oetbal ort ONDEN BOTSEN MET STATEN: OVERLEG AFGEBROKEN Steeds minder last van Ovet mttljof Ledeltheater mag verkocht worden' Oostburgse avondvierdaagse zit er op Protest IJzendijkse bevolking Ziekenhuisdirectie wil overleggen met het personeel Manegehoudster in Axel wil schorsing van dwangsom gemeente [ON: Iets te vieren? ft VRIJDAG 10 JUNI 1988 MIDDELBURG - De reor ganisatie van het ambtelijk [pparaat van de provincie taat op losse schroeven, nu Ie vakbonden iedere vorm an overleg met het provin- iebestuur hebben afgebro- ;en. HEERDERHEID COLLEGE OOSTBURG oorwaardelijk i boete voor edreigen an 2 AID'ers VEEL ZWARTLOPERS BH VIERDAAGSE TERNEUZEN Terneuzen DORP WIL ZWEMLESSEN VOOR KINDEREN ONDERZOEK WIJST UIT: Toestemming Uitspraak Met een buggy naar zwemles WERKNEMERS AANGENAAM VERRAST Specialiteitenrestaurant culinair niveau vriendelijke prijzen Onsterhoutseweg Teteringen - 076-713381 J DE STEM VAN ZEELAND eorganisatie op de tocht een vergadering die amper ën kwartier duurde, schortten l gisteren hun deelname aan natieke pleitbezorgsters lesvoetbal. foto de stem/cor j. de boer chijnbaar nog niet tot de port en de sportverslagge ving doorgedrongen Op de elevisie zie je zelden of looit damesvoetbal. Alle andacht is gericht op de lerenteams. In de kranten vorden van ons alleen de jitslagen vermeld." Marina van Hermon vult haar collega aan: „Ik denk dat het voornamelijk komt omdat bij de KNVB nog al tijd de mannen de dienst uitmaken. Vrouwen zijn in bijna geen enkel bestuur te vinden. Het idee van: Vrou wen kunnen niet voetbal len, gaat niet op. Bij ons wordt er best redelijk ge speeld. Natuurlijk gaat het er minder hard aan toe dan bij de heren. Ik zou bijna zeggen, gelukkig maar. Kijk maar eens naar de te levisie waar dat harde spel toe kan leiden. Bij ons staat het plezier in het spel voor op, zonder daarbij de wil om te winnen uit het oog te verliezen." „Alleen onze trainer Co Pijpelink is fa natiek. Hij wil toch wel graag winnen en laat zich daarom langs de lijn goed horen," aldus Lezina. De damescompetitie in Zeeuwsch-Vlaanderen be perkt zich tot acht wed strijden die twee keer 35 minuten duren en geleid worden door officiële scheidsrechters. Naast de wedstrijden wordt er in de regel één keer per week ge traind. Lezina Goedar: „Deze competitie zijn we op een haar na kampioen ge worden. In de laatste wed strijd tegen Breskens moes ten we minimaal gelijk spe len. We verloren, waardoor we op de tweede plaats ein digden." AZW was de afgelopen competitie een goede derde. Veel plezier heeft Marina van Hermon hieraan niet beleefd „Door een knie blessure ben ik een half jaar uit de roulatie geweest Op zo'n kleine groep is het verlies van één persoon al een fikse aderlating. De ploeg heb ik met mijn aan wezigheid gesteund. Ik heb geen enkele wedstrijd ge mist." Beide dames ontmoeten elkaar twee keer per sei zoen, maar een week van tevoren wordt er op school al een koude oorlog ge voerd Het tekent het fana tisme en de liefde voor de sport. Het is een gedreven heid die ook in het dames voetbal voorkomt. het Georganiseerd Overleg op. Een vergaande stap, want de provincie kan nu geen millime ter verder met de met veel tam tam ingezette doelmatigheids operatie. „Dit betekent misschien het eind van die hele operatie," verzuchtte een te leurgestelde gedeputeerde J. Vente- vogel na afloop. Hij zal nu de stap van de bonden voorleggen aan GS. „We zullen iets moeten bedenken om pro vinciale staten hiermee te confronte ren." De staten moeten aan bod komen omdat zij vorige maand in meerder heid een moeizaam bereikt compro mis over de reorganisatie van de hand wezen. De discussie, toegespitst op de 'topstructuur' van het provincie-ap paraat, gaat vooral over het aantal directies dat moet worden gevormd uit de huidige constellatie van griffie, provinciale waterstaat en provinciale planologische dienst. GS kozen aanvankelijk voor drie directies, maar werden door perso neel en bonden teruggefloten. Zij wil len ook welzijn en personeel een aparte directie geven en kwamen daarmee uit op vijf. Het compromis bestond uit een constructie met welis waar maar drie directies, maar ook met een aparte status voor de hoofden welzijn en personeel. 'Onwerkbaar' zeiden echter de staten, toen al in het besef dat de bonden grote problemen zouden veroorzaken. „Dat is dus uitgekomen. De bonden zeggen alleen verder te willen praten op basis van gelijkwaardigheid. Dat betekent dat de staten niets meer mo gen besluiten zonder volledige in stemming van het personeel. Nu het overleg is opgeschort zitten we wel in een volstrekte impasse, want ook al lerlei andere zaken blijven nu liggen. Je kunt maar weinig doen zonder een advies van het Georganiseerd Over leg," aldus Ventevogel, die de kwestie nu snel bij GS zal aankaarten. fan onze verslaggever I0STBURG - De meerderheid van het college van B en [van Oostburg is niet gekant tegen de verkoop van het leltheater. Wel dient de opbrengst van een eventuele irkoop ruimschoots voldoende te zijn om een theater- irziening te creeëren bij het multifuinctionele cen- 'De Hoekzak' in Oostburg. nancipatie is schijnbaar nog ving doorgedrongen - FOTO DE STEM/CORJ.De BOEK er onderhandeld wordt Het potentiële kopers, dan be ekent dit dat de bereidheid be- taat om het pand van de hand Ie doen. Hieruit mag men niet mcluderen dat wij in Oost- urg geen theatervoorziening illen houden. Kunnen we uit fe verkoop een gelijkwaardige wrziening bij De Hoekzak jrijgen, dan valt daar over te [raten," zo liet wethouder A. de ejjter (openbare werken) gis- ren weten. Komende raadsvergadering ordt er door het college ge- een principebesluit ['er de instandhouding van theatervoorziening in ostburg te nemen. Vorige eek liet waarnemend-burge- ister J. Thomaes zich ont zien dat 'de gemeente er goed i zou doen het ledeltheater verkopen'. Deze uitlating lep heel wat respons op uit de n onze verslaggever DDELBURG - „Je bent .el groot, maar ik sla je zo I hoek in", had MP. uit i op 4 februari 1988 te- i AID-inspecteur Van E. ®gd. En diens collega D. $g te horen: „Als je één sin beslag neemt steek ik «mes in je ribben". [eigende taal die de kersverse rieurs meteen een vuur- 'P bezorgden. Afkomstig van ,J andere dienst hadden ze die ,rgen hun kantoortje boven [vismijn in Colijnsplaat be ken. Zonder enige aanlei- I kwam P., schipper/eige- [r yan de Kortgene 13, bin- in gezelschap van een ede man. hegon over de controle op 1 andere boot-niet zijn Worn-welke die middag I plaatsgevonden. „Jullie ['den je zeker wel flink, hè?", j en uitte vervolgens zijn feigingen, die hij kracht ette door een stoel tegen II E. aan te schoppen. Op dat ®ent vreesde D. dat er klap- 1 zouden vallen, vooral toen paan toevoegde: „Al komen e met tien man politie, ik [je allemaal van boord". was uiteindelijk wegge- maar de inspecteurs lie- met er niet bij zitten en de- aangifte bij de politie. Dat gisteren voor de Middel- politierechter moeten a, maar hij kwam niet n. Beier van Justitie mr. Nij- w sprak over 'een trieste »We kennen de affaire de visfraude allemaal. Wolerende ambtenaren Jon hun taken kunnen uit- aldus de officier. 'I verstek eiste hij drie we- J'°°rwaardelijke gevange- kaf en een onvoorwaarde- geldboete van 2.000. Poli- "ter mr. Nomes vonniste Hri de eis. rangen van de PvdA in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Welzijnswethouder J. de Vries (PvdA) suste de gemoe deren afgelopen woensdag enigszins door te stellen dat Thomaes slechts 'een proefbal lonnetje had opgelaten'. Hoe het ook zij, de Oostburgse loco burgemeester zei gisterochtend tijdens de maandelijkse pers conferentie 'nog geen stand punt ingenomen te hebben'. „Over de jachthaven is meer dan acht jaar gepraat en daar zijn we nu pas uit. Dan mag ik wel wat tijd nemen om me te beraden over deze kwestie," verduidelijkte Thomaes. Het Ledeltheater, dat ruim een jaar geleden door de ge meente werd aangekocht, is het afgelopen seizoen goed ge bruikt. De beheerscommissie zag kans 110 voorstellingen in het gebouw te laten plaatsvin den. In eerste instantie waren er daarvan negentig aangekon digd. Ook financieel heeft de commissie aardig rond zien te komen. De 100.000 gulden die de raad van Oostburg beschik baar gesteld had, werden be steed aan onderhoud (vijftig mille) en de programmeringen (een evengroot bedrag). Alleen aan de organisatie schortte nog het een en ander. „Potentiële sponsors," zo zei wethouder De Vries tijdens een vergadering van de beheers commissie deze week, „werden enigszins afgeschrikt door de sterke koppeling van het thea ter met de gemeente." ook heel wat honden namen deel aan de Ternenzense avondvierdaagse - foto w1m kooyman Van onze correspondenten OOSTBURG/TERNEUZEN - De 41-ste editie van de Oostburgse avondwandelvierdaagse kan weer bijgeschreven worden in de boeken. Een wandelvierdaagse die deze keer alle medewerking had van de weer goden ook al kwam er de laatste avond wat bewolking. De slotavond ging traditioneel richting buurtschap 'Klein Brabant' waarna het verzamelen was geblazen aan de Oost burgse Tragelsingel waar het bont ge kleurde gezelschap werd opgewacht door het muziekgezelschap Veronica uit Zuidzande en de drumband/harmonie uit Oostburg. In totaal kwamen 960 wandelaars in actie, wat wel geteld één minder was dan het vorig jaar. Twee dames liepen hier hun 45-ste avond wandelvierdaagse teweten Jo Dekker en Tanneke Riemens-'t Gilde, beiden uit Oostburg. De deelnemers aan de avondvierdaagse in Terneuzen werden gisteren op de laatste avond zoals gebruikelijk verwel komd met muziek en het bekende bloe metje. 2125 Wandelaars konden na af loop de avondvierdaagsemedaille mee naar huis nemen. Alhoewel de officiële cijfers dit jaar wat lager uitgevallen zijn dan vorig jaar, liepen er zeker niet minder wande laars mee. „We worden geconfronteerd met veel zwartlopers", aldus voorzitter Nico Bijl. Bram de Meijer. „Op de tweede dag kregen alle wandelaars een attentie, Alhoewel we er vierhonderd op reserve hadden moesten we toch zo'n paar honderd wandelaars teleurstellen. Zodoende weten we dat er ongeveer een kleine duizend wandelaars illegaal mee lopen". Van onze verslaggever OOSTBURG - De Oost burgse wethouder J. de Vries zal ambtenaren van de afdeling welzijn vragen nog eens te onderzoeken of in het IJzendijkse zwembad zwemlessen gegeven kun nen worden. Sinds dit jaar is het tijdens de zomermaanden alleen maar in het zwembad van Breskens mogelijk zwemlessen te volgen. De gemeente Oostburg zegt dat er te weinig bevoegd personeel is om in alle buitenbaden van de gemeente, dat zijn er vier, zwemlessen te verzorgen. Een groep verontruste ouders uit IJzendijke tekende onmiddellijk bezwaar aan en stuurde een protestbrief naar het college van B en W. Daar naast verzamelden de ouders handtekeningen van mensen die de actie ondersteundea Gisteren bood Elly Meijers na mens de verontruste ouders uit IJzendijke wethouder De Vries ruim 200 handtekeningen aan. Bovendien had zij twee door de oudercommissies van de scho len in IJzendijke ondertekende brieven bij zich. De oudercom missies stellen in die brief dat ze achter de actie van de ouders staan en graag zien dat er in IJzendijke weer zwemlessen gegeven worden. De Vries zegde toe de zaak nog eens te laten onderzoeken, maar voegde er meteen aan toe dat er weinig hoop was. De wethouder schetste in het on derhoud overigens een somber toekomstbeeld „Als dit beleid blijft, zal er nog veel meer ver dwijnen", zei hij. „We krijgen steeds minder geld uit Den Haag. Voor volgend jaar moet ik bij welzijn 200.000 gulden schrappen. Dat moet toch er gens vandaan komen". Dat er in IJzendijke geen zwemlessen meer gegeven worden, is in feite te danken aSn een overplaatsing binnen het gemeentelijk apparaat. Een van de zweminstructeurs ver huisde van de afdeling welzijn naar openbare werken. Iemand in zijn plaats aanstellen is vol gens De Vries niet mogelijk. „Nee, want dan wordt het bud get overschreden, en dat mag niet. Kijk, ik ben die man kwijt. Maar hij moet wel betaald worden. Hij drukt nu op het budget van openbare werken. Die afdeling krijgt dat geld er bij". Iemand voor drie maanden aanstellen kost volgens de wet houder teveel geld „Zeker 25.000 gulden en dat geld heb ik niet. Een vakantiekracht die bevoegd is zwemles te geven, is niet te vinden. We hebben een oproep gedaan, maar niemand meldde zich. We hebben te wei nig bevoegd personeel. Als je zwemles geeft, moet er wel iemand zijn die de rest van het bad in de gaten houdt. Stel dat er wat gebeurt, dan krijgen wij het op ons brood omdat er maar één badmeester aanwezig was". Volgens de ouders moet het echter mogelijk zijn iemand van het personeel een paar uur per week vrij te maken om zwemles te geven in de andere buitenbaden. En dus niet alleen in Breskens. Bovendien lijkt het de ouders onwaarschijnlijk dat de toeloop in Breskens iedere dag zo groot is dat er constant twee badmeesters aanwezig moeten zijn. „Een paar mensen van de afdeling hebben uren gepuzzeld maar zijn er niet uitgekomen. Je hebt ook te maken met vakanties van het badpersoneel. Die mensen willen ook wel eens weg met hun kinderen", ant woordde de wethouder daarop die vervolgens verwees naar de stad Breda. „Daar moeten mensen ook van Breda-Zuid naar Breda- Noord De mensen moeten ook eens verder kijken", aldus de wethouder die er wel vergat bij Wethouder J. de Vries neemt de honderden handtekenin gen in ontvangst van Elly Meijers. f0t0wim kooyman te vertellen dat er in Breda veel meer bussen rijden en zowat iedere wijk een eigen zwembad heeft. „En we wonen niet in Breda, maar hier", reageerde een van de ouders verontwaar digd. Gisteren lieten de ouders de wethouder ook nog weten bang te zijn dat in de toekomst het zwembad in IJzendijke geslo ten zal worden. „De mensen met kinderen die zwemles vol gen moeten nu naar Breskens. Als het mooi weer is, blijven ze daar en gaan niet meer naar IJzendijke. IJzendijke krijgt dus minder bezoekers en wat TERNEUZEN - Het kole- noverslagbedrijf Ovet moet wat beter opletten bij het lossen van zee schepen en het laden van binnenschepen. Zeker als het hard waait. Bij alle ander werkzaamheden zorgt het bedrijf nauwe lijks nog voor stof over last. Dit is het resultaat van het jongste stof onderzoek in het havengebied van Terneuzen. De stofmetingen, bij en in de omgeving van Ovet, zijn verricht tussen 5 november 1986 en 10 november 1987. Dat het bedrijf nog voor veel stofhinder kan zorgen moet haast als onmogelijk worden beschouwd. Het be drijf heeft zowat alle maat regelen om stofoverlast te voorkomen genomen. Ovet heeft daarin de afgelopen jaren drie miljoen gulden gestopt. In januari van dit jaar nog besloot Ovet het naze- ven van de kolen en het be laden van vrachtauto's in een gesloten ruimte te doen. „Hiermee zijn de gangbare strof bestrij dingsmethodes bij Ovet zoveel mogelijk toe gepast binnen de thans daar aanwezige logistiek", schrij ven de rapporteurs. De rapportage wordt woensdag 15 juni besproken in de commissie voor milieu van de gemeente Terneuzen. De vergadering begint om 19.30 uur. Van onze verslaggever DEN HAAG /AXEL - De Axelse manegehoudster N. Kosters-Sporre wil dat de haar opgelegde dwangsom van vijfhonderd gulden voor iedere overtreding van de ver gunningsvoorschriften wordt geschorst. Kosters-Sporre is bang dat ze anders de manege aan het Magrette moet sluiten. Ze zei dit tijdens een zitting van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State in Den Haag. Voor die afdeling diende de schorsingsprocedure die zij te gen het gemeentebestuur en de Raad van State heeft aange spannen. De inwoonster uit Axel wil met de procedure bereiken dat de dwangsom voorlopig wordt ingetrokken en dat een uit spraak van de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State van 16 juni 1987 wordt ge schorst. In juni vorig jaar besloot de Raad van State dat in de ma nege maximaal tien dagen per jaar activiteiten gehouden mo gen worden die niets met paar- desport te maken hebben. Die bepaling werd in de vergun ning van de manege opgeno men. Het gemeentebestuur had daar aanvankelijk geen toe stemming voor gegeven. B en W hebben de vrouw nu een dwangsom opgelegd omdat ze zich niet aan de vergunnings voorschriften houdt. Iedere maandagavond worden er in de manege hondetrainingen ge houden. Omwonenden zeggen daar veel overlast van te heb ben. Kosters-Sporre vindt dat het gemeentebestuur en de Raad van State haar toestemming moet geven om die trainingen door te laten gaan. Zonder die trainingen zou ze in financiële problemen komen. Dat het ge meentebestuur haar de dwang som heeft opgelegd vindt ze niet eerlijk. De trainingen zou den slechts een paar uur in be slag nemen en daarmee zou het maximum van tien dagen ze ker niet overschreden worden. en woordvoerdster van het ge meentebestuur heeft tijdens de behandeling van het schor- singsverzoek gezegd dat de vrouw zich moet houden aan de uitspraak van de Raad van State. „Kosters is na de uit spraak rustig doorgegaan met haar niet-paardesportactivti- teiten. B en W kunnen zich niet aan de indruk onttrekken dat Kosters geen rekening wenst te houden met door wie dan ook opgelegde voorschriften". Omwonenden van de ma nege hebben felle kritiek geuit op het optreden van de mane gehoudster. „Ze houdt zich niet aan de voorschriften. Met leu gens breidt ze haar activiteiten alleen maar uit". De advocaten van Koster- Sporre zei het tien-dagen be ginsel slechts als een kwestie van interpretatie te beschou wen. Haar interpretatie zou er op neer komen dat er tweehon derdveertig uur per jaar (tien maal vierentwintig uur) an dere activiteiten gehouden mo gen worden. De voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, G. Ve- ringa, zal op korte termijn zijn interpretatie van het besluit bekend maken. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Met een buggy naar de zwemles. Dat mogen enkele leerlingen van de afde ling ZLMK (zeer moeilijk le rende kinderen) van de Jacob Catsschool in Terneuzen bin nenkort als dat voorstel van B en W de goedkeuring van de gemeenteraad krijgt. Een aantal leerlingen van ge noemde afdeling kan de af stand van de school naar het zwembad niet zelfstandig te voet afleggen. Met behulp van een begeleidende leerkracht en een buggy lukt dat wel. De schoolleiding, en nu ook het college vindt, dat de gemeente daar medewerking aan moet verlenen. De commissie voor onderwijs krijgt donderdag 16 juni als eerste de kans zich over het voorstel uit te spreken. De commissievergadering, in het stadhuis, begint om 19.30 uur. Van onze verslaggever SLUISKIL - De directie van de ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen is bereid met het personeel te pra ten over de problemen die bij de werknemers leven. zegt de gemeente, veel te wei nig bezoekers, het zwembad moet dicht", aldus de ouders. Volgens De Vries zal het niet zo'n vaart lopen. „Ik kan jullie wel zeggen dat IJzendijke een van de laatste baden is die dicht gaan, als dat ooit ter sprake komt Het is niet onze bedoeling de buitenbaden in de kernen te sluitea Zeker niet. Maar wat ik al eerder zei, fi nancieel kunnen we nauwe lijks uit de voeten. Dat is het grote probleem, anders hadden we niet hoeven te sleutelen aan die zwemlessen". Gistermiddag besloot de direc tie, na overleg met AbvaKabo- bestuurder P. Verschragen en voorzitter F. Meyfroyt van de centrale ondernemingsraad (COR) van de vier ziekenhui zen in de regio, in te gaan op de eis van het personeel om bin nen veertien dagen tijd een in formatie-bijeenkomst te beleg gen. De snelle reactie van de di rectie is door het personeel met enige verbazing ontvangen. „Niettemin zijn we nu een keer aangenaam verrast," zei een personeelswoordvoerster giste ren. Om de directie een kans te geven om in bepaalde zaken, die de afgelopen weken in de ziekenhuizen veel beroering veroorzaakten, duidelijkheid te verschaffen, heeft het actieco mité binnen de ziekenhuizen besloten om voorlopig de voor bereidingen voor eventuele personeelsacties op te schorten tot na de personeelsbijeen komst Deze vergadering wordt ge organiseerd door COR en de vakbonden en vindt plaats op maandag 20 juni in de eetzaal van het Elisabethziekenhuis in Sluiskil. De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 9