eer bezwaar tegen bungalows Mini-containers volgende week verspreid UOSTERZANDE: POGING SNELLE PROCEDURE LUKT MISLUKT EStem Drukke open dag bij kinderboerderij ïENHEID SK iechter geeft zware loete voor wilde rit Op 26 en 27 juni Sloeberkermis in Clinge IJsebaert en Roelandt winnaars oriëntatierit Extra onderhoud sport veld in Kloosterzande PLAATSELIJK NIEUWS Schoolfeest Nieuw-Namen pFSTEMVAN ZEELAND 2 DONDERDAG 16 JUN11988 VUILNISZAKKEN ZIJN BINNENKORT IN HULST VERLEDEN TUD Idvertentie Ongegrond Nieuw-Namen Medailles voor Annelies Maas Eén plannetje voor Szydlowski- plein in Axel A12 te zoenen jlieren jubileum, receptie, ving, overwinning, am, openbare dank, ag best eens in de ia familieberichten, jur hoeft het niet te sten een tientje), i J 2,00. Eén grote oor het plaatsen van it een formaat van 35 j 14,05 toeslag, nvraag. Bij niet- f 4,00 adm.kosten t geretourneerd. jf uw tekst 2 dagen i van onze kantoren, tuurt u eveneens 2 laar Postbus 3229, lijke opgaven worden srd indien naam en sk indien uw betaling puden ons het recht gaaf van redenen te I-en. Iten bereiken over de de uitgever zich het ran de opdrachtgever geven. nieuws i op donderdag. feliciteerd MA Sbben we alleen zijn jaar voor estl rvonne. T22 m onze verslaggever [ULST - Het reinigingsbe- tjjf Boon begint volgende woensdag in de ge- eente Hulst met de ver breiding van mini-contai- L De rolemmers zullen tempo van 750 stuks ier dag worden uitgezet. totaal moeten 7.000 adressen n mini-container voor de krijgen, zodat het karwei dag of «en in beslag gaat lAls dat gebeurd is wordt de Lende plasüc huisvuilzak in hulst voorgoed verleden tijd. In de loop van juli wordt over geschakeld op de rolemmers. Wanneer precies is nog niet be kend. Op die adressen waar het gebruik van de rolemmer on mogelijk blijkt zal een andere oplossing worden bedacht. Bij de invoering van de ro lemmers hebben vooral milieu aspecten een rol gespeeld. Huisvuil kan niet meer weg waaien en honden en katten kunnen er niet meer bij. Bo vendien hoeven niet langer meer plastic vuilniszakken worden gebruikt, wat het mi lieu ten goede komt. Meteen komt er ook een eind aan het gesjouw met zakken. De em mers zelf zijn gemakkelijk ver rijdbaar. De mini-containers hebben een inhoud van 240 liter, verge lijkbaar met zes huisvuilzak- ken. De emmer is geschikt voor alle huisvuil, tuinafval en grof vuil. Aan de huisvuilauto's worden zodanige technische voorzieningen getroffen dat er alleen nog maar rolemmers in geleegd kunen worden. Dat be tekent dat plastic zakken, do zen en bundels afval niet meer kunnen worden meegenomen. Voor spullen die echt niet in de rolemmer passen komt er een aparte regeling. Grof afval als koelkasten, wasmachines, meubilair en vloerbedekking wordt na een telefoontje naar de Hulster dienst gemeente werken gratis afgehaald. De vaste ophaaldag daarvoor is donderdag. Volgens de ge meente moeten de inwoners overigens niet te snel denken dat er grof vuil moet worden weggehaald. Door enige zelf werkzaamheid kan men het af val dikwijls verkleinen, zodat het toch in de rolemmer past. De rolemmers worden één keer per week leeggemaakt. De nieuwe ophaalroutes worden nog bekend gemaakt via een huis-aan-huis folder. Als het zover is, dan is het zaak de em mer zo dicht mogelijk langs de rijbaan te parkeren, een tot twee uur voordat de vuilauto langs komt. Daarna moet de emmer weer zo snel mogelijk weggehaald. Dit in verband met eventuele verkeersproble men of belemmering van de doorgang voor kinderwagens en rolstoelen. Alle inwoners krijgen bin nenkort nog een folder in de bus, waarin nuttige wenken worden gegeven voor het ge bruik van de rolemmers. nonze verslaggever L00STERZANDE - Een poging om via een iersnelde procedure toch op korte termijn wo- ngbouw in het Laantje te Kloosterzande moge- jjk te maken lij kt mislukt. 'egen de door de gemeente opgestarte zogenaamde arti- |el 19-procedure voor de bouw van twee bungalows zijn :ht bezwaarschriften binnen gekomen. jrder al daalde er tegen de Jitwikkeling van een nieuw istemmingsplan voor aanleg in een bungalowpark in het ibiedje een regen van be waarschriften op het gemeen- jhuis neer. Een inderhaast uit p grond gestampte actiegroep fet door actie te voeren in iaatselijke winkels zelfs een fvangrijke lijst met handte- igen bij elkaar te krijgen. [et mocht echter niet baten, int de Hontenisser gemeen- veegde alle bezwaren i tafel en stelde het uitbrei- plannetje toch vast. Als [actievoerders echter alle be- lepsmogelijkheden zouden pruiken, zou het nog lange duren voordat de eerste lade de grond in kan. mdat twee kandidaten zo snel •gelijk een woning in het ge- ije willen bouwen, hebben ;en W de ontwikkelingen niet illen afwachten en naar een idere mogelijkheid gegrepen: artikel 19-procedure, die het igelijk maakt van het ter |aatse geldende bestemmings- i af te wijken. Hoewel er het opstarten van deze dure zo weinig mogelijk :htbaarheid is gegeven, sten B en W wel de ver- :hte advertentie in de krant ten, waarin hun voornemen trd bekend gemaakt. Het blijkt dat het wel en wee van de gemeente goed gevolgd wordt, want in de twee weken waarin tegen de plannen be zwaar kon worden ingediend zijn acht reacties binnen geko men. Behalve van vier bewo ners uit Kloosterzande zijn de bezwaarschriften van een in woner uit Hulst, natuurvereni- ging De Steltkluut, Oudheid kundige Kring de Vier Am bachten en de Hervormde Ge meente Hontenisse. Dat bete kent een fikse streep door de rekening van de gemeente. De bezwaren zijn omkleed met zowat dezelfde argumenten als die zijn aangevoerd tegen het nieuwe bestemmingsplannetje. Gevreesd wordt dat door wo ningbouw in het gebiedje het historische en landschappelijk waardevolle karakter van het Laantje verloren gaat. Het ligt in de lijn der ver-i wachtingen dat ook dit keer de bezwaren ongegrond verklaard'' zullen worden. Als Gedepu teerde Staten dan ook nog een verklaring van geen bezwaar afgeven kan de bouwvergun ning verleend worden. Dat be tekent niet dat de fundering dan al gegraven kan worden, want tegen het afgeven van de bouwvergunning kan ook weer beroep worden aangetekend. P onze verslaggever 1DELBURG - Het negeren van twee stoptekens en |t weigeren van een bloedproef na een 'dollemansrit' de rijksweg van Kloosterzande naar Hulst kwam 21 dge A.R. uit Hulst gisteren erg duur te staan, itierechter mr. R.A. Fibbe van het vorige jaar, met een boete van 1800 gulden, twee weken voorwaardelijke gevan genisstaf en een rijontzegging van vijf maanden. De ernst van het misdrijf werd R. pas gisteren duidelijk toen mr. Fibbe hem ter verant woording riep. Heel anders was dat op de bewuste 13e decem ber toen R., die met een vaartje van 105 door de bebouwde kom van Kuitaart scheurde, niet eens in de gaten had dat hij de wet overtrad. Al pratend en rokend met zijn drie medepassagiers, waardoor de stemming ver hoogde en het zicht door de rookwolken minderde, was het R. volledig ontgaan dat de poli tie hem sommeerde zijn auto langs de kant te zetten. Met het gaspedaal stevig ingedrukt, vervolgde hij de weg naar Hulst, maar ook daar had hij geen oog voor de politie. Stop pen deed hij pas op de Absdaal- seweg waar de politie hem klem reed. Op het politiebureau wei gerde hij een bloedproef. Het was hem wel gevraagd, zo her innerde R. zich gisteren voor de politierechter, maar toen hij zei niet te willen drong de politie niet verder aan. Het proces verbaal kende een andere ver sie. R., die zei die avond drie glaasjes bier te hebben gedron ken, had zelfs nadat hem bevo len was de bloedproef te onder gaan hardnekkig geweigerd. Die onvriendelijke opstelling kostte hem vijf maanden rij ontzegging. Het over het hoofd zien van de politie 1800 gulden boete en de voorwaardelijke gevangenisstraf. „Ik kan me niet voorstellen dat er zoveel wordt gerookt dat je niet kunt zien dat de politie een stopte ken geeft", aldus Fibbe. floreerde het uitgelaten rij- Hrag van R., op 13 december (ADVERTENTIE) Restaurant y 'tVOSKE JV Hulst iS' Bierkaaistraat 8 yf Tel. 01140-13444 Hel adres voor uw familie- ainers, koHietatels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Re serveren prettig voor u en »oor ons. Keuken open van 12 tot 21 Jur- Dinsdags gesloten. -V00R ZUIDWEST NFnpm aijT ptoren fleuzen, Hulst en Goes, pssen en telefoon- mers op pagina 2. nlngstljden: '2.30/13.30-17.00 uur. n: Rein van der "(editie-chef), Romain foamme, Frank Deij, tiaLVan Gremberghe, Roerstraten, Cor de )rt) "'"0n Koomen Jan Jansen. p cugène Verstraeten, P1 rommelen. "enlie-exploltatle «cteur Zeeland: privé tel.01150- - FOTO'S DE STEM COfl J. DE BOER Vooral veel belangstelling was er op De Sterre voor het schapen scheren Van onze correspondent CLINGE - Ter gelegenheid van de open dag gisteren op de kinderboerderij Can- tecleer van het zwakzinnigeninternaat De Sterre in Clinge, werd er een schaap- scheerdersfeest gehouden. Tevens werd getoond hoe een hoefijzer op de hoef van een pony wordt aangebracht. Rond half twee begonnen de belangstellen den zich naar de kinderboerderij te begeven, waar ze door beheerder Ad van Hilst werden ontvangen. Tientallen ouders en kinderen kwamen naar de kinderboerderij, zodat wel dra zo'n 500 a 600 mensen op het terrein aan wezig waren. De meeste aandacht was voor het schaapscheren en het beslaan van de pony. De verscheidene kraampjes met de oude ambachten, zoals wolspinnen, stoelmatvlech- ten, het maken van geitekaas, het houden van bijen, het kweken van bomen en grote planten in kleine potjes (bonsai) en het bakken van babbelaars, trokken zeer veel aandacht. Iets bijzonders was een groep communi cantjes uit Sas van Gent, die aan beheerder Ad van Hilst een envelop overhandigde met een bedrag van 647,75, hetgeen ze bij hun com muniefeest bij elkaar gespaard hadden. Natuurlijk stond de waterkraan in de be langstelling, zelfs zodanig dat er zich een lange rij wachtenden vormde. Het draaiorgel 'De Vlinder' bracht vrolijke muziek op het met vlaggen versierde terrein. In de hoeve werden de dieren bewonderd, zoals de varkens, de kalfjes en de konijnen en marmotten. Sommige kinderen haalden de marmotjes uit de kooien om ze te aaien. Het was een geslaagde dag, zowel voor vele ouders als voor de vele kinderen. Stoelen matten was één van de getoonde oude ambachten Van onze correspondent CLINGE - In het weekeinde van 26 en 27 juni wordt in Clinge voor de vierde keer de Sloeberkermis ge vierd rond het in 1984 geplaatste ge denkteken van Sloeber. Het staat op het grasveld voor de St.- Bernardusschool. De ruimte is ter be schikking gesteld door samenwerking van school- en gemeentebestuur. Het is een geschenk van het zwakzinnigenin ternaat De Sterre aan de bewoners van Clinge. Sloeber was een bedelaar uit Bres- kens die regelmatig in het dorp Clinge op bezoek kwam. Vandaar ook de spreuk aan de voet van het gedenkte ken: 'Een bedelaar op plein en straat, ja, dat ben ik en jij'. De symbolische ge dachte achter deze spreuk blijft van grote betekenis voor de liefde van de be volking voor de pupillen van De Sterre. De feestelijkheden beginnen zondag 26 juni om 11.00 uur met het plaatsen van bloemen rondom het gedenkteken, waarna een serenade gebracht wordt. Rond de klok van 13.00 uur is er gele genheid om deel te nemen aan een Sloe bermaaltijd. Dit wordt gevolgd door mast klimmen voor de kinderen. Daarns is er gaaibollen, waarvoor een paar honderd gulden ter beschikking gesteld is. Eenzelfde bedrag is er voor de flip- perwedstrijdea Ook de duivenliefheb bers komen aan hun trekken, want er zijn door De Snelle Duif verschillende wedvluchten gepland. Verder wordt de avond volgemaakt, vanaf 17.00 uur, met dansen op muziek van Eric. Het Sloebercomité, onder leiding van Omere Bracke, heeft nog meer in petto. Het hele weekeinde is er gelegenheid om te tritsen voor vier zware konijnen. De opbrengt hiervan wordt geschonken aan het comité, dat zich belast met het inzamelen van gelden voor de aanschaf van een nieuw vaandel voor de hon derdjarige fanfare Weldoen door Ver maak. Maandag 27 juni wordt het trit sen voor konijnen voortgezet. Om 20.00 uur is er dan en speciale Sloeberkaar- ting, waarbij vleesprijzen te winnen zijn. Deze kaarting is dan het sluitstuk van de jaarlijkse Sloeberkermis. AVONDVIERDAAGSE - De jaarlijkse avondvierdaagse wordt gehouden van maan dag 20 tot en met vrijdag 24 juni. Er kan ingeschreven worden op een vijf, tien en vijftien kilometer. De start is elke avond om 19.00 uur, waarvan de eerste avond bij zaal R. Thilleman. OUDERAVOND - De ouder avond van de voetbalvereni ging Hulsterloo was een groot succes. Eddy Heirman amu seerde de kinderen en hun ouders op vele leuke attaches en spelletje. Het toneelstukje 'Paniek in Parijs' werd opge voerd door leden van de voet balvereniging en oogstte veel succes bij de aanwezigen. SPORTMANNEN - Door de jeugdcommissie van de voet- balverneniging Hulsterloo werden de sportmannnen van het jaar 1987 1988 bekend gemaakt. Uitslag F-pupillen: 1. Pieter Bosman, 2. Jordi Smet, 3. Daan van Damme. E- pupillen: 1. David Leen- knecht, 2. Bart Leenknecht, 3. John van de Brande. De gou den schoen ging naar Freddy Heyndrickx die tot de meest complete jeugdige voetballer werd uitgeroepen. Hulst ALLEENSTAANDEN - De soos voor alleenstaanden houdt zaterdag 18 juni een dansavond in Den Dullaert te Hulst. Het orkest The Wil liams verzorgt de muziek. Tussendoor worden een bingo en verloting gehouden. De soos-avond begint om 20.00 Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Het oudercomité van de rk basisschool St. Jozef in Nieuw-Namen heeft voor zondag 19 juni een schoolfeest op touw gezet. Dat vindt plaats op de speelplaats van de school aan de Cuwaert- straet en begint om 14.00 uur. Belangrijkste ingrediënt in een Vlaamse Kermis, waar de be zoekers allerlei spelletjes kunnen doen. Daarmee zijn prijzen te verdienen. Tevens is er gelegenheid de inwendige mens te ver sterken met wafels, koffie of andere drank. De opbrengst van het schoolfeest komt ten goede aan allerlei activiteiten van het ouder comité. Van onze correspondent ZUIDDORPE - Aan de door de Zeeuws-Vlaamse Auto- mobielsport Club (ZEVAC) gehouden oriëntatie-puzzel- rit werd door achttien equipes deelgenomen. Dat was minder dan bij eer dere ritten in het seiozen, maar de organisatie wist dat het moest concurreren met de tele visie-uitzendingen van het EK voetbal en de eerste vakantie gangers. Met deze factoren re kening houdend toch een rede lijke opkomst. In de A-klasse eindigden twee equipes bovenaan met twee foute controles. Het feit dat de Terneuzenaren M. IJse baert en R. Roelandt slechts één minuut vroeger bij de eer ste tijdcontrole arriveerden dan heer en mevrouw Van Loo, bezorgde eerstgenoemden de overwinning. Minder spanning was er in de B-klasse. Daar stevenden de heer en mevrouw De Jonge uit Heinkenszand met een straatlengte voor sprong op de eerste plaats af. In de toerklasse was de strijd weer heviger. Hier maakten de winnaars R. van de Zande en Y. Lambrecht slechts één foutje minder dan de numers twee en drie, P. Mullaert-J. de Wispe- laere en R. de Koning-M. Jan- se. Uitslagen: A-klasse: 1. M. IJse- baert-R. Roelandt 60 strapfunten, 2. echtpaar Van Loo 60,3. echtpaar Huige 150. B-klasse: 1. C. de Jonge- J. de Jonge 210,2, mevrouw Van de Velde-J. van de Velde 420, 3. J. Bakker-M. Meertens 450. Toerklasse: 1. R. van de Zande-Y. Lambrechts 180, 2. P. Mullaert-J. De Wispelaere 210,3. R. de Koning- M. Janse 210, 4. M. Verstraten-H. de Groot 270, 5. E. de Kind-M. de Maat 360 metstrafpunten. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het hoofvoetbalveld in Klooster zande en het eerste en tweede terrein in Vogelwaarde zijn dit jaar aan een extra onderhoudsbeurt toe. Dat blijkt uit een rapport dat door de KNVB is uitgebracht over de conditie van de velden. Het eerste veld van Kloosterzande moet bewerkt worden met een verticuteermachine, gevolgd door een forse zodenbezanding, waarbij de vele ongerechtigheden worden ingevuld. Het zal maar tijdelijk helpen, want gelet op de ouderdom van het veld zal een renovatie, zo menen B en W van Hontenisse, in de nabije toekomst noodzakelijk zijn. De beide velden in Vogelwaarde moeten op enkele plaatsen worden voorzien van drainagebuizen. Ook moet een nieuwe hoofddrainage worden aangelegd. De werkzaamheden betekenen dat voor het veld van Kloosterzande dit jaar 2.500 gulden extra onderhoudsgeld nodig en voor Vogelwaarde 9.000 gulden. HENGSTDIJK - Tijdens twirl wedstrijden te Ridder kerk behaalde Annelies Maas uit Hengstdijk prima resultaten. Met de door haar zelf bedachte dance-twirl-routine behaalde ze het hoogste aantal punten in haar categorie en won hiermee goud. Haar tweede optreden, een twirl-routine, was goed voor een derde plaats en dat betekende brons. De wedstrijd werd gehouden door de Neder landse Twirlsport Bond, die te vens op deze dag haar Neder landse equipe bekend maakte voor de Eeuropse kampioen schappen in Perth in Schot land. Annelies Maas is instructrice van showband Kloortje uit Kloosterzande en zij neemt zondag 19 juni met 21 meisjes deel aan het bondsconcours in Breda, met een door haar be dachte en aangeleerde novelty- show. Dit concours wordt ge houden door majorettenvereni- ging Doskonale uit Breda on der auspiciën van de ANUM (Algemene Nederlandse Unie van MuziekbondenJ1. Van onze verslaggever AXEL - Slechts één beleg ger heeft op het Axelse stadhuis een plan ingediend voor de herinrichting van het Szydlowskiplein. De termijn die de gemeente aan gegadigden had gesteld, en die al met twee weken was ver lengd, liep gisteren af. De gemeente had in totaal dertien kandidaten die in het verleden interesse voor het Szydlowskiplein hebben ge toond uitgenodigd om een to taal-plan voor het gebiedje in te dienen. Volgens burgemees ter A. Hack moet de ene bin nengekomen reactie gezien worden als een 'zeer serieuze kandidaat'. Over wie de beleg ger is en wat diens plan precies omvat wilde de burgemeester gisteren nog geen mededelin gen doen. Het college van B en W heeft vrijdag een gesprek met de betrokkene. F f

de Stem | 1988 | | pagina 15