Dieleman wint met overmacht Piessens wint in Kieldrecht SKEELERWEDSTRIJDEN IN OOSTBURG EEN SUCCES HuZaVo groeit weer Tennisteam Animo naar overgangsklasse ROOT PRO Oostburg h< reinig oog v listorische Temeuzense jeug< lijdt nederlaag neleman/ Eerste mestsili Coopertest Sjaak de Kok sterkste in Kattendijke DE STEM SPORT 3 DINSDAG 14 JUN11988 OOSTBURG - Frans van de Berge werd de dik verdiende winnaar van de skeelerwedstrijden van de Oostburgse ijsclub 't Grote Gat. Aantrekkelijk Hollandse Hoeveloop VERGADERING IN TEKEN VAN SCHEID ROB CLAERHOUDT bouuu/toffen TERNEUZEN - Half augus- us begint het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Terneuzen aan gesprekken net de rond 800 werkloze nannen en vrouwen in Zeeuwsch-Vlaanderen, die (anger dan drie jaar zonder verk zitten. SECRETARIS HEEMKUNI CYC winnaarl toernooi Voorwaarts „Dl Nie loop T14 Van onze motorsportmedewerker AXEL - In de strijd om de RES-motorcrosscompetitie voor amateurs lijkt Rudi Dieleman uit Axel regel recht op de titel in de 125cc- klasse af te stevenen. Diele man demonstreerde op het Smitschorrecircuit zijn tite- laspiraties op zo'n overtui gende wijze, dat hij er in de tweede manche in slaagde om van de laatste plaats naar de koppositie op te rukken. Dieleman was namelijk bij de start van de tweede manche van de 125 cc-klasse ten val ge- komen en moest met flinke achterstand op het peloton aan de wedstrijd beginnen. Na een kopstart van Peter de Booy was de leiding al snel in han den gekomen van Emiel Ver- heyden, die zich in een rap tempo van zijn achtervolgers los reed. De achtervolgende Dieleman slaagde er in de zesde ronde echter al in om Verheyden te achterhalen en nam een ronde later gedeci deerd de kop over. Met een af getekende overwinning in de eerste manche werd de koppo sitie van Dieleman in het alge meen klassement daarmee nog maar eens verstevigd. In de 250cc-klasse ging de stijd tussen het rivaliserende trio Van Cadsand, Van Taten- hove en Schelleman weer on verminderd verder. Klasse mentsleider Jaap van Cadsand kon zijn leiderspositie ondanks de felle tegenstand toch weer verstevigen, want de Axelse crosser schreef beide manches op zijn naam. Nadat Eddy Leenknecht in de eerste manche het startveld op sleeptouw genomen had was het bij de tweede dorkomst de gele Suzuki van Van Cadsand, die als eerste het startterrein kwam opgesprongen. Johan Schelleman was in de start slecht weggekomen, maar kon zich op zijn beurt al snel op de tweede plaats nestelen om zo de achtervolging op Van Cad sand in te zetten. Van Cadsand bleek echter nog over genoeg reserves te beschikken om die aanvallen af te slaan en kon zo' de maximale score op zijn conto laten zetten. Ook in de tweede manche dook Eddy Leenknecht weer als eerste de bocht na de start in, maar na de openingsronde was het dit keer Jaap van Ta tenhove die als kopman start en finish passeerde. In de derde ronde zette Van Cadsand zijn machine voor de Temeuzense crosser en ging vervolgens weer op de zege af, daarbij de resterende ereplaatsen aan een hevig duellerende Schelleman en Van Tatenhove overlatend. uitslagen 80cc: 1. Joost Serrarens (Klooster- zande), 2. Jurgen Bellaert (Asse- broek), 3. Tony Questier (Knokke), 6. Franky van Limmen (Philippi ne), 7. Davy van Hoepen (Klooster- zande), 10. Pascal de Zeeuw (Ter- neuzen), 11. Eric van Tatenhove (Terneuzen). I25cc: 1. Hudi Dieleman (Axel), 2. Emiel Verheyden (St-Jansteen), 3. Peter de Booy (Kloosterzande), 4. Patrick Sponselee (Kloosterzande), 5. Fabian Rijckaert (Terneuzen), 6. Paul Verdegem (Oostburg), 7. Mare Dobbelaere (St-Jansteen), 8. Frank Traa (Westdorpe), 10. Mario Hamelink (Schoondijke). 250cc: 1. Jaap van Cadsand (Axel), 2. Johan Schelleman (Axel), 3. Jaap van Tatenhove (Terneuzen), 5. Henny Gijsel (Heikant), 6. Jan Maayen (Kloosterzande). SOOcc: 1. Eddy Leenknecht (Axel), 2. Robby Apers (Meerdonk), 3. Frank Versluys (Beervelde), 4. Paul Rot tier (Axel), 6. Chris de Pooter (Axel), 8. Piet Jansen (Sluiskil). Van de Berge oppermachtig Van onze sportmedewerker De Krabbendijkenaar won eerst zijn serie moeiteloos, terwijl hij ook in de finale de beste was. Het initiatief van de Oost burgse ijsclub 't Grote Gat om ook in de zomermaanden zijn gezicht te tonen, is zeker ge slaagd. Met Evert van Benthem als man van het startshcot en 41 deelnemers bij de senioren, mogen voorzitter Pieter Sim pelaar en zijn mannen zeker niet klagen. De wedstrijdfor mule bestond uit twee series, waaruit de eerste vijftien over gingen naar de finale, die in de vorm van een afvalkoers werd gereden. De indeling van de series werd via loting bepaald. Frans van de Berge mocht meteen in de eerste serie (een half uur plus een ronde) aan de bak. Hij had weinig problemen om deze serie te winnen. Na twee rond jes liet hij de rest ter plaatse om iedereen, behalve Roosen daler Kees Kouters, te 'lappen'. In de tweede serie deed Kees Hoogerland uit Yerseke de stunt van Van de Berge nog eens dunnetjes over. Hij trok al in de eerste toer op avontuur en 'dubbelde' alles wat bij hem in de serie reed. De afvalwedstrijd was een Van onze sportmedewerker GOES - De Goese atletiek vereniging AV'56 houdt morgen de Hollandse Hoe veloop, een trimloop met als afstanden 2300,4600,6900 en 9200 meter. De start is om 19.30 uur nabij het trapveldje aan de Ring baan. Liefhebbers kunnen zich inschrijven vanaf 18.30 uur bij het sportcentrum. Van onze sportmedewerker HULST - De Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV houdt donderdag de tweede Coopertest van dit seizoen in Hulst Dit op de atletiek baan van het gemeentelijk sportpark. De eerste serie van deze twaalf minuten durende conditietest start om 19.00 uur. Er kan wor den ingeschreven in de kantine van RKHAV aan de Tabak straat vanaf 18.30 uur. aantrekkelijk kijkspel voor het publiek. Al vrij vlug formeerde zich een kopgroepje van een vijftal, bestaande uit Frans van de Berge, Kees Kouters, Kees Hoogerland, Jan Paauwe en de Belg Freddy van Buijnde. De man die meerdere keren onrust zaaide in deze kopgroep was Kees Hoogerland en op zijn versnellingen moest Frans van de Berge zelfs meerdere keren de tanden op elkaar klemmen. Toch was het Van de Berge die aan het langste eind trok. Zes ronden voor het einde konden zijn vier gezellen zijn demar rage niet beantwoorden, maar echt capituleren deden zij ook niet. Het verschil bleef beperkt tot enkele tientallen meters. Ook een tweede versnelling van Van de Berge kreeg Hoo gerland en Kouters (de enige twee die waren overgebleven) niet echt knock-out. Pas toen de Krabbendijkenaar voor de derde keer hard doorging, was de beslissende kloof gemaakt. De spurt met de tweede plaats als inzet was er één voor de fijnproevers. Zij aan zij gingen ze over de streep en in dit 'krappe' werk mocht Kees Kouters zich winnaar noemen. Inmiddels was er al een aar dige duit verdiend door de deelnemers, want het regende premies. Met name Jan Paauwe de Lier uit Utrecht vulde zijn beurs voor de terug reis goed. Men ziet hem onge twijfeld nog vaker terug bene den de Westerschelde, want het experiment van de ijsclub ver dient zeker prolongatie. UITSLAGEN Eerste serie: 1. Frans van de Berge (Krabbendijke), 2. Kees Kouters (Roosendaal), 3. Hans Bostelaar (Middelburg), 4. Freddy van Buijnde (België) 5. Danny van der Straeten (België), 6. Flip Salomé (Breskens), 7. Arjaan van de Kreeke ('s-Heer Arendskerke). Tweede serie: 1. Kees Hoogerland (Yerseke), 2. Jan Paauwe de Lier (Utrecht), 3. Adrie de Kort (Til burg), 4. Jan Nieuwenhuyzen Os- Heer Arendskerke), 5. Jozef de Weirdt (België). Finale: 1. Frans van de Berge (Krabbendijke), 2. Kees Kouters (Roosendaal), 3. Kees Hoogerland (Yerseke), 4. Jan Paauwe de Lier (Utrecht), 5. Freddy van de Buijnde (België), 6. Adrie de Kort (Tilburg), 7. Hans Bostelaar (Middelburg), 8. Arjaan van de Kreeke ('s-Heer Arendskerke), 9. Jan Nieuwenhuy zen ('s-Heer Arendskerke), 10. Flip Salomé (Breskens). JEUGD Tot en met 9 jaar: 1. Edwin Verha- ge, 2. Harm-Jan Meijer, 3. Michel Merrelaar, 4. Mauren van Hee. 9 tot met 13 jaar: 1. Richard Wisse en Jos van Gunst, 3. Remco Ver sluys, 4. Nathalie Merrelaar. 14 tot en met 16 jaar: 1. Joop Bas ting, 2. Renise van Etten, 3. Joeri van Wijnsberghen. De winnaar van de Elfstedentocht Evert van Benthem (links) lost het startschot voor de skeelerwedstrijden in Oostburg. - FOTO W1M KOOYMAN. Van onze sportmedewerker HULST - Het HuZa Vo-be- stuur blikt weer vol ver trouwen de toekomst tege moet. Dat mag geconclu deerd worden na de alge mene ledenvergadering. Het aantal ploegen neemt toe door de komst van drie nieuwe teams, de regiop- loegen presteerden knap in het afgelopen seizoen en de vergadering werd druk bezocht en verliep soepel. Die gegevens duiden er op dat het vrijwel allemaal naar wens verloopt binnen de Hu- ZaVo. Wilde het in de voor gaande jaren tijdens deze bij eenkomst nog wel eens 'stui ven', nu was het opvallend rustig. Dat kan ook toege schreven worden aan het af scheid van Rob Claerhoudt. Want dat liep toch als een rode draad door deze verga dering heen en zorgde mede voor de mildere stemming. De grondlegger van het zaal voetbal in Hulst en de initia tiefnemer ter verwezenlij king van het zaalvoetbal voor dames, stopt er mee en daar voor was menigeen present. Tijdens de bestuursverkie zing stond hij zijn plaats af aan opvolger Henk de Weers. Laatstgenoemde was de enige kandidaat die bij het secreta riaat binnenkwam en hij werd dan ook unaniem door de veragdering tot nieuwe voorzitter benoemd. Zijn plaats als competitieleider wordt nu waargenomen door Paul Strooband. Vanuit de vergadering werd, bij monde van Jo van de Voorde, voor gesteld de scheidende voorzit ter Rob Claerhoudt tot erelid te benoemen. Een voorstel dat een totale bijval kreeg en uit gevoerd werd. Tijdens de rondvraag nam Claerhoudt met een vlot toespraakje af scheid. „De zeven magere jaren lij ken voorbij. De terugloop in ledenaantal en ploegen lijkt verleden tijd. Daardoor heb ben we competities met acht ploegen af moeten werken. Nu ziet er naar uit dat we hier in het rayon twee klas sen van tien ploegen kunnen vormen en dat is een goede stap vooruit," aldus bestuurs lid en manusje van alles Pa trick McTaggert. ,,'t Laantje, Vermeersen en The Movies/ Vajo Sport 2 zijn de nieuwko mers. Het is nog twijfelachtig of Shing Garden doorgaat. We hopen van wel, want an ders moeten we een klas met negen ploegen vormen en dat is niet interessant." De HuZaVo hoopt dus op twintig ploegen voor de nieuwe competitie die 21 sep tember van start gaat en die dit jaar gekenmerkt wordt door periodetitels. Deze orga nisatie kan daarnaast bogen op de inbreng van vijf regiop- loegen en zeven damesteams en dat ziet er weer heel wat gunstiger uit dan zes jaar ge leden. De bestuursbezetting van de HuZaVo is momenteel als volgt: voorzitter: Henk de Weers, secretaresses: Janny Bogaert en Danny de Koning, penningmeester: Paul IJse- baert, damesafdeling: Ulli Bartsch en bestuurslid tech nische zaken: Patrick McTaggert. COMPETITIE-INDELING Eerste klasse: De Ruyter, 't Zil veren Kruis, 't Sport 1, Necker- mann, GTI, Paradijs, De Meer paal, Shing Garden, Mortier/Va- jo, 't Kiekenkot (voorheen De Kroon). Tweede klasse: Bilderbeek, The Movies/Vajo 2, 't Laantje, Ver- meersen, Bogaert, Klaus/Bies- broeck 2, De Smickel, Smit Sportprijzen, 't Sport 2, Torro. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Van de Zeeuws-Vlaamse tennis verenigingen die nog in de strijd waren gewikkeld voor promotie, kwamen Animo en Hulster Ambacht goed uit de verf. De Temeu zense club behaalde met het eerste team de over gangsklasse B na 5-3-winst op het sterke Joy Mozaïek 5 uit Amsterdam en zag te vens het tweede team pro moveren naar de tweede klasse. Hulster Ambacht behaalde het maximale uit de promotiewed strijden, die alle op het eigen park werden gespeeld. Het eer ste team won met 5-3 van Oude Eik 1, terwijl zowel het eerste als het tweede herenteam pro moveerde. Ludo et Emergo 1 moet ge noegen blijven nemen met de derde klasse. Het team verloor met 3-5 van Thes 2, terwijl Vo gelvlucht de overstap naar de derde klasse onmogelijk werd gemaakt door Rozenburg 1. Voor de Competitie Combinatie Zeeland lag nog een kans voor promotie naar de over gangsklasse A. Het derde team moest 3-5-verlies incasseren. Voor het Temeuzense Animo zal 1988 ongetwijfeld bijge- boekt worden als een historisch jaar. Na een vlotte competitie, waarin slechts enkele tegen- punten vielen, moest het team het karwei afmaken in de pro motiewedstrijd. In Amsterdam was Joy Mozaïek 5 gastheer. Compleet met de ex-A-speel- sters Nora Blom en Hetty Ta- phoorn werd het een zware op gave. Stepahnie Rottier, die in de afgelopen competitie amper een game verspeelde, moest in de openingspartij dan ook alle registers opentrekken. Na een eerste setwinst van 6-4 was het de beurt aan Nora Blom die met 6-2 een derde set opeiste, die door Rottier snel werd be slist met 6-1. Ook Isabelle Leenhouwers moest alles in het werk stellen weerstand te bieden aan het 'hoagstaande' spel van haar te genstandster, iets wat haar uit eindelijk niet gelukte: 4-6, 7-5, 2-6. Mike Simon leverde daarna slechts drie games in tegen Michiel van der Meer en Mark Albers redde het niet te gen Huib Brakel: 5-7, 0-6. Via vlotte zeges in de beide dubbel spelen was de buit na een set winst op het duo Leenhou wers/Simon voor Animo bin nen. Op het eigen park was Animo 2 in felle strijd gewik keld tegen het Haagse Thor RW 8, met als inzet de plaats van het eerste team in de tweede klasse over te nemen. De druk en de spanning speel den Tim van Dijk danig parten in zijn partij tegen de vijftien jarige Tom Thomas. Een duel op het scherpst van de snede, waarbij de beslissing viel in de tie-break van de derde set in het voordeel van Van Dijk: 2-6, 6-2, 7-6. De zege van Tim van Veldhoven in twee sets op Bart Posthuma bleek belangrijk na de in drie sets verloren gegane partijen van zowel Martine Nijsten als Andrea Hamelink. De vlotte overwinning in het damesdubbel van Martine Nijsten en Annemarie Robesin droeg bij tot een positieve ont knoping na de drie sets-zege in het herendubbel van Tim van Dijk en Norwin van Riel. An nemarie Robesin en Tim van Veldhoven beslisten de wed strijd in het voordeel van Animo met een setzege in hun mixed-partij. Voor Hulster Ambacht 1 wa ren de prestaties van Jeroen Verstraeten en Chantal Baecke goed voor een 2-2-tussenstand na de enkelspelen. De stand bleef ook na de beide dubbels gelijk, waarna de mixed-par tijen de beslissing moesten brengen. Chantal Baecke en Jan Willem Bartz voerden de spanning wel extra hoog op. Na een 0-5-achterstand in de derde set was het niettemin het Hul sterse duo dat de overwinning en het tweede klasserschap veilig stelde. Het eerste herenteam van Hulster Ambacht moest zich ook in dit seizoen weer hard maken om de fel begeerde pro motie naar de vierde klasse mogelijk te maken. Ondanks het verlies van Jean-Loup Del tour bleef de overwinning in Hulst met 5-1. Patrick Marteijn neemt in Oostburg een belangrijke plaats in. Zijn afwezigheid in de promotiewedstrijd tegen het Eindhovense Thes 2 drukte een stempel op het 3-5-verlies van Ludo et Emergo 1. John Dijk man en Mirjam Brakman wa ren duidelijk sterker dan Paul van Wijk en Els van den Heu vel, terwijl Han Petiet en Wilma Kupfer genoegen moes ten nemen met verlies. De drie seis-overwinning van het da mes-duo was nog het enige te- genpunt voor de Oostburgse equipe. Van onze motorsportmedewerker KIELDRECHT - Op het zware zandcircuit van Kieldrecht heeft Patrick Piessens uit St.-Jansteen een belangrijke over winning in de 125cc- klasse junioren van de Belgische Liefhebbers Bond behaald. Nadat zijn concurrerende streekgenoten Gianni de Jonghe en Gino van der Wiele hun vorm van de laatste weken met een overwinning hadden on derstreept, bleef Piessens dit keer niet achter en liet op overtuigende wijze zien dat ook hij nog een belang rijke rol in de kampioens- strijd kan gaan spelen. Aan de zege van Piessens moest overigens wel de chronometer te pas komen, iets wat in deze klasse de laatste weken schering en inslag is. In de eerste man che was Piessens nog op de derde plaats geëindigd ach ter Pascal de Cremer en Gianni de Jonghe. In de tweede manche werd de zege opgeëist door Jimmy Verburgh, gevolgd door Piessens en De Jonghe. Met een tweede en een derde plaats werd de eindover winning met een verschil van acht seconden in het voordeel van Piessens be slist. Gino van der Wiele reed naar een knappe vierde plaats in de eerste manche, maar moest in de tweede reeks genoegen ne men met de zevende plaats, waarna hij buiten de prij zen viel in de eindstand. In de 250cc-klasse natio- I nalen herhaalde Ronald Doens zijn uitstekende op treden van vorige week en bleek nu plotseling wel re- gelmatige uitslagen te kun nen maken. Doens schreef I de eerste manche bij de kwartliters op zijn naam en werd tweede in de tweede manche. Met evenveel pun- ten als concurrent Van der Heyden verloor Doens de 'slag om de chrono' met| ééntiende van een seconde. Ook bij de halve liters in I de klasse nationalen was er voor de Zeeuwse crossen een podiumsucces weg_ legd. Frank van Kruyssen I uit Kloosterzande reed naar een derde en een eerste plaats in de twee manches en werd daarmee tweede in de eindstand ge-1 klasseerd. UITSLAGEN Junioren: 125cc: 1. Patrick I Piessens (St.-Jansteen), I Gianni De Jonghe (Sluiskil), S, I Gino van der Wiele (Hulst), 19, Erwin Sarfaty (Westdori 250cc: 1. Ronnie Heyrman (B gië); SOOcc: 1. Wim Backx (Rut I phen). Senioren: 125cc: 1. Eric vanl Soest (Oud-Gastel), 5. Martien I Jansen (Sluiskil). Nationalen: 250cc: 1. Marc van I der Heyden (Bergeyk), 2. Ro-1 nald Doens (Biervliet); SOOcc: 1,1 Luc Dauwens (België), 11 Frank van Kruyssen (Kloos- terzande), 9. Herman van de Bos (Koewacht). Internationalen: 250cc: 1. Ad I Valentijn (Rucphen), 10. Johan I Scheele (Zaamslagj; 500cc: 1. Hugo Dhaemers (België). KEUKENS - BADKAMERS - KACI TEGELS - BOUWMATERIALEN prinsenstraat 12, tel. 01 Geop. 9.00-18.00 u., zat. 9.00-16.00 u. V roje dan onze verslaggever Doel van de gesprekken is uit te /inden welke mogelijkheden er voor deze mensen bestaan om Van onze sportmedewerker SITTARD - Zowel de A- als de B-juniorenselectie van gemeente Groot-Terneuzen heeft verdienstelijk gepit teerd tijdens wedstrijden tegen de leeftijdsgenoten van eredivisieclub Fortuna SC. De A-junioren verloren n jmentenlijst wil schrappen. Fan onze verslaggever J10STBURG - De gemeente Oostf ^oor historisch waardevolle ofc (is G. van Vooren van de Heen eeuwsch-Vlaanderen. Van Vooren betreurt het ten rrste dat het college van B en van Oostburg de boerderij Konijnenberg' van de mo- werd onderschept en door met 2-1 en hadden zelfs kansen om gelijk te spelen en de junioren moesten, ondanks goede tegenstand, met een 4- nederlaag genoegen nemen. „We hebben knap partij gege ven," zei coach Jan Doorns na afloop. „Ook is gebleken dat dergelijke wedstrijden voor deze leeftijdscategorieën voor herhaling vatbaar zijn. De jeugd wil dolgraag en ik denk dat het goed is om het voetbal hier in de streek naar een ho ger niveau te tillen. In ieder ge val staat de wedstrijd tegen Fortuna SC volgend jaar op nieuw gepland. Maar dan spe len we hier in de streek. Bij de jongens is er wel vraag naar meer wedstrijden van dit ni veau, bijvoorbeeld tegen enkele Belgische eersteklassers, maar we moeten even bekijken of dat realiseerbaar is." De B-junioren begonnen wat ongelukkig tegen de iets ja gere B-junioren van Fort» SC, die als tweede eindigden de strijd om de nationale ti Een foutieve terugspeeltB'ioriteitenlijst. Het college, thuisclub verzilverd. Een stn hikbaar heeft voor het her- schop bracht 2-0 op het ba el van monumentale gebou- Nog voor de pauze wist Mill en, wil dit bedrag in eerste de Vries uit een voorzet »i een technisch beter Fortuna naar 4-1. de A-junioren boden weerstand. „Die ploeg vena me. Er waren slechts enk jaar waren dat er zo'n zes zeven, maar ik moet zeggen ^technisch oogpunt OJ"-..Met meer te gebruiken. „Twee ar geleden hebben we - het L,ooins. 1U ue eeisce i.euv fef°p de boerderij een er sprake van geen krachto JT en R: Een laatste succesje voor de Competitie Combinatie Zee land was op de valreep niet meer weggelegd. CCZ 3 verloor met 3-5 van Soest 1 en blijft daardoor in de over gangsklasse B. Walter Monte- narie eiste de winst voor zich op in het enkelspel. Frans Ver hulst, Manon Kienjet en Ma rion Mewiss kwamen niet tot winst. Het duurde tot het da mesdubbel voor de Zeeuwen tot scoren kwamen. Het bleek niet voldoende te zijn. UITSLAGEN MIXED-COMPETITIE Promotie naar: overgangsklasse A: CCZ 3 - Soest 1 3-5; over gangsklasse B: Joy Mozaïek 5 - Animo 14-5; tweede klasse: Animo 2 - Thor RW 8 5-3, Ludo et Emergo 1 - Thes 2 3-5, Hulster Ambacht 2 - Oude Eik 1 5-3; derde klasse: Sloe- drecht 1 - Zierikzee 2 6-2, Haagse Beemden - Zierikzee 1 4-4 (Haagse Beemden promoveert), Kapelle 1 - United Service 2 2-6, Vogelvlucht - Rozenburg 1 3-5, Made 1 - MLTC 2 6-2. HEREN COMPETTTIF. Promotie naar: vierde klasse: Triomf 1 - Domburg 1 5-1, Schie- broek 2 - 't Halve Maantje 2 5-1, Hulster Ambacht 1 - Alexandria 2 5-1; vijfde klasse: Animo 3 - Lewe- dorp 6-0, Hulster Ambacht 2 - Sou burg 2 5-1. KATTENDIJKE - Na een onderbreking van enkele jaren werd zaterdag weer door de trimmers gekoerst in Kattendijke, waar oud liefhebber Sjaak de Kok triomfeerde bij de A-ren ners. Hij was de rapste sprinter van het hele stel. In de B-categorie verraste Johnny Harinck het peloton met zijn sterke eindschot en Wim Jeremiasse toonde zich de sterkste bij de C-trimmers, na een knappe solo. Bij de vetera nen gingen drie man aan de haal, van wie Cees van der Horst de rapste bleek in de eindsprint. Zaterdag 18 juni ac teren de trimmers in Wissen- kerke. UITSLAGEN A-categorie: 1. S. de Kok (Lewe- dorp), 2. H. Slabbekoorn (Kapelle), 3. P. Tilroe (Middelburg), 4. J. Schrijver (Kapelle), 5. C. Mollet (Hansweert), 6. L. Schenk (Huij- bergen), 7. R. Slabbekoorn (Kapel le), 8. D. van de Plas (Katwijk), 9. R. Meijer (Putte), 10. D. Verhulst (Waarde). B-categorie: 1. J. Harinck ('s-Heer Arendskerke), 2. J. de Punder (Ovezande), 3. K. Schrier (Kapelle), 4. D. Kerkhaert (Groede), 5. L. Ver hulst (Roosendaal), 6. C. Beenhak ker ('s-Heer Arendskerke), 7. D. van Vliet (Kapelle), 8. P. Legierse (Achthuizen), 9. M. Dij kwel (Ka pelle), 10. T. Verhulst (Bosschen- hoofd). C-categorie: l. W. Jeremisasse (Yerseke), 2. B. Lobbezoo (Hendrik Ido Ambacht), 3. R. Koole ('s-Hee- renhoek), 4. A. Zuidweg (Kapelle), 5. P. van Damme (Yerseke), 6. R. Mathijssen (Roosendaal), 7. M. de Looff (Zierikzee), 8. W. Andriesse (Scherpenisse), 9. D. Mesu (Middel burg), 10. P. van Poucke (Hooger- heide). Veteranen: 1. C. van der Horst (Standdaarbuiten), 2. J. Smet (Nis- se), 3. A. de Wolff (Goes), 4. J. Gijzel (Yerseke), 5. W. Pennings (Roosen daal), 6. J. Smeijers (Bergen op Zoom), 7. H. Vreeke (Krabbendij ke), 8. J, Potappel (St-Maartens- dijfe), 9. J. Polderman (Nispen), 10. H. Rouw (Kapelle). deze formatie op mij meer druk maakte," aldus Dooms. In de eerste helft i schil. In die periode liepen die drie punten wisten te ken tegen de leeftijdsgel van PSV in de competitie, naar 1-0. Kort na rust weril zelfs 2-0, maar daarna Groot-Terneuzen duii mee. Vooral de 16-jarige B de Jonge maakte indruk centrale middenvelder. Nai knappe solo vanaf de e| helft scoorde hij fraai 2-1 zag ook zijn medespel Johnny de Ritter en Berry® linga kansen krijgen om de lijkmaker te scoren. Die M echter uit AXEL - CVC uit Cft heeft het vierde recreati volleybaltoernooi van V# waarts uit Axel gewon» Dat team toonde zich sterkste in de finalepoul» liet ploegen als LTS Zwijndrecht, De Valckei van Gent en Broomche Terneuzen achter zich. Met die ploegen zijn ook formaties genoemd, die woord recreatief ge* aandeden. Zij kwal hoofdzakelijk uit met' VoBo-spelers in de gele ren en dat is nu juist niet opzet van dit verder slaagde toernooi, dat al 09.00 uur begon en tot fl in de middag duurde i® Axelse sporthal 't Sport® Eindstand: 1. CVC (Clinge).J (Zwijndrecht), 3. De ValcW van Gent), 4. Broomchemie neuzen), 5. PTT (Terneuze Voorwaarts (Axel), 7. Dow neuzen), 8. Rabo (Phillppi1 Hovoc (België), 10. Zaamsli Spul Elf (Sas van Gent), 12. C (Westdorpe), 13. ZWN (A», Halsteren, 15. Viro (Axel), Krukken (Axel). lok de Boerderijenstichting eeland heeft zich tegen het oornemen van het gemeente- estuur gekant. Op dit moment staat de oerderij aan de Brugsevaart aderaan op de gemeentelijke at dit jaar slechts een ton be- istantie reserveren voor een Ernst Leviene de achterst» stauratie van de molen in te verkleinen. Na de pauze 11 ihoondijke. Ook volgend jaar ordt er een ton uitgetrokken dit karwei. Van de Konijnenberg is vol- ns de Oostburgse wethouder eerste elftalspelers bij. V« de F®Üter (openbare wer- met name de schuur uit voerq uit 17 de vl; zijn,"| ren. van oudsl Zeeui unielf ten dan hij. Volg! op kekei hebl kers tenzc sprok lang boerd De Mond kant. ee, gd valt er met de schuur wei- DV1U1. Ill UIC 1A.T IUUC 11VUVUH- 11- A-junioren van Fortuna ®L beginnen. De eige- ™ar kan de schuur alleen nog rbruiken voor opslag. Herstel iu, dat hebben we laten bere- "len door een architect, zo'n .000 gulden kosten. Dat geld Jeft de gemeente niet beschik- ®r, evenmin als de eigenaar," Jus De Feijter. anneer er geen middelen or de restauratie gevonden >rden en de boerderij van de inumentenlijst wordt af ge- het blijvd en over j Feijt Mo werdl zegd,| de pij wach van treft staan vanal kun ginne geld maar stant Van onze verslaggever ZUIDZANDE - Onder toe ziend oog van wethouder a. de Feijter (openbare perken) van Oostburg werd maandagmiddag de «rste mestsilo van de Ce- nave in Zeeuwsch-Vlaan deren in gebruik genomen. eriL°Uten opslagtank op het er u van l°°nkedrjjf Bras- anH en Zuidzande en Cad- ank,Werd 8evuld met twee ankwagens Brabantse mest. Wfwi ^al kan de sil° fuim neTt k„Zend kubieke meter lr^L aatten- Het is de be- ln "g dat de bij Zuidzande Sgen j mest gedistri- Vp d wordt aan akkerbou- lehL de regio die behoefte toften aan natuurliike mest- manier kunnen we laar, egen in één klap K' Cehave-woord- Toine Kempe. „We ie vrt in deze re8i° aan 'n in ivrLnaar mest voldoen lant ir en Oost-Bra- rku®« we het mestpro- Id^Kem^ verlichten'' Paar n?,Utten siI° gebouwd rir Duits model. De Duit- bou em) op op ver' dool wal ma: dus

de Stem | 1988 | | pagina 8