Minister wil één kentekenbewijs I Haq 'Als het zo doorgaat, wordt het oorlog' GIGANTISCHE OPRUIMING BIJ VAN AALST BREDA MINISTER NUPELS (MILIEU) KONDIGT LASTENVERHOGING AAN Archeologen vinden graf in Sint Servaes-kerk tussen onden en kabinet levert niets op I )ezeWd BINNENLAND 'Dialoog met IPalestijnen voortzetten' m STEM COMMENTAAR iranaria pflSTEMBINNENLAND VRIJDAG 17 JUN11988 P«4J LUXEMBURG/DEN HAAG - Het storten van huisvuil wordt de komende jaren tweemaal zo duur. [VAN DEN BROEK: DEMONSTRATIE TEGEN DEETMAN EINDIGT IN KLEINE VELDSLAG <v Geen vervolggesprek Acht-Mei-beweging Politie arresteert RaRa-verdachte Berging Anna Broere opnieuw uitgesteld Ambtenarencentrales praten met Van Dijk Schip met radio-actief vlees vertrokken T5 T28 VI I ;iH ^jtschelding POTOAP van het plan-Baker, iar vooral wegens de Ivan de commerciële kan als voorbeeld heer Canada zal als uwland vooral ook ha- op de afbraak van de Bensubsidies aan de uw. De standpunten verschillende landen hter genoegzaam be- i werkelijk nieuwe ini- fen zijn niet te verwach- etzelfde geldt voor al- handelsproblemen, die de lopende Uruguay- van de GATT zullen worden aangepakt, kan natuurlijk nooit als de zeven wereldlei- ierover weer eens van iten wisselen, maar de st van deze besprekin- al weinig spectaculair de Westduitse bonds- lier Helmut Schmidt en anse president Valerie I'd d'Estaing in 1975 de gaven tot de jaarlijkse sche topconferentie, In de diverse ontmoetin- pauwelijks kunnen uit- boven het niveau van neerde gesprekken tus- evriende" leiders over sche en veelal ook po- problemen in de we- top in Toronto belooft reel meer dan dat. (ANP) yan onze Haagse redactie nEN HAAG - Automobilis ten krijg® voortaan maar L kentekenbewijs. Alle .„evens over de auto én de eigenaar worden gekoppeld aan dat ene bewijs, zodat sneller na te gaan is of de auto verzekerd, de belasting voldaan en de periodieke autokeuring doorstaan is. ne huidige delen 1, 2 en 3 plus lioDie deel 3 moeten daarmee op den duur verdwijnen, zo heeft minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) in haar nota 'hoofdlijnen nieuwe voertuigregistratie' aan de Tweede Kamer laten weten. Om wanbetalers en frau deurs sneller op te sporen wil de minister ook de computers van de kentekenregistratie in Veendam koppelen aan beel- schermen die op postkantoren in ons land komen te staan. Het voordeel hiervan is, zo schrijft de minister, dat bij af gifte of overschrijving van een kentekenbewijs onmiddellijk kan worden nagegaan of de auto niet gestolen is, eerder af gekeurd of op de weg is zonder geldige verzekeringspapieren. De verregaande vereenvou- ding van het kentekensysteem betekent ook dat onmiddellijk nadat een bepaalde auto op iemands naam staat er een ac cept-girokaart in de bus valt voor de motorrijtuigenbelas ting 'Veendam' een boete na. De APK-sticker wordt afge schaft omdat de controle op de autokeuring nu via het enige kenteken loopt. Er moet voortaan gewoon motorrijtuigenbelasting be taald worden als iemand een auto in bezit heeft. Nu moet al leen belasting voldaan worden als er van de openbare weg ge bruik gemaakt wordt. Wel kan er een ontheffing aangevraagd worden door mensen die lange tijd geen ge bruik maken van hun auto. Die auto mag dan wel absoluut niet op de openbare openbare weg verschijnen. De gegevens van 'Veendam' en de verzekeraars worden om de drie maanden met elkaar vergeleken. Gevaarlijke wrakken wil Smit-Kroes van de weg druk ken door sloopauto's alleen nog te laten vernietigen door er kende sloopbedrijven. Om dit te controleren worden alleen die auto's uit het bestand ge schrapt die bij zo'n erkend sloopbedrijf zijn ingeleverd. Huisvuil twee maal zo duur Door Frans Boogaard Een modaal gezin zal daarvoor in de toekomst 160 tot i 320 moeten gaan betalen. Minister Nijpels (Milieu) kon digde dat gisteren aan in Lu xemburg. Met zijn prijsverho ging wil Nijpels bereiken, dat de hoeveelheid huishoudelijk afval - nu voor heel Nederland zo'n 15 miljoen ton per jaar - niet verder toeneemt. Zonder aanvullende maatregelen zou de hoeveelheid huisvuil in 2000 zijn opgelopen tot zo'n 22 a 23 miljoen ton. Nijpels vertelde een en ander gisteren in Luxemburg, waar hij de EG-milieuraad bijwoon de. De bewindsman wil nog voor het zomerreces de kamer een afvalstoffenplan toesturen, waarin sterk de nadruk komt te liggen op het voorkomen van het ontstaan van afval en op hergebruik van nog bruikbare stoffen. |Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister van Broek (Buitenlandse Zaken) wil zijn gesprek met iertegenwoordigers van ge matigde Palestij nen voort- ;tten tijdens zijn bezoek met premier Lubbers aan iraël volgende maand. lit maakte de minister gister- iddag bekend tijdens zijn lerleg met de vaste kamer- immissie voor Buitenlandse iken over de situatie in de loor Israël bezette gebieden. Van den Broek sprak voor it eerst met vertegenwoordi- irs van gematigde Palestij nen idens zijn voorzittersschap het Europese politieke sa- inwerkingsverband (EPS), in 16. Overleg met de, volgens Palestijnen enige echte ver- igenwoordiger van hun volk, LO zit er tijdens het bezoek jan Israël, van 17 tot en met 19 niet in. De Nederlandse regering ludt vast aan haar vijf jaar lieden ingenomen standpunt, it zolang de PLO de staat Is- J met de Sovjets, grepen #1 niet erkent, een dialoog is irikanen volgens Mazher «gesloten. Wel vindt de be- tij heeft sterke aanwijzin- mosman dat bij mogelijke in- dat de Amerikaanse am- "rationale vredesonderhan- ■ade een rol heeft gespeeld dingen ook de PLO rond de le coup van generaal Zia nderhandelingstafel moet zit- laq. aangekondigde verkie- roep om een internatio- en zullen voor een hevige ale vredesconferentie wordt pagne gaan zorgen. „Pa- °'gens de minister steeds lui- an is veertig jaar onaf- Niet alleen door de 12 lan- Lelijk. Maar liefst 25 jaar «van de EG en de Verenigde heerste er de staat van «ten. Ook van de kant van de |g De mensen hebben p^etunie zijn geluiden in die It de kans gehad om te le- «tag te horen. Tijdens de met democratie om te rabfhe top in Algiers deze .Dat heeft zijn tijd nodig. hebben de Arabische iezingscampagnes ver- ®n(lel} bovendien hun voor aken dus altijd wel on- kelijker-doep. De Ver- Ie Staten zien Pakistan >n vooruitgeschoven post fn zeer ónrustig gebied, stan ligt naast Afghani- |pn het Iran van ayatollah neiny. India, aan de an- zijde, heeft goede con- met de Sovjet-Unie. De Staten is er dan veel aangelegen om Pa- In aan zijn zijde te hou- Toen Buttho in '77 goede acten begon aan te kno- Ik verwacht dat dit voor de kans is om opnieuw de t van beleg uit te roepen i land is als dynamiet, het elke dag ontploffen. Een we periode van staat van g betekent het einde." oor Mazher rest de vraag in Nederland mag blij- Hij wil onder geen be- g terug naar zijn eigen d. Hij zegt zelf genoeg te rben van de Pakistaanse atschappij. Het liefst zou zich permanent in Neder- id vestigen en hier als jour list of fotograaf aan de slag an. veest. Alle ontwikkelingen n dit gebied dienen dan ook inder dit aspekt te worden ;ezien. Opvallend is dat in alle mblikaties gezwegen wordt over de inlijving van het vroeger Duits gebied tussen Litouwen en Polen, tussen Memel en Pregel, niet beho- end tot de Baltische staten, maar tot de 'Federatie'. Ook dhr. Kemperman zegt hier niets over en op de bij zi]n artikel behorende kaan blijft dit stukje land, met als hoofdstad Kaliningrad (400.000 inwoners - vroege' Koningsberg) een blinde vlek, een tot op heden ook volledig 'gesloten' gebied. Oosterhout D. Lagestee 'aarde voor een internationale inferentie, dat de Palestijnen °e dan ook een eigen staat loeten krijgen, laten varen. «■pi J tm. Om dat te bereiken wil Nij pels het storten en verbranden van zowel huishoudelijk als chemisch afval ontmoedigen. Het kabinet keurt wellicht vandaag al een wetsontwerp goed dat de minister van Mi lieubeheer moet toelaten zelf standig in te grijpen in de ta riefstelling. Nijpels' 'daS^over: wé het storten en verbranden van afval financieel heel.onaan trekkelijk rtlciken, zal de afval stroom vanzelf kleiner worden. Eenzelfde strategie zullen we toepassen voor het chemisch afval". Bij zijn EG-collega's oogstte Nijpels veel bijval met de ver klaring die all EG-landen op roept de export van chemisch afval naar derde wereld-lan den, een zeer actuele zaak, te verbieden. De verklaring zegt dat voor een dergelijke export schriftelijke toestemming van het ontvangende land nodig is. Bovendien moet vast staan dat het afval er op een goede en milieuverantwoorde manier kan worden verwerkt. Nijpels: „In de praktijk betekent dat export vrijwel uitgesloten is. Nederland zal in elk geval die export niet meer toestaan". In de verklaring wordt voor het eerst, zij in minder sterke bewoordingen, ook afvalexport in het algemeen veroordeeld. Lidstaten, aldus de EG, moeten ernaar streven zoveel mogelijk afval binnen de eigen lands grenzen te verwerken. BIJ OPGRAVINGEN in de Sint Servaes-kerk aan het Vrijthof in Maastricht is een hardstenen sarcofaag uit de elfde eeuw aangetroffen. De kerk wordt momenteel grondig hersteld. Volgens een woordvoerder van de gemeentelijke archeologische dienst is rond 1078 de bouwer van de Sint Servaes-kerk, Humbert, in dit graf begraven. - fotoanp Door Thom Meens DEN HAAG - „Een goed gesprek ge voerd? Nou nee, 't was eigenlijk iets van: „Dragen jullie maar ideeën aan, dan zullen wij wel kijken hoe we ze bij de begroting in september kunnen afschieten". Zo vatte de vice-voorzitter van de Fede ratie Nederlandse Vakbeweging (FNV) Karin Adelmund gisteren na afloop het gesprek samen dat FNV, CNV en MHP even eerder voerden met het kabinet over het sociaal economisch beleid in het land. Adelmund en met haar voorzitter Ste kelenburg toonden zich bijzonder teleur gesteld over het overleg met de vijf top ministers uit het kabinet. CNV-voorzitter Hofstede sloot zich daar later bij aan. Ook hij vond het overleg veel hebben van een- richting-verkeer. Toch heeft het gesprek voor de vak bondstop een lichtpuntje opgeleverd. Voor het eerst hebben Lubbers (minister president), De Koning (Sociale Zaken), Ruding (Financiën), Van Dijk (Binnen landse Zaken) en De Korte (Economische Zaken) toegegeven dat het eigen werkge legenheidsbeleid faalt. „Niet met zoveel woorden, maar ze hebben impliciet er kend dat hun beleid niet werkt. Dat we nog steeds met veel teveel werklozen zit ten", zegt Stekelenburg. oIp. iai Juist daarom hadden FNV, CNV en MHP verwacht dat het kabinet zelf ook met plannen zou komen over de bestrij ding van de langdurig werkloosheid. Maar het heeft niet zo mogen zijn, bleek na afloop uit de woorden van de delega tieleiders. Stekelenburg: „Een volslagen gebrek aan creativiteit. Ze zaten gewoon te wachten tot wij iets te berde brachten. Neem nou ons Deltaplan ter bestrijding van de langdurige werkloosheid. Dat hebben ze in april toch al gekregen. Maar een reactie, gewoon een blijk dat ze het hebben bekeken. Ho maar". Twee minuten later komt de persoon lijk woordvoerder van minister De Ko ning bij de FNV-delegatie vragen om een exemplaar van het uitgewerkte Delta plan. „Ik moet naar De Koning". Steke- lenburg geeft het zijne. „Dan weet ik ten minste'zeker dat ze het echt hebben". Van het overleg zelf verwachten FNV en CNV weinig meer in de toekomst. De FNV heeft de plannen voor actiedagen in oktober al klaarliggen. Het CNV wil zover niet gaan, hoewel ook deze vakcen trale gisteren alleen maar nee te horen kreeg. Neem nu het CNV-plan om bedrij ven waarin extra arbeidstijdverkorting wordt afgesproken maximaal 2500 gulden loon belastingvrij te laten uitkeren aan personeelsleden. Dat zou de animo voor de herverdeling van arbeid weer moeten vergroten. Het plan werd al afgeschoten vóór het CNV het bij het kabinet kon presenteren. Want wat zei minister De Koning gister middag op de radio? Dat het hem niet uit voerbaar leek, „omdat wij in onze belas tingwetgeving nu eenmaal uitgaan van gelijke behandeling voor alle ingezetenen. De een 2500 gulden belasting- en premie- vrij laten verdienen en de ander niet, kan niet", meent De Koning. Hofstede: „Zo kun je alles wel wegpraten". Hofstede wachtte de afloop van het ge sprek van kabinet en werkgevers niet meer af. Hij verliet het pand, op de voet gevolgd door Adelmund. Adelmund: „Nee ik wacht niet meer. Ik heb vandaag al ge noeg liefdesverklaringen gehad". Haar gelijk kwam een uur later.VNO-voorzit- ter Van Lede veegde met de plannen van FNV en CNV de vloer aan. HET EIND van het conflict tussen het veevoederbedrijf Granaria de binnenschippers lijkt in zicht. Minister Smit-Kroes van Ver deer en Waterstaat heeft gisteren een serie voorstellen gelan- '"erd die voldoende ruimte bieden voor oplossing van deze lang ende kwestie. Dit-Kroes - die naar de Merwede was getogen waar een ar- ada van binnenschepen een aantal duwbakken van Granaria takkeerde - heeft enkele toezeggingen gedaan. Het belangrijk- Ne onderdeel van het voorstel van Smit-Kroes is dat Granaria [jog slechts twee maanden gebruik zal maken van de vergunning het ze mogelijk maakt om het eigen scheepsvervoer te rege- Daarna komt ook Granaria te vallen onder de nieuwe richtlij- "o voor de binnenvaart die inhouden dat bedrijven alleen nog ~i vervoer mogen plegen met duwboten in eigendom en met 1 Personeel. Daarnaast heeft de minister de garantie afgege- fen dat het systeem van de schippersbeurzen - noodzakelijk voor een evenredige vrachtverdeling - blijft bestaan. r6 U|tast wantrouwende schippers hebben niet erg enthousiast gereageerd op de knieval van Smit-Kroes. Ze hebben bedenktijd '™aagd en gekregen tot zaterdag. Het zou echter van weinig Wond verstand getuigen wanneer ze het ultieme bod van de mi lt!, naast zich neerleggen. pan uitgaande dat de binnenschippers van voldoende realiteits- ion«e,Uigen' kan zaterdag een eind komen aan een vervelend '«'liet. Dat is een enorm pluspunt. Wij gunnen de binnenschip- ^sgraag hun boterham die zij - daarover bestaat geen twijfel - Biiri werken moeten verdienen. iphh me^°des die de schippers in hun strijd om hun bestaan fe t gevoerd, vallen echter wel kritische kanttekeningen te patsen. Zij hebben harde actiemiddelen bepaald niet ge- nuwd. Aanvaringen, gevechten met ME-ers en als laatste stunt fa H' e °P de Merwede die nog steeds voortduurt. Loof die methoden zou op zich nog wel enig begrip op te bren- Z'jn. In het geval van het schippersconflict ligt dat duidelijk hebben - door hun acties stug voort te zetten - een '®r'ijke uitspraak genegeerd. Dat is een vorm van burgerlijke gehoorzaamheid die niet te tolereren valt. In een fatsoenlijke Dinn» aa' kan niemand zich boven de wet plaatsen. Zelfs niet nenschippers bij wie het water tot de lippen staat. Door Ad Burger DEN HAAG - Het begint om 13.00 uur op het Haagse Malieveld allemaal zeer vredelievend. Zo'n kleine tienduizend studenten ge ven vooral door middel van spandoeken ('Deetman, al leen als-ie ijs- en ijskoud is') en spreekkoren ('Deet man is een kaassouflé') uiting aan hun ongenoegen over het plan van de minis ter van Onderwijs om de aanvullende studiefinancie ring bij de banken onder te brengen. De sfeer is ontspannen, de poli tie houdt de demonstrerende studenten van ruime afstand in de gaten. „Als we Engeland kunnen pakken, kunnen we ook Deet man pakken. Alleen hebben we dan wel Marco van Basten als afmaker nodig", spreekt de spreekstalmeester van het eve nement onder luid gejuich het publiek toe. FNV-vice-voorzit- ter Karin Adelmund noemt het plan van de minister „een slag in het gezicht van alle jonge ren", Gerda Verburg, sprekend namens het Jongerenplatform, voorziet vooral dat meisjes in de toekomst minder snel zullen gaan studeren („Moeten de meisje nu maar weer wat gaan dromen van de prins op het witte paard") en studentenvak bond-voorzitter Maarten van Poelgeest vergelijkt de jongste ontwikkelingen met een ram penfilm. „Wanneer er binnenkort weer een rampenfilm wordt uitgebracht, zal een student de hoofdrol spelen. De titel zal 'Deetmania' zijn, 'of hoe een minister van Onderwijs de stu diefinanciering helemaal af schaft", aldus Van Poelgeest. De voorzitter van de LSVB (Landelijke Studenten Vak bond) voorspelt bezettingen van universiteiten en hoge scholen in het najaar, wanneer de Tweede Kamer haar oordeel geeft over de studiefinancie- rings-plannen. „En we zullen net zo lang doorgaan met de bezettingen totdat het plan van tafel is", verzekert Van Poel geest. „Als het zo doorgaat, wordt het oorlog. Daar moet het kabinet niet te licht over denken". De stoet trekt vervolgens zonder enige wanklank van het Malieveld naar het Binnenhof. Slechts één taxichauffeur, door de stoet demonstranten tot stoppen gedwongen, geeft in plat Haags uiting aan zijn on genoegen over de gang van za ken: „Verrekte pleuris-demon stratie, dat kost me nog me vrete ook". Sommige studenten, zo blijkt een goed uur later, wensen met de door Van Poelgeest voor spelde oorlog niet te wachten tot de herfst. Terwijl zo'n twin tig studenten de fontein op het Binnenhof bezetten en zich bij wijze van protest ('Deetman heeft ons helemaal uitgekleed') van hun kleding ontdoen, spat ten de eerste verfbommen uit een op de gevel van het Kamer gebouw. Inmiddels beginnen twee studenten-alpinisten met de beklimming van het dak van de Ridderzaal. Wanneer ze eenmaal de top bereikt hebben, onthullen ze een levensgroot laken met daarop een spot prent van politiek tekenaar Opland. Als even later demonstran ten proberen het gebouw van de Tweede Kamer binnen te dringen, wordt de situatie grimmiger. De deuren kunnen ternauwernood voor de opdrin gende horde gesloten worden, de politie deelt hier en daar wat klappen uit, de meute deinst terug. Naarmate de mid dag vordert, grijpt een aantal studenten naar effectiever wa pens. Het plaveisel van het Binnenhof wordt opengebro ken, stenen vliegen door de rui ten. Even later worden de plan- tebakken geplunderd en suizen de struiken met kluit en al door de lucht. „Het zijn weer die autonomen uit Nijmegen die de rotzooi trappen", weet een van achter de gordijnen toekijkend WD-Kamerlid met zekerheid. Het is het sein voor de mo biele eenheid om in actie te ko men. De ME'ers leggen een cor don aan voor de gebouwen van de Kamer om te voorkomen dat een tweede poging van de stu denten om binnen te dringen succes heeft. Later krijgen de 25 ME'ers zelfs assistentie van politie te paard. De confronta tie dreigt even flink uit de hand te lopen. Met het oppakken van een aantal actievoerders, die onder luid gejoel naar een poli- tiebusje worden afgevoerd, lijkt de lont echter uit het kruitvat. De demonstratie suddert nog even door, maar tegen 14.30 uur komen de twee alpinisten vanaf het dak van de Ridder zaal naar beneden, vertrekken de eerste demonstranten rich ting Centraal Station en doet de laatste bezetter van de fon tein op het Binnenhof zijn weer broek aan. -i Er is een wetsvoorstel om het rijbewijs in te nemen bij een al cohol-promillage van 1,3. Pakweg zes glazen bier is pak weg rijbewijs. Van veel en vlug innemen komt vlug en veel innemen. „En, was die agent die je rijbewijs afpakte, een beetje aardig „Nee, hij was innemend". Als je geluk hebt, loop je alleen maar risico. Als je pech hebt, loop je veel meer. Begrijp me goed, ik ben tegen alcohol in het verkeer en ik vind straffen daarvoor prima. Maar, moet er dan ook niet iets ge daan worden aan figuren die met bezopen ideeën aan het roer van dit land staan? Wat is erger: een bestuurder onder invloed of de invloed van een bestuurder? MERUN NIEUWSOVERZICHT UTRECHT - De delegatie van de Nederlandse bisschoppen heeft de delegatie van de Acht-Mei-Beweging gisteravond aan het slot van het derde gesprek geen nieuw vervolggesprek toe gezegd. De bisschoppendelegatie legt haar bevindingen van de drie gevoerde gespekken in augustus eerst voor aan de voltal lige Bisschoppenconferentie, waarna een schriftelijke reactie van die kant zal volgen. Dit werd gisteravond in het Utrechtse aartsbisschoppelijke pa leis bekend. Van de kant van de Acht-Mei-delegatie werd niet pessimistisch over toekomstige contacten met de bisschoppen geoordeeld. Men had de indruk dat er iets meer begrip was ge komen. Kardinaal Simonis heeft wel toegezegd de wens van Acht-Mei om voortgaande contacten op de tafel van de Bis schoppenconferentie neer te zullen leggen. AMSTERDAM (ANP) - Het landelijk coördinatieteam van de politie dat zich ondermeer bezig houdt met de ontrafeling van de actiegroep RaRa, heeft gisteren de 30-jarige A.L. in Amster dam aangehouden. De politie vermoedt dat hij in 1984 betrok ken is geweest bij een inbraak in het Marokkaanse consulaat in de hoofdstad. Hij wordt verdacht van diefstal en verduistering, aldus politie woordvoerder K. Wilting. De politie gaat na of L. in 1984 een busje heeft gehuurd en die auto niet meer heeft teruggebracht. Dat busje werd tijdens de inbraak in het consulaat gebruikt, aldus Wilting. iïffllïbËN (ANP) -'Öe bergingsoperatie van dé chemicaliën- tanker Anna Broere, die gisterochtend om 06.00 uur zou begin- 'ri'én; is' opriieuw uitgesteld. Een woordvoerder van de kust wacht in IJmuiden verklaarde dat de operatie met 24 uur is op geschoven. De opkomende wind veroorzaakte zoveel deining, dat om 03.15 uur het besluit werd genomen om de berging niet te laten doorgaan. Volgens de woordvoerder is het wachten ook op andere ankers voor het zware ladingschip Giant 2 van het bergingsbedrijf Smit Tak. De ankers krijgen niet goed vat op de zeebodem en houden daardoor het schip niet goed in positie. DEN HAAG - Drie centrales van overheidspersoneel hebben gisteren hun wensen voor de arbeidsvoorwaarden voor het overheidspersoneel in 1989 bij minister Van Dijk van Binnen landse Zaken neergelegd. Voor twee van de drie centrales, het Ambtenarencentrum (AC) en de christelijke ambtenaren in de CCOOP is gelijke koopkrachtontwikkeling met de marktsector de belangrijkste eis. Voor de middelbare en hogere ambtenaren in de CMHA staat inkomensverbetering voor de middelbare en hogere ambtenaren bovenaan de lijst. De resultaten van dit eerste gesprek, dat volgende week wordt voortgezet, spelen een rol bij de besprekingen van het kabinet over de loonruimte voor het overheidspersoneel. Op de foto begroet minister Van Dijk kopstukken van de centrales. ROTTERDAM (ANP) - Het Venezolaanse schip 'Reefer Rio', dat volgens de milieu-organisatie Greenpeace 6050 ton radio actief besmet vlees aan boord heeft, is gistermiddag om 17.00 uur van de ankerplaats voor de kust bij Hoek van Holland ver trokken. Dit heeft het scheepstijdingenbureau Dirkzwager be vestigd. Volgens Dirkzwager neemt het schip 'absolute ra diostilte' in acht en is het met onbekende bestemming in weste lij ke richting de Noordzee opgevaren. (ADVERTENTIE) ^aste/ise delfzijlen I NEDERLANDS BEST GESORTEERDE SPECIAALZAAK EN HOFLEVERANCIER VAN OOSTERSE TAPIJTEN VINDT U IN HET CENTRUM VAN BREDA RECHTSTREEKS IMPORT UIT: IRAN, TURKIJE, AFGHANISTAN, MAROKKO, INDIA EN NEPAL I VRIJBLIJVEND ADVIES EN ZICHTZENDINGEN EIGEN REPARATIE- EN REINIGINGSATELIER I NU OOK: MODERNE TAPIJTEN IN EIGEN EXCLUSIEVE DESSINS bij koninklijke beschikking hofleverancier van sAaisi A.u. ^oste^se. %ajiijien 130 JAAR EEN BEGRIP ANNO 1859 CATHARINASTRAAT 10-14 4811 HX BREDA NEDERLAND TEL. 076-218848 TLX. 54834

de Stem | 1988 | | pagina 3