Automobilist moet rekening houden met 'snelheidsduivels' WELZIJNSRAAD LUIDT NOODKLOK OVER LEEFBAARHEID Vlissinger beboet voor aanrijding op het Yeerplein Flinke boete voor onverzekerde auto 'Help ons de bus vullen' Man verdacht van diefstal jachten Geldboetes voor stelen bootwrak Matige belangstelling voor muzikaal festijn WEG LAN POLITIERAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Feesttent in Sluis Eerste bramen op veiling DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 8 JUN11988 SAS VAN GENT - De Stichting 'Welzijnsraad Sas van Gent' is bezorgd over de toekomst van die gemeente. De raad is bang dat de bevolkings grootte nog verder vermindert en het industries tadje leegloopt. Politieke moed Herbergrit ZE VAC KANTONGERECHT TERNEUZEN BUURTHUIS DE BOLSTER HOUDT MANIFESTATIE Westdorpe Terneuzen Schapen scherf in Terneuzense kinderboerder pttCTEM VAN ZEEL OOSTBURG - In het Oost staan nog beperkte mogelij tieve voorzieningen voor te breiden. Alleen bij Nieu en perk gesteld worden aa gen. Verblijf srecreant T16 Van onze verslaggever TERNEUZEN - Kantonrechter J. Verstegen veroordeelde twee automobilisten gisteren tot geld boetes. Zij hadden bij het oprijden van een inrit niet opgemerkt dat er brommers over het fietspad aankwamen. De verdachten voer den allebei aan dat de brommers waarschijnlijk te hard hadden gereden. Verstegen bleef erbij dat ze zelfs dan de plicht hebben re kening te houden met 'snelheids duivels'. Dat laatste woord was afkomstig van J. Sap, de raadsman die de 51-jarige JE. uit het Belgische Merksem had meegenomen naar Terneuzen. Hij was het met de kantonrechter en officier van justitie R. Beaumont eens dat de meeste brommers te hard rijden. Hij vroeg zich wel af of de rechtbank er altijd vanuit moet gaan dat de automobilist erop let. Als deze de brommer niet heeft gezien zou dat niet zo mogen zijn, aldus Sap. Hij haalde een uitspraak van de Hoge Raad aan dat iemand geen ver wijt mag worden gemaakt als de an der zo heeft gehandeld dat er wel iets mis moest lopen. Bovendien haalde hij het 'vertrouwensbeginsel' aan, dat bepaalt dat je van een ander mag ver wachten dat hij zich aan de regels houdt. „Ik denk dat de schrik van elke automobilist dit soort gevallen is", zei de raadsman. Hij rekende voor dat E. langzaam reed, een fietser op twintig meter afstand zag, besloot de inrit op te rijden en toen plotseling de brom mer aanreed. De bromfietser had na de botsing een gebroken pols, een spaakbeen en een bovenbeen. Tech nisch onderzoek leverde op dat de brommer in staat zou zijn gewest tachtig kilometer per uur te rijden. Beaumont eistte toch de gebruike lijke boete van 225 gulden, omdat E. zich voordat hij het fietspad kruiste had kunnen stoppen en nog eens had kunnen kijken. Sap vroeg ontslag van rechtsvervolging. Beaumont bleef erbij dat E. toch een verwijt kon worden gemaakt. Sap kwam in zijn ogen enkel met veron derstelling en niet met feiten om zijn verhaal te staven. Verstegen veroor deelde E. tot een boete van honderd gulden. Een hogere boete kreeg de vijftig jarige HM. uit Hulst, die een soort gelijke botsing veroorzaakte toen hij bij Kapellebrug een benzinestation wilde inrijden. De bromfietser die hij aanreed, liep een dubbele bovenbreuk op. Ook M. beweerde de brommer niet te hebben gezien, maar kreeg uitein delijk een boete van tweehonderd gulden aan zijn broek, nadat Beau mont vijfentwintig gulden meer had geëist. Deze merkte op dat de brom mer was opgevoerd, en dat daar ook een bekeuring voor was gegeven. Toch had M. voorrang moeten geven, stelde hij. M.„Ik heb echt opgelet". 6Sas van Gent loopt leeg' Van onze verslaggever Dat is de sombere teneur van het rapport 'Heeft Sas van Gent nog toekomst?', dat de raad gistermiddag aan B en W van Sas van Gent aanbood. Het rapport is opgesteld ter ge legenheid van het tienjarig be staan van de welzijnsraad. „Geen professioneel werk, maar een poging om als bur gers inzicht te krijgen in de problematiek waarmee onze gemeente rekening moet hou den", aldus de raad. Een aantal zaken is wat de raad betreft voorwerp van grote zorg: de leegstand in de sociale woningbouw, het grote aanbod van particuliere wo ningbouw, het vertrekover- schot van de bevolking, als mede de sluiting vorig jaar van de CSM. De raad stelt dat deze verschijnselen mede hun oor zaak vinden buiten de gemeen te. Om een indruk te krijgen van toekomstige ontwikkelin gen heeft de raad de provin ciale bevolkingsprognoses om gerekend naar de Sasse situa tie. Uitgaande van de vertrek- overschotten van de laatste ja ren zou Sas in het jaar 2010 bijna 2400 inwoners minder hebben dan nu. Het provinciaal beleid is erop gericht de vertrekover- schotten te verminderen. Daarom is ook een tweede prognose opgesteld, zonder die vertrekoverschotten. Volgens die berekening zou Sas in 2010 ruim tweehonderd inwoners minder hebben. Wijzend op de situatie in Sas in 1986 en 1987-een terugloop met 270 - stelt de raad dat die sterke overeenkomsten vertoont met de eerste, minst gunstige prog nose. Een direct gevolg van de daling van het inwonertal is volgens de raad de leegstand in Sas van Gent. Van de woningen in Sas staat volgens het rapport zeven procent leeg, het hoogste per centage in Zeeland. „Om het beeld van een leeglopend in dustriestadje om te buigen naar een mensvriendelijke, leefbare woongemeenschap, is politieke moed van de gemeen teraad en een positieve inzet van de burgers nodig", schrijft de raad. Sas zou zich moeten richten op een beter milieu, meer groenvoorzieningen en betere voorzieningen op het ge bied van gezondheidszorg, ver keer en voor ouderen. Met name wat het openbaar groen betreft is de raad onte vreden. „Waar andere gemeen ten wandelbossen hebben, heeft Sas van Gent slechts hier en daar wat 'schaamgroen', dat krachtig uitgebreid moet wor den", aldus de raad. Voorge steld wordt om op de in on bruik geraakte vloeivelden van de suikerfabrieken 'groene lob ben' aan te leggen. Zowel aan de noord- als aan de zuidkant van Sas van Gent kan zo'n vijf tien hectare worden ingeplant met bomen en struiken. Zo ont staat een natuurgebied en te vens een nieuwe recreatiemo gelijkheid in de gemeente. Burgemeester Van Rest neemt de nota van de welzijnsraad in ontvangst van voorzitter P. Spuesens. - fotowim kooyman Van onze verslaggever MIDDELBURG - „Als er een oprij teken wordt gege ven, moet je daar toch ge hoor aan geven. Anders moeten alle auto's achter je stil blijven staan", was GN.'s nuchtere excuus voor de Middelburgse poli tierechter. De Vlissingse vrachtwagen chauffeur stond gisteren te recht omdat hij op 19 juni van vorig jaar het portier van een andere vrachtwagen had ge raakt. Dat stond open, want de chauffeur was aan de late kant en net bezig in te stappen. N. stopte even, maar reed toen ZUIDDORPE - De Zeeuws- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt zondag 12 juni een puzzel-oriëntatierit. Deze 'Herbergrit' met als start- en finish in Zuiddorpe heeft een lengte van 35 kilometer en is verdeeld in drie klassen. De a- en de b-klasse rijden volgens het ZEVAC-reglement oriëntatie 1987, terwijl de toerklasse de eenvoudige regels van het reglement puzzelritten 1986 dienen te gebruiken. Inschrijven voor deelname aan deze rit is mogelijk in café- restaurant 't Gemeentehuis aan het Dorpsplein in Zuiddor pe, vanaf 13 uur. Start van de eerste equipe 13.30 uur. De rit is uitgezet door Ad. Riemens en controleur is Ton. Riemens bei den uit Terneuzen. Met deze rit sluit de ZEVAC de eerste helft van het rittenseizoen af. door. Dat had een woordenwis seling op de boot tot gevolg, waarbij N. zich niet bekend maakte, omdat hij vond dat hij geen schuld had. Officier van Justitie mr. Tempel vond dat er niets toe doen. „Doorrijden na een aan rijding is een misdrijf", stelde hij. Ook voor het feit dat N. on verzekerd in zijn pas nieuwe vrachtwagen reed, had hij geen goed woord over. Hij eiste een geldboete van in totaal ƒ850 plus een voorwaardelijke rij ontzegging. De raadsman vond dat aan de hoge kant, gelet op N's inko men. Bovendien had de tegen partij tijdens de overtocht vol doende gelegenheid gehad om N's kenteken te noteren. Politierechter mr. Fibbe sprak om die reden van een 'randgeval'. Hij vond dat het ten lasten gelegde bewezen was, maar verlaagde de boete tot ƒ450. De eis tot voorwaar delijke rijontzegging nam hij echter onverkort over. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuze- naar F.K. kreeg gisteren van kantonrechter J. Ver stegen een boete van vier honderd gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maanden met een proeftijd van twee jaar, om dat hij een auto had die niet verzekerd was. Bovendien kreeg hij een boete van 155 gulden, wegens het ontbreken van een APK-keu- ring. K. had zijn wagen op straat geparkeerd, in afwach ting van de verkoop van de auto. Zelf zei hij dat hij het in verband met zijn verhuizing naar Terneuzen erg druk had, al gaf hij toe nalatig te zijn ge weest. Officier van justitie Beaumont eistte voor het on verzekerd zijn van de auto aanvankelijk vijfhonderd gul den boete. AI. uit St.-Jansteen werd op 4 oktober vorig jaar door de politie aangehouden toen ze achter het stuur van de auto van haar vriend zat. Ze had geen rijbewijs en bovendien was de verlichting van de wa gen niet in orde. I. voerde aan dat ze de auto had bestuurd omdat haar vriend gedronken had. Ze was niet ingegaan op een schikking van 240 gulden, omdat ze van een kleine uitke ring rond moet komen. Reke ning houdend met de omstan digheden vroeg Beaumont hon derd gulden boete voor het rij den en 75 gulden voor de gebre ken aan de verlichting. Wel merkte hij op dat voor dat laat ste haar vriend best een duit in het zakje kon doen. De rechter verlaagde de boete voor de ka potte lamp tenslotte met vijf entwintig gulden. F. van de B. (31) uit Philli- pine werd door Verstegen vrij gesproken. Hij kreeg een boete van negentig gulden in zijn brievenbus, omdat hij op de Terneuz ense Zuidlandstraat geen voorrang zou hebben ver leend aan een auto die van rechts kwam. Hij kon zich de gebeurtenis niet meer herinne ren, zei hij, al was het best mo gelijk geweest dat hij die dag in de bewuste auto van een col lega had gereden. Van de B. be nadrukte dat hij het voorval beslist nog zou weten als het waar was dat hij gereden had. Uit contacten met de politie agent die de overtreding no teerde, werd niet duidelijk dat deze gezien had dat hij achter het stuur zat. Beaumont achtte de overtreding toch bewezen en bleef bij de boete van negentig gulden. De verdachte kondigde al voor de uitspraak van Ver stegen aan dat hij in beroep zou gaan als de rechter hem zou veroordelen. Verstegen achtte echter niet bewezen dat Van de B. in de auto reed en sprak hem vrij. Mevrouw AD. uit Axel (48) stond in het beklaagdenbankje omdat ze bij een politiecontrole geen keuringsbewijs had en bovendien een kapotte uitlaat die nogal wat decibels produ ceerde. Ze legde uit dat ze op 11 november, wapenstilstandsdag in België, over de grens was ge gaan om de uitlaat te vervan gen. De uitlaat is daar immers goedkoper, maar de garage was vanwege de feestdag gesloten. Op de terugweg kwam ze de politie tegen. Ze moest de keu ring daarom opschorten en een dag later terug naar België. Een week later is de auto ge keurd. Op 16 november werd ze weer aangehouden, opnieuw zonder keuring. Navraag bij de garage leverde volgens Beau mont op dat er geen afspraak was gemaakt. Maar volgens D. had dat te maken met het feit dat de garagehouder haar niet bij naam kende. De officier vroeg honderdtachtig gulden boete voor het rijden zonder APK-bewijs en 75 voor de uit laat. De rechter volgde hem in zijn uitspraak. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het afgelopen weekeinde gehouden muzikaal festijn van Harmonie De Vereenigde Vrien den uit Sas van Gent kan zondermeer een geslaagd evenement genoemd worden. Althans, dat is de mening van secretaris Eddy Kalfsvel van de Sasse Harmonie. Ondanks de, in vergelijking met vorig jaar, wat mindere publieke belangstelling heerste er in de tent een gezellige sfeer. De organiserende harmonie had kosten noch moeite gespaard de muziekliefhebber een attractief programma te bieden. Dat be gon al vrijdagavond, kort na de opening van het evenement met een concert van John White's Big Band. Een band met klasse, die vrijdagavond slechts gewaar deerd werd door een handvol belangstel lenden. Daaronder de burgemeester, die eerder in haar openingswoord wees op de rol van de harmonie als kuituur- en ple- zier-uitdrager in de gemeenschap. De zaterdagmorgen in alle vroegte van start gegane mini-snuffelmarkt bete kende voor negen Sasse verenigingen een extra injectie van de clubkas. Evenals zondagmiddag, waren zaterdag Zeeuws- Vlaamse en Belgische muziekgezelschap pen te gast in de tent, die het publiek trak teerden op een vrolijke noot. De zaterdagavond gehouden Beierse avond kwam aanvankelijk moeizaam op gang, maar kon zich na elven toch nog ge troosten met een groeiende belangstelling en stemming. Sassenaar Wies Willems wist zondagmorgen na afloop van een gaaibolling met 65 deelnemers de eerste prijs binnen te halen. Met name zondagmiddag konden de or ganisatoren topdrukte noteren. De aan wezige gezelschappen brachten flink wat supporters mee en het publiek stroomde ook vanuit het Sasse centrum - waar mid denstandsvereniging Sas '70 dolle zondag hield-de tent binnen. Het muzikaal weekeinde werd besloten met een goed bezocht optreden van The Beat City Swing Band. Van onze correspondent TERNEUZEN - Buurthuis De Bolster heeft een succes vol seizoen achter de rug. Helaas weten vele ouderen uit de Bomen- en Bloemen- buurt het buurthuis nog niet te vinden. Om hierin verandering te brengen houdt het buurthuis 25 juni een grote manifestatie om geld bijeen te krijgen voor een busreis voor ouderen uit de buurt. Zelf zet het buurt huis vijf ouderen op de bus. „Bij de ouderen heerst nog iets van drempelvrees," aldus Jan Tüller namens het hoofdbe stuur van Dn Bolster. „Sinds kort hebbe we intern ver bouwd, waardoor er een grote ruimte is ontstaan. Overdag staan deze ruimten leeg, terwijl ouderen thuis voor de ramen zitten te kniezen. Om de drem pelvrees weg te nemen bij de ouderen houden we een uitje. Als deze ouderen elkaar beter leren kennen voelen ze er mis schien iets voor om elkaar in clubverband in de toekomst te ontmoeten." Walibi is gekozen voor zijn prachtige parken en droomtui- nen. Tevens wil men er de pa pegaaienshow, poppentheater, sprookjestuin, Japanse tuinen en zeeleeuwenshow bezoeken. Verder krijgen zij een geheel verzorgde maaltijd in het res taurant van het park. Men hoopt dhet benodigde geld bijeen te krijgen door di verse acties. Zo hebben de tie ners van het buurthuis al toe gezegd de handen uit de mou wen te steken en de opbrengst van de diverse activiteiten voor dit doel te bestemmen. Op 25 juni moet een grote manfesta- tie nabij het burthuis de laatste ouderen op de bus helpen. Het voorlopige programma ver meldt dat om 10.00 uur de ma nifestatie geopend wordt. Be geleid door diverse muziekge- Geen voorrang CLINGE - Op de kruising Frans Halsstraat-Rembrand straat in Clinge verleende de bromfietser mevrouw V. van B. uit Sint Jansteen geen voorrang aan een personen auto bestuurd door F.S. uit Clinge. Bij de aanrijding die hiervan het gevolg werd de bromfietsster gewond aan het rechterbeen. Indringi ;er MIDDELBURG - Een 22-ja- rige vrouw in de Middel burgse wijk Dauwendaele werd op haar slaapkamer in de nacht van maadag op dins dag overvallen door een ge maskerde persoon. De sla pende vrouw werd door de indringer in eerste instantie belet om hulp in te roepen doordat hij zijn hand op haar mond legde. De wakker ge worden vrouw beet uit alle macht en begon luidkeels te gillen. Daarna koos de man ijlings het hazepad. Een raad sel is hoe de man via de afge sloten achterdeur van de wo ning wist binnen te komen. Winkeldiefstal TERNEUZEN - De gemeen tepolitie van Terneuzen heeft gistermiddag vier vrouwen en een man allen uit Hulst aangehouden die zich schul dig hadden gemaakt aan diefstallen uit drie winkels aan de Noordstraat in Ter neuzen. Dank zij de oplet tendheid van een getuige k het vijftal later door de t. tie woden opgespoord aani Oostelijk Bolwerk. Daj, stond een bestelauto waarj de gestolen goederen wei ingeladen. De vrouwJ PB.(23), AM. (achttien) de zusters R. de V.(24) en R.s V. (23) alsmede de bestu®| der van het voertuig de tig-jarige GM. werden vtj een verhoor meegenoi® naar het politie bureau enj verzekering gesteld. Autodiefstal TERNEUZEN - De gema tepolitie van Terneuzen gistermorgen de 41-jarige van E. uit Terneuzen aan, houden en in verzekerde i waring gesteld. De wordt ervan verdacht deel,, te maken van een groep zich hebben schuldig maakt aan verschilled diefstallen van auto's. Dej stolen voertuigen zouden dm het verwisselen van onderdi len (het zogenaamde omka| ten) van indentiteit ver; derd worden. Ook de politiel korpsen van Velsen, Haarlg en Amsterdam zijn bij hete derzoek in de zaak betrok Diefstal TERNEUZEN - Namens I bouwbedrijf Sprangers Breda werd bij de politie Terneuzen aangifte ge van diefstal van een comprs sor. Deze verdween bij eenr aanbouw zijnde woning i de Regentenstraat te Sluiski sael 1710, gram. 3. W. Lafort lij HENGELEN - Hengelsport vereniging De Platzak hield zondag de eerste kampioens wedstrijd op de Molenkreek. De wedstrijd begon om 08.00 uur en na drie uur turen naar de dobber konden de deelne mers om 11.00 uur de strijd staken. Uitslag: 1. E. Soe- thaert 2780 gram, 2. F. Sijne- BINGO - De Binnenstadsvs: eniging Terneuzen hou maandag 13 juni weer bingo-avond in het gebom van de Centrale Stichting de Nieuwstraat. Aanvari 20.00 uur. Met name de uitbreidingen van de terreinen voor de verblijfs- recreanten zullen, als de ge meenteraad uiteindelijk het bestemmingsplan verblijfsre- creatieterreinen aanneemt, sterk gestuurd gaan wordea Het plan werd dinsdag bespro ken door de leden van de ad viescommissie voor planologi sche aangelegenheden. In het bestemmingsplan worden belangrijke planologi sche facetten als de landschap pelijke inpassing van recrea tieterreinen, de aantallen kam peerplaatsen en de bebou- VLISSINGEN (ANP) - De rijkspolitie te water in Vlissii wingsmogelijkheden op de gen heef tin Bruinisse een twintig-j arige Zweed aangeta campings vastgelegd. Ook de den, die met een door hem gestolen jacht vanuit Engelaijj kampeerterreinen naar Vlissingen was gezeild. De man wordt verdacht van een groot aantal diefstallen en inbraken in diverse landen. Dat heeft de rijkspolitie te wa ter dinsdag meegedeeld. Volgens de rijkspolitie is ge bleken dat de man vanuit Zwe den met een gestolen auto naar Engeland is gereisd. Daar pleegde hij diverse inbraken en ontvreemdde hij bovendien drie kapitale zeiljachten. Met één van die jachten zeilde hij naar Vlissingen. Op een gestolen fiets begaf hij zich vervolgens Schouwen-Duiveland. 't Havenlje bij Breskens en de Stenen Heule bij Nieuwvliet, die bui- richt ten de toeristische concentra tiegebieden van de gemeente In jachthavens van Scharen# Oostburg gelegen zijn, worden Uym lltmnoViotm nvi Dmiinir 1 - in het nieuwe plan opgenomen. De RBOI-medewerkers stel len nadrukkelijk in het ont- Brouwershave en Bruinis verschafte hij zich toegang diverse zeiljachten, waaruill( een aantal goederen meenï werp-plan dat een verdere uit- Ook heeft de verdachte nogl bouw van de toeristisch-re- kend in België twee persons creatieve voorzieningen in autos te hebben gestolen. Ij Nieuwvliet-West planologisch man werd aangetroffen in® onverantwoord zijn. Dit van- zeiljacht in de jachthaven s wege de beperkte strandcapa- Bruinisse, waar hij zich onde dak voor de nacht had vt schaft, aldus de rijkspolitie water. Van onze verslaggever MIDDELBURG - De eigenaar van de boot was er al lal WCKj(- niet meer geweest, de ramen waren kapot, het hout ven dus smeten AB. uit Wissenkerke en J. de B. uit Goes 1* 'wrak' op 16 september 1987 uit de jachthaven in phaartsdijk. zeischappen trekt men door de wijk, terwijl men een buurtcol- lecte houdt. Om 11.00 uur wordt begon nen met een kaarting en darts wedstrijden. De inleg is be stemd voor de actie. Verder is er een Vlaamse kermis, rad van avontuur en een gezellig terras. Op een groot scorebord wil men de stand en tussenstanden vermelden van de giften. Di verse bands en orkesten zijn gevraagd een benefietconcert te geven op deze dag. Verder kan men een verzoekplaat aan vragen. Als ook deze actie slaagt kan het bestuur van De Bolster terugzien op een bij zonder geslaagd seizoen. Dat hadden ze beter niet kun nen doen, want gisteren moes ten ze zich verantwoorden voor de Middelburgse politierechter. B. vertelde dat het bootje er al jarenlang lag te verkommeren. Het was eerder al open gebro ken geweest en een motor zat er niet meer in. De geheel ver rotte opbouw had het tweetal verbrand. Zijn maat De B. zei in prin cipe tegen stelen te zijn: „Ik houd daar niet van. Een boot neem ik niet mee, maar een wrak...". Hij betreurde de gang van zaken, vooral nu ze het wrak inmiddels gewoon van de Duitse eigenaar hadden gekocht. Rekening houdend met de B's blanco strafblad eiste offi cier van justitie mr. Tempel een geldboete van ƒ350. „Van B." zei hij, was op veel fron ten met justitie in aanraking was geweest". Hij vroeg zich af of B. werkelijk zoals hij had beweerd, zijn wilde haren kwijt was. Die twijfel kwam evenwel niet tot uitdrukking in z'n eis. Ook tegen B. eiste hij een geld boete van 350. Politierechter mr. Fibbe zag geen reden daarvan af te wij ken. „Het wrak had nog waar de, het was niet van u, dus is het diefstal", vond de politie rechter. TERNEUZEN - In de neuzense kinderboerdi nabij de Otheense Kr® wordt zaterdag 11 juni traditionele schapen s< ren gehouden. Rond scheren wordt ook nu w een aantal folkloristiscl activiteiten gehouden. Zo treedt om 14.00 uur volksdansgroep De Veste Terneuzen op, alsmede de fc derdrachtgroep Het Land Axel. Een en ander wordt zikaal omlijst door Adri uit Terneuzen met een zelf! maakt draaiorgel. De schal worden van hun vacht ontdi door de heer De Smet uit W dorpe. De gehele middag is het» gelijk op het terrein van kinderboerderij wat te drint en kan men kaas, boter, eie: en ouderwetse karnemelk' pen. Het schapen scheren-! tijn is om ongeveer 17.30 klaar. Het gehele evenerf wordt ook dit jaar weer den door de vereniging Ouwe Waogen. De toegang de kinderboerderij is gratis Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat in samen werking met de woning bouwverenigingen en parti culiere verhuurders een na der onderzoek instellen naar de leegstand van wo ningen. Met het onderzoek wil het gemeentebestuur een beter inzicht verkrijgen in de leegstandmaterie. 'Recr Van onze verslaggever Het West-Zeeuws-Vlaamse rond de verblijfsterreinen, kar' de verkeerssituatie op de kus hoogseizoen onveilig te noemen. Dit staat vermeld in het ont- werp-bestemmingsplan ver- blij fsrecreatieterreinen, dat het Middelburgse stedebouwkun dig bureau RBOI in opdracht van de gemeente Oostburg heeft samengesteld. Met het plan wil de gemeente de verdere uitbouw van Oost- burg als toeristisch-recreatief centrum van Zeeuwsch-Vlaan deren in de nabije toekomst planmatiger aanpakken dan in de afgelopen twintig jaar het geval was. ^an onze correspondent 3LUIS - Buiten het brade- :iecomité om houdt de fa- hilie Smallegange een vier lagen lang feestprogramma •ijdens de Sluise braderie. Op het grote parkeerterrein vodt hiervoor een feesttent 'Pgezet. fli ier dagen lang, van vrijdag 10 't en met maandag 13 juni ■peelt overdag het dansorgel Je Cap. Vrijdag- en maandag- tvond komt de drive in-show ran Radio Noordzee. Vrijdags wordt die show onderbroken voor een kelnerrace. Zaterdag- ïn zondagavond is er een op reden van het dans- en show- >rkest Nightshift. Zondag avond treedt de groep Gene summer op. Van onze verslaggever KAPELLE Dinsdag 7 juni zijn de eerste bra men van het nieuwe seizoen aangevoerd. Ret betrof een partij bra den van teler J. en C. fuijdwegt uit Yersek. De twaalf doosjes van 150 gram werden verkocht voor 5,5o per doosje. De Koper was K. Eversdijk Kapelle met bestem- Arrusterdam. Vr0eg°P

de Stem | 1988 | | pagina 16