Tweeduizend Nederlanders gedupeerd TST-DUITSLAND EN ITALIË MAKEN HET NIET WAAR Oranje heeft zin in Russen Beide coaches tevreden met een gelijk spel CSSON BIJ VERDELING VAN KAARTEN VOOR EK-VOETBAL Ier arrestaties in Düsseldorf RESSEm/v Tuchtcommissie Zwolle dient klacht in tegen Van der Louw Gullit vedette _A6j rjuUD MICHELS EN ZN. Multitapijt son communicatie B.V. büSSELDORF - Wordt Bernie de Haas, de mas- jotte van de voetbal-EK ook het symbool van ;sthazen-voetbal? nun milium I Het met 65.000 toeschouwers Igepakte Rheinstadion van ildorf kreeg een saaie voorgezet met twee [goals, die weinig goed be- t voor de rest van het toer- >i. Dat gold ook voor de arbi- i. 'Calcio amore', Voetbal liefde', is de tekst op Ita- e T-shirts. De spelers van s partijen brachten het te- in de praktijk, maar fl)iter Hackett marchan- met de nieuwe richtlij - MELIGHEID MAAK PLAATS VOOR HONGER NAAR ECHTE WERK CHAOS ROND EK-KAARTEN Ericsson Telecom- 1 ie B. V. in Rijen (N.B.) js standige en snei de dochter van het e Telefonaktiebola- Ericsson. Wereldwijd ngevend op het van telecommunicatie 7 software. Al bijna zeventig jaar on Telecommunicatie iefop de Nederlandse Ruim 800 mensen hier succesvol aan de imunicatie van nu en omst Wij ontwikkelen en eren digitale telefoon- 'es, besturings- re hiervoor, transmis- emen en centrales iijzondere doeleinden TT Telecommunicate, jok bedrijfscentrales, ontoestellen en tele- fstemen ten behoeve et bedrijfsleven en .dieren. Met de leveranties ide geavanceerde eAXE-centrales neemt >n Telecommunicatie n belangrijke plaatsin Nederlandse telecom- atiemarkt DESTE multl slaapkamer BREDA BELCRUMWEG 32 TEL. 076-711134 DONGEN HOGE HAM 107 TEL. 01623-21241 ZATERDAG 11 JUNI 1988 onze speciale verslaggever ■jYLrtrux - Bij de ver- ung van de 80.000 aan Ne- rland toegewezen entree- jwijzen voor het gister- rond gestarte toernooi om let Europees voetbalkam- loenschap hebben twee- lizend mensen na betaling i kaart ontvangen. ior tijdnood, verkeerd inge- jfe aanvraagformulieren, ■rekeningen bij de betalin- i en door storende fouten in computerverwerking van t Nederlandse kaartenbe- nd voor de duels van Oranje «en de Sovjetunie, Engeland „Ierland heeft de KNVB nu te maken met liefst tweeduizend gedupeerden. Volgens de voorzitter van het verantwoordelijke EK-bu- reau, mr. Hogewoning, zullen alle pechvogels schadeloos worden gesteld en krijgen zij voorrang bij de toewijzing van de kaarten voor de drie kwali ficatieduels van het Neder lands elftal in de strijd om het wereldkampioenschap van 1990. De voetbalbond over weegt zelfs de slachtoffers een gratis plaatsbewijs voor de sta an tribune toe te wijzen. Ho gewoning schat het aantal ge dupeerden veel lager dan bij voorbeeld zijn collega-bestuur der De Vries. Deze week kwam de KNVB tot de ontdekking, dat zaterdag bij de uitverkoop van de 7700 resterende plaatsbewijzen liefst 2000 kaarten te veel van de hand waren gedaaa Die overschrijding werd veroor zaakt door niet geheel bijge werkte computerbestanden en de chaos, die in Zeist ontstond toen twintigduizend mensen zich massaal bij de kassa's melddea De verantwoordelijke functionaris, veiligheidsman Rob de Bakker, werd uit het trainingskamp van het Neder lands elftal in Duitsland terug gestuurd 'om nog te redden wat er redden viel', zoals bestuurs lid De Vries dat gistermiddag in Mettmann omschreef. De Bakker moest in samen werking met het verwerkende bedrijf, Coseco uit Rotterdam, van bepaalde contingenten ge deeltes intrekken om de schade te beperken. Dat is niet echt ge lukt. Door de late verzending werd het hoofdkwartier te Zeist bovendien dagelijks las tig gevallen door vele bezorgde afnemers. Sommige mensen, zoals bestuurslid De Vries, ont vingen gisteren nog op hun huisadres honderden kaarten voor het Westduitse toernooi. Spelers als Mühren en Van Aerle hadden soortgelijke er varingen. Volgens de verantwoorde lijke bestuurder Hogewoning waren dergelijke fouten onver mijdbaar, toen de KNVB voor de 400.000 geïnteresseerden be sloot tot de ingewikkelde pro cedure van bestellen. De inge bouwde veiligheid, om poten tiële vandalen uit het EK-pu- bliek te weren, had zijn vertra gende invloed op de verwer king van de toegangsbewijzen, die pas zeer laat uit West- Duitsland arriveerden. elijk spel toch heilig iravond eindigde de openingswedstrijd van het als otste Europese voetbalfeest aller tijden geannon- de toernooi in een striemend fluitconcert. Alleen de slers van West-Duitsland en Italië bleken tevreden iet de 1-1 waarmee zij hun door angst en kwaliteitsge- •ek doorspekte ouverture afsloten. le ontwikkeling, produktie en ■n als Red Band, Venco en een goed renderende onder- CSM-concem en neemt een - en suikerwerkmarkt e uitbreiding van de positie in toosendaal (NBX Naarden, Vooral de Italianen mogen het gebrek aan spektakel hun fatsoen trekken. De rit- lars van gelijke spelen over- hun tegenstander op gebied volkomen, aar zij bleven de remise testeren in plaats van op een «•winning aan te sturen. Ge en het kwaliteitsverschil fidden de Zuideuropeanen de uitsers moeten oprollen, maar Igen daarvan bewust af. De opening miste vooral hte sterreu Vialli bracht er ets van terecht en de beste alianen, Baresi, Giannini en Donadoni zijn weliswaar prachtige spelers, maar doen geen vonk op het team over slaan. Dat het AC Milan van Gullit dit jaar bewees dat ook met spektakelvoetbal punten gehaald kunnen worden, kon bondscoach Azeglio Vicini er niet vein overtuigen ook het avontuur te kiezeu De kleurloze elf van Franz Beckenbauer herbergt kon nog het minste verweten wordea De teamchef heeft zich sinds de WK van Mexico suf gezocht naar een waardige ploeg. Na 28 debutanten in de 16 oefen duels van de de laatste twee -jaar uitgeprobeerd te hebben, heeft hij zich bij de realiteit neergelegd. De ploeg heeft ge woon te weinig kwaliteit om de loodzware favorietenrol te tor sen. De Mannschaft schuwde de inzet niet, maar een speler met een fluwelen pass, zoals vroeger Beckenbauer, Overath, Netzer of Rummenigge ont breekt, evenals een figuur die in zijn eentje een wedstrijd openbreekt Voller bleek daar toe ook niet in staat ie en de kommerciële afdkantoor verplaatst naar een Breda-Noord. inonze speciale verslaggever ÜSSELDORF - De politie heeft rond het openingsduel in het Europees voetbalkampioenschap West-Duitsland- alië vier arrestaties verricht. sn Italiaan, vanwege het bezit van meerdere valse toegangs- it ons op korte termijn verlaten 'arten, twee Westduitsers - een wegens het bezit van hasj en een ■agens het plegen van geweldadigheden - en een Engelsman, die handtasje stal, werden aangehoudeu Voor het begin van de wedstrijd werden verder tien toeschou- trs wegens openbare dronkenschap opgepakt en ter ontnuchte- ig in een politiecel opgesloten. Daarnaast kwamen 81 bezoekers et door de blaastest, waarbij het promillage op 1.2 was gesteld, it zij mochten het stadion niet iu •rlaten 'are legen fcnha Voo: fers\ :nde en afwisselende funktie. de nodige ondersteuning aan blaast de gebruikelijke n van korrespondentie, regel® hivering enz. bent u belast m® irektiesekretariaat en de latiseerde kantoorapparatuur. iktie willen wij in kontakt aten in de leeftijd van 2 5-40 ja# ïld met Schoevers Sekretaresse- (bijv. Management Assistente) ig in een soortgelijke funktie en misch bedrijf. Beheersing van de sprekend. trouwbaarheid spreken u in het vens ook. akt opnemen met onze huidige foon: zakelijk: (01608) 3 2144, citatie richt u binnen 10 dagen co BV tav. de 1111 |H 'tie, Postbus 225, RE[) BAfjÜ sollicitatie- VENCO BV llllH' Duitsland begon tegen alle prognoses in aanvallend. Maar alras bleek de elf van de met een fluitconcert in het stadion begroette Beckenbauer een 'grote roerganger' mist De Mannschaft vertoefde bij voortduring op de Italiaanse helft, maar kon zich geen kans verwerven. Beckenbauer had verrassend de versleten pinge laar Littbarski uit de hoge hoed getoverd, maar die kon even min als de aan de Italiaanse spelmaker gekoppelde Mat- thaeus of Thon. Alleen de stormachtig be groete Voller slingerde zich een paar keer langs zijn kwelgeest Ferri. De beste kans was merk waardig genoeg voor de na drukkelijk op de nul spelende Italianen. Na zes minuten dook na een misser van Kohier de onvoorspelbare Vialli alleen voor doelman Immel op, maar strandde. Voor de meeste opwinding zorgde arbiter Keith Hackett De 42-jarige keukenverkoper uit Sheffield sloeg de nieuwe richtlijnen van de UEFA in de wind. Bep Thomas, morgen de leidsman bij Denemarken- Spanje, zal gedwongen zijn de teugels strak te houden. Hac kett, een liefhebber van de voordeelregel, begon goed door conform de afspraken de eerste tien minuten strak te fluiten en al heel snel Maldini op de bon te slingeren na een grove actie. Daarna vergat hij dat de UEFA wil dat aanvallers beschermd worden en floot zoals in de League, uit de losse pols. Scheidsrechtersbaas dr. Heinz Gerö persoonlijk was het geweest die Hackett in de twee dagen voor de wedstrijd van de nieuwe consignes op de hoogte had gesteld. In het bijzonder moeten de scheidsrechters bij Euro'88 natrappen de kop in- Roberto Mancini (links) scoort het Italiaanse doelpunt. drukken. Maar toen De Napoli wild uithaalde naar de Duitser Thon toen het spel al dood lag. Hackett echter floot wel, maar het bleek het rustsignaal. Net als dat voor de pauze het geval geweest was, kende ook de tweede helft een redelijke fase in het eerste kwartier. Ita lië kreeg plotseling de vrije ruimte aangeboden van de Duitse libero Herget. De Uer- dinger, die zich aan de bal ge draagt alsof hij niets meer hoeft te leren, zocht negen mi nuten na rust een fraaie oplos sing voor een netelige situatie. De simpele ram-in-de-tribune was beter geweest, want Dona doni kon Mancini in stelling brengen. De jonge EK-deelne- mer (20) die de sierlijke Alto- belli uit de basis verdrongen heeft, scoorde zijn eerste tref fer voor Italië: 0-1. Drie minuten later was het alweer gelijk, na een blunder van doelman Zenga, die teveel passen maakte met de bal. Brehme joeg de bal door de muur tegen het net: 1-1. Afge zien van een kans voor Maldini na een nieuwe blunder van Herget die in het zijnet eindig de, gebeurde er niets meer. Duitsland wilde wel maar kon METTMANN - Op twee etmalen verwijderd van net echte werk maakt de meligheid bij het Neder lands elftal plaats voor honger naar de bal. Ruim een week verblijft Oranje nu in Gut Höhne, Wn kabouterboerderij die m de Efteling absoluut niet reu misstaan. Door grim mige politieagenten worden ue internationals het groot ste gedeelte van de dagen in ren Anton Pieck-achtige ambiance geïsoleerd gehou den van de boze buitenwe reld. »Het wordt tijd dat we sande bak kunnen", onder streept Rinus Michels gis termiddag het gevoelen on to1 zijn "jongens'. „We zijn ®igenlij k helemaal klaar, fe komende twee dagen gaan voor mij nog lang du- ten", oppert Ruud Gullit ™ssen het 21ste en 22ste in terview door. Volgens doelman Hans van Breukelen, die als tierde keeper acht jaar ge leden ook al een EK mee- maakte, is hem het trai ningskamp niet slecht be vallen. „Laat ik het eens netjes zeggen; ik heb het idee dat de spelers van nu wat behoorlijker zijn dan destijds. Iedereen is meer met zijn vak bezig, profes sioneler gewoon. In 1980 in Italië was er alleen maar aandacht voor allerlei ma kelaars". Volgens de PSV-er is er op de sfeer in Mettmann De selectie van Oranje ning. niets aan te merken, on danks de grote teleurstel ling bij Marco van Basten en het gedonder rond de kaartjes voor familieleden van spelers. Zoals bekend deelde KNVB-voorzitter Jo loopt zich warm voor de trai- FOTO ANP van Marle een paar hon derd kaarten uit, die eigen lijk voor familieleden en vrienden van spelers en technische staf bestemd waren. Van Breukelen: „Marco stelt zich uiterst professioneel op. Hij heeft de teleurstelling naar mijn gevoel verwerkt en wacht gewoon op zijn kans. Die krijgt hij hoe dan ook. Als hij een keer invalt en scoort kan de coach moeilijk om hem heen". „Wat die kaartjes betreft, je weet hoe dat onder voet ballers gaat De verant woordelijke figuren van de KNVB worden behoorlijk gedold. We hebben met zijn allen zitten zingen; 'Vuile huichelaar, hou jij je kaar ten maar'. Lachen natuur lijk. Maar in alle ernst, het is belachelijk wat er ge beurd is. Ik hoop dat als het EK voorbij is men binnen de KNVB eens onderzoekt wat er allemaal is fout ge gaan, niet alleen bij die toe gangskaartjes, en vervol gens bekijkt hoe die fouten voorkomen kunnen worden in de toekomst". Hoewel Van Breukelen buitengemeen tevreden is over de sfeer in de sprook jesboerderij, gaat Wj on rustig over zijn stoel schui ven als het duel met de Russen ter sprake komt. Het is het eerste karwei, volgens de wetten van een toernooi mag zo'n wedstrijd nooit verloren worden. „Nee, natuurlijk niet Maar ik merk nu wel dat de ge wenste spanning over de spelersgroep neerdaalt In de afgelopen dagen waren we behoorlijk melig. Eik aars sleutels verstoppen, de bedden verschuiven, het leek wel militaire dienst. Maar Michels is er een kei in om iedereen op tijd bij de les te brengen. Hij praat duidelijke taal, toont video opnamen van de tegenstan der, dan is iedereen muis stil. Mij heeft deze fase van de voorbereiding lang ge noeg geduurd. Ik zal blij zijn als het zondag is". FOTOAP niet, Italië vond het allemaal best zo en koesterden het punt Zouden dan toch Gullit en zijn kameraden eraan te pas moeten komen het toernooi te redden? WEST-DUITS LAND-ITALIE 1-1 (0-0) - 52. Mancini 0-1, 56. Brehme 1-1. Scheidsrechter: Hackett (Eng). Toeschouwers: 68.400 (uitver kocht). Geel: Maldini, Ancelotti (Italië). West-Duitsland: Immel; Kohier, Herget en Buchwald; Berthold, Littbarski, Matthaüs, Thon en Brehme (76. Borowka); Klinsmann en Voller (82. Eckstein). Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Ferri en Maldini; Donadoni, De Napoli (86. Di Agostini), Giannini en Ancelotti; Mancini en Vialli (89. Altobelli). Van onze sportredactie ZWOLLE - De tuchtcommissie van de afdeling Zwolle van de KNVB heeft bij de tuchtcommis sie van de sectie betaald voetbal een klacht tegen André van der Louw ingediend. De Zwollenaren houden volgens artikel 4, lid 1 van het reglement de voorzitter van de sectie Betaald Voetbal verantwoordelijk voor de chaos rondom de verdeling en verkoop van de kaarten voor de eindronde om het Europees kampioenschap voetbal. De afdeling Zwolle is, net als een aantal andere af delingen trouwens, uitermate ontstemd over de han delwijze van de KNVB, die toegezegde aantallen kaartjes niet na is gekomen en de bestellingen niet heeft opgestuurd. Administrateur Korthagen van de afdeling Zwolle heeft donderdag tot laat in de avond op het bondsbureau in Zeist doorgebracht om nog aan een aantal, reeds lang beloofde, kaarten los te weken. „Donderdagochtend bleek ons, dat twaalf van de twintig afdelingen van de KNVB nog geen kaarten hadden ontvangen", aldus Korthagen. „Ik kon toen maar één ding doen: naar Zeist gaan. Daar kostte het veel moeite om verhaal te halen. Het is, dat secretaris Van der Zeeuw van de sectie amateurvoetbal heeft bemiddeld, anders hadden we nu misschien nog niets gehad. Ik kreeg uiteindelijk 148 kaarten van de 176, die waren besteld. De rest is nu inmiddels ook binnen. Al leen, in veel gevallen hebben de mensen staanplaatsen gekregen in plaats van zitplaatsen. Ik weet nu al, dat niet iedereen dat zal accepteren. Ik was pas om half een 's nachts thuis, waar de administrateurs van de afdelingen Groningen en Friesland op hun kaarten zaten te wachten. Ik kan niet anders constateren, dan dat het één grote troep is". Volgens Kortenhagen zal er na het toernooi om het Europees kampioenschap heel wat te verrekenen zijn tussen de diverse afdelingen en de bond. Door Chris van Nij natten DÜSSELDORF - De tevredenheid straalde van hun beider gezichten. Franz Beckenbauer en Azeglio Vicini spinden in het Düsseldorfer Rheinstadion garen bij het schrale resul taat van gisteravond. Dat hun gelijk spel de wed strijd van vandaag tussen De nemarken en Spanje ver moordt, daar hadden ze geen van beiden een boodschap aan. Met name de Spanjaarden zul len geen enkel risico wensen te nemen, nu bij een 'draw' in Hannover alle landen in groep I gelijk zullen staan. Zo werkt de praktijk in een groot toer nooi nu eenmaal. „Dit was een typische eerste wedstrijd waaraan we ons geen buil wilden vallen. Dat gold evenzeer voor de Italianen. We hadden een goede start met po- wer-voetbal, maar we vielen iets terug", memoreerde Franz Beckenbauer in de catacomben van het leeglopende stadion. „In de tweede helft probeer den we de Italianen ons spel op te leggen. Dat lukte niet. Zij hebben een klasseploeg, dat hebben we nu kunnen zien. Een fout van mijn spelers was, dat ze de Italianen niet al op het middenveld aanvielen". Maar met het resultaat was Der Kaiser tevreden. „Het lijkt me de meest eerlijke uitslag. Ik hoop alleen dat we in het ver loop van het toernooi wat meer goals per wedstrijd zien. Dat zal echter moeilijk worden. De landen lopen in kwaliteit niet ver uiteen. Daarom zal pas in de tweede helft van het toer nooi de doelpuntenproduktie toenemen. Dan zijn spelers meer vermoeid en neemt de concentratie af". „Ik kan natuurlijk alleen maar blij zijn met wat mijn team hier heeft laten zien", be gon Vicini zijn reactie op de eerste negentig minuten van het EK „Ik heb een jonge ploeg met weinig ervaring. Een 1-1 tegen het gastland is daarom een voortreffelijk resultaat. Maar de manier waarop wij het tegendoelpunt kregen, noem ik dubieus. Zoiets ge beurt zelden op dit niveau". De Italiaanse coach doelde daarbij op de vrije trap die scheidsrechter Hackett gaf aan de Westduitsers. Hij floot voor tijd rekken (of het maken van vier stappen, dat was niemand duidelijk) van doelman Zenga, waardoor Brehme van dichtbij gelijk kon maken. Op de suggestie dat Itali"e de vooral defensief zwakke ploeg van Beckenbauer te grazen had kunnen nemen, reageerde Vi cini afwijzend. „In een eerste wedstrijd, tegen de thuisspe- lende ploeg en met een jong team pas je je altijd een beetje aan de tegenstander aan. Maar een gelijk spel is reëel. Op het laatst had het nog mis kunnen gaan". Mancini bleek na afloop nog steeds dolgelukkig. Hij scoorde voor het eerst in het Italiaanse team. „Op mijn doelpunt heb ik zo lang moeten wachten. Het is een bevrijding, die explodeerde toen ik naar de tribune rende. Ik had gehoopt dat het de win nende treffer was". van onze speciale verslaggever DÜSSELDORF - Volgens de deelnemers aan het Europees kampioenschap voetbal wordt Ruud Gullit met ruime voorsprong dé vedette van dat toernooi. De Gazzetta dello Sport, het Italiaanse sportdagblad, hield in de afgelopen dagen een en quête onder de deelnemende spelers. Allen deden daaraan mee, behalve de Russische ploeg. Coach Lobanovski ver bood zijn spelers zich in het openbaar uit te spreken over anderen. De spelers spraken met 67 man sterk hun voorkeur uit voor Gullit. Achter de Neder lander eindigde Vialli met 10 stemmen en Robson en Beards- ley op een gedeelde derde plaats met ieder 6 stemmen. In hetzelfde onderzoek wordt West-Duitsland als grootste favoriet aangewezen door 39 voetballers. Engeland heeft slechts 5 stemmen minder en Nederland scoort bij 32 deelne mers. Volgens de 44 betrokke nen wordt Lineker topscorer. 15 Spelers zien Vialli de meeste treffers maken en 10 interna tionals gokken op Voller.

de Stem | 1988 | | pagina 11