wLa ielerdag in Vogelwaarde KIJK I INDE. (RANl SPORT JONDE ZWITSERLAND EN MIDI LIBRE VAN START ,'öe/ AluósTt^ :ltw Goede resultaten Zeeuwse atleten SIMDEN ZWEMBAD OEK" ffftTEMSPORT 3 WOENSDAG 15 JUN11988 en opwaaien, DUBENDORF (SID/ AFP) - Stefan Joho is de eerste drager van de gouden leiderstrui in de Ronde van Zwitser land, die dinsdag van start ging met een cri terium over ruim 127 kilometer in Duben- dorf, een voorstadje van Zürich. Joho was één van de negen ren ners, die 47 kilometer voor de finish uit het peloton ontsnapten. Midi Libre NK schaken: twee leiders feuwelingen Liefhebbers Amateurs Jury Parkoers Organisatie Ion kÜ.n nek-aan-nek-race fan ,1 puNiek getuige zijn Pie T1 *oto"finish tussen fcmv nemers- Met een r^ngte verschil viel die Zeilwedstrijd DZC spannend West-Zeeuws-Vlaams tennistoernooi Persoonlijk record Van Acker Records Van Haeringen en Tienpond Willaert tiende in Kruibeke Tweede plaats voor Jan Louisse Toernooizege van Heinkenszand Tijdrit MTS/MEAO uitgesteld HVV'24 Afol ANTIE" (periode 18) T14 tefan Joho in leiderstrui dinsdagen van enkaart. istijden en tarieven l ing gedurende bo-1 ag 15 augustus t/m 988 is De Driehoek gesloten. uders van Hulst, 076-236911 'Stephan Joho wint de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. FOTO AP In de eindsprint rekende de Zwitser, die in de Ronde van Italië de derde etappe won, af met zijn landge noot Schonenberger en de Deen Skibby. Geert-Jan Theunisse was de enige Nederlander in de kop groep. Hij werd vijfde. In het algemeen klassement heeft Joho acht seconden voorsprong op Skibby en negen op Theunisse. Joho is een redelijke spurter, maar moet niet hebben van massale aankomsten. De 25-ja- rige Zwitser gokt meestal op een ontsnapping. Zijn landge noot Gianetti gaf het sein tot de beslissende vlucht. „Ik zag Gia netti wegrijden en ben in zijn wiel gesprongen. Ik was niet bang voor de sprint met de kleine groep. Ik ben in tweede positie gaan rijden en had vol doende macht om de sprint winnend af te sluiten", aldus de winnaar van de eerste etappe. De voorsprong van de negen vluchters liep aanvankelijk snel op tot bijna twee minuten. Onder aanvoering van Phil Anderson bracht het peloton het verschil nog terug tot vijf tig seconden. Anderson kreeg steun van de Ier Kelly, voor malig ploeggenoot van Joho. „Ik voelde me niet echt sterk. Ik heb maandag nog een crite rium gereden en had wat last van stijve benen. Ik heb meestal drie dagen nodig om in het juiste ritme te komen", zei de Ier, die dit seizoen de Ronde van Spapje won. Uitslag: 1. Joho (Zwi) 127,5 km in 3 uur, 10 minuten en 23 seconden, 2. Schonenberger (Zwi), 3. Skibby (Den), 4. Antequera (Spa), 5. Theu nisse (Ned), 6. Breu (Zwi), 7. Win terberg (Zwi), 8. Gianetti (Zwi), 9. Skoda (Tsj) allen in dezelfde tijd als Joho, 10. Daems (Bel) op 0.50,11. Swart (NZe), 12. Van Wijk (Ned), 13. Goessens (Bel), 14. Jacques van der Poel (Ned), 15. Eberli (Zwi) al len in dezelfde tijd als Daems, 22. Stevenhaagen, 26. Lubberding, 31. Schalkers, 34. Draaijer, 51. Luykx, 61. Harings, 64. Daams, 86. Rooks allen zelfde tijd als Daems, 104. Van Hulst op 4.36,108. Bogers, 110. Habets, 111. Siemons, 113. Van Rij en, 115. Bol allen zelfde tijd als Van Hulst, 127. Lammertink op 8.32,129. Pieters z.t, 131. Kleinsman op 14.59, 132. Talen z.t., 133. Alberts op 18.09. Opgegeven: Theo Appeldoorn. Algemeen klassement: 1. Joho 3.10.10, 2. Skibby op 0.08, 3. Theu nisse z.t., 4. Schonenberger op 0.09, 5. Breu op 0.10,6. Antequera op 0.11, 7. Gianetti op 0.12,8. Winterberg op 0.13, 9. Skoda z.t, 10. Küttel (Zwi) op 0.43,11. Daams (Ned) op 0.58,12. Richard (Zwi) op 0.59, 13. Bauer (Can) z.t., 14. Anderson (Aus) op 1.00,15. Rooks op 1.01,20. Van Wijk op 1.03, 22. J. van der Poel z.t., 29. Stevenhaagen z.t, 33. Lubberding z.t., 57. Luykx z.t, 68. Schalkers z.t., 101. Draaijer z.t., 105. Bol op 4.49, 106. Siemons z.t., 107. Habets z.t, 120. Bogers z.t., 122. Van Rijen z.t, 125. Lammertink op 8.45, 127. Pie ters z.t., 131. Talen op 15.09, 132. Kleinsman op 15.12, 134. en laatste Alberts 18.22. Joël Pelier maakt een sterke periode door. De Franse be roepsrenner uit de ploeg van kopman Laurent Fignon won onlangs de Ronde van Luxem burg en deed dinsdag een suc cesvolle greep naar de leiders positie in de Midi Libre. De jonge Fransman gebruikte de proloog over 5,5 kilometer in Montpellier om het eerste gat met de concurrenten te slaan. De voordelige marge op de als tweede finishende Bérard be droeg slechts drie seconden, die Pelier in de korte etappe 's middags vergrootte door on derweg enkele seconden bonifi catie te vergaren. Na de eerste dag heeft hij in het algemeen klassement een voorsprong van negen tellen op Bérard. Het leiderstricot van Pelier kwam in de middagrit over 99 kilometer naar Ales niet in ge vaar. De Italiaan Mario Chiesa mocht van de grote groep ruim tachtig kilometer alleen rijdea Zijn maximale voorsprong be droeg vier minuten. Het ver schil werd echter snel kleiner in de beklimming van de Uglas (tweede categorie). Pelier zette zette zich op het vlakke stuk naar de finish aan de kop van het peloton om het verschil weg te werken. Tien kilometer voor het einde was het heilige vuur bij Chiesa gedoofd. De ploeg van Pelier hield de grote groep tot op de laatste meter bij elk aar. De Westduitser Kappes toonde zich in de massaspurt iets sterker dan Arjan Jagt. Uitslag: eerste deel eerste etappe (proloog over 5J> kilometer): 1. Pe lier (Fra) 6.35 minuten, 2. Bérard (Fra) op 0.03,3. Colotti (Fra) op 0.05, 4. Criquielion (Bel) op 0.06, 5. Ber nard (Fra) op 0.08, 6. Ducrot (Ned) zelfde tijd, 7. Solleveld (Ned) op 0.09,8. Leblanc (Fra) z.t., 9. Haghe- dooren (Bel) op 0.10, 10. Leali (Ita) z.t Tweede gedeelte eerste etappe: 1. Kappes (WD1) 99 km in 2 uur, 32 minuten en 58 seconden (8 sec. bon.), 2. Jagt (Ned) z.t. (4 sec. bon.), 3. Pastorelli (Ita) z.t. (2 sec. bon), 4. Gay (Fra), 5. Perini (Ita), 6. Nevens (Bel), 7. Gamier (Fra), 8. Amould (Fra), 9. Haex (Bel), 10. Yates (GBr), 11. Ceci (Ita), 12. Van den Brande (Bel), 13. Bergamo, 14. Verhoeven (Ned), 15. Casado (Ita) allen zelfde tijd als Kappes. Algemeen klassement: 1. Pelier (Fra) 2.39,25,2. Bérard (Fra) op 0.09, 3. Colotti (Fra) op 0.11, 4. Criquie lion (Bel) op 0.14, 5. Bernard (Fra) op 0.15,6. Kappes (WD1) z.t., 7. Du crot (Ned) op 0.16,8. Solleveld (Ned) op 0.17,9. Lebland (Fra) z.t, 10. Ha- gedooren (Bel) op 0.18, 11. Planc- kaert (Bel) op 0.19, 12. Leali (Ita) z.t, 13. Fignon (Fra) op op 0.20,14. J. Simon (Fra) op 0.21,15. Verhoeven (Ned) z.t HILVERSUM (ANP) - Na twee ronden van het natio nale schaakkampioenschap in Hilversum behoeft John van der Wiel alleen nog Paul van der Sterren naast zich te dulden. Uitslagen: Van der Wiel - Ligte- rink 1-0, Kuijf - De Boer W-%, Vanheste - Douven Bren- ninkmeijer - Van der Sterren 0-1, Piket - Cuijpers 1-0, Pieterse - Bosboom W-Mt. Stand: 1. Van der Sterren en Van der Wiel 2 punten, 3. De Boer en Piket Ut, 5. Bosboom, Douven en Kuijf 1, 8. Pieterse, Cuypers, Van heste en Brenninkmeijer 1412. LigterinkO. |or Eddy de Schrijver 3ELWAARDE - Een «k na het Zeeuws- laams wielerweekend jor amateurs is Vogel- fearde opnieuw gast van |n 'zware' wielerdag. Lief- fcbbers en nieuwelingen raden zaterdag om de jofdprijs in de elfde Om- pp van Vogelwaarde. Als ]etje' krijgen de wieler- "hebbers 's avonds nog s een criterium voor pateurs voorgeschoteld. fear de actieve stichting Wie- comite Vogelwaarde is nog 'S "iet koersmoe. Nu al staat r'dat volgend jaar de lief- pbersklassieker opnieuw ^e keer wordt verreden we- s het grote aantal inschrij ven. „We kunnen gemakke- t tweehonderd liefhebbers 5de start krijgen, maar de "WU laat slechts 120 ver- tkers toe. Daar houden we [ju strikt aan, want we zijn r hen om die boetes te beta- J. Zowel bij de nieuwelingen |he liefhebbers zaten we al leen dag inschrijving volle- I vol. Er kwamen zelfs aan langen per expresse bin- T Toch een bewijs dat die pers hier beslist willen aldus Miel van Goe- m, secretaris van de Stich- 5 Wielercomité Vogelwaar- nieuwelingen bijten om uur het spits af met hun eke wedstrijd over 65 ki lometer. Het peloton telt op nieuw zo'n 120 vertrekkers. De karavaan komt vijf keer door de Bossestraat, waar de start en finish zijn gelegen. Niet minder dan 42 verenigingen sturen een afvaardiging. De Wielervereniging Zeeland heeft met Jackie Fortrei, Ri chard Siereveld en Van Gils drie sterke pionnen om uit te spelen. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen moet het hebben van Johnny van Cadzand, Lij baart en Franse uit Westdorpe. De B-formatie van 'Zeeuwsch-Vlaanderen' kan hogere ogen gooien met in de gelederen Jürgen Pijcke, Davy Dubbeldam (zeer snel aangepast in de nieuwelingen categorie) en Ricardo de Smit. Maar het is nog lang niet zeker dat deze formatie mag starten. Immers, zij staan als eerste re serve opgesteld. De nieuwelingen hebben hun karwei er omstreeks 13.45 uur op zitten. Daarna is het de beurt aan de liefhebbers. Die starten om 14.30 uur voor een wedstrijd over 91 kilometer, hetgeen neerkomt op zeven omlopen door de dorpskern van Vogelwaarde. Eenendertig formaties heb ben ingeschreven. De Jonge Renner werpt Van der Made en Zijlmans in de strijd. Leo de Jonge, Schroevers en Willem Oose kunnen een aardig eindje fietsen en moeten voor de wie lervereniging Zeeland hoge ogen kunnen gooien. Dat geldt vooral voor Leo de Jonge, die altijd bij de eersten in Vogel waarde eindigt. Zagers wordt bij de wieler vereniging Roosendaal vooruit geschoven en Barhopoort doet dat met Noud Westerbeke. Van Baal - wielervereniging Oudenbosch - is ook één van de kanshebbers op de zege. Dit geldt ook voor de gebroeders Van Laarhoven, die deel uit maken van De Windmolens. Voor Theo Middelkamp zit Ge rard van Antwerpen duidelijk in vorm. Hij won al een wed strijd en wordt in Vogelwaarde vooraan verwacht. Bij De Hoekse Renners is Sager de man met de meeste klasse voor een goede uitslag. Als afsluiting van deze wieler dag wordt voor de amateurs een avondcriterium afgewerkt. Om 18.30 uur beginnen zij aan het karwei over 80 kilometer. De start en de finish zijn gele gen in de Bossestraat. Voor deze koers rijden de renners een ander rondje dan tijdens de klassiekers. Na de Bossestraat nemen de renners de Juliana- straat, Olmenstraat, Populie- renstraat, Elzenstraat en Kerk straat om vervolgens weer naar de finish te komen. Vijftig renners binden met elkaar de strijd aan. Onder die vijftig heel wat bekende na men, zoals Rob Bijvank, Eddie Cromheecke, Niek de Taeye, Cor Vervaet, Ko Harms, Erik Vereecken, Karei van Goe- them, Ceriel Hoefnagels, Ab Erik Vereecken uit St.-Jansteen, de man die goed in vorm is de laatste weken, is één van de kanshebbers bij de ama teurs in Vogelwaarde. - FOTO W1M KOOYMAN Verplanke, Ad Polak, Nico van de Klundert, Francois Franse, Peter Mol, Heddy Nieuwdorp, Vital Timmermans, Peter Hee- ren, Henny Rovers, Frank Timmers, Peter van Acker, Chris Goeree en Frank Gom- mers. De samenstelling van de jury tijdens de elfde Omloop van Vogelwaarde ziet er als volgt uit: A. de Winter (Oost-Souburg) wedstrijdleider, P. Eysackers (Temeuzen) assistent-wedstrijd leider, L. Meijer (Temeuzen) wedstrijdsecretaris, J. Roovers (Temeuzen) wedstrijdcommissa ris, W. van Eenenaam (Lewe- dorp) aankomstrechter, M. de Pooter (Axel) tijdwaarnemer, A. van Dorsselaar (Hulst) commis saris, E. Bogaert ('s-Gravenpol- der) microfonist, P. Scheers (Et- ten-Leur) fotofinish. Het parkoers tijdens de beide Omlopen - voor nieuwelingen en liefhebbers - is hetzelfde als andere jaren. De start en de fi nish zijn gelegen in de Bosse straat. Vervolgens rijden de renners over Rapenburg-Vogelweg- Zuidweg-Ravensweg-Zuidweg- Polderweg-Kerkweg-Blo kweg- Vogeldijk-Oude Havendijk-Ple- vierstraat-Zuiddijk-Di jk van Kleine Hengstdijkpolder-Kam- pensedij k-Kamperweg-Helle- gaat-Kampensedij k-Kamper- weg-Keizerstraat-Ca mpense- dijk-Bossestraat-Schoo lstraat- Bossestraat. De totale lengte van een ronde bedraagt 13 kilometer. Zoals vanouds is de organisatie van de wielerdag Vogelwaarde in handen van de Stichting Wielercomité Vogelwaarde. De samenstelling van dat comité is als volgt: J. Want (voorzitter), E. van Goethem (secretaris), L. de Bakker (penningmeester), A. de Bakker (waarnemend voor zitter), P. de Valck (waarnemend secretaris), H. Dobbelaar (ere voorzitter) en de leden J. Mei, F. Lambert, F. Lambert en R. van Vlierberghe. üËürf r 0n2e sportmedewerker ®RNEUZEN - Onder iJje Weersomstandighe- r werkten circa dertig [thousiaste zeilliefheb- p s de wedstrijden, die de ^vereniging van Dow jtamcal, DZC, 0p de Kreek hield, af. al in klasse optimis- lendWaS de stri^ span- uit in het voordeel van Lars Schreurs. Er viel nog meer spektakel te beleven op deze geslaagde zeildag. De wind mocht dan wel niet al te sterk zijn, voor Jeroen Mullink speelde de wind wel parten. Hij sloeg om in de Laser-klasse, maar dat voorval kon hem niet van de eindzege afhouden. Door snel reageren wist hij de schade in die manche be perkt te houden en schreef de andere twee manches over duidelijk op zijn naam. In het kader het 20-jarig bestaan in september houdt DZC op 28 augustus een groot zeilfestijn op De Braakman in samenwerking met de daar gevestigde zeilverenigingen. UITSLAGEN Optimisten gevorderden: 1. Mi chael van Soest (Temeuzen). Optimisten: 1. Lars Schreurs, 2. Margo Dros, 3. Pim Betke (allen Temeuzen). 420-klasse: 1. Oscar Deurloo (Temeuzen). Laser: 1. Jeroen Mullink (Ter- neuzen). Partner: 1. Joachim Hoogen- doom (Temeuzen), 2. Eugène Kruissen (Hoek). HOOGERHEIDE - Zeeuwse atleten hebben in het Bra bantse Hoogerheide prima resultaten geboekt, zowel op de 50 als de 100 kilometer triathlon. In de '10 uur van Hoogerheide' eindigde Hans Cornells uit Groede op de vijfde plaats. Het leeuwendeel van de succes sen viel op de 100 kilometer te noteren. Winnaar werd Adrie Flipse uit Westkapelle in de snelle totaaltijd van 4.04.17 uur. De tweede plaats was voor Sjaak de Kok uit Lewedorp in 4.10.56 uur. Bij de heren boven 40 jaar sloot Pieter Verhage uit Westkapelle zijn 100 kilometer af in 4.41.11 uur. De jonge belofte Jaap de Rijke uit St.-Maartensdijk vol bracht de 50 kilometer in 2.12.07 uur en kwam daarmee op een derde plaats. In de categorie heren tot 40 jaar was er een vierde plaats voor Peter van Lit uit Vlissingen in 2.03.33 uur. Rini Bruggeman uit Goes plaatste zich als zevende in 2.05.10 uur. René Vader uit Middelburg sloot af met een tijd van 2.09.06 uur. Bij de he ren van 40 jaar en ouder moest een felle strijd tussen Hans Jasperse uit Axel en Simon van der Linden uit Oost-Souburg beslissen over de zege. Jasperse bleef met zijn tijd van 2.08.22 zijn rivaal 32 seconden voor. Koos Oggel uit Kapelle werd zeer verdienstelijk vierde in 2.18.52 uur en collega Cees Roose uit Goes sloot af in 2.20.28 uur. Piet Spruit uit Temeuzen klokte als zevende in 2.25.12 uur. Felicitaties waren er voor Hannie de Jager uit Kattendij- ke, die bij de dames op een fraaie tweede plaats beslag legde in een tijd van 2.19 uur. NIEUWSOVERZICHT CADZAND - Voor de derde achtereenvolgende keer werd ter gelegenheid van de drie jaar geleden geopende sporthal een in- door-tennistoemooi gespeeld in Cadzand. De Boskreek 1 werd winnaar. Dit team bestond uit Sarie Pieters en Bram Wisse. Zij versloe gen Ronald Apers en Ria Vermeire van SJEF met 6-4,7-5. Als derde en vierde eindigden ASOC 1 en ASOC 2. In de verliezers ronde ging de finale tussen Con Forza 2 en SJEF 2. Het Con Forza-koppel Jolanda en Frank de Kam werd winnaar. Met 6- 0, 6-0 won het van Marie-Anne Grosfeld en Arnold Vermeire van SJEF 2. Derde werd Boskreek 2 en vierde Con Forza 1. BARENDRECHT - Tijdens de derde competitiewedstrijd voor AB-junioren in het Zuidhollandse Barendrecht verbeterde B- juniore Susan van Acker van RKHAV drie keer haar persoon lijk record verspringen. Zij kwam tot een serie van 5.42, 5.45, 5.13 en 5.33 meter. Haar persoonlijk record stond op 5.27. Op de 100 meter liep ze een tijd van 12.7 seconden. Danielle Segers kwam met de kogel tot 11.05 meter en met de discus tot 34.68 meter. Saskia Baert overschreed bij het hoog springen de lat op 1.35 meter en liep op de 400 meter een tijd van 1.10.1 minuut. Kitty van Waes realiseerde op de 800 meter een tijd van 3.18.1 munuten. Met de speer kwam ze tot 15.30 me ter. In de totaalstand eindigde de formatie van trainer Piet Lossie op een zesde plaats. DORDRECHT - Tijdens competitiewedstrijden voor senioren in Dordrecht sneuvelden twee Zeeuwse records. Bart van Hae ringen, die na een 'sukkelperiode' helemaal terug is, verbeterde zijn eigen Zeeuwse record verspringen met één centimeter. Hij kwam tot 7.39 meter. Ook een Zeeuws record voor Tanja Tien pond van het Middelburgse Dynamo. Dit bij het speerwerpen, waar ze tot een afstand kwam van 41.12 meter. Het oude record stond op naam van Silvia Rodts van Marathon met 38.92 meter. KRUIBEKE - Mare Willaert van de Hulserse atletiekvereni ging RKHAV blijft zich in de ereplaatsen lopen. In een twaalf kilometer lange stratenloop in Kruibeke eindigde hij als tiende. De zege was voor René den Boom uit St.-Niklaas met een tijd van 40.26 minuten. Willaert liet een tijd optekenen van 41.06 minuten. NIEUW-LEKKERLAND - Jan Louisse uit Kapelle legde tij dens een sterk bezette kwart-triathlon in Nieuw-Lekkerland op een verdienstelijke tweede plaats beslag. Zijn totaaltijd over de één kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en tien kilometer lopen was 1.57.05 uur. De zege was voor André Bunnink uit het Noordhollandse Velsen. Zijn tijd was 1.54.45 uur. GOES - De voetbalvereniging Robur hield het jaarlijkse vete- ranentoemooi. Na een halve competitie wisten de 'oudjes' van Heinkenszand de eindzege naar zich toe te trekken. De scheids rechters waren Koens, Roose, Simpson en Quinten. Eindstand: 1. Heinkenszand, 2. Scheidsrechters-combinatie, 3. Were Di (Tilburg), 4. Aeolus (Rotterdam), 5. De Schaier/Scholten (Goes), 6. Ro bur, 7. RCS. TERNEUZEN - De Terneuzense MTS/MEAO heeft de tijdrit, die voor vandaag gepland was, uitgesteld. De nieuwe datum is nog niet bekend. Wel bekend is dat het in het najaar wordt. ROBIN VAN HECKE, de amateur uit Sas van Gent, blijft de laatste weken 'kort' rijden. In Belsele eindigde hij opnieuw op een tweede plaats. CONNO VAN DE SANDE uit IJzendijke werd zestiende in Langemark. NIEK DE TAEYE uit Eede reed twee keer in de prijzen. In Ursel werd hij negende en in Bassevelde zesde. DAT ER op de abnormale toeloop van spelers naar HW '24 gereageerd zou worden, wisten we wel ze ker, maar dat de voorzitter van Clinge als eerste zou reageren, hadden we niet verwacht, omdat toch zowat iedereen weet of meent te weten dat het Clinge zelf is dat deze ongezonde praktij ken in het leven heeft geroe pen. Over hoeveel ervan waar is, gaan we niet onder zoeken, maar een feit is dat Clinge verleden jaar al te gretig inhapte op het aan bod van Jean-Pierre de Keyzer. Clinge zat daar ze ker niet op te wachten en het wist wel dat het Hul- sterloo daarmee uitkleedde tot op het blote lijf, maar dat was hun zorg niet. Nu ze door dezelfde hond gebeten worden, vinden ze het ab normaal en dat is het ook. Zo kweekt men een voetbal oorlog met niets dan haat en nijd. Wat moet er tegen ge daan worden? Wel heel een voudig dit. Als een speler naar een andere vereniging wil en beide besturen zijn het niet eens met de over gang, dan moet de bedrogen partij recht krijgen op on kosten. In de vorm, zoals men in Hulst zou zeggen, van een kwartje per kilome ter. Als je dan rekent dat je met zo'n jonge voetballer een jaar of tien bijna heel Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen hebt doorkruist, zullen er aardig wat kwartjes aan te pas komen. Toch zal er in die zin iets moeten gebeuren, want an ders moeten we onze jeugd trainers de opdracht gaan geven dat ze onze Jonge voetballers wel mogen leren tegen een bal te schoppen, CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge werd achttiende in Melsele. FRANK VERBIEST uit Hulst werd vijftiende bij de junio ren in Eksaarde. ERIK VERHAGE uit Hoek reed in Grotenberge naar een vijftiende plaats. JURGEN PIJCKE uit Sas van Gent werd tweede bij de nieuwelingen in Vlierzele. maar zeker niet zo goed dat ze in aanmerking kunnen komen voor het kwartje km-vergoeding van Hulst. Ook zouden we graag eens willen weten hoe de jonge voetballers van Hulst daar tegenover staan. Die zouden toch ook wel graag eens in HW'24 1 willen spelen dacht ik, daar kunnen ze nu alleen van dromen, want in een semi-profclub is alles gericht op topprestaties. Als een jonge speler de capaci teit heeft om zich daartus sen waar te maken, dan zal hij zeker wel de kans krij gen om ergens te voetballen waar er meer te verdienen valt dan 25 cent km-vergoe- ding. En hoe staan de ouders van zo'n jonge voetballer er tegenover. Ik dacht toch dat het hemd nader was dan de rok. Men gaat toch liever kijken naar eigen kinderen of voetballers van eigen kweek dan naar jongens die er niet thuis horen. Als het om geld gaat, heb ik niks gezegd, maar voor een kwartje km-geld je club en vrienden verlaten, is deser teren. Een echte Hulst-sup porter had echter zijn ant woord al klaar: 'Ze bekai- ken het maar, mij niet meer gezien op het voetbalveld van Hulst'. Nieuw-Namen Etienne de Kind

de Stem | 1988 | | pagina 11