L [TALIAANS- EN AMERIKAANS-NEDERLANDS VERBOND NTEN I0NTEUR Vationaal springconcours Yerseke LlGEN! Tennistoemooi huisvrouwen in Breskens SPORT f P. Otten B.V. iB.V. iees Zuidhof boekt succes 1IEROM: AANPAK VAN LIPS RENDEMENT Morres weer goed op dreef WIELERKLASSEMENT Vakantievissen ^STEM SPORT 4 ZATERDAG 11 JUN11988 $TA TERME - Andy Hampsten mocht in Arta erme Peter Post en Erik Breukink op zijn blote nieën danken, dat hij nog steeds leider was in de [oude van Italië. ing van de merken ?meo een: srste monteur legdheid of bereidheid |n ikend salaris fge werksfeer skomstperspectieven Is telefonisch reageren. t. Braat i - 4817 LL Breda ÏET MAAR LIEFST 130 COMBINATIES OP DE STARTLUSTEN S- EN EXPLOITATIE MIJ. 91 - 9750 AB HAREN. Motorcross BVM in Westdorpe Veteranen- toernooi Wissenkerke Toernooi De Vlaanderen Wielerkoers in Nieuwerkerk Zeilwedstrijden in Terneuzen Eerste plaats Digny Sinke Atleet Rono wint hindernisloop HENGEL- RUBRIEK A81 T14 gemiddelde, nceerde. maar leorie-leraren. 3r voor t age Centrale diensten Verkeersschool Blom Concordiastraat 14 4811 MA Breda Tel: 076-227555 Slag op slag in de Giro jjonze speciale verslaggever fokwarn het einde van een dag monkey-business in het wadraat. Breukink keek sip; hij verloor zijn tweede laats aan Urs Zimmermann. ilengemeenschap voor jm en Havo ulst bar 25 uur 5 uur (1e of 2e graads) (1e graads) Iaat doordat een collega gebruik DOP-regeling. Aanvang salaris ng maximaal schaal 7.3. (Ofte- jij een volledige betrekking ij/zij het katholiek onderwijs wil ek worden uitgenodigd, krijgen de sollicitatieprocedure toege- i gegevens, opleiding, bevoegd- ;rlijk 20 juni 1988 te richten aan 4560 AA Hulst. Inlichtingen wor- 2555. M i jaar ervaring als Inteur bovenstaande een pre De sullige Zwitser had vijf- kilometer voor het einde óde negentiende etappe, een gni-bergrit tussen Borgo Val- mana en Arta Terme, zelfs de ege binnen handbereik, get zeven-en-een-halve mi- nut voorsprong zette hij de ochtige afdaling naar de eind- Ireep in. De Italiaan Stefano liuliani was een ijverige luchtgezel, Zinunermann had jem de etappezege toegezegd. De nummer drie in het alge een klassement deed in de aatste bergetappe een alles-of- iets-poging de rose trui in be- it te krijgen. Hij wist zich ver- ekerd van de steun van alle ialiaanse ploegen, dertien in etal. Er was weer eens een lonsterverbond gesloten om buitenlandse indringers van ties te stoten. De jot Robert Millar bewaart nlijke herinneringen aan de inde van Spanje '85 toen een it Spaans pact Pedro Del- doop de laatste dag uit ogen- ijnUjk kansloze positie naar »ren schoof. De samenzwering van Velico ie volgde op de klucht van dopingcontrole. Donderdag fond besloot de jury in de iiro d'Italia drie renners van aanse ploegen hard aan te ;en voor hun te laat ver- nen op de dopingcontrole, fisenüni, Giupponi en Zim- kregen de straf alsof drogeerd hadden: een I voorwaardelijke schor- 1400 gulden boete, de laatsen in de etappe kwijt en en minuten straf in het alge- leen klassement. De ploeglei- ers waren des duivels, protes- teerden en vingen dopingcon- troleur professor Conconi op een procedurefout. Hij had de renners toch urine laten inle veren. Dat was niet noodzake lijk, want ze waren te laat en volgens het reglement kunnen de renners in zo'n geval als po sitief worden beschouwd. Te gen middernacht werden alle sancties ingestrokken, behalve de geldboete. Voor Zimmermann was dit niet genoeg. De boerenzoon staat bekend als een gezond heidsfreak. Hij eet nog geen reep chocola, omdat hij bang is dat er kleurstof inzit. Vitami nes en andere versterkendende preparaten weigert hij steeds, tot grote wanhoop van de ploegarts. Die Zimmermann stond in Levico in het doping- boek. Hij was kwaad en zocht revanche. Een dag later over trof hij zichzelf in een aanval, waar zelfs de gedupeerde Erik Breukink respect voor had. „Die kerel moet een partij ge reden hebben zeg". Zimmermann ging er van door op de Passo Duran, niet zo'n hoge, wel een venijnige berg met een slecht wegdek. Hij reed rose-truidrager Hampsten finaal uit het wiel. In een poging te reageren kwam Breukink ten val. De rest keek van afstand toe. Zim mermann kwam op de top met 40 seconden voorsprong door. In de afdaling kreeg hij gezel schap van de Italiaan Giuliani. Getweeën liepen ze op de twee resterende bergjes, de Passo Cibiana en de Passo Mauria uit tot 7.30. Geen enkele Italiaanse ren- d i _J Rose trui-drager Andy Hampsten samen met Erik Breukink (links) op jacht naar de Gui- liani en Zimmermann. - foto ap ner, behalve de 'kleine' Giu liani die een grote dag had, ging tot tegenactie over. Ieder een wachtte af wat de rose- truidrager zou doea Hampsten gaf later toe een fout te hebben gemaakt door te lang af te wachten. „Ik waande me te ze ker van de zaak". Na de drie beklimmingen, toen hij in wezen verloren was, besloot hij te wachten op de te rugkeer van een paar ploegge noten voor hij de achtervolging inzette. „Ik ben nu tien jaar coureur", vertelde de Ameri kaan na afloop, „maar ik heb weer iets nieuws geleerd". Hampsten gaf toe, dat hij de Giro verloren zou hebben aan Zimmermann als Breukink en diens ploeggenoten Winnen, De Rooy en Nulens niet, in op dracht van ploegleider Post, alle handen hadden toegesto ken. Het eerste pelotonnetje werd op sleeptouw genomen door de 7-Elevens en de Pana- sonics. Door hen werd het ver schil op de verzwakkende Zim mermann en Giuliani nog te ruggebracht tot 3.06. Hampsten was er mee gered, Breukink viel, schlemielig, terug naar de derde plaats. Toen hij tijdens de beklimmingen onderweg twee keer aanviel, werd hij beide keren gecounterd door de Amerikaaa Hampsten wist toen nog niet dat hij in het apenspel, dat in zijn taal zo fraai 'monkeybusiness' heet, de Nederlanders broodnodig zou hebben. Peter Post had tot in de lan ge, bochtige afdaling van zestig kilometer, de samenwerking met Hampsten c.s. verordon neerd. „Waarom niet?", kaatste Post bij de eindstreep, „als wij niets doen, wint Zimmermann de Giro en is Breukink ook der de. Nu heeft hij in de slottijdrit nog kans de tweede plaats te heroveren". Door 'in de slag' te gaan met de Amerikanen ontstond mon key-business in het kwadraat. Post nam zodoende een wissel op de toekomst. Over drie we ken begint de Tour de France. Panasonic was de laatste jaren niet al te succesvol. Post wil in juli zeker een paar etappes winnen. De Amerikanen zul len, na hun ontsnapping uit de wurggreep van het Italiaanse monster, beslist iets terug wil len doen. Hampsten: „Ik heb gedacht, dat alles verloren was. Gelukkig waren de Panasonics bereid samen te werken". Erik Breukink deed het ook, al was het niet al te zeer van harte. „Ik heb dagenlij ks tegen Hampsten gevochten. Hij zat maar af te wachten. Hij reed nul in het uur. Ik heb hem nog een paar keer aangespoord de achtervolging in te zetten. Hij zei steeds, dat hij op ploeggeno ten wilde wachten. Ik vond dat hij een heel groot risico nam. Toen het eerste peloton bij ons kwam, met Winnen, De Rooy en Nulens moesten we aan het werk van Post". Daardoor bracht het Ita liaanse monsterverbond geen wisseling van de wacht aan de top. Er volgen in het weekeinde nog twee volkomen vlakke etappes en een individuele tijd rit van 43 kilometer tot slot. Twee dagen voor het einde leek de strijd definitief beslist. Hoe wel, in deze Giro d'Italia is niets te dol. Uitslag: 1. Giuliani (Ita) 233 km in 6.40.49 (20 sec. vergoeding, gem. 34,879 km/u), 2. Zimmermann (Zwi) z.t. (15 sec. vergoeding), 3. Pagnin (Ita) op 3.05 (10 sec.), 4. Sa- ronni (Ita) op 3.06,5. Piccolo (Ita), 6. Vitali (Ita), 7. Laguia (Spa), 8. Ghi- rotto (Ita), 9. Vona (Ita), 10. Volti (Ita), 11. Chiapucci (Ita), 12. Fran- ceschini (Ita), 13. Bombini (Ita), 14. Wechselberger (Oos), 15. Philippot (Fra), 16. Stutz (Zwi), 17. Vandi (Ita), 18. Martinez (Spa), 19. Vanotti (Ita), 20. Siboni (Ita), 25. Breukink (Ned), 28. Winnen (Ned), 35. Hamp sten (VSt), overige Nederlanders: 50. De Rooy allen zelfde tijd als Sa- ronni, 57. Van Vliet op 16.52, 63. Van Orsouw z.t, 68. Lubberding z.t., 78. Lammerts op 2534, 92. Van de Velde z.t, 125. Morandi (Ita) op 27.14. Uitgesloten: Roscioli (Ita), al- gestapt: Maini en Passera (beiden Ita), Clarysse en Van Brabant (bei den Bel). Algemeen Uasssement: 1. Hamp sten (VSt) 88.38.01,2. Zimmermann (Zwi) op 1.49, 3. Breukink (Ned) op 2.06,4. Giupponi (Ita) 5.27,5. Chioc- cioli (Ita) 11.29, 6. Giovanetti (Ita), 14.40,7. Delgado (Spa) 14.52,8. Win nen (Ned) 1437, 9. Tomasini (Ita) 21.41, 10. Vandelli (Ita) 25.06, 11. Breu (Zwi) 25.46, 12. Madiot (Fra) 25.52, 13. Alcala (Mex) 39.23, 14. Vona (Ita) 39.37, 15. Visentini (Ita) 41.09, 16. Martinez (Spa) 44.34, 17. Volpi (Ita) 52.05, 18. Nulens (Bel) 52.09,19. Vanotti (Ita) 54.26,20. Ghi- rotto (Ita) 54.57, overige Nederlan den: 55. Van Vliet 1.4230, 65. Van de Velde 13232, 66. Van Orsouw 134.48, 71. Lubberding 2.00.10, 76. De Rooy 2.1136, 105. Lammerts 23331, 125. en laatste Morandi 4.40.45. Puntenklassement: L Van de Velde 134 punten, 2. Hampsten 119,3. Sö- rensen 117,4. Breukink 103. Ploegenklassement: 1. Boifava 265.10.30, 2. Poet op 5.19, 3. Algeri 8.31. riplexe hedendaagse wensen en j. Met de UPS oplossing houdt u fin handen... en niemand anders! nog Dordrecht, telefoon (078) 336299 ran onze paardesportmedewerker ERSEKE - Aan de Koringaweg in Yerseke ordt zaterdag 11 juni een natinonaal iringconcours gehouden voor paarden, iervoor staan ruim 130 combinaties op de artlijsten ingeschreven. oor de organisatie tekent de landelijke rijvere- ging en ponyclub Zuid-Beveland uit Goes, ra vereniging is twee jaar geleden voortgeko- en uit een fusie tussen de verenigingen Jacoba in Beieren uit Goes en Reimerswaal uit Krui ingen. Daan Bakker, voorzitter van Zuid-Beveland: tee fusie had tot doel uit twee kleine één grote raniging te formeren. We hebben nu zo'n der leden. Het is vooral voor een betere instructie >rhet achttal rijden en natuurlijk voor het or- >ren van grotere evenementen zoals dit na sale springconcours. Dit willen we vanaf nu jaar houdea Met behulp van interessante wors, vooral uit Yerseke, hebben we een prijzenpot van zo'n 6000,- bijeen gekre- 0p dit grote geld, vooral in de Zl- en Z2-klas- hebben interessante combinaties ingeschre- i Zoals de provinciale kandidaten voor de «fdprijzen Stefan de Vetter met Wonny H uit dst, Lenet Sandee met Thyfoon uit 's-Heer fendskerke, Sandy den Exter uit Kortgene, die K paarden in de springpiste brengt: Rapsodie, tanka en Little Polo. Ook vanuit Noord-Bra- nt is er grote belangstelling. Met name van iscal Uytendaal met drie paarden, Peter Kom- ers en Tanja van Malsen. Deze laatste ama- ne brengt het maximaal toegestane aantal van fer paarden in de ring. Bovendien komt de enige Zeeuwse ruiter met een internationaal startbewijs, Simon den Exter uit Kortgene, met twee paarden in de zware klasse aan het vertrek. In de middenklasse maken de Zeeuwse ruiters ook goede kansen. Hier moeten bijvoorbeeld Fons de Vetter met Zandor van Hulst, Izaak van Eyzeren uit Borsele en Peter Klaasse uit Ame- muiden het opnemen tegen Pascal Uytendaal, Peter Kommers en Joyce Noppen uit Noord- Brabant. Als parkoersbouwer treedt de ervaren en nationaal bekende Wim Grens uit Gouda op. In het middagprogramma wordt, tot drie keer toe, een plaats ingeruimd voor Ger- maine Kools-Mullens en Renee Mullens uit Tilburg. Zij verzorgen een programma ho geschool- en vrijheidsdressuur. Hierbij zul len de paarden en pony's op spectaculaire wijze als volledige acteurs laten zien waar zij toe in staat zijn. Het programma ziet er als volgt uit: 08.30 uur parkoers verkennen B-klasse; 09.00 uur springen B-klasse met barrage, aansluitend parkoers verkennen springen L-klasse en barrage; 12.45 uur parkoers verkennen M- klasse; 13.00 uur springen M-klasse, aan sluitend eerste optreden Germaine Kools, springen Zl-klasse en barrage, tweede op treden Germaine Kools, springen Z2-klasse en derde optreden Germaine Kools, barrage Z2-klasse. 16.00 uur einde. Het bestuur van Zuid-Beveland ziet er als volgt uit: voorzitter Daan Bakker, secretaris Adrie Ruisaard, penningmeester Mascha Bus traan, wedstrijdsecretaris Cobie Ha- rinck en de leden Cees Krijger, Hans Mos selman, Jan Nijssen, Cees Paauwe en Hans Wijnbergen. w gelden bij een voerend goed binnen loed: vast en zeker ere informatie aan: in onze motorsportmedewerker ^EL - In de derde ronde m de strijd inde RES-mo- rcrosscompetitie voor li- ntiehouders sleepte Kees hdhof uit Kwadendamme enige Zeeuwse motor- ser een overwinning in wacht. Zuidhof trok in de 'cc-klasse de zege naar toe, terwijl in de 125 cc- 450 cc-klasse de overwin ds respectievelijk naar seal Bal en Serge van :el ging. fet waS aan het startveld op T bmitschorrecircuit goed te F® dat op de zandcircuits het ^nende weekeinde veel rij- °P het programma staan, ®t m de 250/500 cc-klasse ramen maar liefst dertig pi- aan het starthek. Zondag «t de BLB van start in Kallo, "d]l de BVM te gast is op het «erspoldercircuit, zodat veel rijders alvast proef kon den draaien in het Axelse zand. De 250/00 cc-klasse leek even beheerst te worden door Zuid hof, die bij de start van de twee manches steeds bijzonder goed weg kwam, maar na enkele ronden nam Serge van Huffel het commando over om uitein delijk met flinke voorsprong te winnen. Voor Zuidhof had een duel met deze BLB-intematio- nal geen zin, omdat zijn zege in de halve literklasse er niet door in gevaar kwam. Meer spektakel kwam er van het rijden van Alain Roels, die in de eerste manche als laatste aan de wedstrijd begon, maar met zeven mijlslaarzen door het startveld heen liep om uit eindelijk in de elfde ronde de derde plaats van Bennie Poppe over te nemen. Titelverdediger Bennie Poppe steekt nog steeds niet in de vorm die we van hem gewend zijn en zal in de ko mende wedstrijden zijn score flink wat op moeten vijzelen wil hij nog voor de RES-titel in aanmerking blijven komen. In de 125 cc-klasse werd een van de kanshebbers, Gino van der Wiele uit Hulst, door een valpartij bij de start al meteen uitgeschakeld. Zonder blessu res overigens. Beste Zeeuw werd André van Espen uit Axel, die zich knap verdedigde tegen het oppermachtige trio Belgen, Pascal Bal en de ge broeders Van Clapdorp. UITSLAGEN 125 cc: 1. Pascal Bal (Belsele), 2. Frank van Clapdorp (St.-Niklaas), 3. Luk van Clapdorp (St.-Niklaas), 4. André van Espen (Axel), 5. Mar den Jansen (Sluiskil), 6. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 8. Jan de Feyter (Temeuzen), 9. Patrick Piessens (St.-Jansteen). 250 cc: 1. Serge van Huffel (Bor- nem), 2. Alain Roels (Wetteren), 3. Benny Poppe (Meliskerke), 5. Jaap van Cadsand (Axel), 8. Johan Schelleman (Axel), 8. Jaap van Ta- tenhove (Temeuzen). 500 cc: 1. Kees Zuidhof (Kwaden damme), 2. Geert de Bruyne (Naza reth), 3. Frank van Kruyssen (Kloosterzande), 4. Herman van de Bos (Koewacht), 7. Sam Jansen (Sluiskil). Van onze sportmedewerker WESTDORPE - In samenwer king met de BVM houdt de Stichting RES morgen een mo torcross op het Dekkerspolder circuit bij Westdorpe. Aan de start komen alle cate gorieën junioren, nationalen en internationalen. Verder wor den er manches verreden voor niet-licentiehouders en voor Old Timers. De internationalen strijden in het zware zand trouwens om de kampioens- punten, wat de wedstrijden ex tra aantrekkelijk maakt. De wedstrijden in Westdorpe be ginnen om 12.00 uur. WISSENKERKE - De voetbal vereniging Wissenkerke houdt vandaag een voetbaltoernooi voor veteranenteams, het zoge naamde 'Onder de Molen-toer nooi'. Aan het toernooi, dat vorig jaar werd gewonnen door Wol- phaartsdijk, nemen de vol gende formaties deel: Bevelan ders, Colijnsplaatse Boys, Se- rooskerke, SKNWK, VCK, Wolphaartsdijk, ZSC en Wis senkerke. Het toernooi begint om 13.00 uur en de finale is ge pland om 16.30 uur. Voorts wordt er vandaag een toernooi voor D-junioren ge houden in Wissenkerke, waar aan wordt deelgenomen door Apollo, DFS en Wissenkerke. Dit toernooi begint 's morgens om tien uur. SAS VAN GENT - De zaalvoet balvereniging De Vlaanderen uit Sas van Gent houdt van daag voor de tweede maal het eigen toernooi. Dat gebeuren gaat om 12.00 uur van start in de sporthal De Vlaanderen en eindigt omstreeks 17.00 uur. Om 17.30 uur wordt de prijsuit reiking in het evenementen centrum van De Vlaanderen gehouden. Deelnemende ploegen zijn: Groote Slock, Smit Sportprij- zen, PTT en Churchill Lions (allen Temeuzen), IZV (Kloos terzande) en De Vlaanderen. De wedstrijdduur is bepaald op 18 minuten en de ploegen wer ken een halve comnpetitie af. BRESKENS - Op de tennisbanen van de tennisvereni ging De Boskreek te Breskens gaat maandag 13 juni voor de vijfde keer het huisvrouwentoernooi van start. Toen Paulien Verplanke uit IJzendijke in 1984 het initiatief nam waren er bij dit toernooi drie clubs betrokken uit de omliggende dorpen. Tiola uit IJzendijke, Schoondijke en Boskreek uit Breskens gaven de aanzet. De voorkeur om te spelen ging toen uit naar de Breskense ver eniging, want die had toen al de beschikking over vier banen, hetgeen organistorisch beter was. „En zo is het altijd geble ven," aldus Rianne van Wan- rooy van De Boskreek. „Het eerste jaar werd het toernooi omgedoopt in drie dorpentoer- nooi, maar een jaar later sloot ook Oostburg zich aan bij het toernooi en daarna hebben we het maar vier dorpen-huis vrouwentoernooi genoemd." Er wordt elke dag gespeeld vanaf 09.00 uur. „In de voor gaande jaren bleven de banen tussen de middag meestal open liggen. Er werd dan niet ge speeld, want iedereen moest dan weer op tijd thuis zijn in verband met de schooltijden. Dit jaar hebben we toch ge tracht ook op dit tijdstip te spe len en het viel reuze mee. We spelen dagelijks door tot 15.00 uur," legt Rianne van Wanrooy uit. De Boskreek en de Oost- burgse vereniging Ludo et Emergo zijn jaarlijks de groot ste leveranciers voor wat het aantal deelneemsters betreft. Gemiddeld levert iedere ver eniging zo'n vijftien dames. Ook dit jaar wordt dit aantal weer gehaald, hetgeen goed is voor ruim 75 partijen. Er wor den dit jaar weer enkelspelen gespeeld, in tegenstelling tot vorig jaar. Er wordt op tijd ge speeld en de duur is vastgesteld op één uur. De dubbelspelen duren totaal 75 minuten. In de enkelspelen wordt er gespeeld volgens afvalschema met een verliezersronde, ter wijl de dubbelspelen in poules worden afgewerkt. „Iedereen die zich opgeeft kan de speel- sterkte aangeven. Meestal wordt er wel gekeken naar de prestaties van vorig jaar, zodat we de meeste poules zo goed mogelijk kunnen indelen naar sterkte. lederen speelt dan op eigen niveau," legt Rianne van Wanrooy uit. De finalepartijen zijn vrijdag 17 juni gepland, eveneens op de banen van De Boskreek in Breskens. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - De volleybalvereniging Morres uit Hulst blijft het ook na de competitie goed doen. Morres won namelijk het inter nationaal sterk bezette toernooi van ODJ in Middelbeers in Noord-Brabant. Teams uit West-Duitsland, Frankrijk, België en Nederland werden door de Hulstenaren verslagen. Er waren maar liefst 263 teams present in dit toernooi. Morres trad aan met zeven teams en dat het hoge ogen gooide was al tij dens de eerste dag van dit tweedaagse toernooi te zien. Geen en kele set werd er die dag verloren. Alle Hulsterse teams hadden zich bij de laatste acht geklasseerd. In de ereklasse jongens slaag den de Zeeuwen er in voor de derde keer in successie de eerste plaats te veroveren. In de ereklasse meisjes eindigden de Hul sterse dames op een derde plaats. Rotterdam pakte hier de eerste prijs. Ook de A-jetigd deed het zeker niet slecht. Bij de jongens werd de Hulsterse equipe nipt met 2-1 verslagen door SV Werth uit Duits land. De meisjes namen echter revanche en behaalden de omge keerde score. De B-jeugd werd vierde bij de jongens en derde bij de meisjes. EINDSTAND 1. Morres 215 punten, 2. SV Werth 85,3. VC Weert 60,4. TV Olpe 55 punten. Amateurs: 1. N. van de Klundert (Hoogerheide) 301 punten, 2. R Bij- vank (Westdorpe) 195, 3. J. de Crom (Hoogerheide) 193,_4. P. Heeren (Spruridel) 165, 5. K Jonkers (Oud-Gastel) 160, 6. V. Timmermans (Hoogerheide) 130, 7. P. Bouten (Zevenbergen) 120, 8. T. Fase (Oud- Vossemeer) 119, 9. M. de Baat (De Heen) 117,10. P. Mol ('s-Gravenpol- der) 116, 11. R. van VUmmeren (St-Willebrord) 115, 12. H. Rovers (Roosendaal) 112, 13. P. Raas ('s-Heerenhoek) 104, 14. T. Akkermans (Zevenbergen) 95,15. H. Akkermans (Zevenbergen) 94 punten. Junioren: 1. R Sestig (Oosterhout) 212 punten, 2. P. Kroonen (Raams- donksveer) 169,3. J. Blijlevens (Oosterhout) 122,4. P. Konings (Roosen daal) 89,5. H. Loonen (Breda) 87,6. ex aequo E. van Meer (Oud-Gastel) en M. Casteleyns (Steenbergen) 80, 8. R Westerbeek (Prinsenbeek) 75, 9. R Kroon (Oud-Gastel) 74,10. A. Pijnenburg (Oosterhout) 70,11. ex aequo R. Diepstraten (Gilze) en L. Veeke (Oudenbosch) 67,13. W. Bas- tiaanse (Hoogerheide) 65, 14. H. Neus (Breda) 64, 15. C. van Enschot (Bavel) 61 punten. Nieuwelingen: 1. J. van de Klundert (Hoogerheide) 156 punten, 2. W. Maas (St.-Willebrord) 122, 3. R Leeuw (Steenbergen) 114, 4. J. van Cadzand (Westdorpe) 108,5. M. van Oord (Hank) 104,6. M. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 101,7. P. Jongenelen (Oudenbosch) 100, 8. M. Ver- wijmeren (Prinsenbeek) 94,9. R Boogaard ('s-Gravenpolder) 79,10. R Oomen (Etten-Leur) 73, 11. R Lijbaert (Sluiskil) 68, 12. S. van Boven (Axel) 66,13. R de Smit (IJzendijke) 63,14. D. Fransen (Westdorpe) 54, 15. ex aequo J. Fortrey (Breskens) en D. Dubbeldam (Sluiskil) 51 pun ten. DANNY DE MUNCK uit Sas van Gent eindigde in een amateurkoere in het Belgische Vlissingen-Den Haan als zestiende. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent, de broer van Danny, kwam in actie in een juniorenkoers in het Belgische Deinze-Petegem. Hij kwam daar als zesde over de meet NIEUWSOVERZICHT NIEUWERKERK - De vijfde wielerronde van Nieuwerkerk op Schouwen-Duiveland, die zaterdag 11 juni wordt verreden, brengt ondanks de concurrentie van het tweedaagse wieler weekeinde in Zeeuwsch-Vlaanderen, toch een acceptabel ren- nersveld aan de start. Ruim vijftig amateurs gaan om half zes aan het karwei over 100 kilometer beginnen. Onder hen diverse bekende Zeeuwen als Heddy Nieuwdorp, Thijs Fase, Nap Hage, Vester Aarts, Ri chard de Vrieze, Dick van Zanten en Wim van Kooten. Het zal echter ongetwijfeld geen Zeeuwse aangelegenheid wor den in Nieuwerkerk. Diverse Brabante kleppers geven ook acte de presence. Zo zullen sterke renners als John de Crom, Nico en Peter van de Klundert, Anjo van Loon, Edwin Roovers, Frank Laurijssen en John Akkermans van de partij zijn in Nieuwer kerk. Een interessant koersverloop ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. TERNEUZEN - De Dow Zeilclub (DZC) houdt zaterdag 11 juni zeilwedstrijden op de Otheense Kreek bij Temeuzen voor La ser, Partner, Handicap, Optimist en surfplank. Er worden drie manches gevaren. Deelname hieraan staat voor iedereen open. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij de jachthaven. Het wedstrijdreglement ligt ter inzage bij de wedstrijdcommissie. De starttijden zijn 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt voor Optimist 2,50, surpflank 4,- en de overigen betalen 6,-. KLOETINGE - De Zeeuwse autocoureur Digny Sinke uit Kloe- tinge heeft een eerste plaats behaald tijdens een Oval-race in het Belgische Ingelmunster. Sinke wist zowel de eerste manche als de finale op zijn naam te schrijven. De wedstrijd die meetelt voor het open Belgische kampioenschap verliep bijzonder spannend. Bij het ingaan van de finale waren er nog zes kanshebbers om het dagklassement te winnen. Digny Sinke vertrok in vierde positie, kwam na en kele ronden aan de leiding en stond die, ondanks felle aanval len van de Engelsman Roy Cook en de Belg Willy Rogiers, die respectievelijk op de tweede en derde plaats beslag legden, niet meer af. SANDNES (AFP) - De Kenyaanse atleet Kip Rono heeft bij in ternationale wedstrijden in de Noorse plaats Sandnes, in de buurt van Stavanger, de 3000 meter hindernisloop gewonnen in 8 minuten en 21,57 seconden. Hij was ruim een seconde sneller dan de Brit Mark Rowland. Diens landgenoot Peter Elliott won de 1500 meter in 3.37,89. John Richards beschikte op de 5000 meter (13.31,82) over het beste eindschot. Het verschil met de Noor Lars Ove Strömö was op de streep nauwelijks waarneembaar. Vakantievissen is niet ge makkelijk. Dat geldt zowel voor het binnenland als daarbuiten. Op de eerste plaats kent men de stekken niet, de beste vistijden, de plaatselijke voedselgewoon ten van de diverse vissoorten enz. In het buitenland vissen geeft nog wat meer proble men. Daarover een aantal artikelen in de komende we ken. Niets vist zo waardeloos als een slecht voorbereide vistrip. Vakantievissen in de zin van af en toe even lekker vissen, we zien het wel, is een goede vakan tiementaliteit, maar het vangt slecht. Waarom? Omdat goede visresultaten maar voor een heel klein beetje met geluk te maken hebben. Men moet daarom tevoren besluiten hoe, waar en wanneer men vissen wil en dat in het vakantieplan opne men. Dan weet iedereen waar ie aan toe is. Vist de familie mee? Hoe? Hoelang houden ze dat vol? Vinden ze dat wel leuk? Zo ja, dan is er geen probleem, maar op tijd wat anders is zeker niet verkeerd om de huiselijke vakantievrede te be waren. Vist men niet graag mee, dan zit er niets anders op dan afspraken te maken. Vis daarom in de vroege ochtend een paar uur en eventueel 's avonds. Of nog beter, plan een va kantievisserij met vrienden en vis niet als men met de familie op pad gaat. Maar dan zijn we er nog niet. Want zoals zo vaak, wat neem je mee aan vismateriaal, aas enz. Kijk ook even naar de bepalingen op dat gebied, want die willen wel eens verschillen van land tot land. In de Engelstalige landen is men bijvoorbeeld allergisch voor de invoer van wormen en maden, vooral als daar aarde mee gemoeid is. Vergunningen zijn een teer punt. Verwend als wij zijn op dit gebied (wij betalen voor het vissen naar verhouding vrij wei nig), komt het ons wel eens wat moeilijk voor om onze porte monnee te trekken. Toch is dat in het buitenland meer dan eens nodig, want wie zonder vergunning vist aldaar, kan stee vast rekenen op forse boetes, inbeslagname van het vismate riaal e.d.. Kortom moeilijkheden die voor een paar luttele gul dens per dag kunnen worden voorkomen. Een van de laatste Europese landen die een vergunningenstelsel wil invoeren, is Ierland. Tot voor kort kon men op de Ierse wateren naar har telust op witvis, snoek, baars, paling e.d. vissen. Zalm, zeeforel eh in sommige gevallen ook de bruine forel waren wel aan vergunningen gebonden. Nu is dat alles veranderd. Vist men op witvis en roofvis, dan heeft men een vergunning nodig van vijftien gulden (van toepassing op vakantievissers). Vist men op zeeforel en zalm, dan loopt dat snel op naar een maximum van 120 piek per jaar. Daarbuiten heeft men voor zalm en zee forel haast altijd een clubvergunning nodig of een dagvergun ning voor een bepaald stuk rivier. Dat is in landen als Dene marken en de rest van de Scandinavische landen ook zo, vooral bij het vissen op zalm. Zeevissen is meestal vrij. Infor meer tevoren of een vergunning nodig is.

de Stem | 1988 | | pagina 15