"349 Dag van de waarheid SPORT 4 Favorieten treffen elkaar in kwartfinales Wimbledon STILTE VOOR DE SLAG MET ENGELAND A MO 13,95 35,- 27,50 SPORTPRIJSVRAGEN KLEIREN TV DESTBM SPORT 2 WOENSDAG 15 JUN11988 T19 T TELETE KLEUREN TV SBEDIENING IQ BANDEN ISONY IILIPS DIGITALE B ^^^■RDE BENRATH - Aan de vooravond van het veel ^slissende duel Enge- land-Neflerland in jseldorf is er iets •eemds aan de hand iet het Nederlands jlftal. Afhankelijk Uitspraak jnieuw veertig looligans' |earresteerd EFA-voorzitter: luit grenzen ,()r hooligans' DÜSSELDORF SOMBER GESTEMD OVER CONFRONTATIE RELSCHOPPERS Gespannen Warm Spijkerbommen Altstadt Kasparov begint met zege Cordes verrast in proloog Zweden Nijskens naar Uerdingen Liverpool sleept speler voor rechter Landskampioenschap voor Sparta Praag Anti Eddy Edwards-wet bij schansspringen Zege Michiel Schapers $a%§etbaHer Kuipers uitgeschakeld Hughes terug naar Manchester DDR-atleten toch naar Düsseldorf India en Pakistan op weg naar OS Tsjidijatoelin naar Toulouse A58 rkeuzezeiders n 99 analen ICE7551 :ereo teleekst ai-secam i-Fi - 2x4CWatt ro-Electroorijs 209 imaal inrii* ir uw oud( ktv 100 o-Electro prijs J349- minimaal terug uw oude toestel 100, 3re beeldbuis PDM E240 H6 met gratis opbergdoos VIDEOTAPE MARK II E180 5 voor SONY El80 3 voor De kater is verwerkt' u^mej >t de feiten maar op een i Een miljoenenaankoop ,an AC Milan, Marco van isten, staat reserve, de ipscorer van de eredivisie, fini' Kieft, staat tegen tuslaiid niet eens op het ïedstrijdformulier, met de jities van Vanenburg en ran Aerle wordt gesold joor de bondscoach, de INVB maakt een puin- ioop van de verstrekking ran EK-kaartjes aan de itemationals en Rinus .tichels valt zijn vedette luud Gullit openlijk af als iij het verlies tegen de lussen analyseert. iar het blijft rustig. De spe- ■rs- van Oranje geven geen to. Ze gedragen zich allen [dikbetaalde Jannen Mo- Er is niets vreemd aan ze. verslaggevers van Bild Zei- ,ig, wolven in schaapskleren, jn ten einde raad. Bij Oranje 1 deze keer vooralsnog niets te ilen. „Het is nou net de kunst om et zo te houden tijdens een irnooi", zegt Gerald Vanen- De balkunstenaar van kiest behoedzaam zijn arden in de lommer van de «chages rond hotel Rhein- ..■asse. Het is persconferentie. In de Marco van Basten langs de kant tijdens een training van de Nederlandse selectie. De spits hoopt vanmiddag niet langs de kant te hoeven staan. - fotoanp praktijk betekent dat, dat een grote groep journalisten dromt rond Rinus Michels. Onderwijl bespringt de Italiaanse kolonie Ruud Gullit, staat er een be scheiden aantal persmensen in de rij voor een gesprek met de immer praatgrage Hans van Breukelen en is er een vaste kern van spelers, die altijd wel een verslaggever tegenover zich ziet aanschuiven als er aan een tafel plaats genomen wordt. Het duo Spaan en Vermeegen neemt lollige dingen op voor VeronEKa en de reserves lopen doelloos rond of verdwijnen naar hun kamers. Joop Hiele heeft een stem als een orkaan. Als hij daarmee vieze liedjes zingt, trekt hij nog weieens de aandacht. De andere wisselspe lers bewegen zich anoniem. Voor Winter, Suvrijn en Koe vermans hebben op dit moment slechts weinigen belangstel ling. Het zijn juist deze bijeen komsten waarvoor Rinus Mi chels, door ervaringen wijs ge worden, enige vrees koestert. „Journalisten zijn tijdens toer nooien als mieren", zei hij niet lang geleden. „Ze friemelen rond, lopen door alles en ieder een heen en komen met een verhaal voor de dag dat het hele trainingskamp op zijn kop zet." Volgens Gerald Vanenburg komt het deze keer zover niet. „Ik ben echt op mijn hoede. Voor geen goud wil ik dat de rust doorbroken wordt. Ik vind de deelname aan het EK al moeilijk genoeg. Het is niet zo simpel zeg, zo'n toernooi. Jezus, wat zaten we met een kater. Het balen zat behoorlijk diep na het eerste verlies. We had den direct na de wedstrijd even een samenzijn met de spelers vrouwen. Nou, dat was verve lend, goed waardeloos zelfs. Maar die kater is verwerkt, die is helemaal weg." Een brandende vraag komt on middellijk ter sprake. Vindt Gerald Vanenburg het niet vreemd om na een korte maar hevige omscholing tot linker vleugelaanvaller in de eerste de beste echte interland weer op rechts te staan? „Nee, je weet dat je afhankelijk bent van de ideeën van de coach. Daar heb je mee te leven als voetballer." Dat Berry van Aerle met in terne kritiek Michels tot an dere gedachten zou hebben ge bracht, wijst Vanenburg van de hand. „Dat is nou typische zo'n lui verhaal waar je proble men van kunt krijgen. Berry heeft nergens over gepraat. Dat is een verzinsel van sommige mensen." Volgens de kleine PSV'er is er afgelopen zondag tactisch perfect gespeeld, maar kregen de Russen een te vriendelijke behandeling in Keulen. „Maar dat zal ons niet meer gebeuren. Iedere volgende tegenstander, om te beginnen de Engelse ploeg in Düsseldorf, ziet een ander, een feller Nederlands elftol." Prefereert hij misschien een enkel ander gezicht in de basis opstelling? Nee, beweert hij, want: „Dat is nou weer zo'n irraag die ik bedoelde. Moet ik nu gaan vertellen dat Kieft erin moet? Wat denk je dan dat er hier gebeurt als ik dat ga roepen?" Op een andere manier dan maar. Zijn er in het treffen met de Sovjets, waarin geen bal langer dan tien seconden in de buurt van Dassajev bleef, geen momenten geweest dat hij aan Kieft dacht? Die is er toch in gespecialiseerd om een bal aan te nemen, te wachten tot er versterking komt en dan een aanval af te ronden? „Ja, oké, ik heb wel eens aan hem lopen denken. Maar dat is achteraf lullen. Toen Michels zijn op stelling bekend maakte, heb ik mijn mond gehouden. Ik was het ermee eens. Dus moet ik nu ook zwijgen." In de eerste wedstrijd werd Vanenburg gewisseld voor Van Basten. Dat vond-ie gek, aan vankelijk. „Natuurlijk, want ik zat goed in de wedstrijd. Later, na uitleg van Michels, begreep ik het wel. Er moest ruimte ge maakt worden voor Ruud (Gullit red.). Vandaar." En dan volgt er een opmer kelijke uitspraak. „Als we daardoor zouden winnen, mo gen we tegen de Engelsen best zonder mij beginnen." Even door redeneren; zou de vedette van PSV er vrede mee hebben als hij het gehele EK aan de' kant bleef als Nederland maar kampioen wordt. Er volgt een korte stilte, en dan zachtjes: „Nee, natuurlijk niet". Maar vanmiddag speelt Va nenburg natuurlijk gewoon mee tegen de Engelsen. „En met een scherpe instelling", klinkt het agressief. De solda tentaal van Michels maakt school in het Oranjekamp. „Ik wil hoe dan ook Europees kam pioen worden. Daar moeten de Engelsen dan maar het slacht offer van worden. De eerste stap op het toernooi pakte ver keerd uit. Nou, jammer dan. Maar ik blijf het volste ver trouwen houden. We speelden zondag tegen de beste ploeg van het toernooi en die pres teerde niet goed tegen ons, vind ik. Daar put ik moed uit. Je bent als Nederlands elftalspe ler toch niet goed bij je hoofd als je er nu al niet meer in ge looft." Dan komt er een official van de KNVB. De paradepaarden van 's lands voetbalbond wor den aan de dis verwacht. 'Vaantje' staat op, knipoogt, knijpt in de arm van de ver slaggever en geeft een hand. „Neem het van mij aan, onze rol is hier nog lang niet uitge speeld. Mijn vakantie op Mal- lorca heb ik pas voor over twee weken geboekt." ,t2b"oxenPmtf.ps nnistraat 4 tel. 01100-14224 Hermesweg 23 Iter Groenendijk 5563 i Schependijk 9 2423 c t.o. trefcenter erssingel 4 14406 1 kunnen afwijken Van Gils Keukenstudio B.V., in liquidatie De rekening en verant woording van de beslo ten vennootschap ms' beperkte aansprak*; lijkheid „VAN Gtt» KEUKENSTUDIO B.?- in liquidatie" te Berg® op Zoom is op 10 ju» 1988 gedeponeerd t£> kantore van het Han delsregister van de Ka mer van Koophandel Fabrieken te Breda et- ten kantore van de ven nootschap. De vereffenaar. NIEUW 06-320.330.72 ïan onze speciale verslaggevers düsseldorf-Bij derei- sn in de binnenstad van «uien en Düsseldorf zijn de dfgelopen nacht op- leuw 40 voetbalsupporters it Engeland gearresteerd, e waren allemaal stom- ronken. et totaal aantal opgepakte ins kwam daardoor op 180. De ilschoppers die vannacht erden ingerekend beschul- zich aan het ingooien in ruiten, het lastig vallen in voorbijgangers en het in kaar slaan van een supporter teeh ar^der land. Drie slacht- ters van de 'hooligans' wer- n naar een ziekenhuis over bracht, een groot aantal van n moest zich kortstondig on- medische behandeling stel- Mt was de vierde opeenvol- ide nacht vol incidenten, wh het begin van het Euro- es kampioenschap voetbal in 'st-Dijitsland. Opnieuw wa- erivoornamelijk supporters Engeland bij betrokken, rendfen signaleerde de poli- hoepen fans, die nazi-liede- zongen en de Hitlergroet Tachten. In West-Duitsland t verboden. De avond was 'ankelijk rustig begonnen, mder invloed van grote Iheden drank begon de ®ahg agressief gedrag te ■nonen De politie zei van- Mend weer zes vandalen te 'ben vrij gelaten, nadat ze in 1 politiecel hun roes hadden Wapen. "onze speciale verslaggevers j'sseldorf - Jacques ^rges, de voorzitter van JlUrop€se Voetbal Unie, rzitet op korte termijn terugkeer van de En- ,clubs in de Europese «toernooien. „Als de minister van sport- n er al geen heil in ziet, ®en wij als UEFA-be- ij^teoeilijk anders be- Ln!nsman heeft wel een op- nS voor de hand. „De En- r j6'l6ring za^ grenzen hooügans moeten slui- i aan wedstrij- fenil 1 Engelse elftal of a °'ubs op het vasteland ii\,!u jk- vo°r bepaalde .verboden worden. Het is Door Jaap van Essen DÜSSELDORF - In Düs seldorf is het vandaag de dag van de waarheid. Ter wijl de voetballers van Nederland en Engeland voor hun laatste kans op de halve finales strijden, leveren drieduizend poli tiemannen hun eigen ge vecht. Hun doel is het aan zien van het EK 1988 en te vens het Europese voetbal te redden. De wedstrijd Engeland-Ne- derland is het meest beladen duel van de Europese kam pioenschappen. De politie van Düsseldorf maakt zich op voor niets minder dan een veldslag met en tussen de ge vreesde fans van beide lan den. Tot voor enkele dagen was er nog hoop dat de wedstrijd in goede banen geleid zou kunnen worden, maar inmid dels maakt ook de politie zich geen illusies meer. De enige vraag die iedereen nog bezig houdt is welke proporties de ongeregeldheden zullen aan nemen. In Düsseldorf is de sfeer uitermate gespannen. Vrij dagnacht kreeg de stad al een voorproefje toen enkele hon derden Westduitse skinheads relletjes veroorzaakten. De politie bleek - 1500 man sterk - nog nauwelijks in staat te gen de relschoppers op te tre den en dat heeft het vertrou wen in een goede afloop van de vandaag op stapel staande confrontatie tot nul terugge bracht. Maandagochtend arriveer den de eerste Engelse fans in Düsseldorf en sindsdien heerst de angst, vooral in het oude stadsdeel, de Altstadt, waar zich de meeste kroegen bevinden. De Engelsen sloften de laatste twee dagen in kleine groepjes door het cen trum en werden door de pas santen bekenen als wezens van een andere planeet Maandagavond kwam het tot knokpartijen tussen Engelsen onderling. Fans van Millwall en Chelsea gingen elkaar te lijf en gooiden met stenen en bierglazen. De politie arres teerde vervolgens 18 Engel sen. Gistermiddag bleef het rus tig. Her en der verspreid door de stad lagen en hingen kleine groepjes Engelsen. „Gelukkig is het nu warm", aldus de commandant van een politie-eenheid die de fans bij het station in de ga ten hield. „Nu zijn ze sloom en slapen alleen maar, maar vannacht en morgen wordt het echte hel, dat is zeker." Kevin en Neill, twee 22-ja- rige Engelsen uit Sheffield zijn er evenzo van overtuigd. „De supporters uit Londen, fans van Millwall, Chelsea en Tottenham, willen oorlog", aldus Neill. Ook hij en zijn vriend hin gen gisteren de hele dag rond bij het station. De twee beho ren tot de circa 750 Engelsen die op de bonnefooi naar Duitsland zijn gereisd, zonder kaarten. In Stuttgart besloot de poli tie de kaartloze Engelsen als nog tot het stadion toe te la ten, om moeilijkheden te voorkomen. Die actie heeft kwaad bloed gezet bij de poli tie in Düsseldorf, want het Rheinstadion is allang volle dig uitverkocht. In Düssel dorf vindt men dat de fans in Stuttgart gelijk terugge stuurd hadden moeten wor den. Nu zijn de moeilijkhéden naar Düsseldorf doorgescho ven. Dat er geen kaarten zijn is voor Neil en Kevin niet echt een probleem. „Eerst probe ren we het op de zwarte markt. Als ze te duur zijn is het ook niet zo moeilijk, dan beroven we wel zo'n zwart handelaar", aldus Kevin. Ook bij de Engelsen over heerst het item rellen de eigenlijke wedstrijd volledig. Opvallend genoeg lijken de Engelsen nogal bevreesd voor de Hollandse fans. Steevast informeren ze hoeveel Neder landers er komen, of het klopt dat de fans van de grote Ne derlandse clubs een verbond hebben gesloten en of er bom men gegooid zullen worden. De Engelse sensatiepers bracht gisteren grote verha len over de Hollandse hooli gans. In de verhalen wordt doodleuk, zonder enige bron vermelding, verteld dat de Nederlanders spijkerbommen zullen meenemen. Door al die verhalen bereiden de Engel sen zich voor op het ergste. In Düsseldorf waren giste ren ook al enkele honderden Nederlanders. Zij hielden zich echter zeer rustig. Een drietal Rotterdammers voelde zich ook niet helemaal gemakkelijk. „We hebben geen moeilijkheden gehad, maar doen ook maar net of we Duitsers zijn. Woensdag wordt het een puinzooi, dat is wel zeker. Al die jongens van Vak S komen samen met die lui van Den Haag, Ajax en Utrecht. Dat hebben ze maanden geleden al gere geld", klinkt het overtuigd. Officieel zijn er 22.000 kaarten in Nederland ver- Drie Westduitse politiebeambten nemen een Engelse supporter onder handen. - foto anp kocht, maar dat was ook in Keulen het geval. Daar bleek al met al het dubbele aantal Nederlanders te zijn. Tegen over de KNVB en de politie heeft de Duitse voetbalbond steeds volgehouden dat er maar weinig Nederlanders kaarten in Duitsland kochten. Die informatie bleek volledig verkeerd, dit tot woede van de veiligheids-mensen. De maatregelen die de politie vandaag neemt bestaan uit weinig meer dan het open trekken van een blik agenten. De supporters worden niet zoveel mogelijk bij elkaar weggehouden. Iedereen kan gaan en staan waar hij wil. Ook heeft het stadsbestuur niet besloten tot een algehele sluiting van de kroegen. Alle eigenaren moeten zelf maar uitmaken of zo open of dicht zijn. De meeste cafés zullen gewoon de tap losgooien. De uitbaters willen het aanzien, maar zeggen onmiddellijk te sluiten bij onrust. In de Altstadt verwacht de politie de grootste problemen. In die opeenhoping van ho reca met de nauwe straatjes is het onvermijdelijk dat de supporters elkaar letterlijk tegen het lijf lopen. „Wie overal buiten wil blijven kan het beste de stad mijden", zegt politiewoordvoerder Rei ner. „Bij het stadion kunnen we de zaak controleren, in de Altstadt is het moeilijk. In principe kunnen we altijd binnen drie minuten ter plekke zijn, maar drie minu ten is bij vechtpartijen een lange tijd." Het EK betekent voor de politie in Düsseldorf in ieder geval een gigantische krachtsinspanning. Tweedui zend beambten zullen voor rust moeten zorgen in de stad en het stadion. Nog eens dui zend man worden ingezet bij de afwikkeling van de ver keersdrukte, de bewaking van alle stations, winkelcen tra en andere objecten in de verre omtrek van de stad. iehien m strijd met de de- spelregels, maar ik j, ai}dere oplossing. Bo- 3 mJ? Engelse douane (VoFriimen hebben met de p'ng van zo'n maatregel." LONDEN (Reuter) - De lo ting van Wimbledon heeft van een mogelijke finale een kwartfinale gemaakt. In die fase van de strijd ont moet, als de prognoses klop pen, titelhouder Pat Cash zijn voorganger Boris Bec ker. Beiden behoren tot de favorie ten van de bookmakers. Bec ker, die dit weekeinde Stefan Edberg in de finale van Queens met 6-1, 3-6, 6-3 versloeg, staat met 3 tegen 1 even hoog geno teerd als de nummer één Ivan Lendl. Cash en Edberg noteren 11 tegen 2. Lendl en Cash zijn beide in gedeeld in de bovenste helft, waardoor een herhaling van de finale van vorig jaar wordt voorkomen. Cash versloeg toen de nog altijd op zijn eerste grastitel jagende Lendl met 7- 6, 6-2, 7-5. Lendls geprogram meerde tegenstander in de kwartfinales is de als zevende geplaatste Fransman Henri Leconte, die hem drie jaar gele den in de vierde ronde versloeg. De als tweede geplaatste Mats Wilander heeft eveneens het vooruitzicht op een interes sante kwartfinale. Hij treft mogelijk de drievoudige Wim- bledonkampioen John McEn roe, die als achtste is geplaatst; ondanks het feit dat hij de laat ste twee jaar Londen heeft ge meden. McEnroe kreeg een plaats onderin het schema en lootte zo gelukkig dat de book makers hem onmiddellijk op waardeerden: van 7 tegen 1 naar 5 tegen 1. In de onderste helft is verder Edberg onderge bracht, die op weg naar de laatste vier hoogstwaarschijn lijk Jimmy Connors ontmoet. Ondanks zijn 35 jaar is de Amerikaan nog altijd een man om rekening mee te houden, ook al is het veertien jaar gele den sinds hij de eerste van zijn twee Wimbledontitels won. Michiel Schapers opent het Wimbledon-toernooi tegen de Oostenrijker Alex Antonitsch. Bij winst ontmoet de Rotter dammer de Zweed Peter Lundgren of diens landgenoot Niclas Kroon. Als Schapers de derde ronde haalt staat hij op het Londense gras vermoedelijk tegenover Ivan Lendl. Tom Nijssen komt in zijn openingspartij direct in botsing met een speler van de plaat singslijst. De als elfde geno teerde, in Londen wonende Zweed Anders Jarryd is zijn tegenstander. Menno Oosting weet nog niet waar hij aan toe is, maar is wel zeker van een laag geklasseerde speler. Hij komt in het strijdperk tegen een qualifier. Bij twee over winningen wordt Oosting in de derde ronde ongetwijfeld uit geschakeld door Mats Wilan der, de winnaar van de Grand Slam-toernooien in Melbourne en Parijs en achter Lendl als tweede geplaatst. NIEUWSOVERZICHT BELFORT (ANP) - Gari Kasparov is zijn participatie aan het circuit om de wereldbeker schaken begonnen met een overwin ning. Hij zegevierde dinsdag in de eerste ronde van het toer nooi in Belfort met zwart over zijn landgenoot Joesoepov, die zijn bijnaam de muur Wel eer aandeed, maar in tweede zitting het hoofd moest buigen. Uitslagen: Sokolov (Sov) - Karpov (Sov) atg., Joesoepov (Sov) - Kaspa rov (Sov) 0-1, Nogueiras (Cub) - Short (Eng) 14-14, Ribli (Hon) - Ehl- vest (Sov) 14-14, Hübner (WD1) - Beljavski (Sov) 14-14, Timman (Ned) - Andersson (Zwe) 0-1, Speelman (Eng) - Ljubojevic (Joe) 14-14, Spasski (Fra) - Hjartarson (IJsl) 1-0. STOCKHOLM (Reuter) - De amateur Tom Cordes heeft dins dag zijn professionele collega's verrast in de proloog van de open Ronde van Zweden. Uitslag: 1. Cordes (Ned) 3,2 km in 3 minuten en 46 seconden, 2. Nijdam (Ned) z.t, 3. Johansson (Zwe) op 0.01,4. Maassen (Ned) op 0.02, 5. Lafis (Zwe) op 0.03,6. Harmeling (Ned) op 0.04,7. Andersson (Zwe) op 0.05,8. E. van Hooydonck (Bel) op 0.06,9. Worre (Den) z.t., 10. Jarl (Zwe) z.t. LOKEREN (ANP) - De Nederlandse voetballer Angelo Nijs kens heeft Lokeren verruild voor Bundesligaclub Uerdingen. De 24-jarige aanvaller tekende een contract voor twee jaar. Nijskens, die al als UEFA-jeugdspeler naar België ging, speelde negen jaar voor Lokeren. LONDEN (DPA) - Liverpool sleept een van zijn eigen spelers, Graig Johnston, voor de rechter. De 27-jarige aanvaller, gebo ren in Zuidafrika en opgegroeid in Australië, heeft de buik vol van het profvoetbal en heeft verklaard te vertrekken, ondanks het feit dat zij n contract nog een j aar doorloopt. Het is de eerste keer in de geschiedenis van het Britse voetbal dat een club tot dergelijke stappen overgaat. PRAAG (AFP) - Sparta Praag heeft voor de zestiende keer het landskampioenschap van Tsjechoslowakije behaald. Declub beëindigde de competitie met tien punten voorsprong op num mer twee, stadgenoot Dukla. Sparta zal Tsjechoslowakije ver tegenwoordigen in het Europese bekertoernooi voor landskam pioenen. Dukla Praag en DAC Dunajska Streda worden inge schreven in het UEFA-bekertoernooi en Inter Bratislava in de strijd bij de bekerwinnaars. OOST-BERLIJN (Reuter) - De eerste Olympische Spelen van Eddy Edwards, dit seizoen in Calgary, zijn tevens zijn laatste geweest. Tenzij de schansspringer uit Engeland, die in Calgary furore maakte met een erbarmelijke stijl en het ene dieptere cord na het andere sprong, zich aanmerkelijk verbetert. De Oostduitse krant 'Deutsches Sportecho' meldde dinsdag dat de FIS, de internationale skifederatie, op het onlangs in Istan bul gehouden congres het Internationale Olympisch Commité had toegezegd minimum eisen voor deelnemers aan grote wed strijden op te stellen. Er zal op korte termijn een commissie worden benoemd, die gaat vaststellen aan welke voorwaarden springers op zowel de 70- als de 90-meterschans moeten vol doen. BRISTOL (Rtr) - Michiel Schapers is de voorbereidingscam pagne op Wimbledon begonnen met winst. Bij het grasbaan- toernooi van Bristol, waar hij tweede is geplaatst, zegevierde de Rotterdammer dinsdag in de tweede ronde met 6-3,7-5 over de Amerikaan Tim Pawsat. Overige uitslagen: Shaw (Eng) - Bates (Eng) 7-6,6-3, Potier (Fra) - Borwipk (Aus) 6-4,<jr4^aceai|U|01Wdl) - Wekesa (Ken) 6-4,7-6. DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands basketbalteam zal het tij dens het Olympisch kwalificatietoernooi, dat op 28 juni van start gaat, zonder Jos Kuipers moeten stellen. De speler van landskampioen Den Bosch ondervindt nog teveel hinder van een spierblessure in het bovenbeen. Kuipers, die de blessure opliep tijdens de play-offs om de nationale titel, is voor enkele maanden uitgeschakeld. BARCELONA - FC Barcelona heeft spitsspeler Mark Hughes terugverkocht aan Manchester United. De Catalaanse ploeg kocht Hughes in het seizoen '86-'87 van Manchester op aanra den van de toenmalige Barga-trainer Terry Venables. De Catalanen legden maar liefst 6,5 miljoen op tafel. De aan koop bleek een volslagen mislukking. Vorig seizoen werd de spits uitgeleend aan Bayern München. Manchester heeft slechts een drie en half miljoen gulden voor hem betaald, drie miljoen minder dan de clubs twee seizoen ge leden voor dezelfde speler ontvangen had. OOST-BERLIJN (Reuter) - Oost-Duitsland heeft toegezegd deel te nemen aan de atletiekontmoeting tegen West-Duits land, die voor het komende weekeinde op de agenda staat. In het team van de Westduitsers is de vroegere Oostduitse discus werper Wolfgang Schmidt opgenomen. In een verklaring stelde de Oostduitse sportfederatie (DTSB) wel dat 'noodzakelijke conclusies' zouden worden getrokken uit de stap van de Westduitsers die als een provocatie wordt gezien. Volgens de DTSB is de keuze van de Westduitse atle- tiekbond tot stand gekomen onder invloed van 'anti-sportieve krachten'. De ontmoeting tussen beide landen, dit weekeinde in Düssel dorf, is het eerste rechtstreekse treffen in de atletiek. De DTSB liet dinsdag weten dat degenen die Schmidt voor de wedstrij den hebben opgeroepen waarschijnlijk schade willen toebren gen aan de sportieve betrekkingen tussen beide landen. Schmidt woont sinds november 1987 in West-Duitsland. De laatste zeven jaar heeft de vroegere wereldrecordhouder zich buiten de topsport gehouden. In 1982/83 verbleef Schmidt vijf tien maanden in de gevangenis. Hij had illegale contacten met het Westen onderhouden en geprobeerd uit te wijken. NAIROBI (Reuter) - De hockeyploegen van Pakistan en India domineren op het Olympisch kwalificatietoernooi in Nairobi. Olympisch kampioen Pakistan behaalde dinsdag de derde ach tereenvolgende overwinning door de Sovjetunie met 4-1 te ver slaan. Ook India won voor de derde keer. De ploeg versloeg het A-team van Kenya met minimaal verschil: 1-0. Uitslagen: Pakistan - Sovjetunie 4-1, India - Kenya A1-0. Stand: 1. In dia en Pakistan 3-6,3. Sovjetunie 2-2,4. Kanya A 3-2,5. Canada 2-0,6. Kenya B 3-0. TOULOUSE (Reuter) - De Franse voetbalploeg Toulouse heeft de Russische international Vagiz Tsjdijatoelin, zondag in Keu len nog met de Sovjetunie actief tegen Nederland, voor twee seizoenen gecontracteerd. De 29-jarige international zou volgens een woordvoerder van de Franse club, de verbintenis al twee maanden voor de start van het toernooi om de Europese titel hebben getekend. De Fransen, die de afgelopen maanden verwoede pogingen deden John Bosman aan te trekken, weigerden het transferbedrag voor de verdediger van Spartak Moskou openbaar te maken.

de Stem | 1988 | | pagina 9