L Arrestaties in München Italië wint zonder veel inspanning SPORT SPANJE NA TWEE VOLTREFFERS 'RUDI-RATLOS' UITGESCHAKELD pB KER(STER) Sex Hot Detari naar Juventus pESTEM SPORT 2 ZATERDAG 18 JUN11988 T19 jur I Terwijl 30.000 Italianen en 20.000 Denen in de vroege avonduren van gisteren in Keulen voor Kn volksfeest zorgden, moest in München en Frankfurt de ME massaal ingrijpen. GOEDE SFEER TUSSEN DENEN EN ITALIANEN IN KEULEN ir. A.W. Vroome EINDSTAND GROEPT. MÜNCHEN - Rudi Voller heeft het engelenge duld van Franz Beckenbauer beloond. 50c p/m I Westduitsers vol vertrouwen naar Hamburg Wlies Karpov 06-32032029] LERBY: 'DENEN HADDEN OP DIT TOERNOOI NIETS TE ZOEKEN' Vialli: 'Weg naar finale nog lang' Chinezen sterke gewichtheffers Kortsjnoi in schaakfestival Verlies basketballers in Finland Arras wacht op schorsing Overwinning Rob Ehrens Brian Baronet overleden Zes Italianen met een gele kaart Topscorers Studentes dreigen met boycot Spelen Wielrennen A81 ,iüNCHEN (SID) - Het Europees voetbal kampioenschap 1988 is er één van contras ten. Een uur voor de aftrap in de wedstrijd tussen I je Bondsrepubliek en Spanje in het Olympisch I stadion van München, had de 2300 man sterke politie al 33 arrestaties verricht. In het caférijke Alt-Sachsenhausen van I frankfurt voelde de politie zich geprovoceerd door Engelse hooligans. Achtenveertig uur voor de wedstrijd tussen Engeland en de Sovjetunie ^stormde de Engelse aanhang een Ierse pub en robeerde een vlag met geweld te veroveren en |e verbranden. De reactie van de Westduitse po litie liet niet op zich wachten. De charges troffen zowel de raddraaiers als het winkelend publiek. Er werden acht 'fans' gearresteerd. In Keulen, waar de supporters van Zuid- en Noord-Europa elkaar troffen, was de sfeer zo ontspannen, dat de politie het zich kon veroorlo ven de politie-macht in het Müngersdorfer sta dion van vijftienhonderd tot duizend man te verminderen. In München waren het vooral Duitse groepe ringen die de politie moeilijkheden bezorgden. Nadat reeds in de vroege middag dertien perso nen waren opgepakt, bleef het onrustig. On danks het feit dat voor de plaatselijke politie alarmfase 1 gold, slaagde men er niet in de riva liserende supportersgroepen uit elkaar te hou den. Bij nieuwe charges werden nog eens twin tig man gearresteerd. De gevechten speelden zich vooral af in de buurt van Hauptbahnhof. De trein waarmee de Duitse supporters arri veerden, bleek bij aankomst goeddeels gesloopt. De meeste bezoekers van de wedstrijd tussen de Bondsrepubliek en Spanje merkten weinig van de ongeregeldheden. De politie, die al bij de afritten van de Autobahn de particuliere autos aanhield en onderzocht, probeerde met het uit delen van stenciltjes en stickers een vriendelijke sfeer te scheppen. De politie van Gelsenkirchen is bij de voetbal wedstrijd vandaag tussen Ierland en Nederland vooral beducht voor ordeverstoringen door Duitse relschoppers uit kringen rond de plaatse lijke voetbalclub Schalke'04. De supporters van Nederland en Ierland hebben zich tijdens de vorige wedstrijden zodanig ge dragen, dat de politie er vanuit gaat dat zij ook vandaag geen problemen zullen veroorzaken. Dit heeft commissaris Dietrich Niemann van de politie van Gelsenkirchen gisteren verklaard. Niemann is de hoogst verantwoordelijke voor de begeleiding van de fans en het handhaven van de orde in Gelsenkirchen. De politie beschikt over aanwijzingen dat een groep Duitse suppor ters van plan is om voor en na de wedstrijd bui ten het Park-stadion rotzooi te trappen. Volgens Niemann komt de groep - die voortdurend van samenstelling verandert - voort uit kringen rond Schalke'04. 3 het bureau Bijstand [afdeling Sociale Zaken voor de ;r week worden geplaatst een [■/ster zal worden belast met derzoek, rapportage en advisering Jjjj gemeentelijke sociale diensten inde wettelijke regelingen. ing en het bezit van het bt aanbeveling. |van leeftijd, opleiding en ervaring, linistratieve schalen tot maximaal ia! 32/38 X 3.616,- 3.045,05 ikelijke rechtspositie-regelingen zijn ente is aangesloten bij de lekostenregeling (I.Z.A. in kandidaten genieten vrouwen de nen eventueel telefonisch worden van genoemd bureau, •24000, toestel 250. >t uitvoerige inlichtingen omtrent ing binnen 10 dagen na het richten aan burgemeester en Postbus 10100,4870 GA Etten-Leur. Iracaturenummer 88-40 vermelden. tel. 24000 iG WOONHUIS LOEVVACHT te Hulst juni 1988 's namiddags on r) in het café van de heer r aan de Nieuwstraat 30 le te Axel, ex artikel 1223 BW VERKOPEN: et aanbehoren, schuur, ert Immabaan 94 te Koewacht, el, kadastraal bekend ectie N nummer 926, grooli Ire 55 centiare. de koopsom. De zakelijke] bor rekening van de kopefi 988. 30 dagen na de veiling ei 5 dagen na de veiling. lomoemde notaris, jngen: voornoemde notaris, 's-Gra-j luist (tel. 01140-14355*). Völler beloont geduld I vwest-Duitsland 3 2 1 0 5 (5-1) 2. Italië 3 2 1 0 5 (4-1) 3. Spanje 3 1 0 2 2 (3-5) 14. Denemarken 3 0 0 3 0 (2-7) Ruim twee jaar lang speelde de nationale middenvoor geen fatsoenlijke wedstrijd voor West-Duitsland en scoorde sinds mensenheugenis niet meer in een inter land. Hevige kritiek ten spijt hield teamchef Beckenbauer vast aan 'Rudi-Ratlos'. Gisteren, uitgerekend op de Dag van de Duitse Eenheid, toonde de Mannschaft zich voor het eerst enige samenhang. Op het be slissende moment was het Rudi Voller, die twee keer uit zijn slof schoot. Het teleurstellende Spapje, dat een zege nodig had voor de halve finale, was na Denemarken de tweede ploeg uit groep 1 die naar huis kon. De 2-0 betekende dat het be paald niet bruisende elftal van West-Duitsland groepswin naar werd en niet Italië, dat te gen Denemarken een doelpunt te kort kwam (2-0). Duitsland speelt dinsdag in Hamburg te gen de nummer 2 uit de groep met Nederland; Italië woens dag tegen de winnaar in Stutt gart. In de laatste weken had vooral het boulevardblad Bild, met Udo Lattek en Paul Breit- ner als commentatoren, in oor logskoppen de verwijdering van Voller uit het stroef draai ende nationale elftal geëist. „Daar trek ik me niets van aan", zei Beckenbauer, „ieder een die in dit land een pen kan vasthouden, mag tegenwoordig stukjes in de krant schrijven. Daar kan ik me niet mee bezig houden". Voller, na een mislukt sei zoen in Italië een soort lopende identiteitscrisis doormakend, doorbrak met zijn twee overi gens zeer fraaie treffers de zwakke indruk, die het Duitse elftal tot dusverre in het toer nooi gemaakt had. Het ideeën- loze elftal van Franz Becken- wr !M" I k&p de, Ive en kei Ide lere >lan res: Bij vonnis van de ar-] rondissementsrecht- bank te Middelburg va» 15 juni 1988 is het fail lissement uitgesproken van de besloten ven-i nootschap Kroont»» B.V., gevestigd en kan- toorhoudende te Verse- ke, gemeente Reimefi- j waal, aan de Korring»' i weg nr. 27, met benoe- ming van mr. Schuering tot rechte»' commissaris en onde»- getekende tot curator. mr. H. van Es Voorstad 22 Postbus 2052 4460 MB Goes 06-320.322.991 I Van onze speciale verslaggever MÜNCHEN - „Het loont als j men zich aan mij vast houdt", jubelde Rudi Voller over de twee doelpunten, waarmee hij Franz Becken bauer terugbetaalde voor diens ongeschokte vertrou- j wen in de man, die het in Italië niet maakte. Half Duitsland wilde hem op de reservebank zien, maar Bec kenbauer gaf geen krimp. Te recht zoals gisteravond bleek. „Vijf punten uit drie wed- strijden, groepswinnaar. Een weken geleden zou nie mand het hebben geloofd. Het nu werkelijkheid. Wij gaan ol vertrouwen naar Ham burg", vatte Franz Becken bauer de gevolgen samen van de zege met 2-0 op Spanje. De teamchef was uiteraard tevre den over zijn volhouden. „Vol ler is natuurlijk een uitste kende voetballer, hij heeft best gespeeld, hij zal weer vol zelf vertrouwen zijn. Ik ben echt gelukkig voor hem en wij kun nen in de komende twee wed strijden zeker ook op hem re kenen". Miguel Munoz, die in Mün chen vermoedelijk voor het laatst Spanje in een belangrijk toernooi heeft geleid, meende dat de nederlaag geen gevolg was van slecht spel van zijn team- „.Integendeel. Het was wn geweldige wedstrijd. Er is Seen moment rust geweest in j bat duel. Beide ploegen hebben '""sen gehad, Duitsland heeft gebruikt, wij niet. Mis schien hadden wij tien minuten voor tijd een strafschop moeten :™ben, maar dat is niet zo be- 'angrijk meer. Wij hadden an dere doelpunten moeten ma ken, eerder moeten scoren". BELFORT (ANP) - Anatoli ^arPov heeft, zoals de des kundigen hadden verwacht, j-'jn in de eerste ronde af ge- °ken partij in de strijd om Rudi Voller (rechts) scoort zijn en Westduitslands eerste doelpunt tegen Spanje. bauer kon het volgepakte Olympia-stadion van München eindelijk eens een wedstrijd een draaglijk aanzien geven. De ploeg speelde verre van briljant, maar counterde te- minste efficiënt. Zo was Vollers eerste treffer, gescoord na pre cies een half uur, het eerste schot dat op één van de twee doelen gelost werd. De Spanjaarden, die de par tij moesten winnen om de halve finale te bereiken, waren offensief van start gegaan. De Duitsers lieten zich aanvanke lijk op eigen grondgebied vast zetten door de verrassend of fensief gestarte Spanjaarden. Dat kwam omdat Beckenbauer zijn linksback Brehme naar rechts verplaatst had om het gevaar Gordillo in te dammen. Het gevolg was een gapend gat waar Michel wel raad mee wist. Van een knieblessure bij de man van tien miljoen was niets te merken. Helaas voor de Spanjaarden was het steeds rechtsback Tomas, die in bal bezit kwam. De zwakke ver vanger van de thuisgebleven Chendo wist zich echter geen raad met die vrijheid. Het spel van Michel zakte echter snel terug en stond daarmee model voor het elftal van Miguel Munoz. De Span jaarden hadden in de openings wedstrijd tegen de Denen over tuigd, maar was daarna diep weggezonken. Met name tegen de Italianen (0-1) had de Spaanse veerkracht ernstig te wensen overgelaten. Die rug- gegraat ontbrak ook gisteren. Vollers openingstreffer was op dat moment niet verdiend te noemen, maar Spanje wierp de handdoek meteen. Vooral de spelers van Real Madrid, die het stadion van FC Bayern München met een angstcomplex betreden hadden na twee opeenvolgende Europa Cup-nederlagen, gaven niet thuis. Michel kon de druk niet aan en Emilio Butragueno wekte de indruk dodelijk ver moeid te zijn. De enige speler, die er nog in geloofde was Ba- kero, de door Cruijff naar Bar celona gehaalde topschutter van Real Sociedad. Maar de ij verige Bask was een roepende in de woestijn. Duitsland sloeg na rust toe in het hart van de Spaanse defen sie, de achilleshiel van de ploeg door het ontbreken van even sterke als omstreden stopper Andoni Goicoechea. Matthaeus besloot een fraaie solo met een hakje op Voller, die fraai doel trof en de natie in vuur en vlam zette: 2-0. Spanje resig- - foto ap neerde, zeker nadat veelfluiter Vautrot, die vijf keer geel trok, zijn anti-Spaanse reputatie waarmaakte door Victor een duidelijke strafschop te weige ren. De beste kansen waren voor de Duitsers, die ze echter niet benutten. Dat zou ook te veel van het goede zijn. Dat is de eerste plaats in groep 1, boven Italië echter zeker. WEST-DUITS LAND-SPANJE 2-0 W-0) - 30. Voller 1-0, 51. Voller 2-0. Scheidsrechter: Vautrot (Fra), toe schouwers: 72.308 (uitverkocht). Gele kaarten: Vazquez, Camacho, Sanchis (allen Spa), Thon en Her- get (beiden WD1). West-Duitsland: Immel; Kohier, Herget, Rolff en Borowka; Litt- barski (63. Wuttke), Thon, Mat- thaus en Brehme; Klinsmann (85. Mill) en Voller. Spanje: Zubizaretta; Tomas, An- drinua, Sanchis en Camacho; Mi chel, Victor, Vazquez en Gordillo; Butragueno (51. Salinas) en Bake- ro. Ide wereldbeker in Belfort Legen zijn Russische land genoot Sokolov verloren, r^send was wel dat de j "'Wereldkampioen het nog Va50e'te vond de partij te her- iKa* vijftien zetten zag I rpov het zinloze van ziin do- Ititsl; Oe heetste lijn tuSjH Moskou en Washing'0 50ct?]f «rct!8en afgebroken partijen: p^hWle: Sokolov (Sov)-Kar- I (GBri Dtweede ronde: Short |S-Rlbl' (Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. I son s. v. 1/2,2. Spasski, Anders- LiuW,0r- en Ehlvest 2, 6. Karpov, bli o,:1|JC. Hübner, Speelman, Ri- ItimS r en Nogueiros 1 1/2, 13. 1 J°esoepov en Beljavski 1, ■Wartarssonl/2. KEULEN - Op zeker spe lend en met twee fraaie treffers van even veel in vallers op zak zijn de Ita lianen gisteren op weg ge gaan naar de halve finale van het EK in Stuttgart. Met 2-0 versloegen ze de De nen, die daarmee hun derde nederlaag aan hun broek kre gen en dus een dramatisch toernooi beleefden. Een deel van de oude garde hoefde de afgang niet mee te maken. Lerby en Elkjaer- Larsen zaten niet eens meer op de reservebank. Voor Lerby kwam dat goed uit, want hij had, behalve een avond stappen in de benen, een kwetsuur aan zijn knie. Aan het zorgvuldig door de Italianen opgebouwde imago van een frisse aanvallend in gestelde ploeg, werd door de ploeg zelf in de eerste helft te gen Denemarken danig af breuk gedaan. Het was niet direct waarneembaar, maar het ligt voor de hand dat vanaf de bank van Azeglio Vicini halverwege de eerste drie kwartier een mededeling het veld is ingeslingerd over de voor de Italianen erg gun stige tussenstand in Mün chen. De 1-0 voor West- Duitsland betekende immers, dat de blauwhemden zelfs bij verlies over zouden gaan naar de halve finales. De eerste helft was vooral hard. Aanvankelijk van de kant van de Denen, bij wie Nielsen in het verdedigings centrum een sterke partij speelde. Later deden de Ita lianen eveneens een duit in het zakje. De bikkelharde mandekker Ferri trapte Erik- sen in het gezicht en Ancelotti kneep Jensen hard tussen de benen, om maar eens wat Zuideuropese vergrijpen te noemen. De Italianen beperkten zich, naarmate de eerste helft vorderde, tot verdedigen. Dat ze ook die discipline behoor lijk onder de knie hebben, werd de Denen alras duide lijk. Povlsen, evenals Morten Olsen een werknemer van 1FC Köln dus thuisspelend, probeerde wat, Laudrup wrong zich af en toe in het Italiaanse verdedigingsblok, Heintze drong eens op aan de linkerkant, maar er kwam geen muis door de Latijnse muur. Een verdediging met een killer als Ferri en een lepe vos als Baresi in het centrum is haast zo zeker als de Bank van Engeland. Na rust was de beïnvloe ding vanuit München hele maal onmiskenbaar. Vlak na de kogel van Heintze op het doel van Zenga, daalde de Italiaanse persvoorlichter Antonello Valentini als een speer van de tribune. Hij fluisterde Vicini de 2-0 stand bij West-Duitsland-Spanje in het oor en meteen werden er door drie man bezwerende langzaamaan bewegingen ge maakt. „Piano, piano", schreeuwde Vicini het veld in. Dat had begrijpelijkerwijs een spelletje tot gevolg, dat slechts gericht was op het in tact houden van de Italiaanse botten. De Azzurri hoefden niet meer zo nodig, die vonden het wel best. De Italianen wilden niets liever dan spelen in Stuttgart, waar ze veel eigen supporters verwachten. De instelling van de Zuideuro peanen vernielde evenwel de wedstrijd, want ondanks de luidruchtige aanwezigheid van vele duizenden landgeno ten, bezaten de Denen op Laudrup, Heintze en Nielsen na, te weinig veerkracht om er nog iets van te maken. „Wij hadden hier toch niets te ver liezen of te winnen", oor deelde Sören Lerby. „We zijn hier met een hoop mazzel ge komen. Maar we hoorden hier niet eens thuis. Denemarken kan opnieuw gaan bouwen". Halverwege de tweede helft kreeg het duel dan toch een aantrekkelijke periode waarin Italië scoorde en De nemarken bijna gelijk maak te. Vicini haalde de ver moeide Mancini er uit en bracht Altobelli er in. Evenals tegen Spanje, maar wel iets vlotter, had dat een doelpunt tot gevolg. Vialli speelde zich zelf schitterend vrij aan de linkerkant, boog de bal voor waar Altobelli een duel won van Kristensen en in zijn 60ste interland zijn 25ste doelpunt liet aantekenen. Vi cini juichte wel, maar moet zich haast geen raad weten met de 32-jarige veteraan. Hij past niet in het verjongde squadra, maar bewijst keer op keer scherper te zijn dan Mancini. De treffer van de Italianen leidde een enerverende fase in. Onmiddellijk na Altobel- li's treffer joeg Vilfort kei hard op Zenga, maar kende daarbij geen geluk. Bij die ene echte kans voor de Denen Van onze speciale verslaggevers KEULEN - De Italianen reageerden geestdriftig op het bereiken van de laatste vier. Vialli, die tegen de Denen niet scoorde maar wel bij de voor bereiding van beide treffers betrokken was, voorspelt echter een moeilijke weg naar de finale. „Het bereiken van de halve eindstrijd is een uitstekende prestatie, die vooraf niet was ingecalculeerd. Het wordt nu af wachten wie de komende tegenstander in Stuttgart wordt. We hebben echter de klasse om naar de finale door te stoten". Ex-bondscoach Enzo Bearzot gaf de Italianen een goede kans op de Europese titel. „Als het team op deze manier blijft spelen, is het de voornaamste kandidaat voor de zege. Ik hoop dat mijn opvolger Azeglio Vicini met dit elftal het succes con tinueert". zou het blijven, daarvoor was hun aanval deze keer te arm zalig uitgerust. De Italianen daarentegen lieten zich stimuleren door hun voorsprong en de bijval vanaf de tribunes. Ze speel den de bal gracieus rond, brachten Maldini, Vialli, Ba resi en Donadoni voor het doel, maar leken hun score aanvankelijk niet uit te bou wen. Met een hoger positief doelsaldo hadden ze groeps winnaar kunnen worden en dat had ze naar Hamburg ge voerd. In het veel zuidelijker gelegen Stuttgart zijn de Az zurri nu eenmaal al een aar dig eind op weg naar Mün chen. Maar Vicini heeft zo'n ge lukkige hand van wisselen, dat er tegen het einde tóch nog een goal viel voor zijn ploeg. Luigi de Agostini mocht nog even meedraven en honoreerde die geste van zijn coach met een gave tref fer. Weer verrichtte Vialli de voorbereiding en de 27-jarige middenvelder van Juventus maakte het werk van Vialli keurig af: 2-0. Denemarken begint opnieuw, Italië kan verder. ITALIË-DENEMARKEN 2-0 (0- 0) - 67. Altobelli 1-0,88. De Agos tini 2-0. Scheidsrechter: Galler (Zwi), toeschouwers: 60.584 (uit verkocht). Gele kaarten: Lau drup en Kristensen (Den). Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Ferri en Maldini; Donadoni (85. De Agostini), De Napoli, Gian- nini en Ancelotti; Vialli en Man cini (66. Altobelli). Denemarken: Schmeichel; Niel sen, Lars Olsen, Kristensen en Heinzte; Jensen, Laudrup, Mor ten Olsen en Frimann (58. Vil fort); Poulsen en Eriksen (67, Berggreen). NIEUWSOVERZICHT PEKING (RTR) - Twee Chinese gewichtheffers hebben op de eerste dag van de Aziatische titelstrijd in Xilong drie wereld records verbeterd. Het duo pakte samen zes gouden medailles in veder- en bantamgewicht. He Zhuoqiang won het trekken in het vlieggewicht met 117,5 kilogram. Daarna verbeterde hij tot twee keer toe het wereld record, dat met 118,5 kg op naam stond van de Bulgaar Mari- nov: eerst trok de Chinees 119 kg, later 119,5. Zhuoqiang stootte bovendien 150 kg in de klasse tot 52 kg. Met zijn totaal van 267,5 verbeterde hij zijn wereldrecord met 2,5 kg. Hij veroverde daarmee zijn derde gouden medaille. Ploeggenoot He Yingqiang werd met 132,5 kg eerste in het trek ken bij de bantamgewichten. Later verbeterde hij zijn wereld record met een halve kilo tot 134 kg. Later voegde hij daaraan de titels stoten en totaal toe. AMSTERDAM (ANP) - Viktor Kortsjnoi behoort tot de deelne mers aan het zevende schaakfestival in Amsterdam, dat van 31 juli tot en met 11 augustus in Hotel Krasnapolsky wordt ge houden. De Zwitser krijgt in de kroongroep tegenstand van de Joegoslaven Ljubojevic, de winnaar van vorig jaar, en Nikolic, de Brit Nunn, de Westduitser Hort en John van der Wiel. De zes spelen een hele competitie. De deelnemers in de grootmeestergroep zijn: Fedorovic (Vst), Ftacnik (Tsj), Goelko (Vst), Lobron (WD1), Mednis (Vst), Miles (Eng), Ree (Ned), Sokolov (Joe), Andruet (Fra), Bareev (Sov), Cifuentes (Chi), Gelfand (Sov), Karolyi (Hon), Ligterink (Ned), Ninov (Bul), Piket (Ned), Shvid- ler (Isr), Van der Sterren (Ned), Bosboom (Ned), Brenninkmeijer (Ned), Pieterse (Ned), Vanheste (Ned), Martens (Ned) en Visser (Ned). KOTKA (ANP) - Het Nederlands basketbalteam is het laatste voorbereidingstoernooi op het Olympische kwalificatie-evene ment in Nederland begonnen met een fikse nederlaag. De Olympische ploeg van de Verenigde Staten, één van de kan didaten voor een medaille in Seoul, zegevierde gisteren in het vierlanden-toernooi in Kotka (Finland) met 84-68. De Ameri kanen namen in de eerste periode een voorsprong van negen tien punten; 42-23. Een troost is dat de overige twee deelne mers, het gastland en Groot-Brittannië, bij lange na niet kun nen bogen op de kwaliteiten die de Amerikaanse college-spe lers bezitten. VASTERAS (Rtr/SID) - Volgens Wim Arras heeft zijn posi tieve reactie op de dopingcontrole in de Ronde van Zweden te maken met het drinken van het kruidenprodukt Ginseng. In de urine van Arras werden na zijn overwinning in de eerste etappe sporen van amfetamine gevonden. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers werd daarop gediskwalificeerd. De Belgische wielrenner hangt een door de Internationale Wie- Ier Unie (UCI) opgelegde schorsing van een maand boven het hoofd. Als hij geschorst wordt, kan de sprinter de Tour de France, die op 4 juli begint, vergeten. Arras had eerder gezegd dat hij hoopte op meerdere etappezeges tijdens de belangrijk ste wielerronde. ARNHEM (ANP) - Rob Ehrens heeft gisteravond in Arnhem het eerste onderdeel van het Nederlands kampioenschap voor springruiters gewonnen. Met Olympic Sunrise was Ehrens de snelste in het j achtspringconcours. Uitslag van het eerste onderdeel om het nationaal kampioenschap voor springruiters is: tabel C, 1,50 meter: 1. Ehrens (Weert) Olympic Sunrise 72,32, 2. Van der Ham (Lanaken) Pythagoras Z 72,93, 3. Van Groesen (Mierlo) Softtone 76,80, 4. Voorn (Knegsel) Winnipeg 80,38, 5. Van der Vleuten (Eindhoven) Olympic Oscar Drum 81,73, 6. Swelheim (Loosbroek) Witch Broome Wizard 82,66, 7. Voorn (Knegsel) Wembley 83,43, 8. Van den Broek (Sevenum) Calloway B 89,35, 9. Tops (Valkens- waard) Doreen la Silla 92,80,10. Eras (Helvoirt) Six Two 93,90,11. Van der Schans (Lunteren) Olympic Treffer 94,32. DURBAN (AFP) - In een ziekenhuis in Durban is gisteren de 27-jarige Zuidafrikaanse bokser Brian Baronet overleden. Hij lag sinds dinsdagavond in coma nadat hij in de tiende ronde van het gevecht tegen de Amerikaan Kenny Vice zwaar knock out was gegaan. Baronet werd na het treffen tegen Vice, in het licht weltergewicht, naar het hospitaal gebracht. Daar consta teerden artsen een schedelbasisfractuur en bloedproppen in de hersenen. De Zuidafrikaan werd direct geopereerd maar de artsen hadden na de medische ingreep al weinig hoop op her stel. TURIJN (AFP) - De Hongaarse voetbal-international Lajos Detari speelt volgend seizoen voor Juventus uit Turijn. Met de overgang van de blonde spelmaker is een bedrag van ongeveer vier miljoen gulden gemoeid. Detari kwam afgelopen sei zoen uit voor de Westduitse club Eintracht Frankfurt. Vo rige maand bezorgde hij die club, door het enige doelpunt DÜSSELDORF (ANP) - Van de twee bekende halve finalisten heeft Italië een overdaad aan gele kaarten. De laatste fase van het toernooi gaat de ploeg in met zes spelers met een gele kaart. Bij de Westduitsers dienen drie spe lers in de halve finales iets op te letten. De kaartenlijst ziet er als volgt uit: Denemarken: Elkjaer-Larsen, Laudrup, Kristensen en Poulsen; West-Duitsland: Rolff, Herget, Thon; Nederland: Bosman; Ier land: Quin en Aldridge; Italië: Vialli, Ferrara, Altobelli, Maldini, Ancelotti en Ferri; Spanje: Tomas, Camacho (2), Vazquez, Sanchis en Victor; Sovjetunie: Koesnetzov, Aleinikov, Rats, Michailitsjenko, Tsjidijatoelin. DÜSSELDORF (ANP) - Rudi Voller is door zijn twee treffers tegen Spanje terecht gekomen op de tweede plaats van schutters tijdens het Europees kam pioenschap voetbal. De topscorerslijst: 1. Van Basten (Ned) 3, 2. Voller (WD1) 2, 3. Breh me, Klinsmann en Thon (WD1), Vialli, Altobelli, De Agostini en Mancini (Ita), Michel, Butragueno en Gordillo (Spa), Laudrup en Poulsen (Den), Houghton en Whe- lan (Ier), Rats en Protassov (Sov), Robson (Eng) 1. uit de wedstrijd tegen Bochum te maken, de nationale beker. Juventus bouwt aan een nieuw team, dat de club op nieuw internationaal aanzien moet verschaffen. Afgelopen seizoen waren de prestaties van de 'Oude Dame' ver bene den de maat. Juventus kon zich pas na een beslissingswedstrijd tegen stadgenoot Torino zeker stellen van Europees voetbal. De directeuren van de club ho pen nog op de komst van Paolo Futre, de Portugese aanvaller van Atletico Madrid. SEOUL (DPA) - Gymnas- tiek-studentes van de uni versiteit Ewha in Seoul wil len niet meedoen aan de openings- en sluitingscere monie van de Olympische Spelen. Dat staat in de Zuidkoreaanse krant Chung-Ang Hbo. In een verklaring zeggen ze dat hun deelneming aan de sportde- monstraties verplicht is. De studentes oefenen al maanden op hun optreden, maar de voorbereidingen zou den ten koste gaan van hun studie. Volgens het dagblad zijn andere universiteiten en hogescholen van plan zich bij de boycot aan te sluiten. Het Zuidkoreaanse ministerie van Opvoeding heeft meer dan twaalfduizend scholieren en studenten voor beide ceremo nieën gemobiliseerd. DE COLOMBIAANSE amateur Hernan Patino heeft de ne gende etappe van de wieler ronde van het Zuidameri- kaanse land gewonnen. Zijn ploeggenoot Alvaro Mejia be hield de eerste plaats in het al gemeen klassement voor de be roepsrenner Reynel Montoya.

de Stem | 1988 | | pagina 11