achtste seizoenszege voor westdorpenaar eeft rond SPORT Hans van de Griendt wint met overmacht Douane pakt hoogste premie Floris-Jan Koole bewijst klasse Zege voor VanLaarhove en Van Tiel in Vogelwaarde Vrgentin ïard langepakt Van de Velde wint Ronde Oudenbosch nflftTEM SPORT 7 MAANDAG 20 JUN11988 t9 eker efvliegen hockeyers sbksssïïïi [(vogelwaarde - De HAVENLOOP TERNEUZEN s in Essen Levendig rijf leiders Zaterdagteam Middelburg kampioen Ivo de Bruyn snelste bij Coopertest Hans Cornelis sterk in ultra-loop Zege Heyboer in trimkoers Oostburg Toernooi-zege voor Bea Joppe MIDDELBURGER WINNAAR TRIATHLON IN UZENDUKE Actief rijden Wind jfj'l keer in zijn geschiedenis FC Porto de 'dubbel' be. peelde bekerfinale tegen doelpunt werd zeven mi- lagalhaes. umaraes volgend seizoen bekerwinnaars. Benfica en in het Europa Cup nj.' ^medewerker LrNEUZEN - De langste I stand van de Terneuzense Bavenloop (8,5 kilometer) Ud gewonnen door Hans de Griendt. De talent- IV atleet uit Hoek be- ]de de zege met grote Lrmacht, want hij fi nishte met een voorsprong (an bijna twee minuten op plaats in de open klasse edstrijddag van de Euro-1 /skala (Finland) de beste id bedroeg 115,5 kilometer oog hij zes kilometer min- mene rangschikking staat Deen Andersen, de West- ider en Chenevoix. hockey-heren hebben zon- nternationaal toernooi ge- Champions Trophy) zege. L en Zuidkorea (3-1). De Ar-1 KChtste seizoenszege nd tweede door zeges op de Ln Rob Bijvank is een n de Sovjetunie werd der- i nummer twee, Tonny Strij - donck. Snelste dame op deze afstand was Trees Roegiest uit Sas van Gent. Op de kortere afstanden drukten de gebroeders Van de Wege hun stempel op de wed strijd. Wim van de Wege won de tussenafstand van 5,5 kilo meter voor Johan Haak uit Axel, en Christiaan van de Wege, die vanwege studie niet optimaal had kunnen trainen, nam de drie kilometer voor zijn rekening. Els Murre was de snelste dame op de 5,5 kilome ter. Petra de Knecht zegevierde bij de dames op de 3 kilometer. De organisatie van deze Ha venloop, die de plaatselijke Ha venfeesten ooende. was in han den van AV Scheldesport. De wedstrijd had door deelname van zes Franse en zeven Ame rikaanse lopers een internatio naal karakter. Het totaal aan tal deelnemers bedroeg ruim zeventig. UITSLAGEN 3 kilometer: 1. Christiaan van der Wege 9.59, 2. Jurgen Elias 10.58, 3. Erik Tange 10.59, 4. Petra de Knecht 12.29,5. Wilbert Murre 12.44 (allen uit Temeuzen). 5,5 kilometer: 1. Wim van der Wege (Temeuzen) 23.41, 2. Johan Haak (Axel) 25.03,3. John Lafferty (USA) 25.41, 4. Ron van Waes (Hoek) 26.16, 5. Bert van Woerkens (Temeuzen) 27.39. Snelste dame: Elly Murre uit Temeuzen in 34.27. 8,5 kilometer: 1. Hans van de Griendt (Hoek) 30.56, 2. Tonny Strij donck 32.54, 3. Piet Oostdijk 33.09 (beiden Temeuzen), 4. Piet Gans (Axel) 33.24, 5. Ludi de Visser (Temeuzen) 34.02, 6. Jan Kempe (Zaamslag) 35.15, 7. Jack de Braai (Temeuzen) 35.33, 8. Henk Pielaet (Breskens) 3542, 9. Adri de Regt (Hoek) 35.55, 10. Ronny Bouchaut (Axel) 36.28. Bijvank wint in Vogelwaarde tor Peter Snelders an Groot-Brittannië heeft nooi gewonnen. De beslis- de Britse dames met 3-1 d kwam Groot-Brittannië I rlaag. De doelcijfers waren I ustralië (tweede) en West- )rt a heeft afgelopen week- eleid praktisch afgerond. :f heeft de afgelopen we- een compleet elftal, ge- liljoen gulden op tafel ge- onderhandeling met een :r, die de plaats moet in- ilgend jaar speelt bij Real ■ontracten af met verdeger rro (2,5 miljoen) van Valla- id, middenvelder Eusebio miljoen) en aanvaller Julio inas (2,5 miljoen) van Atle- de Madrid en de midden der Beguiristain (5 miljoen) voorhoedespeler Bakero (5 joen) van Real Sociedad k contracteerde FC Barce- ia verdediger Lopez Rekarte i Real Sociedad, de enige :ler voor wie door het aflo- van zijn contract geen nsfersom werd betaald. Het nieuwe sterrenteam van aan Cruijff zal worden aan- /uld met slechts een klein ;1 van de spelers die nu al der contract stonden van de talaanse miljoenenploeg, sn spelers van het team van rig seizoen zullen de ko- >nde weken worden ver- cht. Met uitzondering van af itse spits Gary Lineker lijkt :mand van de oude ploeg ze- r te kunnen zijn van een aats in het nieuwe Barca- am. IILAAN (ANP) - De tucht- ammissie van de Italiaanse óelerbond heeft de coureur loreno Argentin hard aan- epakt voor een incident an het eind van de Ron® an Campanië op 9 maart >e oud-wereldkampi®11 reeg een maand onvoot- /aardelijke schorsing en boete van 23.000 gulden- Je semi-klassieke Ronde lampanië eindigde in een cn tische massasprint. Adria' iaffi zegevierde na een valp3, ij tijdens de sprint, waarbij )een Jesper Worre aakte. Argentin, geschrokt loor de toestand van «j iloeggenoot, die zich erns?°| iet aanzien dan achteraf bi® eageerde furieus. Hij êat ilaatselijke ordedienst chuld. Argentin overlaadde 'erantwoordelij ke kolonel v ie politie met kritiek en w» lovendien handtastelijk wb Ie man. Een functionaris le prefectuur in Caserta die» n te grijpen. De straf voor Argentin is ran de zwaarste in de geSCi lenis van het Italiaanse W •ennen. Of de schorsing dec :eur raakt, valt te betwij Hij is herstellende van een steking in zijn gewrichten, hem bijvoorbeeld de start in Giro onmogelijk maakte. j Vogelwaarde liet hij na ëen boeiende slotfase vier medevluchters kort voor de eindstreep achter zich 0m met een dertigtal me ters voorsprong te finishen. 1 me lekker in de crite- is. De vorm en het vertrou wen zijn er en dan is het ge makkelijker om het juiste mo ment en de juiste slag te kie ren", was zijn korte maar alles zeggende commentaar na af top. r o lekker als Rob Bijvank zich Lit, zo miserabel vergaat het ian Mobach. De coureur uit fluiskil moest in de beginfase e strijd al staken. „Jan is al nweek of vier aan de sukkel, hij heeft het steeds benauwd. i bezoek aan de Brabantse lokter Van Opstal heeft geen iaat gehad. Daarna zijn we kaar dokter Puylaert in Sas ian Gent gegaan. Die denkt dat [et om een vorm van inspa- [s-astma gaat. Ook van- l had hij er weer last van; lij krijgt gewoon geen lucht. Het heeft geen zin om te force- |en. Dan wordt het alleen maar {rger. Nu is het alleen maar lopen dat hij dat spoedig kwijt laakt", aldus zijn vader. wedstrijd begon levendig, fat werden er enkele spel- Kprikken uitgedeeld. Francois (ranse, Hennie Rovers en Mare t Smit openden het offensief, fat was slechts van korte duur »r Franse en De Smit. Alleen Bennie Rovers bleef noest wer ken en ging alleen door. Al snel ferd duidelijk dat de coureur [it Roosendaal zijn zinnen op eleidersprijs gezet had en de [tanen graag een ander gun- k- Die leidersprijs won hij met erve. [Het duurde tot ruim halver wege de wedstrijd voordat een ^snapping met een serieus tarakter gesignaleerd kon 'orden. Onder impuls van |uud Havermans en Francois formeerde zich een poep van zeven renners. Die ptsnapping strandde met nog pgeveer een kwart van de istrijd voor de boeg. Toen p peleton aanstalten maakte aan te sluiten, koos op- [ieuw Ruud Havermans het lepad. Dat was het sein voor j® dertiental andere renners ninde achtervolging te gaan. f® moordend tempo zorgde "eo°r dat het peloton binnen 1 kortste keren door de veer- j® vluchters tot figurant ge gradeerd werd. Het hoge npo kostte Toon Vermeulen F Plaats in de kopgroep. impuls van Karei van "tëthem en Rob Bijvank viel NIEUWSOVERZICHT ZEIST - Het zaterdagelftal van de voetbalvereniging Middel burg is op overtuigende wijze Nederlands kampioen voor afde- lingsploegen geworden. Op het sportcentrum te Zeist wist die ploeg alle drie de wedstrijden tegen de medefinalisten in winst om te zetten. Middelburg begon met winst (2-1) op SKVW uit Winterswijk. Daan Eikenbout en Henk Willemse scoorden in dat duel voor de Zeeuwen, die vervolgens Musketiers uit Eist met 1-0 ver sloegen door een treffer van Eric Malcorps. In de laatste wed strijd, tegen Swift '64, trok Middelburg met 4-1 aan het langste eind. Daan Eikenbout (2x), Eric Malcorps en Rinus Davidse (strafschop) scoorden voor Middelburg. Eindstand: 1. Middelburg 6 punten, 2. SKVW 2, 3. Musketiers 2, 4. Swift'64 2 punten. HULST - Ivo de Bruyn uit Hulst wist tijdens de tweede Coo pertest van RKHAV dit seizoen de grootste afstand in de ge stelde twaalf minuten te lopen. Hij kwam tot 3642 meter, een kleine honderd meter meer dan Jo David uit Koewacht. uitslagen Senioren: 1. Ivo de Bruyn (Hulst) 3642 meter, 2. Jo David (Koewacht) 3556, 3. Ron van Waterschoot 3539, 4. Peter Scheele 3517 (beiden Hulst), 5. Peter-Paul Boeding (Terhole) 3505, 6. Hugo van Duysse (Eksaarde) 3450,7. Marlon Roels (Koewacht) 3411,8. Rudy van Oudenaerde (Hulst) 3316,9. Henk Vonck 3290,10. Pascal Roelands 3275 (beiden Hulst). Tot 15 jaar: 1. Patrick Verstraeten 4332, 2. Wouter van Noort 3087, 3. Annemarie van Laarhoven 2923 (alln Hulst). Tot 10 jaar: 1. Micha Picavet 2256, 2. Natasja Picavet 2207, 3. Thijs Baert 2186 meter (allen Hulst). TORHOUT - Hans Cornelis uit Groede legde in de 'Nacht van Vlaanderen', een loop over 100 kilometer in het Belgische Tor hout, beslag op de verdienstelijke 36ste plaats. Dat gebeurde in een veld van ruim 400 deelnemers. Zijn tijd over deze afstand was 8 uur 21 minuten en 23 seconden. Zijn beste tijd over die afstand staat op 8.16.07. Die realiseerde hij drie jaar geleden in dezelfde wedstrijd. Kees Bruins uit Goes werd 77ste in 9.33.01 en Francois Babijn uit Oostburg 170ste in 11.26.04. De zege was voor de Belg Jean-Paul Praet met een tijd van 6.26.17. OOSTBURG - René Heyboer regeert op dit moment het trim- merspeleton. Ook in Oostburg pakte de Terneuzenaar de bloe men. Dat gebeurde in de spurt van een kopgroep van vier ren ners. Dat kwartet, bestaande uit Rudy Buzeyn, René Heyboer, Char les Mollet en Henk Peters, was al halverwege de wedstrijd weggegaan en dubbelde met nog 15 kilometer te gaan het ge hele veld. De enige die zich niet bij het meesterschap van de vier wilde neerleggen, was Cor Verplanke. Eerst ging hij alleen in de tegenaanval, om later ook nog samen met Mare Boelens, Jean-Marie de Roo en Willy de Feber op jacht te gaan. Het ble ken vruchteloze pogingen, want aan de kop zat men niet op uit breiding te wachten. Het werd een spurt met vier, die al van ver op gang werd gebracht door Rudy Bezeyn. Heyboer coun terde puur op kracht en won. De spurt van de achtervolgers werd gewonnen door Jean-Marie de Roo. Bij de recreanten ging de zege naar Bert Begijn. Vier ronden voor het einde trok hij alleen op avontuur en hij werd niet meer ingehaald. urrslagen Recreanten: 1. B. Begijn (Hoek), 2. R. Cromheecke (Aardenburg), 3. D. Kerckhaert (Groede), 4. M. van Alboom (Zelzate), 5. O. van de Bossche (Philippine), 6. C. Riemens (Temeuzen), 7. J. Dobbelaar (Terhole), 8. L. Laureijns (Eede), 9. R. Goethals (Zelzate), 10. J. P. Dhondt (Maldegem). A-categorie: 1. René Heyboer (Temeuzen), 2. Rudy Buzeyn (Schoon- dijke), 3. Charles Molet (Hansweert), 4. Henk Peters (Biervliet), 5. Jean-Marie de Roo (Evergem), 6. Patrick van Straten (Temeuzen), 7. Robert Cloetens (Brugge), 8. Willy de Feber (Hoek), 9. Adrie Manhave (Biervliet), 10. Antoine Roesbeke (Bassevelde), 11. Cor Verplanke (Biervliet), 12. Mare Boelens (Oostburg), 13. Harry Pieters (Heikant), 14. Benny de Smit (Temeuzen), 15. Joop Dubbeldam (Sluiskil). de kopgroep uit elkaar. Vijf lei ders bleven over: het eerder genoemd tweetal Bijvank en Van Goethem en Heddy Nieuwdorp, Thijs Fase en Eric Vereecken. Al die renners had den hun zinnen gezet op de ze ge. Daarom ontspon zich vooral in de laatste twee ronden een aantrekkelijke strijd. Ombeur- ten demarreerden de vijf lei ders. Rob Bijvank wachttte daarmee tot de eindfase. Twee bochten voor de finish plaatste hij een vlijmscherpe aanval. Met twee seconden voorsprong finishte hij voor Nieuwdorp, Van Goethem, Faas en Vereec ken. Uitslag: 1. Rob Bijvank (Westdor- pe) 100 kilometer in 2 uur 35 minu ten en 8 seconden, 2. Heddy Nieuw dorp (Yerseke), 3. Karei van Goe them (Sluiskil), 4. Thijs Fase (Oud- Vossemeer), 5. Eric Vereecken (Hulst), 6. Ad Polak (Hansweert) op 1.08, 7 Nap Hage (Poortvliet) op 1.12, 8. Niek de Thaeye (Eede), 9. Conno van de Sande (IJzendijke), 10. Cees Schouwenaar (Goes), ll. Frank Geensen (Temeuzen), 12. Frank Gommers (Philippine), 13. Ceriel Hoefnagels (Clinge), 14. Toine den Braber (Fijnaart), 15. Vester Aarts (Kruiningen), 16. Mare de Smit (Sluiskil), 17. Ruud Havermans (Oud-Vossemeer), 18. Cor Vervaet (Walsoorden), 19. Freddy de Muynck (IJzendijke), 20. Adrie Vermue (Kapelle). Rob Bijvank gaat als winnaar over de streep in Vogel waarde. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - De hoogste premie afgelo pen zaterdag tijdens de wielerwedstrijden in Vogelwaarde was voor de douane. De douane? zal menigeen verrast zeggen. Inderdaad de douane. In een actieve bui hadden die er notie van gekregen dat in de wielerwedstrijd verschillende begeleidende auto's, waarin jury en ge nodigden meestal de wed strijden volgen, met een ga rage-nummerplaat rondre den. Dat schijnt alleen toe gestaan te zijn voor proef ritten en bepaalde activitei ten voor het bedrijf, niet voor het begeleiden van een wielerwedstrijd. De bege leidende auto van de jury werd aangehouden en kreeg een proces verbaal. Snel werden via de mobili- foon de andere wagens, die ook niet aan de eisen der wet voldeden, gewaar schuwd. Zo kon burge meester Kessen, die het ge beuren ook eens van nabij wilde aanschouwen, de dans ontspringen. Volgens welingelichte bron zou de boete 250 gulden bedragen. Dat heeft geen enkele ren ner van de drie wedstrijden met een premie kunnen verdienen. Misschien een goed advies: wordt geen wielrenner maar douanier! sen van Rosendaal/De Millia- no. Poule C: 1. Van Tiggelen/ Hinneman, 2. Den Hollan der/De Paepe. Poule D: 1. Thomaes/Thomaes, 2. en 3. Graver/Van Hootegem en Verhoeff/Becu. Poule E: 1. De Looze/Van Rijen, 2. De Kant/ Declercq. Poule F: 1. De Mil- liano/Steijaert, 2. De Wolf/ Veerman. Van onze tennismedewerker BRESKENS - Bea Joppe is winnares geworden van het tennistoernooi voor huis vrouwen, dat de afgelopen week op de banen van de tennisvereniging Boskreek in Breskens gehouden werd. Na overwinningen op Ma rianne den Hollander en Char lotte Adam had zij zich ge plaatst voor de finale waarin Peggy van Reisen haar tegen stander was. Het werd een taaie drie-set ter waarin Bea Joppe uiteinde lijk de overwinning greep: 2-6, 6-2, 6-1. In de verliezersronde ging de eindzege naar Emmy Blackman die met 14-5 van Marina de Paepe won. Eindstanden dubbelspelen: poule A: 1. Provoost/Catsburg, 2. Buize/Den Hollander. Poule B: 1. Corijn/De Putter, 2. Jan- OUDENBOSCH - De zesde profronde van Oudenbosch is geëindigd in een zege voor Johan van de Velde. De Rijsbergenaar was de sterkste in een kopgroep van drie man - naast Van de Velde Guy Nulens (tweede) en Jorg Müller (drie), die zich kort voor het einde losgemaakt had van acht andere vluchters. De rest van het peloton werd op een ronde gereden. Uitslag: 1. Johan van de Velde (Rijsbergen) 90 km in 1.48.17,2. Guy Nulens (Belg.), 3. Jorg Müller (Zwi), 4. Johan Lammerts (Putte), 5. Theo Appeldoorn (Zegge), 6. Pa trick van Passel (Sluiskil), 7. Teun van Vliet (Baarle-Hertog), 8. M Grenda (Aus.), 9. Theo van de Velde (Rijsbergen), 10. Eric Vande- raerden (Belg.), 11. Ad Wijnands (Amby), 12. op een ronde Jacq Ha- negraaf (Schijf), 13. Anjo van Loon (Sint-Willebrord), 14. Werner de Vos (Belg.), 15. Marc Martens (Belg.), 16. Werner Wieme (Hout kamp), 17. Henri Dorgerlo (Nijver- dal), 18. Marc van Orsouw (Ooyen), 19. Patrick Versluis (Belg.), 20. Marco van der Hulst (Haarlem), 21. Leon Nevels (Thorn), 22. T Relles- man (WD1), 23. Ronny Vlassaks (Belg.), 24. Patrick Huyghe (Belg.), 25. Ronald Ongenae (Belg.), 26. Geoff de Backer (Belg.), 27. Huub Kools (Baarle-Nassau), 28. Alain Laeremans (Belg.), 29. Cor Schar- min (Belg.), 30. Luc Colijn (Belg.). orFredRabout ®NDIJKE - Floris-Jan 3le won afgelopen zater- Mln [Jzendijke de tweede ^trijd in het kader van Et Zeeuwse triathlonm- [pioenschap. Het bete- 1(je zijn tweede zege, ®t een paar weken gele- gjin Koewacht schreef hij r de openingswedstrijd n deze titelstrijd op zijn [am. 1 t°en door pech zijn groot- Wricurrent Ronny Babijn 8. afgelopen zaterdag, in een ■End georganiseerd eve- "Lent> had niemand pech en a iedereen op zijn waarde I door het Middelburgse feth-bijn was er deze keer Komende zaterdag in L,e(* mag het duel van de Inn verwacht worden, L„ r de derde wedstrijd op fin r? staat. L r ^ndijke spitste de strijd de senioren - Koole is Ik nog junior, maar iaat „sensatie - toe op role p en Floris-Jan ljju.rf'den kwamen vrijwel J vjdig uit het zwembad, 1 Koole zat het eerst op de fiets om aan zijn dertig kilom- ter te beginnen. Tijdens dit on derdeel sloeg Koole zijn slag. Stelselmatig bouwde hij zijn voorsprong uit, om aan het slotonderdeel, de 7,5 kilometer lopen, te beginnen met 1 mi nuut en 15 seconden voor sprong. Ook tijdens het lopen verloor Sjaak de Kok nog ter rein. Koole won met een totaal- tijd van 1 uur 14 minuten en 15 seconden enbleef daarmee ruim onder het parkoers-re cord van Adrie Flipse, die vorig jaar in 1.17.05 zegevierde. Waren de eerste twee plaat sen vrij snel verdeeld, om de overige topklasseringen ont spon zich een leuk gevecht. De Belg Ivan Heyman, die als derde uit het water kwam, telde naderhand niet meer mee. Jan van de Linde, Marco van der Meulen, Karei Meertens, Peter van Lit, Marcel Traas en Cees Nooyen kwamen sterk op zetten tijdens het tweede on derdeel, terwijl Jan van Eijk (als vierde uit het water) zijn positie consolideerde. Hij pas seerde weliswar de Belg Hey man, maar werd op zijn beurt voorbij gestreeft door een sterk fietsende Marco van der Meu len, die in de nacht van vrijdag op zaterdag Francois Babijn nog had begeleid tijdens de 100- kilometer-loop in het Belgische Torhout. Bij de veteranen ging de winst naar regerend kampioen Hans Jasperse. Ook de Axelaar won al in Koewacht. Het lijkt er op dat prolongatie van zijn titel vrijwel een feit. Bij de junioren maakte Bas Jasperse het familie-succes compleet. Hij eindigde in de to taalstand zelfs nog voor zijn vader. IJzendijkenaar Ronny de Martelaere, zoon van het hoofd van de organisatie, ein digde knap als derde. Bij de dames kwam Linda Thoen uit Koewacht met een 'straatlengte' voorsprong uit het zwembad. Zij kan onge twijfeld een prima tri-atlete worden, maar haar andere on derdelen zijn op dit moment nog te zwak. Hannie de Jager- Hage, telg uit het bekende wie- Iergeslacht uit Smerdijk, werd winnares. Thoen moest zich te vreden stellen met een derde plaats, want Therese van lare, die bij het zwemmen ruim vier minuten verspeelde, had in de beide andere onderdelen dui delijk meer inhoud en eindigde als tweede. Naast de zesde triathlon stond er ook een twaalfde op de rol. Daar zege vierde bij de mannen de Belg Steven van Heirseele. Bij de dames was Cindy de Muijnck haar concurrentie te snel af. Ook zij heeft aanleg voor dit werk. UITSLAGEN Twaalfde triathlon (250 meter zwemmen, 15 kilomter fietsen en 4 kilometer lopen) Heren: 1. Steven van Heirseele (België) 42.47, 2. Peter de Putter (IJzendijke) 45.12, 3. Patrick Ver- duystert (België) 46.04, 4. Marco Scherbeijn (Cadzand) 47.02, 5. Paul de Putter (IJzendijke) 47.33, 6. Pe ter van Veen (Oostburg) 48.32, 7. Herman Verschaeve (Aardenburg) 50.12, 8. Jeroen Baillie (IJzendijke) 50.18, 9. Rens van Waes (IJzendij ke) 51.06, 10. Tonny Roose (Goes) 51.26. Dames: 1. Cindy de Muijnck (IJ zendijke) 52.51, 2. Martine Schoe- ters (België) 53.32, 3. Sabine Her- togh (Zuidzande) 55.43. Zesde triathlon (500 meter zwem men, 30 kilometer fietsen en 7,5 ki lometer lopen) Heren: 1. Floris-Jan Koole (Mid delburg) 1.14.15, 2. Sjaak de Kok (Lewedorp) 1.17.07, 3. Marco van der Meulen (IJzendijke) 1.18.40, 4. Jan van Eijk (Middelburg) 1.18.43, 5. Karei Meertens (Hoek) 1.19.05, 6. Peter van Lit (Vlissingen) 1.19.39,7. Jan van de Linde (Oostburg) 1.19.45,8. Robert de Craene (België) 1.20.03, 9. Marcel Traas ('s-Heeren- hoek) 1.20.07, 10. Cees Nooyens (Vlissingen) 1.20.44. Veteranen: 1. Hans Jasperse (Axel) 1.21.05,2. Jan de Jonge (Temeuzen) 1.22.53, 3. Simon van de Linde (Oost-Souburg) 1.24.23, 4. Koos Og- gel (Kapelle) 1.25.56, 5. Rinus Sie- bons (West-Souburg) 1.27.16. Junioren: 1. Bas Jasperse (Axel) 1.20.56, 2. Jaap de Rijke (St.-Maar- tensdijk) 1.21.58, 3. Ronny de Mar telaere (IJzendijke) 1.23.35, 4. Er- win Gerards (Zierikzee) 1.26.05, 5. Daaf de Rijke (St.-Maartensdijk) 1.27.49. Dames: 1. Hannie de Jager (Kat- tendijke) 1.29.59, 2. Thereée van Lare (Sluis) 1.33.22, 3. Linda Thoen (Koewacht) 1.33.38,4. Nicole Spruyt (Temeuzen) 1.35.51, 5. Monique De- corte (Goes) 1.37.06. Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - Leon van Laarhove van De Windmolens uit Oss bij de lief hebbers en Henk van Tiel van de TWC Uithoorn bij de nieuwelingen hebben de klassieke wedstrijd in Vogelwaarde ge wonnen. De overwinning voor vereni gingen ging bij de liefhebbers naar Jan van Arckel en bij de nieuwelingen naar TWC Uithoorn. Bij de nieuwelingen was er sprake van een vrij eentonig wedstrijdverloop. Links en rechts werden wel enige speldeprikken uit gedeeld, maar een hoopvolle ontspanning kon nauwelijks opgetekend worden. Dat mocht grotendeels op het conto van het hoge tempo geschreven worden en het dertien ki lometer lange en,vanwege de wind, zware parkoers. Dat hoge tempo leidde wel tot een natuurlijke schifting. Ruim halverwege de wedstrijd van 65 kilometer was ongeveer de helft van de 119 gestartte coureurs in kans loze positie beland of afgestapt. Streekrenner Johnny van Cadsand viel op door actief rijden, maar ook hij kon de be- slisssende kloof niet forceren. Dat gold even eens voor Roy Bogaart, die een solo na een vijftal kilometer zag stranden, en voor Kop pers en Van Hoorn, die in de slotfase een maximale voorsprong van 200 meter pakten. Een massale eindspurt moest de winnaar aanwijzen. Het werd Henk van Tiel. In het spurtgeweld eindigde Johnny van Cadsand uit Westdorpe op de verdienstelijke negende plaats. Bij de liefhebbers was in grote lijnen sprake van eenzelfde scenario. Ook daar zorgde de wind, vooral in de lus na de passage, voor de schifting. Wie niet goed op het randje in de waaier durfde rijden, kon het wel vergeten. Van de 102 vertrekkers waren er al vrij snel een flink aantal uitgeteld. De beslissing in deze strijd viel pas in de laatste ronde van dertien kilometer. Onder leiding van latere winnaar Leon van Laarhove ontsnapte een groepje van vier. Acht renners sloten even later aan. De twaalf leiders namen binnen de kortste keren een minuut voorsprong en leg den daarmee de wedstrijd in de beslissende plooi. Na een enerverende eindspurt greep Van Laarhove de winst. Hij liet Peter Bier- kens van de WV Roosendaal en Corné Rom- bouts van WV Terheijden achter zich. UITSLAGEN Nieuwelingen: 1. H. van Tiel (TWC Uithoorn) 65 kilometer in 1 uur 35 minuten en 12 secon den, 2. W. Maas (Willebrord Wil Vooruit), 3. D. Slagter (Bahropoort), 4. R. de Leeuw (Zuidwesthoek), 5. P. den Boer (De Kam pioen), 6. R. Peters (De Windmolens), 7. R. van Kessel (WTC Uithoorn), 8. M. Boogert (WV Westland), 9. J. van Cadsand (WV Zeeuwsch- Vlaanderen), 10. R. Kool (TWC Heer), 11. R. Commandeur (De Bataaf), 12. D. Stam (Pij nenburg), 13. A. Slingerland (De Jonge Ren ner), 14. R. Bogaert (Middelkamp), 15. T. Kop pers (De Spartaan). Ploegenklassement: 1. WTC Uithoorn 8 pun ten, 2. Willebrord Wil Vooruit 15, 3. Zuidwes thoek 17, 4. WV Zeeuwsch-Vlaanderen 22, 5. De Bataaf 24 punten. Liefhebbers: 1. L. van Laarhove (De Wind molens) 91 kilometer in 2 uur 8 minuten en 1 seconde, 2. P. Bierkens (WV Roosendaal), 3. C. Rombouts (WV Terheijden), 4. R. Schoevaert (De Bataaf), 5. M. de Zeeuw (Jan van Arckel), 6. A. Blomberg (Jan van Arckel), 7, J. Schroe- ver (De Windmolens), 8. P. van Heugten (Jan van Arckel), 9. A. Weigraven (WV Ede), 10. C. van de Made (De Jonge Renner), 11. A. Viser (De Hoekse Renner), 12. J Gorissen (De Jonge Renner), 13. M. Hagen (De Eendracht), 14. F. Hoffman (De Bataaf), 15. M. Steens (RWC Ahoy), 16. J. Meyers (De Ster), 17. W. Oosse (WV Zeeland), 18. C. Lansbergen (RWC Ahoy), 19. L. Roks (WV Roosendaal), 20. J. Koenen (Presto). Ploegenklassement: 1. Jan van Arckel 6.24.03, 2.X>e Windmolens 6.25.24, 3. De Jonge Renner 6.25.59,4. De Bataaf 6.26.45,5. WV Ede 6.26.59. V

de Stem | 1988 | | pagina 15