Oorkonde muziekfederatie voor Arjaan de Doelder POLITIERAPPORT OUDERS VERBAASD OVER SNEL 'ONDERZOEK' DOOR GEMEENTE AD ichapen scheren trekt veel belangstellenden Graaf Jansfeesten leveren clubs veel geld op Veel deelnemers aan gezinsfietstocht Othene wint sportief buurtvoetbaltoernooi TACHTIGJARIGE MUZIKANT AL 65 JAAR LID VAN TERNEUZENSE HARMONIE kreatie 0-13055 Koewacht kampioen handboogschieten pttSTEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 13 JUN11988 eerartikelen eda en te huur. op lenen rerugloop Bejaardenkoor Kloosterzande succesvol ijaart Gevaarlijk PJ KINDERBOERDERIJ TERNEUZEN Lr"e,uz.en: Rein van der ,FMWit,e-chef). Romain j^Damme, Frank Deij, lU/v" Grember9he, Nd Verstralen, Cor de JoenT Verstraeten, Buurtcomité herdenkt vijftig-jarig kloosterfeest Aanrijding Bromfiets weg Vernieling Jonge inbrekers Cheques gestolen Computer weggehaald Wielen gesloopt Caravans opengebroken Dorpsfeest St-Jansteen geslaagd A3 T6 Van onze correspondent TERNEUZEN - Harmonie De Vliegende Hollander uit Terneu- zen herdacht zaterdag het feit dat de vereniging 15 april 1988 95 jaar bestond met een druk bezochte receptie in de foyer van het Zuid- landtheater en aansluitend een optreden van de Koninklijke Harmonie van Thorn. De heer Schout, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie af deling Zeeland reikte aan Arjaan de Doelder een oorkonde uit voor 65 jaar bewezen diensten. „Arjaan de Doelder is 65 jaar onaf gebroken lid van de harmonie. On danks zijn hoge leeftijd van tachtig jaar blaast hij nog steeds zijn partij mee en is hij ook bij buitenoptredens steeds van de partij. Hij is een steun pilaar van de vereniging en een voor beeld voor de jeugd." Tijdens de geanimeerde receptie kwamen velen de jarige harmonie fe liciteren. Onder hen J. Laro, dirigent van de Marinierskapel en inspecteur van de KNF. Aansluitend werd in het Zuidland- theater een concert gegeven door de Koninklijke Harmonie uit Thorn. Wethouder Van Walraven felici teerde de jubilerende harmonie en sprak de wens uit dat de vereniging nog een lang leven voor de boeg heeft, waarbij de harmonie zou moeten streven naar het niveau van het gast- korps. Hierna was het de beurt aan de muziek. Het topamateurorkest, dat met honderd man sterk naar Terneu- zen was gekomen, zette in met de be kende Manoeuvre Mars van A. Stenz. Voor de pauze werden er werken ge speeld van Stravinsky, Mozart en Of fenbach. Na de pauze werden luchtige werken gespeeld van E. Puig, J. Ro- drigo en R. Villa. Het concert werd besloten met Puenteareas, Pasa-Do- ble van R. Chapi. De vierhonderd be zoekers gaven het orkest na afloop een open doekje. oandenvaKman. Tekst en all-in prijs voor- nu net de pijlers ERKEND specialist Geen zwemles in IJzendijke 12461 iv.a. j en Predom. H. 076-715065. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Burgemeester en wethouders van Oostburg blijven bij hun besluit dat in de zomer maanden enkel zwemlessen worden gegeven in ireskens en niet in IJzendijke. „jnderdag nog protesteerden ouders uit IJzendijke te gen dit besluit, door ruim tweehonderd handtekeningen aan wethouder J. de Vries te overhandigen. middels nogal teleurgesteld in wethouder De Vries. „Donder dag zegde hij nog een onder zoek toe, zaterdagmorgen ligt de brief al in de bus. Het is wel een reactie op een eerder schrijven, maar je vraagt je toch af of de gemeente zomaar iets beloofd heeft. Je vraagt je af hoe lang dat onderzoek heeft geduurd", aldus een woord voerder van de ouders. Hij stelt nog dat volgens een van de zwemonderwijzers een roula tiesysteem wel mogelijk zou zijn. lie beloofde een onderzoek, aar afgelopen zaterdag lag de „■wraakte brief al in de bus. iaarin spreekt het college zijn lardering uit voor 'de wijze waarop de ouders opkomen voor het belang van hun kinde ren.' „Het moet u duidelijk zijn dat ook wij niet lichtvoetig met deze belangen zijn omgespron- in bezwaar 1 werkgever doorlopend krediet I :heor. loopt. 64 mnd f of 250 p.m. 9, of 400 p.m. 9, of 600 p.m. 9, of 800 p.m. 9, of 1400 p.m. 9, (tot 21.00 uur) ■gen. Tegelijk wordt het door de actievoerders aangestipte ver voersprobleem naar Breskens van tafel geveegd. „Wij kunnen hierin geen oplossing biedea 'ij hebben in het verleden ge- jnstateerd dat deze vakanties ook tot gevolg hebben dat vaak de lessen niet worden gevolgd en dat derhalve een regelmatig 'erloop voor de organisatie •ijwel niet mogelijk is". OETBALLEN UTOCH \PJE ETEN!? Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PBISj )at het bezoekersaantal door iet wegvallen van de zwemles- in IJzendijke terug zal lo- en, onderkent het college, aar een dergelijke terugloop is volgens wethouder De Vries liet dramatisch, omdat de leeste bezoekers gebruik ma ten van abonnementen. Een roulatiesysteem tussen Ireskens en IJzendijke is vol gens B en W niet mogelijk, let legt een grote druk op het personeel, kost relatief veel extra uren (reistijden) en i op grond daarvan zeer duur". Jaarnaast zijn er volgens het in de zomerperiode te ig hulpkrachten met lesbevoegdheden he rbaar. Van onze correspondent Het uit rRUMENT BESPEELl| EREN... NAAR HET i en W delen de vrees van de uders niet dat er door het Wegvallen van de zwemlessen sen gevaarlijke situatie ont laat „De eerste verantwoor- lijkheid voor het welzijn van s kinderen ligt bij de ouders i niet bij de gemeente. Indien verantwoordelij kheid or de ouders als een last Wordt ervaren, dan blijft de gelijkheid van lessen in sskens open staan", s IJzendijkse ouders zijn in- KLOOSTERZANDE bejaardenzangkoor Kloosterzande heeft deelge nomen aan het vierdaagse bej aardenzangkorenf estival in Roosendaal. Dit werd ge houden door de Landelijke Federatie van de Diocesane Bonden van Bejaarden zangkoren. Aan dit festival deden 55 bejaardenkoren mee. Van de 37 leden zongen er 33 hun nummer onder leiding van dirigente L. Mangnus en de eigen organist P. de Nijs. In het juryrapport stonden veel lovende woorden. De alge hele indruk was dat het een goed koor was, dat overkomt als een prima eenheid, een prima dirigent en begeleiding. Bovendien werd de deelname van de oudjes uit Klooster zande gewaardeerd, omdat dit het eerste ouderenkoor uit Zeeuwsch-Vlaanderen was dat meedeed aan een dergelijke landelijke manifestatie. De mensen uit Kloosterzande mochten een herinnerings vaantje en een beker mee naar huis nemen. een begrip in de •matief blad voor iedereen fessional - met muziek vd. igeving, meer kleurgebruik •t blad overzichtelijker, ir geworden, lisbare informatiebron \/OORDELlG prima manieren kennis iusicMaker. _|naar kiosk of >pen en voor 7,50 het imer kopen. |Nu bellen met 06-0224222 opgeven voor een ïent en ontvangt NUMMERS VOOR MAAR Van onze correspondent De vereniging Den Ouwe TERNEUZEN - In de kin- Waogen had ook dit jaar jerboerderij nabij de weer 6611 aantal folkloristi- Stheense Kreek werd za- sche activiteiten georgani- |rdag het traditionele seeI-d- «apen scheren gehouden. Toen om 14.00 uur het schapen- scheerdersfeest begon, ver drong het publiek zich al bij de diverse attracties. De heer De Smet uit Westdorpe ontdeed de schepen op deskundige wijze van hun wintervacht. De heer Colsen gaf hierbij tekst en uit leg. De wol vond gretig aftrek bij de Terneuzense jeugd, die met de wol bij een weefgetouw koordjes kon laten maken. Volksdansgroep De Veste uit Terneuzen liet enkele folkloris tische dansen zien, waarbij het publiek zelf ook mee kon dan sen. Adri Jansen zorgde met zijn zelf gemaakte orgeltje voor de muzikale omlijsting. De ver eniging Den Ouwe Waogen gaf uitleg over klederdrachten en oude ambachten uit het Land van Axel. Daarbij bood het op oude wijze bereide 'echte' boter en scharreleieren te koop aan. De ouderwetse karnemelk was zo in trek bij het publiek dat deze na een half uur al uitverkocht was. Verder kon het publiek de veestapel bezichtigen en zich vermaken in de speeltuin van de kinderboerderij. 'neuzen, Hulst en Goes, ■«sen en telefoon- "^eis op pagina 2. n|i>9stl|den: M 2.30/13.30-17.00 uur. Port) T°n Koomen Jan Jansen. ««P Trommelen. *rt*nt|e-expioltatie ^Pteur Zeeland: «Mi, privé tel. 01150- Het jonge publiek kon tijdens de Graaf Jansfeesten naar eendjes hengelen. fotowim k0oijman Van onze correspondent WESTDORPE - De derde editie van de Westdorpse Graaf Jansfeesten mag in alle opzichten een groot suc ces genoemd worden. Al om 06.15 uur waren de eerste vereni gingen en de leden van de evenemen tencommissie druk in de weer om alles in orde te maken voor deze dag. Kramen opzetten, rommel lossen en uitstallen. Tijdens deze voorbereidende activitei ten dienden de eerste kopers zich al aan. Toen om 09.30 uur het startsein gege ven werd, verdrong het publiek zich rond de kramen waar men iets van zijn gading gezien had. Veel rommel wis selde zo van eigenaar ten bate van de verenigingskas. Ook de nevenactiviteiten werden goed bezocht. Zo kon men bij diverse verenigingen iets raden. Dat varieerde van het gewicht van een brandweeruit rusting tot de hoeveelheid tafeltennis- balletjes in een glazen koker. Ook kon men doelschieten en sjoelen op een sjoelbak van vijf meter. De Graaf Jans feesten werden 's avonds op genoeglijke wijze voortgezet in de diverse kroegen. Volgens een woordvoerder van de evenementencommissie was er, mede dankzij het goede weer, zo'n 15.000,- tot 18.000,- in totaal omgezet. Dat er op zo'n dag veel rommel ver handeld wordt, maar dat er ook nog een heleboel overblijft, blijkt wel uit het feit dat men een tweede vrachtwagen met container moest laten komen om de overtollige rommel af te voeren. Van onze correspondente WESTDORPE/ AXEL - De finales van de Zeeuws- Vlaamse kampioenschap pen handboogschieten op de staande wip werden dit weekend in Axel voor de jeugd en in Westdorpe voor de viertallen en individuë- len gehouden. In Axel werd een spannende strijd gestreden in twee catego rieën. Bij de jeugd tot en met 13 jaar werd eerste J. Gernaert uit Aardenburg, 2. J. de Vilder uit Kloosterzande, 3. T. Arens uit Gilze-Rijen. Bij de jeugd 14 tot en met 18 jaar werd eerste W. Brand uit Hulst, 2. C. Ver- mandel uit Koewacht, 3. C. Ste dehouder uit Aardenburg. Deze laatste drie plus J. Gernaert zullen als viertal deelnemen aan de Nederlandse kampioen schappen handboogschieten in Kwadendamme op zaterdag 2 juli. Voor de Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen te West dorpe hadden 43 teams inge schreven, waarvan uiteindelijk negen de finale behaalden. Ook hier moest gevochten worden om de kampioenstitel. Het team Koewacht 4 kwam tenslotte met 36 punten als kampioen uit de bus. Dit vier tal bestond uit de schutters E. Vermandei, P. Martens, A. Martinet en G. Quathem. Graauw 3 werd tweede, 3. Ter- neuzen 1,4. Hulst 1,5. Steen 5,6. Westdorpe 1, 7. Zuiddorpe 2, 8. Koewacht 1,9. Aardenburg 4. Bij het persoonlijk kam pioenschap kwam C. Zamar. uit William Brand uit Hulst schoot zeven vogels naar beneden in tien beurten. - fotowim kooijma ansteen als titelhouder uit -us. Zaterdag 2 juli zullen ook deze kampioenen meedin gen naar de Nederlandse titel. SLUISKIL - Morgen hopen de zusters Ber- nulfa en Pancratia, beide behorend tot de congregatie Zusters van het Heilig Hart, hun vijftig-jarige kloosterfeest te vieren. Enkele jaren geleden heb ben de zusters hun kloos ter - ondergebracht in een zijvleugel van het St.-Eli- sabeth ziekenhuis te Sluiskil - verruild voor een dubbele woning aan de Baljuwlaan. Ter ere van dit jubi leum is door de bewoners van de Baljuwlaan een comité opgericht. Maan dag wordt de woning van de zusters versierd,en op die dag is ook de Sluis- kilse fanfare uitgenodigd om omstreeks kwart over acht een serenade te bren gen. Kinderen van de om wonenden biedende* -us- ters een cadeau „an, waarna het feest in de tuin van de zusters wordt voortgezet. Dinsdagmiddag om twee uur vindt er een kerkdienst plaats en om drie uur volgt een recep tie. Drie andere jubile rende zusters zullen deze dag ook in Sluiskil aan wezig zijn om dit heuge lijke feit te vieren. HULST - Zaterdagnacht vond nabij de Dubbele Poort in Hulst een aanrijding plaats, die enkel materiële schade tot gevolg had. Om streeks 1.15 uur reed H.O. uit Hulst met zijn auto vanuit de richting Dubbele Poort en raakte op de andere weghelft, waar op dat moment H.M. uit Graauw kwam aanrijden. Het gevolg was een botsing. De politie heeft H.O. een bloedproef afgenomen. AXEL - Aan de Kaaiwal te Axel is zaterdagnacht de bromfiets van R.T. uit Zuid dorpe gestolen. De diefstal werd ontdekt toen R.T. zich omstreeks 3.00 uur met zijn voertuig huiswaarts wilde begeven. AXEL - Bij het Autocenter aan de Buitenweg in Axel hebben onbekenden zondag nacht met een mes een vlag vernield. Bovendien werden vanonder een daar tentoon gestelde auto de oprij platen meegenomen. De platen wa ren gisteren nog niet terugge vonden. De feiten hebben zich voorgedaan voor 4.00 uur. Toen werd de vernieling en diefstal ontdekt. SAS VAN GENT - Twee jon gens van tien en twaalf jaar uit Sas van Gent werden za terdag op heterdaad betrapt, toen ze aan het inbreken wa ren in het gebouw van de scouting in Westdorpe. Het tweetal werd gisteren op het politiebureau verhoord. Daar bekenden ze meteen ook de inbraak die woensdag plaats vond in de peuterspeelzaal van Sas van Gent. BRESKENS - Zaterdag is op de veerboot van Vlissingen naar Breskens een lederen handtasje van mej. A.M.Q. uit Schoondijke verdwenen. Bij nader onderzoek bleek de handtas in een prullenmand te zijn beland. Bij inspectie van het tasje bleek dat het bankpasje en twee cheques uit de tas waren ontvreemd. BRESKENS - Op de Midden- havendam is bij de Proctor- mast ingebroken. Men heeft een toegangsdeur geforceerd om binnen te komen en er is een rekencomputer ter waarde van 2500 ont vreemd. CADZAND - Op een parkeer terrein Blommaart is van een personenauto merk Audi 100 een tweetal wielen gestolen. Dit gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag, eigenaar van deze auto is R.U.N. uit Gladbeck in Duitsland. De waarde van de wielen be draagt 600. SLUIS - Op camping De Mei doorn heeft men in een twee tal sta-caravans ingebroken. Het betreft hier een caravan van M. van P. uit Middelburg en E.M.A.M. uit Utrecht. In beide caravans heeft men een raam geforceerd om binnen te komen. Uit de caravan van P. werd 200 uit een porte monnee ontvreemd en uit de caravan van M. werd een ra- dio-casetterecorder meegeno men. Van onze correspondent TERNEUZEN - In het ka der van het vijftienjarig be staan hield de openbare ba sisschool De Meerpaal za terdag een gezinsfietstocht. Hieraan namen 225 mensen deel. Er waren zestig deelnemende groepen. De fietsers konden ge nieten van de mooie en rustige omgeving van de Otheense Kreek. De eerste opdracht was de naam opschrijven van het nieuwe streekziekenhuis en de maand waarin De Honte offi cieel in gebruik wordt geno men. Daarna fietste men ver der richting Sluiskil. Op het schoolplein van de openbare basisschool De Golf slag moesten de deelnemers di verse opdrachten en spelletjes uitvoeren. Na uitgerust te zijn konden ze hun weg vervolgen. Via het fietspad Oude Vaart, de Rooseveltlaan en de Sloelaan kwamen ze weer bij de school aan. Directeur Th. Bril reikte zondagmorgen de prijzen uit. De familie Van Buren en de fa milie Jonkman waren winnaar en kregen een enorme tulband. Van onze correspondent TERNEUZEN - De werk groep buurtvoetbal Terneu zen vierde zaterdagmiddag het eerste lustrum met een groot buurtvoetbaltoernooi op de sportvelden van het Petrus Hondiuslyceum. Elf ploegen streden om de eer ste plaats. Tevens was er een sportiviteitsprijs die gewonnen werd door de ploeg van de componisten met slechts één overtreding. Er hadden zich twaalf ploe gen aangemeld. Eén ploeg moest zich helaas terugtrek ken. De overige werden ver deeld in twee poules. In poule A werd de ploeg van Othene win naar en in poule De Schrijvers. Om 16.00 uur werd begonnen met de finalewedstrijden. Othene en De Schrijvers kwa men uit in een spannende fina le. Na zeven minuten kwamen de rode duivels van Othene al op voorsprong dankzij J. Scheele. De Schrijvers-ploeg kwam terug met een counter, die maar net naast het doel ging. Othene stond dan ook bij de rust nog met 1-0 voor. De Schrijvers ging na de veldwis- seling meteen in de aanval. Frans Scheele bracht echter voor Othene, alleen voor het doel van De Schrijvers, de stand op 2-0. Vijf minmuten voor tijd bracht Jan Geelhoed de stand op 3-0, wat tevens de eindstand werd. Wethouder W. Gosselaar reikte na afloop de prijzen uit. De opbrengst van het buurtvoerbaltoernooi is ook dit jaar weer voor De Zonne bloem afdeling Groot-Terneu- zen. UITSLAGEN Finalewedstrijden: Componisten- Bomenbuurt 0-0 (Bomenbuurt wint na strafschoppen), Schild- kers-Oranje 0-0 (Oranje wint na strafschoppen), Serlippens-Zee- helden/Zeldenrust 0-2, Bloemen- buurt-Serlippens 1-1, Othene- Schrijvers 3-0. EINDSTAND 1. Othene, 2. Schrijvers, 3. Serlip- pens 2, 4. Bloemenbuurt, 5. Oranje, 6. Schilders, 7. Zeehelden/Zelden- rust, 8. Serlippens, 9. Bomen/Oude Vaart, 10. Componisten, 11. De Honte. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - „Rede lijk weer, een sportieve zes kamp, veel bezoekers en volop sfeer". Met die woor den kenschetse voorzitter Frank Heirman van de Eve nementencommissie de tweede dag van het dorps feest in Sint-Jansteen. De zeskamp en de feestavond brachten in totaal zo'n 600 bezoekers op de been. Aan de zeskamp deden 16 ploe gen mee aan een sportieve strijd op de onderdelen: krui wagenringsteken, zaklopen- hindernisbaan, touwtrekken, skilopen, evenwichtsbalk en boomstamwerpen. Winnaar werd buurtvereniging Absdale, tweede De Slipjes en derde Het Klooster. In de feestloods ver maakte de Steense Rattenband de aanwezigen. Vooral de jeugd deed mas saal mee aan de talrijke gezel- schapsselen. Bij dit spelencir- cuit waren vele mooie prijzen te winnen. In totaal kwamen in drie categorieën de volgende winnaars uit de bus: tot met 9 jaar: 1. en 2. Alexander Bau- wens, 3. Danny van Daele, 10- 14 jaar: 1. Alexander Palinck, 2. David Pierssens, 3. Monique Begijn, 15 jaar en ouder: 1. en 2. Franklin Wolfelaar, 3. Monin- que van Rattingen.

de Stem | 1988 | | pagina 9