ist-in 1 DE STEM Vicini zegt Mancini de wacht aan 'het is niet de angst, maar wat het wel is?' Oranje klaar voor de start iro lij: Gevaar schuilt in ee relatief kleine groepl Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. ALESSANDRO ALTOBELLI LIGT OP DE LOER „We hebben ons ermee tegen alle risico's ingedekt" fury straft m< land en help] Jitvallen ïernard lalve ton Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 KAMEN - Rudi Voller is bij de media de meest gevraagde figuur in de Westduitse selectie. MR. SJAAK HOGEWONING OVER ORANJE-PAS IN WEST-DUITSLAND: DE TREFFERS MET 10-0 IN OEFENDUEL VERSLAGEN ïflSTEM SPORT 2 y tost ENGELSE FANS VIA NEDERLAND NAARBp'^'gl^» Huijbregts sleutelt aan competitie Sergei Boebka erbetert ereldrecord lolsstokhoog f DÜSSELDORF - Zoals Ri- nus Michels met Marco van Basten op de bank een ste vige stok achter de deur heeft in Oranje, heeft zijn Italiaanse evenknie Azeglio Vicini een zelfde truc klaar liggen. Bij de Zuideuropeanen fun geert Alessandro Altobelli als stok voor Roberto Mancini. De 23-jarige centrumspits/mid denvelder van Sampdoria ge niet in de aanvalslinie van de squadra azzurri sedert de plaatsing voor het EK de voor keur boven Inter-spits Altobel li. Dat is voor de Milanees wel een beetje zuur. Van de zestien doelpunten in de voorronden van het EK nam hij er vier voor zijn rekening. Daaronder schuilt een zeer belangrijke goal; uit tegen Portugal toen Italië daar in februari 1987 maar net met 0-1 wist te win nen. De voornaamste reden dat Altobelli ook vanavond niet mag meedoen tegen de West duitsers zit hem vooral in zijn leeftijd. Hij is bijna dertig. Op zich hoeft iemand in die fase van zijn leven niet meteen he lemaal afgeschreven te wor den, maar keuzeheer Vicini denkt daar nu anders over. Hij moet immers een team klaar stomen voor het wereldkam pioenschap voetbal dat in 1990 in Italië gespeeld wordt. In die optiek verkiest hij de 23-jarige Mancini boven Altobelli. In de Italiaanse pers ontmoet die keuze steeds meer kritiek. Mancini heeft nu veertien in terlands achter zijn naam staan, maar scoorde niet een keer. De 'veteraan' van Inter daarentegen joeg er 24 doel punten in, daarvoor had hij 56 landenwedstrijden nodig. „Mancini legt morgen zijn examen af", beloofde Vicini zijn critici gistermiddag in het immense perscentrum van de Düsseldorfer Messe, tijdens het gekrakeel dat Italianen een persconferentie plegen te noe men. „Als Roberto in de eerste helft niet goed speelt, haal ik hem er alsnog uit en komt Al tobelli er in. Het examen van Mancini betreft niet zijn voet balkwaliteiten. Ik weet dat hij heel technisch is en een goede wedstrijdmentaliteit bezit. Het gaat mij meer om de manier waarop hij alle kritiek op zijn persoon verwerkt tijdens een wedstrijd. De druk op hem is natuurlijk groot. Hij staat in de spits en heeft nog nooit ge scoord voor Italië. Dat is een opvallend gegeven. Toch ben ik niet bang dat hij afgaat. Hij moet psychisch in staat geacht worden een goed resultaat te leveren voor miljoenen meekij kende Italianen". Overigens legt Vicini de last van de openingswedstrijd van vanavond nadrukkelijk op de schouders van de tegenstander. „Beckenbauer zal het spel moe ten maken als grote favoriet en thuisspelende coach. Ons team heeft wat dat betreft een pret- Roberto Mancini (rechts) tvordt aan de tand gevoeld door Michel Platini, de ster van het EK van 1984. - fotoap tig uitgangspunt. Wij krijgen in een later stadium nog wel de gelegenheid ons kunnen te to nen". Vicini schoot zijn opponent gisteren enigszins te hulp door de opstelling van Italië, die geen verrassingen bevatte, al vast te geven. Die luidt: doel: Zenga; achter: Bergomi, Bare- si, Ferri, Maldini; midden: An- celotti, Donadoni, De Napoli; voor: Mancini, Giannini en Vialli. „Waarom zou ik de opstel ling achter houden", sprak Vi cini minzaam, terwijl zijn rechterhand, de legendarische topschutter Gigi Riva meeluis terde. „Wij Italianen hebben geen geheimen. Men kent het spel van deze jonge selectie. Dat heeft iedereen in Europa al kunnen aanschouwen, als men tenminste opgelet heeft". Twijfels bij Rudi Voller VANAVOND om 20.15 uur gaat in het Rheinsta- dion van Düsseldorf het Europees voetbalkam pioenschap van start met de klassieker West- Duitsland-Italië. Gevreesd mag worden voor een saaie schuifpartij, want met een veld van acht vrijwel gelijkwaardige deelnemers moet verlies in de eerste wedstrijd tegen elke prijs vermeden worden. Italië is bovendien geen elftal dat het avontuur zoekt. De Westduitse bondscoach Franz Becken bauer verafschuwt de hem opgedrongen f avorie- tenrol. De 42-jarige Kaiser is één van de weinige Westduitsers die in de gaten schijnt te hebben dat hij slechts middelmaat tot zijn beschikking heeft. „Ik heb geprobeerd er het beste van te ma ken, betere dan deze twintig hebben we niet". De problemen van Beckenbauer betreffen vooral het middenveld en de aanval. Veel zal afhangen van de prestaties van zijn gelouterde spits Rudi Voller. Die scoort niet meer en sleept zich van blessure naar blessure. Voller is nog slechts een schim van de crack die hij eens was. 'Een men tale kwestie' volgens vele insiders. Radeloze Rudi zelf is aan twijfel ten prooi gevallen: „Als ik toch eens wist wat er met me aan de hand was". In de Sportschule Kaiserau in het achter Dortmund gele gen Kamen, waar de kleurloze Mannschaft van Franz Beckenbauer zich letterlijk verschanst heeft, wil ieder een hem 'even' spreken. De repeterende vraag luidt: „Rudi, junge, wie geht's?" De gekwelde speler heft de armen of kruist ze voor de borst. Zijn lichaamstaal is als zijn woord keus: defensief. „Ik ben 28 jaar en topfit, aber..." Het gaat niet goed met Rudi Voller. Zijn nieuwe bijnaam 'Rudi-Ratlos' duidt daar al op. Radeloze Rudi scoort niet meer, hij is zijn zelfvertrouwen en zijn slagvaardigheid kwijt Verloren in november 1985 op het veld van FC Bayern Mün- chen en nooit meer hervonden. Tot dat moment was Rudi Voller meer dan een succes volle aanvaller van Werder Bremen, 170 goals in vijf sei zoenen. Zelfs met overtredin gen nauwelijks af te stoppen. In het kapitale treffen met de rivalen uit München gebeurt het onvermijdelijke. FC Bayern-aanvoerder Klaus Augenthaler schopt Rudi Vol ler, net hersteld van een aan slag van de Bochummer Bena- telli, letterlijk het ziekenhuis in. Kapotte knie. Ruim vier maanden later is Voller weer zover dat hij voor zichtig tegen een bal kan trap pen. 'Rudi-Nazionale' is nog net fit voor de Mexicaanse Mundial, maar blijkt daar net als Rummenigge en Littbarski een terugslag te krijgen en speelt nauwelijks. Wel scoort hij als invaller in de finale te gen Argentinië de gelijkmaker. Ook in het seizoen '86/'87 kwakkelt Voller met de ge zondheid. Veel blessures. Vooral ten gevolge van het ont zien van zijn beschadigde knie. Nochtans wordt hij aan het eind van het seizoen voor drie jaar gecontracteerd, door AS Roma, dat maar liefst acht mil joen gulden voor de gedeukte aanvaller over heeft, die zijn problemen verzwijgt. Het wordt een rampseizoen Ter wijl Ruud Gullit AC Milan naar de titel leidt, scoort Voller vooral negatieve publiciteit. Blessures, vormcrises en de uiterst magere oogst van drie doelpuntjes. „Het was een erg moeilijk jaar", geeft Voller onomwon den toe. „Altijd maar die enorme druk en die vragen, Rudi hoeveel maak je er dit jaar? Ik begon echt goed, maar toen raakte ik weer gebles seerd. Was ik vier maanden mee zoet. Daarna ben ik nooit meer de oude geworden". DOOR TED VAN LEEUWEN Teamchef Franz Becken bauer houdt Voller bij zijn se lectie, ook al omdat er geen al ternatieven zijn. Allofs viel met een blessure weg, Klinsmann, Eckstein en Mill kunnen soms alles, maar meestal niets. Ook in de oefencampagne blijkt Voller zijn scoringsgevoel niet terug vinden. In het vijandige Rome was Voller Duitsland als 'Die Hei mat' gaan koesteren. Een warme en vertrouwde omge ving waar hij temidden van vrienden zijn verloren zelfver trouwen kon herwinnen. Foute taxatie! Het vaderland beje gent hem vijandig. De snelle dribbels mislukken, zijn laatste doelpunt voor de Mannschaft kan niemand zich meer herin neren. Geen acties, Voller is doorsnee geworden. Keiharde kritiek van de pers, met natio nale figuren als Breitner en Lattek voorop, fluitconcerten in de stadions en nare inter views van zijn collega's. Hij wordt 'De Radeloze' genoemd. De Duitse pers heeft zich de laatste weken sterk gemaakt voor de aanval van de succes- Rudi Voller (rechts) tijdens de training in kopduel met Eckstein. foto ap volle Olympische ploeg: Mill- Klinsmann/ Eckstein. De kritiek is - volgens Bec kenbauer - harder aangeko men dan Voller zelf wil toege ven. Die zoekt liever naar een oplossing. „Nee, het is niet de angst. Dat heb ik gehad, maar ben er overheen. Maar wat dan? Het is een raadsel, als ik toch eens wist waar het aan lag. Ik ben 28 jaar, voel me li chamelijk topfit. Waar is 'mijn gevoel' gebleven? Ik kan alles toch niet in één keer verleerd zijn. Ben ik een ander mens ge worden? Ik kan er niet over oordelen hoe ik nu geweest zou zijn als ik destijds niet gebles seerd geraakt was. Natuurlijk is alle ellende afkomstig van de overtreding van Augenthaler. Maar het heeft geen zin er steeds op terug te komen. Bo vendien, ik heb met Klaus de zaak uitgepraat. Ik word er ook moe van steeds dezelfde vraag te moeten beantwoorden Want er is geen antwoord". Voorlopig houdt Franz Bec kenbauer Voller de hand boven het hoofd. „Rudi bepaalt zelf of hij speelt. Zegt hij ja, stel ik hem op, anders niet. Het is heel erg voor Rudi dat hij ook in Duitsland ter discussie staat". „Ik spéél", zegt Voller gede cideerd. „Het gebaar van Franz is een bewijs van vertrouwen. Wat kan ik anders doen dan tot de laatste bloeddruppel probe ren dat vertrouwen te recht vaardigen". De wedstrijd van vanavond gaat niet tegen de Denen of de Spanjaarden, maar uitgere kend tegen Italië, het land van Vollers falen. „Dat zegt me niks", doet Voller losjes, „ook niet dat het mijn vijftigste in terland is. Wat me bezig houdt, is het verschijnsel 'openings wedstrijd'. Die wil geen ploeg verliezen. Meestal worden het daarom hele obligate partijen. We moeten er iets aan doen om dat te doorbreken". „Duitsland kan het zich ze ker in eigen land niet permitte ren om zoals in Mexico coun tervoetbal te gaan spelen. Van Italië verwacht ik ook wel iets. De ploeg is minder saai dan zijn reputatie. Er spelen veel jongens van AC Milan in. Die ploeg is met zeer offensief voetbal terecht kampioen van Italië geworden". „Wat mijzelf betreft? Ik ge loof toch dat het momenteel be ter met me gaat dan in lange tijd. Maar ach, wat heeft het voor zin dit zo te zeggen. Ik moet het op het veld bewijzen. Vooral mezelf". Vervolg voorpagina DÜSSELDORF - De zoge naamde 'Oranje-pas' die de KNVB de geregistreerde Nederlandse supporters op het EK verstrekt heeft, is voor de organisatoren van nul en generlei waarde. De Nederlandse voetbalbond die, met het oog op vandalisme hoopte dat er een preventieve werking van het document zou uitgaan, heeft maanden de in druk gewekt dat geen Neder lander zonder de pas een sta dion zou kunnen betreden. „En dat is klinklare non sens", zegt Hermann Neuber- ger, de voorzitter van het orga nisatiecomité. „Wat denkt u dat er gebeurt als er honderd Ne derlanders aankomen en wij zouden gaan controleren op Oranje-passen. Stel 86 mensen hebben er één. Moeten we die veertien die er geen hebben te rugsturen? Meneer, dan begint de strijd pas. Dan wek je bij die 86 anderen juist agressie op. Overigens hebben wij de KNVB al in februari meege deeld dat we die Oranje-pas hier niet zouden erkennen". Het organisatie-comité in Düsseldorf werd gisteren over stelpt met telefoontjes uit Ne derland, nadat in een TV-uit- zending van Studio Sport ge zegd was dat er geen Nederlan der een stadion zou binnen mo gen die geen Oranje-pas op zak heeft. Neuberger: „Ik hoop dat u dat even wilt rechtzetten. Wie een kaart heeft komt er in. Een geldig plaatsbewijs is ons enige criterium. We kunnen toch niemand weigeren die be taald heeft. Of die kaart nu in Nederland of Duitsland ge kocht is. Ik moet u zeggen zo'n pas uitermate discriminerend te vinden". Wilhelm Hennes, een Duitser uit de grensstreek en tot in de tail op de hoogte van de Neder landse supportersproblema- tiek, is de belangrijkste veilig heidsman van Euro'88. „Als poging om het vanda lisme te stuiten is de pasjesre geling van de KNVB misschien leuk, maar hoe moeten wij de Nederlanders er uit halen? Met welk recht mag ik zeggen: 'Pardon, bent u Hollander en zo ja toont u mij uw Ausweis. Dat is toch uitermate discrimine rend? We praten over een ver enigd Europa, maar er komen steeds meer ge- en verboden, zouden er dan ook steeds meer identiteitskaarten moeten ko men. Dan gaan we de ver keerde kant op. Bij Nederland- Engeland moeten Nederlanders en Duitsers toch wel in één vak kunnen zitten. Is dan niet de zin van een Europees kam pioenschap?" Overigens blijft de veiligheid een hot-item voor het organi satie-comité. Neuberger: „De Duitse politie zal keihard op treden tegen hooligans. Als de vandalen komen, komt de knuppel uit de zak. Andere taal verstaan ze sowieso niet. We zullen ons niet verstoppen Daarover hoeft niemand hyste risch te doen. Want een tweede Heysel-drama wil niemand meer". Het hele project van de per soonsregistratie, waarvan de Oranje-pas overigens slechts een onderdeel is, heeft de KNVB een slordige 800.000 gul den gekost. Mr. Sjaak Hogewo- ning legt uit waarom Neder land in de waan gelaten is een Oranje-pas te moeten hebben. „Als Neuberger zegt dat de pas geen waarde heeft, bedoelt hij 'in West-Duitsland'. Dat klopt, daér moet je de pas zien als een toegevoegde waarde. Wij zien in de-pas-als-document een preventieve maatregel". Volgens Hogewoning is het nooit de bedoeling geweest dat de pas aan Duitse stadion poorten getoond moest worden. Waar het document dan wel goed voor is? Hogewoning: „Ten eerste: Wij hebben ooit van de UEFA een brief gehad dat de KNVB verantwoordelijk is voor de kaartverkoop. En dat we verantwoordelijk zijn voor het gedrag van de mensen die wij een kaart verkocht hebben. Vandaar dat we registratie-ge- gevens nodig hadden. Nu heb ben we een adressenbestand dat in de toekomst de mogelijk heid schept mensen bij inter lands te weren die zich misdra gen hebben". „Ten tweede", gaat Hogewo ning verder, „hoe dek je je in. Door Chris van Nijnatten GROESBEEK - Oranje is klaar voor de start. Het Nederlands elftal heeft zijn serie van neger, oefenwedstrijden afgesloten met een zege vanO- 10. „Maar verbind aan deze wedstrijd maar geen conclusies", reageerde Rinus Michels op het laatste resultaat aan de vooravond van de start van het EK. Gisteravond fungeerde de kampioen van de zon dagamateurs, De Tref fers, in Groesbeek als laatste slachtoffer. Een feestwedstrijd werd het voor de Gelderlanders alleen in financieel op zicht. Er kwamen 8500 toeschouwers. Zoveel liefhebbers zag de kaar- tenverkoper nooit eerder aan zijn hok voorbij trekken. Zoals in vrijwel alle voorgaande vriend schappelijke partijen bracht Michels voor rust zijn elf azen in het veld. Dat leverde een 6-0 voor sprong op, waarbij John Bosman met drie rake kopballen een hattrick liet aantekenen. De an dere treffers waren voor Van 't Schip (2x) en Va nenburg. In de eerste helft maakte vooral Mühren op links een sterke en ambitieuze indruk. Bos man bewees het recht op de voorkeur van Michels boven Van Basten door zijn kopkracht te demon streren. Bovendien werd Bosman topscorer van de voorbereiding, door op 11 goals uit te komen. In to taal schopte Oranje er 54 in. De basisopstelling van Oranje behield echter zijn drie vraagtekens. Komt het centrale duo Rij kaard/ Koeman geen snelheid te kort? Kan Vanenburg niet beter naar rechts, nu blijkt dat hij niet consequent aan de linkerlijn blijft plak ken? Verliest Koeman niet aan rendement ali hij zijn vaste tandem op rechts (Van Aerle/Van- enburg) links van zich heeft staan? Pas bij een echte krachtmeting, zon. dag tegen de Russen, krijgt Michels een reëti antwoord op die vragen. Na rust toverde Mi- chels zijn variant te voorschijn die eventueel de oplossing moet bieden bij een achterstand: Gul lit achter de spitsen Van Basten en Kieft. Daarbij schoof Van 't Schip op naar links. Dat systeem voegde vier goals toe aan Oranje's totaal. Van 't Schip, Kieft, Van Basten en Winter waren de ma kers. Een ander nieuw ge zicht na rust was dat van Koevermans. Die liet zich als linksback drie keer door de benen spelen. Waarschijnlijk zal Koe vermans alleen maar hoeven op te draven op het EK als er bij een voorsprong in het cen trum van de defensie ballen weggekopt moeten worden. Op het niveau van het Nederlands elftal heeft de Limburger im mers weinig meer te bie den. DE TREFFERS-NEDEH- LAND 0-10 (0-6) - 8. Bosman 1-0, 16. Bosman 2-0, 26. Bos man 3-0,33. Van 't Schip 4-0, 39. Vanenburg 5-0,44. Vant Schip 6-0,48. Van 't Schip?- 0, 50. Kieft 8-0, 60. Van Bas- ten 9-0,69. Winter 10-0. Nederland (voor rust): Van Breukelen; Van Tiggelen, Rijkaard en Van Aer2e; Wouters, Ronald Koeman en Mühren; Van 't Schip, Gullit, Bosman en Vanen burg. Het Nederlands elftal ein digde in de volgende opstel ling: Van Breukelen; Troost, Rijkaard en Koevermans; Suvrijn, Winter, Ronald Koeman en Erwin Koeman; Kieft, Van Basten en Kro zen. Scheidsrechter: Hobé. Tot schouwers: 8500. -UGLINGEN (SID) - Het Engel,' Jftal heeft, 24 uur na aankomst! Duitsland, zijn laatste oef endue juropees kampioenschap gewon ne ploeg van bondscoach Robson -üglingen voor 4000 toeschouwers I ran Heilbronn met 4-0. Chris Waddle van Tottenham van de weinige Engelse spell rogde indruk achterliet. Hij maakte Ijer treffers. McMahon (Liverpool Monaco) scoorden eveneens. Eng» ondag in Stuttgart zijn eerste EK-\ i0n Ierland. gij aankomst in Stuttgart, waa loeg ter voorbereiding op het Ei ioenschap verblijft, bleek dat dd /ooi het team van bondscoach Ri efenwedstrijd aanzienlijk waren jary Lineker (knie), Trevor Steven jng van de heup) en Mark Wright iepen blessures op. Robson maa Eril an onze speciale verslaggever IALICO DEL VETRIOLO - an Italië hebben de commotie en flink aantal renners nog st isteren drie van hen aan. oberto Visentini, Urs Zim- ïermann en Flavio Giupponi, ie achter Hampsten de ere- aatsen bezetten in de klim- drit, meldden zich te laat aar de zin van de jury bij de Dpingcontrole en werden met arde hand gestraft. Het drietal werd, zonder zich an een test te hebben laten on- arwerpen, positief bevonden voor een maand voorwaar- an onze speciale verslaggever FALICO DEL VETRIOLO- Van onze sportredactie ROTTERDAM - In de loop zaterdagochtend zullen 2 2600 Engelse voetbalsupporters door Nederland trekken weg naar West-Duitsland waar zij het Europese pioenschap voor landenteams bijwonen. De bond is bij de UEFA verant woordelijk voor de Neder landse supporters. Er zijn veel Nederlanders die in Duitsland kaarten gekocht hebben. Voor hen willen wij geen verant woordelijkheid dragen. Dat hebben wij met het organisa tie-comité besproken en zij hebben ons gezegd: 'Jullie zijn niet verantwoordelijk voor de supporters die ergens anders dan bij de KNVB kaarten ge kocht hebben". En dan komt het hoge woord eruit: „Met onze hele registra tie hebben wij de UEFA laten zien dat het de KNVB ernst is met het supportersgeweld. We hebben ons tegen alle risico's ingedekt als het toch misloopt. Wij willen geen tweede Enge land worden. De KNVB wil niet met dezelfde consequenties geconfronteerd worden als de Engelsen. Want laten we wel zijn, als Nederland net als En geland in de ban gedaan wordt, dan kan het betaalde voetbal de tent net zo goed sluiten". De Engelsen zullen in kleinere groepen arriveren in Hoek van Holland en Rotterdam. De poli tie daar is al enkele weken ge leden door de Britse autoritei ten op de hoogste gesteld van de te verwachten vertrek- en aankomsttijden van de Engelse fans. De 2600 Engelsen, die via Ne derland naar West-Duitsland trekken maken deel uit van de in totaal 8000 supporters die de oversteek maken. Van deze groep verwacht de Engelse voetbalbond, de FA, eigenlijk nauwelijks problemen. Het be treft namelijk zorgvuldig uit gekozen voetballiefhebbers. Anders dan in Nederland kwamen in Engeland alleen de leden van de officiële suppor tersverenigingen in aanmer king voor kaarfjes. Het lidmaatschap van de supportersverenigingen is aan de overkant van het Kanaal aan vrij strenge eisen onder worpen. Wie zich ooit heeft misdragen wordt van de lijst geschrapt en komt daardoor bij risico-volle uitwedstrijden in de competitie ook niet meer in aanmerking voor kaarten. Moeilijkheden worden vrijwel altijd door de ongebonden groepen jongeren veroorzaakt. Zij komen meestal op de bon nefooi mee en nemen het risico dat ze de wedstrijd niet eens zien voor lief. De FA zegt dat er bij het EK ook een dergelijke groep actief zal zijn, naar schatting zo'n 500 man sterk. Volgens de Engelse politie, die de laatste jaren ste vig geïnfiltreerd is in de groe pen hooligans, heeft een deel van hen kaarten gekregen via relaties op het vasteland en proberen zij verder kaarten op de zwarte markt te krijgen. De Westduitse politie zal niet toe staan dat deze 'losse' suppor ters (waarbij zich overigens ook nog grote aantallen miliai- ren van het Britse Rijnleger kunnen voegen) in de aparte vakken voor de Engelsen I recht komen, dit vooral tal scherming van de 8000 dief de FA kaarten hebben geif gen. De FA vreest namelijk I Engelse fans wel eens zell| slachtoffer van hun naam kunnen worden. Walker van de voetbal!» „Ik noem het wel eens het S! droom van de snelste i in het Wilde Westen', supporters hebben de naai| allerergsten te zijn en a'i supporters willen die graag overnemen. Daarvooi| een onderlinge confront)™ uitstekend geschikt Van onze speciale verslaggev' METTMANN - Temid: van alle EK-beslommei gen heeft KNVB-secre! Jan Huijbregts het met iets heel 'gewoons' sleutelt aan de koi competities in ere- en divisie. „Het kost me inderdaad moeite om me te concentri bevestigde de official middag in Gut Höhne. De KNVB'er werkt samen zijn medewerker Bertus hoek en een docent van de' Twente, Jan Schroder, aa»j zo soepel mogelijk bet voetbalprogramma, bregts: „Die man uit Twen] gespecialiseerd in toegep wiskunde. Hij beoordeelt jectief of wij goed te gaan. Dat lijkt me geen ovi dige zaak bij de samensl van een competitie waar en alleman wat over te heeft". Ie opgave van Jean-Fran- is Bernard een halve ton 'St. Fransman besloot gister- orgen naar huis te gaan, om it hij te veel hinder onder rad van blessures als gevolg m een val tijdens de 17de ppe. „Ga maar na", aldus Lam- lerts, „Bernard zou zeker nog vee tijdritten winnen en bij de irste vijf in het eindklasse- ient eindigen. Dit kost de loeg zeker 50.000 gulden". Jef Bernard, een van de 'ootste kanshebbers voor de mende Ronde van Frankrijk, vam woensdag ten val toen :t pedoton door een slecht «lichte tunnel reed. Hij kreeg pedaal tegen het hoofd en xg met zijn ribbenkast tegen it asfalt. De hoofd- en been- ssures vielen mee, maar de sar gekneusde ribben achten hem bij het bergop den in grote ademhalings- ilijkheden. Dit bleek hem Idens een trainingsrit op het xkoers van de tijdrit naar «co del Vetriolo. Bernard if de voorkeur aan verpleging Frankrijk. Als in een inge- 'te voorbereiding rijdt hij «af volgende week dinsdag Midi Libre. 'TISLAVA (SID) - Ser- P Boebka heeft zijn eigen -reldrecord polsstokhoog- togen bij internationale ietiekwedstrijden in Bra- ',?vf (Tsjechoslowakije) beterd en gebracht '•u5 meter. op wereldkampioen, die deze h? u ree<^s bij zijn eerste po- P8 bereikte, had 's werelds Bm ^.res^atie al achter zijn lm n Vorig jaar sprong Ito Praag 6.03. °ebka vestigde gisteren het officiële wereldrecord Rtatletiekseizoen. De prauitse kogelstoter Ulf fct» man zorSde voor het L /rrri,et een prestatie van tWri ens marathon van ■ww-u1 bracht Densimo uit *yi e officieuze wereldre- rrl °P 2.06.50.

de Stem | 1988 | | pagina 6