. Ver- haagen. De 'Acht van Eede', in de vijfti ger jaren toen de befaamde wielerprofs naar het vlassers dorp kwamen, het bekendste wielerevenement in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, kwijnde de laatste jaren weg. Hoofdoorzaak daarvan was de datum op de kalender. Reden voor Johan Rootsaert en de overige medewerkers van het wielercomité Eede om dit sei zoen een andere datum aan te vragen. Het werd nu 26 juni en de 'Acht van Eede', aan zijn vijfendertigste uitgave toe, lijkt weer kerngezond. Een kleine vijftig'amateurs stuur den hun startkaart in met daaronder de plaatselijke favo rieten Niek de Taeye en Phi lippe Lampaert. Beiden zullen ongetwijfeld voor eigen pu bliek wat extra's willen laten zien, maar zullen terdege reke ning moeten houden met Rob Bijvank. De grootste concur renten voor Bijvank moeten gezocht worden naast de eerder genoemde De Taeye in het rijtje Heddy Nieuwdorp, Frank Gommers, Karei van Goethem, Frank Geensen en Conno van de Sande. De start van de 90 ki lometer lange wedstrijd is om 14.30 uur. Alle formaliteiten* worden verrricht in café Cam- brinus.

de Stem | 1988 | | pagina 17