ist-i in J Robson: 'Droevige dag voor Engels voetbal' MARCO VAN BASTEN VERDRINGT BOSMAN EN KIEFT Michels waarschuwt voor Ieren Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 ■T5 0i BENRATH - Donderdagmiddag, persconferentie van het Nederlands elftal in Benrath. 'ALS WE NIET OPPASSEN WORDT HET DE BUS NAAR ZEIST' Thijs Libregts verricht hand en spandienst EK DAGBOEK ip STEM SPORT 2 GELE KAARTEN Sovjetunie aanvoerder Toch nog hoop voor Dassajev Yoetblessure Ronald Koeman I Tas betrapt amphetemine Arr wee 1 deste partners in kreatieve dienstverlening Vervolg pagina 1 DÜSSELDORF - „Het heeft me totaal verrast. Ik wist daar niets van. Vast staat echter, dat dit een droevige dag is voor het Engelse voetbal". Zo reageerde coach Bobby Robson van het Engelse na tionale elftal, dat na nederla gen tegen Ierland (0-1) en Ne derland (1-3) is uitgeschakeld voor een plaats bij de laatste vier in het toernooi om de Europese titel. „De gebeurtenissen van het Heizelstadion liggen inmid dels drie jaar achter ons. Sindsdien is ons voetbal ta melijk geïsoleerd geweest. Dat heeft natuurlijk ook zijn invloed gehad op de nationale ploeg. Met onze clubs weer bij de Europacuptoernooien zou den zestig a zeventig spelers internationale ervaringen op doen. Nu blijft dat kringetje beperkt tot een kleine twintig, die bij de zo nu en dan gehou den interlands betrokken zijn". Zijn naamgenoot Bryan Robson van Manchester Uni ted, betreurde het besluit van de Engelse voetbal bond om de aanvraag bij de UEFA her-toelating in te trekken, eveneens. „Ik weet zeker, dat iedereen vandaag bij mijn club teleurgesteld is", zei hij. „Europa zal ons missen. Ze houden daar van het Engelse voetbal. Dit jaar zouden clubs met een relatieve kleine aan hang als Luton en Wimbledon naar Europa gaan. Dan was er weinig kans op rellen ge weest, volgens mij. En als het dan toch uit de hand zou lopen kon de UEFA de betrokken club voor altijd uitsluiten". Volgens UEFA-official Gerd Aigner zouden de En gelse clubs in ballingschap moeten blijven zolang de Britse regering, gisteren in spoedberaad bijeen, geen ef fectieve maatregelen neemt. „De regering blijft zeggen dat er iets moet worden gedaan zonder aan te geven wat", al dus Aigner. „We weten alle maal waar het om gaat. We moeten dit soort destructieve elementen van onze sport we ren. Tot nu toe heeft de Britse regering niets zinnigs onder nomen. Ja, in eigen land zijn er restricties toegepast, is al cohol verboden in de stadions en is er een pasjessysteem op gezet. Ik kan niet inzien, dat dit soort maatregelen effect heeft bij wedstrijden van En gelse clubs in het buitenland". UEFA-voorzitter Jacques Georges zei: „Het heeft ons al lemaal erg beziggehouden en we zijn getroffen door het be sluit van de Engelsen. We ho pen oprecht, dat zij een oplos sing vinden voor het pro bleem. Ik kan nu tenminste wel met een gerust hart sla pen nu de kogel door de kerk is". Ondanks de onverwacht vroege uitschakeling tijdens het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap, blijft Bobby Robson aan als trainer van Engeland. Dat heeft Bert Millichip, voorzitter van de Engelse voetbalbond, gisteren gezegd. „Robsons vertrek staat bij ons helemaal niet ter discus sie", zei Millichip. „Hij heeft een contract tot februari 1991 en geniet ons volle vertrou wen". De coach zelf beweert dat hij, ondanks de druk van de media, die zijn hoofd eisen, niet van plan is zijn ambt neer te leggen. „Ik wil mijn contract uitdienen. Ons elftal was zowel tegen Ierland als Nederland ten minste gelijk waardig. We zijn louter door pech in de afwerking uitge schakeld", aldus de trainer. 'Genieten duurt kort' Op slechts enkele meters van de plaats waar de interna tionale pers zich om de drievoudig schutter Marco van Basten verdringt, leggen Van Aerle en Van Tiggelen een biljartje. Voor de mandekkers van Oranje bestaat totaal geen belangstelling. Ruud Gullit verschijnt niet op de persconferentie. Zijn matige prestaties en wat privéproble- men hebben de veelgevraagde ster even kopschuw gemaakt. Van Basten is wereldnieuws. Een rentree, en wat voor één. Drie doelpunten tegen de En gelsen is niet niks. En dat voor een speler, die dit jaar vanwege een enkelblessure nauwelijks in actie kwam voor AC Milan, waar hij door Gullit overscha duwd werd. De Italiaanse pers wil meteen weten of er op de Gullit-mania de Van Basten- mania volgt. Van Basten reageert nuch ter: „Ik slaap op één kamer met John van 't Schip. Hij speelde tegen Rusland, ik stond er naast. Nu was het andersom. We hebben er vannacht toeval lig over zitten praten. Dan zie je hoe betrekkelijk alles is. Voor AC Milan ben ik blij dat het zo gelopen is. Ik heb lang niet zo veel geld gekost als Ruud, maar AC Milan heeft toch zware momenten met mij doorgemaakt. Hoewel ze daar nooit over geklaagd hebben". Drie doelpunten in één wed strijd is een niet alle-daagse gebeurtenis. Zeker niet op een toernooi, al trof de Brit Lineker in Mexico tegen Polen drie keer de roos. Van Basten: „Ik vond die goals vooral leuk voor al die mensen die het beste met me voor hebben gehad tijdens mijn blessure. Daarna ging ik pas beseffen dat het een grote ge beurtenis was. Net als met de eerste goal. Het was een intuï tieve beweging. Pas later reali seerde ik me de kwaliteit er van. Je neemt dit soort dingen in je op, dan ga je slapen en de volgende dag denk je alweer aan de volgende tegenstander, de Ieren in dit geval. Genieten duurt maar kort". Marco van Basten was door Michels aanvankelijk buiten de ploeg gelaten. Bosman genoot de voorkeur. Van Basten wilde na de laatste oefeninterland - tegen Roemenië - zelfs niet meer mee naar de EK Hij ging toch en vroeg zelfs om extra trainingen, iets wat hij nooit eerder gedaan had. Van Basten: „Wraakgevoe lens? Eh, nee. Ik wilde wel per sé terugkeren in de picture. Jaah, dat was absolute nood zaak. Na die kleine crisis rond de wedstrijd tegen Roemenië, heb ik me zo positief mogelijk opgesteld. In dat kader heb ik om extra trainingen gevraagd. In psychologisch opzicht heb ik veel geleerd in een paar da gen". De concurrenten Kieft en Bosman hebben het tegen die dadendrang moeten afleggen. Bosman stond tegen de Sovjets nog in de basis, Kieft kwam toen niet eens op het wedstrijd formulier voor, maar viel wel in tegen Engeland. Kieft: „Ik ben hier met grote verwachtingen gearriveerd. Ik had er echt op gerekend te zul len spelen. Daar is niets van te rechtgekomen. Het ergste was zondag, tegen de Russen. Ik zat niet eens bij de eerste zestien. Ik had het gevoel helemaal nergens bij te horen. Vreselijk. Als ik dat van te voren geweten had, was ik niet eens meege gaan. Contact met Michels heb ik niet, ik heb het van een bord moesten lezen dat ik er niet bij was. Michels is een ondoor grondelijke man, maar wel een goede coach. Op zijn manier dan. Voor de rest van het toer nooi reken ik nergens meer op. Ik zie wel". Michels liet Bosman, die hij zijn eerste spits noemde, al na vijftig minuten tegen de Sov jets vallen. Vanwege een Rus sische treffer mocht hij de tijd volmaken, maar tegen Enge land kwam Bosman niet uit het Grote belangstelling giste ren voor Marco van Basten tijdens de persconferentie van het Nederlands elftal. - FOTO WIL NILWIK trainingspak. Bosman: „Zo gaat dat. Drie goede spitsen, wie faalt valt af. Ik ben teleur gesteld. Ik heb tegen Rusland keihard gewerkt, geen kans ge mist, maar ook niet gekregen. Het was voor een spits een on mogelijke tegenstander". „Op de eerstevolgende trai ning voelde ik al nattigheid. Michels wilde meer voetbal in de ploeg brengen. Nou, toen wist ik het wel. Nee, tegen mij heeft Michels niets gezegd. Ik zag 's morgen op het bord de opstelling. Mijn naam ontbrak. Dat doet even pijn, ja. Michels heeft me altijd vertrouwen ge geven, maar als het niet draait, gaat het anders Van onze speciale verslaggevers BENRATH - Per 1 jiOi treedt Thijs Libregts in dienst van de KNVB, maar de toekomstig bondscoach verricht tij dens de Europese titel strijd in West-Duitsland al wat hand-en-spandien sten voor de voetbalbond. „Ik heb een rapport inge bracht over Engeland-Ier- land van zondag. Buter was toen nog niet gearriveerd. Nu wordt de scouting weer ge daan door de eigen mensen van Michels", aldus de Rot terdammer, die zich in West- Duitsland voorbereidt op de komende klus met het Ne derlands elftal. „Daarom volg ik de ploeg ook. Verder bekijk ik met het oog op de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 1990 de Westduitsers. Het Nederlands elftal is me ge- middeld goed bevallen. Te gen de Sovjetunie was er een kater qua resultaat, maar de wedstrijd was van niveau. Tegen Engeland heeft de ploeg de tegenslag verwerkt, enorm teruggeknokt en is nu weer volledig in de race voor de halve finales". Libregts vindt als waarne mer het toernooi om het Europees kampioenschap een openbaring. „Het is een spek takel. Vooraf had ik gezien de geringe krachtsverschil len een prestatietoernooi verwacht, waarbij het voor komen van doelpunten zwaarder zou wegen dan het maken van treffers. Er wordt echter redelijk veel gescoord en open gespeeld". Libregts gaat in het week einde naar huis, maar ver wacht volgende week het Ne derlands elftal in de halve eindstrijd aan te treffen.Als dat gebeurt, dan is het te recht. Tegen de Sovjetunie wilde Nederland net iets te veel en Engeland was na tuurlijk niet zomaar een te genstander. Tegen de leren zal het ook niet eenvoudig worden. Er is maar één op dracht, en dat is winnen. De ploeg zal zich op dezelfde manier moeten instellen als tegen Engeland. Al met al, heeft Nederland tot nu toe een goed figuur geslagen, Als ik het elftal afzet tegen Italië en West-Duitsland, dan vormt Nederland een combi natie van de beste eigen schappen van die twee lan denploegen. Bij de Westduit sers is de vechtlust het voor naamste, de Italianen ver zorgen het voetbalgedeelte het best". Door Ted van Leeuwen BENRATH - Afgelopen dinsdag stapte de West- duitse Teamchef Franz Bec- kenbauer onmiddelijk Duitsland-Denemarken in een gereedstaande helicop ter om in Frankfurt de ko mende tegenstander Spanje aan het werk te zien. Rinus Michels bleef woensdag avond na Engeland-Nederland gewoon in Düsseldorf. Hij nam niet eens de moeite Sovjetunie- Ierland op de televisie te zien. Michels: „We hadden een. drankje en een koud buffet En er waren de ladies. Dan kan ik moeilijk naar de voetbal gaan zitten kijken. Dat kun je niet maken. Van de Ieren weet ik dus niks". De bondscoach kroop gister middag even in de rol van zijn Ierse collega Jack Charlton die met graagte desinteresse voor wendt. „Nou ja", zei Michels, „Groenewoud en Buter (twee bondscoaches, red.) zijn gaan kijken en we hebben de wed strijd op video. Die ga ik in alle rust afdraaien. Ehh, voor za terdag". Wint Oranje zaterdag van de Ieren, dan is de halve finale plaats verzekerd. Elk ander re sultaat betekent uitschakeling. Voor het Nederlands elftal zijn er vliegtickets gereserveerd op de zondagvluchten van Düssel dorf naar Hamburg en naar Stuttgart, steden van de halve finale. Wordt Nederland tweede achter de Sovjets in groep II, dan speelt Oranje dinsdag in Hamburg tegen de winnaar van groep I, vermoedelijk Ita lië. Wint Oranje groep I, want ook nog mogelijk is, dan wordt er koers gezet naar Stuttgart, waar op woensdag nummer twee van groep I wacht. „En het wordt de bus naar Zeist als we niet van de Ieren winnen", drukte bondscoach Rinus Mi chels alle speculaties de kop in. De bondscoach deed er giste ren alles aan om zijn ploeg in een underdog-positie te ma- nouvreren. „We zijn door me dia en publiek als favoriet naar voren geschoven. Waar was dat op gebaseerd? Je zult eerst op niveau moeten spelen om te weten welke wapens je in huis hebt. Voor hetzelfde geld wa ren niet de Engelsen, maar wij uitgeschakeld. Het scheelde weinig, wij hadden de wind en Vrouwe Fortuna mee". Nederland kon in de halve finale weieens Italië tegen het lijf lopen. Michels prompt: „De Italianen spelen het beste voet bal op dit toernooi, al neem ik Nederland niet mee in die be oordeling. Vanaf de bank be kijk je het toch met een andere bril. Italië heeft een jonge, uit gebalanceerde ploeg, die geen zwakke plekken kent en waarin veel jongens bereid zijn voor elkaar te lopen. Italië heeft ook de beste verdediging, beter dan die van ons in elk ge val. Maar wij hebben de accen ten wat anders liggen". Zoals gebruikelijk wilde Mi chels niets kwijt over een op stelling maar maakte wel dui delijk dat hij met Van Basten begint en dat Kieft niet op een basisplaats hoeft te rekenen of schoon na de komst van de PSV-er Oranje twee keer scoorde. Michels: „Als ik hem er in zet, moet ik er toch weer eentje uithalen, een midden velder. Of het tactisch verant woord is is een kwestie van rendement. Als er iemand blij was met de berepartij van Marco dan was ik het wel. Te gen Engeland was er een aan leiding om Kieft op te stellen. Het was 1-1, we daar hadden we niks aan. Dan kun je een gokje wagen". De vervanging van John Bosman door Marco van Bas ten krijgt zaterdag een vervolg. Michels: „Ik heb drie goede spitsen. Bosman had zijn ver diensten, ik wilde Van Basten later inbouwen. Dat ging niet. Op zo'n toernooi heb je geen tijd. Ook niet om Bosman nog een kansje te geven. Onze spit sen hebben een verschillende speelstijl. Die van Van Basten vind ik de mooiste. Maar ik kijk alleen maar naar het ren dement. Daarmee is het ant woord duidelijk". Na het verlies tegen de Sov jets verzamelde Michels de spelers op het trainingsveld om zich heen om ze toe te spreken. Gisteren trainde hij met ze. Mi chels: „Dit keer hadden we geen gesprek nodig. Na een ne derlaag zijn spelers moe, ge blesseerd. Nu zijn we minder moe dan na de eerste wedstrijd. We hadden de zege met een slok gevierd, dat moest er even uit. De mentale gevoeligheid en en fysiek hebben veel met elk aar te maken". Ierland werd vooraf als de zwakste van alle acht deelne mers afgeschilderd. Wint Ne derland morgen niet, dat ligt Oranje er uit en gaan de Ieren verder. Michels: „Ik ben al van mening veranderd door hun resultaten in de aanloop. Het is niet de te zeggen of ze lastiger zijn dan de Engelsen. Die vond ik al heel lastig. Maar dat was een open wedstrijd, ze moesten winnen. De Ieren niet. Je weet niet of het van invloed is op de speelstijl. Het wordt in elk ge val een wedstrijd met alles er op en er aan. Met voor ons de extra belasting te moeten win nen". Donderdag 16 juni Zeker 150 Italiaanse jour nalisten van diverse media ontbijten in het restaurant van mijn hotel. Honderd meter verderop logeert de Squadra Azzuri in hotel Ramada, vandaar. Onder de vroege gasten arbiter Casarin en officials van de Italiaanse voetbalbond. Zij discussiëren net zo heftig als hun landgenoten op straat. De naam van Marco van Bas ten valt vaak. Na zijn drie goals tegen Engeland is hij, de AC Milan-speler, natuur lijk ook een beetje van Italië. Manager Schaefer van VflB Stuttgart belt me op. Hij ver telt me dat mijn ploeg op 23 juli de eerste Bundesliga- wedstrijd moet spelen in Dortmund. Geen leuk begin. 19 November speel ik in Stuttgart tegen Oranje- coach Michels, dan trainer van Bayer Leverkusen. Ik verheug me er op omdat dan voor het eerst in de 25-jarige historie van de Bundesliga twee Nederlandse coaches te genover elkaar staan, of be ter: de meester tegenover zijn leerling. Ik hoop te win nen. De persconferentie in het Oranje-kwartier in Benrath wordt buiten gehouden. Ze verschilt qua stemming dag en nacht met afgelopen maandag. Het is erg druk. Cabaretier Freek de Jonge zie ik ook. De stemming is op perbest. De mepste aandacht gaat ditmaal uit naar Van Basten. Hij kan niet alleen de topscorer, maar ook de ster van Euro'88 worden. Wanneer Nederland de halve finales bereikt, hoop ik dat het niet Italië treft. Een van de twee grootste smaakma kers van dit goede toernooi zal dan naar huis moeten. Uit een van deze twee ploe gen zal ook, verwacht ik, de ster van dit toernooi komen. Ik tref oud-Ajacied Sjaak Swart en discussieer met hem over de prestatie van Oranje. Ook hij komt tot de conclusie dat het verschil tussen het Oranje van 1974 en dit van 1988 groot is. „We hoeven alleen maar aan Arnold Muhren te denken", zeggen we. Arnold, nu 37 jaar, is volgens Michels niet uit deze ploeg weg te denken. In 1974 was Arnold 23 jaar en in 1978 vier jaar ouder en, in de bloei van zijn voetbalcar rière. Beide keren oordeel den de coaches (Michels en Happel) dat hij niet sterk ge noeg ivas voor de selectie van 22. Ik heb niks tegen Arnold Muhren. Ik wil alleen maar aangeven: toen in de gouden jaren, werd hij niet geselec teerd, maar nu, op zijn 37ste, wel. Dat geeft aan hoe goed de voetbalgeneratie van de jaren 70 was. Dit Oranje heeft wel veel elementen die herinneren aan de grote tijden. Dan spreek ik over individuen: Koeman, Rijkaard, Gullit en Van Basten. Maar nooit en te nimmer mogen we welk toe komstig nationaal elftal ook, vergelijken met het WK- team van '74 en in iets min der mate met dat van '78. Die HILVERSUM (ANP) - John van der Wiel heeft in de vierde ronde van het toer nooi om het Nederlands schaakkampioenschap in Hilversum een half punt verspeeld. De grootmeester uit Leiden kwam met wit remise overeen met Rini Kuijf. Na de ronde van gisteren heeft Van der Wiel een half punt voorsprong op Paul van der Sterren en Rudy Douven. Over de remise van Van der Wiel, de enige grootmeester in Jiet gedevalueerde toernooi, /alt nauwelijks meer te zeggen idan dat die correct was. Van Jk DOOR ARIE HAAN periode blijft nu eenrr; een onvergetelijk en risch hoofdstuk in de «Ut landse geschiedenis, hebben we nu een prospj elkaar die in staat gej. moet worden om zelfs it finale het EK-toernooi zijn voordeel te beslissent uitgangspositie, derde i«j groep, is echter niet deiii rend. Moeten winnen u hele opgave, ook tegen i Ieren. Sjaak Swart nodigt mei voor zijn huldigingsti strijd op 2 juli. Hij w dan 50 jaar. Ik ben dit: met VfB Stuttgart op in ningskamp in Bayersbm het Oberthal. Ik zal iets p- beren te regelen om er bi zijn. Ik heb per slot ran kening drie jaar met Sji in Ajax 1 gespeeld. Jan Huybregts van de Km komt naar me toe en zet we in Stuttgart spelen, jij wel de weg, he? Ik winnaars slapen altijd ini Waldhotel-Degerloch. sliep er vóór de EC I-fit tegen Benfica en ookleri» DÜSSELDORF - De vóór zijn duel tegen ft land. Ik denk dat Michels de oplt sing gevonden heeft wot on»y yt i/L/ivwv rnw.;v i/wi i i aanval. Dus met Van Bus r ronue aan. en Kieft, hetgeen goedig.De Sovjet-spelers pakte tegen Engeland i« laatste half uur. Twee «I Tegen Ierland ontbrak Li- aanvallers bij elkaar. In trainingskamp hoor ik ter geruchten dat Micl wil beginnen. Dat begrijp niet als je een wedslti moet winnen. Echter, Ierland met een 5-4-1 matie. Een spelsysteem niet bij Nederland k» Menotti zei het al: elk dat bij zijn landsaard Nederland (m _Bosman"ïeri En hl] noemde Nederk land (2): Quin en Aldridge; Italië (6): Vialli, Ferrara, Al- t/ihftlll Tblnl/Iieii A „„1 het beste voorbeeld manri met een 4-3-3 formatie. Sovjetunie voert na de wedstrijden van woensdag het 'gele- kaartenklassement' van de Europese eind- meiden zeven verza- prenten. tovsjenko wegens een tweede bekeuring. Bij Ita lië moeten zes spelers uit- weer glleen met Van Bm rkijken. Wordt een speler ivoor de tweede keer met (geel gewaarschuwd, dan volgt uitsluiting voor een voetbal is alles mogelijkt 1 duel. al heb je soms ongel ijk, li Voor Nederland staat derland begint dus ook ttf alleen nog de gele kaart van Bosman uit een voor ronde-wedstrijd. De kaartenlijst ziet er als volgt uit: Denemarken (2): moet dat systeem hanlt Elkjaer Larsen en Poulsen: West-Duitsland (1): Rolff; tobelli, Maldini, Ancelotti en Ferri; Spanje (3): Tomas, Ca- macho en Victor; Sovjetunie (7): Litovsjenko (2), Koesnet- zov, Aleinikov, Rate, Michai- litejenko, Tsjidijatoelin. Het maakt Jack Charlton coach van Ierland, helt» niets uit wie zijn tegenst der is. In hotel Loemuü Marl, 100 km van Köliï ïer clDJirtC len we in de namiddag inneringen op aan hete ?l€lCrSCCtl6S landen-paastoernooi ir6 TRECHT (ANP) - In een lijn, dat Zweden vm aw™™™ ln 6611 coaches van alle d« ,gewone algemene coaches van alle "«*rgaclermg heeft de Ro_ nklijke Nederlandse pelren Unie van mende EK-landen wartti „De Russen zijn te kh zei Charlton, de broer legendarische Bobby, Zoals we weten, voegit' de daad bij het woord, o!' moest hij nog een punt ven. Hij heft zijn glos whisky, lacht en roept ben ook niet bang voor' derland. Ik beschik <W harde kern van pioen Liverpool. Wij ficeren ons voor de Iwlt* nales". En hij meent het nog od schik o n lanii» <1. Wij De blessure aan de rechter knie, die hij woensdag op liep in het duel tegen Ier land, is minder ernstig dan gedacht. Hoewel de kwetsuur van Dassajev mee blijkt te val len, is het de vraag of hij morgen meedoet in de wed- kapotte meniscus, zoals a at- Na de buitengewi vankelijk werd gevreesd hebben vergaderd, wordt hjk welke bedragen met splitsingen in de Neder- wielersport gemoeid e KNWU is reeds drie ÏJpig met de herstructe- Van onze speciale verslaggevers BENRATH - Teamarts Kessel hield het op Ron bondscoach Michels dacht zelf aan Erwin Koeman b de melding van de enige geblesseerde speler in de Ne| derlandse selectie. het commentaar van de 'I* heerder' van de ziekenboef De pijn aan de knie Marco van Basten was gens Kessel gisteren ook' weer verleden tijd De Wj scorer had een tikje ge' op het gewricht, maar koeling met ijs deed klachten al weer snel dwijnen. De dokter had gelijk. Ronald Koeman was de speler, die na Engeland-Nederland last had van een kneuzing van een middenvoetsbeentje. „Het betreft een knob beltje aan de binnenvoe- trand Voor de wedstrijd van zaterdag verwacht ik echter geen problemen", was besloten tot splitsing in vier secties: beroepswielrennen, 2. ateurwielrennen, 3. jtscross, 4. toerfietsen. jdens de algemene najaars- ■gadering, in december, zal KNWU, hiertoe de statuten lagen. e Nnie blijft als koepel be an boven de zelfstandig ope- ende secties. De buitenge re vergadering, met een op- twintig procent lager normaal, was er gister- in twee en een half uur f .klaar. Een en ander had penlijk sneller gekund, in- Van onze speciale verslaggevers n er vooraf een 'financieel OSTFILDERN - Voor de Russische doelman Rii» ,gelev®rd- fnige Dassajev is de Europese titelstrijd toch niet voorbij. tigheid daarin telwaar strijd tegen Engeland. I' f1 december, als de vier sec- 31-jarige sluitpost van Spar tak Moskou hoopt zelf vot de halve finales, waarv< de Sovjetunie zich waf' schijnlijk plaatst, weer fit' zijn. Dassajev heeft Na de ning te de zeer ning 1 ruiken opeen) Van; van bo in Keu] kelde I nu voc lianen gelijks halen, komen zelf in tuigd, het Mü de l.FC in de o afwerk Alle< hoort coach', wil hii nale s] dat wi mag momei Vicii sche si nen zij bepaali j ongei liever winna; gen de speelt) halve de ver] Dooi mentee] Italiani op Vici Duitsei vrij te ders li een „Geen cini gis kort geen den. Ei geven daar gi zeg ik liaanse staat te boel sex, dii voetbal] Op coach, zal spa: Denen, nend. collega ken ee nieuwe ven. W« lijk gen een be formati bij rust ®flrig kon gesteld worden ue nieuwe Situatie per 1989 perking treedt. stERAS (ANP) - De Wim Arras is zijn f™lnning in de eerste Ei tVan Ronde van Zwe ts steren kwijtgeraakt. I Belgische sprinter uit de te>n ,an Gisbers werd na de rit betrapt op do- ird u i urine van Arras L °lgens de organisatoren L "eden middel amphete- er ^d^efreffen. Arras ging „de ,We' van start in de «W. waarin hij als diende eindigde. Van onz DÜSSI sonen de El land-E gearrei op vriji politie avond De polil dighede woensd verzeke Na al zoek ste dat een letjesdc was uit| 3000 pol clusief actie g<

de Stem | 1988 | | pagina 6