flMBLEDON IS VOORBIJ VOOR JOHN McENROE Ehlvest: de sensatie van Belfort Helmut Wechselberger wint Ronde van Zwitserland Jury afzijdig bij préface Tour PARTEM SPORT 2 VRIJDAG 24 JUN11988 T19 LONDEN - Wie een week of wat geleden voor- Speld zou hebben dat er op Wimbledon twee Ne derlanders verder zouden komen dan John IcEnroe, zou ter plekke een verwij sbrief voor de sychiater gekregen hebben. Wimbledon belfort (ANP) - Jaan Ehlvest "t verrassend de leiding geno- "i® in het wereldbeker-schaak toernooi in Belfort. De 25-jarige 8'ootmeester uit Tallinn versloeg donderdag in de achtste ronde de Zweed Andersson in negentien zet ten, Omdat wereldkampioen Kas parov tegen Hjartarsson in tijdnood ®n huizenhoog gewonnen positie j glippen en moest berusten in re- kwam de Estlander een halfje ivoor. NK Altobelli stopt als international SVV krijgt alsnog licentie Reintsema naar tweede plaats KNSB-praeses Meijer treedt af Lewina wint eerste dampartij Simpele zege Pirates in Parma Francis Severeyns toch naar Pisa Burnett wint Formule 1-klasse Zege Van Bladels in Kieler Week Gerhard Aigner opvolger Bangerter De Treffers en DOSK weer gelijk Johan Capiot wint in Nieuw-Vennep ZÜRICH (ANP) - Helmut Wechsel berger, 35 jaar oud en sinds een jaar I setni-neoprof, heeft de 52ste Ronde van Zwitserland gewonnen, de laat- voorbereiding op de Tour de I France. ne bankemployee uit Innsbruck liet l ach op weg naar Zürich in de tiende etappe, die werd gewonnen door de in Nederlandse dienst (Peter Post) rij de Zwitserse sprinter Urs Freuler, uvt meer verrassen door de Canadees I «eve Bauer, dan wel de Portugees Aca- [cioda Silva. Hij werd, na Max Bulla in 1953, de tweede Oostenrijker, die deze wedstrijd op zijn erelijst liet bijschrij- I ven. De voormalige skieër, die pas op zijn 25ste begon met wielrennen, zorgde daarmee voor de grootste verrassing in het seizoen tot dusverre. De opvolger van Andrew Hampsten, die de laatste twee edities van 'Zwitserland' had ge wonnen, veroverde in de derde etappe de leiderstrui, nadat hij samen met veertien medevluchters meer dan een kwartier won op het peloton. Wechsel berger liet zich niet meer uit 'zijn' trui rijden. Niet in de individuele tijdrit, niet in twee zware bergetappes, waarin hij de schade beperkt wist te houden. In de laatste etappe kwam het peloton donderdag massaal in Zürich aan de streep. Urs Freuler toonde zich op de Oerlikon-baan de rapste en bracht daarmee zijn totaalaantal overwinnin gen in Zwitserse ronden op acht. Alleen de Belgen Roger de Vlaeminck en Mi chel Pollentier kunnen in Zwitserland bogen op een dergelijke staat van dienst. Zonder slag of stoot kwam de winst van Freuler overigens niet tot stand. Zijn landgenoot Stephan Joho beschul digde hem van gooi- en smijtwerk bij de aankomst en deed zijn beklag bij de ju ry. Na ampel beraad besloot die echter de klacht af te wijzen. Uitslag tiende etappe: 1. Freuler (Zwi) 180 kilometer in 4.18.09,2. Joho (Zwi), 3. Da Silva (Por), 4. Fondriest (Ita), 5. Anderson (Aus), 6. Goessens (Bel), 7. De Neut (Bel), 8. Eberli (Zwi), 9. Dhaenens (Bel), 10. Mutter (Zwi), 11. Van Leeuwe (Bel), 12. Achermann (Zwi), 13. De Clercq (Bel), 14. Pedretti (Zwi), 15. Hodge (Aus), 18. Schalkers, 25. Rooks, 26. Talen, 31. Lubberding, 33. Jac van der Poel, 35. Theu- nisse, 40. Kleinsman, 57. Van Rijen, 67. Ha- rings, 70. Van Wijk, 72. Luykx, 76. Steven- haagen, 85. Siemons allen dezelfde tijd als Freuler, 89. Bogers op 1.14. Eindklassement: 1. Wechselberger (Oos), 2. Bauer (Can) op 1.25, 3. Da Silva op 1.44, 4. Jarmann (Zwi) op 2.33,5. Robeet (Bel) op 4.09, 6. Cesarini (Ita) op 8.40, 7. Gianetti (Ita) op 9.05, 8. Fuchs (Zwi) op 10.19, 9. Van Lancker (Bel) op 10.42, 10. Ruttimann (Zwi) op 11.09, 11. Breu (Zwi) op 12.12,12. Lubberding (Ned) op 12.29,13. Leclercq op 13.57,14. Siboni (Ita) op 14.54,15. Roosen (Bel) op 15.56,17. Rooks op 17.07,19. Van Wijk op 22.09, 21. Theunisse op 28.27,61. Stevenhaagen op 55.43,70. Luykx op 1.03.46, 72. Habets op 1.04.36, 74. Schalkers op 1.07.16,75. Van der Poel op 1.08.39,78. Siemons op 1.15.42, 79. Harings op 1.17.04, 82. Van de Vijver op 1.18.50, 84. Kleinsman op 1.21.23,87. Bogers op 1.31.02,88. Talen op 1.37.07. Helmut Wechselberger verrassing - FOTO ANP nstander, dat kan alleen computer", vindt hij. ■audino wordt misschien nenkort geruild voor Tho- Berthold, die nu bij Ver speelt. Berthold is ook international. Hij wil en i weg bij zijn Italiaanse j. Gaudino (21) wil echter een jaar bij Stuttgart ven om te leren. dens de lunchpauze hoor van de secretaresse van de b dat veel mensen uit Ne land bellen. Zij willen via nog kaartjes voor de fi le bemachtigen. Ik kan ter niemand meer helpen. ar ik hoor ook dat voor •l Oranje-fans het EK- •rnooi eigenlijk al uoorbij ;n niet meer stuk kan, wat ook gebeurt. De Duitsers n verslagen en dat wapen- t bestond tot voor kort bij n alleen in een mooie oom. Alles wat Oranje za- •dag nog bereikt, is mee ge- men, zo proef ik de stem- ng in mijn vaderland. iar ik denk er anders over: ijn generatie heeft twee- ïal in en tegen het gastland oeten spelen voor de we- Idtitel en beide keren verlo- n. Voor het eerst speelt anje zaterdag tegen een idere gast in een finale. Een lieke kans om de mythe van ■t Oranje van 1974 een tsje-pietsje af te zwakken. e middag training bestaat t allerlei loopoefeningen, •n uur lang. Ik kijk toe en mtroleer of iedereen mijn ainingsprogramma tijdens vakantie heeft afgewerkt ben tevreden over hetgeen ozie. Oosting ontmoet Wilander Toch staan Michiel Schapers en Menno Oosting in de derde ronde van 'The Championships' en is John McEn roe in zijn eerste optreden na een afwezigheid van drie jaar niet verder gekomen dan één enkele winstpartij ihapers verschafte zich al op lag een startbewijs te- i Ivan Lendl, Oosting ver- steg gisteren de Nieuwzeelan- r Kelly Evernden (4-6 7-6 (7- 5)6-4 3-6 6-1) en kruist nu het [ad van Mats Wilander en McEnroe ging onderuit egen Wally Masur: 7-5 7-6 (7- 116-3. Wie in Londen de kans heeft en om McEnroe te mo gen aanschouwen, heeft con- int het gevoel gehad dat hij jaar een koorddanser zat te n. Valt hij wel of valt hij ijliet? Met andere woorden: de Newyorker erin om jjn nieuwe imago van keurige huisvader in stand te houden of pat hij weer volledig door het lint als de zaken niet naar wens door Léon Krijnen |v word geïnformeerd over de ersconferentie van de Russi- :he trainer Lobanovski in ellingen-Ruit. De reporter ertelt dat hij voor het eerst rg open is. Ik zeg dat hij dat ooit zal zijn. Ik weet dat hij es trainingsblokken heeft, lechts vier ervan zijn he iend. De andere twee geeft .ij nooit prijs. Ook nu doet ,ij dus niet aan glasnost. Lo banovski geeft wel toe dat hi) ias zaterdagmorgen, als hij ia een medisch onderzoek oeet of alle spelers fit genoeg ijn, beslist of Rusland op- lieuw fore-checking en pres ing zal spelen. k geef na de training een uur lurend interview aan het Ne- lerlandse vakblad 'De Voet- ?altrainer'. Ik geef enkele in drukken prijs over dit toer- tooi. Euro'88 is tot nu toe voor mij het beste Europese toer nooi, dat ik ooit heb gezien. En wie weet wat we zater dag in München nog zullen zien? veel mensen teleurstellen. I" aats van drieduizend tickets ij gen we er honderdvijftig' at is toch treurig gewoon." Ook het spelershotel van ranje, hotel Huber in Unter- aching, wordt belaagd doof aartenjagers. Daar is volgc® Eficiële mededelingen echte' iets meer te halen. Wie edstrijd Nederland - Sovjet- nie wil bijwonen, zal op <ie onnefooi naar Beieren loeten reizen. Soms levert da» isultaat op. Eén van de geluK- igen is Winny Bogers uit Br«' a. Hij dook gisteren al iünchen op en bleek zowel te lunchen zelf als in Stuttga'' eet te hebben gehad. „Ik he» u vijftien kaartjes bij elkaa' escharreld. Dg goedkoopSt ijn al honderd gulden, niaf at valt nog mee voor 2° vedstrijd", aldus de Breda- laar. „Maar ik blijf hier de ka nende dagen en hoop nog h®1 en en ander los te kunne" leuteren. Ik verwacht name* ijk een hoop vrienden, die alteb naai het stadion in moeten lat gebeurt, hoe dan ook..." i Die vraag werd drie weken jtleden in Parijs al gedeeltelijk ntwoord, toen hij tegen lendl in de tie-break van de jweede set door een lijnrechter oor werd aangenaaid. Hij trloor daardoor die tweede jet, zodat het 2-0 werd in plaats 11-1, en daarmee uiteinde- Ik ook dat duel, maar hij bleef ft netjes gedragen. Alsof de duvel ermee speel- gisteren was het van het- ilfde laken een pak. Een on- ergeeflijke blunder van een ijnrechter en McEnroe raakte t tie-break en daarmee de t set kwijt: 0-2 in plaats 11-1. Ook op dat moment hij zich als een misdie- t gedragen. Na afloop stak Ij de hand zelfs tot het oksel in boezem. „Zoals ik van- lag gespeeld heb, was een fluiting", aldus McEnroe, i deze manier kan ik niet een damestoernooi win- Het stonk gewoon, zo tcht was het. Die fouten van i lijnrechters waren onver- ijk, maar op de uitslag en ze niet veel invloed ge- td, Masur speelde degelijk, maar ook niet meer dan dat. Ik zou vandaag echter van ieder een verloren hebben, zonder hem overigens te kort te doen." Masur, een 25-jarige inwo ner van de Australische hoofd stad Canberra, had zelf drom mels goed in de gaten hoe de vork in de steel stak. Even wilde hij een gat in de lucht springen op het moment dat hij gewonnen had, vervolgens rea liseerde hij zich hoe hij gewon nen had en van wie en gaf hij de baltovenaar van weleer een ingetogen hand. Alsof hij zich schaamde tegenover het monu ment. Zowel in Londen als in Pa rijs heeft McEnroe zich de af gelopen weken onsterfelijk po pulair gemaakt, maar zijn spel is het vooralsnog niet ten goede gekomen. Zo goed als de Pietje Bel van weleer speelde, zo slecht speelt het Brave Boontje vandaag de dag. De tovenaar heeft zijn boze streken afge leerd, maar daarmee zijn ook de magische krachten uit zijn staf gevloeid. Een tijdperk lijkt definitief afgelopen te zijn. Menno Oosting werd bijna twee weken geleden door bondscoach Stanley Franker uit het Davis Cup-team ge knikkerd vanwege een in de ogen van Franker hinderend gebrek aan inzet. Tien dagen na dato staat Oosting in de derde ronde op Wimbledon, waarin Mats Wilander zijn te genstander is.Oosting versloeg gisteren de langharige Evern- De Australische tennisser Wally Masur in actie tijdens zijn partij tegen John McEnroe. - FOTO ANP den in een rommelige vijfset ter, die iets meer dan drie uur in beslag nam en waarna Evernden het verbaal aan de stok kreeg met een landgenote. Die bemoeide zich met het ge geven, dat Evernden na afloop Oosting met duidelijke tegen zin een slap handje gaf zonder verder iets te zeggen. „Kom op, lummel", schreeuwde het vrouwtje, „geef hem een fat soenlijke hand, zoals het hoort." Waarna Evernden, die het tijdens de partij al enkele malen aan de stok gehad had met Oosting over ballen die al dan niet in waren, een luid keelse discussie met die voor vechtster van goede zeden aan ging. Oosting heeft een beetje last van pleinvrees. Hij mag nu te gen Wilander, maar, als het aan hem ligt, liever niet op het centre-court, en trouwens ook liever niet op zaterdagmiddag. Het centre-court vindt hij een beetje te groot, zodat hij wel eens de weg kwijt zou kunnen raken, en zaterdagmiddag staat de EK-finale op het pro gramma. Die wil Oosting graag zien. Voetbal, en vooral het Ne derlands elftal, is volgens hem 'het bittere einde', en als hij al les over zou kunnen doen, zou hij liever als voetballer begin nen. Het wedstrijdsecretariaat van Wimbledon zal aan de wensen van Oosting waar schijnlijk niet al te veel aan dacht besteden. Regen en wind daargelaten staat zijn partij te gen Wilander zaterdagmiddag op het programma en de num mer twee van het toernooi zal heus niet op een bijbaan weg gestopt worden. Oosting zal het voetbalspektakel waarschijn- lij k op video moeten bekij ken. Aan de aspiraties van Hester Witvoet werd gisteren door Sylvia Hanika een einde ge maakt. De Westduitse versloeg de speelster uit Driebergen in iets minder dan een uur: 6-1 6- 3. UITSLAGEN Herenenkelspel: tweede ronde: Je- len (WD1) - Meinecke (WD1) 6-16-1 6-4, Mecir (Tsj) - Volkov (Sov) 6-2 6-4 6-4, Grabb (VSt) - Jarryd (Zwe) 3-6 7-6 6-3 6-0, Connors (VSt) - Steltenberg (Aus) 7-6 6-3 6-3, Ed- berg (Zwe) - Reneberg (VSt) 6-3 7- 6 5-7 6-2, Youl (Aus) - Botfield (GBr) 6-2 6-3 6-4, Oosting (Ned) - Evernden (NZ1) 4-6 7-6 6-4 3-6 6-1, Wilander (Zwe) - Michibata (Can) 6-2 7-6 6-4, Acuna (Chi) - Pate (VSt) 3-6 5-7 7-6 7-6 6-4, Rostagno (VSt) - Davis (VSt) 6-2 6-3 6-7 4-6 6-4, Kuhnen (WD1) - Hlasek (Zwi) 7-6 5-7 4-6 6-1 6-4, Seguso (VSt) - Bates (GBr) 6-7 6-3 6-2 6-4, Flach (VSt) - Berger (VSt) 7-5 6-1 6-4, Korda (Tsj) - Sanchez (Spa) 7-6 6-3 3-6 0-6 6-1, Zivojinovic (Joe) - Ross (VSt) 6-4 6-4 6-4, Masur (Aus) - McEnroe (VSt) 7-5 7-6 6-3. Damesenkelspel: tweede ronde: Phelps (VSt) - Loosemoore (GBr) 6-1 6-1, Shriver (VSt) - Parkho- menko (Sov) 6-3 6-4, Reinach (ZAf) - Jolissaint (Zwi) 6-1 6-4, Inoue (Jap) - Gomer (GBr) 6-4 6-2, Savts- jenko (Sov) - Yanagi (Jap) 7-6 6-3, Adams (VSt) - Tauziat (Fra) 2-6 6- 4 6-4, Salmon (GBr) - Villagran (Arg) 6-7 6-1 6-2, Rehe (VSt) - O'N eill (Aus) 4-6 6-1 6-4, Navratilova (VSt) - Hakami (VSt) 6-2 6-1, Zve- reva (Sov) - Fendick (VSt) 6-3 6-3, Fernandez (VSt) - Meshki (Sov) 6-1 7-5, Schimper (ZAf) - Magers (VSt) 6-4 7-6, Cordwell (NZ1) - Meier (WD1) 6-1 5-7 6-4, Tanvier (Fra) - Gurney (VSt) 6-3 6-2, Evert (VSt) - Singer (WD1) 6-4 3-6 6-3, Fairbank (ZAf) - Durie (GBr) 6-2 1-6 7-5, Sa- batini (Arg) - Zrubakova (Tsj) 6-4 6-3, Hanika (WD1) - Witvoet (Ned) 6-1 6-3, Sukova (Tsj) - Novotna (Tsj) 6-2 6-2, McNeil (VSt) - Sloane (VSt) 6-7 6-4 6-4. Herendubbelspel: eerste ronde: Dyke/Nijssen (Aus/Ned) - Bas- ham/ Jensen (VSt) 7-6 (7-4) 6-4 3-6 7-6 (7-3), Pawsat/Svantesson (VSt/Zwe) - Schapers/Limberger (Ned/Oos) 7-6 (7-0) 7-6 (7-2) 1-6 2-6 6-3. Damesdubbelspel: eerste ronde: Novotna/Suire (Tsj/Fra) - Bak- kum/Schultz (Ned) 6-3 6-4, Wit voet/Anne Minter (Ned/Aus) - An na-Maria Fernandez/Richardson (VSt/NZe) 6-0 6-3. ZNvest heeft een bescheiden rating van Op basis daarvan moet hij in Bel- tort 6ü punten scoren. Na acht ronden ieeft hij al 6 punten. Het gevolg van her overwinningen en vier remises. he jonge grootmeester uit de geboor- estad van Keres brak in de schaakwe- pas vorig j aar door. In 1982 werd hij Groningen weliswaar Europees iajgdkampioen, maar hij gaf er de v»rkeur aan zijn studie psychologie te 'oltooien, alvorens zich beroepsmatig JP schaken toe te leggen. Twee jaar ge- Wen werd hij in het mini-wereldkam- Pioenschap om de Russische titel derde. sis daarvan werd hij in 1987 uitge- jhhden naar het interzone-toernooi in - Joegoslavische plaats Szirak, dat hij Mn naam bracht. Daardoor plaatste Ifl) zich voor de kandidatenmatches in het Canadese Saint-John, waar hij ver loor van zijn landgenoot Joesoepov. In Belfort is Ehlvest de sensatie van het toernooi. In de achtste ronde profi teerde hij van een blunder van Anders son. De verdedigingskunstenaar uit Zweden haalde de volgorden van twee zetten door elkaar en werd gedwongen na 19 zetten op te geven. Kasparov drukte de IJslander Hjar tarsson langzaam maar zeker van het bord, maar deed in de tijdnoodfase min der geslaagde zetten, waardoor de IJs lander met eeuwig schaak kon ontsnap pen. Karpov versloeg Beljavski op zijn bekende sluip-door-kruip-door-me- thode en Short brak af tegen Ljubojevic met twee pionnen meer. Spasski ging na een half uur tennis sen, remise tegen Sokolov, Ribli volgde een kwartier later en Jan Timman knoopte met zwart in een nimzo-indiër de Cubaan Nogueiras elegant op. De Amsterdammer, die in de ochtend zijn hangpartij tegen Joesoepov, ondanks een pion meer, remise gaf, speelde zeer agressief en nauwkeurig. Nogueiras verdedigde zich lang goed, maar moest zich desondanks overgeven. Door zijn tweede overwinning verliet Timman de laatste plaats. UITSLAGEN Afgebroken partij zevende ronde: Timman - Joesoepov Vt-Vt. Achtste ronde: Karpov (Sov) - Beljavski (Sov) 1-0, Ehlvest (Sov) - Andersson (Zwe) 1- 0; Short (GBr) - Ljubojevic (Joe) afg., Kaspa rov (Sov) - Hjartarsson (IJs) Vt-Vt, Sokolov (Sov) - Spasski (Fra) Vt-Vt, Joesoepov (Sov) - Speelman (GBr) Vt-Vt, Nogueiras (Cub) - Timman (Ned) 0-1, Ribli (Hon) - Hübner (WD1) Vt-Vt. Stand na acht ronden: 1. Ehlvest 6 punten, 2. Kasparov 5%, 3. Karpov 5,4. Sokolov, Spass ki, Hübner 4%7. Ribli 4,8. Ljubojevic 3Vt 1 afg., 9. Joesoepov, Speelman, Andersson, Bel javski 3Vt, 13. Short 3 1 afg., 14. Timman, Hjartarsson 3,16. Nogueiras 2%. Rudy Douven heeft twee ronden voor het einde van de nationale titelstrijd schaken gezelschap aan de kop gekre gen van Van der Sterren. Douven hield met wit Van der Wiel op remise. Van der Sterren versloeg met zwart De Boer. Het duo wordt op een half punt gevolgd door Van der Wiel. In de vijf uur durende partij tussen Douven en Van der Wiel werd het even wicht nooit verbroken. Remise was de logische uitkomst. Van der Sterren slaagde er in met zwart een hakketak- kerig duel tegen De Boer in winst om te zetten. Uitslagen negende ronde: Douven - Van der Wiel Vt-Vt, De Boer - Van der Sterren 0-1, Ligterink - Cuijpers 1-0, Kuijf - Bosboom 1- 0, Vanheste - Pieterse 14-14, Brenninkmeijer -Piket 14-14. Stand na negen ronden: 1. Douven, Van der Sterren 6)4 punten, 3. Van der Wiel 6, 4. Kuijf, Piket 5)4, 6. Pieterse 4, 7. Cuijpers, De Boer, Ligterink, Brenninkmeijer 3)411. Bos boom, Vanheste 3. NANTES (ANP) - De internationale wedstrijdcommissa rissen voor de Ronde van Frankrijk moeten afzijdig blij ven bij de préface. De profsectie van de wereldwielrenunie is van mening, dat de combinatie van ploegen- en individuele tijdrit een illegaal wed- strijdgebeuren is. De Tourdirectie kreeg het idee voor de zogeheten préface, toen de Tour volgens de nieuwe reglementen niet meer dan drie weekein den mocht beslaan. FlCP-voorzitter Hein Verbruggen zag hierin een 'truc speciaal' om de reglementen te ontduiken. „Het is ille gaal wat daar gebeurt", zei Verbruggen donderdag. „De organisa toren van de Vuelta en de Giro hebben zich keurig aan de regels gehouden. De Fransen doen het niet. Of dit consequenties heeft voor de toekomst weet ik niet. Dit doet ze in elk geval geen goed." Volgens Verbruggen had de préface gemakkelijk verboden kun nen worden. „Er bestaat een reglement, waarin staat dat renners de dag voor een grote wedstrijd niet aan een criterium mogen deelnemen. Als we de préface hadden verboden, zouden echter drie groepen het slachtoffer worden: de stad Nantes, de renners en de sponsors. We hebben onze afkeuring laten blijken door onze commissarissen afzijdig te houden. Ze moeten nu op zoek naar nationale juryleden." STUTTGART - Het verlies van Italië in de halve finales van de strijd om het Europees voetbalkampioenschap is het einde ge weest van de illustere interland-carrière van Alessandro Altobel li. De 'opa' van het sterk verjongde Italiaanse elftal ziet voor zich zelf geen plaats meer in het elftal in de voorbereiding op de we reldtitelstrijd van 1990. Altobelli werd door Azeglio Vicini bij het toernooi in West-Duits- land gebruikt als joker. De 32-jarige aanvaller van Internaziona- le, die tegen de Sovjetunie zijn 61ste interlandwedstrijd speelde, kwam slechts in het veld als Mancini aan het einde van zijn krachten was. In de punt van de aanval, zijn favoriete plaats, was Altobelli verdrongen door GianLuca Vialli. NIEUWSOVERZICHT ZEIST (ANP) - SW mag komend seizoen toch betaald voetbal spelen. Het Bestuur Betaald Voetbal van de KNVB heeft beslo ten de Schiedamse vereniging alsnog een licentie te geven voor het seizoen '88-'89. In eerste instantie wilde het Bestuur, op advies van de licentie- commmissie, de vergunning aan de Schiedamse vereniging onthouden. Volgens de commissie was de situatie bij SW dus danig, dat gevreesd werd dat de club niet het hele seizoen in de eerste divisie zou kunnen volmaken. Er waren niet alleen li quiditeitsproblemen, ook de accommodatie voldeed niet aan de eisen van de KNVB. Het advies lekte echter uit, waarna SW een actie startte om toch nog aan de eisen van de commissie te voldoen. Zo werden er extra sponsors aangetrokken en werd een aantal spelers verkocht. Na een tweede onderzoek bleek de commissie dat de situatie zodanig was verbeterd, dat verwacht mocht worden dat SW zonder problemen het seizoen '88-'89 zou kunnen uitspelen. HAIFA (ANP) - Marcel Reintsema is op de voorlaatste dag van de wereldtitelstrijd plankzeilen opgerukt naar de tweede plaats. De 22-jarige semi-prof uit Apeldoorn eindigde donder dag voor de kust van Haifa in de zesde regatta op de derde plaats. De zege ging voor de vierde keer naar de Fransman Piegelin. Met de overwinning stelde hij de wereldtitel veilig. De wereld kampioen zal niet van de partij zijn in de Olympische regatta in Pusan. De Fransen hebben Nagy al aangewezen. Die ver tolkte op de Middellandse Zee voor Haifa een ondergeschikte rol en staat na zes van de zeven wedstrijden achttiende in het klassement. i AMERSFOORT (ANP) - Voorzitter Meijer heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) meegedeeld zich niet opnieuw verkiesbaar te stellen bij de komende ledenvergadering. Meijer voerde privé-omstandigheden aan voor zijn besluit het KNSB-bestuur te verlaten. Ook secretaris mevrouw Corbijn van Willenswaard-Vossen maakte bekend geen nieuwe, derde ambtstermijn te ambiëren. Zij kan het toenemende werk voor de KNSB niet langer combineren met haar dagelijkse bezighe den in de automatisering. ROSMALEN (ANP) - Wereldkampioen Olga Lewina heeft de eerste partij uit de damtweekamp tegen Karen van Lith ge wonnen. De nationale kampioene gaf donderdag in Rosmalen na 54 zetten en vier uur spelen op. De tweekamp gaat over zes partijen. De Sovjet-speelster miste met wit in het middenspel de sterk ste voortzetting, waardoor Van Lith het initiatief nam. Dat handhaafde de Rosmalense tot in de tijdnoodfase. Daarin zag ze een tactische wending over het hoofd, waardoor Lewina als nog kon toeslaan. PARMA (ANP) - De Nederlandse honkbalkampioen Pirates heeft bij het Europa Cup-toernooi in Parma toch nog een kansje behouden op de eindstrijd. Pirates won donderdag zon der veel moeite met 10-2 van Leksand uit Zweden. De verrassing kwam op naam van de Spaanse vertegenwoor diger Viladecans, die de Italiaanse titelhouder Rimini aftroef de: 5-4. Pirates had aan vier innings voldoende om de Zweden defini tief af te schudden. De slagkracht, die in de eerste duels - beide' verloren - tegen Parma en Rimini ontbrak, was nu wel aanwe zig. Onder aanvoering van Reggie Barringer, die vier keer als slagman in actie kwam en vier honkslagen produceerde, wer den in de vierde slagbeurt zeven runs genoteerd. Peter Meijers was de winnende werper. Hij bleef negen innings lang op de heuvel. BRUSSEL (RTR) - De Belgische voetbalclub FC Antwerp heeft een vergeefse poging ondernomen de transfer van topscorer Francis Severeyns naar Pisa, dat eerder Feyenoorder Mario Been contracteerde, af te laten ketsen. Antwerp had de beslissing van het ministerie van defensie, dat de 21-jarige aanvaller toestemming verleende naar Italië te vertrekken, juridisch aangevochten. Formeel had Severeyns, die het afgelopen seizoen 24 keer scoorde, in militaire dienst ge moeten. Hij kreeg echter toestemming zijn dienstplicht over drie j aar te vervullen. ASSEN (ANP) - De Brit Roger Burnett heeft donderdag in As sen de derde race, die meetelt voor het wereldkampioenschap, in de Formule 1-klasse gewonnen. Burnett nam de leiding in de stand om de wereldtitel over van de Japanner Noboro Miura. Beste Nederlander was Henk van der Mark. Hij werd tiende. Uitslag: 1. Burnett (GBr) Honda 58.51,07 (156,344 km/u), 2. Hofmann (WD1) Honda op 10,94, 3. P. Rubatto (WD1) Bimota op 16,28, 4. Iddon (GBr) Bimota op 17,88, 5. Weibel (Zwi) Honda op 36,74, 10. Van der Mark (Ned) Bimota-Yamaha op 1.19,65, 13. De Vries (Ned) Bakker- Yamaha op 1.46,99,19. Brand (Ned) Bimota-Yamaha op 2.14,52, 21. Pa- jic (Ned) RB-Kawasaki op 1 ronde; Bemelman, Mertens en Willemsen uitgevallen.. WK-stand: 1. Burnett (GBr) 35 punten, 2. Joey Dunlop (GBr) 28,3. Id don (GBr) 24,4. Miura (Jap) en Fogarty (GBr) 20,6. Sohwa (Jap), Hof mann (WD1) en Jefferies (GBr) 17. KIEL (DPA) - Willy en Cees van Bladel hebben donderdag de vijfde race van de Tornado's in de Kieler Week gewonnen. Door de zege klommen de broers in de rangschikking naar de vijfde plaats. UITSLAGEN FD: 1. Bojsen-Müller/Grönberg (Den), 2. McLaughlin/Millen (Can), 3. Celon/Celon (Ita); stand: 1. Bojsen/Müller 8,0 punten. 470-heren: 1. Nyari/Nyari (Hon), 2. Haggbom/Liljeblad (Zwe), 3. Lundgren/Lagneus (Zwe); stand: 1. Nyari 29,0 punten. 470-dames: 1. Alexandersson/Alexandersson (Zwe), 2. Green/Davies (Aus), 3. Meyer/Adlkofer (WD1); stand: 1. Alexandersson 28,0 punten. Finn: 1. Khoperski (Sov), 2. Stig Westergaard (Den), 3. Andersson (Zwe); stand: 1. Westergaard 16,7 punten. Soling: 1. Schümann (OD1), 2. Lamaro (Ita), 3. Gorostegui (Spa); stand: 1. Schümann 8,0 punten. Tornado: 1. Willy en Cees van Bladel (Ned), 2. Nilsen/Johannessen (Noo), 3. Gabler/Pfohe (WD1); stand: 1. Elvström (Den) 8,7 punten, 5. Van Bladel 32,7. MÜNCHEN (SID) - Hans Bangerter, al 29 jaar secretaris-gene raal van de UEFA, de Europese voetbalunie, treedt af. Op een bijeenkomst in München besloot de UEFA donderdag de West duitser Gerhard Aigner tot zijn opvolger te benoemen. De wis sel gaat volgend jaar in. De 45-jarige Aigner bekleedde tot dusverre meerdere functies binnen de UEFA en was de laatste jaren naaste medewerker van Bangerter. Hij is oud-scheidsrechter. GROESBEEK (ANP) - Bij de strijd om de nationale titel in het amateurvoetbal is een beslissingswedstrijd noodzakelijk ge worden. De Treffers en DOSK, respectievelijk kampioen bij de zondag en zaterdagvoetballers, speelden donderdag in Groesbeek op nieuw gelijk: 1-1. Het eerste duel was met dezelfde cijfers geëindigd. De Treffers en DOSK ontmoeten elkaar zaterdag (19.30 uur) opnieuw op neutraal terrein, te weten dat van ROHDA in Raalte. NIEUW-VENNEP (ANP) - De Belg Johan Capiot heeft het be- roepsrenners-criterium in Nieuw-Vennep op zijn naam ge bracht. Hij versloeg donderdagavond Gerrie Knetemann in de sprint. Mathieu Hermans werd derde op 10 seconden. Uitslag: 1. Capiot (Bel) 100 km. in 2.18,43,2. Knetemann, 3. Hermans op 0.10, 4. Pieters, 5. Oosterbosch, 6. Wijnants, 7. Van der Poel, 8. Van de Velde, 9. Cornelisje, 10. Smit op 0.20.

de Stem | 1988 | | pagina 7