Sociale dienst Temeuzen in '87 voor vier ton opgelicht 'Bouwplannen niet bevriezen' I [Nederlaag De Vries n Oostburgse raad Steunfonds noodgevallen in Terneuzen POLITIERAPPORT ÏNSPORT LEDEN RAADSCOMMISSIE TERNEUZEN OVER SLUISKIL-WEST: slotconcert n Vlaanderen 300 Handtekeningen ziekenhuis-personeel Boete 1200 voor dreigen met pistool IJK NIEUWS Loo Koewacht pttSTEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 17 JUN11988 Herman Broek Schuldige ïeen keuzen ZWEMLES UZENDUKE BLIJFT Musical op Triangelschool Wedstrijden hulpverlening Infocentrum automatisering in landbouw opgericht Diefstal verf PLAATSELIJK NIEUWS Hoek Westdorpe Philippine WEEKENDDIENSTEN Tentoonstelling kindertekeningen zullen in hun nieuwe samen, stelling (majorettes en minj! rettes samen) uitkomen in 4 tweede divisie sectie C met hun geheel nieuwe 'novelty, show'. Het is voor de eerste maal dat zij met een derge. lijke show aan een concours deelnemen en het is tevens d( eerste maal dat zij aan een oi. ficieel concours van 4 ANUM (Algemene Neder, landse Unie van Muziekver- enigingen) deelnemen. Dit concours wordt gehouden 4 het gemeentelijk sportcen- trum te Breda. De 21 meisjes van Kloortje verwachten, on. der leiding van hun instruc- trice en miss-majorette An- nelies Maas, hoge ogen te gooien tijdens deze wedstrijd, Ite Ide len al- ;a- PP- er- len Jde iDe tia- Bal- joud lom jttes jine- Ihet ZÜ MUZIEKFEEST - Muziek- vereniging EMM houdt zater dag 25 juni een groot open- lucht muziekfeest. Op het parkeerterrein nabij sportvelden wordt voor deze gelegenheid een kiosk ge. plaatst. EMM zal dit gebeuren openen. Na de pauze verzor gen een drietal muziekver enigingen, bestaande uit muzikanten, een gezamelijk optreden. Er is een drankje en een babecue en een bliksem- loterij. Aanvang 19.30 uur ei de toegang is gratis. ■den (met 1 een oux. |eter de Katie 1 Sas en free- bane, pg; 9. pina- skil; t2. J. _Bnel- |Her- lt 317 1 Bis- [3. C. van |7. en 1 L. de iet 131 an de ,St.- Bruin, len, 6. Jnder |l0. G. 252 6. P. ij pers, Bonck, 3ulst; I, Hei- ]10. J. bteen. fuiven, IH. de In 9. H. jphn. de (n Ha ft ven), 'i id met <V. Fre- 3. Sj. van 17,9. en |ser. net 100 I Tas, 2. J. de Ie, 5. M. J. Ri lle Jon- jiet 122 Dusar- loek en zoon, 3,5. en 9. Iz. de Kruijter, 6. A. Reynvoet, 10. R. de Smit. Strijd in Vrede Groede met duiven, 1021.99 mpm: 1. en 5. G, Dusarduijn, 2. J. van Hoeve, 3.0, de Zutter en zoon, 4. en 10. G. Du sarduijn en zoon, 6. mevrouw Scheele, 7. G. Schautteet, 8. Jac, Wille, 9. E. Ulijn. Hoop Biervliet met 62 duiven, 1011.46 mpm: 1. en 2. C. de Regt- Bracke, 3. en 6. M. Deveneijns, 4. en 8. J. du Puy, 5. en 9. Van de Linde-De Regt, 10. A. de Boevere, Steeds Sneller IJzendijke met KM duiven, 966 mpm: 1. G. Blaak man, 2. en 8. P. Neve, 3. L. de Schoolmeester, 4,7. en 10. C. Putter en zoon, 5. M. Rodts, 6. G. met 1175 duiven, 1067.81 mpm: 1, F. Westdorp, Heinkenszand; 2. en 13. J. Verhaagen, Goes; 3. Janssens, Kapelle-Biezelinge; P. Oele, Oudelande; 5. M. vaii Iwaarden, Kruiningen, 6. Bou- dens-Raas, Kwadendamme; 7. H. Paauwe, 8. C. Vermast, 9. E. Ver mast, allen Yerseke; 10. H. Ver meulen, Schore; 11. J. Kaho, Goes; 12. P. Schrijver, 's-Heer Arendskerke; 14. J. Blom, Han^ weert; 15. D. Franse, Kwaden-, damme. T16 Van onze verslaggever TERNEUZEN - De sociale jjenst van de gemeente «neuzen is vorig jaar voor vier ton opgelicht. Die fraudegevallen zijn door de sociale recherche boven wa- w gehaald. Directeur F. Willaert maakte die cijfers ;teravond tijdens een ver van de commissie voor financiën en sociale zaken bekend. De meeste fraude is gepleegd door uitkeringsgerechtigden die aanvullende inkomsten verzwegen Het gaat daarbij, aldus Willaert om aanzienlijke bedragen, per geval. Hij wilde daar gisteren mee aangeven dat het instituut so ciaal rechercheur, zoals hij dat omschreef, zijn vruchten af werpt. Al plaatste hij er wel de kanttekening bij dat de terugv ordering tot vier ton niet auto matisch betekent dat Terneu- zen dat geld ooit terug ziet. De commissie praatte giste ren over een overeenkomst met de zeven andere Zeeuwsch- vlaamse gemeente om geza menlijk de opsporing van fraude aan te pakken. De be doeling is dat er voor het hele gebied in totaal drie sociaal re chercheurs worden aangesteld die vanuit de gemeente Ter- neuzen op pad worden ge stuurd. Op dit moment opere ren er in Zeeuwsch-Vlaande ren al twee sociaal recher cheurs. De gemeente Temeu- zen heeft er een in dienst, Axel en Sas van Gent gezamenlijk ook een. Het voorstel stuitte bij de drie grote fracties WD, PvdA en CDA niet op noemenwar- dige bezwaren. Wel wilde de PvdA weten hoe zo'n sociaal rechercheur nu eigenlijk te werk gaat. Het zou volgens de socialisten immers te ver gaan om de man voor allerlei wisse wasjes en bij de geringste ver moedens achter iemand aan te sturen. Daarmee wordt, alsdus Willaert, de grootste zorgvul digheid betracht. De man werkt enkel met een schrifte lijke opdracht en dat alleen maar nadat verschillende men sen zich over een eerste ambte lijke rapportage hebben gebo gen. Nadat een bijzonder on derzoek is gelast moet te so ciaal rechercheur elke week rapport uitbrengen op grond waarvan elke week bveslist wordt of het onderzoek moet worden doorgezet. Die aanpak heeft Willaert ook met de over eenkomst met de andere Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten voor ogen. Van onze correspondent [ERNEUZEN - „Zo lang er geen zicht is op een verzicht van de milieu-overlast in Sluiskil st, dient het gemeentebestuur alert te zijn op e risico's voor de bewoners aldaar en misschien louwaanvragen te weigeren. Er moeten keuzes jemaakt worden tussen een goed woon- en éefklimaat en een onbeperkte uitbreiding van de ledrijven". Mdus mevrouw J. Leunis (PvdA) gisteravond in de eom- nissievergadering voor Openbare Werken en Volkshuis vesting. Blaakman, 7. w. Fenijn, 8. j K milieuproblematiek kwam ian de orde bij het voorstel wee woningen te bouwen aan Bosjesweg te Sluiskil. Vol- ïs een uitgelekt rapport van e provincie zou behalve Sluis- al-Oost ook Sluiskil-West niet oldoen aan de wet geluidshin- ler. F. Hamelink (GPV) rea- eerder hogelijk verbaast. Waarom ons nu voor het di- emma stellen wonen of wer en. Een bevriezingsactie voor luiskil-West is zeer onverant woord, zowel naar de industrie Concïursbind' ^uTd-Bevel.Di naar de bewoners toe. Deze aak moet integraal worden lehandeld met de betrokken nstanties zoals de gemeente, de rovincieenhetrijk". Ook fractievoorzitter W. de «uw van de WD vond de be- iriezingsactie voor woningen ii Sluiskil-West onverant- ïoord en vroeg zich verder af loe de informatie naar buiten is gekomen. „Wie heeft deze De Eendracht Terneuzen vanuil fcformatie naar de media door- Etampes met 122^ duiven, 972.7S Jésluist? Het gevolg te brengen. Ten tweede worden er geen keuzen gemaakt tussen wonen en industrie en ten derde moeten we het probleem benaderen in de kaders die daarvoor zijn aangegeven, zo als de stuurgroep geluidsge- richte benadering Kanaalzone. De stuurgroep dient een afwe ging te maken tussen milieu, werken en wonen. De sane- ringsbesluiten geven uiteinde lijk de richting aan". De wethouder kondigde ver der aan over deze zaak contact op te nemen met de provincie. „De gemeente Temeuzen en de provincie staan niet tegenover elkaar. We zullen het overleg positief aangaan. De wet ge luidshinder is voor plaatsen zo als Sluiskil en de Axelse Sas sing onwerkbaar. Daarom zul len we aan een dergelijk zóne- besluit niet meewerken". mpm: 1. en 8. D. Deurwaarder, l en 4. De Bruijne-Zegers, 3, 5. en 10. p. Zegers, 6. gebroeders Jnzekerheid voor zowel de be oners van Sluiskil als de in- ustrie. Het college dient de rijheid te nemen om de vraag lar meer woningbouw in uiskil te honoreren. De wet Scheele, 7. G. Neels en zoon, 9. J; de Jonge. Vanuit Pont Saint-Ml- xenee met 66 duiven, 889.79 mpm: 1 en 2. D Deurwaarder, 3. Di Bruijne-Zegers, 4. en 5. gebroe ders Scheele. Versaevel, de pianist Geoffrey Madge. Aanvang 20.00 uur. De toe gangskaarten kosten een tientje. Donateurs, studenten, CJP-pashouders en leden van de VPRO betalen vijf gulden. DE Terneuzense formatie Herman Brock and the FFFF geven tijdens de Havenfees ten zondagmiddag 19 juni een concert. Bij goed weer wordt opgetreden op het terras van Den Engel in de Korte Kerk straat. Mocht onverhoopt door de weergoden roet in het eten gegooid worden dan wijkt de band uit naar de Image Club- Het (openlucht)concert begint om 15.00 uur. De Italiaanse vioolvirtuoos Uto Ughi, die concerteerde met wereldberoemde dirigen ten als Guilini, Haitink, Celi- bidache en Colin-Davis, za' het vioolconcerto van Brahms vertolken. Vervolgens wordt het op- drachtwerk 'In the Green Shade' van Jacqueline Fontyn gecreëerd. Deze Belgische componiste won behalve de Grote Romeprijs ook diverse compositiewedstrijden te Ali cante, mannheim, Canada en de USA. Haar nieuwste com positie voor groot orkest met uitgebreide percussie is gein- spireerd op een Chinees schil derij in het museum voor Aziatische kunst in San Fran cisco, dat het berglandschap met een uiterst verfijnd kleu renpalet voorstelt. Het concert wordt door het orkest in de Elisabethzaal in Antwerpen besloten met de Boléro van Ravel. Aanvang 20.00 uur. is een »rt paniekvoetbal en grote De Scheldevliegers Ossenil* Jnjdshihdpr trpkt de ern zen vanuit Etampes met 50 duiven ™smnaer treKi ae grnzen 977 mpm: 1. en 10. combinatie De Kort-Pots, 2,3,4,5,6,7. en 8. com» natie Van Poorten-Boei], 9. F- Valckx. De Reisduif Breskens vanuit Etampes met 72 duiven, mpm: 1. J. Reinhout, 2,4,6,7. enl F. Scheele en zoon, 3. en 5. J. Bak- ker, 9. P. de Jonge, 10. A- Bibbi Vanuit Pont Saint Maxence r 34 duiven, 876.79 mpm: 1. '6 strak. Er moet voor de Ka- aalzöne een plan komen naar et voorbeeld van een dergelijk lilieuplan voor de DSM in iiïiburg". 'ethouder W. Gosselaar ant- loordde op de vraag van me- Daansem 2. p. de Jonge, 3. R [0UW Lgunj^ {jat er formeel Kn handvat is om de bouw ffl de Bosjesweg te weigeren, lok binnen het college heerst it besef, dat er met Sluiskil te moet gebeuren. Daarom ld ik de provincie verzocht de igevens nog niet naar buiten In tweede termijn reageerde mevrouw Leunis op de uitla tingen van de commissieleden: „Ik proef hier dat de provincie als schuldige wordt aangewe zen met betrekking tot het uit lekken van informatie. Toe komstige bewoners van Sluis kil dienen ingelicht te worden over de risico's en de kwali teitseisen met betrekking tot de gevelisolatie. Met Sluiskil moe ten we extra voorzichtig zijn willen we later met deze kennis geen financiële claims krijgen". Gosselaar: „Pas over twee jaar hebben we een volledig beeld. De sanaringsmaatrege- len zijn nog niet bekend. Daarom kunnen we de bewo ners nog niet inlichten. Er lig gen tien bouwpremies te wach ten op Sluiskil. Het zou zowel voor de bewoners van Sluiskil als voor de projectontwikke laar onfatsoenlijk zijn daar nu aan te morrelen". Een deputatie van het ziekenhuis-personeel biedt aan directeur P. de Wolf (midden) de handtekeningen aan -1 - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze verslaggever SLUISKIL - Een kleine delegatie van het Zeeuwsch-Vlaamse zieken huispersoneel heeft gistermiddag ruim driehonderd handtekeningen overhandigd aan directeur P. de Wolf van de ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat ge beurde voor het Elisabethziekenhuis in Sluiskil. De handtekeningen zijn verzameld om het verzoek van het personeel om een gesprek met de directie over de reorga nisatieproblemen kracht bij te zetten. -bHXïwrno c .40 Het gesprek vindt komende maandag plaats. De bezwaren van het personeel komen er op neer dat er grote onduidelijkheid bestaat over de inschaling van de werk nemers nadat de bouw van het nieuwe streekziekenhuis in Temeuzen is vol tooid. De bouw van het nieuwe zieken huis De Honte betekent sluiting van de drie ziekenhuizen in Hulst, Temeuzen en Sluiskil. Onrust is er ook omdat evenmin dui delijk is hoeveel mensen er op straat ko men te staan en voor wie een overbrug gingsregeling getroffen kan worden. Deze onduidelijkheid zorgde de afge lopen weken voor arbeidsonrust binnen de ziekenhuizen, met name onder het verpleegkundig en laboratoriumperso- neel. Volgens een van de delegatieleden geeft het aantal handtekeningen duide lijk de onvrede die er onder het perso neel leeft aan. „Ruim 330 handtekenin gen is ons niet tegengevallen. Mede, van wege het feit dat op een afdeling de per soneelsleden door het hoofd verboden werden om hun krabbel te zetten. Een uiterst kwalijke zaak, dat hebben we de directeur laten weten ook. Anderen te kenden niet uit angst, omdat ze nog met de directie over hun toekomstige functie moesten praten," aldus de woordvoer der. het lOr- Jjdag bij- ïün- 0STBURG - Recreatie-wethouder J. de Vries van Oost- haalde gisterenavond bakzeil. Zijn plannetje om de wemlessen in IJzendijke te verplaatsen naar het buiten- ad in Breskens werd door de raad volledig de grond in ge oord. Van onze verslaggever MIDDELBURG - A. van K. uit de gemeente Sas van Gent had voortdurend last van zijn lawaaierige buur man C. Eenmaal het plan opgevat om hem eens de les te lezen, deed zich al snel een gelegenheid voor. Op 26 december 1986 schoot hij met een pistool dwars door C.'s voordeur en uitte allerlei ver wensingen. Twee dagen later was C. verhuisd. Gisteren stond Van K. voor bedreiging en verboden wa penbezit terecht in Middelburg. De officier van justitie eiste vijf weken voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 2500 gulden, plus ver beurdverklaring van het pis- tooi. „U had wel iemand kun nen raken", zo zei hij. Van K.'s raadsman bestreed dat. Volgens hem had Van K. gezien dat de buren niet binnen maar achter het huis zaten. Hij stelde dat zijn cliënt op de top pen van zijn zenuwen had ge leefd. De politie had, ook na verschillende klachten, niets gedaan. „En C. was nu ook niet bepaald een lieverdje", vond hij. Dat kon kloppen, want C. had samen met W.H. uit Sas van Gent verscheidene mis drijven gepleegd. Bij buurman Van K. hadden ze op 11 decem ber '86 juten balen met cokes gestolen, in Sas een auto ver nield en in Westdorpe hadden ze op 23 april '86 een autoradio recorder gestolen. H. stond daarvoor gisteren terecht. Re kening houdend met een eer dere veroordeling wegens he ling en valsheid in geschrifte eiste de officier drie weken voorwaardelijk en een boete van 700 gulden. De politierech ter vonniste conform de eis. Van K. werd veroordeeld tot vijf weken voorwaardelijk, maar de boete viel lager uit: 1200 gulden. TERNEUZEN - De basis school de Triangel in de binnenstad van Terneuzen speelt donderdag 23 juni op school een musical. Veertien kinderen uit groep acht op zullen die avond 'Het vreemde songfestival' opvoe ren. De voorstelling is bedoeld voor de ouders van de kinde ren. Aanvang 20.00 uur. in het ms nadrukkelijk verzoek van 'JA-raadslid W. Vermeulen het college nu op zoek 601 geschikt persoon die eJ weken in het zomersei- wee uur per week toe- houden kan op de andere fmliistigen in het IJzen- ksebad. [X^dmeester kan zich dan '™ig richten op de jeugd die 8 kunst van het zwemmen ïLworden aangeleerd, [^-woordvoerder J. Quist J™6 de verplaatsing van de Messen tijdens de verga- aan. Hij wees het college bezwaren die aan een Maatsing kleefden -minder J? aan het bad en oplo- ae reiskosten voor de .Jrs van de leerlingen- en 8 aan op een herziening art,? besluit. Vermeulen r r ',verV(dgens zijn voorstel [de. Na schorsing van de sadenng sprak de raad zich °ver unaniem uit. «houder De Vries be donder die politieke druk, !T7V0?rsPelde dat de onrust 'hn e, waar 200 mensen .A handtekeningenac- jPraken voor het behoud kem, volgend jaar weer de kop kan opsteken. „Het wordt dan ook tijd dat we de kosten en de baten van dergelijke gemeen schapsvoorzieningen eens te gen elkaar afwegen," bena drukte hij. Van onze verslaggever OUD GASTEL - De brand weer van Oud Gastel is or ganisator van de geweste lijke technische hulpverle ningswedstrijden, die zater dag 25 juni in deze gemeente worden gehouden. Aan de wedstrijd wordt deel genomen door acht korpsen. In elk geval zijn present: Rei- merswaal, Oirschot, Rank Xe rox, Middelburg, Beesel-Reu- ver en Gist Brocades Delft. Wedstrijdleider is Roosendaler M. Bruyninckx. De wedstrijden starten om 8.30 uur. Het laatste korps komt om 16.00 uur in actie. De prijs uitreiking vindt plaats om 18.00 uur. ide zwemlessen in de iegen Van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuzen heeft over een paar maan den een steunfonds voor mensen die in een financiële noodsituatie terecht zijn ge raakt. B en W van Terneu zen mogen van de drie grootste fracties (CDA, PvdA en WD) aan de slag om zo'n sociaal voorzienin genfonds in te stellen. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de com missie voor financiën en sociale zaken. Het ging gisteren nog maar om een principe-uit spraak. Eerst moeten B en W in een verordening vastleggen welke schrijnende 'gevallen' een beroep op het fonds kunnen doen en aan welke voorwaar den moet worden voldaan. Vragen die daarbij bijvoor beeld gesteld kunnen worden zijn: hoe vaak mag iemand bij het fonds aankloppen en hoe veel geld kunnen ze krijgen. Verder moet er nog een pro fessionele commissie in het le ven worden geroepen die elke aanvraag afzonderlijk beoor deelt. Voor de PvdA ging gisteren een lang gekoesterde wens in vervulling. Het discussiestuk vertoonde volgens Simon de Pooter veel gelijkenis met de voorstelling die de PvdA altijd van zo'n fonds heeft gehad. Het CDA deed er bij monde van mevrouw De Mol bijna lyrisch over. Ze noemde het een goed stuk dat juist door de bemoeie nis van een professionele com- misie die gevormd zal worden door mensen uit het maat schappelijk werk en de sociale dienst 'veel dieper ging dan de financiële hulpverlening op het moment van de aanvraag'. Wel wees ze erop dat de zorg voor mensen die net boven de minima zitten niet uit het oog verloren mag worden. De een mansfractie van SGP, zag ook wel heil in het steunfonds maar was tegelijkertijd bang dat Terneuzen overspoeld zou wor den door mensen van buitenaf. Directeur F. Willaert van de Gemeentelijke Sociale Dienst gaf toe dat het fonds een 'aan zuigende werking' zou kunnen hebben maar achtte die kans niet groot. Bovendien zijn er maatregelen mogelijk om dat af te remmen. „Je zou bijvoor beeld kunnen stellen dat iemand pas in aanmerking komt als hij twee jaar in Ter neuzen woont". Maar daarvoor was de dis cussie gisteravond nog niet be doeld. Het college bekijkt nu eerst hoe er handen en voeten aan het fonds gegeven kunnen worden. Die uitkomst wordt over enkele maanden in een voorstel aan de raad vervat. B en W willen voorlopig maxi maal 75.000 gulden per jaar re serveren om de nood van de al lerarmsten te ledigen. Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - De Tak- organisatie Akkerbouw Zeeland (TAZ) en de land- bouwpraktijkschool in Schoondijke hebben in nauwe samenwerking met de SI VAK een infocentrum voor de automatisering in de landbouw opgericht. Dit infocentrum Akkerbouw wordt gevestigd in Schoondijke en zal dit najaar van start gaan. In het centrum kan men kennis nemen van wat er op het akkerbouwbedrijf mogelijk is op het gebied van automati sering. Op de ZLM-manifesatie op 23 tot en met 25 juni op Neeltje Jans krijgt het nieuwe centrum volop de aandacht in de geza menlijke stand van de TAZ en de SIVAK. In de stand kunnen landbouwers verschillende ak kerbouwprogramma's bekij ken en procesbesturingsmodel len uitproberen. TERNEUZEN - Namens het schildersbedrijf W. uit Zaam- slag werd door C. van de K. te Terneuzen bij de gemeente politie in zijn woonplaats aangifte gedaan van diefstal van enkele bussen verf. Deze verdwenen uit een caravan op een bouwbedrijf aan het Oostelijk Bolwerk te Terneu zen. BRADERIE - 24 en 25 juni wordt in Hoek de braderie gehouden. Vrijdag begint men om 16.00 en zaterdag om 10.00 uur. De presenatie is in handen van Pierre Eijsak-. kers. Er staan kermisattrac ties opgesteld en er treden verschillende muzikale gezel schappen op: het country-or- kest Cave City Crew, tiroler- band De Krabbe, Havanagui- la, een dweilorkest, Petty Coats (Rock and Roll) en Maestro Biandi. Er wordt te vens een loterij gehouden. Zaterdag 25 juni wordt een wedstrijd 'Dorpsomroeper' gehouden. Deelnemers vanaf 16 jaar kunnen hun kwalitei ten als omroeper laten jure ren. Men kan inschrijven op de adressen Langestraat 7 en Molendijk 1 en 9a. uitstapje. De reis ging dit jaar naar een groot uitgaanscen trum te Nieuwkuijk nabij Drunen. Na een uitgebreide lunch werd een show bijge woond met verschillende be kende Nederlandse artiesten. Toch slot was er voor de 48 aanwezigen een diner-dans ant. BEJ AARDENREIS - De plaatselijke afdeling van van de Katholieke Bond voor Ouderen hield het jaarlijkse EHBO-EXAMEN - Zaterdag 18 juni zullen 16 leerlingen van groep 8 van basisschool De Kreeke getest worden op hun parate kennis van EHBO voor het jeugd-diploma A. De examens worden afgenomen door huisarts dokter M. Die- rick en kaderinstructeur T. de Witte. Aan diegene die dit examen met goed gevolg af leggen zal 27 juni een diploma uitgereikt worden in het bij zijn van hun ouders. Die di ploma-uitreiking wordt ook gehouden in de basisschool en wordt verricht door de voor zitter van de plaatselijke EHBO-afdeling, R. de Bock. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, tel. 01155-1666. Spreekuur zat 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoe- dekenskerke, tel. 01193-262, bgg. 01103-1204. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, tel. 01100-15306. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dok ter D. Thijssen, Zonnebloemstr. 2a, tel. 01100-15003. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arends kerke, tel. 01106-1202. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Gla- cisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.c. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van vrijd. 8 u. tot zat. 8 u. dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter N. Waalewijn, Ooste lijk Bolwerk 12c. tel. 01150-14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen om 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw van Veen, Lorentzlaan 24, Ter neuzen, tel. 01150-96007. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts W. Ver boom, Alexanderstr. 46, Kapelle, tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. En volgens afspraak. Zondag na afspraak. Dierenarts M. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Temeuzen, tel. 01150-95017 en A. Evers, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Temeuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Temeuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Temeuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts A.v. Bruinessen, Ho- manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts A.v. Herk, Breedestr. 25, Oostburg, tel. 01170-2493. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts W. Neve, Oranjestr. 18, Axel, tel. 01155-2332. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts N. Koot- stra, Korenbloemlaan la, Arne- muiden, tel. 01182-2929. Spreek uur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts G. Koopmans, Staten hof 4, Goes, tel. ,01100-11342. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 0U40-14255. Middelburg - Apotheek Stro menwij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Temeuzen - Van zat. 8.30 tot 17.30 u. apotheek Hamann, tel. 01150- 12060. Vanaf zat. 17.30 u. apotheek Klaassen, tel. 01150-Ü090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30- 12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J.v.d. San- de, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-3355. Temeuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. TERNEUZEN - In de openbare bibliotheek Temeuzen is tot en met 1 juli op de jeugdafdeling een tentoonstelling van kindertekeningen te zien. Ze zijn gemaakt in het kader van het 100 jarig bestaan van de Al liance Fran?aise.

de Stem | 1988 | | pagina 11