•lit van hten f EG LANGS KUST GEVAARLIJK EN ER IS WEINIG GROEN s voor »twrak Nader onderzoek naar leegstand Oostburg Korte rit met grote gevolgen PvdA-Oostburg is kwaad op Thomaes Feesttent in Sluis Weg Philipsdam maakt einde aan 6het pondje' SCHIETINGEN - NIEUWS Eerste bramen op veiling PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN pdiefstal Ifstal rneuzen pflfiTEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 8 JUN11988 T20 WONINGBOUWVERENIGINGEN EN VERHUURDERS INSCHAKELEN OOSTBURG - In het Oostburgse kustgebied be staan nog beperkte mogelijkheden om de recrea- jeve voorzieningen voor verblijfsrecreanten uit e breiden. Alleen bij Nieuwvliet-Bad moet paal en perk gesteld worden aan nieuwe ontwikkelin gen. Verblijf srecreant Schapen scheren Terneuzense ónderboerderij I Vlamingpolder Campings Vorentjes gaan muggen te lijf Ondergrond POLITIERECHTER HOUDT STRAFZAAK AAN Breskens Eede Oostburg IJzendijke UITLATINGEN VALLEN VERKEERD Zoutopslag Snoeiploeg id van een getuige koti ?ftal later door de pok. ien opgespoord aan het ijk Bolwerk. Daar een bestelauto waarin itolen goederen werden den. De vrouwen 3), AM. (achttien) eri ers R. de V.(24) en R. <je alsmede de bestuur- In het voertuig de veer- rige GM. werden voor verhoor meegenomen iet politie bureau en in kering gesteld. IIEUZEN - De gemeen, jtie van Terneuzen heeft norgen de 41-jarige G uit Terneuzen aangek bn en in verzekerde be- |ig gesteld. De man t ervan verdacht deel uft aken van een groep die hebben schuldig ge. tt aan verschillende allen van auto's. De ge. voertuigen zouden door lerwisselen van onderde- net zogenaamde omkat- van indentiteit veran- j worden. Ook de politie, sen van Velsen, Haarlem sterdam zijn bij het on- ek in de zaak betrokken. GEUZEN - Namens het vbedrijf Sprangers uit Sa werd bij de politie van ïeuzen aangifte gedaan Idiefstal van een compres- |Deze verdween bij een in ouw zijnde woning aan legentenstraat te Sluiskil. 1710, 3. W. Lafort 1520 iGO - De Binnenstadsver- ging Terneuzen houdt andag 13 juni weer een go-avond in het gebouw de Centrale Stichting aan Nieuwstraat. Aanvang luur. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat in samen werking met de woning bouwverenigingen en parti culiere verhuurders een na der onderzoek instellen naar de leegstand van wo ningen. Met het onderzoek vil het gemeentebestuur een beter inzicht verkrijgen in de leegstandmaterie. De bedoeling is dat de types woningen geïnventariseerd worden en dat gezocht wordt naar de oorzaak waarom deze huizen leeg blijven staan. De leegstand in Oostburg is volgens het college nog niet echt alarmerend. Met 225 wo ningen zonder bewoners op een huizenbestand van 9282 blijft de leegstand met 3,11 procent ruim onder het provinciale ge middelde van 3,43 procent. Niettemin blijven de laatste jaren in de West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten steeds meer woningen langdurig ver stoken van bewoners. Op 1 ja nuari 1986 bedroeg de leegstand slechts 2,41 procent. De gemeente wil nu duide lijk inzicht verkrijgen in deze negatieve ontwikkeling. Wet houder A. de Feijter (openbare werken en bouwbeleid) bena drukte dit dinsdag nog eens tij dens de vergadering van de ge meentelijke adviescommissie voor openbare werken. De leden van de commissie konden het idee voor een nader onderzoek naar de oorzaken van de leegstand ondersteunen. Binnenkort zal de gemeente dan ook contact opnemen met de regionale Woningbouwv- bereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren en de West-Zeeuws- Vlaamse woningcoörperatie voor afspraken over het onder zoek. Zeker is dat het gemeentebe stuur de leegstand per woon kern uitgesplitst wil zien. 'Recreatie-stop bij Nieuwvliet' ilitie te water in Vlissin- -jarige Zweed aangehou- en jacht vanuit Engeland zich vervolgens richting fiouwen-Duiveland. In de nthavens van Scharendijke, buwershave en Bruinisse •schafte hij zich toegang Jerse zeiljachten, waaruit hij aantal goederen meenam |k heeft de verdachte nog be nd in België twee personen- Ito's te hebben gestolen. De 3n werd aangetroffen in een pljacht in de jachthaven van iinisse, waar hij zich onder voor de nacht had ver haft, aldus de rijkspolitie te pter. Van onze verslaggever Het West-Zeeuws-Vlaamse kustgebied is verder, zeker rond de verblijfsterreinen, karig met groen uitgerust en de verkeerssituatie op de kustweg is met name in het hoogseizoen onveilig te noemen. Dit staat vermeld in het ont- werp-bestemmingsplan ver- blijfsrecreatieterreinen, dat het Middelburgse stedebouwkun dig bureau RBOI in opdracht van de gemeente Oostburg heeft samengesteld. Met het plan wil de gemeente de verdere uitbouw van Oost burg als toeristisch-recreatief centrum van Zeeuwsch-Vlaan deren in de nabije toekomst planmatiger aanpakken dan in de afgelopen twintig jaar het geval was. Met name de uitbreidingen van de terreinen voor de verblijfs recreanten zullen, als de ge meenteraad uiteindelijk het bestemmingsplan verblijfsre- creatieterreinen aanneemt, sterk gestuurd gaan wordea Het plan werd dinsdag bespro ken door de leden van de ad viescommissie voor planologi sche aangelegenheden. In het bestemmingsplan worden belangrijke planologi sche facetten als de landschap pelijke inpassing van recrea tieterreinen, de aantallen kam peerplaatsen en de bebou wingsmogelijkheden op de campings vastgelegd. Ook de kampeerterreinen 't Haventje bij Breskens en de Stenen Heule bij Nieuwvliet, die bui ten de toeristische concentra- ebieden van de gemeente Dostburg gelegen zijn, worden in het nieuwe plan opgenomen. De RBOI-medewerkers stel len nadrukkelijk in het ont- werp-plan dat een verdere uit bouw van de toeristisch-re- leatieve voorzieningen in ffieuwvliet-West planologisch onverantwoord zij a Dit van wege de beperkte strandcapa- 'an de boot was er al lans ren kapot, het hout verrot, ke en J. de B. uit Goes het lit de jachthaven in Wol- TERNEUZEN - In de Tef; ïeuzense kinderboerderij! labij de Otheense Kreekl vordt zaterdag 11 juni hej xaditionele schapen sche-l •en gehouden. Rond Wl scheren wordt ook nu weflj een aantal folkloristische! activiteiten gehouden. Zo treedt om 14.00 uur volksdansgroep De Veste Terneuzen op, alsmede de kle| derdrachtgroep Het Land val Axel. Een en ander wordt rnO'| zikaal omlijst door Adri Jan uit Terneuzen met een zelf 8®| maakt draaiorgel. De schap worden van hun vacht ontdaa' door de heer De Smet uit Wes'j dorpe. De gehele middag is het gelijk op het terrein van <*l kinderboerderij wat te drink®! en kan men kaas, boter, eier®| en ouderwetse karnemelk Wfl pen. Het schapen scheren-! tijn is om ongeveer 17.30 klaar. Het gehele evenen wordt ook dit jaar weer gehjj den door de vereniging Ouwe Waogen. De toegang1 de kinderboerderij is gratis citeit en de landschappelijke waarde van de Verdronken Zwarte Polder. Hetzelfde gaat op voor het gebied aan de Kie- weg bij Breskens. Voor de verschillende toeristi sche concentratiegebieden doen de stedebouwkundigen een aantal aanbevelingen. In de Vlamingpolder dienen, langs de huizen bosschages te komen en wel over een breedte van tien meter. De verkeerssituatie op de Vlamingpolderseweg, die moet worden overgestoken wil men vanuit Wijk de Brabander op het strand terechtkomen, is volgens de deskundigen on overzichtelijk in het seizoen, die moet dan ook herzien wor den. In Nieuwvliet-West is vol gens de deskundigen amper of geen ruimte meer voor uitbrei ding van recreatieve voorzie ningen. Alleen in het Testge bied tussen camping De Hoogte en de Dwarsweg resteert nog enige planologische speelruim te. De groenvoorzieningen aan de Nieuwvlietse kust zijn vol gens de plannenmakers 'onvol doende'. De gemeente wordt dan ook geadviseerd om groen- gordels aan te leggen van mini maal vijf meter breed. De ver keerssituatie in dit gebied is, ook weer omdat de verblijf sterreinen van de kust geschei den worden van een drukke verkeersweg, onveilig. Aanvul lende maatregelen voor de ver betering van de verkeersveilig heid zijn dan ook gewenst. Ge dacht wordt ondermeer aan de verbreding van Sint Bavo- en Sint-Jansdijk. Van onze correspondent SLUIS - Buiten het brade- 'iecomité om houdt de fa milie Smallegange een vier lagen lang feestprogramma ijdens de Sluise braderie. 3p het grote parkeerterrein -'odt hiervoor een feesttent ipgezet. Vier dagen lang, van vrijdag 10 wt en met maandag 13 juni ~eelt overdag het dansorgel - Cap. Vrijdag- en maandag avond komt de drive in-show Van Radio Noordzee. Vrijdags ■wordt die show onderbroken voor een kelnerrace. Zaterdag en zondagavond is er een op treden van het dans- en show orkest Nightshift Zondag avond treedt de groep Gene pummer op. Van onze verslaggever KAPELLE - Dinsdag 7 juni zijn de eerste bra- tten van het nieuwe seizoen aangevoerd. Het betrof een partij bra men van teler J. en C. fujdwegt "h Yersek. De rwaalf doosjes van 150 gram werden verkocht W»r 5.50 per doosje. De *®Per was K. Eversdijk mt Kapelle met bestem- ™ng firma Vroegop uit Amsterdam. De kampeerterreinen Groede en De Hulster in Groede-Bad hebben beide nog uitbreidings mogelijkheden. Ook de randbe- plantingen in dit gebied vol doen aan de gestelde eisea Al leen langs de Zeeweg is een bredere groengordel gewenst. Ook hier doet de verkeerssi tuatie afbreuk aan het rustig recreëren. Versmallingen (te vens oversteekplaatsen) van de kustweg bij de campings zijn dan ook gewenst. De verblijfsrecreatie in de Jong Breskenspolder heeft nog ruimte om uit te breiden. De deskundigen adviseren niet uit te breiden in oostelijke, maar zuidelijke richting. Ten oosten van camping Napoleonhoeve dient een terrein te komen voor dagrecreanten. In dit gebied doen zich betrekkelijk weing verkeersproblemen voor, om dat de ontsluiting van het ge bied beduidend beter is dan op andere plaatsen langs de kust. In Breskens-Bad, waar ruim 36 hectare is bestemd voor re creatieve doeleinden, is de strandcapaciteit beperkt, maar een zandsuppletie zal hierin uitkomst brengen. De deskun digen menen dat dit gebied de lokatie bij uitstek is voor de aanleg van een elk-weer-voor- ziening. Dit complex zou naast het zwembad moeten komen liggen, in de directe nabijgeid van de verblijfsterreinen. Dit zou de seizoensuitbreiding van de gasten ten goede komea Nieuwe brug Philipsdam. FOTO DE STEM BEN STEFFEN Door Piet de Bont SINT PHILIPSLAND - Woensdag 6 juli, 's-mid- dags om 15.45 uur, wordt de bijna acht kilometer lange (provinciale)weg over de Philipsdam, die Sint Philipsland, Tholen en West-Brabant met Schouwen Duiveland en Goeree Overflakkee ver bindt, officieel geopend. Dat gebeurt door gedepu teerde J. de Voogd. Door de ingebruikname van deze weg-over-de-dam, die het einde betekent van het puffende pontje dat tientallen jaren de verbinding vormde tussen het Duivelandse Zijpe en het Fliplandse Anna Jaco- bapolder, wordt de kust van Schouwen vanuit de centra in West-Brabant gemakkelijker bereikbaar. De weg over de Philipsdam is aangelegd door twee Bra bantse aannemersbedrijven: Vermeer (Moerdijk) en Van Hees (Tilburg). Het Moerdijkse bedrijf wist voor een kleine drie miljoen de opdracht voor het wegge deelte tussen Sint Philipsland en het Sluiseiland in de wacht te slepen, het Tilburgse voor circa één miljoen het stuk tussen het Sluiseiland en de Grevelingendam, op welke dam de weg over de Philips dam wordt aangesloten. De autoweg over de Philips dam-714 meter breed-is ta boe voor landbouwverkeer en fietsers. Naast de autoweg is een fietspad aangelegd, in breedte variërend van 314 tot 4 meter, dat tevens bedoeld is voor landbouwverkeer. De weg kruist-op een en kele plaats zelfs op een hoogte van zeventien meter - het Krammersluizencomplex, waar ook de enige beweeg bare brug in de weg (een bas- culebrug) ligt. Vóór de eerste spa voor de aanleg van de weg over de Philipsdam de grond inging, pleegde de provincie uitvoe rig overleg met de landbou- ONMIDDELLIJK nadat gedeputeerde J. de Voogd op 6 juli de weg over de Philipsdam heeft ge opend, zullen er in het water van het Zoommeer bij deze dam 3000 vraat zuchtige vorentjes te wa ter worden gelaten. De bedoeling is dat ze de muggen telijf gaan, die in dit gebied een ware plaag veroorzaken. De weg over de Oesterdam, die Tholen aan Zuid-Beve land vastklinkt, gaat pas eind volgend jaar open. De on dergrond van het Thoolse tracé is zó bewerkelijk, dat pas na de jaarwisseling een begin met het aanbrengen van de verhardingen kan worden gemaakt. wers in de omgeving. Beslo ten werd om twintig hectare van de Slikken van de Heen in te polderen. Over een stuk daarvan is de weg aangelegd. De rest is aan landbouwers gegeven, die grond voor de wegaanleg moesten afstaan. In januari '86 besteedde Pro vinciale Waterstaat het zui delijke stuk van de weg aan, in december vorig jaar het noordelijke. De verwachting is dat da gelijks zo'n 3000 auto's van de weg over de Philipsdam ge bruik zullen maken. In de zo mermaanden zullen dat er volgens prognoses 6000 zijn. Even breed als de weg over de Philipsdam wordt de weg over de Oesterdam, de andere compartimenteringsdam ach ter in de Oosterschelde. Deze weg -14,6 kilometer lang - die Tholen met Zuid-Beveland gaat verbinden, wordt op z'n vroegst eind volgend jaar voor het verkeer opengesteld. „We zijn te laat met de voorbereidingen begonnen. Er is steeds gezegd dat er vóór '95 toch geen geld voor was. Toen de financiële situatie gunstiger werd zijn we on middellijk aan de slag ge gaan", aldus A. Lievense van Provinciale Waterstaat. Op 15 september moet de weg over de dam klaar zijn, maar de aansluiting op het Thoolse wegennet laat nog een j aar op zich wachten. Niet alleen geld speelde de provin cie parten, ook de slechte on dergrond van het tracé op Thools gebied is er de oorzaak van, dat de weg over de Oes terdam pas volgend jaar open kan. Het grondwerk is klaar, maar de grond moet nog zak ken. Rond de jaarwisseling wil Provinciale Waterstaat een begin maken met het aanbrengen van de verhar dingen op het Thoolse ge deelte plus met alles wat daar bij hoort. „We hebben hier te maken met dezelfde ondergrond als bij de Markiezaatskade, die enkele jaren geleden door brak", zo vertelt Lievense. Slappe klei van vijf meter dikte, daarop slap veen van eveneens vijf meter en daarop een laag teelaarde. De weg over de Oesterdam, die vooral vanwege het re- creatieverkeer druk belooft te worden, kost de provincie Zeeland 22 23 miljoen gul den. MIDDELBURG - Dat je niet ver hoeft te rijden om een hoop narigheid te krij gen ondervond de negen tien-jarige RZ. uit Goes op 26 september van vorig jaar. Nog bezig met het nemen van rijlessen had hij van zijn oom alvast een auto kado gekregen. De trotse autobezitter wilde zijn aanwinst natuurlijk direct een goede wasbeurt geven. Daarvoor stond de wagen net iets te krap geparkeerd, dus be- sloot hij hem een eindje achter uit te rijdea Te ver want hij botste tegen een andere gepar keerde auto en veroorzaakte voor 1400 schade. Gisteren verscheen Z. voor de Middelburgse politierechter. De beschuldigingen logen er niet om: doorrijden na een aan rijding, onverzekerd en zonder rijbewijs rijden. Z. vertelde dat hij direct na de aanrijding naar de con ciërge van het tegenover lig gend flatgebouw was gestapt. Die wist ook niet wie de eige naar was maar zou er op letten. Naar de politie durfde Z. niet te gaan, want hij voelde wel dat hij fout zat. Een en ander aangehoord hebbende, vroeg officier van justitie mr. Tempel om aan houding van de zaak. „De eer ste indruk uit het proces-ver- baal is er een van iemand die het geen lor kan schelen. Dit verhaal klinkt heel anders", zo zei hij. Politierechter mr. Fibbe voelde er ook wel voor om het verhaal met name van de con ciërge na te trekken en hield de zaak aan. BOLLING - Op de Arjoan- bolbaan werd de laatste bol ling van het seizoen gehou den. Hieraan namen 24 perso nen deel. Uitslag: 1. A. Suttin, 2. D. Taillie, 3. W. Taillie. JONGERENKOOR - Het jon gerenkoor Re-Union'69 uit Den Haag verzorgt 12 juni in de rk kerk een jongerendienst met als thema: Vriendschap. De groep besaat uit dertig jongeren in de leeftijd van achttien tot 25 jaar en is dit weekeinde op Hedenesse. Het koor zingt enkele liederen on der begeleiding van een eigen combo. De kerkdienst begint om 10.00 uur. FNV - De Voedingsbond FNV afdeling Breskens houdt don derdag 9 juni de ledenverga dering in café Het Zonneke, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze vergadering wordt An ton Vinke gehuldigd in ver band met zijn vijftigjarig lid maatschap. ZAALVOETBAL - Het zaal voetbalteam van de Rabo bank Eede heeft in Lier deel genomen aan een zwaarbezet toernooi. Tegenstanders van het team komen onder meer uit in de le, 2e en 3e nationale afdeling van België. De Eede naars lieten zich echter door het ook aanwezige aantal Belgische internationals niet uit het veld trappen en leg den - na het nemen van straf schoppen-beslag op een derde plaats. KLIMTOERTOCHT - De 200 kilometer lange vrije toer tocht Oostburg-Geraardsber- gen-Oostburg werd door 75 deelnemers volbracht. Axel won vóór Freewheel Schoon- dijke en TC Breskens. De ver- stkomende club was TTV Veenendaal. Opmerkelijk voor deze zwarte rit was de aanwezigheid van drie da mes: Wilma Jansen uit Vlis- singen, Corina Tollenaar uit Hoek en Tanneke Herentals uit Terneuzen. De dertienja rige Serge Zijlstra uit Bres kens kreeg behalve applaus de prijs voor de jongste deel nemer. ROMMELMARKT - De VW IJzendijke houdt zaterdag 23 juli de jaarlijkse rommel markt. Belangstellenden voor kramen kunnen zich nu al melden bij A. de Lozanne in het plaatselijke VW-kantoor aan de Markt. BOLLING - Gustaf de Boe- vere neemt zaterdag 13 augustus deel aan de keizers- bolling in Oostburg namens bolclucb Molenzicht. Hij werd namelijk winnaar de bolling, waarin Theo Vermeulen werd verslagen in de finale. Uitslag: 1. Gustaf de Boevere, 2. Theo Vermeulen, 3. George de Boevere. ELLEWOUTSDIJK - Zorgvlied, 34 schutters: Wip 1: hoge vogel: C. Jeremiasse; eerste en tweede zij vogel: C. Stouthamer; derde zij vogel: A. Pikkaart; vierde zij- vogel: J. Smallegange, allen Zorgvlied. Wip 2: blokschieting: J. Platschorre (3x), P. Platschor- re, beiden Zorgvlied; M. Wisse M. Verdonk (2x), M.J. VeRdonk allen Concordia; L. de Jonge (2x) ADL.M; J. Doene, Victoria; F Koens en C. van de Guchte, Spes Nostra; J. Schipper, St.-Andries J. Goense, Eengezindheid. Edele ELLEWOUTSDIJK - handboog, 78 schutters: Wip 1: hoge vogel: H. Koens, Spes No stra; eerste zij vogel: J. Schipper, St-Andries; tweede zij vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; groot ste aantal (5): J. de Jonge-Rent- meester, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: B. de Jonge, Spes No stra; tweede hoge vogel: C. Stou thamer, Edele Handboog: eerste zij vogel: J. de Bruin, St.-Andries; tweede zijvogel; P. de Jonge, Willem Teil. KAPELLE, 7 juni - Fruitveiling. Gloster kg kl. 1 60-70 57, 70-80 93- 98, 80-90 80. Golden Delicious kg kl. 1 60-70 49-59, 70-80 101-112, kl. 2 60-70 42-43, 70-80 68-93, 80-90 86- 126. Jonagold kg kl. 1 60-65 109- 117, 65-70 1771-78, 70-80 232-234, 80-85 245-2146, 85-90 224, kl. 2 65- 70 73,70-80 88. Conference kg kl. 1 55-65 73-83,1 65-75 121-128, kl. 2 55-65 57-65, 65-75 61-107, 50-55 16- 35. Aardbeien glas doos 200 gram kl. 1 B 58-61, kl. 2 A 39-44. Aard beien natuur kg kl. 2 125-220, 200 gram kl. 1 A 69. Sivetta glas 200 gram kl. 1 B 54. Bramen doos 150 gram kl. 1 550. Frambozen glas doos 150 gram kl. 1 390-500. Rode bes doos 150 gram kl. 1 180-220. Schil Golden 47. Witte kroet 34.80. AMSTERDAM, 7 juni - Aardap pel termij nmarktin Bintje 50 mm, oogst '87, werden 66 contrac ten verhandeld voor levering juni bij een prjjs van 12,50 tot 10,50 per 100 kg. De stemming was zeer vast. In Bintje 40/50 mm, oogst '88, werden 10 contrac ten verhandeld voor levering april bij een prijs van 18,00. De stemming was kalm. In Bintje 50 mm, oogst '88, werden 2 contrac ten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van ƒ30,00, 1222 contracten levering april te gen ƒ42,70 tot ƒ40,00 en 34 con tracten levering mei tegen 43,00 tot 42,50. De stemming was kalm voor november en mei en zeer vast voor april. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg kan en mag het Le- deltheater pas verkopen wanneer er een evaluatie over het gebruik van de gemeenschapsvoorziening heeft plaatsge vonden. Dit stelt de Oostburgse PvdA-fractie in een boze brief aan het gemeentebestuur. De sociaal-democraten zijn kwaad op waarnemend-burgemeester J. Thomaes, die vo rige week stelde dat „de gemeente er goed aan zou doen het Ledeltheater zo snel mogelijk weer te verkopen". De Oostburgse loco verweet de raad een gebrek aan politieke moed om voorzieningen af te stoten. Verder brak hij in een krante-artikel een lans voor verregaande privatisering. comodatie verwezenlijkt wordt," benadrukt de fractie. De uitlatingen van Thomaes zijn bij de leden van de PvdA- fractie danig in het verkeerde keelgat gesloten. „We betwijfe len het," zo schrijft het PvdA- raadslid W. Verplanke-de Vuijst namens de fractie, „dat wethouder Thomaes dergelijke uitlatingen zou doen vlak voor de verkiezingen. Binnen be stuurlijke kring was afgespro ken een bedrag van circa 140.000 gulden aan bezuinigin gen aan te geven. Door de zoge naamde snoeiploeg (een ambte lijk gezelschap) zijn hiertoe een aantal suggesties gedaan, waaruit door de raad een keuze werd gemaakt. De resultaten van deze keuze werden in de raadsvergadering van 19 mei vastgelegd. Het ging erom een bepaald bedrag boven water te krijgen. Hieraan is volgens ons voldaan. Er is hier geen sprake van gebrek aan politieke moed, maar van een zekere mate van creativiteit," aldus de brief schrijfster. De PvdA-fractie meent ver der dat het Ledeltheater pas verkocht kan worden na een evaluatie van het afgelopen ge bruikersjaar. „Daarbij komt nog dat verkoop alleen door mag gaan als er bij gemeen schapscentrum de Hoekzak in Oostburg een vervangende ac- Thomaes' privatiseringsrelaas heeft bij de PvdA kwaad bloed gezet, temeer, omdat de loco- burgemeester voorstander zei te zijn van het privatiseren van alle sportaccomodaties, de ge meentelijke groenvoorzienin gen, de zoutopslags en de glad heidbestrijding. „Toen onze fractie in novem ber 1987 naar aanleiding van een voorstel van het college vroeg om een overzicht welke zaken het college in de toe komst nog wilde privatiseren werd op deze vraag niet inge gaan. Volgens de toenmalige raadsvoorzitter (Thomaes, red) konden er niet voor alle zaken beleidsnotities worden afge wacht, omdat er dan geen sprake kon zijn van een flexi bel beleid. Blijkbaar is het ge meentebestuur nu zo flexibel om in de krant aan te kondigen dat alle sportaccomodaties, de groenvoorzieningen en de zout- opslagen geprivatiseerd kun nen worden," aldus de fractie. De sociaal-democraten zijn van mening dat in geval van privatisering in eerste instan tie gekeken moet worden naar de effecten van een dergelijk maatregelen voor de positie van de werknemers. „'Het is zoveel goedkoper' is voor ons een kreet waar we weinig mee kunnen doen. Net zo min als we het bezuinigen om te bezuini gen voorstaan, zijn wij voor stander van het privatiseren om te privatiseren," stelt de fractie.

de Stem | 1988 | | pagina 17