Grote angst voor rellen in Düsseldorf Oranje betreurt sportiviteit R taliaanse ritiek op BONDSCOACH RJNUS MICHELS HEEFT KRACHTVOETBAL GEMIST Run op kaarten vooi Ierland-S o vj etunie :ove twin Hooligans verwonden voetganger bouwservice vissers BENRATH - „De mentaliteit van deze spelers groep is niet te vergelijken met die van de selectie van 1974. Dat bleek vooral in het laatste half uur toen we die achterstand ongedaan moesten ma ken. SACCHI: 'HOLLAND SLACHTOFFER VAN OPVOEDING' Zenuwachtig Minder leuk Ieren uitgeblust naar bed met Vissers Slematlc keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating 13=; DE STEM tdmlw 77 - msIM - IItil illII - IW Uturn) |DE STEM SP0RI2 j Door Jaap van Essen KEULEN/DÜSSELDORF - Bij de Westduitse politie be staat niets dan lof voor het gedrag van de Nederlandse fans zondag in Keulen. De verwachting is echter dat het er morgen in Düsseldorf heel wat minder vreedzaam aan toe zal gaan. Winrich Granitzka, de verant woordelijke politie-chef in Keulen en lid van het hoogste veiligheidscomit'e tijdens het EK, toonde zich bijzonder ge lukkig met de gang van zaken. „Overdag is er bijna niets gebeurd, 's avonds niet en ook de nacht is prima verlopen. Be ter hadden we het ons niet kunnen wensen." Granitzka denkt dat een aantal zaken heeft bijgedragen aan de goede afloop van Oranje-invasie. „Ten eerste waren de fans voorzichtig. Het was tenslotte voor het eerst in lange tijd dat de Nederlanders weer massaal in Duitsland wa ren. Daarbij moesten de mees ten de volgende dag weer wer ken en gingen dus vroeg naar huis." Volgens Granitzka waren er ook slechts weinig fans die (te) veel dronken. „Onze waarschu wingen hebben blijkbaar goed geholpen. De supporters waren bang dat zij vanwege teveel drankgebruik niet tot het sta dion toegelaten zouden wor den." Dat alles gezellig bleef in Keulen is volgens Granitzka echter vooral te danken aan het ontbreken van vijandelijke fans. „Er waren alleen Neder landers. En degenen die kwaad willen, concentreren zich op het duel tegen Engeland. Over de wedstrijd van woensdag in Düsseldorf ben ik eerlijk ge zegd heel pessimistisch: Daar gaat het helemaal verkeerd." Een opmerkelijke uitspraak voor een politie-functionaris. Granitzka weet echter waar hij over praat. „We hebben infor matie dat er allerlei groepen van verschillende landen zul len komen om te vechten, vooral tegen de Engelsen. De krachten lijken gebundeld te worden tegen de hooligans." „Er worden in Düsseldorf ruim 2000 agenten ingezet, maar zelfs dat aantal lijkt mij niet genoeg. Het zal een hek sentoer worden om het in Düs seldorf tenminste een beetje in de hand te houden. Eerlijk ge zegd zie ik niet zitten dat het gaat lukken." 'Te weinig risico's genomen' STUTTGART - Een groep Engelse voetbalsupporters heeft zondagavond in Stutt gart een voetganger aange vallen en de man ernstig verwond. Uit balorigheid na de nederlaag hun favorie- tenviel een groep van zo'n twintig man een 22-jarige Egyptenaar aan. De man werd geslagen en be werkt met kapot geslagen bier flessen. Het slachtoffer, werd ernstig gewond overgebracht naar een ziekenhuis. De politie hield zeven Engelsen aan. In totaal zijn sedert vrijdag reeds bijna honderd voetbal supporters, voor het merendeel Engelsen, door de Westduitse politie gearresteerd. De Engelse minister van sportzaken, Colin Moynihan, heeft het gedrag van de sup porters uit Engeland in de bin nenstad van Stuttgart ten zeer ste veroordeeld. Hij noemde het vandalistische gedrag van de 'hooligans' opnieuw de nagel aan de doodkist van het En gelse voetbal en moedigde het strenge optreden van de West duitse politie aan. In de Engelse politiek gaan steeds meer stemmen op naast de Engelse clubs ook het natio nale team voorlopig uit te slui ten van internationale wed strijden, tot het probleem van het vandalisme is opgelost. De UEFA, de Europese voetbal unie, beslist daarentegen tij dens de huidige titelstrijd over een eventuele rentree van de Engelse clubs in de Europa Cup-toernooien. DOOR TED VAN LEEUWEN Ik heb op dat moment het krachtvoetbal gemist. De spe lers die wisten dat er van voetbal omgeschakeld moest worden naar iets anders." minder braaf gespeeld mag worden dan tegen de Sovjets. Hij had zondagavond durf en hardheid in het Hollandse spel gemist. Michels had bovendien iets gemist in zijn team: „De eerste drie kwartier waren prima, op organisatorisch gebied dan. Al leen hebben de spelers die het elftal moeten dragen te weinig de extra's die zij hebben uitge buit. Er zijn niet teveel risico's genomen, juist te weinig. Dat was géén opdracht, we hebben er speciaal op getraind. Er is met te weinig zelfbewustheid gespeeld. We hebben verzuimd het spel een aparte dimensie te geven. Op die eerste wedstrijd zat kennelijk toch teveel druk." Over Ruud Gullit, de man van wie verwacht wordt dat hij het toernooi gaat dragen, was Michels in tactisch opzicht wat teleurgesteld. Dat was ook de achterliggende gedachte om Gullit na de treffer van de Sov jets en de komst van Van Bas ten voor Vanenburg naar de rechtsbuitenplaats te verban nen. Michels: „Het was op een gegeven moment helemaal vol in dat strafschopgebied, er moest snel gepompt worden en niet oeverloos opgebouwd. Ik had verwacht dat de spelers dat zelf zouden inzien Dat is niet gebeurd. Vandaar dat ik zelf ingegrepen heb. Eigenlijk had ik Bosman willen wisselen, maar op dat moment werd het net 1-0. Toen heb ik Vanenburg maar opgeofferd, hoewel hij beter speelde dan Van 't Schip. Maar ik voelde niets voor Gul lit op links." „De scheidsrechter dient zó be ledigd te worden dat hij niet meer weet of-ie een waarschu wing moet geven of dat-ie geel of rood moet trekken. Figuren als Van Hanegem, Suurbier of Neeskens hoefde je op dat ge bied niets te vertellen. Maar heb je deze 'Schiri' gezien? Die had de avond van zijn leven. Drie overtredingen hebben wij na rust gemaakt! En met nog een kwartier te spelen en 1-0 achter, schieten wij een bal in de tribune omdat er een Rus geblesseerd op de grond ligt. Dat doe je toch niet? En dat heeft niets met sportiviteit te maken. Die Russen ramden de bal er toch ook niet uit? Zeker op mentaal gebied verschilt deze generatie enorm van die van '74. Dat geeft niets, maar het is wel een verschil waar je mee te maken hebt." Bondscoach Rinus Michels zit in Benrath in de zon en maakt ondanks de 1-0 nederlaag tegen de Sovjets, in het nieuwe on derkomen van Oranje een ont spannen indruk. Een paar uur daarvoor had de uitvinder van de kreet 'Voetbal is oorlog' zijn A-selectie op het trainingsveld in een kring om hem heen ver zameld en de spelers duidelijk gemaakt dat er tegen Engeland Rinus Michels: „Er komen geen revolutionaire veranderingen". „Ruud is bij ons tweede spits, dat is zijn hoofdtaak. Hij heeft vrijheid van handelen, maar had het daar tegen deze tegen stander tactisch moeilijk mee. Je moet dan niet achterin de spielmacher gaan spelen, want daar hebben wij Koeman voor." Volgens Michels was de ka ter alweer bijna weggetrokken „Dat leer je wel, alhoewel de rijst bij goed spelen en toch verliezen nog bitterder wordt". De 60-jarige coach zelf leeft bijna afstandelijk naar de sleu telwedstrijd van morgen tegen de Engelsen toe. „Het wordt nu pas interessant... We moeten nu onder zware omstandighe den spelen. Er moet twee keer gewonnen worden, anders kunnen we naar huis. Dat is een psychologisch zware belas ting. Ik vind het heel interes sant om te zien of ze die aan kunnen." „Eerst vond ik het een nadeel dat Engeland van Ierland ver loren had, nu is het een voor deel. Want het gaat nu tussen Engeland en Nederland, de verliezer moet weg. Dat is mooi want er kan niet op remise ge speeld worden". In Düsseldorf zijn de Neder landse toeschouwers weer in de meerderheid. „Dat is niet altijd een voordeel", zegt Michels. „De meeste kwalificatiepunten zijn in uitwedstrijden behaald. Logisch, want de tegenstander past zijn tactiek op het feno meen publiek aan. Wij worden altijd gedwongen het spel te maken. Zo vervelend als de Russen wordt het niet meer, Engelsen en Ieren gedragen zich minder negatief." Michels zegt zijn tactiek en zijn ploeg na de nederlaag niet volledig gaan omgooien. „Er komen geen revolutionaire veranderingen. Er is geen en- BENRATH - Niet alleen voor Rinus Michels maar ook voor zijn selectie staat het vast; er is tegen de Sovjetunie te 'lief' ge speeld. Oranje heeft op recht spijt van zijn eigen sportieve spel van zondag avond. Tot die conclusie kwam het gezelschap aan de oevers van de Rijn, waar het zijn nieuwe kampement betrokken heeft in de Düsseldorfse deelge meente Benrath. „Er is veel te weinig oorlog geweest voor het doel van Dassaiev", realiseert Ruud Gullit zich op het zonovergo ten terras van hotel Rheinter- rasse. „Bij hoge ballen voor het doel moet je er op het laatst fysiek keihard inram- men. Het is mijn stijl niet he lemaal, maar wat moet dat moet. Wat heb ik gebaald van dat Russische voetbal. Het is het voetbal van nu maar ik ga er niet voor zitten, hoor. Daar komt toch niemand naar kij ken." Voor het kapitale duel van morgenmiddag heeft de aan voerder van Oranje geen spe ciale plannen in petto. „Wel nee, we moeten niet zenuw achtig worden van dat eerste resultaat. De basisploeg moet blijven staan", waarmee Gul lit impliciet zijn clubgenoot DOOR CHRIS VAN NIJNATTEN Marco van Basten nog even op de reservebank wil hou den. „Een wijziging in de ploeg tast het zelfvertrouwen aan. Daar is niemand mee ge diend. We concentreren ons nu op de Engelsen. Ik ver wacht een grote slag op het middenveld. Daarom hoop ik dat Glenn Hoddle ook nu niet in de basis staat." Temidden van de gecamou fleerde treurigheid der Ne derlanders zorgde een Ita liaans intermezzo voor wat prettige afleiding. AC Milan- trainer Arrigo Sacchi kwam 'zijn' jongens even bezoeken. Gullit bleek die geste zeer te waarderen. Met twee dikke klapzoenen verwelkomde hij zijn trainer en kreeg er even veel pakkerds voor terug. Sacchi stak de drie Mila- nista (Gullit, Van Basten en Rijkaard) onmiddellijk een hart onder de riem. „Neder land-Rusland was een voor treffelijke wedstrijd Voor het voetbal is het goed dat er zulke spectaculaire wedstrij den gespeeld worden op een toernooi. Ik heb vooral geno ten van Rijkaard Wat kan die jongen veel. Hij speelde goed tegen een sterke aanvaller als Protassov en had daarbij tijd en energie over voor deel name aan het slotoffensief. Voor mij staat het vast dat hij bij Milan niet in de verdedi ging komt te staan. Zo'n spe ler hoort bij ons op het mid denveld" Sacchi wilde niet te diep in gaan op de status van reser vespeler, die Van Basten op het EK geniet. „Dat is een zaak van de heer Michels, daar kan ik niets van zeggen. Het heeft geen zin te beweren dat Nederland met Van Bas ten de Russen had kunnen verslaan. Dat jullie hebben verloren ligt aan de voetba lopvoeding in Nederland Er is bij jullie spelers te veel en thousiasme, een te grote drang om met mooi spel een wedstrijd te kunnen winnen. In die sfeer worden voetbal lers in Nederland groot ge bracht, voor die opvoeding is in Keulen de tol betaald" De woorden en kusjes van Sacchi ten spijt, werd de sfeer er niet vrolijker op in het her metisch afgesloten spelersho tel. Er heerste gisterochtend dan wel geen grafstemming in Benrath, erg lekker zat het resultaat de heren voetballers nog steeds niet. „We moeten natuurlijk niet de Denen of Fransen van dit toernooi wor den hè." Als Van Breukelen enige niet begrijpende gezich- Marco van Basten (rechts) in gesprek met AC Milan-trainer Arrigo Sacchi. FOTO W. NILWIK ten voor hem ontwaart, legt hij zijn opmerking uit: „Die werden in Mexico leuk gevon den, maar kwamen met niks thuis. Laten wij tegen Enge land ook maar wat minder leuk zijn. Hard werken, fel spelen, geen man er door laten en wel winnen. Jongens, dat wordt een echte finale tegen Engeland. We mogen geen van beiden verliezen. Dat kan in ons voordeel uitpakken, want van Engeland krijg je meer ruimte om te spelen." Frank Rijkaard, die nog overwogen had het trainings kamp voor even te verlaten omdat zijn vrouw een mis kraam had gehad, ontwaarde zowaar een lichtpuntje. „Er waren hoge verwachtingen gecreëerd rond ons. Door de buitenwacht, welteverstaan. Nou, ik was er altijd al van overtuigd, dat wij redelijk mee kunnen draaien op een sterk bezet toernooi. Dat is uitgekomen. Het voordeel van het resultaat van zondag is, dat iedereen dat met eigen ogen heeft kunnen zien." De anders wat flegmatiek sprekende Rijkaard veert op als er over het 'Englandspiel' van morgenmiddag gespro ken wordt. „Daarin moet alles recht gezet worden. Erop of eronder en achterin de poort potdicht, een tussenweg is er niet. Ik heb er alle vertrou wen in. We hebben de Russen toch ook onder druk kunnen zetten. Waarom zou dat dan niet lukken tegen de Engel sen. We moeten alleen wel scoren." Het moge duidelijk zijn; ve len wachten in spanning de confrontatie af tussen Engelse en Nederlandse supporters. Gehoopt wordt op een vreed zaam voetbalfeest. De Neder landse deelnemers aan de voorstelling, de interland waar iedereen voor komt, lij ken echter de messen nadruk kelijk te slijpen. „Voetbal is oorlog", zei Rinus Michels veertien jaar geleden in een onbewaakt ogenblik tijdens het WK in Duitsland Hij zou zijn woorden morgen weieens nadrukkelijk bevestigd kun nen zien in het Rheinstadion van Düsseldorf. kele reden het mes in de selec tie te zetten. Individueel is er niet hinderlijk slecht gespeeld, niemand heeft zijn taak ver waarloosd. Maar pas woensdag krijgen ze de opstelling te ho ren. Je kunt ons concept niet de schuld geven van de nederlaag tegen de negatief spelende Russen. We hebben de tol be taald voor een thuiswedstrijd." „Tegen Engeland is dat an ders. Die hebben zelf publiek bij zich. Bovendien is Engeland geen elftal dat zich zoals Rus sen, Italianen en Spanjaarden ingraaft. Ik blijf van Koeman verlangen dat hij opbouwt, ook al worden ze achterin zwaar der belast. Het is het evenwicht tussen ons concept en risico's nemen. Kansen krijgen zonder er zelf teveel weg te geven. In onze aard ligt het spelen om méér kansen dan de tegenstan der te krijgen. Laten we die dan maar volgen." Maandag 13 juni Tegen negen uur ont waar ik voor het eerst, sinds ik Euro '88 volg, het onmiskenbare licht van de zon. Dat vergemakkelijkt het ontwaken, want ik kwam pas laat in bed. De ontmoeting met dr. Carlos Bilardo, de bondscoach van wereld kampioen Argentinië, een kleine, magere man, duurde tot in de kleine uurtjes. Gezelligheid kent geen tijd. Hij keuvelt met vrienden in een Argen tijns steakhouse in Koln, nadat Oranje de zo hoog gespannen verwachtin gen tegen Rusland niet heeft kunnen inlossen. Bilardo vraagt me hoe oud Arnold Mühren is. Hij maakt daarna een be weging alsof hij iemand een nekslag geeft- Be Ar gentijnse coach is op eigen kosten naar Duits land gereisd. Hij staat niemand te woord en hij logeert daarom in een ho telletje in de buurt van Aken. Morgen volgt hij nog Italie-Spanje. Dan vliegt hij terug. Hij haalt herinneringen op over het duel om de wereldbeker in 1970. Hij speelde toen met Estudiantes tegen Feyenoord, dat met 1-0 won. Invaller Joop van Daele scoorde de enige en winnende treffer en is sinds die dag bekend als 'brilletje Van Daele'. De man aan wie hij die bijnaam te danken heeft, ontmoet ik ook in restau rant Argentina. Hij heet Carlos Pachame en is nu technisch directeur van het Argentijns Olympisch elftal. Hij vergezelt Bi lardo tijdens zijn korte Europese trip. Heel onver wacht en een tikkeltje trots vertelt hij tot grote hilariteit van iedereen, dat hij de man is die in die beroemde wedstrijd de 'ziekenfondsbril' van het hoofd van Van Daele rukte en die onder zijn schoen verbrijzelde. Het gezelschap ligt plat van het lachen als hij die act nog eens opvoert. „Doe de groeten aan Joop", zegt hij voor we vertrekken in gebroken Engels en met een brede lach. Bilardo verklapt nog dat hij in 1990 met een vrij nieuw en vooral jong team naar het WK in Ita lië zal komen om daar de wereldtitel verdedigen. „De Argentijnse school barst van het talent", zegt hij. We wisselen adressen uit en hij nodigt me uit het Z uid-Amerikaans kampioenschap te bezoe ken. Voor mijn vertrek naar het Oranje-kamp, waar ik de stemming wil peilen, ontmoet ik in het hotel Max Merkel, oud-bonds coach van Nederland. Hij ontleedt het spel van Oranje kort maar krach tig: „Het is in de medische wereld al lang bekend dat je niet door de buik heen komt." In de Kölner Stadt-Anzeiger lees ik de geblokletterde kop: „Rus land steelt Oranje de shoio." In hotel Rheinterrasse in Benrath, het nieuwe onderkomen van Oranje, is de stemming bedrukt. Mensen veranderen blijk- Van onze speciale verslaggevers 'i GELSENKIRCHEN/ I FRANKFURT (SID/Reu- Ifgj.) Wolfgang Rolff, die I vriidag de openingswed strijd van West-Duitsland tegen Italië (1-1) door een ■plotseling opkomende griep I moest missen, maakt dins- I dag in het duel met Dene- I marken zijn rentree. [Teammanager Franz Becken- i bauer heeft dit gisteren op een jersconferentie bekend ge naakt. Rolff, de laatste tijd in verband met vele blessures bij i club Leverkusen vrije ver- dedif opd< Hoev na a strijt norn aang kans gen, were E K DAGBOEK baar als ze verloren tej.l ben. Veiligheidsfimcttsl naris De Bakker CToajil me of ik het passje dat hijl me vorige week tooenjdojl gaf waarmee ik te allen I tijden het Oranje-kamp I kan betreden, wil inleid I ren. Dat doe ik niet. Zien| ze me plotseling ais indringerMichels praail over te weinig zelfva-1 trouwen. Ik vind dat di| huidige international die gemiddeld ouder jijnl dan de groep van 1974, pj aan het begin van een i».[ ternationale carrière I staan. Wij hadden in IS'J al alle clubsuccessen g>-\ had en via Oranje fcoiKfal we dat succes verlengerl Na alle euforie weten «l nu dat er ook nog andert| landen sterk zijn. Ik besluit na een unl Oranje de Engelse bondsl coach Bobby Robson il Gute Hohne in Afettmansl op te zoeken, het oudl kwartier van Oranje. Po-I litie houdt me tegen, lil geef mijn visitekaartje J en even later mag ik binl Tien, Ik verwacht een verl slagen coach, maar Rol son geeft niet de indriM dat Engeland heeft verlui ren. Hij loopt in een kofll broek, T-shirt en mei golfclubs in zijn handel Hij zoekt, zegt hij, entel uren ontspanning op dl golflink. „Nederland hegtl sterk gespeeld tegen Ral land", complimenteert tl me. „Wij ook, maar til hebben veel goede kansei| gemist." Hij vraagt of ik de avond terug kom dan samen een p drinken. Op het ontmoet ik Wolf Werml de trainer van Bo MG. Hij volgt voor DFB Engeland op de Hij verklapt dat de EngelI sen slechts eenmaal het" ben hebben getraind sin hun aankomst in land. De Duitse ploeg traint kwart voor zes in Parkstadion in Getal kirchen, een half uur Itj ter dan gepland. Alli de pers mag vanaf de bune toekijken. Beek bauer laat slechts schietoefeningen di Uit deze training valt i op te maken hoe hij Denemarken zal Sf Het is een kenni kingstraining met veld. Een tv-verslaggt van RTL-plus intei me. Journalisen kanl omdat ze weer niets wijl zijn geworden. Even voor achten zit weer in het Engelse kar De sfeer is losjes, Rol en zijn selectie zitten eten. Ik bestel ook eten in afwachting vam komst van Robson om avond gezellig af te s ten. Misschien licht nog een tip van de slui op, die nu over het ciale duel Nederland geland hangt. Van onze speciale verslaggevers HANNOVER - De Ierse voetbalploeg heeft de historische overwin ning op Engeland tij dens het Europees kampioenschap voetbal in West-Duitsland zon dagavond uitbundig gevierd. De meeste spelers waren maandag zo uitgeblust, dat trainer Jack Charlton zijn selectie na de mid dagmaaltijd naar bed stuurde om op te knappen. „De wedstrijd tegen En geland heeft veel kracht gekost. De spelers hebben 's avonds van de overwin ning mogen genieten. Ze hadden een verzelje no dig", aldus de coach, die zijn spelersgroep voor de wedstrijd tegen de Sovjet unie, woensdag in Han nover, niet meer zal ver moeien met een flinke training. Dinsdag staat er voor de Ieren slechts een lichte looptraining op het programma. ran onze correspondenten IILAAN - Uitgerekend de Milai igmorgen de felste kritiek op c irlands elftal, dat zondag zijn iropees kampioenschap van de Iet enige dat de Hollandse dez Iers lieten zien was voetbal ider kracht", schrijft de Cor- :re della Serra, de krant uit plaats van de club van Ruud ■Uit, Marco van Basten en 'ank Rijkaard. „De Russen ïlden soepel en haalden het lerlands elftal uit zijn rit- en andere Milanese krant, Giornale, scheert Oranje en tgeland, dat van de kansloos chte Ieren verloor - even- s 0-1 - over een kam. „Twee wieten op hun nummer ge- aldus U Giornale. „De tee derby was voetbaltech- en gezien bijzonder matig. 'K de ontmoeting tussen de ks uit Rusland en de tulpen Nederland was niet hoog- :ar>d", vervolgt de krant igszins bloemrijk. Maar: jn gelijk spel was meer op |n plaats geweest". uf hebben lang moeten ten op de nieuwe deel- e van het Nederlandse P ln een Europese competi- 20 schrijft het Barcelonese tendkrant El Periodico, gar het wachten was de waard. Nederland heeft ior TlP 6611 generatie sterspe- hoewel het team nog lang V zo ver is als de voormalige g van Johan Cruijff. Rinus hels heeft onnian,,, oor, 't-c Van onze speciale verslaggevers asappei' HANNOVER - Het voor het toernooi om het Euri kampioenschap voetbal als minst interessant beschot duel tussen Ierland en Sovjetunie is plotseling één grootste trekpleisters geworden. Na de overwinningen van beide landen op zondag tegen res] velijk Engeland en Nederland ontstond er maandag een ruit nog onverkochte kaarten voor de wedstrijd, die woensdag i nover wordt gespeeld. In de aanloop naar het evenement 20.000 toegangsbewijzen onverkocht. *aove - i Bij de drie voor-verkoopadressen in Hannover stonden maa' Jn lange rijen van supporters, die alsnog een kaartje wilde! 6 Oranjespelers. „De machtigen. Daarnaast werden per telefoon nog honderden 'r®. B„,„_-',anten hebben verlo ten gereserveerd. Volgens het organisatiebureau zijn ma; enkele duizenden tickets alsnog van de hand gegaan. opnieuw een 'si- amit u-- in zii" handen L 1 "ij een heerlijk vocht persen. Het Nederlandse i\roifma,alct naar prachtig allend voetbal met poly- te spelers. De ploeg moet n nog wat worden gepo- ,n de verdediging mist 11 veteranen als Spelbos of J de aanval functio- at et als Van Basten niet at opgesteld". de Belgische kran- 'prnNedfrland door Moskou erdiend in de pan gehakt, gezien het 'doorlopend (De de no\j getj VI dui m< tie veli wa; on< woi scl de de, he] wa| Se hi zet sisi mi m; zo nei h< be; Du ma ovi prd er f saj Sol lail mei nol Wel Mi tijfl mei vel mil mei coil teil stal lar| Morgen) I Grtt "cuueu venu- I» ,®nnÉ! verloochent zich dus ook Le Soir, maar

de Stem | 1988 | | pagina 6