Veede ritzege van Joho Triathlon in Breskens SPORT Voorlopige samenstelling Tour-ploegen iCHSELBERGER HOUDT STAND IN ZWITSERLAND Vervaet halve finaliste Springconcours Neeltje Jans Zilver voor Lieveke Goossens pffifiTEM SPORT 3 DONDERDAG 23 JUN11988 naar Lille Reintsema ushing Meadow door EK-finale wenhovens ipositie elfort g bij Xamax evilla Prestatieloop in De Klinge DUEL KOOLE-BABUN MOET SPEKTAKEL GEVEN Aparte prijs Gelijkwaardig Spectaculair Arras de laan uit bij PDM Pirates start met nederlaag Derde nederlaag volleybalploeg Hole-in-one na knock-out T14 atletiekploeg op de 4xioo [g in Brussel bij de tyes. record op 39,70 seconden Noord-Frankrijk) een po- 9,50) voor uitzending naar ?an der Krogt, Rob van de i de Kom. ntal Olympische kandida- op jacht naar de Olympi. i Sotteville: Robert de Wit van Hulst (1500 m), Marian en Han Kulker (beiden 1500 m), Marian Olijslager (ioo m (ellaard (ver en 4x 100 m), Ro- 1 (100 m en 4x100 m), Rob van an de Krogt (100 m en 4x100 "ob Druppers en Han Kulker heeft woensdag een grote 1 de Middellandse Zee voor le wereldtitel plankzeilen. el wind en hoge golven, op Irerd tweede. Tellier werd iteriaalpech. |ema in het klassement na ende naar de derde plaats.' wereldtitel praktisch niet tfed), 2. Piegelin (Fra), 3. Bel- lelin (Fra) 3,0 punten, 2. Belot ellier (Ned) 68,0,16. Verschoor L t ernooi om de Open Ameri- 1 i tot 11 september op de ba- iTork, staat een record prij- egen miljoen gulden) op het 1987. zijn met 25.000 dollar ver- j i van de dubbelspelen ont- van de TT in Assen zijn hestatie van het Nederlands )uitsland met gemengde ge- ■leplaats van Oranje kost de zenden toeschouwers, pchting Circuit van Drenthe, nent, durfde woensdag geen (1 wegblijvers. Perschef Jan linder dan gewoonlijk tij- Vsn onze sportredactie PARIJS - De voorlopige samen- telling van de ploegen, die aan de ;5ste Tour de France deelnemen, Involgt: 7 ELEVEN Mike Neel ISflda Raul (Mex), Hampsten Andrew Kiefel Ron (VSt), Knickman L (VSt), Lauritzen Dag-Otto (Noo), Eney Dave (VSt), Pierce Jeff (VSt), [joll Bob (VSt), Veggerby Jens (Den). ADR Ploedeider: José de Cauwer Demol Dirk (Bel), De Wolf Fons (Bel), Koste Frank (Bel), Kuum Jaanus llDoo), Martens René (Bel), Onnockx Patrick (Bel), Planckaert Eddy (Bel), ïayenberg Dirk (Bel), Dierickx Ferdi IjSel) of Verschuere Pol (Bel). HITACHI ploegleider: Berten de Kimpe gruyère Bruno (Bel), Criquielion 'Claude (Bel), Haex Jos (Bel), Lieckens jej (Bel), Morjean Stefan (Bel), Ser jeant Marc (Bel), Vandenbrande Flip (Bel), de overige twee renners worden jfja hét Belgisch kampioenschap aan- ljëwezen. SIGMA ploegleider: Willy Teirlinck ge Wilde Etienne (Bel), Haghedooren Paul (Bel), Heynderickx Jean-Pierre (Bel), Ilegems Roger (Bel), Kuiper Hennie (Ned), Lilholt Sören (Den), Ne vens Jan (Bel), Van Slijcke Rik (Bel), IPjjnants Ludwig (Bel). CAFE DE COLOMBIA ploegleider: Rafaël Nino Acevedo Rafaël (Col), Bohorguez Al- gemirio (Col), Cabrera José-Manuel (Col), Cardenas Henry (Col), Corredor Edgar (Col), Herrera Luis (Col), Leon Marco (Col), Morales Froylan (Col), Ramirez Martin (Col). FAGOR Ploegleider: Pierre Bazzo Bagot Jean-Claude (Fra), Berard Charly (Fra), Elliott Malcolm (Eng), Forest Robert (Fra), Lemarchand Francois (Fra), Millar Robert (Sch), Munoz Pedro (Spa), Schepers Eddy (Bel), Yates Sean (Eng), Weltz Johnny (Den). RMO Ploegleider: Bernard Vallet Claveyrolat Thierry (Fra), Colotti Jean-Claude (Fra), Esnault Patrice (Fra), Mas Gilles (Fra), Pedersen Per (Den), Ribeiro Mauro (Bra), Salomon Eric (Fra), Simon Regis (Fra), Ver- mote Michel (Bel). SYSTEME Ploegleider: Cyrille Guimard Boyer Eric (Fra), Decrion Jacques (Fra), Dubois Pascal (Fra), Fignon Laurent (Fra), Garde Dominique (Fra), Lavainne Christophe (Fra), Ma rie Thierry (Fra), Mottet Charly (Fra), Pelier Joël (Fra), Simon Pascal (Fra). TOSHIBA Ploegleider: Yves Hézard Bernard Jean-Francois (Fra), Cheval- lier Philippe (Fra), Gaigne Dominique (Fra), Gayant Martial (Fra), Kappes Andreas (WD1), Lammerts Johan (Ned), Leleu Philippe (Fra), Madiot Marc (Fra), Madiot Yvon (Fra), Pois- son Pascal (Fra). Z-PEUGEOT Ploegleider: Roger Legeay Abadie Henri (Fra), Brun Frederic (Fra), Casaok) Philippe (Fra), Cornillet Bruno (Fra), Duclos-Lassalle Gilbert (Fra), Pensee Ronan (Fra), Roux Den nis (Fra), Simon Jerome (Fra), Timmis Adrian (Fra), Wojtinek Bruno (Fra). CABRERA Ploegleider: Davide Boifava Bontempi Guido (Ita), Bordonali Fa- bio (Ita), Ghirotto Claudio (Ita), Leali Bruno (Ita), Maechler Erich (Zwi), Magnago Walter (Ita), Perini Gian- earlo (Ita), Visentini Roberto (Ita), Zimmermann Urs (Zwi). CHATEAUX d'AX Ploegleider: Enzo Moser Allochio Stefano (Ita), Amadio Ro berto (Ita), Bottoia Paolo-Giovanni (Ita), Bugno Gianni (Ita), Corti Clau dio (Ita), Jurco Milan (Tsj), Rominger Toni (Zwi), Vanotti Ennio (Ita), Za- natta Stefano (Ita). PANASONIC Ploegleider: Peter Post Breukink Erik (Ned), De Rooy Theo (Ned), Lubberding Henk (Ned), Nu- lens Guy (Bel), Talen John (Ned), Vanderaerden Eric (Bel), Van Lanc- ker Eric (Bel), Van Vliet Teun (Ned), Winnen Peter (Ned). PDM Ploegleider: Jan Gisbers Dhaenens Rudy (Bel), Müller Jörg (Zwi), Rooks Steven (Ned), Theunisse Gert-Jan (Ned), Van der Poel Adrie (Ned), Van Orsouw Marc (Ned), Ste- venhaagen Peter (Ned), Bishop Andy (VSt), Knetemann Gerrie (Ned) of Barteau Vincent (Fra) of Mutter Ste fan (Zwi). SUPERCONFEX Ploegleider: Jan Raas Gölz Rolf (WD1), Jakobs Gert (Ned), Maassen Frans (Ned), Nijdam Jelle (Ned), Peeters Ludo (Bel), Poels Twan (Ned), Solleveld Gerrit (Ned), Van Poppel Jean-Paul (Ned), Verhoeven Nico (Ned) of Jagt Arjan (Ned). BH Ploegleider: Javier Minquez Antequerra Francisco (Spa), Cubino Laudelino (Spa), Dominguez Manuel- Jorge (Spa), Echave Federico (Spa), Fuerte Anselmo (Spa), Murguialday Javier (Spa), Pedersen Jorge (Den), Pino Alvaro (Spa), Quevedo Fernando (Spa). CAJA RURAL Ploegleider: Domingo Perurena Beuker René (Ned), De la Cruz Roque (Spa), Hermans Matthieu (Ned), Le- clerq Roland (Fra), Lejarreta Marino (Spa), Mujika Jokin (Spa), Nijboer Er- win (Ned), Ridauro Vicente (Spa), Sanchis José Salvador (Spa). KAS Ploegleider: Faustino Ruperez Caritoux Eric (Fra), Da Silva Acacio (Por), Early Martin (Ier), Espinosa Francisco (Spa), Kelly Sean (Ier), Prieto Celestino (Spa), Ruiz Cabe- stany Pello (Spa), Van Calster Guido (Bel), Wegmüller Thomas (Zwi), Hodge Stephan (A us). KELME Ploegleider: Rafaël Carrasco Chozas Eduardo (Spa), Coll Antonio (Spa), Gaston Ignaki (Spa), Guijarro Manual (Spa), Martinez Ricardo (Spa), Martinez Oliver Juan (Spa), Parra Fabio (Col), Recio José (Spa), Vila- majo Jaime (Spa). REYNOLDS Ploegleider: José Miguel Echavarri Arnaud Dominique (Fra), Arroyo An gel (Spa), Carrera José-Enrique (Spa), Delgado Pedro (Spa), Gorospe Julian (Spa), Gorospe Ruben (Spa), Indurain Miguel (Spa), Laguia José-Luis (Spa), Lukin Javier (Spa). TEKA Ploegleider: José Antonio Gonzales Linares Aja Enrique (Spa), Blanco Villar Je sus (Spa), Brüggmann Jürg (Zwi) .Carvalho Fernando (Por), Clère Regis (Fra), Dietzen Raimund (WD1), Gut- tierez Alfonso (Spa), Leanizbarrutia Alberto (Spa), Navarro José-Luis (Spa). WEINMANN Ploegleider: Paul Köchli Bauer Steve (Can), Leclerq Jean- Claude (Fra), Manders Henri (Ned), Riittimann Niki (Zwi), Veldscholten Gerard (Ned), Vichot Frederic (Fra), Wilson Michael (Aus), Winterberg Guido (Zwi), Zadrobilek Gerhard (Oos). het bezoekersaantal van de IZaterdag zullen er aanzien- Timmer. „Gelukkig gebeurt ar. Zo erg is het dus niet", lent niet dat het wedstrijd-1 gepast. Daardoor vallen de isse (aanvang respectievelijk lijktijdig met de wedstrijd in liefhebbers kunnen de beel- tte vorm vanaf 17.45 uur bij1 |wenhoven zijn woensdag op I gatta tweede geworden in de erde race naar de Spanjaar- Sees van Bladel werden in dej| |e. t»EN 6. Benny en Jan Kouwenhoven 1. Leone 8,7 punten. 2. Alexandersson/Alexanders- In)stand: 1. Meyer 11,7 punten, •stegui (Spa), 3. Persson (Zwe); 2. Björn Westergaard (Den), 3. 1. Stig Westergaard 19,4 punten. 2. Marström/Strandman (Zwe), j ad: 1. Elvström 8,7 punten, 5. Van isson/Hansson (Zwe), 3. Jensen/ i. 1 ?n), 2. Pollen/Björkum (Noo), 3. j es/Knowles (NZ1) 29,7 punten. ven heeft de eerste aanval op e titelstrijd schaken afgesla- Wageningen remiseerde met i. Door de deling van het punt j der Sterren en Van der Wiel, iel - Brenninkmeijer 1-0, Piket - xsboom - Ligterink 1-0, Cuijpers - j iven Vt-Vt. !L rnten, 2. Van der Sterren, Van der Cuijpers, Pieterse, De Boer 3%, 9- f prink, Vanheste 2Vï. us Ehlvest heeft verzuimd de ereldbeker-schaaktoernooi. In i voensdag in Belfort met zwart riante winstmogelijkheid. De B. sski niet verder kwam dan de de Sovjet-grootmeesters geza- jst. in) - Karpov (Sov) tA-ti, Hübr.e: ran (Ned) - Joesoepov (Sov) afg™ VASpasski (Fra) - Kasparov (Sov Sr) 1-0, Ljubojevic (Joe) - Ehlvest i vski (Sov) 14-14. ov, Ehlvest 5 punten, 3. Hübner, rsson, Beljavski, Ljubojevic, R">u oepov 2)4+1 afg., 14. Nogueiras, afg. i der Gijp is overbodig gewor- twitserse kampioen heeft twee :teerd. Claudio Borghi, de Ar- e Nederlanders Rijkaard, Gul electie wordt gehouden, en de tki, wisselspeler bij FC Köln. tl door Xamax van PSV werd gstelling van enkele Italiaanse ïse doelman Pumpido heeft een >e club Betis Sevilla. Het trans- Ier, die in 1986 met de nationale wereldkampioen werd, bedraagt oopbaan van Pumpido bij River hij zijn vinger afscheurde, na- er een spijkertje van de doellaj ikkelde medische ingreep deed I Van onze sportredactie DE KLINGE - Het het gische grensplaatsje II De Klinge wordt zondag 26 juni een wedstrijdloop over twaalf kilometer ge houden met als inzet de Antoine van Bunder-tro- tee. Deze loopwedstrijd begint om 16.00 uur. Voorts staan er prestatie lopen op het programma met als afstanden 2,4 en 6 kilometer. De prestatielo- pers vertrekken om 15.00 uur. Er is gelegenheid tot I omkleden in de grote sttent in de wijk I 'Spaans Kwartier', waar ook kan worden inge- schreven. SCHAFFHAUSEN (AFP) - Niets lijkt nog mis te kun nen gaan voor Helmut Wechselberger. Zelfs een lekke band, drie kilometer voor het einde van de rit van woensdag, brak de lei der van het algemeen klas sement in de negende etappe van de Ronde van Zwitserland niet op. Met massale hulp van zijn ploeggenoten wist hij de schade beperkt te houden. Op de Canadees Steve Bauer, de nummer twee van de alge hele rangschikking, verspeelde hij slechts veertien seconden. Zijn overige tegenstanders voor de eindoverwinning maakten niet meer dan vier luttele tellen goed. De Oosten rijker heeft met nog één etappe te gaan een voorsprong van 1.25 minuten over. Aan de vooravond van de laatste aankomst in Zurich lijkt Wechselberger weinig tot niets meer te kunnen gebeuren. De overwinning van de 35-ja- rige wielrenner zou een sensa tie betekenen. Ondanks zijn hoge leeftijd is hij pas eerste jaars prof. Bovendien is het sinds 1933 niet meer voorgeko men, dat een Oostenrijker de Zwitserse etappekoers won. Max Bulla was destijds de laat ste, tijdens de première van de Ronde van Zwitserland. Dat Bauer tien seconden meer dan de rest van de kans hebbers goedmaakte op Wech selberger, had hij te danken aan een bonificatie-sprint eer der in de etappe. De Canadees zag langs de oevers van de Rijn van verdere aanvallen af. Vooral omdat Wechselberger uiterst waakzaam was. Na 175 kilometer koersen ontsnapte Joho, die ook de eerste etappe had gewonnen. In zijn spoor volgden acht medevluchters, waaronder twee van zijn ploeggenoten, de Italianen Sa- ligari en Siboni. Bij de finish in Schaffhausen, bij de bronnen van de Rijn, had de groep pre cies één minuut voorsprong op het peloton. Joho, een 25-jarige Zwitser uit de ploeg van Kelly, won de sprint, vóór Skibby en Leclercq. Voor de Jorge Perez-Rojas eindigde de etappe minder prettig. De 23-jarige Spanjaard kwam zwaar ten val en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis in Saint-Gallen worden overgebracht. Uitslag negende etappe: 1. Joho (Zwi) 201,5 kilometer in 5.01.24, 2. Skibby (Den), 3. Leclercq (Fra), 4. Hodge (Aus), 5. Rooks (Ned), 6. Van Wijk (Ned), 7. Luykx (Ned), 8. Si- boni (Ita), 9. Saligari (Ita) allen de zelfde tijd als Joho, 10. Goessens (Bel) op 1.00,11. Verdonck (Bel), 12. Da Silva (Por), 13. Kelly (Ier), 14. Bauer (Can), 15. Van Calster (Bel) allen dezelfde tijd als Goessens. Algemeen klassement: 1. Wechsel berger (Oos) 40.38.15, 2. Bauer op 1.25.3. Da Silva op 1.44,4. Jarmann (Zwi) op 2.33,5. Robeet (Bel) op 4.09, 6. Cesarini (Ita) op 8.40, 7. Gianetti (Zwi) op 9.05, 8. Fuchs (Zwi) op 10.19, 9. Van Lancker op 10.42, 10. Ruttimann (Zwi) op 11.09,11. Breu (Zwi) op 12.12, 12. Lubberding (Ned) op 12.29,13. Leclercq (Fra) op i3.57,14. Siboni op 14.54,15. Roosen (Bel) op 15.56,17. Rooks op 17.07,19. Van Wijk op 22.09,21. Theunisse op 28.27, 63. Stevenhaagen op 55.43, 73. Luykx op 1.03.46, 75. Habets op 1.04.36, 77. Schalkers op 1.07.16, 78. Jac van der Poel op 1.08.39, 81. Sie- mons op 1.15.42, 82. Harings op 1.17.04, 84. Van Rijen op 1.18.37, 87. Kleinsman op 1.21.23, 91. Bogers op 1.29.48,92, Talen op 1.37.07. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Met de triathlon (een kwart) van Breskens zaterdag 25 juni staat de derde wedstrijd van het open Zeeuws triathlonkampioenschap op het programma. Bij de senioren won Floris-Jan Koole zowel in Koewacht als IJzendijke, zodat de Middelburger, met zijn achttien jaar eigenlijk nog junior, de ranglijst aan voert. In Breskens gaat hij weer als favoriet van start, maar hij ™jgt er Ronnie Babijn, zijn leeftijdsgenoot, tegenover ach. Tijdens de openings wedstrijd in Koewacht leek Babijn regelrecht op de zege af te stevenen tot een lekke tube hem van het toneel deed verdwijnen en de weg voor Koole open lag. In IJzendijke was de Terneuzenaar niet van de partij, zodat zaterdag, wanneer de beide kempha nen weer tegenover elkaar staan, het duel van de waar heid verwacht mag worden. Babijn is ongetwijfeld de J*tere zwemmer. Aan Koole taak de achterstand in de Breskense Kaai beperkt te houden en op de beide ove- HJge onderdelen toe te slaan. Naast dit duo hopen ook Marcel Traas, Jan van de ^jnden, Miel Sallet, de Belg Mare Lonqueville, Marco van ®r Meulen, Stef Abrahamse, nanse Cornelis en Pierre van uamme op een korte klasse ring. Bij de veteranen zien we niet in wie Hans Jasperse van de prolongatie van zijn titel af moet gaan houden. De Axe laar was zowel in Koewacht als IJzendijke al de beste en vertrekt ook als favoriet in Breskens. Bij de dames telt deze triathlon niet mee voor de Zeeuwse titelstrijd. Han- neke de Jager-Hage vertrekt in deze categorie in de favo- rietenrol. Wat het totaal aantal deel nemers betreft is Jaap van Peperstraten overigens niet tevreden. „We hebben nu zo'n tachtig inschrijvingen. De beide vorige keren waren dat er 120 en we kunnen er zeker 150 hebben. Voor een organisatie kost het even veel werk, maar ik denk dat zwemmen in de Kaai veel mensen afschrikt." Naast het duel Babijn/Koole mag er overigens in Breskens nog een duel verwacht wor den en wel tussen de Bres- siaanders. Voor hen ligt er een aparte prijs te wachten en weken van tevoren wordt daar in de vissersplaats over gesproken. Vorig jaar ging die eer naar Piet Ritico. Het eerste jaar pakte hij daar net naast, omdat hij toen nog niet in Breskens woonde. Zijn grootste opponent wordt ongewijfeld Auk van Weert, die echter mentaal vaak on deruit gaat. „Hij heeft de beste kansen," aldus de 29-jarige Ritico. „Wat zwemmen betreft zijn we vrijwel gelijkwaardig. Op het fietsonderdeel verlies ik het van hem, dus moet het tijdens het lopen gebeuren. We zien het wel, ik maak me er niet druk over. Ik vind het alleen jammer dat er zo wei nig Bressiaanders aan de start komen deze keer. Vorig jaar waren dat er wel twin tig, nu geloof ik alleen Tonny Vinke - houdt die ook maar in de gaten - Hans Wessel, Daan de Winde en Wil Ver- herbrugge." In IJzendijke afgelopen zaterdag won Van Weert (23e) het van Ritico (32e). Af te wachten is hoe het duel binnen het duel zaterdag af loopt. Het startschot zaterdag wordt om 11.30 uur gegeven in de Kaai, altijd een specta culair gezicht. Na de duizend meter zwemmen gaan de deelnemers ruim 42 kilome ter op de fiets om het geheel af te sluiten met tien kilome ter lopen. De permanence is gevestigd in een speciaal op gezette tent op de Midden Havendam. Van Peperstra ten, voorzitter van de stich ting Triathlon Breskens: „We willen ons evenement dichter bij de mensen brengen." Ronnie Babijn uit Ter- neuzen, één van de favo rieten in Breskens. - FOTO W1M KOOYMAN NIEUWSOVERZICHT DEN HAAG (ANP) - PDM heeft woensdag de Belg Wim Arras ontheven van zijn contractuele verplichtingen. De sprinter werd vorige week in de Ronde van Zweden op doping betrapt en gediskwalificeerd. In een gesprek tussen de renner en de ploegleiding bleek dat de vertrouwensbasis te smal was gewor den. PARMA (ANP) - Pirates, de Nederlandse vertegenwoordiger in de strijd om de Europese beker honkbal, heeft woensdag in Parma zijn eerste wedstrijd verloren. Parma bleek met 3-0 te sterk. Overige uitdagen: Villadekant (Spa) - PUC (Fra) 8-7, Leksand (Zwe) - Rimini (Ita) 4-12, PUC - Leksand 1-8. SAN JUAN (AFP) - De Nederlandse heren volleybalploeg heeft in San Juan de derde nederlaag geleden in vier wedstrij den tijdens het internationale toernooi in Argentinië. CSKA Moskou was in vijf sets te sterk voor Oranje: 6-1515-615-1213- 1515-9. De ploeg van Ari Selinger verloor eerder van Bulgarije en Ar gentinië en zegevierde vervolgens tegen Brazilië. OWESTRY (RTR) - De Engelsman Granville Cliffe heeft een heel bijzondere hole-in-one geslagen. Tijdens het putten op de oefengreen kreeg hij een afgezwaaid balletje van een andere baan tegen het hoofd, waardoor hij be wusteloos raakte. Toen Cliffe een paar minuten later weer bij bewustzijn kwam, weigerde hij medische hulp, sloeg een ste vige whisky naar binnen en zette koers naar de eerste tee om op de par-3 de bal direct in de hole te deponeren. Van onze tennismedewerker HULST - In het Reinaart- toernooi van Hulster Am bacht was Lisette Vervaet de eerste, die zich plaatste voor de halve finales. Op het schema van 16 bij de da mes D is zij als eerste geplaatst en met haar zege op Ellen Aper (6-0 6-2) maakte zij haar plaat sing voorlopig waar. Boven in het schema kan zij in de halve eindstrijd Cecile van Tiggelen ontmoeten, maar deze kwam nog niet in actie. In de onderste helft zijn de eerste ronden gespeeld. De als derde geplaatste Gaby Bou- wens versloeg Michelle Deltour met 6-3 6-4 en krijgt in de vol gende ronde Lilian de Jong te genover zich. Zij plaatste zich voor de volgende ronde na een ruime 6-1 6-2 overwinning op Jeanne Everaard. Door het wegvallen van Tim van Veldhoven is Bernd van Quekelberghe verhuisd naar de eerste plaats bij de heren C. Ronny de Jong uit Terneuzen wordt de tegenstander van Van Quekelberghe. De Jong had overigens de nodige moeite om in de eerste ronde William As- selman van zich af te schud den: 4-6 6-1 7-5. Luc van Dam me, de Belgische trainer van De Zilveren Klomp, is de eerste bij de C-heren, die zich plaatste voor de kwartfinales. Met 6-1 6-1 drukte hij het krachtsver schil uit tegen Mark de Brou wer. Kim Langeraert uit Sas van Gent plaatste zich voor de tweede ronde via een drie sets zege op Eric Herman: 6-7 6-4 6- 4. Ook Jan de Klerk en Mario Leenhouwers kwamen een ronde verder. De Klerk won met 6-2 6-1 van Jean-Loup van de Wiele en Leenhouwers bleef een neuslengte voor op Harold de Puijsseleir: 6-2 7-6. Bij de heren D speelde de eerstgeplaatste Reggie van de Berg zich in de kwartfinales. Met 6-1 6-0 versloeg hij Wim Wuijts, die in de voorafgaande ronde met 6-2 6-4 had gewon nen van Macky Edwards van Muijen. Stefan Buijsse volgde het voorbeeld en hij werd kwartfinalist na een 6-4 6-2 overwinning op Eugene de Maagt. De Zwitser Stefan Joho wint na de eerste ook de negende etappe in de Ronde van Zwitserland. - fotoanp Van onze paardesportmedewerker NEELTJE-JANS - Tijdens de vijfjaarlijkse land- en tuinbouwtentoonstelling van de ZLM (Zuidelijke Landbouw Maatschappij) wordt zaterdag 25 juni een groot springconcours ge houden voor paarden en po ny's. Op deze zaterdag ver zorgt de Stichting Zeeuwse Dag van het Paard keurin gen van alle samenwer kende stamboeken van paarden en pony's en schit terende demonstraties daarvan in het middagpro gramma. Al vanaf 08.00 uur komen er niet minder dan 150 spring- combinaties in de ring, zowel paarden als pony's, te beginnen met de B-klasse. Ook de men ners hebben tijdens deze Dag van het Paard (die tijdens deze ZLM-tentoonstelling altijd de publiekstrekker is) hun wed strijd. In de Z-klasse springen, die om 15.45 uur in de spring- piste verwacht wordt, komen er onder andere aan het ver trek: de gebroeders Fons en Stefan de Vetter met respectie velijk Zandor en Wonny H, Le- net Sandee met Thyfoon, Sandy den Exter met Litte Polo en Uranka, Kees de Visser met Thoran en Bram Klaasse met Robin, zodat we in deze hoogste klasse volop spanning tegemoet kunnen zien. In het morgenprogramma dus de keuringen aan de hand, de menwedstrijden en vanaf 08.00 uur het springconcours met de B- en L-klasse. Om 12.40 uur volgt de menparade met de prijsuitreiking, 12.50 uur springen M- en Z-klasse pony's, 13.05 uur shownummers van Welsh en Shetland pony's, 13.25 uur veelzijdigheidsnum mers Haflingers, 13.35 uur con coursnummer van trekpaar den, 14.05 uur eerste deel van het défilé van alle kampioenen (Shetland, New Forest, Welsh pony's, Haflingers, Haflo Ara bes en Appaloosa paarden), 14.20 uur shownummer door Friese paarden, 14.30 uur veel zijdigheidsnummer Fjorden paarden stamboek, 14.45 uur shownummer WPN paarden, 14.55 uur springen M-klasse paarden, 15.10 uur défilé tweede deel Friese, Fjorden en Nederlandse trekpaarden, 15.25 uur shownummer Hackney, 15.35 uur springen paarden Z- klasse, 15.50 uur shownummer twintigspan met geiten, 16.10 uur shownummer met zes spannen paarden van Arabie ren, trekpaarden, Friezen, Fjorden, Haflingers en Shet landers, 16.25 uur tonnenrace door New Forest pony's, 16.50 uur trekpaarden aan de hand van vierspan, achtspan, twaalfspan en zestienspan. Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Tijdens de dressuurwedstrijden die in Serooskerke op de terrei nen van manege De Een dracht werden gehouden, konden in alle klassen heel wat winstpunten genoteerd worden. De organisatie was in handen van de rij vereni ging Seros uit Serooskerke. In de Z2-klasse reikte Lieveke Goossens met Vosco van de Axelse Oranjeruiters naar een fraaie tweede plaats. De Ter- neuzense amazone moest slechts Eppo Roovers met Adron van Seros voor laten gaan. UITSLAGEN Z2-klasse: 1. Eppo Roovers met Adron (Seros), 2. Lieveke Goossens met Vosco (Oranjeruiters Axel). Zl-klasse: 1. Anneke Phernam- bucq met Waldeck (Weelruiters), 2. Marianne de Feyter met Tindar (Oranjeruiters Axel), 3. Anjes Bimmel met Prominent (Zwinrui- ters). M2-klasse: 1. Arnold Kriens met Lady (Renesse), 2. Mieke Evertse met Adron (Seros), 3. Liesbeth Kodde met Oiseau (Weelruiters). Ml-klasie: 1. Arnold Kriens met Lady (Renesse), 2. Mirjam van der Lee met Vitalis (Seros), 3. Fran- ciska Bakker met Ambert (Zuid- Beveland). B2-klasse: 1. Corine Wondergem met Athena (Oranjezon), 2. Jeanine Marteijn met Birza (Gouwe Reyers), 3. Louws met Uria (Gouwe Reyers). Bl-klasse: 1. Jeanine Marteijn met Birza (Gouwe Reyers), 2. Louws met Uria (Gouwe Reyers), 3. Moni que Veldman met Bellefleur (Se ros). L2-Uasse: i. Sylvia Slink met Bo- lite (Renesse), 2. Ineke Cijsouw met Beau (Oranjeruiters Axel), 3. Pa trick de Frel met Silven (Oranje ruiters Axel). Ll-klasse: 1. Ineke van Nieuwen- huijzen met Vicky (Walcheren), 2. Marcel Westveer met Zarina (Zuid-Beveland), 3. Margot Won dergem met Bergere (Walcheren).

de Stem | 1988 | | pagina 11