Lobanovski: "Onze beste wedstrijd' Schapers ontmoet Lendl SPORT Twee Triathl FAVORIETE ITALIANEN IN SAAI DUEL VERRAST WECHSELBER( 1 DE STEM SP0RT 2 DONDERDAG 23 JUN11988 STUTTGART - De eerste EK-tegenstander van Oranje zal ook de laatste zijn. Niet het favoriete Italië, maar de stoïcijnse super-atleten uit de Sovjetunie staan zaterdagmiddag in het Olym- pia-stadion van München tegenover Oranje in de finale van het Europees kampioenschap. OVERTUIGENDE ZEGE ROTTERDAMMER OP WIMBLEDON Wimbledon NIEUWSOVERZICHT Herenploeg 4X100 meter naar Lille Winst voor surfer Marcel Reintsema Record prijzengeld op Flushing Meadow Minder publiek naar TT door EK-finale Tweede plaats voor Kouwenhovens Douven behoudt leiderspositie Timman breekt af in Belfort Van der Gijp overbodig bij Xamax Pumpido naar Betis Sevilla WESTDUITSE LOTTO pflSTEM SPORT- Prestatieloop in De Klinge SPEL 77 DUEL KOOLE-B T19 Van onze speciale verslaggever STUTTGART - Valeri Lo- banovski was, eindelijk, he lemaal tevreden. De coach van de Sovjetunie stelde zonder aarzeling, dat zijn elftal tegen Italië zijn beste wedstrijd had gespeeld. „Onze spelers hebben voor treffelijk gewerkt en goed gevoetbald ook. Taktisch hebben wij het steeds goed gedaan, maar dit keer was de uitvoering ook zoals ons voor ogen stond." Lobanovski probeerde, zoals gewoonlijk, iedere emotionali teit te verbergen. Zijn verkla ringen na afloop werden op nieuw gedragen door zijn bijna wetenschappelijke aanpak van een elftal, dat zeer speels kan voetballen. „In onze groep wordt erg veel gepraat over de wedstrijden. Zeker ook over de uitvoering van onze eigen plannen. Maar de tegenstander speelt natuurlijk ook een rol. Onze analyses van de wedstrij den van Italië hebben geleerd, dat zij op één punt kwetsbaar zijn. In de wedstrijden tegen West-Duitsland, Denemarken en Spanje is gebleken, dat zij het er erg moeilijk mee hebben wanneer zij vroeg en fanatiek worden aangepakt. Onze speel wijze was daarop gericht en blijkt juist geweest te zijn." „Italië heeft zeker geen zwakke ploeg, maar er is altijd in een elftal een zwakker punt, daar hebben wij ons op gericht. In ons eigen spel heb ik ook een paar eenvoudige dingen ge mist, maar dat gebeurt altijd. Mijn verlangen is echter dat de spelers zich voor honderd pro cent geven, daar is niets op aan te merken geweest. Ik zal ook uitsluitend mensen opstellen, waarvan ik volledig zeker ben dat zij voor de volle honderd procent fit zijn. Belanov kan in de finale meedoen, hij had van daag ook in het veld kunnen staan, maar ik was er niet van overtuigd dat hij weer topfit was." Verliezer Vicini gaf de Sov jets de eer die hun toekwam. „De uitslag is juist, over de hele wedstrijd gezien. Voor rust hebben wij meer mogelijkhe den gehad dan zij, maar in de tweede helft hebben zij er ge bruik van gemaakt, zoals je kunt verwachten van een heel sterke ploeg. Het opmerkelijke is echter dat de doelpunten zijn gevallen in een periode, dat wij in het veld zeker niet minder waren." De legendarische Sovjet doelman Lev Jasjin was de me ning toegedaan, dat zijn land genoten in het duel met Italië enig geluk niet kon worden ontzegd. De zege noemde hij echter verdiend. „Het was een zeer harde wedstrijd. De paar kansen die we hebben gekre gen, zijn echter consequent be nut. Dat was onze grote kracht. In de finale zullen we echter nog wel iets anders moeten la ten zien, want Nederland is een stuk sterker dan Italië", aldus Jasjin. De Russen komen weer DOOR TED VAN LEEUWEN Het hooggeprezen Italië gedroeg zich in het Neckar-sta- dion van Stuttgart alsof de buit al binnen was. Zij boden de Sovjets de kans met een sensatie op de proppen te ko men, die de internationale bookmakers naar de haren deed grijpen: 2-0. tweede favoriet voltrok zich niet geruisloos. Binnen de lij nen heerste een onaangename sfeer. De Belg Ponnet greep zes keer naar de gele kaart. De eer ste had de meeste draagkracht. Niet omdat die al in de tweede minuut viel, maar omdat de ontvanger Koeznetsov was en die was 'belast' naar West- Duitsland gekomen. De rossige voorstopper, één van de beste ter wereld in zijn branche, zal derhalve in de finale moeten toekijken. Ongetwijfeld tot op luchting van Marco van Bas ten. Die had meteen na de kra ker tegen de Duitsers al op de Sovjets gehoopt. „Liever de Russen dan de Italianen in de finale, want tegen de Sovjets hebben we iets recht te zetten. Daar leven revanche-gedach ten." De twee andere Russische zondaars, Bessonov en Gots- manov, kwamen niet voor op de grote Russische straflijst, die inmiddels negen namen telt. rt„ Het nieuwe Italië van trainer Azeglio Vicini werd na de voorronde als beste EK-ploeg aangemerkt. Het jongste team van Euro'88 had geïmponeerd door techniek, tactiek, tempe rament en teamgeest. Heel Ita lië dreef door de internationale iof op een wolk. Vergeefs had Vicini voor teveel optimisme gewaarschuwd. Maar de eufo rie kende geen grenzen. Toen de A-ploeg een trainingspar tijtje van de reserves gewon- Het was niet de enige vergis sing van de internationale voetbalscene. Algemeen werd groep 1 als de sterkste poule gezien, de realiteit is dat twee ploegen uit groep 2 in de eind strijd staan. Net als eergisteren bij West- Duitsland - Nederland leed de favoriet namelijk een smade lijke nederlaag. Verder gaat de vergelijking tussen beide halve finales niet, want afgezet tegen de thriller van Hamburg was het schuiffie-schuiffie-voetbal van Stuttgart een saai aftrek sel. De Sovjets wonnen op pre cies dezelfde manier als in hun eerste wedstrijd tegen Neder land, dankzij heel veel geduld. Tien dagen geleden werd het in Keulen 1-0 voor de Sovjets. Ook tegen Oranje wachtten de Sov jets geduldig met toeslaan op de eerste kans, gisteren was het niet anders. Litovsjenko en Protassov, de uit Dnjeprope- trovsk naar Kiev overgelopen 'voetbal-tweeling', sloegen tus sen de 60ste en 63ste minuut twee bressen in de met één te gentreffer beste EK-defensie. De verwijdering van de Sovjet-ster Oleg Protassov drijft de bal langs de Italiaanse verdediger Riccardo Ferri. nen had, liet de 'Squadra Az- zurri' op het oef en veldje zelfs een elftalfoto maken. Match winner Vialli liet zich door de aanwezige tifosi in triomf weg dragen. Sovjets gruwen van derge lijke frivoliteiten. En dat lieten ze gisteren van meet af aan blijken. In het met bijna louter Italianen gevulde, drijfnatte Neckar-stadion trokken ze spijkerhard van leer, niet ge hinderd door door de zeven gele kaarten in de UEFA-boeken. Zonder het geblesseerde sprintwonder Belanov - zater dag overigens wel weer fit - werden de Italianen op eigen helft opgesloten. De Italianen hadden het Oostblok-geweld absoluut niet verwacht. De loftuitingen had den de ploeg naar dromenland verwezen. Het verblijf aldaar draaide alras uit op een nacht merrie. Van het revolutionaire aanvalsspel, ten faveure waar van het verfoeilijke catenaccio door Vicini overboord gezet is, kwam niets terecht. De Italia nen verloren alle duels en wer den bij tijden dronken ge speeld. Na rust probeerden de Ita lianen, met de sierlijke Alto- belli - die met 25 interlandtref fers meer gescoord heeft dan zijn ploegmaats bij elkaar - voor de tegenvallende Mancini, de aanval te zoeken. Maar de Sovjets, overigens niet in top vorm, hadden klasse genoeg de aan het venster gestoken neus daar te houden. Het verworven veldoverwicht werd niet meer uit handen gegeven en de door Litovsjenko en Protassov ge scoorde treffers waren logisch en verdiend. De zich vóórsle pende wedstrijd werd op slag aardiger, toen de Italianen alle voorzichtigheid lieten varen. Tien minuten voor tijd kreeg Vialli een enorme kans op de gelijkmaker. De wijze waarop hij miste, was illustratief voor het Italiaanse spel: geschrok ken en ongecontroleerd. SOVJETUNIE - ITALIË 2-0 (0-0) - 58. Litovtsjenko 1-0, 61. Protassov 2-0. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 70.705 (uitver kocht). Gele kaarten: Bessonov, Koeznetsov, Gozmanov (Sovjet unie), Baresi, De Napoli, Ferri (Ita lië). Sovjetunie: Dassajev; Bessonov (32. Demjanenko), Tsjidijatoelin, Koeznetsov en Aleinikov; Litovts jenko, Michailitsjenko, Zavarov en Gozmanov; Rats en Protassov. Italië: Zenga; Ferri, Baresi, Ber- gomi en Maldini (63. Di Agostini); Donadoni, De Napoli, Giannini en Ancelotti; Vialli en Mancini (46. Altobelli). LONDEN - Michiel Schapers mag het één dezer dagen weer eens gaan proberen tegen een topspeler. Niet de minste in dit geval, want de Rotterdammer heeft zich op Wimbledon via een overwinning op de Zweed Peter Lundgren een optreden tegen niemand minder dan Ivan Lendl verworven. Op de winst op de Zweed, die vorig jaar door de vak bond van de professionals (ATP) tot de beste nieuw komer van 1988 werd uit geroepen, viel niets af te dingen. Schapers had na de eerste set geen kind meer aan de man uit Sundsvall, die overigens niet bepaald in een bloed vorm verkeerde: 7-5 6-2 6- 2. Sterk serverend, meer dan driekwart van zijn eerste opslagen belandde in het juiste vakje, en net zo sterk vollerend, be landde Schapers voor de tweede achtereenvolgende maal in de derde ronde op Wimbledon. Schapers zou Schapers niet zijn, als hij zich in de euforie van de overwin ning niet tot nog meer grote dingen in staat acht te. Weliswaar heeft hij in de loop der jaren overwin ningen op Noah, Leconte en Becker op zijn con- duite-staat bij kunnen la ten schrijven, maar zeggen dat hij tegen top tien-spe lers altijd zijn beste spel speelt, zoals hij gisteren door Léon Krijnen met een stalen gezicht be weerde, is ook weer een beetje overdreven. De ste vige afstraffingen, die hij ooit van ondermeer Noah, McEnroe, Cash, Edberg, Mecir en Connors heeft gekregen, is hij blijkbaar weer vergeten. Hij ging niet zo ver om er van uit te gaan, dat hij tegen de wereldkampioen een kans zou hebben, maar verklaarde wel dat hij van zijn eigen spelletje uit zou gaan en niet van dat van Lendl, die gisteren de eer ste set verloor van de Australiër Darren Cahill, maar die daarna met ge zwinde spoed orde op za ken stelde: 5-7 6-2 6-4 6-4. „Ik zal proberen om tegen hem nog beter te serveren dan ik vandaag gedaan heb", aldus Schapers, die wel zin had in een optre den op het centre-court van Wimbledon, en die zei dat de overwinning van het Nederlands elftal voor hem een 'kick' was ge weest. „Maar dat feest zal Wel niet doorgaan. Lendl heeft nu twee partijen op het centre-court gespeeld, dus het zal nu misschien baan één worden. Maar de gr ave-yard is naturlijk ook best." Daarmee refe rerend aan baan twee, waar in de loop der jaren al zo veel favorieten voor tijdig hun Waterloo ge vonden hebben. „Tenslotte staat Steffi Graf nu ook op baan drie, dus wie weet...." Terwijl Graf op die baan korte metten maakte met de Fran^aise Quentrec (6-2 6-0), ging Manon Bol- legraf op baan zeven roemloos onderuit tegen de Australische Anne Minter (6-2 6-2) en had Bo ris Becker op de 'grave yard' lak aan de geschie denis van het kerkhof. Bo ris had de hulp van twaalf 'Bobbies' nodig om door de massa van gillende toe schouwers die grasmat on geschonden te bereiken. Daar versloeg hij vervol gens de Tsjech Karei No- vacek (6-3 6-4 6-4) in een duel, waarin beiden de ene na de andere daverende ace produceerden. Nova- eek sloeg er negen, Becker zeventien. Op de vraag of er een speler was die har der sloeg dan Novacek, antwoordde Becker: „Ik zou het niet weten, ik hoop dat ik dat ben..." Becker was 's morgens vroeg met de auto bij één van de poorten van het tenniswalhalla gearri veerd. Daar trof hij een geüniformeerd stuk onbe nul, dat de automobiel van Becker de toegang weiger de. De Westduitser stuurde zijn karretje toen laconiek naar een publieke parkeerplaats aan de overkant, waar een ander stuk onbenul van hem de somma van vijf pond eiste, een gulden of achttien. De miljonair had echter geen kleingeld op zak, hetgeen vandaag ongetwijfeld weer de nodige schreeu werige koppen in de En gelse sensatiebladen tot gevolg zal hebben. Becker bleef terecht stoïcijns onder alle flau wekul, maar de kenmer kende mentaliteit van al les wat iets met de organi satie op Wimbledon te ma ken heeft, werd treffend uitgedrukt door de meneer in driedelig pak met krijtjesstrepen, die de he ren tennissers naar de persconferentie begeleidt. „Het blijven ordinaire lastpakken, die journalis ten", zo fluisterde deze heer Becker in het oor, toen er een beetje doorge zeurd werd over de affaire op de parkeerplaats. Hij vergat dat de microfoon nog openstond, zodat zo wel een fluitconcert als applaus zijn deel werd.... Titelverdiger Pat Cash balanceerde gisteren lange tijd op de rand van uit schakeling. Hij liet het niet zover komen als Becker, die vorig jaar in de tweede ronde onderuit ging tegen Peter Doohan, maar het heeft niet veel gescheeld. Boris Becker arriveert onder 'Bobby-begeleiding' op Wimbledon, na flinke heisa rond het parkeren van zijn automobiel. - fotoanp Notabene tegen Javier Frana, een Argentijn, die op gras nog nooit een par tij gewonnen heeft, kwam hij met 1-2 achter te staan. Daarna hervond hij zich en won hij alsnog de vierde en de vijfde set: 2-6 6-43-66-16-4. In de invallende duister nis bereikte Henri Leconte als laatste speler in de bo venste helft van het schema de derde ronde. Net als Cash moest hij te gen het Amerikaanse ta lent Michael Chang alle zeilen bijzetten. Leconte verloor de eerse set en won de tweede, na een kruiwa gen setpoints tegen te he- ben gehad, in de tie-break. Daarna was het een gelo pen koers: 2-6 7-6 (7-3) 6-2 6-3. UITSLAGEN Herenenbebpel: tweede ronde: Nargiso ((Ita) - Mansdorf (Isr) Nagiso w.o., Schapers (Ned) - Lundgren (Zwe) 7-5 6-2 6-2, Svensson (Zwe) - Gustafsson (Zwe) 6-16-2 6-4, Olkhovski (Sov) - Aldrich (ZAf) 6-4 6-4 6-2, Anna- cone (VSt) - Stankovic (Tsj) 6-4 6-2 6-4, Mayotte (VSt) - Holmes (VSt) 6-3 6-3 6-4, Woodforde (Aus) - Krishnan (Ind) 6-7 6-4 6-3 6-3, Moir (ZAf) - Morang (WD1) 7-6 6-3 4-6 6-3, Fitzgerald (Aus) - Bergstrom (Zwe) 6-4 4-6 7-5 6-3, Pridham (Can) - Riglewski (WD1) 6-7 7-5 6-3 7-5, Lendl (Tsj) - Cahill (Aus) 5-7 6-2 6-4 6-4, Bec ker (WD1) - Novacek (Tsj) 6-3 6-4 6-4, Giammalva (VSt) - Srejber (Tsj) 1-6 6-1 6-2 1-6 6-3, Nyström (Zwe) - Gunnarsson (Zwe) 6-4 3-6 6-3 6-7 6-1, Cash (Aus) - Frana (Arg) 6-2 4-6 3-6 6-1 6-4, Leconte (Fra) - Chang (VSt) 2-6 7-6 6-2 6- 3. Damesenkelspel: eerste ronde: Hanika (WD1) - Cioffi (VSt) 6-1 6-2, Villagran (Arg) - Ferrando (Ita) 6-3 6-3, Zrubakova (Tsj) - Ludloff (VSt) 6-3 7-6, Salmon (GBr) - Smylie (Aus) 6-4 6-4, Loosemore (GBr) - Harper (VSt) 6-7 6-3 6-4, Singer (WD1) - Was serman (Bel) 6-4 6-0; tweede ron de: Minter (Aus) - Bollegraf (Ned) 6-2 6-2, White (VSt) - Go- larsa (Ita) 6-4 6-2, Paradis (Fra) - Herreman (Fra) 6-4 3-6 8-6, Pot ter (VSt) - Bykova (Sov) 2-6 6-4 9-7, Graf (WDlj - Quentrec (Fra) 6-2 6-0, Garrison (VSt) - Bale- strat (Aus) 6-4 6-3, E. Minter (Aus) - G. Fernandez (Por) 6-3 3- 6 6-3, Faull (Aus) - Budarova (Tsj) 5-7 6-16-4, K. Maleeva (Bul) - Cueto (WD1) 6-0 6-4, Kijimuta (Jap) - Okamoto (Jap) 7-5 6-3, Kuczynska (Pol) - Field (Aus) 7-5 6-4, Mandlikova (Aus) - Hen- ricksson (VSt) 6-4 6-2. Damesdubbelspel: eerste ronde: Mesker/Driehuis (Ned) - Cueto/ Sanchez (WDl/Spa) 6-3 7-6. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x10, meter (heren), die afgelopen zaterdag in Brussel bij de tathletic-wedstrijden het nationale record op 39,70 seconde» bracht, doet maandagavond in Lille (Noord-Frankrijk) een pé! ging te voldoen aan de NOC-limiet (39,50) voor uitzending naai Seoul. De formatie bestaat uit Marc van der Krogt, Rob vanj. Klundert, Emiel Mellaard en Achmed de Kom. De komende week gaat een groot aantal Olympische kandida. ten bij wedstrijden in het buitenland op jacht naar de Olympj. sche limiet. Het programma ziet er als volgt uit: 22 juni Sotteville: Robert de (ver, 200m, speer); 24 juni Lausanne: Elly van Hulst (1500 m), MarjJ Olijslager (100 m horden), Rob Druppers en Han Kulker (beiden is» m); 27 juni Lille: Els Vader (100 en 200 m), Marjan Olijslager (lf(: horden), Edine van Heezik (ver), Emiel Mellaard (ver en 4X100 m) bin van Helden (800 m), Achmed de Kom (100 m en 4x100 m), Rob'va» de Klundert (200 m en 4x100 m), Marc van de Krogt (100 m en 4xi# m); 28 juni Jerez: Nelli Cooman (100 m), Rob Druppers en Han Kulu (beiden 1500 m). HAIFA (ANP) - Marcel Reintsema heeft woensdag een stap richting Seoul gezet. Hij won op de Middellandse Zee vo» de kust van Haifa de vijfde race om de wereldtitel plankzeilen. Reintsema was in het zware weer, veel wind en hoge golven, zijn best. De Fransman Piegelin werd tweede. Tellier wé twintigste, Verschoor viel uit met materiaalpech. Door zijn overwinning steeg Reintsema in het klassement vijf races (met aftrek) van de veertiende naar de derde plaats Aan de leiding gaat Piegelin, die de wereldtitel praktisch niei meer kan ontgaan. Uitslag vijfde wedstrijd: 1. Reintsema (Ned), 2. Piegelin (Fra), 3. lini (Spa), 20. Tellier (Ned). Stand na vijf races met aftrek: 1. Piegelin (Fra) 3,0 punten, 2. L (Fra) 30,7, 3. Reintsema (Ned) 38,0,11. Tellier (Ned) 68,0,16. Verschïï (Ned) 92,0. NEW YORK (SID) - Bij het 105de toernooi om de Open Amen. kaanse tennistitels, van 29 augustus tot 11 september op de ba- nen van Flushing Meadow in New York, staat een record prij. zengeld van 4.371.500 dollar (bijna negen miljoen gulden) op het spel. Dat is tien procent meer dan in 1987. De eerste prijzen in het enkelspel zijn met 25.000 dollar ver» hoogd tot 275.000 dollar. De winnaars van de dubbelspelen ont vangen 95.333 dollar. ASSEN (ANP) - De organisatoren van de TT in Assen waarschijnlijk de enigen, die de prestatie van het Nederlands voetbalelftal dinsdag tegen West-Duitsland met gemengde ge voelens ontvangen hebben. De finaleplaats van Oranje kost de TT zaterdag naar verwachting duizenden toeschouwers. Voorzitter Jaap Timmer van de Stichting Circuit van Drenthe, de organisator van het race-evenement, durfde woensdag geen schatting te maken van het aantal wegblijvers. Perschef Jat Sikkens rekent op 25.000 mensen minder dan gewoonlijk tij dens de wedstrijddag. De afgelopen jaren schommelde het bezoekersaantal van ds TT-dag tussen 120.000 en 130.000. „Zaterdag zullen er aanzien lijk minder toeschouwers zijn", zei Timmer. „Gelukkig gebeur, zoiets maar één keer in de zestig jaar. Zo erg is het dus niet". De finaleplaats van Oranje betekent niet dat het wedstrijd schema zaterdag zal worden aangepast. Daardoor vallen wedstrijden in 250cc- en zijspanklasse (aanvang respectievelijk 15.00 en 16.30 uur) voor een deel gelijktijdig met de wedstrjjdir München. De Nederlandse motorliefhebbers kunnen de beel den van deze races in samengevatte vorm vanaf 17,45 uur bi Studio Sport verwachten. KIEL (DPA) - Benny en Jan Kouwenhoven zijn woensdag op de vierde dag van de Kieler-zeilregatta tweede geworden indé 470-klasse. De winst ging in de vierde race naar de Spanjaar den Leone en Sanchez. Willy en Cees van Bladel werden inde vierde race van de Tornado's derde. UITSLAGEN 470-heren: 1. Leone/Sanchez (Spa), 2. Benny en Jan Kouwenhovü (Ned), 3. Fuchs/Zwicker (WD1); stand: 1. Leone 8,7 punten. 470-dames: 1. Meyer/Adïkofer (WD1), 2. Alexandersson/Alexanders- son (Zwe), 3. Lemström/Lemström (Fin); stand: 1. Meyer 11,7 punten. Seling: 1. Schümann (OD1), 2. Gorostegui (Spa), 3. Persson (Zwe); stand: 1. Schümann 26,0 punten. Finnjollen: 1. Stig Westergaard (Den), 2. Biörn Westergaard (Den), 1 Müller von Blumencron (WD1); stand: 1. Stig Westergaard 19,4 punten Tornado: 1. Elvström/Elvström (Den), 2. Marström/Strandman (Zwe) 3. Willy en Cees van Bladel (Ned)stand: 1. Elvström 8,7 punten, 5. Vti Bladel 52,7. Star: 1. Hagen/Girr (WD1), 2. Johansson/Hansson (Zwe), 3. Jensen Just (Den); stand: 1. Hagen 19,7 punten. FD: 1. Boisen-Müller/Grünborg (Den), 2. Pollen/Björkum (Noo),l Nyberg/Eriksson (Zwe); stand: 1. Jones/Knowles (NZ1) 29,7 punten. HILVERSUM (ANP) - Rudy Douven heeft de eerste aanval zijn leiderspositie in de nationale titelstrijd schaken afgesla gen. De wiskundig ingenieur uit Wageningen remiseerde mei zwart tegen Paul van der Sterren. Door de deling van het punt bleef hij een halfje voor op Van der Sterren en Van der Wh' die Brenninkmeijer versloeg. Uitslagen achtste ronde: Van der Wiel - Brenninkmeijer 1-0, Piket Vanheste 1-0, Pieterse - Kuijf 0-1, Bosboom - Ligterink 1-0, Cuijpen De Boer (4 - (4Varr der Sterren - Douven (4 - (4 Stand na acht ronden: 1. Douven 6 punten, 2. Van der Sterren, Van Wiel 514, 4. Piket 5, 5. Kuijf 414, 6. Cuijpers, Pieterse, De Boer 311, Brenninkmeijer, Bosboom 3,11. Ligterink, Vanheste 2V4. BELFORT (ANP) - De jonge Rus Ehlvest heeft verzuimd d leiding te nemen in het tweede wereldbeker-schaaktoernooi de zevende ronde verknalde hij woensdag in Belfort met zwaï in tijdnood tegen Ljubojevic een riante winstmogelijkheid. T Joegoslaaf ontsnapte naar remise. Omdat ook Kasparov tegen Spasski niet verder kwam dan 4 deling van het punt, bleven beide Sovjet-grootmeesters i menlijk aan de kop van de ranglijst. Uitslagen zevende ronde: Ribli (Hon) - Karpov (Sov) V4-44, Hübne (WD1) - Nogueiras (Cub) 1-0, Timman (Ned) - Joesoepov (Sov) af" Speelman (GBr) - Sokolov (Sov) 14-14, Spasski (Fra) - Kasparov 14-14, Hjartarsson (IJs) - Short (GBr) 1-0, Ljubojevic (Joe) - Ehlv® (Sov) 14-14, Andersson (Zwe) - Beljavski (Sov) 14-14. Stand na zeven ronden: 1. Kasparov, Ehlvest 5 punten, 3. Hübn» Spasski, Sokolov, Karpov 4,6. Andersson, Beljavski, Ljubojevic, HM 314, 11. Short, Speelman 3, 13. Joesoepov 214 1 afg., 14. Nogueir' Hjartarsson 214,16. Timman 114 1 afg. NEUCHATEL (AFP) - René van der Gijp is overbodig gewoij den bij Xamax Neuchatel. De Zwitserse kampioen heeft t andere buitenlanders gecontracteerd. Claudio Borghi, de Af gentijn, die bij AC Milan door de Nederlanders Rijkaard, Gw lit en Van Basten buiten de selectie wordt gehouden, en 4 Westduitser Matthias Baranowski, wisselspeler bij FC Köln. Van der Gijp, die vorig seizoen door Xamax van PSV we»j overgenomen, staat in de belangstelling van enkele Italiaans clubs. SEVILLA (RTR) - De Argentijnse doelman Pumpido heeft e contract getekend bij de Spaanse club Betis Sevilla. Het transj ferbedrag voor de 31-jarige speler, die in 1986 met de nation! ploeg van zijn land in Mexico wereldkampioen werd, bedraa^ bijna zes ton. Elf maanden geleden werd de loopbaan van Pumpido bij Bi'"! Plate bijna ruw beëindigd, toen hij zijn vinger afscheurde, n*| dat hij met zijn trouwring achter een spijkertje van de was blijven haken. Een ingewikkelde medische ingreep echter wonderen. Trekking A: 5 - 8 - 15 - 24 - 45 - 49. Reservegetal: 25. Trekking B: 2 - 3 - 14 - 26 - 28 - 41. Reservegetal: 43. Van onze sportredactie PARIJS - De voorlopige samei jelling van de ploegen, die aan 75ste Tour de France deelneme is als volgt: 7 ELEVEN ploegleider: Mike Neel alcala Raul (Mex), Hampsten Andre $St), Kiefel Ron (VSt), Knickm, Lv (VSt), Lauritzen Dag-Otto (No phinney Dave (VSt), Pierce Jeff (VS Roll Bob (VSt), Veggerby Jens (Den) ADR Ploegleider: José de Cauwer Demol Dirk (Bel), De Wolf Fons (Be Hoste Frank (Bel), Kuum Jaan (Noo), Martens René (Bel), Onnoc Patrick (Bel), Planckaert Eddy (B< Wayenberg Dirk (Bel), Dierickx Fe) (Bel) of Verschuere Pol (Bel). HITACHI ploegleider: Berten de Kimpe gruyère Bruno (Bel), Criquieli Claude (Bel), Haex Jos (Bel), Liecke Jef (Bel), Morjean Stefan (Bel), Se geant Mare (Bei), Vandenbrande F mei), de overige twee renners word na het Belgisch kampioenschap aa gewezen. SIGMA Ploegleider: Willy Teirlinck Be Wilde Etienne (Bel), Haghedoor Paul (Bel), Heynderickx Jean-Piei mei), Ilegems Roger (Bel), Kuip Hennie (Ned), Lilholt Sören (Den), F vens Jan (Bel), Van Slijcke Rik Wijnants Ludwig (Bel). CAFE DE COLOMBIA Ploegleider: Rafaël Nino Van onze sportredactie DE KLINGE - Het het Belgische grensplaatsje De Klinge wordt zondag 26 juni een wedstrijdloop over twaalf kilometer ge houden met als inzet de Antoine van Bunder-tro fee. Deze loopwedstrijd begint om 16.00 uur. Voorts staan er prestatie lopen op het programma met als afstanden 2,4 en 6 kilometer. De prestatieio- pers vertrekken om 15.00 uur. Er is gelegenheid tot omkleden in de grote feesttent in de 'Spaans Kwartier', ook kan worden schreven. wijk waar inge- Van onze sportmedewerker BRESKENS - Met de triathlon (een kwart) van Breskens zaterdag 25 juni staat de derde wedstrijd van het open Zeeuws triathlonkampioenschap op het programma. Bij de senioren won Floris-Jan Koole zowel in Koewacht als IJzendijke, zodat de Middelburger, met zijn achttien jaar eigenlijk nog junior, de ranglijst aan voert. In Breskens gaat hij weer als favoriet van start, maar hij krijgt er Ronnie Babijn, zijn leeftijdsgenoot, tegenover ach. Tijdens de openings wedstrijd in Koewacht leek Babijn regelrecht op de zege af te stevenen tot een lekke tube hem van het toneel deed verdwijnen en de weg voor Koole open lag. In IJzendijke was de Terneuzenaar niet van de partij, zodat zaterdag, wanneer de beide kempha nen weer tegenover elkaar staan, het duel van de waar in vofwacht mag worden. Babijn is ongetwijfeld de oetere zwemmer. Aan Koole ue taak de achterstand in de Rreskense Kaai beperkt te houden en op de beide ove- uge onderdelen toe te slaan, riaast dit duo hopen ook Marcel Traas, Jan van de rimden, Miel Sallet, de Belg Mare Lonqueville, Marco van oer Meulen, Stef Abrahamse, rianse Cornelis en Pierre van uarnme op een korte klasse ring. 4151199.

de Stem | 1988 | | pagina 10