Gladstom Bruinvis Sas van Gent houdt zwemweek ZEEUWSCH-VLAANDEREN KREEG IN 1987 'GROTE KLAPPEN' 'Het was een heel zware klus: Ik ben op alle boerderijen geweest' 'OOSTBURG K 'Geef mij want dat zij romotie SI 25 VOOR 4.25 PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS DESTEMVAN ZEELAND 3 DINSDAG 14 JUN11988 TERNEUZEN - In Zeeuwsch-Vlaanderen kraaide in 1987 in totaal 202 keer de rode haan. De totale brandschade bedroeg meer dan zestien miljoen gulden, een record-bedrag in vergelij king met voorgaande jaren. Hulpverlening Paraatheid Vanlerberghe jeugdkampioen hengelen BOEKJE OVER LANDBOUW BELEVEN IN TERNEUZEN KLAAR Succes Foto's Geheugen Lezing over Landbouw beleven in Terneuzen Terneuzen Sas van Gent Hoek pE STEM VAN ZEELANI SLUISE ONTSPAI ïi st"orie^iuis zijnop- riep1 T16 Van onze correspondent SAS VAN GENT - Zwem en poloclub De Bruinvis uit Sas van Gent houdt van zondag 19 tot en met zondag 26 juni de jaarlijkse zwem- week. Ook dit jaar vermeldt het programma flink wat onderdelen, uiteenlopend van zwemwedstrijden tot de ludieke verenigingsestafet te. De Bruinvis past ook nu weer de eerder beproefde formule toe: naast serieuze zwemonder- delen ook een aantal ludieke evenementen. De zwemweek 1988 begint zondag 19 juni om 10.00 uur met een zwemwed strijd voor niet-startvergun- ninghouders. Alle activiteiten zijn in het Sasse zwembad. Maandag 20 juni is er om 18.30 uur een jeugdestafette. Bedoe ling hiervan is dat er in en om het water allerlei spelletjes worden uitgevoerd. Kinderen uit de groepen zes, zeven en acht kunnen zich op dit mo ment nog steeds voor de jeug destafette opgeven. Dinsdag 21 juni start om 17.00 uur een zwemvierdaagse. Deze is verder op woensdag, donderdag en vrijdag, even eens om 17.00 uur. Woensdag 22 juni om 14.00 uur zwemwed strijden voor de Sasse school jeugd. Donderdag 23 juni is er om 19.30 uur een verenigingses tafette met medewerking van verenigingsgroepen uit het Sasse. Ook voor deze estafette kan men zich nog opgeven. De estafette heeft een ludiek ka rakter, leeftijd speelt geen rol. Elke ploeg bestaat uit vier deelnemers/deelneemsters. Zo wel voor de verenigings- als de jeugdestafette kan men zich opgeven bij D. Roskam, Euro palaan 50. Vrijdag 24 juni is er om 19.30 uur een ludiek waterpolotoer- nooi. Zaterdag 25 juni om 12.00 uur begint het hotel De la Bourse-waterpolotoernooi. Aan dit toernooi nemen tien heren- en vijf damesteams deel. Na afloop van het toernooi is er om 17.30 uur een vetera nen wedstrijd tussen twee teams van Bruinvis-veteranen. De zwemweek 1988 wordt zondg 26 juni afgesloten met het hotel De la Bourse-water polotoernooi, aanvang 09.00 uur. Brandschade ruim 16 miljoen Van onze verslaggever De Regionale Brandweerkring Zeeuwsch-Vlaanderen meldt in zijn jaarverslag 1987 dat het hoge schadebedrag zijn oorsprong vindt in enkele kapitale branden waarbij voor meer dan een miljoen gulden schade viel te noteren. De duurste brand woedde in Axel, waar de uitgebrande Cito-garage de verzekeringen een schadepost van vijf miljoen gulden bezorgde. Andere kapi tale branden waren de garage van de ZWN in Draaibrug (2,5 miljoen), een luxe bungalow in Axel (1,1 miljoen) een fabrieks hal in Oostburg (1,5 miljoen gulden) en een havenloods in Terneuzen (1,75 miljoen). Onder de resterende bran den ook nog een landbouw- schuur in Heille (half miljoen), een bar met bovenwoning in (ADVERTENTIE) GLADSTONE MUD. LEKKER MILD. Terneuzen (zeven ton) en di verse schuren en woningen (tussen een en twee ton). Tus sen de bedrijven door ging ook nog een vrachtwagen van rond een ton in de vlammen op. De Zeeuws-Vlaamse brand weerkorpsen rukten in het ver- slagjaar ook nog 101 keer uit voor hulpverlening. 25 maal betrof het assistentie bij ern stige verkeersongevallen waarbij de brandweerlieden mensen uit autowrakken moesten bevrijden. Bij die on gevallen verloren tien mensen het leven, werden er twintig ernstig gewond en vijftien licht gewond. Wateroverlast zorgde ook voor het nodige werk, want 21 keer moest uitgerukt worden om kelders leeg te pompen en twee keer moest een lekkage in een zwembad bestreden wor den. Dieren in nood zorgde er voor dat vier keer de hulp van de pompiers werd ingeroepen. De dubbele telefoonlijnen van de alarmcentrale in Terneuzen bewezen in het verslagjaar hun nut. Bij een ernstige telefoon storing kon overgeschakeld worden op de reserve-verbin dingen en ondervond de hulp verlening weinig overlast van het kapotte telefoonnet. De pa raatheid van de korpsen werd naast de talrijke keren in de praktijk ook getoetst tijdens diverse oefeningen, waaraan door de 420 vrijwilligers en thousiast is meegedaan. 82 uit gereikte diploma's zijn het be wijs dat naarstig door de vrij willigers wordt gestudeerd. In het kader van de brand preventie trad de regionale brandweerkring regelmatig in overleg met huiseigenaars/be heerders. In totaal werden 91 adviezen uitgebracht en er werd bovendien extra aan dacht besteed aan de brandbe veiliging in bejaarden-, verzor- gings- en verpleegtehuizen. Het jaarverslag komt, even als de rekening 1987 en de be groting 1988aan de orde tijdens de algemene bestuursvergade ring op maandag 27 juni. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de burgerzaal van het Terneu- zens gemeentehuis en begint om 10.00 uur. Van onze correspondent WESTDORPE - Op de Mo lenkreek te Westdorpe hield de HSV De Platzak het Zeeuws-Vlaamse hengel- kampioenschap voor de jeugd gehouden. Met 600 gram vis legde Steven Van- lergberhe van GOA uit Axel beslag op de eerste prijs. In de B-categorie (12-15 jaar), waarin hij uitkwam, werd hij gevolgd door Frank Meehe- linck van de organiserende vereniging met 450 gram en Wouter d'Hoop van HSV Aar denburg met 400 gram vis. In de A-categorie (8-11 jaar) haalde T. Hoefeizjers van De Clingse Hengelaars de meeste vis naar boven met 350 gram. In het gecombineerde eind klassement was de uitslag ais volg: 1. S. Vanlerberghe (Axel), 2. T. Hoefeijzersr (Clinge), 3. F. Mechelinck (Westdorpe), 4. J. Maas (Axel), 5. W. d'Hoop (Aar denburg). De vissertjes van Geduld Overwint Alles uit Axel gingen tevens met het clubkampioenschap strijken, gevolgd door HVS Koewacht en De Clingse Hengelaars. Drie jaar lang boog J.J. de Regt-Dekker uit Zaamslag zich over het wel en wee van de boer derijen in Terneuzen. Sa men met vooral R. Wil- lemsen uit Biervliet en L. Riemens uit Zaamslag verzamelde hij gegevens over 84 boerderijen. Dat resulteerde in het boekje 'Landbouw beleven in Terneuzen'. Eerder ver scheen 'Landbouw bele ven in Zaamslag'. Dat was in 1985. Een schot in de roos want de door drukkerij Van Aken uit gebrachte exemplaren 'vlogen weg'. „Dat boekje ligt in Zaamslag op iedere tafel", zegt Co de Regt- Dekker die er meteen aan toevoegt dat hij er nu mee stopt. Een verhaal met een man die de streek rond Terneuzen en Zaamslag door en door kent. Het boekje kent hij van buiten. Door Romain van Da mme ZAAMSLAG - Hij is 82 jaar oud. Het is welletjes geweest. Hij weet dat een paar mensen bezig zijn een boekje over de boerderijen in Axel samen te stellen, maar hij begint er niet meer aan. „Het was een zware klus. Wat het moeilijkste was? Ik was er altijd mee bezig. Soms bleef ik hele nachten op. Lag ik in bed en toen dacht ik, nou moet ik dat doen en dat uit zoeken. In mijn blote kont naar beneden en weer aan het werk. En dan de boot van acht uur in Breskens. Veel gegevens lagen in Middel burg, in het Rijksarchief. Daar ging ik zeker twee a drie keer per week naar toe". In Axel kwam hij een aan tal jaren geleden R. Willem- sen tegen. Een Biervlietenaar die in Middelburg les geeft. „Die Willemsen heeft er veel voor gedaan. Alles uitge werkt. Die zei toen eens tegen mij, jij maakt hele dagen stambomen. Jij weet veel over de boerderijen in Zaam slag. Wie daar gewoond heb ben, wie er nu wonen, die din gen. Ik zei, ik wil dat wel eens proberen. Riemens kende ik, die doet ook veel aan stambo men. Die is er bij gekomen". Twee jaar doken ze de archie ven in. In Middelburg en Ter neuzen. „Willemsen zei tegen mij, ik heb hier veel namen van de boeren, maar jij moet er de namen van de vrouwen bijzoeken. Ja, moest ik op mijn leeftijd achter die oude vrouwen aan". Een gigantisch karwei, maar het lukte. 'Landbouw Beleven in Zaam slag' werd een succes. Een half jaar na het ver schijnen van het boekje over de boerderijen in Zaamslag, klopte Willemsen opnieuw aan. Of Co de Regt-Dekker geen zin had in het maken van een boekje over de boer derijen in Terneuzen. „Ja, ik kom uit Terneuzen. Ik ben geboren bij 't Zwaantje, net voorbij Voet. Op een boerde rij uit 1790. Willemsen zei, dat doen we. Maar ik wilde daar serst eens veertien dagen aver slapen". Hij staat op en haalt een papier tevoorschijn. Op dat papier staan de functies die 2o de Regt-Dekker in zijn le ven vervulde. 65 verschil lende functies. Veel in de landbouw. „Ik ken de mensen uit de streek. Altijd werd ik gevraagd voor het bestuur. Waarom weet ik ook niet, misschien deed ik het wel goed. In ieder geval stemden ze altijd op mij. Zelf ben ik ook boer geweest, 55 hectare. Daarnaast heb ik altijd in Co de Regt-Dekker: 'Nu is het welletjes geweest'. FOTO WIM KOOYMAN vlas gedaan. In 1936 ben ik daarmee begonnen. In de Wieringermeerpolder, de Fle- vopolders. Twee jaar geleden heb ik mijn laatste vlas ver kocht. Man, er waren jaren dat ik 150 hectare gekocht had". En weer moest hij in het be gin dikwijls naar het Rijksar chief in Middelburg. Voor de gegevens van 1650 tot 1796. Daarna toog hij naar Terneu zen, Axel, Hulst, Klooster- zande en ook nog Sas van Gent. „Ik was er constant mee bezig. Want tussendoor ben ik op alle boerderijen geweest. Vragen of ze nog wat hadden van vroeger. Overal werd ik goed ontvangen. Soms nam ik foto's van de boerderij. Nee, niet van alle boerderijen zijn er foto's. Van 23 niet. En ik heb het overal geprobeerd. Maar ja, er zijn boerderijen die al in 1850 afgebroken zijn". Het boekje ziet er verzorgd uit Werkelijk alles staat er in. Bij een van de boerderijen staat: 'In Axel werd op 8-3- 1665 gedoopt Guillaem Alva rez Adolfs Zn.' Daarna volgt de hele geschiedenis van de boerderijdoorspekt met jaartallen. „Met wie de boe ren getrouwd waren, dat was soms moeilijk te achterhalen. Vroeger trouwden de boeren vaker. Veel vrouwen stierven in het kinderbed. De kinde ren, en vroeger had je grote gezinnen, moesten onderhou den worden. Wat deed die boer dan, trouwde met de dienstmeid. Die werd boerin. Eigenlijk trouwden ze vaak uit nood. Een boerin die al leen achterbleef, had iemand nodig om de boerderij te be stieren. Die trouwde dan maar met de knecht. Zo ging dat vroeger". Hij heeft een ijzeren geheu gen. Noem een nummer uit het boek en Co de Regt-Dek ker zegt welke boerderij er bij hoort. „Wat wil je, ik ben er drie jaar mee bezig ge weest. Constant, dan weet je op een gegeven moment wel wie waar bij hoort. Wacht, ik zal eens kijken hoeveel boer derijen er nu nog staan in Terneuzen. Ik denk dat zeker de helft verdwenen is". Het zijn er precies veertig. „Door de onteigening zijn veel boerderijen verdwenen, door de komst van Dow, de verbreding van het kanaal. Al die werkzaamheden slok ten boerderijen op. Jazeker, de boerderijen die er nu nog staan, ken ik allemaal. Maar nou is het genoeg geweest, ik stop er mee. Want dit is zwaar werk. Je moet er goed bij blijven. Je mag niets ver geten, alles goed controleren. Ik ben nu 82 jaar, ik merk dat het wat moeilijker wordt. Dit boekje zal weer een succes worden. Weet ik zeker. Dit is toch een kalender. Als ze wil len weten, wie woonde toen daar, met wie was die ge trouwd, het boekje pakken en opzoeken". „Ik hoop dat ik tien boekjes krijg van de drukkerij. Die kreeg ik de vorige keer ook. Nee, verder geen cent gehad. Toen we klaar waren met dat boekje over Zaamslag, zeide we, hier heb je het. Ik weet niet eens hoeveel boekjes er nou precies van gedrukt zijn. Dat zal niet zo weinig zijn, want de vraag hier in Zaam slag was groot. En ook nu hoor ik van veel mensen dat ze boekje over Terneuzen willen hebben". Van onze verslaggever TERNEUZEN - De 'Vereni ging Oud Terneuzen' houdt donderdagavond 23 juni een lezing over 'Landbouw Be leven in Terneuzen'. De ver eniging houdt die lezing naar aanleiding van het on langs verschenen boekje over de boerderijen in Ter neuzen en omgeving. Een van de samenstellers van het boekje verzorgt de lezing met dia's. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in café 'De Vriendschap'. Het boekje wordt uitgegeven door drukkerij annex boekhandel Van Aken en kost 38,50 gulden. PARAGNOSTE - In het Ri vierenhuis in de wijk Hof Zeldenrust wordt dinsdag 21 juni een avond gehouden met de paragnoste Edith Wach tels-van de Boogert. Tijdens de avond wordt een Sai Baba film vertoond. De opbrengst van de entreegelden is be stemd voor een ziekenhuis in Bangalore in India. De aan vang is 20.00 uur. HARMONIE - Harmonie De Vereenigde Vrienden geeft zondag 19 juni een optreden in Montrouge (Parijs). De vol tallige harmonie maakt de trip naar de Franse hoofdstad per toeringcar. Zondag 26juJ verzorgt de Sasse harmonjl een concert, taptoe en rond I gang in het Belgische Waeh'l tebeke. Dit ter gelegenhfj van de zomerkermis da; Tenslotte is zondag 3 juli j wandelconcert gepland Gent. KAARTING - In de kantine,! Trefpunt van camping J Braakman werd een kaartjJ gehouden waaraan twaalfl personen deelnamen. Uitslajl bieden: 1. R. Linthout, Axe],;! G. de Schepper, Koewacht;! L. Venus, Terneuzen. J( ren: 1. mevrouw Harte,2.rrn.| vrouw Michaël, 3. J. van J Straete, allen Terneuzen. TERNEUZEN - De Schans: ma vo: Belinda Dubbeldam, Koe wacht; Stefan van Heemst, Groe- de; Esther Kesbeke, Axel; Alex ander Martz, Jan Rijnberg en Angelique van Rijnsbergen, Ter neuzen; Tassilo de Mul, Philippi ne; Robert Oostdijk, Sas van Gent; Arno Verstraeten, Clinge; Awie de Zwart, Oostburg. TERNEUZEN - Zeldenrustcolle- ge: mavo: Nadia Antheunis, An- gelo Cornelissen, Carmen Diele- man, Minouche den Doelder, Si- grid Dophemont, Machteld Heer spink, Bertus Jansen van Rosen- daal, Claudia de Munter en Mir jam Oggel, Axel; Filip Baecke, Marco Hofman en Pascal Messe- lier, Westdorpe; Patricia de Bak ker, Jeroen van de Berg, Erik Blansjaar, Tom Gelissen, Edwin de Graeve, Jean-Pierre Heinis, Berma Kox, Edwin Mahu, Remko Steyaert en Mare de Weirdt, Sas van Gent; Paul de Bakker, Hester Bedet, Renee van Beek, Dennis Bilderbeek, Gert- Jan Bilderbeek, Colinda Bou- man, Karin Crince, Jeroen Diele- man, Caroline Dierkx, Hans den Doelder, Frank van Doezelaar, Sacha Dumonsau, Anke de Fey- ter, Mirella Gaffurini, Ilona Ga- jewski, Patrick Gerritse, Sjoerd Heeringa, Maarten Hozee, Da nielle van Iwaarden, Petra Jans sen, Jacques-A. Koers, Astrid Kroon, Grace Lammerts van Beuren, Hans Maas, Dennis Mast, Karin Meeusen, Monique van Meijl, Conny Michielsen, Arda de Mol, Erwin de Moor, Danny van Nes, Dennis Ooms, Antoinette Oskam, Miranda Pie- ters, Jacky Priester, Saskia Reni- que, Robert de Ruijter, Daisy Schuerman, Roel van Sluijs, Ir win de Smet, Patrick de Smet, Ronald Smit, Ilse Stevens, Mer- gyla van Uijtrecht, Marieke van de Veeke, Michel Verberkmoes, Iris Verbrugge, Michel Verduyn, Olaf de Vos, Sjacco de Vos, Arno van de Waeter, Lianne Walhout, Marielle Wisse, Jolanda Wolfert, Astrid Ysebaert, Sander de Zeeuw en Wanda Zegers, TEr- neuzen; Gillian Bentschap-K, Arjan Dees, Corina van Doorn, Caramia de Fouw, Herwin Her- rebout, Miriam de Jonge, Arno Kolijn, Karina van Leenen, Len- nard Minderhoud, Annemieke de Nood, Adrian de Ryke en Belinda Scheele, Hoek; Dianna Brug- graaf en Isabelle de Witte, Zuid- dorpe; Jantina van Drongelen, Carolien de Feijter, Natascha de Poorter, Remco Rouw, Marion Sturm en Erna Wisse, Zaamslag; Miranda Eekhout, Sylvia van de Graaf, Philip Muller, Dimitry van Steenpaal, Frank van Tiel en Adwil de Wolf, Sluiskil; Marcia van Gend, Maureen den Hamer en Ilse Vervaet, Biervliet; Sylvia van Hurck, Paul Klok, Ellen Stam, Erwin Thomas en Maud Vriens, Philippine. Havo: Renate van Acker, Jaco Bakker, Jolanda Bakker, Ankie van Bendegem, Erwin Bouchaut, Annemarie Bruch, Sandy de Ca- luwé, Petra Dieleman, Anne mieke de Fouw, Evelyn Francke, Mariek Haak, Hans Hirdes, Edith Hobbel, Martine Huibregtse, Ur sula de Jong, Lianne de Jonge en Han Rouw, Axel; Erny Albicher, Martin van Damme, Jeroen No ten, Mariska Pieters, Aschwin Roegiers, Astrid Sparreboom, Robert Theunissen en Manon Tieleman, Philippine; Werner baart, Coen de Bakker, Arthur Blewanus, Jorien Dees, Monica van Dixhoorn, Danielle Everaert, Edwin Franken, Nancy van Geersdaele, Petra Griens, Ivo Heede, Cor Helmendach, William Helmendag, Sacha Hennekeij, Willy Herrebout, Fransje Hooi- meijer, Robert Jansen, Miriam Jonkman, Inge Kieboom, Agnes de Koeijer, Johnny de Kok, Mi randa de Kok, Michael Kommer, Danielle de Kubber, Daniel Lip jes, Annet Loof, Johan Meeusen, Alexandra de Mul, Hans van de Nieuwendijk, Jan Oppeneer, Ga briel van Overloop, Erik de Paauw, Arthur van der Peijl, Kees Ramselaar, Marcel Sander- se, Hella Schoonewelle, Nigel Scully, Jack Sol, Karolien Steij- aert, Eugenie Tamis, Jean-Paul Tchicha, Helen Ulijn, Mylgia van Uijtrecht, Bas van de Vaart, Sandra van de Velde, Wendy van de Velde, Rini Vergouwe, Corine Verschelling, Leo de Visser, Jac queline Vogels, Anique de Witte en Mike Zegers, Terneuzen; Ste fan Baecke, Barbra Boddaert en Danielle Heijens, Westdorpe; Jorg Besselse, Eric de Mul, Anoek Termote, Marco Verha gen, Mike Verhagen, Ingeborg Verstraeten en Michel Zaan, Zuiddorpe; Monic Bleijenberg, Hanneke Freijser, Michiel van Haelst en Cynthia Koens, Sluis kil; Gerben de Block, Peter Bou- tens, Roelof van Dorssen, Saskia Eggermont, Ruxana de Leux, Dennis Minnaert, Patricia Reni- que, Han Stevens, Erika Steijaert en Ellen Trap, Sas van Gent; Zdenka Boksic, Spui; Marcel Bregonje, Hans Hollebek, Cor de JOnge, Peter Mol en Jeroen Pij- pelink, Hoek; Ilona Buijze, Ste ven Buijze, Hanny van Hoeve, Nancy Jansen, Lenny de Jonge, Sander Klaassen, Ella de Koeijer, Riny Kort, Marco Nijssen, Robby Pieters, Angelique de Putter en Bram Wilhelm, Zaamslag; Ju lian Lippens en Veronique de Winne, Biervliet; Werner Stal- laart en Wendy van Dijk, Vogel waarde. Atheneum: Eric Ag ten, Madeion de Boer, Herbert Bos, Veronique de Bruijn, Walter de Buck, Bianca de Dekker, Arjan Deij, Danny Dieleman, Angelique Dooms, Ivonne van Driel, Mi chael Dubbeldam, Edwin van Eek, Myriam van Gartsel, Eline Haks, Leon Hamelink, Mare Heede, Carolien van der Hooft, Huibert Hubregtse, Barbara ten Kate, Lydia ten Kate, Martij n van Keulen, Vivivan Knol, Lisse- lotte de Koning, Ella Lokerse, Cam Marc van Luijck, Hugo LyppJ Joop Maas, Vera Martens, tyy Oosterling, Anne Pollen^ Sandra de Pooter, Janine pjjj link, Aija Remijn, David RjJ mens, Ilja de Rijk, EstÜ Schrier, Pieter Slabbekoorn, NaJ stasja Smet, Mare Standaeitl Rene van Stee, Nadia TrevisaJ Jacco van de Vaart, Danny hout, Pieter Vos, Esther de vJ Luuk van de Vijver Anneliesvaj de Water, Femke Wi%J Rianne Ysebaert en Wim J Zeeuw, Terneuzen; Sophie Ape. cechea, Johanna Pladdet en Ed win Warrens, Sas van Gent; Aril Bakker en Lianne de Zwarte) Hoek; Marco de Bakker, Ilonade| Cocq, Carlo de Feijter, Annet del Klerk, Stefan Maas, Mirani! Manni, Krijn Oorschot, Hajo| Reijers, Bartel Schriek en Esther! Verduin, Axel; Onno Dooms, Jej!| frey de Putter, Esther SpueserJ en Andy Tjin-Tham-Sjin, Pti. lippine; Ingebord Freijser, SergJ Iotti en Maro de Waal, Sluiskil Ineke Hamelink, Conny Ver- poor te en Jaap Wisse, Zaamslag Karina Lap, Biervliet; Myriau| de Winne, Westdorpe. TERNEUZEN - Petrus HondiJ VWO: Frank Mietes, Terneuzen f SCHOONDIJKE - ScholengJ meenschap voor lbo Oostdijkji LHNO: Vrije afstudeerrichting! Astrid Cromheecke en Victoria! Lootens, Aardenburg; Siria vafl Diejen, Danny Haak en Miranffl van Tiggelen, Biervliet; Esths| Cruson, Ingrid Faes, Marioc Pleyte en Marianne Ribbe, Bres! kens; Esther Cornelis, Hoofd plaat; Ilona van Aesch en Maul rice van Aesch, Oostburg; 2i| senka Giljam, Miereille Huyber.1 Petra de Lijzer en JeanineTaz laar, Schoondijke; Anneke I en Carolien Maes, St.-Kruis; Isa| bel de Pooter, IJzendijke. Ven ging: Anja Lako, Aardenbi Ingrid de Paauw, Biervliet; I Kamerman, Sylvia van Kreeke en Esmiralda van f kelberghe, Breskens; Sabier. Janssen, Hoek; Monique van ij Westeinde, Nieuwvliet; Joii Bom, Ulrica Cauwels, Ireen v Dale, Jolanda Nelisse en r Versluys, Oostburg; Sandra d Gardeijn en Reggie Schoondijke; Chantal van Plasse, Sluis; Maronna Du sau, Karin de Maillie en Astrid] van de Velde, IJzendijke; Nar de Buck en Nastasja Ven Zuidzande. Mode/kleding: 0| rina Rootsaert, Aardenburg; S rina Colpaart, José Faas, Mon| que de Jonge en Jolanda 1 Muiken, Breskens; Lilian Groote, Cadzand; Nico de Vrijer| Hoofdplaat; Florien de Middelburg; Miranda Boek! Nicole Meulblok en Bianca d Poorter, Oostburg; Anja ling, Schoondijke; Veroniijii Bassie, Sluis; Dominique que, IJzendijke. HULST - Katholieke mavosc Het Ravelijn: Hilde Bogaert, gela Boonman, Mario Cerpentie| Wendy la Croix, Sandra Dorsselaer en Serge Jan Clinge; Rob Durinck, Mark l don, Cindy Vernimmen, Nan: Vernimmen en Danny J<\ Vliembergen, Graauw; Bauwens, Natasja van Dor laer, Sandra Martens, Jess Prenen, Jacqueline Stroobandfj Wim van Waes, Heikant; Path cia Cammaart, Frank Eijsackr en Karin van Sikkeler Hengstdijk; Lawrence Olaf Beeldens, Mascha Chantal van den Berg, Bart a Blieck, Peter Boon, Mick Bouw huizen, Isabel Braem, Angeloj Bruijn, Heidi de Buck, Je Buijsse, Yin-Yee Cheung, rens Diehl, Petra van Dorssi Suzy Everaard, Hans Haih Dick de Jonge, Geraldina ser, Daniëlla Koomans, Ton h Kroon, Björn Kuijcks, Ilyoj Loos, Suzanne de Maat, Dia' Mayrahn, Philip Meersc Guido Meijs, Derk Müller, sica Neve, Mirjam Nieland, Wj ter van Noort, Steven Ockel" Cindy Picavet, Steven Pol Stefan Provoost, Monique vi Puijvelde, Petra Raas, van Remoortere, Viola van I sum, Peter Scheele, Cindy Smet, Michel Smid, Maartf Thomas, Bart Verstraeten, roen Verstraeten, Peter Verv Marian de Vliegher, Andreas'! Vos, Floyd de Vries, Dennis wj nier, Karei Warnier en S Wolschendorf, Hulst; Heidi sens, Helmut Celic, Maria' van Helsland, Nancy van en Menno Mortier, Kapellek Robin Andriessen, TamaraJ driessen, Christel Wilko Broekhoven, Dje Goossens, Cindy van Hove, nette Jonkheijm, Sergio Lap te, Danny Morcus, Gwenda J Overmeeren, Erwin Schaker Mathie de Schepper, Ch" Verdurmen, Annika Vernin Patrick Vervaet, Francesco' Waal en Chantal van Vfw schoot, Kloosterzande; Baert, Cindy Boeckling, van Damme en Babs de per, Koewacht; Inge Hamelf* Edwin van der Poel, StegSJ Schrijver en Mathieu van w jj schoot, Lams waarde; AljJ Kerckhaert, Mariska Ker haert, Petra Leenknecht, Lockefeer, Tonny Pollet, Praet en Judith Willaert, Ni® Namen; Margo Hermans, 0 nisse; Edwin van Eek, Sa"1 Frankevijle, Lorenzo Ja1* Muriel van Lokven, Michel 1 renssen, Stefan MalefasoiU Mattens, Erwin Poppe, Stoltink, Jolanda Taelman, cal Warrens en Wendy St.-Jansteen; Saskia de Ba Erwin Deij, Mario Gijsel, Jonkheijm, Arno Sandra Lambert, Sabino j Illya Rijnberg en Marc J man, Vogelwaarde; Msrl Baart, Monique van Danuwl Sigrid Martinu, Walsoorden- P Van onze verslaggever OOSTBURG - De leden van Lje Vereniging van Cam- )ingexploitanten, afdeling ;eeuwsch-Vlaanderen, zijn voedend op het gemeente- 5estuur van Oostburg. Ipe wrevel van de campingex ploitanten richt zich op het voor nemen van het college om de Losten voor de realisatie van de recreatiestrook aan de kust te verhalen op de verblijfstoeristen RUIM DUIZEND Zeeuws-Vlaamse bejaar den reisden maandag per auto of bus naar Sluis, waar voor de achtste keer de Sluise kermis voor ouderen gehouden werd. Een ontspanningsdag voor en van de oudere garde. Een evenement, dat ondanks een beschei den opzet, nog steeds geen evenaring kent. De tuin van bejaardentehuis Ro- zenoord was gisteren het trefpunt van de Zeeuws vlamingen boven de zes tig. Beeld van een dag die eindigde met prachtig slottafereel: de show van de Vlaamse 'Frank Sina- op - tra', het wonder van Ert- De a velde, Mister Eddy Wally. Door Conny van Gremberghe „MAG IK uw kaart even zien," vraagt de man aan de provisorische poort aan een ouder echtpaar dat het ter rein van Rozenoord op wil wandelen. De man tast in zijn zakken. Tevergeefs. Zijn echtgenote opent haar tas en tovert er twee toegangskaar ten uit. „We hebben ze wel hoor," zegt ze nadrukkelijk. „Ja, dat zie ik," antwoordt de man aan de poort, „maar ja, wudder moeten ons werk ook doen hé, vandaar da'k het eventjes vroeg." Amper is het echtpaar gepas seerd of een grote touringcar met minder valide ouderen arriveert. De hekken worden uit de weg gezet en de bus kan achteruit het terrein op rijden. Eenmaal stilgezet ko men met een lift de rolstoel gebonden bejaarden uit de bus. Ook voor hen is er van daag genoeg te doen. Burgemeester M. Everaers van Sluis schaart zich in de rijen van bekende Nederlan ders die de afgelopen jaren het kermisfestijn hebben mo gen openen. Hans van Mierlo, Erica Terpstra en de echtge note van premier. Hij kwijt Zlch op kundige wijze van zijn taak om de kermis te openen. Dank is er voor de meer dan 70 vrijwilligers die or al jaren voor zorgen dat het evenement feilloos ver loopt. Lovende woorden heeft Everaers ook over voor het comité dat voor de achtste keer kans heeft gezien een manifestatie op touw te zijn zonder gemeentelijke finan- ciele steun. „Dergelijke ge beurtenissen, daar moeten we wots op zijn," stelde hij. Ver volgens gaf hij de ouderen volksdansgroep het sein om te uansen bij wijze van officiële opening. Tussen een en vier uur ko men er steeds meer bejaarden net terrein van Rozenoord op 1 onze verslaggever den 'r grdxi LJS »De bestuurlijke Bur§ L k ®men binnen de stich- -enU wo°rden dei![i fan ,1 nieuwe voorzitter ieg ïcht;!?e ®luise promoties- over. k. nS> burgemeester M. ae,rs> zij n toespraak tij - „r |rpc„ <re officiële, verlate, obje >iw e van het Jaar- ku^ «gramma Van de stich- reid M1g- duid- bestuurlijke perikelen leid- Hc

de Stem | 1988 | | pagina 12