KLEINE BASISSCHOOL ZUIDZANDE DOET MEE AAN PROJECT Jazzfestival Sluis CDA is teleurgesteld in college Oostburg CD A-Oostburg wil duidelijkheid over privatisering PODIUM DUIVENSPORT Ondernemers houden 'Kezandse donderdagen EXAMENS DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 24 JUN11988 ZUIDZANDE - Waarnemend-burgemeester J. Thomaes van Oostburg heeft gisteren in Zuid- zande de werkgroep 'Europaschool' geïnstalleerd. Auto in brand op rijksweg 60 GEMEENTE GEEFT TOCH STEUN Masterclass John Cage Eddyn Jazzkwartet op Schoneveld Popfestival Vogelwaarde Open huis Orkest van Vlaanderen Kamerkoor Activiteitenlet Sint-Janschool T20 Van onze verslaggever OOSTBURG - Het CDA in Oostburg wil van het ge meentebestuur vernemen hoe het staat met de priva tiseringsplannen. De CDA- fractie stelt dit in een vra- genijst aan het dagelijks be stuur. o0k hoopt de fractie duidelijkheid te krijgen over de door het college door te voeren rijkskortin gen op sociaal-culturele in stellingen. Het gemeentebestuur heeft na melijk bij verschillende gele genheden te kennen gegeven dat instellingen die dit jaar ge kort zijn volgend jaar een ge spaard zullen blijven van ver dere kortingen. De instellingen, die dit jaar hun subsidie drastisch gekort zagen worden, hebben hierte gen beroepsprocedures aange spannen. Het CDA wil nu van het college weten wat er gebeu ren gaat als de instellingen deze procedures mochten win nen. „Welke instellingen blij ven dan nog over om gekort te worden?," vragen de Christen democraten zich af. Met het oog op een mogelijke meeruitgave aan de Oost- burgse afdeling van het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming (ZIKV), dat na 1 januari in een nieuwe stichting samen met Terneu- zense afdeling en de Muziek school wordt ondergebracht, wil de CDA-fractie wel eens weten welke cursussen precies in West-Zeeuwsch-Vlaanderen gegeven worden en wat het aantal deelnemers is. Zoals eerder gemeld wil de gemeente Oostburg volgend jaar ruim 17.000 gulden meer uittrekken voor sociaal-culturele activi teiten binnen het ZIKV. Het gemeentebestuur moet van de CDA-fractie ook duide lijkheid verschaffen over het college-standpunt ten aanzien van het privatiseren van het sportcomplex in Cadzand-Bad, inclusief de sporthal, het zwembad en de vakantiehuis jes in IJzendijke, het zwembad en de vakantiewoningen in Breskens en het sportcomlex 'De Veerhoek' in Oostburg. Mocht het college streven naar een privatisering van deze voorzieningen, dan wordt ge vraagd om rekening te houden met de belangen van de inwo ners van de gemeente. Kosten van een geprivatiseerde voor zieningen mogen de huidige kosten niet overschrijden vol gens de CDA-fractie. Ook wil men weten wat de eventuele gevolgen voor de zweminstructeurs zijn, wan neer besloten wordt om de zwembaden af te stoten. Werkgroep 4Europaschool' Van onze verslaggever De installatie van de speciale werkgroep houdt direct verband met de deelname van de Zuidzandse basisschool aan het 'Ondersteuningsproject kleine basisscholen in Zeeland'. Het project is een initiatief van de provincie en dat met hulp van het Regionaal pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) wordt uitgevoerd. Doel van de werkgroep 'Europaschool' is ondermeer te bewerkstelligen dat er een nauwere band ontstaat tussen de bevolking van Zuidzande en J. Thomaes: "Lot van school ligt in handen van dorpsgemeenschap'. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER KLOOSTERZANDE - Door onbekende oorzaak raakte gistermorgen een personen auto, bestuurd door me vrouw ThW. uit Zierikzee op rijksweg 60 tussen Kloosterzande en Perkpol- der in brand. De brandweer van Klooster zande, hoewel spoedig ter plaatse, kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uit brandde. Omdat de bestuurster de personenauto op een vlucht heuvel had geplaatst onder vond het overige verkeer op de rijksweg vrijwel geen hinder. de school. Op velerlei terrein is namelijk samenwerking moge lijk. Zo kunnen verenigingen ge bruik maken van in de school aanwezige apparatuur. De school kan hulp bieden aan de in de nabije toekomst op te richten peuterspeelzaal. Een van de eerste plannen van de werkgroep bestaat uit het samenstellen van een informa tieblaadje voor nieuwkomers in het dorp. Daarin zal infor matie gegeven worden over de in Zuidzande aanwezige voor zieningen. De uiteindelijke be doeling is dat er een zodanige binding tussen dorp en school dat de bevolking zich zal inzet ten voor het voortbestaan van de school op langere termijn. Loco-burgemeester J. Tho maes merkte bij de installatie op dat het gemeentebestuur verheugd is over de medewer king van de provincie bij de in- standhoudingsbeleid van de kleine scholen. „Dankzij die steun is er thans goedkeuring voor de instandhouding van de school tot 1 augustus 1991," stelde hij. Ook sprak hij de waardering uit voor de spontane toezegging van een aantal inwoners om zitting te nemen in de werk groep. „Ik hoop," zo vervolde Thomaes, „dat de werkgroep haar taak op een zodanige wijze kan uitoefenen, dat dit in 1991 beloond kan worden met het behoud van de school en daarmee de leefbaarheid van het dorp." Kritiek uitte Thomaes ook en wel aan het adres van ouders, die hun kinderen op grond van andere dan principiële redenen buiten het dorp een school la ten bezoeken. „Het lot van scholen als deze ligt immers in handen van de dorpsgemeen schap en op die manier wordt het voortbestaan ernstig in ge vaar gebracht," benadrukte Thomaes. Van onze correspondent SLUIS - De stichting Jazz Sluis kreeg onlangs van burge meester M. Everaers te horen dat er toch een financiële ba sis was het jazzfestival in Sluis te laten doorgaan. Het jazz festival is gepland 1,2 en 3 juli. De voorbereidingstijd is dus maar zeventien dagen. Voor deze opgave staat het bestuur, nu bestaande uit voorzitter Bram van Lare, secretaresse Maya Lemmen, penningmees ter Hans Boomert. Inmiddels is er een programma vastgesteld dat ook doorgesproken is met de stichting Promotie Sluis, de grootste sponsor van dit festi val. „We werken alleen in sa menwerking met," aldus Bram van Lare. „Het belangrijkste is echter dat de vreemde regeltjes uit het burgemeesterloze tijd perk opgegeven zijn." Het programma is nu toege spitst op de vrijdag en zater dagavond. De zaterdag- en zondagmiddag is er alleen wat animatie voor de aanwezige toeristen, 's Avonds zijn er po diumoptredens van grote or kesten op het Walplein en het Kerkplein. Tot in de kleine uurtjes wordt de jazzmuziek voortgezet in De Sluyse Haven. Ook op de Beestenmarkt worden pogingen ondernomen om avondoptredens te houden. Het is de eerste keer dat de Beestenmarkt hieraan mee wil doen. Doordat Markt, Mole nend en de Kaai geen podium hebben is de opzet geringer dan vorig jaar, ook al heeft men nu drie dagen muziek voorzien. Maya Lemmen is nu volop bezig om de groepen bij elkaar te krijgen. Het carillon-concert wordt uitgevoerd door de Sluise beiaardier Richard de Clerck. De gospelmis in de rk kerk wordt verzorgd door de White Group uit Breskens. Be kende bands, zoals de Yawari Haihypic Rototon uit Goes, De Schelde en de Flying Dixies uit Terneuzen en Willy Aelvoets Swinging Band uit Lokeren, geven acte te presence. Alberto Althoffen zijn Afrikaanse neushoorn Ravicki in actie in de piste van Circus Holliday. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Circus Holiday, Nederlands grootste tentcircus, geeft binnenkort een aantal voorstellingen in Zeeland. Woensdag 6 juli is Hulst het eerst aan de beurt en vervolgens kunnen de liefhebbers aan hun trek ken komen in Axel, Nieuwvliet-Bad, Cad- zand-Bad, Oostburg, Breskens en Goes. Circus Holiday brengt clowns-acts, luchtattracties zoals het 'Rad des doods' en een keur van diernummers, waaronder de 2500 kilogram Afrikaanse neushoorn Ra vicki, die in volle vaart wordt bereden door dresseur Al berto Althoff. De levenslus tige Ravicki is geboren in een Europees wildpark en zal, als hij over enkele jaren volwas sen is (hij meet dan vijf me ter lengte en weegt zo'n 5000 kilogram), ingezet worden in een project dat de instand houding van de soort beoogt. Enkele grepen uit het pro gramma: Holiday's muzikale clownsgroep Ron Ronnell and Company; het 'Rad des doods', een modern lucht- nummer, waarbij het zowel aankomt op atletische snel heid als op een perfect even wichtsgevoel; de gedres seerde witte tortelduiven en kakatoe's van Miss Mariska, die op commando vliegen en landen en zelfs kunnen fiet sen. Alberto Althoff is de te rechte winnaar van de Oscar Carré 1987, een onderschei ding van de Nederlandse Club van Circusvrienden. Behalve de neushoorn pre senteren Althoff en zijn as sistenten een keur van exoti sche dieren, zoals Afrikaanse olifanten, een nijlpaard, la ma's, Tibethaanse Yaks en Siberische kamelen. Voorts vrijheidsdressuur met een achttal koolzwarte Friese hengsten. Hoogtepunten zijn tevens het optreden van de acht man sterke Marokkaanse springgroep Larbi en de Westduitse hogedraad-kun- stenaar Lothara op de tien meter hoge kabel. Circus Holiday is in de vol gende plaatsen te bewonde ren: woensdag 6 juli in Hulst, donderdag 7 juli in Axel, vrijdag 8 juli in Nieuwvliet- Bad, zaterdag 9 juli in Cad zand-Bad, zondag 10 juli in Oostburg, maandag 11 juli in Breskens en dinsdag 12 juli in Goes. MODERNE KLASSIEKE muziek. Klanken die niet vol gens de vast omlijnde re geltjes van de akkoordenleer zijn gevormd. Interessante- en vaak emotioneel geladen muziek. In het centrum Nieuwe Muziek in Middel burg wordt vanaf maandag 27 juni tot en met zaterdag 2 juli een 'Masterclass' gehou den over John Cage. Elke ochtend en middag zijn er lezingen en diskussies met komponisten. Belangstel lenden kunnen voor een dag aansluiten voor tien gulden. Een passé partout voor de hele serie kost 75,00. (Stu denten en houders van een CJP-pas betalen 50,00). IN HET nieuwe café De Ze ven Provinciën van recreatie park Schoneveld in Bres kens - genoemd naar het vlaggeschip waarmee Michiel de Ruyter in 1673 de slag op de Vlakte van Schoneveld won-treedt zaterdagavond 25 juni het Eddyn Jazzkwar tet op. Saxofonist Jacky Eddyn, lid van het BRT-televisieor- kest, heeft rond zich drie an dere musici verzameld met verschillende muzikale ach tergronden. Het zijn bassist Mario Vermandei, drummer Joris Peeters en Tony Krijger (die faam verzamelde als lid van de bekende John White Big Band). Het viertal staat borg voor lichte, swingende jazzmuziek. Het concert op Schoneveld begint om 22.00 uur en is gra tis toegankelijk. OOK DIT jaar vindt weer een Popfestival plaats in Vogel waarde. De stichting Wal halla en de Culturele com missie Hontenisse hebben er heel wat uurtjes ingestopt om het festival weer tot een waar muziekfestijn te maken. Het spektakel begint zaterdag 25 juni om 14.00 uur en eindigt ruim na middernacht. Voor het eerst vindt het spektakel plaats in het Dorpscentrum. Vorig jaar was de regen een grote spel breker. Noodgedwongen ver huisde de organisatie naar binnen. Dit beviel goed en daarom besloot men de versie 88 volledig in het Dorpscen trum te laten doorgaan. Als het erg mooi weer is wordt de glazen zijwand van de zaal opengezet zodat de poplief hebbers vanaf het aangren zende grasveld van de optre dens kunnen genieten. Van de kant van de bands was er weer een grote belang stelling om in Vogelwaarde op te treden. Voor de organi satoren Ronnie de Kort en Ludo de Maayer van de stich ting Walhalla was het een makkie om een goed pro gramma samen te stellen. Er spelen op het festival elf bands mee. De volgende bands treden op Farrago, 11 PM., Stan dard Issue, Hulstonians, Pa- ralyseis, Ligeia Lie, Nijntjes Droom, Scarlett O'Hara, Pas senger, Juke Joints en Quite Simple. Dit betekent een ge varieerd programma met voor alle popliefhebbers wat wils. Eigen composities en covers door bekende regio nale groepen maar ook optre dens van bands die bij de sub-top in Nederland worden gerekend. De organisatie verwacht veel van de Juke Joints, Quite Simple en Scarlett O'Hara. Deze zitten volgende maand in de finale van de Hit'm or lose-competitie in Vlissingen. De toegang tot het Festival in Vogelwaarde is weer gra tis. Alle muziekstijlen komen aan bod. De definitieve volg orde van de optredens wordt in de zaal via grote affiches op de dag zelf bekend ge maakt. VIDEO OPNAMES en foto's geven op de eerste open huis dag van het Koninklijk Fil harmonisch Orkest van Vlaanderen een overzicht van de belangrijkste gebeurtenis sen van het afgelopen seizoen. Dirigent, orkestleden en medewerkers laten zaterdag 25 juni tussen 13.00 en 18.00 uur de belangstellenden een kijkje achter de schermen ne men. Dit gebeurt in de nieuwe administratieve zetel op de Britselei 80 in Antwerpen (een voormalige patriciërs woning). Natuurlijk laat het orkest het niet bij dia's, foto's en film alleen. Om 14.30,15.30 en 16.30 uur voeren enkele muzikan ten uit het orkest kamermu ziek uit. Het publiek kan na de optredens een ongedwon gen babbel maken met de musici. Het jaarboek van het afge lopen seizoen krijgen de gein- tereseerden voor niets mee naar huis. Een boekwerk vol informatie over uitgevoerde werken en de componisten. Wie zich tijdens de open dag abonneert voor het seizoen 88/89 krijgt een vrijkaart voor het concert in de Ant werpse kathedraal waar de tweede symfonie van Mahler op het programma staat. Alle verdere informatie kan die dag ingewonnen worden. HET ZEEUWS-VLAAMS Kamerkoor verzorgt op vrij dag 1 juli een concert in de rk kerk in Oostburg, aanvang 20.00 uur. Het koor zingt wer ken van onder meer Liszt, Benjamin Britten. JS. Bach, Brahms, Jannequin en Per- golesi. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. Van onze verslaggever OOSTBURG - De CDA- fractie in de Oostburgse ge meenteraad is teleurgesteld in het college van B en W van Oostburg. Het dagelijks bestuur van de Eenhoorn- stad voelt er namelijk wei nig voor om een grote pro motiecampagne voor Oost burg als woongemeente te starten. Het CDA had om een dergelijke campagne gevraagd. De chris ten-democraten meenden dat een grootscheepse actie posi tieve effecten zou kunnen heb ben op de tot nu toe negatieve bevolkingsspiraal van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het college daarentegen is van mening dat een promotio nele actie geen probaat middel is tegen de ontvolking. Het ge meentebestuur erkend de ernst van de negatieve bevolkings ontwikkeling, maar vreest dat de effecten van de campagne niet zullen opwegen tegen de kosten van een dergelijke actie. TERNEUZEN - Stichting Ter- neuzense Muziekschool: Eerste graad: Accordeon: Wilco van de Ree. Bariton: Paul Klaeysen. Cello: Corine van Arenthals (cum laude), Jorg Meijerink en Pieter Hammer (cum laude). Fluit: Astrid Zegers, Sandra Zegers, Franka Dekker, Bettie Pijpelink, Björn van Driessche (cum laude), Annie van Overbeeke (summa cum laude). Fagot: Cees de Vos (cum laude). Harmonium: Ger- win Bolks. Hobo: Chiel Schuren (cum laude). Klarinet: Gertjan Christiaanse, Monique van Was- beek, Marian Witte, Katja van Hoof, Daniëlle van der Bent, Ste- phan Doens, Kenneth van Driel (cum laude), Mirjam Hendrikse (cum laude). Piano: Hanny de Brauwer, Carolien Christiaanse, Willy Steenhuis, Leonore van Glansbeek, Mirella Sahetapy. Slagwerk: Diana de Witte. Trompet: Hans Karreman, Hans de Doelder. Viool: Merlijn Viers- ma, Alexa Mullink, Petra en Lianne Broekhuysen. Tweede graad: Blokfluit: tine de Bruijne (cum Fluit: Marinka Maas, Sabwl der Bent, Saskia de Frel Basting (cum laude). Hoorns den Toonder. Orgel: Pranèi Roose (summa cum laude) no: Ella Lokerse, Ard Seho ker. Saxofoon: Martijn van l veldt (cum laude). Sla Klaartje Zuiderbaan. Maarten-Pier Bouvy. Derde graad: Fluit: Maijonv- Dijk. Klarinet: Ronald vani!l gevelde, Roderick Bouvy. yy Barbara ten Kate (cum lau^l HULST - R.K. scholengemj schap voor LBO de RietvS Elektrotechniek C/D oDleiriSj Bart SeijVogelwaarde. j GOES - Rijks Middelbare A»J rische School. J. Begheyn, hJj mevrouw D. Lako, Biervliet! van Kouteren, Sluiskil. r| TERNEUZEN - In het inkorf cen trum Sas van Gent vlogen vanuit Sint Vincent 152 duiven. 1 en 14. J. en J. Nolet Axel, hoogste snel heid 941,86mpm: 2, 6, 11 en 13. J. Willemse Boschkapelle, 3. me vrouw Coenen Koewacht, 4. J. du Puy, 5. G. Snelders, 7. Th. Kox, allen Sas van Gent, 8 en 12. D. Dieleman Axel, 9 G. Roegiers en dochter Philippine, 10. W. Ele- geert Koewacht, 15. G. Begijn Sas van Gent. Concours bond Zuidbeveland met 391 duiven, 940,28mpm: 1. H. Ver meulen Schore, 2. Van der Pijl- Berrevoets Goes, 3 L.Schmid Goes, 4 D. van Bommel en zoon Kruiningen, 5. E. Vermast Yerse- ke, 6 J. Geluk Heinkenszand, 7. P. Oele Oudelande, 8. M. van Iwaar- den Kruiningen, 9. J. Bal Kwa- dendamme, 10. Combinatie Van Nieuwenhuize Kruiningen. Compiègne VZV Hoofdplaat met 353 jonge duiven, 1089,54mpm: 1 en 10. B. de Poorter, 2 en 5. H. Riemens, 3. A. de Poorter en zoon, 4. P. Scher- beijn, 6. P. de Poorter, 7 en 9. W. de Ruijsscher, 8. P. Maas, met 131 oude duiven, 1090,52mpm: 1 en 5. Combinatie Den Hamer, 2 en 8. H. Calon, 3. Th. van de Velde, 4. A. de Poorter en zoon, 6. A. Ger- naert, 7. Ch. en H. de Poorter, 9. J. Boone, 10. B. de Poorter. Steeds Sneller IJzendijke met 118 jonge duiven, 1052mpm: 1. C. de Putter en zoon, 2. H. Groosman, 3, 5 en 9. I. de Cocq, 4. A. Dusar- duijn, 6. A. P. du Puy, 7 en 8. F. Dieleman, 10. A. Claeijs, met 204 oude duiven, lllOmpm: 1, 5 en 7. C. de Putter en zoon, 2. R Tho maes, 3. B. Provoost, 4 en 9. A. Dellaert, 6. M. Mornout, 8. Com binatie Van de Vlies, 10. H. Groosman. Hoop Biervlit met 183 jonge dui ven, 1098,67mpm: 1 en 6. Aug. Provoost, 2 en 5. A. de Groote, 3. W. de Jonge, 4. Van de Linde-De Regt, 7. Her. de Dobbelaere, 8. M. Von Hout, 9. P. Dingemanse, 10. Sj. Versluijs, met 150 oude dui ven, 1116,41mpm: 1 Herman de Dobbelaere, 2. O. Kouijzer, 3. P. Jansen, 4,5 en 10. J. du Puy, 6. Sj. Versluijs, 7. Harry de Dobbelae re. 8. Aug. Provoost, 9. J. Moens. De Getrouwe Duif Cadzand met 150 jonge duiven, 1109,53mpm: 1 en 5. Aart Vasseur, 2 en 3. Abr. Vasseur, 4 en 10. J. van de Plasse, 6. Sj. Visser, 7. A. Mabelis, 8.W. de Die, 9. A. de Putter, met 103 oude duiven, 1126,63mpm: 1, 2, 7, 9 en 10. D. van Kerkhoven, 3, 5 en 8. J. van de Plasse, 4 en 6. A. Dui- ninck. Eerste de Beste Schoondijke met 87 jonge duiven,1100,53mpm: 1 en 5. C. Jansen, 2. P. Boogaard, 3. C. Boogaard, 4, 6 en 10. A. Luteijn7. J de Poorter, 8 en 9. A. Steurrijs, met 117 oude duiven, 1096,04mpm: 1 en 2. J. Buijze, 3 en 8. J. Huigh, 4,5 en 6. J. de Poorter, 7. C. Boogaard, 9. P. Cornelis, 10. G. de Wever. Recht voor Allen Sluis met 71 jonge duiven, 1095mpm: 1 en 6. F. Baas en zoon, 2, 3 en 4. H. van VHS Damme-Verheule, 5. P. p en 9. M. Coppens en zoon, _W1 H. Allaert, met 63 oude duj 1093mpm: 1, 3, 4 en 8. mevrot, Coppens-Baert, 2 en 9 F. Baas* zoon, 5. H. Groosman, 6.7 en 10 n Tange. De Bonte Duif Aardenburg in» mens pel met De Grensvlieiy Eede 160 oude duiv3 1135,3mpm: 1. Ph. Rammelaere en 7. W. Standaert en zoon, 3, g J 10. O. van Queckelberghe,4. u Vreeze, 5. J. van Ommen, fi Rammelaere, 8. R. de Clerck, ia 80 jonge duiven, 1103,5mpm: 1I en 10. W. de Clerck, 2. V. deVw ze, 3. O. de Vriend, 5. E. Verhul! 6. E. Rijckaert, 7 en 8. R. Braet De Snelvliegers Oostburg met» oude duiven, 1115,89mpm: l. C. Bron, 2 en 3. L. Verheije, de Poorter en zoon, 5 en 1 Buysse, 6. W. Prenen, 9. G. 10. J. Tanghe, 88 jonge duii 1102,20mpm. 1 en 3. J. Tanghe, W. Prenen, 4. R. van Hee, 5. Smet, 6. J. Risseeuw, 7 en Buysse, 8. A. Rabout, 10. L, seeuw. Concours bond Zuidbeveland 1345 duiven, 1066,56mpm: 1. J, Maldegem Heinkenszand, 2 en J. Bras Wemeldinge, 3 en 5. dens-Raas Kwadendamme, Vermast Yerseke, 7. M. Henr dijk Kapelle, 8, Steenbakke Goud Kwadendamme, 9, D. Mei Baarland, 10. H. Paauwe Yen ke. Provinciaal concours Chateauroux met 4002 duivi 1069,98mpm: 1 en 4. H. van Veeke Westdorpe, 2. F. Westdfl Heinkenszand, 3. J. Verhaag Goes, 5. F. Janssens Biezelinge Combinatie Elegeert Sas Gent, 7. P. Oele Oudelande, Begijn Sas van Gent, 9. Coml natie Verpoorte Terneuzen, M. van Iwaarden Kruiningi 12.G. Tas Waterlandkerkje, I Combinatie Meerman-Teeuw Vlissingen, 14. Combinatie dens-Raas Kwadendamn 15.Ch. en H. de Poorter Hooi plaat. Algemene wedvlucht Nog Swl Breskens 671 jonge duiv 1109mpm: 1. Aart Vaseeur zand, 2. J. Tanghe en zoon Oa burg, 3. H. Hooftmaan Midi burg, 4. Gebroeders Pijcke. 5er J. Reynvoet, 6 Van Mulki Mookhoek, 8. J. Notebaart, Breskens, 9 en 10. Abr. Vassi Cadzand. Strijd in Vrede Groede met jonge duiven, 1083mpm: 1J, de Wege, 2 en 3. L. van de W NS, 4 en 5. A. Manhave, 6, s vrouw Buize, 7 en 8. A. Schaap G. Dusarduijn, 10. G. Schautti met 90 oude duiven, en 2 G. Dusarduijn Gzoon,3a G. Schautteet, 4 en 5. mevro Buize, 7. G. Dusarduijn, 8. L de Wege, 9. mevrouw Scheele, J. Dierkx. Nog Sneller Breskens met oude duiven, 1085mpm: 1,2 e R. de Smit, 3. W. Fenijn, i Smallegenage, 5. J. Donze,6,' 10. G. van Drie, 8.1. den Dekkei B en W zijn momenteel bezig met het inventariseren van mogelijkheden om iets aan het bevolkingsverloop te doen. Op basis van deze inventarisatie zal het college binnenkort een activiteitenplan vaststellen. Ook onstaat dan duidelijkheid over de financiële consequen ties van bepaalde acties. Van onze correspondent CADZAND - De Onderne mers Vereniging Cadzand (OVC) houdt in juli en augustus vijf 'Kezandse donderdagen'. Het bestuur maakte tijdens een perscon ferentie de seizoenplanning bekend. Dit werd toegelicht door A. de Dekker van de Stichting Recreatie-Werk Zeeland. Hij treedt als coör dinator op tijdens de Cad- zandse manifestaties. Voorzitter J. Verstraten hier over: „Disciplines die je zelf niet voldoende beheerst, be steed je uit aan professionele krachten." Bestuurslid me vrouw W. Keymel zwakte dit wat af: „We hebben in juli en augustus geen tijd om een der gelijk programma uit te wer ken, dan moeten we onze boter ham verdienen." De Kezandse donderdagen gaan op 21 juli van start met een themadag rond acroba tiek/theater, 28 juli staat in het teken van de sportmanifesta ties, 4 augustus staan de Vlaamse volksspelen op de agenda, gevolgd door een ge mengde dag op 11 augusus. Dan valt de dag uiteen met een cir cus en strandraces voor moto ren. De Nederlandse top vijf komt dan aan de start. Het pu bliek kan dan meedoen aan een miniatuur uitvoering van Pa rijs-Dakar. Het vakantiepro gramma wordt 18 augustus af gesloten met een Walcherse Dag, bestaande uit volksspelen en ringrijden met paarden. „Tot vijf jaar geleden keken de ondernemers naar elkaar. Nu helpen ze elkaar, is er een goed contact tussen de ver schillende branches en is er ge deeltelijk zelfs een gezamen lijke inkoop," vertelde J. Ver straten. „De opening van de gereno veerde Boulevard heeft ons rig jaar geleerd dat profes nele begeleiding wenselijk Inmiddels is negentig pr» van de Cadzandse o mers lid van de OVC." Met dit groots opgezette j gramma hoopt men niet al de verblijfstoerist te anima maar ook dagjesmensen trekken. Van onze verslaggever SLUIS - Traditiegetn wordt op de Sluise school Sint-Jan de laai schoolweek ingeruimd niet-schoolse activitei De activiteitenweek maandag 27 juni met fancy-fair. Deze wordt 6' den tussen 15.30 uur tot Op het plein worden tal kraampjes opgesteld met verse activiteiten. Ook er een modeshow gehouden kunnen de kinderen aan slag met penseel en verf. Dinsdag 28 juni staat ga in het teken van de sport. Ni sportdag, die de hele dagin slag neemt, wordt er i" avonduren een fietsenrallï houden. Gekozen kan wo' uit twee routes, een korte stand van 10 kilometer e" lange rit over 22 kilometer. Vrijdag 1 juli worden er1 de kinderen van groep t; met 6 allerhande spelletje* touw gezet. Ook wordt ej school gegeten. De oudst4 '1 lingen gaan barbecuen tuin van de pastorie.

de Stem | 1988 | | pagina 12