'ierre littbmski rekent op succes voor westduitse ploeg Italiaanse pers: ritiek op Oranje Wimbledon schat McEnroe hoog in SPORT Rentree Wolfgang Rolff in 'Mannschaft' irten voof| jetunie Cruijff vrijgesproken WIl'lilüLppTBM SPORT 2 DINSDAG 14 JUN11988 AG BOEK Ieren uitgeblust naar bed Concurrentie Keulen Opnieuw winst voor Lakers Afdeling Zwolle trekt aanklacht in Volle winst Van der Wiel Voormalige Oostduitser in Westduitse atle- tiekselectie Slechte generale Nederlandse tennisdames Hampsten naar vijfde plaats in FICP-lijst Drie koplopers in pre-olympisch basketbal- toernooi Blessure Belanov T19 onze speciale verslaggevers ^SuRTHE(SID/Reu- L Wolfgang Rolff, die das de openingswed- lYLjid van West-Duitsland tien Italië (1-1) door een olotseling opkomende griep Soest missen, maakt dins- L in het duel met Dene marken zijn rentree. Teammanager Franz Becken- jauer heeft dit gisteren op een persconferentie bekend ge maakt. Rolff, de laatste tijd in rerband met vele blessures bij njn club Leverkusen vrije ver- dediger, zal waarschijnlijk niet op de plaats van Herget spelen. Hoewel Beckenbauer de libero na afloop van de eerste wed strijd ter discussie stelde, mag normaal gesproken worden aangenomen dat hij nog een kans krijgt. Berthold daarente gen, de rechtsachter die bij het wereldkampioenschap in Me xico, twee jaar geleden, furore maakte maar daarna ver te rugviel, wordt het kind van de rekening. Bij de Denen ontbreekt mo gelijk aanvoerder Morten Ol- sen. De 38-jarige routinier, die kort voor het einde van de ver loren wedstrijd tegen Spanje (2-3) uitviel, heeft last van dui zeligheid. Mocht hij niet spelen, dan komt hij in waarschijnlijk niet meer aan zijn honderdste interland toe. De wedstrijd te gen de Duitsers zou de 98ste 'cap' betekenen voor de speler, die na het Europees kampioen schap zijn interland loopbaan beëindigt. Doelman Shilton van Enge land, na Olsen de oudste speler van het evenement, kan overi gens bogen op een vergelijk bare staat van dienst. Hij zal morgen tegen Nederland voor de honderste keer het shirt van de nationale ploeg dragen. Naast Olsen hebben ook Helt en Nielsen last van blessures. Bondscoach Piontek, die de er varen Berggreen op de plaats van Sivebaek wil laten spelen, verwacht echter een beroep op dit tweetal te kunnen doen. Spanje, dat vandaag tegen Italië speelt, moet zeer waar schijnlijk Camacho, de verde diger van Real Madrid, missen. Hij viel in de eerste wedstrijd tegen Denemarken met een ernstige schouderblessure uit. De enige die nog gelooft dat hij tijdig hersteld is, is de 33-jarige speler zelf. Hij wordt momen teel verzorgd door twee dokto ren tegelijk. De Italiaanse coach Vicini, die van plan is De Agostini voor Ancelotti te laten spelen, hoopt op een tijdig her stel van Camacho. Vermoedelijke opstellingen: West-Duitsland: Immel; Kohier, Herget en Buchwald; Rolff, Litt- barski. Matthaus. Thon en Brehme; Klinsmann en Voller. Denemarken: Rasmussen; Berg green, Morten Olsen (of Lars Ol sen), Nielsen en Busk; Helt, Lau- drup, Lerby en Heintze; Poulsen en Elkjaer Larsen. Spanje: Zubizarreta; Tomas, San- chis, Andrinua en Camacho (of So- ler); Michel, Gallego, Victor en Gordillo; Butragueno en Bakero. Italië: Zenga; Ferri, Baresi, Ber- gomi en Maldini; Donadoni, De Agostini, Gianini en De Napoli; Vialli en Mancini. [r als ze verloren heb- Veiligheidsfunctio- De Bakker vraagt of ik het passje dat hij I vorige week woensdag waarmee ik te allen den het Oranje-kamp n betreden, wil in leve- Dat doe ik niet. Zien I me plotseling als een iringer? Michels praat |er te weinig zelfver- uwen. Ik vind dat de [idige internationals, gemiddeld ouder zijn |n de groep van 1974, pas |n het begin van een in- ationale carrière an. Wij hadden in 1974 alle clubsuccessen ge- |id en via Oranje konden dat succes verlengen, alle euforie weten we I dat er ook nog andere inden sterk zijn. besluit na een uur franje de Engelse bonds- jack Bobby Robson in l lute Hohne in Mettmann <p te zoeken, het oude wartier van Oranje. Po- itie houdt me tegen. Ik geef mijn visitekaartje aj \n even later mag ik bin- en. Ik verwacht een ver-1 flagen coach, maar Rob- on geeft niet de indruk at Engeland heeft verlo pen. Hij loopt in een korte jek, T-shirt en met gol/clubs in zijn handen. Hij zoekt, zegt hij, enkele uren ontspanning op de golflink. „Nederland heeft sterk gespeeld tegen Rus land", complimenteert hij me. „Wij ook, maar wij I hebben veel goede kansen gemist." Hij vraagt of ik tegen de avond terug kom om dan samen een pint te drinken. Op het terras ontmoet ik Wolf Werner, de trainer van Borussk MG. Hij volgt voor de DFB Engeland op de voet Hij verklapt dat de Engel- I sen slechts eenmaal heb- ben hebben getraind sinds bun aankomst in Duits-1 land. De Duitse ploeg traint om kwart voor zes in het Parkstadion in Gelsen- kirchen, een half uur la ter dan gepland. Alleen de pers mag vanaf de tri bune toekijken. Becken bauer laat slechts wat schietoefeningen doen Uit deze training valt niet op te maken hoe hij tegen Denemarken zal spelen. Het is een kennisma kingstraining met het veld. Een tv-verslaggeve* van RTL-plus interviewt me. Joumalisen kankeren omdat ze weer niets wijee' zijn geworden. Even voor achten zit ik weer in het Engelse kamp De sfeer is losjes, Robson en zijn selectie zitten te eten. Ik bestel ook iets te eten in afwachting van de komst van Robson om de avond gezellig af te slui ten. Misschien licht Mi nog een tip van de sluier I op, die nu over het cru ciale duel Nederland-En-1 geland hangt. 6t toernooi om het Europ ïinst interessant beschou* tunie is plotseling één van' len. landen op zondag tegen resp^™ itstond er maandag een run °PJ wedstrijd, die woensdag in ïloop naar het evenement bi'1 cht. ;n in Hannover stonden maai alsnog een kaartje wilden rjr telefoon nog honderden organisatiebureau zijn maa" van de hand gegaan. We moeten de finale halen' Van onze speciale verslaggevers HANNOVER - De Ierse voetbalploeg heeft de historische overwin ning op Engeland tij dens het Europees kampioenschap voetbal in West-Duitsland zon dagavond uitbundig gevierd. De meeste spelers waren maandag zo uitgeblust, dat trainer Jack Charlton zijn selectie na de mid dagmaaltijd naar bed stuurde om op te knappen. „De wedstrijd tegen En geland heeft veel kracht gekost. De spelers hebben 's avonds van de overwin ning mogen genieten. Ze hadden een verzetje no dig", aldus de coach, die zijn spelersgroep voor de wedstrijd tegen de Sovjet unie, woensdag in Han nover, niet meer zal ver moeien met een flinke training. Dinsdag staat er voor de Ieren slechts een lichte looptraining op het I programma. Pierre Littbarski raakt niet ondersteboven van een Europees voetbalkampioenschap in eigen land. Een pe riode van zeven jaar, met 54 interlands, WK-eindronden in Spanje en Mexico en het EK-toemooi in Frankrijk, maakte hem vertrouwd met de spanningen rond de Westduitse ploeg. 'Litti', zoals vrienden en fans hem noe men, stapt dan ook opvallend ontspannen door het trai ningkamp van de Mannschaft. AI brandt binnen in hem de eerzucht. „We moeten minstens de finale halen", zegt hij gedecideerd. koeltjes. „Als je tien kranten leest, duiken ook tien verschil lende namen op. Iedereen heeft zo zijn eigen voorkeur. Ik speel tegen Italië". Door Bert Willemsen KAMEN - Een dag voor de wedstrijd tegen Denemarken levert Franz Beckenbauer in sportschool Kaiserau het ge bruikelijke verbale gevecht met de sportjournalisten, die proberen aan de weet te komen welke veranderingen de West duitse coach in zijn ploeg zal aanbrengen. Pierre Littbarski ziet het circus lachend aan. „Ik denk niet dat Beckenbauer de ploeg veel zal veranderen", zegt hij, „hooguit op één of misschien twee plaat sen". In de veeleisende Duitse pers is de positie van Littbarski niet onomstredea Na de slechts ge deeltelijk geslaagde ouverture tegen Italië riepen sommige kranten om Wolfram Wuttke, het idool van de Betzenberg in Kaiserslautem. Wuttke zou in de plaats van Olaf Thon of Littbarski, de aanvallend inge stelde mensen op het midden veld, moeten komen. „Wat in de kranten staat, interesseert me niet", antwoordt Littbarski [an onze correspondenten IILAAN - Uitgerekend de Milanese pers leverde maan- bgmorgen de felste kritiek op de prestatie van het Ne- plands elftal, dat zondag zijn eerste wedstrijd op het iropees kampioenschap van de Sovjetunie verloor (0-1). pet enige dat de Hollandse jelers lieten zien was voetbal inder kracht", schrijft de Cor- |re della Serra, de krant uit plaats van de club van Ruud ullit, Marco van Basten en 'ank Rijkaard. „De Russen eelden soepel en haalden het iderlands elftal uit zijn rit en andere Milanese krant, [Giomale, scheert Oranje en Vland, dat van de kansloos lachte Ieren verloor - even- fis 0-1 - over een kam. „Twee jvorieten op hun nummer ge- I', aldus II Giomale. „De fltse derby was voetbaltech- pch gezien bijzonder matig. F de ontmoeting tussen de «s uit Rusland en de tulpen Nederland was niet hoog land", vervolgt de krant fgszins bloemrijk. Maar: F" gelijk spel was meer op p plaats geweest". |»We hebben lang moeten phten op de nieuwe deel- pe van het Nederlandse Pm in een Europese competi- 71 zo schrijft het Barcelonese ftendkrant El Periodico, par het wachten was de eite waard. Nederland heeft iieuw een generatie sterspe- *4 hoewel het team nog lang P zo ver is als de voormalige Fg van Johan Cruijff. Rinus r s h^ft opnieuw een 'si- rappel' in zijn handen aruit hij een heerlijk vocht Persen. Het Nederlandse a smaakt naar prachtig [wallend voetbal met poly- ante spelers. De ploeg moet n°g wat worden gepo- In de verdediging mist veteranen als Spelbos of "°y en de aanval functio- fmet Van Basten niet opgesteld". li Vs Belgische kran- JNederland door Moskou Pmiend in de pan gehakt, j Bezien het 'doorlopend po verwicht' (De Morgen) «ivf ,0rani espeiers. „De huljan ten hebben verlo- rvaring verloochent zich aus ook Le Soir, maar Toch moet de onzekerheid over de bedoelingen van Becken bauer een aantal spelers onder druk zettea Is daar in het trai ningskamp, fraai gelegen in een groene uithoek van de 'Kohlenpott' bij Dortmund, iets van te merken? Littbarski: „Dat valt best mee. Wel zit je met twintig spe lers bij elkaar en van hen hoopt iedereen op zijn kans. Tegen deze concurrentie moet je be stand zijn, anders hoor je niet thuis op een Europees kam pioenschap. Natuurlijk staat de ploeg onder druk. Dat was in de openingswedstrijd tegen Italië duidelijk merkbaar. Toen een snel doelpunt uit bleef, werden de spelers onzeker. Toch mag dat geen reden zijn om het elftal door elkaar te gooien. Dan zou Rinus Michels minstens vijf spelers moeten vervangen voor de volgende wedstrijd van Nederland. Daar heb je niets aan, want dan moet je weer van het nulpunt begin nen. Ons team heeft in deze sa menstelling nog nauwelijks ge speeld. Het moet de tijd krijgen om de prestatie te verbeteren. Dat zal ook best lukken in de loop van het EK Niet voor niets is de 'Mannschaft' altijd een typische toemooiploeg, die steeds beter gaat spelen". Pierre Littbarski, op deze archieffoto in het shirt van FC Köln: „Er wordt beter gespeeld dan twee jaar geleden in de vooronde van het WK in Mexico". - foto de Limburger deze krant voegt eraan toe dat de mannen van Valéri Loba- novski beter samenspel hebben getoond: „Nederland heeft te veel gerekend op zijn indivi duele spelers, en heeft duur moeten betalen voor de rela tieve zwakte van zijn midden veld, waar Gullit middelmatig was". Ook De Standaard legt onder de kop 'Oranje-euforie wordt koeltjes afgestraft' de schuld bij Nederland, „dat voor de rust de Russen overdonder de, maar zich in de tweede helft, al te overtuigd van eigen waarde, liet vangen, toen de Sovjets plots erg snedig uit de hoek kwamen". Volgens de Ga zet van Antwerpen is „het Rus sische bewegingsvoetbal het meest efficiënte gebleken", maar had de overwinning net zo goed naar Nederland kun nen gaan: „Doelman Dassajev heeft Nederland de nederlaag bezorgd". De populaire pers in West- Duitsland tenslotte oordeelde maandagochtend vrij positief over het Nederlands elftal. Ex press zei: „Reuzekansen waren er voor Nederland, maar Das sajev redde de zege voor de Sovjetunie. Rats brengt Hol land in nood". De krant ging met bondscoach Rinus Michels nog even terug in de tijd. „Hij was op vertrouwd terrein in Müngersdorf. Net als in zijn tijd bij 1. FC Köln moest hij met een nederlaag van het veld. Oranje had echter ten minste een punt verdiend". De Westdeutsche Zeitung (WZ) zei: „Ruud Gullit toverde maar korte tijd. De Sovjetunie toonde in tweede helft zijn counter-kwaliteit. Het was een temporijk en technisch hoog staand duel, waarbij Neder land de toon aangaf". Bild sprak in superlatieven: „Nederland begon als een we reldkampioen, maar werd ge veld door een blikseminslag van Rits-Rats. Het was deson danks het beste EK-duel tot nu toe. Woensdag wordt het voor Nederland tegen Engeland al alles-of-niets". Littbarski was pas achttien Techniek jaar toen hij vanuit Berlijn naar Keulen kwam. FC Köln haalde hem weg bij Hertha Zehlendorf, dat voornamelijk dank zij de onnavolgbare soli van Littbarski de finale van het Westduits jeugdkampioen schap had bereikt. Een uit stapje naar Racing Paris werd geen succes. Littbarski kon niet aarden in het Franse voetbal en keerde met hangende pootjes terug in de Domstad aan de Rijn. „Ik voel me in Keulen het best op mijn gemak. Daar blijf ik ook. Misschien word ik er la ter wel trainer. FC Köln is een goede club, dus doe ik mijn werk als voetballer met plezier. Ik woon nu tien jaar in Keulen en heb daar mijn vrienden. Langzamerhand voel ik me een echte Kölner Junge. Ik versta intussen ook het Kölsch dialect een beelje". Terug naar het EK-toemooi. Littbarski heeft intussen alle ploegen in actie gezien en zijn oordeel is positief. „Er wordt beter gespeeld dan twee jaar geleden in de voor ronde van het WK in Mexico. Ook zie je betere individualis ten. De voetballers met een gave techniek treden meer op de voorgrond. Dat is hoopge vend voor het voetbal. Voor mij is het eveneens een goede zaak. Want ik moet het hebben van mijn techniek in combinatie met mijn snelheid". „Vooral de Spaanse ploeg maakte veel indruk op mij. Spanje beschikt altijd over spe lers met een goede individuele actie, maar ditmaal is ook de samenwerking binnen de ploeg uitstekend. Dat heeft me wel verrast. Bij de Spanjaarden zie je overal op het veld paartjes lopen. Als een speler naar vo ren gaat, schermt de ander het gebied achter hem af. Dat doen ze perfect". Voor Littbarski is Denemar ken na de eerste reeks wed strijden de zwakste ploeg. Bij de Denen spelen twee van zijn ploegmakkers uit Keulen: Morten Olsen en Flemming Poulsen. „Als Olsen morgen tegen ons net zo zwak speelt als tegen Spanje, ziet het er slecht uit voor de Denen. Hij kan véél be ter. Niet voor niets is Olsen het hart van de ploeg. Hij moet op het middenveld staan, zoals bij FC Köln. Morten is niet meer gewend als laatste man te spe len". „Wij willen morgen winnen, de Denen móéten het. Bij een gelijkspel maakt de Deense ploeg weinig kans meer op een plaats in de halve finales. Maar wij kunnen een overwinning ook goed gebruiken. Zo'n suc ces hebben we nodig om het publiek op onze hand te krij gen. We beseffen dat er veel van ons wordt verwacht. Zelf heb ik ook hoge verwachtingen. We moeten de finale halen, daar reken ik vast op". LONDEN (Rtr) - De tijden veranderen. De organisa toren van Wimbledon zijn zo blij dat John McEnroe na een afwezigheid van drie jaar weer meedoet, dat zij het vroegere enfant terrible veel hoger hebben ingechaald dan waarop de Amerikaan gezien zijn po sitie op de wereldranglijst recht heeft. Het plaatsings-comité verde digde de achtste plaats, die McEnroe is toegekend met een verwijzing naar diens grote daden van weleer: drie maal Wimbledon-kampioen en tweemaal verliezend fina list. McEnroe staat momenteel negentiende op de wereld ranglijst. Vijf spelers, die bo ven hem staan, komen niet naar Wimbledon, zodat de verwachting was, dat hij als veertiende zou worden ge plaatst. Maar de zeven leden tellende plaatsingscommissie vond dat McEnroe historische daden zwaarder moesten we gen dan zijn huidige rang lijstpositie. Het onderbrengen van de Amerikaan bij de eer- ste acht heeft tot gevolg dat hij in elk geval de als eerste geplaatste Ivan Lendl of de als vierde geplaatste titelhou der Pat Cash niet voor de achtste finales ontmoet. Lendl van wie na zijn spierblessure bij de open Franse kampioenschappen weinig is vernomen, staat eerste, gevolgd door de Zwe den Wilander (open kam pioen van Frankrijk en Australië) en Edberg. Cash kreeg de vierde positie toege wezen en de inmiddels 35-ja- rige Jimmy Connors de vijf de. Tweevoudig oud-kam pioen Boris Becker is zesde. Bij de dames waren er geen problemen. De plaatsings commissie hield daar de ranglijstvolgorde van één tot en met zestien aan. Dat bete kent dat titelhoudster Mar tina Navratilova het moet doen met de tweede plaats John McEnroe, als achtste ge plaatst op Wimbledon. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN. achter Steffi Graf. Pam Shri- ver en Chris Evert werden aangewezen als de overige meest waarschijnlijke halve finalistes. Gabriela Sabatini, de 18-jarige Argentijnse, die Graf dit jaar tweemaal heeft verslagen, kreeg de vijfde po sitie en de Tsjechoslowaakse Helena Sukova de zesde. De plaatsing: dames enkelspel: 1. Steffi Graf (Wdl), 2. Martina Na vratilova (Vst), 3. Pam Shriver (Vst), 4. Chris Evert (Vst), 5. Ga briela Sabatini (Arg), 6. Helena Sukova (Tsj), 7. Manuela Ma- leeva (Bul), 8. Natalja Zvereva (Sov), 9. Hana Mandlikova (Aus), 10. Lori McNeil (Vst), 11. Claudia Kohde-Kilsch (Wdl), 12. Zina Garrison (Vst), 13. Larissa Savs- jenko (Sov), 14. Katerina Maleeva (Bul), 15. Sylvia Hanika (Wdl), 16. Mary Joe Fernandez (Vst). Heren enkelspel: 1. Ivan Lendl (Tsj), 2. Mats Wilander (Zwe), 3. Stefan Edberg (Zwe), 4. Pat Cash (Aus), 5. Jimmy Connors (Vst), 6. Boris Becker (Wdl), 7. Henri Le- conte (Fra), 8. John McEnroe (Vst), 9. Miioslav Mecir (Tsj), 10. Tim Mayotte (Vst), 11. Anders Jarryd (Zwe), 12. Jonas Svensson (Zwe), 13. Emilio Sanchez (Spa), 14. Andre Tsjesnokov (Sov), 15. Amos Mansdorf (Isr), 16. Slobo dan Zivojinovic (Joe). Heren dubbelspel: 1. Ken Flach/ Robert Seguso (Vst), 2. John Fitz gerald/Anders Jarryd (Aus/ Zwe), 3. Sergio Casal/Emilio Sanchez (Spa), 4. Kevin Curren/ David Pate (Vst). Dames dubbelspel: 1. Martina Navratilova/Pam Shriver (Vst), 2. Claudia Kohde-Kilsch/Helena Sukova (Wdl/Tsj), 3. Steffi Graf/Gabriela Sabatini (Wdl/ Arg), 4. Lori McNeil/Betsy Na- gelsen (Vst). Gemengd dubbelspel: 1. Emilio Sanchez/Martina Navratilova (Spa/Vst), 2. John Fitzgerald/Eli zabeth Smylie (Aus), 3. Jim Pugh/Jana Novotna (Vst/Tsj), 4. Paul Annacone/Betsy Nagelsen (Vst). BARCELONA (Reuter) - Een rechtbank in Barcelona heeft maandag de negen jaar oude aanklacht tegen Johan Cruijff wegens belastingontduiking ongegrond verklaard. Het hof nam aan dat Cruijff, die als speler bij Barcelona een ver mogen verdiende, in de mening verkeerde, dat zijn salaris belas tingvrij zou zijn. Die constructie was evenwel onaanvaardbaar voor de Spaanse belastingdienst. Reden waarom vorige week via de rechter werd getracht de achterstallige belasting ten bedrage van bijna twee miljoen gulden alsnog op Cruijff te verhalen. De rechter was het daar niet mee eens en sprak de nieuwe trainer van Barcelona vrij. NIEUWSOVERZICHT DETROIT (AFP) - De Los Angeles Lakers hebben zondag in Detroit hun tweede overwinning in de play offs van de Ameri kaanse basketbalcompetitie behaald. In de Silverdome in De troit wonnen de Lakers met 99-86 van Detroit. Bij de rust was de stand 47-45 voor de Lakers, die nu een voorsprong van 2-1 hebben. In Detroit waren 40.000 toeschouwers. ZWOLLE - De tuchtcommissie van de KNVB afdeling Zwolle heeft de aanklacht tegen André van der Louw, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, ingetrokken. Van der Louw werd door de afdeling Zwolle verantwoordelijk gesteld voor de chaos rondom de verdeling van de kaarten voor het EK-voetbal. De afdeling Zwolle acht het bij nader inzien niet meer zinvol nog verdere stappen te ondernemen en heeft de aanklacht laten vallen. HILVERSUM (ANP) - Maandag is in de AVRO-studio in Hil versum het schaaktoernooi om de nationale titel bij de heren begonnen. In de eerste ronde kwamen drie spelers tot winst: favoriet John van der Wiel, Paul van der Sterren en Gert Jan de Boer. Afwezig zijn de grootmeesters Jan Timman, Genna Sosonko en Hans Ree. Uitslagen eerste ronde:Van der Sterren - Vanheste 1-0, Cuijpers - Brenninkmeijer 14-14, Pieterse - Van der Wiel 0-1, Bosboom - Piket 14 -14Douven - Kuijf 14 -14De Boer - Ligterink 1-0. DUSSELDORF (Reuter) - De voormalige Oostduitser Wolf gang Schmidt is opgenomen in de Westduitse atletiekselectie, die komend weekeinde uitkomt tegen Oost-Duitsland. De omstreden selectie van Schmidt, oud-wereldrecordhouder bij het discuswerpen, maakt het doorgaan van de ontmoeting in Düsseldorf twijfelachtig. Schmidt, die vorig jaar november zijn geboorteland werd uit gezet, is door de Oostduitsers drie jaar van internationale atle tiekontmoetingen uitgesloten. Alleen als de Oostduitse autori teiten toestemming verlenen, mag hij voor zijn nieuwe land uitkomen. De discuswerper verbleef in '82 geruime tijd in de gevangenis wegens illegale contacten met het buitenland en di verse mislukte ontsnappingspogingen. De Westduitse atletiekfederatie verdedigde de selectie van Schmidt met het argument, dat de atleet tot de beste drie dis cuswerpers van het land wordt gerekend. In een maandag af gelegde verklaring deed de atletiekfederatie een beroep op de Oostduitsers de schorsing van drie jaar op te heffen. EASTBOURNE (Rtr) - Bij de Nederlandse tennisspeelsters, die zich voorbereiden op Wimbledon, is sprake van een slechte ge nerale repetitie. Brenda Schultz, Hester Witvoet en Ingelise Driehuis verloren maandag alle drie in de eerste ronde van het grastoernooi van Eastbourne. Driehuis trof de als vijftiende geplaatste Australi sche Dianne Balestrat tegenover zich (1-6,3-6), Witvoet kon niet op tegen de nummer acht Zina Garrison (4-6,5-7) en Schultz was de mindere van de Zuidafrikaanse Dianne van Rensburg (3-6,6-3,2-6). Belangrijkste uitslagen: McNeil (Vst) - Suire (Fra) 6-2,6-4, Kohde- Kilsch (Wdl) - Loosemoore (Eng) 6-2,7-6, Sabatini (Arg) - Gigi Fernan dez (Vst) 2-6,6-4,6-3, Balestrat (Aus) - Driehuis (Ned) 6-1,6-3, Garrison (Vst) - Witvoet (Ned) 6-4,7-5, Van Rensburg (ZAf) - Schultz (Ned) 6- 3,3-6,6-2, Zvereva (Sov) - Phelps (Vst) 6-1,6-2, Shriver (Vst) - Demon- geot (Fra) 4-6,7-5,6-2, Navratilova (Vst) - Dechaume (Fra) 6-0,6-2, Ja- ver (Eng) - Provis (Aus) 6-1,6-0. PARIJS (AFP) - De Amerikaan Andrew Hampsten is door zijn eindzege in de Giro d'Italia in het FICP-klassement opgeklom men naar de vijfde plaats. De lijst wordt nog steeds aange voerd door de Ier Sean Kelly. Adrie van der Poel staat op ge ruime afstand op de tweede plaats. Erik Breukink schoof door zijn tweede plaats in de Giro naar de zevende positie. De FICP-lijst na Giro ziet er als volgt uit: 1. Kelly (Ier) 1.071,75 punten, 2. Van der Poel (Ned) 706,74, 3. Mottet (Fra) 576,54, 4. Fignon (Fra) 523,83, 5. Hampsten (VSt) 497,41, 6. Vanderaerden (Bel) 464,53, 7. Breu kink (Ned) 464,42, 8. Roche (Ier) 435,35, 9. Argentin (Ita) 422,60,10. Gölz (Wdl) 416,34. KUALA LUMPUR (AFP) - Na twee speeldagen bij het Olym pisch kwalificatietoernooi basketbal voor dames in Kuala Lumpur zijn Australië, Joegoslavië en de Sovjetunie nog onge slagen. Australië versloeg maandag Italië, dat het tweede ver lies leed. Joegoslavië rekende eenvoudig af met China. De Sov jetunie speelde Polen weg. Uitslagen: Joegoslavië - China 89-61, Bulgarije - Tsjechoslowakije 78- 77, Sovjetunie - Polen 97-44, Australië - Italië 62-57. Stand: 1. Australië, Sovjetunie en Joegoslavië 2-4,4. Bulgarije en Tsje choslowakije 2-2,6. China, Italië en Polen 2-0. (ADVERTENTIE) ME CAM Cruyff KEULEN - Het is nog niet zeker of Igor Belanov mor gen kan spelen in het duel tussen de Sovjetunie en Ier land. 'Igor de Verschrikkelijke', de Russische stervoetballer en zondagavond de inleider van het beslissende doelpunt van Rats in het duel tegen Neder land, liep in die wedstrijd een enkelblessure op en moest zich tien minuten voor tijd laten vervangen. De zeer compacte Minolta AF-DL werkt volledig automatisch. Scherpstellen, flitsen, doordraaien. U kunt zelfs - door één druk op de knop - automatisch van lens veranderen. Voor groepsfoto's, land schappen en dergelijke gebruikt u de groothoek-lens. En voor dichtbij opnames de standaard-lens. In feite hebt u daardoor twee camera's voor de prijs van één. Want voor rond =i. de 400 gulden is de Minolta AF-DL van u. Minolta AF-DL. De compact-camera met twee lenzen. MINOLTA MINOLTA CAMERA BENELUX BV. MAARSSENBROEK. TEL 030-436644 ANTWERPEN. TEL.' 03-23564.00

de Stem | 1988 | | pagina 7