Slechte generale basketbalteam NeVoBo zonder penningmeester SPORT Navratilova wint in Eastbourne Opnieuw schandaal in Joegoslavisch voetbal CONCURRENTIE PROFITEERT NIET VAN FOUT MOTORCROSSER GEN ïrt in Belfort oor m de Kramer pflSTEM SPORT 5 MAANDAG 20 JUN11988 T2 NK fP Detroit I BELGRADO (RTR/SID) - Ivoor de derde keer in drie llaar is het Joegoslavische J voetbal opgeschrikt door Lnomvangrijk schandaal. SCHEFFLENZ (ANP) - De concurrenten van John van den Berk in de strijd om de wereldtitel Lotocross 250cc hebben zondag tijdens de Grote prijs van West-Duitsland een uitstekende gele genheid laten liggen hun achterstand op de klas sementsleider aanzienlijk te verkleinen. tot )pen golftitel paar Lorenzi faya Banden Dubbel verlies volleybalploeg NIEUWSOVERZICHT Surfer Reintsema vijfde in WK-race -Volleyballers Italië naar Seoul Biondi wint zwemduel der kampioenen Dambeker voor outsider Gorkum Racing wint Zuidamerikaanse Supercup Sovjet-basketbalsters ongeslagen LOTTO CIJFERSPEL WESTDUITSE LOTTO SPEL 77 BELGISCHE LOTTO Bristol West Kirby )en Haag) Peugeot 21.32.101 5 ingelenberg (Westwoud) au« ud 22.15.138, 3. Van Vuurs (Bus ïm) Toyota Corolla 22.42.6St' roep A onder 2500cc: 1. Van De' um (Voorburg) BMW 20.58 375 Van de Beek (Den Haaoi lazda 929 22.15.776, 3. Da Itrijen) BMW 325 22.23.12? roep A boven 2500cc: 1. Hin (Vo.' elenzang) Ford Sierra 20.57.716 Bouwman (Alphen aan den (j n) Ford Sierra 22.10.034,3. Mo. itz (Amsterdam) Mustang pord 2.23.203; groep N onder 1600cc: 1 lolderij (Amstelveen) Daihatsu I.30.915, 2. Kapteyn (Bloemen, aal) Suzuki 19.20.085, 3. Van 't ioff (Den Haag) Toyota Corolla 9.22.965; groep N 1600-2000cc: 1 auchey (Den Haag) Renault s IT Turbo 20.47.858, 2. Koks Heerhugowaard) Renault 5 GT 'urbo 21.17.514; groep N bove» OOOcc; 1. Bleekemolen (Sant. «x>rt) Renault 21 Turbo 19.58.299 Visser (Noordbergum) BMW 25 19.58.535, 3. Van der Vaart Voorschoten) BMW 325 20.39.230. portclass: 1. Hemmes (Den aag) Ford Sierra 19.16.769, 2 fan Krimpen (Galder) p0rd iierra 19.31.476, 3. Krab (Heilol BMW M3 19.32.465. (Ned) Vi-tt, Kasparov (Sovl I Hübner (WD1) K-K, SokoWl (Sov) - Ribli (Hon) Vt -14, Joesoe-1 pov (Sov) - Nogueiras (Cub) 4. Vijfde ronde: Hübner - Sokolov Vt-Vt, Spasski - Ehlvest h-tt, Timman - Kasparov 0-1, Noguei ras - Karpov 0-1, Ribli - Joesoe- pov Vk-t4, Speelman - Short It-1 <k, Hjartarsson - Beljavski 0-1, Ljubojevic- Andersson tk-tt. Stand na vijf ronden: 1. Kaspa-1 rov 4 punten, 2. Ehlvest 3ti, 3. Karpov, Spasski 3,5. Hübner, So kolov, Ljubojevic, Andersson, Short, Ribli, Beljavski 2)1, 12,1 Nogueiras, Speelman, Joesoepov I 2,15. Timman, Hjartarsson 114. John van der Wiel heeft afge lopen weekeinde in de natio nale titelstrijd schaken aan de leiding gezelschap gekre gen van Rudy Douven. De potentiële titelkandidaat scoorde na zijn drie uit drie in de vierde ronde tegen Cuij- pers en in de vijfde tegen Vanheste zwoegend twee re mises. UITSLAGEN Vijfde ronde: Cuijpers - Van der Wiel tl - tlVan de Sterren - Bos- aoom tl-tl, Douven - Pieterse tl-tl. De Boer - Piket 0-1, Ligte- -ink - Brenninkmeijer 1-0, Kuijl Vanheste tl-tl. Zesde ronde: Van der Wiel - Vanheste tl-tl, Brenninkmeijer Kuijf 1-0, Piket - Ligterink ü- tl, Pieterse - De Boer tl-tl, Bos boom - Douven 0-1, Cuijpers Van der Sterren tl - tl Stand na zes ronden: 1. Van der Wiel, Douven 4 tl punten, 3. Van der Sterren 4,4. Piket 3ü5. Cuij- >ers, Kuijf 3,7. Pieterse, De Boer, jgterink, Brenninkmeijer 2ti, II. Vanheste2,12. Bosboom ltl. de wereldtitel in de For- )it verder aangescherpt en leinde door zijn trilogie in n derde triomf in dit sei- ment om de wereldtitel op lf punten. zijn overwinning op het ge- kaanse industriestad, waarde ïoofdvestigingen hebben, niet dit seizoen, dat aan de zesde het team van McLaren name- op het lastige circuit in De- 1 hebben het grote vermogen isie. In de wedstrijd bleken de ssen tegen het turbo-geweld igedreven McLarens. Berger zeven ronden aan de kant te in einde aan zijn aspiraties, veel langer vol. Een ronde la ge manoeuvre van langenoot iet meer terug. Kir pok de enige concurrentie was de Benetton van Boutsen. naai aan door de rest van het wel een volle ronde achter- ilometer in 1.54.56,035,2. Prost (Fra) I tton op 1 ronde, 4. De Cesaris (Iw) (Ita) Minardi, 7. Dalmas (Fra) Laf' ailey (GBr) Tyrrell op 4 ronden. 3, 3. Berger (Oos) Ferrari 18, 4. Pi; 1 lboreto (Ita) Ferrari 9, 7. WarwicK j 3,10. Capelli (Ita) March 2. :n over haar toekomst. Bij de luropese kampioenschapp® rie weken geleden in Helsinki, et zij doorschemeren, net ah 'ervoort, na dit seizoen te w»' :n stoppen met de wedstrijd- port. Na het behalen van het ampioenschap verklaarde K og even te willen nadenken, raarbij nog een jaar doorgaan n het deelnemen aan de we- eldkampioenschappen in Se- ajevo niet zijn uitgesloten. Bij de onderdeel-finales van ondagmiddag behaalde de ieuwe nationale kampioen* log goud op de onderdelen ouw, hoepel en knotsen. Nata- cha Vervoort sloot haar ac- ieve loopbaan in de ritmisch portgymnastiek af met een jouden medaille op het onder- ieel lint. eindstand meerkamp: 1. Ie Kramer (Sparta Ermelo) lunten, 2. Natasja Vervoo Amersfoort 67) 37,45, 3. Jola% fan Dongen (ONO Zwijnaren 5,8°. Uitslagen finales onderd" ouw: 1. De Kramer 19,15 punten /ervoort 18,95, 3. Van Dons- 17,95; hoepel: 1. De Kramer 1W" junten, 2. Vervoort 18,95, 3. MS elle Mulder (Sparta Ermelo) W-C. motsen: 1. De Kramer 19,20 PW en, 2. Vervoort 18,60, 3. Van DJ1., jen 17,80; Unt: 1. Vervoort 1 junten, 2. De Kramer 19,05, 3. I Dongen en Mulder 18,00. Ine voetbalbond heeft zaterdag Ide uitslagen van de wedstrij- van de laatste speeldag on- [dig verklaard tot de resulta- van een inmiddels ingelast Ionderzoek bekend zijn. Het is enkele krantenpublicaties laan sterke twijfel onderhevig lof de titel naar Rode Ster Bel- „ado gaat en of Celik Zenica I net niet degradeert. Met name de wijze waarop Celik Zenica op de slotdag van de competitie aan degradatie ontsnapte, was zeer curieus. De ploeg van trainer Josip Skoblar en doelman Mladen Pralija, beiden eerder in het seizoen bij de Bundesliga-club HSV ont slagen, zette in de laatste drie minuten tegen FC Pristina een achterstand van 0-2 om in een overwinning van 3-2. Het im ponerende slot van Celik Ze nica werd ingezet, nadat de uit slagen van de andere wedstrij den in het stadion bekend wa ren gemaakt. Sutjeska Niksic, dat evenveel punten, maar een slechter doelsaldo, had dan Ze nica degradeerde daardoor. Sutjeska, dat bij de bond op een diepgaand onderzoek had aangedrongen, was zelf ook be trokken bij een wedstrijd met een dubieus verloop. De ploeg speelde op de laatste competi tiedag gelijk tegen Rode Ster Belgrado (2-2), dat aan het ene punt voldoende had kampioen te worden. Sutjeska heeft ech ter protest aangetekend tegen de gelijkmaker van Rode Ster. Volgens de voorlopige degra dant werd die, kort voor tijd, uit duidelijk waarneembare buitenspelpositie gemaakt. Rode Ster werd kampioen, met één punt voorsprong op Parti- zan Belgrado. De Joegoslavische voetbal bond heeft op de vergadering van zaterdag tevens enkele nieuwe regels ingevoerd, die het competitie-verloop in de toekomst eerlijker, maar ook boeiender moeten maken. Een gelijk spel zal vanaf het vol gende seizoen niet meer moge lijk zijn. Mocht een wedstrijd na 90 minuten geen winnaar hebben opgeleverd, dan volgen er strafschoppen. De club die vervolgens wint, krijgt een punt, de verliezer krijgt geen punt. Ook zal er onder de hoog ste afdeling van het Joegosla vische voetbal voor het eerst een landelijke tweede divisie worden gevormd om een soe pele doorstroming van clubs mogelijk te maken. De bond besliste verder dat topspelers pas na hun 26ste naar het buitenland mogen vertrekken. Ook wordt elke club in de hoogste afdeling ver plicht per wedstrijd minimaal één speler jonger dan 21 jaar op te stellen. Eveneens zal mini maal één jeugdspelers tot de reserves moeten behoren. Geluk voor Van den Berk lopde door de Duitsers kletsnat gespoten baan in Schef- flenz koos de debutant in de eerste manche voor een ver keerde achterband. De 21-jarige Ossenaar kwam niet (verder dan de vijftiende plaats. De Amerikaan Smith en |de Brit Whatley deden het echter niet veel beter. Door jn derde plaats in de tweede reeks hield 'Den Berk' de schade beperkt tot drie punten en lijkt niets zijn eerste vereldtitel in de kwartliter-klasse in de weg te staan. tropische temperatuur in Ischefflenz had de harde baan aterdag tot een grote stofwolk Om de rijders van iienst te zijn, besloten de Duit- as de baan in een drassig noeras te veranderen. Van den erk, die in de training met nodderbanden had geoefend, in de eerste manche op hetzelfde materiaal, niet in de gaten hebbend dat de zon het sch zware circuit in korte [tijd weer steenhard maakte. !en inschattingsfout, maar iokik leer nog steeds bij", ver klaarde de debutant, die na zij n jiorig jaar behaalde wereldtitel i de 125cc met niet al teveel «ggespannen verwachtingen laarde kwartliters overstapte. start van de eerste om- üop bad de Ossenaar al spijt azijn keuze. Terwijl zijn col- fcga's wegschoten, kwam de Brabander met moeite achter let hekwerk vandaan. Na een forte inhaalrace, die hij inzette inaf de zeventiende positie, elandde de leider in de strijd i het wereldkampioenschap negende plaats. Vanaf (at moment verloor de Yama- a-coureur steeds meer vermo- jn. J „Het achterwiel schoof tel- |ws weg. Vooral bij de spring- ulten leverde dat grote pro- flemen op. Ik moest iedereen [aten passeren." Uiteindelijk ishte hij als vijftiende, ver tóer winnaar Roland Diep- die de duizenden Duitse s in vervoering bracht door Jet duel met de Fin Pekka lehkonen in zijn voordeel te RNHEM (ANP) - De Fra- J?aise Marie-Lora de Lo- pnzi Taya heeft de open Nederlandse golftitel voor fames gewonnen. P de laatste ronde van de wed- F'Jd, die gehouden werd op de pendaelsche baan bij Arn- rm verdreef ze de Britse eelsters Kitrina Douglas en prah Duhig van de eerste Éufn ^°°r haar laatste ronde r De Lorenzi Taya, die door Par overwinning ruim 30.000 F'den opstreek, 74 slagen no- K' In totaal eindigde ze op 295 rSen, drie boven par. Douglas fwuikte in de slotronde twee l Sen meer en sloot af met 296. Fine Espinasse uit Frankrijk pgde als derde. lir6 ^ritse ^arah Duhig, die fcL begin van de laatste Lru gedeeld eerste stond, viel 8 naar de zestiende plaats, pi was in haar laatste ronde Lrlna»2 slagen klaar. De Ne- F andse golfsters konden zich Plaatsen voor de finale. De Lorenzi Taya ('5, 74, 72, 74), 2. Douglas itai ïm '4,75,76), 3. Espinasse bil Mo iï?' 14, 76), 4. Gonzalez Wi „L 7®. 73). Strudwick SjS <79. 73, 73, 73), Conley l* 37L74' 73,74), Wennersten *StY 72, 71, 77), 8. Greco Wile (Eng) 30°' 10' 'art Gr°nberg (Zwe), raay (v4?f Munt (Aus)' De pinicke nil?, d (Sch) 301, 16. ïm nre« MuIlard (AUS), big, i'5 Percival (Eng), New h ^arner (Ier) en Duhig (Eng) beslissen. „Geluk bij een onge luk dat mijn concurrenten het niet veel beter deden. Hier had den ze een groot gedeelte van hun achterstand kunnen weg werken. Dit was dè kans", gaf de Brabander stilletjes aan, na dat hij slechts één punt rijker was geworden. De Amerikaan Rodney Smith en de Brit Jeremy What ley, twee en drie in de tussen stand om de wereldtitel, haal den nauwelijks rendement uit de fout van hun rivaal. What ley vergaarde slechts één punt meer, Smith haalde negen pun ten van het verschil van 46 punten af. Met de juiste banden onder zijn machine lukte het Van den Berk aanvankelijk ook in de tweede reeks niet mee te spelen om de eerste plaats. Na een deels mislukte start kwam de Ossenaar als twaalfde door. Ronde na ronde werkte het crosstalent zich naar voren om uiteindelijk als derde te finis hen. Daarbij had hij niet over geluk te klagen. Rob Herring presteerde het vijf ronden voor het einde een zeker lijkende Grand Prix-overwinning uit handen te geven door op de dubbele springbult voor het publiek teveel risico's te ne men. In zijn poging het publiek nog extra kijkgenot te ver schaffen, ging de Yamaha-cou reur net iets te ver. Hij be landde op zijn voorwiel en sloeg enkele keren over de kop. Het Duitse publiek waar deerde zijn capriolen wel, want plotseling werd hun landge noot Diepold weer kanshebber. De jonge Duitser kon de span ning niet aan. Eerst moest hij de Fin Pekka Vehkonen laten passeren, waarna hij in zijn jacht naar de koppositie even eens de motor niet in bedwang kon houden en naast het ter rein belandde. Vehkonen kreeg door zijn duikelende collega's de manche- en eindzege in de schoot geworpen. Whatley pakte de tweede plaats, vóór Van den Berk, die Gert-Jan van Doorn met moeite achter zich liet en achteraf toch nog tevreden mocht wezen. Hij ver loor op Smith en Whatley slechts drie punten en blijft met nog vijf Grote Prijzen de voornaamste kandidaat voor de wereldtitel, een gedachte die bij de jonge Brabander voor het seizoen niet was opgeko men. „Het team en ik gokten op een plaats in de top-vijf. Maar de aanpassing is een stuk snel ler verlopen dan we dachten. Tot nu toe heb ik zeer constant gereden, terwijl mijn collega's steeds punten lieten liggen. Nu ze zelfs niet van mijn fouten willen profiteren, moet ik toch rekening met die wereldtitel gaan houden." UITSLAGEN Eerste mache: 1. Diepold (WD1) Kawasaki, 2. Vehkonen (Fin) Cagi- va, 3. Herring (GBr) Yamaha, 4. Dirkx (Bel) Honda, 5. Fanton (ita) Yamaha, 6. Smith (VSt) Suzuki, 7. Mortensen (Den) Kawasaki, 8. Van Doorn (Ned) Cagiva, 9. Ryan (VSt) Honda, 10. Niedermayer (WD1) Su zuki, li. Johansson (Zwe) Yamaha, 12. Eriksson (Zwe) Yamaha, 13. Dugmore (WD1) Suzuki, 14. What ley (GBr) Suzuki, 15. Van den Berk (Ned) Yamaha, 18. Combee (Ned) Kawasaki, 22. Verwijst (Ned) Yamaha, Beckers (Ned) Honda uit gevallen. Tweede manche: 1. Vehkonen, 2. Whatley, 3. Van den Berk, 4. Van Doorn, 5. Kervella (Fin) Honda, 6. Fanton, 7. Smith, 8. Dirkx, 9. Diep old, 10. Mortensen, 11. Andreani John van den Berk in volle actie. De Nederlander maakt een goede kans op de wereld titel in de 250cc-klasse. - FOTO ANP (Ita) Honda, 12. Eriksson, 13. Nie dermayer, 14. Perrin (Fra) Suzuki, 15. Herring, 23. Beckers, Combee en Verwijst uitgevallen. Dagklassement: 1. Vehkonen, 2. Diepold, 3. Van Doorn, 4. Fanton en Dirkx. Stand WK: 1. Van den Berk 207, 2. Smith 164, 3. Whatley 159, 4. Diep old 136, 5. Vehkonen 136, 6. Fanton 116,7. Van Doorn 98. CORDOBA (ANP) - Het Nederlands volleybalteam heeft op een internationaal toernooi in Argentinië twee nederlagen geleden. De ploeg van bondscoach Arie Selinger verloor zaterdag in Cordoba met 2-3 van Bulgarije. Op de openingsdag was het gastland in Tzummarum in drie sets te sterk geweest. Aan het toernooi wordt verder mee gedaan door Brazilië, CSKA Moskou en een Argentijns B- team. Tegen Argentinië werd Ne derland in 54 minuten wegge speeld. De eerste set duurde niet meer dan veertien minu ten. Feestelijk was slechts het feit dat Ronald Zoodsma en Edwin Benne hun honderdste interland-wedstrijd speelden. De setstanden waren 5-15, 7-15 en 6-15. Meer evenwicht was er in de ontmoeting met Bulgarije, die duizend kilometer verderop werd afgewerkt. Door de scherpe sprongservice van dc tegenstander gingen de vierde en de vijfde set ruimschoots verloren (5-15 en 6-15). Neder land, dat Selinger, Posthuma, Brouwers, Leeuwerink, Buys en Boudrie als basis in het veld bracht, was sterk gestart: 15- 12,11-15 en 15-8. KOTKA (ANP) - Met de derde plaats in het vierlan- dentoernooi in het Finse Kotka heeft de nationale basketbalploeg de voorbe reiding op het pré-Olym pisch toernooi, dat volgende week dinsdag in Groningen begint, afgesloten. De equipe van coach Harrewijn won één duel, zaterdag met 94- 68 van Finland. Het verloor met grote cijfers van de veel te sterke Olympische ploeg van de Verenigde Staten (61-84) en was zondag fysiek niet opge wassen tegen de hard spelende Britten (66-70). Vooral die laatste nederlaag gaf te denken. De wedstrijd was een mooi voorspel voor de confrontatie tussen beide ploe gen in het pré-Olympisch toer nooi in Groningen. De Britten pakten de Nederlandse ploeg keihard aan. Speltechnisch hadden de Britten hun lesje vo rige week in het Franse Vittel geleerd. Door hun grotere spierkracht streken de Britten in Kotka, onder de rook van Leningrad, de overwinning op. De basis Bottse, Schilp, Van Helfteren, Ebeltjes en De Waard was in de beginfase da nig onder de indruk van het li chamelijke geweld: 8-18 na ne gen minuten. Pas in de tweede fase van de eerste helft kwam Nederland terug, tot 30-32 bij de rust. Na de rust nam Oranje zelfs even de leiding. Okke te Velde, die een blauw oog over hield aan het duel, scoorde vijf punten op rij en na acht minu ten leidde Nederland met 51-45. Die voorsprong bezweek onder de borden, waar de sterkere Britten heersten. Twee minu ten voor tijd gaf Oranje door een serie fouten de zege prijs (66-70). Het tekort aan fysieke in houd onder de borden heeft voor de samenstelling van de ploeg konsekwenties. Negen spelers zijn zeker van hun se lectie: Van Dinten (door griep niet aanwezig tegen Groot- Brittannië), Schilp, Hagens, Van Helfteren, Bottse, Van Poelgeest, Ebeltjes, De Waard en Te Velde. De overige drie plaatsen worden vandaag aan gevuld. Er volgen nog gesprek ken met Henk Pieterse, Jelle Esveldt, Appie van der Ark en Rik Smits. Harrewijn heeft nog steeds de hoop niet opgege ven op de komst van Smits. De lange center is de eerste twee speeldagen, wedstrijden tegen Ierland en Zweden, niet be schikbaar, maar eventueel wel vanaf de derde dag (rustdag). Uitslagen: Nederland - Verenigde Staten 61-84, Groot-Brittannië - Finland 80-73, Nederland - Finland 94-68, Verenigde Staten - Groot- Brittannië 101-56, Groot-Brittan nië - Nederland 70-66, Verenigde Staten - Finland 117-63. Eindstand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Groot-Brittannië 3-5, 3. Neder land 3-4,4. Finland 3-3. UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) moet op zoek naar een nieuwe penningmees ter. Tijdens de zaterdag in Utrecht ge houden bondsraadvergadering trad Hans van den Hazel af als financiële deskundige in het dagelijks bestuur. Zijn taken zullen conform de statuten van de volleybalbond worden waar genomen door het bestuurslid Jan Bakker. Van den Hazel werd zaterdag min of meer door de bondsraadleden en door het be stuur gedwongen zijn portefeuille ter be schikking te stellen. Als eerste punt van kritiek werd naar voren gebracht, dat de vergadering drie weken moest worden uitgesteld, omdat zowel de bijgestelde be groting van 1988 als de voorlopige finan ciële opzet van 1989 nog niet klaar was. Het financiële plaaije van dit lopende boekjaar was pas een dag voor de verga dering gereed. Voor 1989 stond nauwelijks wat op papier. Ook bleek dat de accoun tantsverklaring, die bij elke begroting wordt geëist, niet gereed was. De controle was nog niet uitgevoerd, omdat de accoun tant te druk bezig was geweest bij het hel pen opstellen van de begroting. Duidelijk werd wel gesteld dat er van financiële problemen geen sprake was. Toen tijdens de vergadering een motie van wantrouwen dreigde te worden inge diend, laste voorzitter Piet de Bruin een schorsing in. Omdat voor het bondsbe- stuur een deel van de problemen ook on verwacht kwam, werd het raadzaam geacht Van den Hazel te adviseren de eer aan zich zelf te houden. Tot een stemming hoefde het daarna niet meer te komen. Meer goedkeuring kreeg het jeugdplan van de bond. Het kostte het bondsbestuur slechts geringe moeite de leden te overre den de contributie te verhogen. Dat het in plaats van de gevraagde één gulden de helft werd, mocht voorzitter De Bruin niet deren. „Ik ben echt blij dat de steun voor dit uitstekende plan zo breed is. De verga dering heeft ook de garantie gegeven, dat er volgend jaar weer een verhoging zal worden toegestaan. Na 1989 stopt ook de subsidie uit de sponsorpot. Daarna moet het plan op eigen benen staan." Geld te reserveren voor de organisatie van het toernooi om de wereldtitelstrijd hoeft de NeVoBo niet. De suggestie van Ruben Acosta, de voorzitter van de inter nationale bond FIVB, om het evenement in 1994 in Nederland te houden, wordt door het bondsbestuur niet realistisch geacht. „Dan dienen wij nu al een van garanties voorziene begroting van vijf a zes miljoen te produceren. Dat is voor ons onmoge lijk", stelde De Bruin. „Misschien hebben wij tegen die tijd wel helemaal geen natio naal team meer?". HAIFA (ANP) - Marcel Reintsema is in de eerste wedstrijd om het wereldkampioenschap plankzeilen voor de kust van Haifa als vijfde geëindigd. Bart Verschoor werd tiende, Peter-Paul Tellier zeventiende. De eerste zege ging naar de Fransman Pie- gelin. Een groot aantal zeilers, onder wie Piegelin, startte te vroeg, maar werd niet gediskwalificeerd. Bij de dames zegevierde zijn landgenote Francois. Dorine de Vries werd derde, Margreet Keijer zesde. PARIJS (AFP) - Het heren-volleybalteam van Italië heeft zich zaterdag geplaatst voor de Olympische Spelen. De Europeanen versloegen in een beslissingswedstrijd China met 3-1. In Seoul is Italië ingedeeld in groep B, waarvan ook Nederland deel uitmaakt. MISSION VIE JO (SID) - Matt Biondi heeft de 50 meter vrije slag tijdens de wedstrijd der kampioenen in Mission Viejo naar zijn hand gezet. Biondi, wereldrecordhouder op de dubbele af stand, noteerde 23,55 seconden. Wereldrecordhouder Tom Jager werd op vijftien-honderdste seconde tweede. Na haar successsen op de 400 meter wisselslag en de 200 meter vlinderslag eiste de Amerikaanse Janet Evans ook de 400 meter vrije slag op in 4.09,46. De Pool Andrej Wojdat, die eerder de 200 meter vrije slag won, was in het fameuze Californische zwem bad ook de snelste op de 400 meter: 3.52,82. DE BILT (ANP) - Landskampioen Huissen is er niet in ge slaagd ook de nationale dambeker te veroveren. De Gelderse club werd in de finale verrassend met 5-3 verslagen door twee deklasser Gorkum. Europees kampioen Gerard Jansen zorgde binnen twee uur voor een voorsprong door een zege op Houweling. Marcel Jans sen verloor echter van Verkaik en WK-kandidaat Geert van Aalten liet zich verrassen door Voorspuy. Gorkummer Van Mourik stelde binnen drie uur de zege veilig door Berends re mise af te dwingen. BELO HORIZONTE (RTR) - Racing uit Argentinië is de eerste winnaar van de Zuidamerikaanse Supercup. Racing speelde zaterdag gelijk tegen Cruzeiro uit Brazilië: 1-1. Catalan opende twee minuten voor rust de score voor de Ar gentijnen. Robson maakte acht minuten voor het einde gelijk. Racing zegevierde in het eerste duel met 2-1. KUALA LUMPUR (RTR) - De basketbalsters uit de Sovjetunie zijn tijdens het Olympisch kwalificatietoernooi in Kuala Lum pur ongeslagen gebleven. Op de slotdag versloeg de winnende ploeg Australië met 83-68. Naast de Sovjetunie plaatsten Joe goslavië, China, Tsjechoslowakije, Bulgarije en Australië zich voor het toernooi in Seoul. Eindstand: 1. Sovjetunie, 2. Joegoslavië, 3. China, 4. Tsjechoslowakije, 5. Bulgarije, 6. Australië, 7. Polen, 8. Italië. De winnende getallen in lotto 24 zijn: 6 - 9 - 11 - 19 - 35 - 36. Reservegetal: 1. Deelnemers: 554.427. Inleg: f. 2.357.585. Prijzenbedrag: f. 1.119.853. De uitslag van cijferspel 24 is: 808161. Deelnemers: 252.306. Inleg: f. 378.460 (vaste prijzen). Een juist ingevulde kolom in toto 22/23 ziet er als volgt uit: 2-2-3-2-1-1-2-3-1 -1 - 2 - 2. Deelnemers: 23.312. Inleg: f. 120.716. Prijzenbedrag: f. 57.340,10. De winnende getallen In de Westduitse lotto zijn: 1 - 10 - 37 - 43 - 44 - 47. Reservegetal: 48. De uitslag van Spel 77 Is: 5123078. De winnende getallen in de Belgische lotto zijn: 2 - 4 - 27 - 28 - 30 - 41. Reservegetal: 26. Jokernummer: 5811555. EASTBOURNE (RTR) - Temidden van het gekrijs van zee meeuwen en het gebeier van een kerkklok in de directe omgeving heeft Martina Navratilova zaterdag haar ge schonden reputatie goeddeels hersteld. In de finale van Eastbourne niet dat iemand van de top tien kon Natalja Zvereva weinig anders doen dan zich beklagen over de vaart, waarmee de Amerikaanse de bal vanuit de opslag op haar afstuurde. Na vratilova sloeg zeven aces en won met 6-2 6-2. De revanche voor Parijs, waar de 17-jarige Russin de nummer twee van de wereld met 6-3 7-6 op gravel verraste en vervolgens doordrong tot de finale, was een feit. Navrati lova stelde opgetogen vast dat met de terugkeer naar het gras de vorm aan het terugkomen is. „De pijn van Parijs is voorbij", aldus de Amerikaanse. Ze is begeesterd van de idee een kans te maken Wimbledon voor de negende maal te win nen, waarmee van een nieuw record sprake zou zijn. „Een ideale manier om mijn zelfver trouwen op te vijzelen", noemde ze het. Over de te ver wachten tweestrijd met de als eerste geplaatste Steffi Graf: „Als het zover komt, zou ik zeg gen dat de kansen gelijk zijn. Maar ik heb het gevoel dat er dit jaar meer vergassingen zul len zijn dan gewoonlijk. Kijk wat er bij de Franse kampioen schappen gebeurde. Denk maar zomaar doorloopt naar de fina le." UITSLAGEN Finale enkelspel: Navratilova (VSt) - Zvereva (Sov) 6-2 6-2. Finale dubbelspel: Pfaff/Elizabeth Smylie (WDl/Aus) - Cordwell/Van Rensburg (Aus/ZAf) 6-3 7-6. Christian Saceanu, de meest belovende pupil van Günther Bosch sinds Boris Becker, heeft het laatste voorbereidingstoer- nooi van Wimbledon op zijn naam gebracht. In Bristol voorkwam hij dat de plaatse lijke titel van vader op zoon overging door de als derde ge plaatste Ramesh Krishnan in de finale in drie sets te klop pen: 6-4 2-6 6-2. De Amerikaan David Pate heeft zaterdag de opmars van de Zuidafrikaan Christo van Rensburg bij het invitatie- toernooi in West Kirby gestopt. Pate, vierde op de lijst der fa vorieten, versloeg de overwin naar van John McEnroe in twee sets: 7-6 6-4.

de Stem | 1988 | | pagina 13