DS MDERS J.- reconstructie van de westkade kost ruim één ton 30 5% 'Boek kan historie op zijn kop zetten' Kritiek op bestuur Bergse ziekenhuis Antwoorden roepen nienwe vragen op POLITIERAPPORT 'GESCHIEDSCHRIJVING VAN ZEEUWSE LANDBOUW IS BELANGRIJK' dntuur suit dellen recept >rting 'k kontaktlens istoffen PLAATSELIJK NIEUWS CITROËN* Beatrixboom Philippine is vernield otokopiëren** pflSTEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 21 JUNI 1988 t16 43l te huur gevraagd SAS VAN GENT - Het college van B en w van Sas van Gent wil eens flink aan de Sasse wegen timmeren. Nieuwe asfalt-toplagen, verhardin- ,en) dichtingslagen dan wel par keerplaatsen moeten er voor zorgen dat verschillende locaties van de ge meentelijke urgentielijst verdwij nen. Verstedelijkt V erscheidenheid Materiaal Vlaanderen Startsubsidie SCHADEVERGOEDING VOOR DE ECONOMISCH DIRECTEUR Radio gestolen Fototoestel weg Kop-staart Hoek Sluiskil VOOR PERSONEEL ZIEKENHUIS W. DE BLOCK A57 r terwijl u wacht, -f 10cent per afdruk, aten A3, A4, A5. roten, verkleinen, op f gekleurd papier, typen, vergaren, n, banderen, inbin- ringbanden en mailen Serlippensstraat 3i' euzen, 01150-97055. ERSTOEL taf6| 0.-, box 75.-, fiets. d 15-, camping, je 100.-, autostoeltje 0-, tekentafel f 150. 01150-13446. FA Romeo Guilletta bi APK-3-'89, 2.000- [01150-95750. (Dl coupé wit, 98.000 sept. '83, APK-6-'89 01172-1590. priis fr.t.k. DA 2105, bj. '85, APK 2-'89, kleur rood, trek- ak, 35.000 km., 5.750- [.01150-14425 na 18 u. I Kever geel 78.000 km t. '73, APK-3-'89 JSg.st. Tel. 01172-159o' ijs n.o.t.k. op een taxi. Je babbelt 's ar steek je soms best wat nt toevallig ookweleensop eld in gaat zitten en zo. De n passagiers steeds vaker mee valt en dat ze prima elf aan een nieuwe bril toe ch maar even naar Hans wat een keus! Maar: niet it zal wel duur zijn! Blijkt elk 3 maar 75 piek te kosten en ogarts krijg je ook nog eens en. U snapt het al, ik draag ans Anders Opticiens. Adviesprijs 17,10 15,95 17,90 18,20 14,25 Bij ons 10,95 9,25 11,50 12,75 8,50 Sas timmert aan de wegen KOOP kleine caravan voortent 1500.-. Tel. 150-13446. EMEÜB. woning in ol ibij Terneuzen max. 800,-p.m. 01150-30680 an deze vaste lage prijs k montuur. kleuren en stijlen kiest nontuur dat u mooi vindt. n uw oogarts krijgt u deze ac Optiks glasprogramma. RAYBAN-Tjr VOOR ook de Ray-Ban ML1 &2 deze lage prijs. «poortstraat 18, tel. el 01640-57771. ROOSENDAA1 Van onze verslaggever ineen voorstel aan de gemeenteraad legt het college het plan voor de reconstructie van de Westkade voor. Daar moet een geheel nieuwe, promenade-ach- tige verharding komen, lopend vanaf het ge meentehuis tot aan hotel De la Bourse. De ver harding, in verschillende kleuren, wordt op één hoogte gelegd, zonder hoogteverschil tussen trottoir en rijweg. Ter hoogte van het gemeente huis wordt het aantal parkeerplaatsen met vijf uitgebreid. Het college stelt dat daarmee twee doelen worden bereikt. In de eerste plaats ver ruiming van het aantal parkeerplaatsen, daar naast verplaatsing van het monument van de Schepentrekker. Dat zou volgens B en W veel beter tot zijn recht komen in de berm langs het kanaal, dan op zijn huidige plaats. Dit onderdeel staat in het reconstructieplan opgenomen bij de post 'onvoorzien' voor een be drag van 13.810 gulden. In het verleden is daar vanuit de Sasse raad kritiek op geweest, omdat er voor dat bedrag 'slechts vijf parkeerplaatsen' bijkwamen. De totale kosten van het plan, in clusief bloembakken en nog eens negen par keerplaatsen tussen de rijksweg en de Westka de, worden geraamd op 105.000 gulden. Dekking van dat bedrag zou moeten komen uit de be schikbare kapitaallasten binnen de meerjaren raming en voor een deel uit het bedrag voor groot onderhoud dat er voor 1988 op staat. Hoog op de gemeetelijke urgentielij st staat de Kanaalpolder in Philippine. Ais gevolg van veel zwaar wegverkeer is die naar beide kanten 'op gereden'. B en W willen dat oplossen door bij het herstraten betonbanden op een betonstrook te plaatsen. Alles bij elkaar gaat dat een kleine twintigduizend gulden kosten. In Westdorpe staat ook een verbetering op het programma. Nabij lagere school 'De Kreeke' wil het college een parkeerterrein laten aanleggen. In de Sasse Achterom, achter de Plataanstraat moet de asfaltlaag worden gerepareerd, de Vis sersverkorting in Westdorpe krijgt een nieuwe toplaag en de Kasteelstraat een nieuwe slijtlaag. Als tenminste de gemeenteraad daar op 30 juni mee accoord gaat. MEER DAN een jaar ge leden stuurde de commis sie regionale geschiedbe oefening Zeeland een brief naar mensen die zich professioneel bezig houden met geschied schrijving. Met de vraag of er een mogelijkheid was de geschiedenis van de landbouw in Zeeland op papier te zetten. Pro fessor doctor A. van der Woude, hoogleraar agra rische geschiedenis aan de landbouwuniversiteit in Wageningen, reageerde meteen. De schrijver van het veel geciteerde boek 'Noorderkwartier' waarin de agrarische gechiedenis van Noord-Holland be licht wordt, toog een paar keer naar Middelburg en concludeerde dat er vol doende materiaal aanwe zig was om een onderzoek te beginnen. De Wage- ningse professor, hij be geleidt het totale project dat vermoedelijk zes j aar duurt, hoopt in de loop van volgend jaar te kun nen beginnen met de stu die. Maar dan moet er wel een ervaren onderzoeker en voldoende geld zijn. Door Romain van Damme OVER DE Zeeuwse land bouw in deze en vorige eeuw is weinig bekend. Studies over de agrarische sector zijn gering in aan tal. „De oogst is mager", zegt professor A. van der Woude. „Er is wel wat ge daan, maar het is niet overweldigend. Daar moet het niet vandaan komen. Als wij er niets aan gedaan hebben, is er niet veel". Wij staat voor mensen als Van der Woude. De mensen die zich beroepsmatig bezig houden met het schrijven over de agrarische geschiede nis. Zijn werkkamer, onderdeel van het gebouw Leeuweborch in Wageningen, is ruim. Een van de wanden is feitelijk één grote kast. Vol met boeken. Hij duikt er na een paar mi nuten praten in en 'gooit' drie boeken op tafel. Samen goed voor 858 bladzijden. 'Noorder kwartier' heet het boekwerk. He argrarische geschied schrijving over Noord-Hol land. „Daar heb ik tien jaar over gedaan. Je moet ontzet tend veel bronnen onder zoeken. Dat is een enorme klus. Nee dit doe je niet op een achtermiddag". Een jonge wetenschap, agra rische geschiedschrijving. De leerstoel van Van der Woude is pas 32 jaar oud. Dat lijkt vreemd. Nederland is toch één polder? Van der Woude corri geert meteen. „Nederland is al eeuwen een verstedelijkt ge bied. Er was weinig interesse voor de landbouwgeschiede- nis. De landbouw viel veel minder op dan bijvoorbeeld de Oostindische compagnie. Dat laatste, die compagnie, trok veel meer de aandacht van de historici. Het was een beetje het idee van, de boer en hij ploegde voort. Prima, laat maar ploegen. Ze denken dat het monotoon is, de landbouw. Saai om over te schrijven, maar het tegendeel is waar". Inmiddels staat er toch het een en ander op schrift. Fries land, Groningen, Drente, heel het noorden dus, is reeds be schreven. Overijssel en de Ve- luwe zijn ook al aan de beurt geweest. Van der Woude zelf trok door Noord-Holland en straks begint er iemand aan de Zuidhollanse eilanden. En telkens is het weer anders. Al zou je dat niet verwachten in een zo klein landje. Van der Woude haalt er nog een boekje bij. Daarin staat een aantal door hem gehou den lezingen. „In een van die lezingen heb ik het eens ge zegd, Nederland is zo klein, maar de verscheidenheid is groot. Hier staat het. Op de globe is Nederland een stip. Op sommige plaatsen is Ne derland nauwelijks 200 kilo meter breed en 300 kilometer lang. Maar wie Nederland doorkruist ontdekt dat de re gionale verschillen groot zijn". „Ais ik het in West-Brabant uitgezocht heb, kan ik niet zeggen, zo zit de rest van Zuid-Nederland in elkaar. De Peel is wezenlijk anders dan West-Brabant. Brabant is niet één geheel. Dat geldt ook voor Limburg en Zeeland. De man die nu aan Zuid-Holland begint, pakt een beperkt deel. De lijn loopt langs Gouda, IJsselstein en Gorinchem. Dat wordt gedaan door een pro movendus. Die man maakt een studie en wil daarop pro moveren". Zo iemand zoekt Van der Woude voor Zeeland niet. Nee, dat moet een zeer erva ren onderzoeker zijn. Iemand die minimaal zes jaar van zijn leven wil 'opofferen'. En vol gens Van der Woude genoe gen wil nemen met een 'petie terig' salaris. De studie zal vermoedelijk 670.000 gulden kosten. Het grootste deel is gereserveerd voor de onder zoeker, 568.000 gulden. Per jaar ruim 94.000 gulden. Toch niet zö slecht. Van der Woude fel: „Je bent er minimaal zes jaar mee be zig. Met een levenswerk. Want dat is het". Hij wijst naar een boek van Jan Biele man over Drente tussen 1600 en 1910. „Dat is pure weten schap. Die boeken staan stijf van de grafieken en tabellen. Daar zit gigantisch veel werk in. Onvoorstelbaar. Reken trouwens eens uit wat een werknemer kost. Met de so ciale lasten er bij. Want dat zit allemaal in dat salaris. Dat moet allemaal verrekend worden. Ja, dan praat ik over een petieterig salaris voor iemand die jarenlang gestu deerd heeft en een doctorstitel voor zijn naam heeft staan. Want zo iemand zoek ik. Een man met de nodige ervaring". Het boek van Jan Bieleman. Van der Woude spreekt er met ontzag over. „Dat boek heeft voor een totaal andere kijk op de landbouw in Drente gezorgd. Drente, dan denk je toch aan die kuddes schapen en de roggebouw. Zo moet het er altijd geweest zijn. Nee dus. Vroeger was er runderveeteelt. Vroeger was het er veel anders. Daar is van alles gebeurd. Tussen 1650 en 1750 werd de belastingdruk in Drente verzevenvoudigd. Dat had weer tot gevolg dat er an dere gewassen verbouwd moesten worden, gewassen die meer opbrachten. Want er moest geld komen. Tijdens die onderzoeken kom je diep wor telende processen tegen". Over zijn eigen boek Noorder- Prof. A. van der Woude. „Een boek over de Zeeuwse landbouw is belangrijk. In Nederland denken we dat we het wel weten. Dat is niet zo.". - foto rein heij kwartier zegt hij aanvanke lijk niet zoveel. Later wel als de waarde van het onderzoek ter sprake komt. „Het onder zoek bracht een heel andere kijk op de geschiedenis uit die streek. Daar staan zoveel din gen in die de geschiedenis op zijn kop zetten. Dat kan straks in Zeeland ook gebeu ren. Misschien krijgen we een totaal andere kijk op de Zeeuwse historie. Andere wendingen die we nooit ver moed hebben. Het zou mij niet verbazen". Er is voldoende materiaal om met de studie te beginnen. Van der Woude was een paar keer in de Zeeuwse hoofdstad en ontdekte in de rijksarchie ven de nodige aanknopings punten. „Je moet weten wat er is. Stel dat je een ervaren onderzoeker vindt en er is geld. De man in kwestie wordt aangesteld en gaat aan het werk. Na drie weken staat hij hier terug en zegt, vergeet het maar, er is niets. Dat kun je natuurlijk niet maken. Ne gentiende eeuw, achttiende eeuw en een groot stuk van de zeventiende eeuw, dat is wel te doen. Daarna wordt het wellicht moeilijker. Maar dat kan per streek verschillen. Je hebt niet alleen te maken met de rijksarchieven, maar bij voorbeeld ook waterschapsar chieven en soms particuliere archieven. Teruggaan tot de tijd van Adam en Eva kan in iéder geval niet. Trouwens, toen bestond Zeeland niet eens". Benieuwd is hij zeker. Zee land moet voldoende stof kunnen bieden voor een boeiend boek. „We zijn be nieuwd of de invloed van Vlaanderen groot geweest is. Was Zeeland bijvoorbeeld een doorgeefluik of was het een hobbel met al dat water. De braakligging, hoe ging dat. Wanneer is de uienteelt be gonnen. Tal van vragen zijn er. En dan zal blijken dat de boeren telkens moesten in springen op veranderingen. Zeeland kent een grote ver scheidenheid. Dat is een van de redenen dat het beter is het onderzoek te laten doen door één persoon. De provincie in mootjes hakken en door ver schillende mensen laten doen, is niet goed. Je moet bijvoor beeld iedere keer terug naar dezelfde bronnen. Ja, de stu die zal zeker aantonen dat de verschillen in de provincie groot geweest zijn. Neem al leen Zeeuwsch-Vlaanderen. Oost en west verschillen we zenlijk". De professor gaat er vanuit dat het nog even duurt eer het onderzoek van start kan gaan. Er vanuit gaande dat er iemand te vinden is voor deze klus en er 670.000 gulden bij een gebacht wordt. Want zo veel geld is er nodig om het onderzoek met succes te kun nen afronden. Een comité van aanbeveling met H. Eversdijk, D. Luteyn en M. Verburg is bezig om het geld bij elkaar te sprokkelen. Verder is de pro vincie gevraagd volgend jaar een startsubsidie van vijftig duizend gulden te geven en daarna jaarlijks 40.000 gulden over te maken. „Het zou triest zijn als het onderzoek niet door zou gaan. Dit onderzoek is van belang voor Nederland. Geschied schrijving is belangrijk. In Nederland denken we dat we het wel weten. Dat is niét zo. Met deze onderzoeken zorgen wij er voor dat er voor de my- tische voorstellingen iets echts komt. Zo is het geweest. Daarom moet je dit onderzoek degelijk voorbereiden. Daarom ook heb ik iemand nodig met de nodige ervaring en voorkennis. Iemand die zijn sporen verdiend heeft. Er lopen geen honderden mensen rond die dit kunnen. Dit on derzoek kan tenslotte de Zeeuwse geschiedenis op zijn kop zetten". Van onze verslaggever BERGEN op ZOOM - In |!et geschil tussen de Stich- ™g Ziekenhuis Lievens- perg en economisch direc- ur J- Heij mans komt het :°°rmalige bestuur van het ergse ziekenhuis onder v°orzitterschap van B. Bos w niet al te best vanaf. In uitspraak van het ^neidsgerecht voor het Ne derlandse Ziekenhuiswe- en, het hoogste rechtsor den de gezondheidszorg, vroegere bestuur "kele keren gevoelig op de Vlngêrs getikt. t september van dit jaar tl]:mt de arbeidsovereenkomst iTsen Heij mans en Lievens- v entbonden. Het vertrek L? Heijmans gaat het Bergse Feitenhuis aardig wat geld kosten. Zo moet Lievensberg met ingang van 1 september Heij mans vijf jaar lang wacht geld betalen. Verder krijgt Heij mans bijna ƒ24.000 wegens achter stallige vakantie en 10.000 voor juridisch verweer tegen het ziekenhuis. Daarnaast is het ziekenhuis bijna ƒ6000 kwijt aan het scheidsgerecht voor behandeling van dit ge schil. In totaal gaat het om onge veer zeven ton. Dit bedrag wordt waarschijnlijk door Lie vensberg na overleg met zie kenfonds en het Centraal Or gaan Tarieven Gezondheids zorg (het COTG) straks in de verpleegprijs doorberekend. Eerder was Lievensberg al zes ton kwijt om na grote proble men op de röntgenafdeling ra dioloog J. ter Laak de deur te wijzen. Heij mans kwam op 1 novem ber 1983 bij ziekenhuis Lie vensberg in dienst als econo misch directeur. Naast hem be stond de directie uit een me disch directeur en een adjunct directeur patiëntenzorg. In de loop van 1984 ontstonden er spanningen binnen de directie. Het toenmalige bestuur be steedde daar te weinig aan dacht aan. Als gevolg daarvan werden de verhoudingen slech ter en werd onvoldoende ge reageerd op problemen binnen het ziekenhuis. v In mei 1986 kreeg Heij mans binnen de directie de eindver antwoordelijkheid. Heij mans vroeg het bestuur de daarbij behorende bevoegdheden. Toen hij die niet kreeg besloot hij ongeveer drie maanden later die eindverantwoordelijkheid niet te accepteren. Het zieken huisbestuur reageerde daarop met een ontslagbrief. In verband met een extern onderzoek, dat daarna op gang kwam in verband met de grote spanningen op diverse fronten binnen het Bergse ziekenhuis, ging die ontslagbrief vervol gens in de ijskast. Toen na het onderzoek bleek dat zowel di-\ ctie als bestuur niet goed hadden gefunctioneerd, werd de brief weer voor de dag ge haald. Ook het toenmalige be stuur besloot af te treden. Het scheidsgerecht vindt het niet verwerpelijk dat Heij mans de eindverantwoordelijkheid weigerde toen het bestuur niet op zijn eisen in ging om hem daarvoor de nodige bevoegdhe den te verschaffen. „Hij was daartoe niet verplicht en hem kan daarvan geen verwijt wor den gemaakt," meent het scheidsgerecht. Niet begrijpelijk vindt dit gerecht het echter dat het zie kenhuisbestuur na de weige ring Van Heij mans het vertrou- SLUIS - In het afgelopen weekend is in de Paspolder vanuit een graafmachine, welke eigendom is van de firma S. uit Axel een radio ontvreemd. De waarde van deze radio is 700. RETRANCHEMENT - Uit een auto, eigendom van AL. uit Middelkerke is een auto radio en fotoapparatuur ont vreemd. De waarde van deze apparaten is ƒ4500. De spul len lagen in de auto-koffer. Deze is echter opengebroken. BRESKEN - Op het zojuist van verkeerslichten voor ziene kruispunt Roofack is een kop-staart botsing ge beurd. Hierbij waren betrok ken AEB. uit Eeklo, die met zijn personenauto uit de richting van Schoondijke kwam, en de vrachtwagen chauffeur A AK. uit Wil lemstad. De vrachtwagen chauffeur bemerkte te laat dat B. voor de verkeerslichten begon te remmen met als ge volg dat hij op de auto van B. botste. De personenauto werd aan de achterzijde flink be schadigd. KAARTING - Op recreatie centrum De Braakman werd een kaarting gehouden waar aan 54 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. Verhelst, Terneuzen; 2. G. Boerjan, Biervliet; 3. mevrouw San ders. Terneuzen. Jokeren: 1. mevrouw Rouw, Terneuzen; 2. Nancy Michael, Terneuzen. KAARTING - Op recreatie centrum De Braakman werd een kaarting gehouden waar aan 66 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Verbruyen, As senede; 2. R. de Dekker, Ter neuzen; 3. M. de Bakker, Oostmalle. KAARTING - In zaal Dal- linga werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. M. Neyt, 2. L. de Kraker, 3. C. Wauters. De volgende kaarting, ook voor niet-leden, is 11 juli om 19.30 uur in zaal Dallinga. WINNETOU - Aan de maan delijkse schieting van Winne- tou in zaal Dallinga namen 26 schutters deel. Uitslag: 1. Ju- liën Nevejans, Gent; linker zij vogel: R. Gernaert, Sluis kil; rechter zij vogel: Piet van Puyvelde, Sluiskil; grootste aantal wip 1 (3): Nadia Baijen en Tina Vermeersch, beiden Gent; Wip 2 (3): Bert de Bak ker, Winnetou en Juliette Goedgebure, Gent; hoofdvo gel: José Vleeshouwer, Moer- beke en Alex Froment, Sluis kil. De volgende schieting is zaterdag 16 juli, aanvang 19.30 uur in zaal Dallinga. Van onze verslaggever SLUISKIL - Het personeel van de ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen is gisteravond tijdens een bijeen komst in het Elisabethziekenhuis in Sluiskil, waar de di rectie uitleg kwam geven over een aantal netelige kwes ties, weinig wijzer geworden. wen in hem verloor en hem aan de kant wilde zetten. Het scheidsgerecht heeft er begrip voor dat Heij mans er niet in slaagde om de enorme proble men, die toen binnen het zie kenhuis bestonden, op te lossen. Letterlijk zegt het scheidsge recht hierover: „Dat hij geen succes heeft gehad, zal in de ge geven omstandigheden niet al leen aan hem kunnen worden toegeschreven, doch evenzeer aan het falen van het bestuur en het gebrek aan medewer king in de organisatie." Het scheidsgerecht vindt dat Heij mans recht heeft op een schadevergoeding. Heij mans had ongeveer acht ton in totaal gevraagd. Hieronder een be drag van zes ton ineens. Het scheidsgerecht is niet op die eisen ingegaan, maar vindt dat Heij mans wel recht heeft op vijf jaar wachtgeld. Alleen al daarmee is ruim zes ton ge- mo.-id De vragen die onder het perso neel leefden werden door de di rectieleden P. de Wolf en B. van Oudenniel zo goed en kwaad als het ging beant woord, maar voor elk directie- antwoord doemde een nieuwe vraag op uit het personeel. Zo is het nog volstrekt on duidelijk hoe de directie in het nieuwe streekziekenhuis De Honte de begeleiding en prak tische opleiding van leerling verpleegkundigen gaat opzet ten. Onduidelijkheid bestaat er ook over de nieuwe opzet van de ambulancediensten. „Daar zijn de provincie en de gemeen ten nu druk mee bezig", stelde ziekenhuisdirecteur De Wolf. Ook is er nog volstrekt niet na gedacht over het feit dat men sen met piket- en bereikbaar heidsdiensten noodgedwongen zullen moeten gaan verhuizen. Laat staan dat de betrokken werknemers hierover al geïn formeerd zijn. Uitgesloten wordt niet dat de werknemers met een deeltijd functie straks genoodzaakt zul len zijn om langer dan wel kor ter te werken in de nieuwe per- soneelsopzet of dat er ontslagen onder deze mensen zullen val len. Nieuwe problemen waar de directie nog geen antwoord op had. Van Oudenniel wilde de geschetste problemen niet ba gatelliseren. „Op een aantal vragen moet nog antwoorden gezocht worden", benadrukte hij. Hij vroeg het personeel dan ook om begrip en vertrouwen. Juist een gebrek aan vertrou wen van het personeel en de di rectie was de reden van de per soneelsbijeenkomst. Twee we ken terug, na de collectieve ontslagaanvraag voor 65 zie kenhuismedewerkers en de on rust rond de indeling in twee functieschalen, had het perso neel na een actiedag gevraagd om een bijeenkomst met de di rectie. Die bijeenkomst had tevens tot doel de directie een kans te geven om het gekneusde ver trouwen te herstellen. De directieleden deden gis teravond dan ook hun best. Een aantal vragen werd dan ook daadwerkelijk beantwoord. Antwoorden waar met name de verpleegkundigen niet echt on tevreden over konden zijn. De Wolf stelde dan ook dat er slechts 23 verpleegkundigen op een totaal van ca. 250 in de nieuwe organisatie-opzet inge deeld zullen worden in de laag ste schaal, schaal 35. De overi ge, in juni 1986 in dienst zijn- den, komen in de hogere schaal (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 terecht. Mensen die niet inge deeld kunnen worden, maar op grond van hun opleiding en ca paciteiten eigenlijk in de hoog ste schaal moeten worden inge deeld, worden daar ook inge deeld maar krijgen pas een bij dat niveau passende functie aangeboden als die door bij voorbeeld door natuurlijk ver loop weer voorhanden is. De afpraken die op 31 mei met de bonden overeen gkomen waren, maar waarvoor de di rectie geen tijd had om ze bin nen een week op papier te krij gen, werden gisteren uitvoerig belicht. De centrale ondernemings raad (COR) zal zich vandaag, dinsdag uitvoerig beraden over de nieuwe directionele richtlij nen met betrekking tot de functie-indeling en het collec tief ontslag. Volgende week spreekt de COR met de directie over de nieuwe regels. De di rectie hoopt dat vor half juli begonnen kan worden met het voorlopig aanstellen van het personeel dat na 1 januari '89 in De Honte in Terneuzen gaat werken. Van onze correspondent PHILIPPINE - De Beatrix boom aan de Kasteelstraat in Philippine is vernield. Onbekenden hebben een groot gedeelte van deze lin deboom afgebroken. De boom, die in verband met het verwijderen van benzine tanks van het voormalige ben zinestation tijdelijk van z'n plaats moet worden gehaald, kan hierdoor nooit meer uit groeien tot een mooi exem plaar. Een verontwaardigde burge meester J. van Rest deelde mee dat de vernieling van de Beat rixboom, tegelijk met vier an dere bomen in Philippine, on derwerp van gesprek zal zijn in de vergadering van burge meester en wethouders aan staande woensdag. Zij neemt deze vernieling zeer hoog op. Getracht zal worden de dader of daders te achterhalen zoals ook gebeurd is bij eerdere ver nielingen aan boompjes in Phi lippine. Vermoedelijk zal ter vervan ging van de Beatrixboom een nieuw exemplaar moeten wor den aangeschaft. Gehoopt wordt dat deze boom en na tuurlijk al het andere groen, verder ongemoeid blijft. De Beatrixboom moet een prach tig groen element worden bij het mosselmonument dat aan de Kasteelstraat zal worden geplaatst en op 6 juli aan staande zal worden onthijïtl.

de Stem | 1988 | | pagina 15