Sommigen zijn te enthousiast' Veiligheidsman De Bakker: 'Pasje had toch zijn waarde' Tweede keus finale met eerste klas ploegen SPORT Studio Sport in teken van finale RINUS MICHELS WAARSCHUWT VOOR TE GROOT OPTIMISME Meespelen Bessonov onzeker Uk pESTEM SPORT 5 ZATERDAG 25 JUN11988 Arbiter Michel Vautrot door hartkwaal nooit voetballer Goedkope kaarten via Duitse radio 200 Arrestaties rond EK voetbal UNTERHACHING - De blessures onder de Ne derlands elftalspelers blijken mee te vallen. Gis terochtend werd het gezelschap in Unterhaching aan een training onderworpen en daarbij bleek dat een ieder in staat geacht wordt de finale te gen de Russen vanmiddag te kunnen spelen. Beker Laaste les Vermoeidheid Tweekampen Bikkelhard Voorbeeldig Fouten T26 j kaard na het verlies tegen de tenslotte.FOTO ANP graag voorspellingen over de toekomst. Maar we moeten vaststellen dat deze ploeg best wel jong is. Velen van dit team gaan door. Mits de vorm blijft en de andere omstandigheden zijn ook in orde, dan kunnen wij op dit Europees kampioen schap voortborduren. Maar nogmaals, eerst moeten we ons plaatsen voor dat wereldkam pioenschap in Italië", aldus de speler, wiens hart bepaald op de spreekwoordelijke moord kuil moet lijken. - foto anp tegen de Sovjet-voetballers. Maar de confrontatie met de Russische 'Sbornaja' boezemt hem geen angst ia „De Sov jets hebben pas laat getoond dat ze ook aanvallend kunnen voetballen. De andere wed strijden speelden ze vanuit de verdediging. Als ik de Russen tegen ons zag voetballen.... Ze deden helemaal niets, dat was toch schandalig! Ik denk niet dat ze in de finale weer zo verdedigend spelea Nee, ik ben niet echt onder de indruk van de Russen. We moeten al leen zorgen dat we niet zoveel balverlies lijden als de Italia nen in hun wedstijd tegen Rusland overkwam. Zij wis ten zich geen raad als twee, drie tegenstanders op hen af stormden. Toch is de oplos sing simpel. Als de Russen met zo veel mensen op de bal jagen, komen ze ergens an ders op het veld mankracht te kort. Dus daar moet de bal snel naar toe. We zullen veel met lange passes moeten wer ken. Inderdaad, dat is echt iets voor mijn broer Ronald. Ja, ik ben optimistisch over de finale. Al heeft iedereen in zijn achterhoofd zitten, dat het wel een zware klus wordt." Van onze speciale verslaggever MÜNCHEN - De Frans man Michel Vautrot, za terdag scheidrechter bij de finale om het Europees kampioenschap, heeft als gevolg van een hartkwaal zelf nooit gevoetbald. Bij de UEFA en FIFA staat hij sinds jaar en dag hoog aangeschreven. Tijdens het toernooi in West- Duitsland was Vautrot, van beroep inspecteur bij het mi nisterie van onderwijs, al eer der in München. Hij floot de groepswedstrijd West-Duits- land - Spanje (2-0). De 48-ja- rige Vautrot wordt bij Neder land - Sovjetunie geassisteerd door zijn landgenoten Gerard Biguet en Remy Harrel. Vautrot, even hartstochte lijk postzegelverzamelaar als voetballiefhebber, floot in 1973 zijn eerste duel in de hoogste afdeling van het Franse voetbal. Twee jaar la ter al kreeg hij de FIFA-bad- ge. Vautrot is er de man niet naar om als 'onzichtbare' ar biter over de velden te gaan. De spelleider is evenmin als veel van zijn collegas vrij te pleiten van ijdeltuiterij. Tijdens de eindronde om de wereldtitel in Spanje (1982) en het Europees kampioenschap in Frankrijk (1984) viel hij op door zijn strakke leiding. Twee jaar geleden werd Vau trot bij de selectie voor de eindronde van het wereld kampioenschap in Mexico evenwel gepasseerd ten gun ste van zijn landgnoot Quinot. HEILBRONN - Geschrokken van de abnormale prijzen, die wer den gevraagd én betaald voor kaartjes voor de finale van het Europees kampioenschap, heeft de al jaren in West-Duitsland wonende Hagenaar Guy Franquinet tot actie gebracht via een re gionaal radiostation in Heilbronn. Oproepen in een programma leverden dertien tickets op voor de wedstrijd Nederland - Sovjetunie. De reagerende luisteraars wa ren allen zelf van plan zaterdag naar München te gaan, maar wil den hun plaatsbewijzen tegen de aanschafprijs wel kwijt aan Ne derlandse supporters, op voorwaarde dat ze bijtijds werden afge haald. ïanonze speciale verslaggever MÜNCHEN - Het meespe- van Vladimir Bessonov, in de wedstrijd tegen Italië geblesseerd raakte aan de linkerknie, in de fi nale tegen Nederland is nog onzeker. De Sovjet-verdediger had gisteren nog steeds last van de blessure. Een definitieve be slissing zal pas vlak voor de wedstrijd worden genomen. Mocht Bessonov onvol doende fit blijken, dan zal de Sovjet-bondscoach voor de rechterkant een beroep doen op Anatoli Demjanenko. In de plaats van de voor een duel ge schorste voorstopper Oleg Koetsnetsov, die tegen Italië lijn tweede gele kaart kreeg, wordt waarschijnlijk Sergej Vermoedelijke opstelling Sovjet- ie: Dassajev; Bessonov of Dem- enko, Khidijatoelin, Baltatsja Rats; Alejnikov, Litovtsjenko, Zavarov en Mikhailitsjenko; Bela- wvof Gotsmanov en Protassov. BONN - De veiligheids maatregelen bij het Euro voetbalkampioenschap in West-Duitsland zijn vol- minister van binnen landse zaken Friedrich Zimmermann afdoende ge en. Bij het opmaken van de balans zei Zimmer mann gisteren in Bonn, dat liet gevreesde vandalisme voornamelijk is gekomen van randgroepen, die de voetbalsport alleen mis bruikten om de aandacht op zich te vestigen. Volgens de Westduitse minister is de veiligheid van de suppor- en de spelers geen moment in gevaar geweest. Binnen de poorten van de stadions hebben ®h geen ongeregeldheden voorgedaan. Zimmermann deelde mee fet in de twee weken van de ti telstrijd in totaal 1200 personen djn gearresteerd. „Dat aantal slinkt misschien wel hoog, maar moet worden gezien in relatie tot de massaliteit van bet toernooi, dat meer dan WO.OOO toeschouwers heeft ge- hokken", aldus Zimmermann. Donderdag nog vertoefden Erwin Koeman, zijn broer Ronald, Wim Kieft en Ruud Gullit even in de ziekenboeg. Hun spierblessures blijken echter mee te vallen. op je, als je in balbezit bent. Iedereen heeft kunnen zien hoe indrukwekkend de Italianen van de mat gespeeld zijn. Daarom moeten we oppassen. Aan de ene kant stimuleert ons eerdere verlies om er nu tegen aan te gaan. Aan de andere kant bespeur ik toch dat de winst op West-Duitsland som migen iets te enthousiast heeft gemaakt". Michels is bang dat concentra tieverlies Oranje in zijn laatste wedstrijd zal opbreken. „We zingen nu 'We are the cham pions', maar zover is het nog lang niet. Als we de concentra tie verliezen, hebben we geen schijn van kans tegen de Sov jets. Het wordt mijn afscheid, dus wil ik graag die beker win nen. Op zo'n manier kim je met opgeheven hoofd opstappen. Verder heb ik geen speciale ge voelens bij die finale. Mijn be sluit om elders te gaan werken, heb ik immers lang geleden al genomen". Gisterochtend tijdens de training en 's middags tijdens het bezoek aan het Olympia- stadion hield Michels de pers daarom zoveel mogelijk weg. „Steeds maar weer die came ra's in de buurt, dat haalt de jongens uit hun gewone doen. Ze gaan zich dan anders gedra gen en daar heb ik geen be hoefte aan". Op het scheiden van de markt, het was Michels laatste pers conferentie voor de finale, kon hij het niet nalaten nog even uit te halen naar de vader landse media. „Ik heb het te woord staan van jullie steeds als een noodzakelijk maar ver velend iets beschouwd. Sommi gen onder U beweren dat ik steeds geluk heb gehad, dat mijn successen me zijn aan ko men waaien door spelers als Gullit en Cruijff. Ik wil daar nog één ding op zeggen: een elftal draait nooit op een ster. Een vedette kan uitblinken als de rest om hem heen gebouwd wordt. Dat nu is het werk van een trainer. Daar wordt hij voor betaald. Zo, dit was mijn laatste les, en hij was nog gra tis ook". Vermoedelijke opstelling Neder land: Van Breukelen; Van Aerle, Ronald Koeman, Rijkaard en Van Tiggelen; Vanenburg, Wouters, Mühren en Erwin Koeman; Gullit en Van Basten. „Hun fysieke conditie is geen reden dit viertal niet op te stel len", verklaarde Rinus Michels gisteren in de sporthal van Un terhaching, waar hij de pers te woord stond, omdat het spe lershotel te klein is voor de da gelijkse invasie van journalis ten uit werkelijk alle windstre ken. Een opstelling maakte de bondscoach gewoontegetrouw niet bekend. Vrijwel zeker start hij echter met het be proefde basiselftal. Er bestaan onder de volgers van het Oran jecircus alleen twijfels over Arnold Mühren. De Volendam- mer vertoont duidelijke teke nen van vermoeidheid en heeft al te kennen gegeven dat de fi nale van vandaag wat hem be treft zijn laatste interland mag zijn. Volgens Michels staan van middag in het Olympiastadion de twee beste ploegen van het EK tegenover elkaar. „Ik ben onder de indruk gekomen van de Russen. Zij spelen een posi tieve stijl, waarin de wil om tweegevechten te winnen, sterk overheerst". Michels raakte er dezer dagen niet over uitgesproken. Het di recte duel om de bal, de strijd, het gevecht. De 'generaal' doet zijn bijnaam alle eer aan. Hij heeft uitgedokterd dat er per wedstrijd 300 keer onderling slag geleverd wordt om de bal. „Als je 200 keer zo'n duel wint, kun je de wedstrijd niet meer verliezen", is zijn stellige over tuiging. Vandaar dat hij erop hamert dat bij die tweekampen alle trucs uit de kast gehaald worden. Zijn eigen ploeg heeft in Ham burg bewezen van wanten te weten, maar de Russen hebben Michels op dat onderdeel even eens geïmponeerd. „Ze spelen bikkelhard en jagen agressief Rinus Michels (midden) spreekt zijn mannen toe tijdens de training, die leerde dat alle licht geblesseerde spelers inzetbaar zijn in de finale. - fotoanp Door Bert Willemsen UNTERHACHING - Voor Rob de Bakker heeft alle commotie en kritiek rond de kaartverkoop het Europees voetbalkam pioenschap niet kunnen vergallen. Daar voor is de veiligheidsfunctionaris van de KNVB te blij met het goede gedrag van de Oranje-fans en te trots op de prestaties van de Nederlandse ploeg. En de verkeerde toewijzingen van de kaarten in Nederland? De chaos in het KNVB-sportcen- trum in Zeist, toen daar de laatste toegangsbe wijzen van de hand werden gedaan? Het gekis sebis over de waarde - of het ontbreken daarvan - van het Oranje-pasje? Ach, dat is allemaal best meegevallen, vindt De Bakker. Als een door de wol geverfde politicus her haalt De Bakker vlot pratend nog eens alle ele menten uit het verweer van de KNVB. „Er zijn een paar dingen fout gegaan", wil hij wel toege ven. Maar de kaartverkoop in Zeist is achteraf ■goed afgelopen. De oorzaken van de problemen bij de verspreiding lagen bij het ingehuurde computerbedrijf en de Oranje-pasjes hadden toch hun waarde. De Bakker: „Vraag het maar na bij de politie in de steden, waar Nederland een wedstrijd heeft gespeeld. Bij ongeregeldhe den zouden Nederlanders zonder EK-pas zonder pardon het stadion uitgezet zijn". „Het publiek is goed aan zijn trekken geko men bij de drie groepswedstrijden", vindt De Bakker. Voor een groot gedeelte hadden de fans dat aan zichzelf te danken. Vele duizenden men sen kochten in West-Duitsland kaarten. Met de vermenging van supportersgroepen uit ver schillende landen als gevolg. Dat was nu juist waar de veiligheidsmensen erg bang voor wa ren. Vooral in Hamburg bij de halve finale tus sen Nederland en West-Duitsland zaten en ston den groepen fans uit beide landen door elkaar. In Gelsenkirchen gebeurde hetzelfde met Ne derlanders en Ieren. De Bakker: „Daar zijn ex tra maatregelen voor getroffen. Zoals het inzet ten van meer politiemensen, die speciale aan dacht aan deze moeilijke vakken besteedden. In de praktijk bleken de groepen toch gescheiden te gaan staan". De Bakker heeft medelijden met de Engelsen, die tijdens het EK de reputatie van hun aan hang nog verder zagen verslechteren. „Voor de Engelsen is het in dubbel opzicht een uiterst te leurstellend toernooi geweest. Niet alleen door de tegenvallende resultaten, maar ze zijn ook blijven zitten met het enorme probleem: hoe ko men we ooit weer Europa in? Want het waren toch Engelsen, naast vooral Duitsers, die zich buiten de stadions misdragen hebben. De be langrijkste zorg van de KNVB was: hoe voorko men we dat ons nationale team en onze clubs hetzelfde als de Engelse clubs overkomt? Geluk kig hebben zich nauwelijks incidenten met Ne derlanders voorgedaan. Het aantal arrestaties is op de vingers van één hand te tellen". „Dit EK-toernooi is goed voor het Neder landse voetbal", aldus de veiligheidsfunctiona ris. „Maar we moeten nu niet denken, dat het probleem van het voetbalvandalisme in Neder land uit de wereld is. De goede gang van zaken hier in Duitsland sluit ook niet uit dat bij wijze van spreken in september Heerenveen - Den Haag wordt verboden. Die illusie heb ik niet. Zo lang duurt de EK-roes niet". MÜNCHEN - De finale ?an het zesde Europees voetbalkampioenschap is tweede keus. Italië-West Duitsland genoot een week geleden nog de voorkeur Mj de internationale vol gers. Inmiddels is iedereen or wel van overtuigd dat 'de beste ploegen van het kwalitatief sterkste toer nooi aller tijden' vanmid dag om half vier aan de af trap staan. Euro '88, aangekondigd als het beste toernooi aller tijden, heeft zijn faam volledig waargemaakt en Nederland en de Sovjetunie zullen van- Middag een unieke prestatie [Toeten leveren de gemiddelde kwaliteit van het toernooi te overtreffen. Geen enkele wedstrijd eindigde doelpunt loos, in veertien EK-wedstrij den werd 32 keer de roos ge troffen. En de golven van en thousiasme rolden zelfs door t°t op het ereterras. De acties van de miljonairs in korte broek deed ministers, staats secretarissen en presidenten meedoen aan the wave. Op Italë-Spanje en Sovjetunie- Ierland na waren alle wed strijden uitverkocht. Dat 93 procent van alle kaarten de deur uitging, is ook al een re cord. Dat publiek heeft zich, op de Engelsen na, voorbeeldig ge dragen. Overal waar de hooli gans opdoken, verscheen de Duitse politie op oorlogssterk te. Ook de Duitse tegenhan gers lieten zich niet onbe tuigd. In Hamburg kwam het na West Duitsland-Nederland tot een barbaarse vechtpartij met de politie, maar die vech tersbazen hadden niets met het voetbal te maken. De aan- gereisde Nederlanders, Ieren, Italianen, Spanjaarden en Denen gedroegen zich in de trant van het voetbaltoernooi: feestelijk. Voetbaltechnisch was het toernooi van hoog gehalte. Al leen Denemarken stelde te leur, Engeland in mindere mate ook. Voor de opportunis ten uit Scandinavië, smaak makers op het EK van '84 en het WK van '86 was Euro '88 een toernooi te veel. De geest wilde wel, maar de benen konden niet meer. Engeland miste de kwaliteit en had de pech in een groep te spelen die twee finalisten opleverde. Ook Spanje overtuigde niet, zonder overigens slecht te spelen. Ierland verwierf zich de meeste sympathieën, maar die waren meer gestoeld op het fenomeen uderdog dan op ware klasse. West-Duitsland verkeerde in alle welstand na de winst in groep I, maar kwam kwali teit te kort ten opzichte van Italië, Nederland en de Sov jetunie. Het spel van de Ita lianen stond model voor Euro 88. Het jongste EK-elftal, dat zich voorbereidt op het WK van 1990 in eigen land, heeft in het spoor van landskam pioen AC Milan eindelijk be grepen dat 'proberen te win nen' leuker is dan 'niet verlie ten'. De loftuitingen voor de ploeg betekenden overigens ook meteen de doodsteek, want in de wedstrijd van de waarheid - tegen de Sovjets - gaven de Italianen niet thuis. Ze waren met hun gedachten al bij de finale. De arbitrage op het EK gaf weer de nodige stof tot napra ten. Niet alleen dat de scherpe regels van de gisteren afge zette scheidsrechtersbaas dr. Heinz Gerö niet werden nage leefd, er werden bovendien veel fouten gemaakt. Neder land heeft daarvan het meest geprofiteerd. Gerö wilde de technische spelers bescher men en meer snelheid in het spel brengen. Zijn scheids- rechterscommissie nodigde echter louter vrienden van de voordeelregel uit. Nadat Gerö in het openbaar zijn scheids rechters verwijten had ge maakt, werd hij gisteren weg gestemd na een Italiaanse lobby. Een ster zoals Diego Ar mando Maradona op de Mexi caanse Mundial geworden is, heeft Euro '88 niet opgeleverd. Ook Ruud Gullit niet. De Su perster van wie alles ver wacht werd, stelde zich op in dienst van de ploeg. „Wie dat kan, is de ware vedette. En geen door volk en media uit geroepen ster", loofde de doorgaans kritische Sovjet- trainer Valeri Lobanovksi. Met de Sovjetunie en Ne derland hebben de opwin dendste en best georgani seerde ploegen de finale be reikt. Zelden wilde trappen, zoals bij de Ieren en Duitsers, een logische spelopbouw en flitsende demarrages, die de beste schutters van het toer nooi opleverden, Van Basten en Protassov. De KNVB bleef organisato risch mijlen achter bij het spelpeil van de beste spelers onder de één miljoen leden. De onbenullige pasjesregel en de treurige organisatie bij de kaartenverdeling tekenen het amateurisme binnen de bond ten voeten uit. Mocht Oranje onverhoopt Europees kam pioen worden, dan lijkt het uitgesloten dat de bond de po sitieve werking ervan uitbuit. En dat is precies de reden waarom Rinus Michels van middag voor het laatst op de bank zit en Johan Cruijff naar Barcelona is uitgewe ken. Vrijdag 24 juni De dag voor de grote slag in München. Ook ik word een beetje nerveus. Gelukkig is de hemel azuurblauw. Zo zien je alles een stuk optimisti scher. Ik luister tijdens het ontbijt naar een ra dio-interview met Dett- mar Cramer, de Duitse voetbalprofessor. Hij geeft toe dat Nederland veel ver der is in zijn voetbalont wikkeling dan Duitsland. Hij zegt ook: „De Neder landse topspelers hebben geleerd een duel te winnen en ze kunnen zowel in de aanval als in de verdedi ging spelen". Bij de vraag wie de finale wint, houdt hij een slag om de arm. „Fifty-fifty", antwoordt hij diploma tiek. Ik denk er net zo over. De telefoon rinkelt thuis onophoudelijk. In alle vroegte hengelen kennis sen uit Nederland naar kaartjes voor de finale. Sjaak Swart is er een van. Er belt zelfs een relatie op vanuit Zuid-Frankrijk. Hij is daar op vakantie. „Als ik kaartjes van je krijg, rij ik nu naar Mün chen en zondag weer terug naar Frankrijk". Hij pro beert mij zover te krijgen dat ik stad en land beweeg om nog iets voor hem te regelen. Een journalist van Die Welt meldt zich ook nog. Hij vraagt naar mijn kwa lificaties van elke Oranje speler afzonderlijk. Ik wimpel hem af. Ik doe daaraan niet mee. Ik moet me, door al die telefonades, haasten om op tijd op mijn werk te zijn. Om tien uur sta ik weer op het trainingsveld van VfB Stuttgart. Ik probeer met de spelers iets uit dat ik heb afgekeken van de Rus sen. Ook trainers moeten nieuwe ontwikkelingen in het vak meteen onderken nen. Ik doe een spelletje van vijf tegen vijf, waarbij slechts vier verdedigers als zodanig mogen opereren. De vijfde moet steeds aan speelbaar zijn in de diepte. Zo gauw de vier verdedi gers de bal afpakken, moet de vijfde verdediger aan gespeeld worden. Daarna worden de aanvallers ver dedigers, waarbij een man zich weer buiten het strijdgewoel houdt. Zo doen de Russen hun war- ming-up. Dit kun je in tensiveren en dan wordt het een trainingsvorm. Ik weet nu ook hoe je het pressing voetbal van de Russen kunt ontregelen. Heel eenvoudig als je het ziet en weet, maar ik houd dit nog voor mezelf. Noem het maar het geheim van de smid. Martin Hegele, een jour nalist van Der Stern, in terviewt me tijdens de middagpauze. Zijn eerste vraag luidt: „Hoe voelt het voor een Nederlander aan op dit moment in Duits land te zijn? Mijn ant woord: „Dat Oranje het zo goed doet tijdens dit EK, DOOR ARIE HAAN straalt natuurlijk op iedere Nederlander af die hier woont en werkt". Ik werk me uit de naad tij dens de middagtraining. Ik moet nog te veel kilo's meesjouwen. Ik doe ook mee aan een partijtje van acht tegen acht. Na de trai ning rijd ik naar Böblin- gen. Mijn zoon Arvid komt er in actie in het elftal van de C-junioren van VfB Stuttgart tegen een Zweeds team. Stuttgart win met 2-1. In de avonduren bespreek ik thuis, in familiekring, de kansen van Nederland tegen Rusland. Ik heb nog steeds de indruk dat de Russen met zuinig voetbal de halve finale wilden be reiken. Daarna zijn ze pas echt gaan voetballen. De eerste drie wedstrijden hebben ze de rem erop ge zet. Dat verklaart wellicht hun achterstand tegen Ier land, omdat ze toch al ge wonnen hadden van Ne derland. Omdat ze condi tioneel sowieso sterk zijn, zal regen in München in het voordeel zijn van de Russen. Regen zorgt voor veel zuurstof in de lucht, net zoals woensdagavond in Stuttgart. En op een nat veld loopt de bal snel. Hoe de finale ook afloopt, het verschil tussen misluk king en succes is het ver schil tussen bijna en pre cies. Ik vraag me wel af wat Ne derland doet als het weer tegen Rusland op achter stand komt? In de lucht is Rusland defensief veel te sterk. En nog iets om over na te denken: tegen Rus land speelde Michels al leen met Bosman. 1-0 ach ter. Invaller Van Basten kon dat niet meer recht zetten. Tegen Engeland al leen van Basten in de ba sis, 1-1. Kieft komt, 3-1 voor Oranje. Ierland, een duel dat gewonnen moet worden, ziet alleen van Basten. Dan worden Kieft en Bosman ingezet en Oranje dwingt alsnog een halvefinaleplaats af, Kieft 1-0. Duitsland. Weer alleen Van Basten, 1-0 achter. Kieft komt erin en het wordt 2-1. Een aardige taktiek vind ik dat. Alleen tegen de Russen is die ge vaarlijk. Maar zolang ik niet op de stoel zit van Mi chels, is het gemakkelijk om iets te zeggen. Ga ik af op hetgeen ik gezien heb, dan moet ik concluderen dat het moeilijk wordt te gen Rusland. Maar voetbal blijft voetbal. Ik hoop dat Oranje er nog een schepje bovenop gooit, want ik ga alleen naar München om Oranje te zien winnen. OP TELEVISIE Van onze sportredactie HILVERSUM - Het komend weekeinde staat Studio Sport voornamelijk in het teken van de finale Neder land-Sovjetunie. De uitzending op Nederland 3 begint zaterdag om 12.00 uur en duurt tot 18.45 uur, of bij ver lenging tot 19.20 uur. Te gast in de studio zijn onder ande ren Rob Rensenbrink, Herman Kuiphof, Freek de Jonge en Martin Koeman, de vader van Erwin en Ronald. Behalve aan voetbal en de daarbij behorende sfeerteke ningen en gasten is er ook nog aandacht voor de Nederlandse kampioenschappen wielrennen voor amateurs in Rheden. In de avonduitzending van Studio Sport om 21.45 uur aan dacht voor de afloop van de fi nale, alsmede wielrennen en de TT in Assen. Behalve Studio Sport is ook Veronica in Mün chen aanwezig. Via Nederland 2 is om 21.00 uur een recht streeks verslag te zien, met on der meer interviews met spe lers en een sfeertekening. Zondag besteedt Studio Sport om 12.00 uur op Neder land 3 rechtstreeks aandacht aan de aankomst van het Ne derlands elftal op het vliegveld van Eindhoven. Aansluitend de laatste uitzending van dit sei zoen van Het Capitool en ver volgens wederom een recht streeks verslag van een rond vaart van het Nederlands elftal door de grachten van Amster dam. In de t avonduitzending om Rensenbrink.in de stu dio. 19.15 uur wordt door Studio Sport aandacht besteed aan het wereldkampioenschap motor cross, roeien om de Holland Be ker, de Grand Prix van de Lage Landen op Duindigt en een te rugblik op het Europees kam pioenschap voetbal, alsmede op het Nederlands kampioenschap wielrennen voor profs.

de Stem | 1988 | | pagina 13