IMAXIMALE NEDERLAAG TEGEN DEURNE IN LISSABON Ouverture om snel te vergeten SPORT speler worden Lilholt wint derde etappe in Luxemburg UITSLAGEN DAVISBEKERDUEL TEGEN SENEGAL F Steeds meer mensen gaan \buiten'wonen, in hun eigen tuin 20 DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 11 JUN11988 [V Nieuwe opzet competitie driebanden Doggen treft oude bekende Europacup Driebanden a>«s- M- LISSABON - Het doordringen met het beste ge middelde tot de finale van het toernooi om de Europacup driebanden, heeft een catastrofaal ge volg gehad voor de Nederlandse herfstkampioen Gowa. Rangers niet naar Rotterdam u De Besteveranda's komen uit Best! Kort geding AZ-KNVB op 24 juni Verrassend verlies Dogger 21 22 23 24 25 JUNI 00EEEN WEEKJE ASSEN.... EK DAGBOEK Flink verlies volleyballers Crisis in Engels cricket Stibbe vijfde na eerste onderdeel Cahill zorgt voor surprise T48 BERTRANGE (AFP) - 1 Adrie van der Poel is in de derde etappe van de Ronde van Luxemburg, een rit van Walferdange naar Ber- trange over 199 kilometer, als zevende geëindigd. Henri Manders, die gisteren evenals zijn ploeggenoot Ge rard Veldscholten te horen breeK niet te zijn geselecteerd voor de Ronde van Zwitser land werd negende. De Deen 4ren Lilholt won de etappe, ne leiding in het algemeen passement bleef bij de Frans man Joel Pelier. Uitslag derde etappe: L Lilholt hrvn) (10 seconden bonificatie) $4 56 2. Schurer (Ned) 0.01, 3. Ar- Dernooi. FOTOGER DIJKSTRA Ajacied Blind in de iburg een tegenstan- i te kunnen spelen, don weggestuurd. iterscommissie van de voetbalkampioenschap de kop worden inge- N K van Mexico, waar de irgalden met barbaarse ikke rij. Daar hebben we ir. Heinz Gerö, een 65-ja- lorzitter van het scheids- Euro 88 verantwoorde hen in het zwart, unten, waarop de EK- leerd zijn. „Er zijn geen L Alleen worden de hui- past. Vandaar dat we er li." Gerö somt op: „Eén: ider de bal te kunnen of de kaart! Het maakt niet ebeurt: rood. Zoals Blind ■villen dat de technische shoppen of slaan zonder moet sneller rood getrok- /al was. Lichamelijke in- ije trappen vanaf dertig el te veel op. Evenzo spel- aan als volgt te werk: als krijgt hij een vermaning, in gele kaart en een indi- iod! Geen pardon. En het- het opstellen van een tt geel trekken. Willekeu- ■elers die in het muurtje iters er goed op letten dat negen meter is. En geen rs instructies over hoe te leid. Gerö: „Dan moet het •n. De aanvoerder van de Blijft het vuurwerk, is er iet alle consequenties van debuteren als arbiter op t Engelsman Hackett, de 5 Santos en Soriano Alad- iet eigen Spanje als grens- fluit Nederland - Sovjet- r tegen Pauly (die bij Bor- in Nederlands nadeel ge tekend. „Onzin." -dure uit en verklaart wie :ie van Jan Keizer zit: „De ai de rapportcijfers. Vaak eidsrechters. In dat geval [an de scheidsrechterscom- I, In Holland ontliepen Jan luwelijks. We hebben toen Kroft en die heeft uitein- mas was die naar het EK 'A-Cup-finale." f ras (Bel) 0.02,4. Novsad (Tsjj) zelfde tijd, 5. Veenstra (Ned) z.t„ 6. De Wilde (Bel) z.t, 7. Adrie van der Poel (Ned) z.t, 8. Sergeant (Bel) z.t, 9. Manders (Ned) z.t, 10. Zeiyevskoi (Sov) z.t Algemeen klassement: 1. Pelier (Fra) 12.00.16, 2. Trinkler (Zwi) 0.05, 3. Kuum (Nor) 0.07, 4. Degrion (Fra) 0.15,5. Lilholt 1.30,6. Schurer 1.36, 7. De Wilde 1.37, 8. Adrie van der Poel 1.39, 9. Arras 1.39,10. Manders 1.42. Laurent Fignon is zijn lei derstrui in de Route du Sud, een wielerkoers in Zuid- Frankrijk, kwijtgeraakt. De Fransman, die zowel de proloog als de eerste etappe had gewonnen, werd in de tweede etappe - van Gaillac naar Saint-Gaudens over 222 kilometer - afgelost door zijn landgenoot Gilbert Duclos- Lassalle. De derde etappe werd gewonnen door de Fransman Francois Lemarchand, die daarmee zijn eerste succes als professional behaalde. Uitslagen: tweede etappe: 1. Le marchand (Fra) 5.56.56, 2. Stumpf (WD1) zelfde tijd, 3. De Bie (Bel) z.t, 4. Baronchelli (Ita) z.t., 5. Bruggmann (Zwi) z.t, 6. Lehnert (WD1) z.t, 7. Eickelbeck (WD1) z.t., 8. De Sola (Fra), 9. Henn (WD1) z.t., 10. Clère (Fra) z.t. Algemeen klas sement: 1. Duclos-Lassalle (WD1) 10.24.13,2. Fignon (Fra) z.t., 3. Clère 0.03, 4. Garde (Fra) 0.04, 5. Millar (Sch) 0.06, 6. Ribeiro (Bra) 0.08, 7. Rue (Fra) z.t, 8. Pensee (Fra) 0.09,9. Swaart (NZe) 0.14, 10 Brun (Fra) 6.37. In de Ronde van Italië voor amateurs heeft gisteren de Russische revolutie plaats ge had. Tussen Belluno en Arta Terme vormden vier Sovjets een kopgroep met drie vreem delingen. De vlucht van het rode leger leverde drie minuten en 27 seconden winst op. Als gevolg hiervan namen Ko- nisjev, Poelnikov en Oegroe- mov de eerste drie plaatsen in de rangschikking. De Italiaan Gallo sprintte naar de etappe zege. De beste Nederlander, Nico Wolthuis, verdween door een val uit de koers. Uitslag: 1. GaUo (Ita) 170 km In 4.34.10, 2. Oeslamin (Sov) op 6 sec., 3. Konisjev (Sov) 0.14, 4. Rinder- knecht (Zwi) z.t., 5. Passera (Ita) 0.18,6. Troebin (Sov) 0.19,7. Poelni kov (Sov) 0.20, 8. Oegroemov (Sov) 3.27. Nederlanders: 66. Kistemaker op 25.16, 97. Prijs z.t. Uitgevallen door val: Wolthuis (Ned). Alge meen klassement: 1. Konisjev (Sov) 30.01.38, 2. Poelnikov (Sov) op 2.12, 3. Oegroemov (Sov) 3.28, 4. Gallo (Ita) 4.12, 5. Oeslamin (Sov) 4.13. Nederlanders: 107. Prijs 1.29.18,110. Kistemaker 1.36.40. Martien Kokkelkoren is gis teren in de elfde en voorlaatste etappe van de Milkrace derde geworden. Hij werd in de sprint van de rit naar Coventry verslagen door de Brit Wals- ham en de Australiër Sutton. De Rus Zhdanov behield de lei ding in het klassement. Uitslag: 1. Walsham (GBr) 46,3 km in 1.01.00, 2. Sutton (Aus), 3. Kok kelkoren (Ned), 4. Castaing (Fra), 5. Rajch (Pol). Algemeen klassement: 1. Zhdanov (Sov) 43.10.16,2. Prikryl (Tsj) op 1.05, 3. Jones (GBr) op 5.20, 4. Krawczyk (Pol) op 6.45,5. Ivanov (Sov) op 7.20. Catastrofaal begin Gowa Van onze speciale verslaggever LISSABON - De drie bandencompetitie in de eredivisie krijgt zeer waarschijnlijk een an dere opzet. Er ligt een plan om de competitie in dertien weekeinden af te werken. De teams komen daarbij zowel op zaterdag als zon dag in actie en tegen de zelfde tegenstander. Voorts is voorzien in een vaste aanvangstijd (14.00 uur) en zouden de ploegen geen wedstrijden meer mogen verschuiven. Maandag wordt een be slissing genomen over het doorvoeren van de nieuwe opzet. Van onze speciale verslaggever LISSABON - Jan Dog gen trof bij de ope ningsceremonie van de Europacup-finale drie banden in Lissabon een oude bekende. De zeventigjarige Roosen daler, die in zijn biljart carrière vier keer natio naal kampioen in de po pulairste spelsoort werd, speelde in december 1965 een Europees kampioen schap driebanden in Lis sabon. Een van de andere deelnemers, de Portugees Vinagre, liep hij na ruim 22 jaar weer tegen het lijf in de Portugese hoofdstad. W t T Het vrij zijn in de eerste ronde van de finale in Lissabon gisteren pakte zeer slecht uit, doordat het Westbrabantse team als eerste tegenstander het inmiddels uitstekend ingespeelde Deurne trof. Het leverde een maximale ne derlaag (8-0) op. De hoogte van het verlies was rampzalig, want het liet slechts een theoretische mogelijkheid op het bereiken van de eerste plaats over. Bij een maximale overwinning op BK Borken uit Helsingborg, dat in zijn eerste treffen verrassend Deurne met 6-2 terugwees, zou de achter stand in partij punten op België namelijk altijd nog twee be dragen. Een in feite onover brugbare kloof, omdat het niet aannemelijk is dat beide Por tugese ploegen, die in het ope ningsduel in de sfeervolle zaal van het Benfica-stadion gelijk speelden (4-4), de Belgen een strobreed in de weg kunnen leggen. Het echec van Gowa tekende zich al in een vroeg stadium af. Nadat er drie kwartier geac teerd was op de vier tafels, stond Tiest Brosens met 10-21 achter tegen Willy Gijsels, Ries Heeren met 2-20 tegen Ray mond Steylaerts, Jan Doggen met 14-22 tegen Jef Gijsels en Jan Arnouts met 13-31 tegen Ludo Dielis. Van het kwartet Gowa-spe- lers kwam Jan Doggen nog goed terug in de wedstrijd. Tot het laatst toe hield hij uitzicht op een positief resultaat. Bij 37- 33 in het voordeel van Jef Gij sels maakte de Belg de partij uit, waarna Doggen in de na- beurt niet verder meer kwam dan twee caramboles: 34-40 in 53 beurten. Tiest Brosens kwam in zijn partij tegen Willy Gijsel nog terug tot een verschil van ze ven punten in zijn nadeel, maar in de slotfase had hij niets meer in te brengen: 23-40 in 45 beur ten. Brosens: „Ik heb nooit lek ker in de partij gezeten. De ta fels waren ontzettend moeilijk. Van de korte band had je ook vaak butage (opspringende bal door Hein Groothuis - red.). Op het laatst kreeg ik bovendien ook nog eens ontzet tend kwaaie ballen". Jan Arnouts de kopman speelde een voortreffelij ke par tij, maar hij had de handicap dat hij tot een ontketende Ludo Dielis moest opboksen, die na vijf beurten dankzij series van zeven en vijf reeds met 15-1 leidde. Arnouts, die uiteindelijk ten onder ging met 50-36 in 28 beurten: „Voor mijn gevoel heb ik ontzettend lekker gebiljart. Het was echter een duidelijk nadeel dat wij met vreemd ma teriaal te maken kregen. Er gaan toch een paar beurten voorbij, voordat je een biljart kent. En als dan je tegenstan der na acht beurten al 20 pun ten heeft, is er bijna geen be ginnen meer aan". Zwaar onder de maat bleef Ries Heeren, de nummer drie van het Etten-Leurse team, die in 39 beurten slechts 11 caram boles haalde: 11-40. Overigens was daar ook wel debet aan dat tegenstander Steylaerts zwaar op de defensie speelde. Heeren had er geen goed woord voor over. „Dat is toch geen biljar ten wat die Steylaerts doet. Hij Jan Arnouts: nederlaag in Lissabon tegen Ludo Dielis. speelt werkelijk alles verdedi gend". De Belgen hebben overigens alleen wat aan hun grote winst, indien Gowa hen een dienst be wijst met een overwinning op BK Borken. Bereikt Gowa geen positief resultaat tegen de Zweden, dan gaat de ploeg uit Helsingborg regelrecht op de titel af, hoewel de mummers drie (Olssen) en vier (Lohman- der) toch wel kwetsbaar zijn. Helsingborg schiep zich een riante uitzichtspositie dankzij een onaanvechtbare triomf op Deurne. Dat gebeurde voorna melijk door het falen van Stey laerts, die na een 30-23-voor- sprong tegen Olssen nog de boot in ging: 33-40 in 62 beur ten. Voor de resterende twee zeges zorgden vader en zoon Blomdah. Willy Gijsels redde de eer voor de Belgen: 40-26 te gen Lhamnder in 70 beurten. - FOTO DE STEM/ BEN STEFFEN Deurne (Bel) 6-2, Etten-Leur (Ned)-Deurne (Bel) 0-8. Etten-Leur (Ned)-Deurae (Bel) 0-8 Uitslagen: (Por) 4-4, Porto (Por)-Benfica Helsingborg (Zwe)- Brosens W. Gijsels Heeren Steylaerts Doggen J. Gijsels Arnouts Dielis 2345 3 0.511 4045 6 0.888 1139 2 0.282 40 39 61.025 34 53 5 0.641 40 53 5 0.754 36 28 61.285 50 28 81.785 LONDEN (RTR) - Glasgow Rangers heeft zich teruggetrokken voor het voetbaltoernooi van Rotterdam, dat op 5 en 7 augustus in het stadion Feyenoord wordt gehouden. De club nam deze beslissing uit angst voor vandalisme van Schotse supporters, die zouden kunnen leiden tot maatregelen van de UEFA, de Europese voetbalbond. Glasgow Rangers vreest dat eventuele ongeregeldheden mogelijk tot gevolg kun nen hebben, dat na de Engelse ook de Schotse clubs uit de Europa Cup-toernooien worden verbannen. (ADVERTENTIES) Met een originele VERANDALUX-terrasoverkapping woont u 12 maanden per jaar behaaglijk in uw tuin. En geniet u het hele jaar door van uw tuinmeubelen. Vertel mij alles over terrasoverkappingen. r waterdichte garanties staling bij aanvang werk hosikc I en n& oplevering Plaats |ÉV? hout en/of aluminium In gefrankeerde envelop versturen naar •eenzonnestraaltje maakt VERANDALUX BV., Postbus 324, 5680 AH B«st uw veranda behaaglijk maatwerk vakwerk I I Dan ,„?llenwe9 5-6, Best (Rijksweg Den Bosch-Eindhoven)04998-99099. I9e|Ws geopend van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. ALKMAAR (ANP) - Het kort geding dat AZ tegen de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft aangespannen, dient vrijdag 24 juni om 10.00 uur in Utrecht. AZ wil via de gerechtelijke procedure de degradatie naar de eer ste divisie, als gevolg van het gelijk spel tussen PEC Zwolle en Volendam (0-0) op de laatste speeldag van de competitie, onge daan maken. De Alkmaarse club eiste naar aanleiding van het duel in Zwol le, waar PEC en Volendam zonder risico te nemen het belangrijke punt voor klassebehoud behaalden, een onderzoek van de KNVB. Met de uitkomst van dat onderzoek toonde de club zich niet tevre den. Volgens de Alkmaarders heeft de KNVB niet kunnen aantonen, dat het wedstrijdreglement niet overtreden is. Via het kort geding hoopt de club dat de rechter beslist het duel in Zwolle als niet ge speeld te beschouwen. Of dat de KNVB een nader onderzoek moet instellen. AMSTERDAM (ANP) - Paul Dogger, die onlangs bij het inter nationale tennistoernooi van Ede enkele opvallende prestaties leverde, is tijdens de Amsterdamse tennistitelstrijd uitgescha keld in de kwartfinale. De als eerste geplaatste Dogger verloor in zijn woonplaats gis teren in drie sets van Jacco Eltingh, 6-0, 3-6, 2-6. Bij de dames zorgde de 16-jarige jeugdkampioene Yvonne Grubben voor een verrassing door de als vierde getipte Marianne van der Torre te verslaan. indoek, waarop staat: w^Jcm ®V HELE WEEK MOTORSPORT IN ASSEN O Ma. EK-Traimng M Di. EK-Races/TTFormule 1 training MWo. TT Training Do. TT Training/ TT Formule 1 Race/Historic TT a Vr. TT Training •Ja Dutch TT WARMOND (ANP) - De eerste dag van de drie daagse tussen de tennissers van Nederland en Senegal in de strijd om de Davisbe- ker was er één om snel te vergeten. Het duel tussen Tom Nijssen en Ya Ya Doumbia was slechts bij vlagen de moeite waard, het daarop volgende treffen van Menno Oosting en Abou Berthe was een Davis bekertoernooi nauwelijks waardig. Na de eer ste dag is de stand gelijk: 1-1. In het openingsduel tussen Nijssen en Doumbia was de lijst van domme missers van de Senegalees na ruim drie uur spelen net iets kleiner. De winst in vier sets was dan ook verdiend: 6-3,1-6,6-2,7-5. Oos ting bracht daarna in iets meer dan vijf kwartier de stand in evenwicht. Abou Berthe zou in een B-toernooi in Nederland de grootste moeite hebben de laat ste vier te bereiken. Concentra tie-verlies van Oosting in de derde set leverde de Senegalees nog wat games op. Verder dan 6-0,6-1,6-3 kwam hij niet. Afgaande op wat hij eerder dit jaar had gezien en gehoord over het Senegalese tennis dacht bondscoach Stanley Franker het duel aan te kun nen zonder Michiel Schapers. De beste speler van Nederland is al enige weken niet geheel fit. Het feit dat het tennissei- zoen tegenwoordig twaalf maanden duurt, breekt hem op. Schapers heeft last van een lichte vorm van oververmoeid heid. Alleen in zijn nachtmerries hield Franker rekening met dubbele winst van Ya Ya Doumbia. De in Mali geboren speler baarde dit jaar opzien door in Lyon een Grand-Prix- toernooi te winnen. Hij ver sloeg daar onder meer de Sov jet-speler Tsjesnokov. Nijssen was er vooraf nauwelijks van onder de indruk. Hij speelde in Togo, bij Challenger-toernooi- en, vorig jaar twee keer tegen de Senegalees en won beide duels. In Warmond had hij dat op nieuw moeten doen. Maar de Limburger speelde erbarme lijk. Slechts in het begin van de tweede reeks acteerde hij naar behoren, daarvoor en daarna was wat hij aan de ongeveer vijftig toeschouwers liet zien, bedroevend. Slechts bij uitzon dering slaagde hij er in de bal len binnen de service-lijn te krijgen. Doumbia hoefde nauwelijks iets te doen. De met topspin ge slagen ground strokes van de Nederlander waren voor hem ideaal. Rustig bewegend op de achterlijn sloeg hij ze terug. Het volstond de ballen in het spel te houden en rustig te wachten op een mogelijkheid naar het net te komen. Vaak hoefde dat al niet eens. Dan schoot zijn opponent hem te hulp. De eenvoudige missers van Nijssen hoopten zich in snel tempo op. De Nederlander werkte zich ook steeds dieper in het moeras. Hij mopperde wat over de baan ('te glad') en de ballen ('te zwaar') en leek ook geen moment meer in een wederopstanding te geloven. Zo futloos was zijn optreden dat bondscoach Franker zich na afloop moest bedwingen om geen commentaar te leveren. Het duel van Oosting werd door Franker en de speler zelf met enige ongerustheid tege moet gezien. De nationaal kampioen is al geruime tijd uit vorm. Bij de open Franse kam pioenschappen werd hij in de eerste ronde afgeslacht door de Sovjet-speler Vysand. Dat hij na Roland Garros een A-toer- nooi in Rotterdam won, deed zijn zelfvertrouwen enigszins terugkeren. Tegen Abou Ber the was echter ook de vorm van 'Parijs' voldoende geweest voor de winst. De overmacht van de speler uit Son was zo groot, dat hij zich bij 6-0, 6-1, 3-1 nauwe lijks meer kon concentreren. Bij 3-3 pakte hij de draad weer op en maakte de partij op het vijfde wedstrijdpunt uit. Vrijdag 10 juni Om acht uur schrik ik wak ker. De telefoon naast mijn bed rinkelt oorverdovend. Harry Valerien, chef-sport van het ZDF, bevestigt dat ik morgenavond wordt geïnter viewd in het programma 'Sport Studio'. Dat wordt dus een hele rit, van Hannover naar Maim. Vandaag ook veel te doen. Ik bezoek de Denen in hun kamp in Wuppertal. Ze be wonen daar een leuk hotel, Juliana, waar ik voor het eerst geen politie zie. Alles gaat er losjes aan toe, voor en na de persconferentie. Morten Olsen, die bij mij voetbalde, toen ik Anderlecht trainde, komt even buurten. Trainer Sepp Piontek geeft verderop een persconferentie. Maar Lerby, Arnesen, met zijn been in het gips en op krukken, en Frimann van Anderlecht ko men in de lounge bij mij zit ten. Ik vind het triest voor Arnesen, dat hij juist op dit moment uitgeschakeld is. Hij kan echter nog lachen over zijn tegenslagen. Het is me wat. Op het hoogtepunt van je carrière te moeten toekij ken, terwijl je zeker onder deel van het spektakel zou zijn geweest. Piontek wilde zijn formatie niet kwijt aan de pers en aan mij. Frimann wel! Ik bel op de kamer van Lerby, die qua maten erg tegenvalt, met de manager van VfB Stuttgart en hoor van hem hoeveel Anderlecht vraagt voor Stephan Demol. Maar liefst 2.8 miljoen gulden. Dat wil ik niet betalen. Ik ga maar op zoek naar een andere voetballer, die ik graag op 23 juni, als ik de training hervat ook met de drie Duitse inter nationals, in Stuttgart wil zien. De stemming in het kamp van Oranje is, 's middags, net zo losjes als bij de Denen. Het is er erg druk. De zon breekt voor het eerst door, sinds ik me in dit voetbaltoernooi heb gestort. Ik zie veel journalis ten, die allemaal met Ruud Gullit willen praten. Rinus Michels vraagt aan het begin van de persconferentie of er vragen zijn. Die zijn er niet. Michels lacht en stapt op. Prompt wordt hij overvallen door microfoons en W-ca mera's. Michels is in een op perbeste stemming. Zoals hij nu naar buiten treedt, heb ik ■SÊiÊMs! r// >/,M» A si DOOR ARIE HAAN hem bij Ajax en tijdens het WK in 1974 niet meer meege maakt. Sommige journalisten vinden zelfs dat hij als een opa is voor de jongere Oranje-spelers. Hij herinnert mij er aan, dat hij mij in 1967 voor het eerst heeft zien spelen in Tilburg als rechtsback in het UEFA- team. Het was ook voor het eerst dat ik toen op die plaats speelde. Louter toevallig. Hij, die er had moeten staan, zijn naam ben ik vergeten, had zijn rechterbeen gebroken. Om zes uur zit ik op de eretri bune in het volgepakte Rheinstadion van Düsseldorf. Het Russische zangkoor krijgt, luisterend naar het applaus, de meeste sympathie tijdens de openingsceremo nie. De Italianen staan bij het spelen van de volksliederen hand-in-hand. Zij willen dus echt samen de strijd in. Het is direct duidelijk dat zij niet alleen zijn gekomen om ge lijk te spelen. Duitsland beheerst echter de wedstrijd, maar Italië scoort weer op zo'n heel dom mo ment, omdat de Duitsers de bal verspelen naast hun eigen strafschopgebied. Het ziet er somber uit voor het elftal van Beckenbauer, maar arbiter Heckett, die al niet briljant fluit, straft dan een loopfout van de Italiaanse keeper af. De Duitsers profiteren knap. Dan is de wedstrijd gespeeld. Beide teams zijn tevreden met 1-1. De Italianen, omdat ze een uitwedstrijd gelijk spelen, de Duitsers, omdat ze een achterstand goed maken. Ik tel eventjes het aantal doelpunten van de Italiaanse internationals die spelen: 18 tegen 56 voor de Duitsers. Aanvaller Mancini heeft in 13 interlands zelfs nog niet één keer gescoord. In zijn 14e, de openingswedstrijd van het zesde EK-toernooi, is het ein delijk raak. Ik heb een goede openings wedstrijd gezien, zoals ik had verwacht. Als dit peil nog stijgt, gaan we twee leuke voetbalweken tegemoet. EN STANDEN EK finnjollen Medemblik, zesde race:l. Boszka (Pol), 2. S. Wester- gaard (Den), 3. Blanco (Spa), 4. B. Westergaard (Den), 5. Spitzhauer (Oos), 6. Albag (Wdl), 7. Hofland (Ned), 17. Neeleman (Ned), 25. Peet (Ned), 28. Edens (Ned), 36. Hummel (Ned), 40. Heiner (Ned). Eindstand EK Finn: 1. Doreste (Spa) 44,7 punten, 2. Mergentha- ler (Mex) 55,3. Spitzhauer 58,4. S. Westergaard 60,4, 5. Pratt (Aus) 62,7, 6. Choley (Fra) 69, 7. Cutler (NZe) 74,7, 8. Neeleman 83, 9. Blanco 84,7, 10. Heiner 88,7, 21. Hofland 129, 24. Peet 140, 27. Hummel 141,32. Edens 157. EK Tornado Laredo: uitslag laatste wedstrijd: 1. Wolf (WD1), 2. Zuccholi (Ita), 3. Ricar (Ita), 4. Van Ek (Ned), 19. Van Bladel (Ned). Eindstand: 1. Wolf (WD1) 27,0., 2. Loday (Fra) 38,7, 3. Pet- scha (Sov) 51,7,13. Van Bladel 110, 20. Van Ek 157. NIEUWSOVERZICHT TOKYO (ANP) - Het Nederlands heren-volleybalteam heeft de eerste wedstrijd van het internationale toernooi in Tokyo flink verloren. Tegenstander Cuba was veel te sterk en won met 3-0. Nadat de ploeg van Arie Selinger de eerste set met 4-15 had verloren, herstelde Oranje zich enigszins in de tweede set. Met 15-13 liep Cuba uit naar 2-0. De derde reeks werd met 15-7 door de Cubanen gewonnen. Japan versloeg in de tweede wedstrijd Zuidkorea met 3-1. Uitslagen: Cuba-Nederland 3-0 (15-4,15-13,15-7), Japan-Zuidkorea 3- 1 (15-4,10-15,15-9,15-8). LONDEN (ANP) - Het Engelse cricket heeft problemen met de discipline. Vijf vooraanstaande internationals werden gisteren ter verantwoording geroepen in de burelen van Lords, het cric ket-heiligdom in Engeland. Aanvoerder Mike Gatting werd van zijn teak ontheven. Hij had tijdens de eerste testmatch tegen West-Indië in de nachte lijke uren een vrouw op zijn hotelkamer ontvangen. Vier an dere spelers, Lamb, De Freitas, Jarvis en Downton, werden ge hoord wegens 'late night drinking'. De uitspattingen van het vijftal worden door de cricketbond hoog opgenomen. Al eerder hadden spelers het niet zo nauw genomen met de befaamde etiquetten in de cricket-sport. Mike Gatting wordt als aanvoerder opgevolgd door spin-bowler John Emburey, voorlopig voor één wedstrijd, de tweede test match tegen de Westindiërs. Gatting heeft voor die vijfdaagse ontmoeting afgezegd. BIELEFELD (DPA) - Eddy Stibbe heeft na het eerste onder deel van de internationale military van Bielefeld, de dressuur, beslag gelegd op een gedeelde vijfde plaats. Met zijn tweede paard, Autumn Bristol, staat de ruiter uit Brabant voorlopig 24ste. Simon de Jonge heeft zich voor de start van de uithou- dingsproef eveneens bij de beste tien geschaard. Met Salland is hij achtste. De Westduitse amazone Simone Richter heeft met haar paard Bantu en een strafpuntentotaal van 32,2 voorlopig de leiding. Uitslag: dressuur: 1. Richter (WD1) Bantu 32,2 strafpunten, 2. Ehren- brink (WD1) Waxy 34,6, 3. Blicker (Wdl) Feine Dame 43,8, 4. Sybrech (WD1) Bertoni 45,4, 5. Kaspereit (WD1) Sherry en Stibbe (Ned) 46,2, 7. De Jonge (Ned) Salland 47,0,24. Stibbe (Ned) Bristol 55,8. LONDEN (RTR/AFP) - De Fransman Forget, de Zweed Ed- berg, de Australiër Cahill en de Westduitser Becker hebben de halve finales bereikt van het internationale tennistoernooi Queens, de generale repetitie voor Wimbledon. Voor de verrassing van de dag zorgde Cahill, die de als negende geplaatste Curren in twee sets (7-5, 7-6) uitschakelde. Becker kende alleen in de eerste set problemen met zijn landgenoot Je- len (7-5), maar won de tweede overtuigend (6-2). Uitslagen: kwartfinales herenenkelspel: Forget (Fra)-Dyke (Aus) 7-6 (7-5), 6-4; Edberg (Zwe)-Van Rensburg (ZAf) 7-5, 5-7, 6-4: Cahill (Aus)-Curren (VSt) 7-5,7-6 (12-10); Becker (WDl)-Jelen (WD1) 7-5,6-2. V

de Stem | 1988 | | pagina 13