A ER B.V. huisvesting van het gemeentelijk apparaat hulst 'Religieus klimaat wordt positiever' inruil OOP JLSTEM Nog eens nesten Deel Vogelwaarde zat zonder stroom I AGE Open dagen Showband PLAATSELIJK NIEUWS DUIVENSPORT Avondvierdaagse Clinge gestart GOA-jeugd wint tweekamp pttflTEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 8 JUN11988 MITSUBISHI OUD-PASTOOR STOPPELDUK/TERNEUZEN NEEMT AFSCHEID Opluchting Leken Aftakeling Samenwerking nse Koeuei Veertjes Duiventil Dons Konijnepij p Schuur Speeksel Puntzak Pindraad Heikant Clinge Hengstdijk Hulst Kampioenschappen handboogschieten AlJ 19871 1987 1984 (veel acces.)19841 met T22 met.. .1983 ITD bruin met. ire gekeurde auto's f en inruil mogelijk MOTORS CORPORATION Peurssensstraat 54 AARDENBURG Tel. 01177-1280 enaarde machines met angkapaciteit. Leverbaar met de ipper aandrijving op de n voor een traploos te plheid en enorme trek- k zaterdagmorgen geopend kkelijk bereikbaar. en bij CF Tuintechniek. oes en Krabbendijkè. uliere tuinbezitter. BURGH-HAAMSTEDE \H J. LANDEGUIT Dappenwg 24, td. 01115-2011 MIDDELHARNIS: QEBR. V. DIJK BV Kraaljensteinsedljk 4 tel. 01870-2887-5333 vakje benutten, rtenbe wordt in een groter i de advertentie met het belangrijkste er\ bondig. inummer in de advertentie op. gemakkelijk en snel. ZIJKANT HET BEDRA6 in. Voor toezending van brieven 50 extra te betelen. Als en groene betaalcheque of een n giro; of bankoverachrljvlng) betaling ontvangt u een wij u echter f 4,- enlng moeten brengen. Dagblad De Stem, a. of inleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •f 6,07 f 8,09 f 10,11 f 12,13 f 14,15 f 16,17 Nieuw onderzoek ziekenhuis Van onze verslaggever flULST - De gemeente Hulst is een nieuw onder- zoek begonnen naar de mo- Igeiijke huisvesting van het i ambtenarenapparaat in het ileegkomende ziekenhuis. |De studie concentreert zich op Ihet hoofdgebouw van het zie- Ikenhuis, het enige gedeelte van |het pand dat eventueel voor huisvesting in aanmerking Ikomt. Eerder leek het erop dat de gemeente een streep door het ziekenhuis-alter natief kon zetten, omdat juist dat hoofdgebouw zou worden ingenomen door het toekomstige sociaal-medisch centrum. „Later is ons medegedeeld dat de gemeente wellicht toch in aan merking kan komen voor het hoofd gebouw", zegt wethouder G. van de Voorde. „De deelnemers aan het so ciaal-medisch centrum zouden dan op een ander plekje gehuisvest worden". Dat geldt overigens niet voor de te stichten polikliniek. Die wordt geves tigd in het hoofdgebouw. „De ruimte voor de poli is onaantastbaar, maar de rest, zo is ons medegedeeld, is be spreekbaar. Daarom hebben we be sloten tot een nieuw onderzoek, enkel voor het hoofdgebouw. De rest van het ziekenhuis is voor de gemeente niet interessant". Uit het onderzoek moet blijken of de huisvesting van de ambtenaren in het gebouw organisatorisch haalbaar is. Volgens Van de Voorde heeft de gemeente zeker zo'n 3500 vierkante meter vloeroppervlak nodig. Vervol gens speelt dan het financiële aspect de belangrijkste rol. „Het is geen kwestie van een paar honderd kilo verf aan de muren smeren. Er zal heel wat vertimmerd moeten worden om het gebouw geschikt te maken". De wethouder benadrukt dat een even tuele verhuizing er wel een moet zijn waarmee de gemeente weer vele ja ren vooruit kan. „Het moet een oplos sing zijn die blijvend is. De kosten van het hele project zullen we dan af zetten tegen de optie voor de bouw van een geheel nieuw stadskantoor in de binnenstad". Het verdwijnen uit de Hulster bin nenstad zal ook een rol spelen bij de uiteindelijke besluitvorming. Binnen het gemeentebestuur bestaan daar over verschillende meningen. „De overweging zal zijn, wat wil Hulst met zijn gemeentelijk apparaat? Wat zijn de bijkomende financiële gevol gen? Want het stadhuis zal natuurlijk in gebruik moeten blijven. Het heeft een grote representatieve functie". Daarnaast speelt ook de vraag mee wat de weerslag op het gebeuren in de binnenstad zal zijn, als het gemeente lijk apparaat daaruit verdwijnt „Kortom, de hele zaak vereist toch een degelijke studie", aldus Van de Voorde, die verwacht dat het nog wel enkele maanden zal duren voor het onderzoek is afgerond. „DE KERK kan haar eigen leer onvoldoende relativeren. Het is niet slecht aan tradities te hechten, maar dat laat onverlet dat je kritisch naar je eigen organisatie moet kijken. Er mag binnen de wereldkerk bijvoorbeeld niet gesproken worden over het wijden van vrouwen en getrouwde mannen tot het priesterambt. Toen de paus in Utrecht daarop aangesproken werd, noemde hij als argument dat er toch ook geen vrouwen aan het laatste avondmaal zaten. Dat vind ik een zwakke re denatie. Zeker als je, door zo sterk te hechten aan het celibaat, de ambtsvervulling in de problemen brengt". Door Els van der Vaart AAN het woord is pastor P. Theeuwes uit Hooge Zwalu- we. De 65-jarige priester nam zondag afscheid van de H. Willibrordusparochie in die gemeente. Als deken van het dekenaat Noordrand West- Brabant, bestaande uit 22 pa rochies in de strook tussen Willemstad en Woudrichem (met onder meer Made, sRaamsdonkveer, Zwaluwe, •Bussen en Hank), werd hij vorige maand al opgevolgd door N. Nooren (tot dan be noemingsadviseur bij het bis dom). „Tussen al het organi seren door was het heerlijk om zo nu en dan op mijn fietsje te stappen en hier door het dorp te rijden. Dan reali seer je je steeds opnieuw waar je als deken voor werkt; de mensen in een parochie als Willibrordus. Theeuwes werd in 1947 in Hoeven tot priester gewijd, om onmiddellijk daarna in het Zeeuwse Stoppeldijk aan de slag te gaan. Vier jaar werkte hij in Terneuzen, later in wat toen de grootste nieuwbouwwijk van Breda was; het Heuvelkwartier. „Het was een jonge wijk met drieduizend kinderen, waar geboorteregeling de mensen sterk bezig hield. De uit spraak van bisschop Bekkers dat ieder zijn eigen verant woordelijkheid moet volgen, leidde toen in veel gezinnen tot opluchting". „De kerk heeft de plicht haar boodschap uit te dragen. Maar de bewoordingen die daarvoor gekozen worden, zijn misschien niet altijd even gelukkig. Dat de kerk be zwaar aantekent tegen een vrije omgang met seks, is vanzelfsprekend. Maar als die kerk zich verzet tegen een zo algemeen aanvaard gege ven als geboorteregeling, dan ben je met een onwerkelijk spel bezig. Trouw is een reli gieus begrip waar we veel waarde aan hechten. Maar tussen het ene en het andere uiterste, zit nog een wereld van ruimte. Om zo hard op te treden tegen mensen die niet in staat zijn geweest de leer te volgen, dat hoeft van mij niet. Als je barmhartigheid van christenen verlangt, dan moet de kerk daar zelf ook naar 1 handelen". In de jaren zestig werkte Theeuwes in het katholiek vormingscentrum Bouvigne in Breda. „Daar kon je men sen laten merken dat ze veel meer in de kerk kunnen doen, dan ze zelf vermoeden. Een groep bejaarden moest je na tuurlijk niet de eerste dag vragen om zelf een mis in elk aar te zetten. Maar na zo'n paar dagen, werd enthousiast op zo'n voorstel ingesprongen. Samen met mensen werken, dat was fantastisch. En ik kan me best voorstellen dat die periode invloed heeft ge had op mijn denken over de positie van leken in de katho lieke kerk. We krijgen steeds minder priesters. Dan is het Pastor P. Theeuwes: 'Als je barmhartigheid van christenen verlangt, moet de kerk daar zelf ook naar handelen.' - foto de stem /johan van guhp toch verstandig om de positie van pastoraal werkers te ver stevigen. Dat kan niet van de ene op de andere dag, maar we moeten daar wel over na denken". In 1967 werd Theeuwes be noemd in Made, waar hij in 1970 tevens de hoede van het dekenaat Noordrand onder zijn verantwoordelijkheid kreeg. Toen in 1973 pastor Verhoeven uit Hooge Zwa luwe vertrok, liet hij weten die functie wel te ambiëren. „Als deken was ik vaak afwe zig en voor een grote parochie als de Bernardus, was dat niet ideaal. De H. Willibror- dus-parochie kon ik veel be ter met mijn hoofdbaan com bineren". In de achttien jaar zag Theeuwes het kerkbezoek in zijn dekenaat langzaamaan teruglopen. Inmiddels is het aantal diensten zo ongeveer gehalveerd. „Dat aftakelings proces zal nog wel even voortduren. Maar aan de an dere kant ben ik er ook van overtuigd dat we over een eeuw in een zeer religieus tijdperk leven. Die stelling baseer ik gedeeltelijk op in tuïtie, maar ook op feiten. Het religieuze klimaat is positie ver aan het worden". „De ontwikkeling van tech niek en economie zijn toch de grote boosdoeners van de ont kerkelijking. De afgelopen decennia stond alles in het te ken van nieuwe ontdekkin gen, kennis vergaren Je ziet dat grote natuurkundigen daar al van terug beginnen te komen. Die zien de betrekke lijkheid van hetgeen ze weten in en hebben weer oog voor het alles overstijgende. Jonge mensen krijgen langzaamaan hun buik vol van al dat tech nocratische gedoe". Als deken maakte Theeuwes zich sterk voor samenwer king tussen de verschillende parochies. „Ik kan me voor- steUen dat de mensen die niet zo sterk bij de parochie be trokken zijn, daar angstig te genover staan. De parochia nen die zich echt met de orga nisatie bezig houden, zullen in die samenwerking alleen maar steun kunnen ontvan gen. En het kerkbestuur is een vrij zelfstandig functio nerend orgaan. Als ik wegga, blijven zij, onder leiding van een nieuwe pastor, de paro chie runnen". Als aanhanger van samen werking had Theeuwes graag gezien dat ook de Hervormde en Katholieke Kerk in Hooge Zwaluwe de handen in elkaar zouden slaan. Liefst zou hij in het dorp een gemeenschappe lijke kerk zien verrijzen, maar vooralsnog denkt hij meer aan een samenwerking op diaconaal vlak. „Voorlopig is dat geen haalbare kaart. In eigen kring en zeker in pro testantse, is daar nog veel te weinig aanhang voor. Ik vind dat christenen moeten sa menwerken, anders maken ze hun boodschap niet waar". EL - De Showband Axel houdt vrijdag 17 en zater- Jdag 18 juni open dagen in >het clubgebouw aan de Tu- "straat. Door middel van demonstraties en videobeelden wil de Show- 'J hand zich aan het publiek pre- j senteren. Ook vertoont de band films van vroeger en is er een tentoonstelling van fotoplak- boeken. Vrijdagavond kunnen I belangstellenden van 19.00 tot j 22.00 terecht in het clubgebouw (en zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. SADVOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes, «hessen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. I Redactie JJerneuzen: Rein van der (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, onny van Gremberghe, n°nald Verstraten, Cor de °er (foto), Ton Koomen B(sport). |Ooes: Jan Jansen. ulst: Eugène Verstraeten, juoep Trommelen. Advertentie-exploitatie [inspecteur Zeeland: wenu'Privétel. 01150- 195839. 187-10 VORIGE week droeg onze bijdrage een soortgelijke titel en toch kwamen we aan de eigenlijke nesten niet toe. Dat lag niet zo zeer aan ons, als wel aan de vele vogelsoorten die het zonder nest weten te stellen. Waar liggen de grenzen? Spechten hakken een holte uit in een boom stam of een soortgelijk iets dat zich daar voor leent. Onlangs zagen we daar een voorbeeldje van aan de Kloosterweg bij Koewacht. Ongeveer halverwege, bij de bosgebiedjes, zijn twee toe gangshekken. De palen zijn spoorbiels; in een ervan heeft een grote bonte specht een nestholte gehakt. (U moet daar eens heen fietsen, dat is daar een geweldig mooi stukje Zeeuwsch-Vlaande- ren). Goed, een nest maken spechten niet: de eieren lig gen op wat spaandertjes en dat is al. Betrekt een spreeuw, kool- of pimpelmees of een ringmus zo'n holte, dan dragen ze massa's hooi, veertjes, mos et cetera naar binnen. Je zou eigenlijk moeten zeggen dat spechten een nestholte ma ken, maar geen nest. Uilen en soorten als torenvalk, bui zerd, sperwer en havik ma ken ook geen nest. De steenuil vind je op de gekste plekken. Een ingerotte holte in een knotwilg of een oude appe laar is normaal te noemen. We vonden echter ook jonge- n - om te ringen - in een holte op de grond onder een hout- door George Sporiselee mijt; in een ijzeren bovenbalk van een mendeur, onder dak pannen en in konijnepij pen. Kerkuilen nestelen tussen pakken stro, in een oude dui ventil, maar ook in een voor raad ijzeren buizen in een vlasserij en in een oude melk bus, ergens liggend op een schelf geborgen. Een nest is er niet: op de bodem wat braak- ballen, wat niet opgegeten vogelpoten en dat is al. Zo doet de torenvalk het ook en dan is hij tevreden met een nis in een kerktoren of een boerenschuur; in een boven balk van de Sluiskilse brug; boven op de silo aan de Zeve- naarhaven, hoog op de cen trale van de NSM of op meer dan dertig meter hoog op een stalen platformpje in een van de Dow-fabrieken. Is echter een oud ekster- of kraaienest beschikbaar, dan gebruikt hij dat graag. Wei een nest derhalve, maar niet zelf gemaakt. Zo doen ook buizerd, sperwer, havik, wes- pendief en ransuil. Om op ko nijnepij pen terug te komen: niet alleen steenuilen benut ten die, ook holenduiven, kauwtjes, tapuiten, eider- en bergeenden. Die maken er evenwel ieder op zijn wijze een nest in. Bij een holenduif stelt dat niet veel voor; wat spaarzame twijgjes, soms nog geen tien; berg- en eidereen- den dragen hooi en dergelijke aan en stofferen uiteindelijk het nest met eigen dons, ge plukt van borst en buik. Vooral eiderdons is bij men sen geliefd en op IJsland ex ploiteert men dan ook de eiders: van ieder nest wat wegnemen zonder de boel te verstoren. Voor bergeenden hoeft het niet altijd een konij - nepijp te zijn, een wijde drai- neerbuis mag ook of een spleet tussen pakken stro. Bij P. van Waes te Westdorpe broedde zo vorig jaar een paar in de hangar. Inmiddels is het stro weg en dit voorjaar pakten de bergeenden zoge zegd 'op nen legen nist'. Geen nood, ze vonden de weg de schuur in en onder de pie- zel, die zo'n twintig centime ter boven de vloer op een zware balk rust, vonden ze een doorgang. Daar zit zij - -want hij doet niet mee, maar houdt de wacht-nu te broeden: een konij nepijp van zo'n acht bij twee en een Ransuil broedend in een oud ekster- of kraaienest. halve meter in het vierkant! Wie nauw kijkt heeft nooit iets, zullen ze wel gedacht hebben. We zouden het over nesten hebben en weer komt het er niet van, want wat we tot nu toe genoemd hebben is alle maal nog vrij sober, al wekt de afwerking van zo'n nest toch al volop onze verwonde ring. Wie van ons zou dat na kunnen doen? Dan zwijgen we nog maar over de gemet selde merel-, lijster- en zwa luwnesten van een soort ge wapend slik. De gierzwalu wen kleven strootjes met hun speeksel aan elkaar en hun verwanten, de salanganen uit Indonesië, maken een nest van alleen maar speeksel: de eetbare vogelnestjes waar Chinezen zo dol op zijn. Ekster- en kraaienesten zijn niet meer gewapend, die zijn gepantserd. Zie je dan hoe fijn de nestkom is afgewerkt in tegenstelling tot de schijn baar ongeordende buiten kant, dan zeg je: pet af voor die vogels. De Afrikanase we vervogels-vorig jaar was een ontsnapt exemplaar in Hulst daarmee bezig - zoeken een lange grasspriet en stik ken die, echt stikken, niet zo maar wat knosselen, om een tak. Een lus erover, de losse uiteinden erdoor steken en dan aantrekken. We noemden niet de hangende wiegjes van wielewaal, van karekieten eri kolibries. De knapste van allemaal is misschien het tropische snij dervogeltje: dat naait de ran den van een groot blad aan elkaar tot een soort puntzak en maakt daarin zijn nestje. Als naaigaren gebruikt hij plantaardige vezels; wij trou wens ook. Om te besluiten: de variatie is zo groot, de gekozen manieren van nestelen vaak zo vinding rijk en kunstig dat nestbouw werkelijk een van de meest fascinerende aspecten is van het vogelleven. Spijtig eigen lijk dat je ze omwille van de vogels zelf met rust moet la ten en daardoor weinig kans krijgt ze echt goed te bekij ken, maar wat het zwaarste weegt moet het zwaarste tel len zei Ko en hij hing zijn vrouw aan de pindraad om te drogen. REIS - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt maandag 20 juni een reisje naar Nijme gen met Berg en Dal en de Heilige Landstichting als einddoel. De bus vertrekt om 08.00 uur en gaat via Antwer pen naar de eerste koffiestop in Breda. In Nijmegen wordt ook een boottocht over de Rijn gemaakt en aan boord wordt de koffietafel gebruikt. In Berg en Dal wordt ten slotte het diner gebruikt. Be- langstelleden, ook niet-leden kunnen zich voor deze reis opgeven bij het bestuur. CHALET - Medewerksters van De Zonnebloem hebben een bezoek gebracht aan camping De Vogel waar weer een chalet beschikbaar is ge steld voor zieken en gehandi capten uit de gemeente Hon- tenisse. Het chalet is nog en kele weken na 3 september beschikbaar. Belangstellen den kunnen contact opnemen met mevrouw Hageman of mevrouw Van Kruyssen VEILING - De fanfare Wel doen door Vermaak houdt vrijdag 1 juli een veiling van oude spullen in zaal De Trou badour en zaterdag 2 juli een rommelmarkt op het plein; naast de kerk. In verband met de Europese kampioenschap pen voetbal zijn de data ge wijzigd. Oorspronkelijk zou den de veiling en rommel markt 17 en 18 juni gehouden worden. POSTZEGELBEURS - Ce postzegelvereniging Het Land van Hulst houdt zondag 12 juni in Den Dullaert een post zegel- en muntenbeurs. Het is de laatste beurs voor de zo mervakantie. Om 10.00 uur >is er een gratis loterij voor le den. Daarna nog een kwartjesloterij, waarbij fila telistische prijzen te winnen zijn. Alle zegels van de nieuwste uitgiften kunnen afgehaald worden bij de nieuwtjesdienst. Dit omdat in de maanden juli en augustus geen beurs gehouden wordt. Tenslotte is nog een veiling voor de verzamelaars. HULST - De kring Oost Zeeuwsch Vlaanderen hield met een deelname van 683 jaarling duiven een kringconcours vanuit Etampes. Winnaar werd een duif van P. Mathijs uit Koewacht met een gemiddelde snelheid van 1544,58 meter per minuut. 2. Th. Casteels Hulst, 3. G. Vioen Graauw, 4. W. Voet en zoon Kloosterzande, 5 en 9. Aug. van Helsland Hulst, 6. Joh. de Block Koewacht, 7. W. Kuijpers Hei kant, 8. Verschuren-Andriessen Kloosterzande, 10. Ed. van Goe- them St.-Jansteen. De Snelle duif Clinge, met 32 jaarlingen, 1492,6mpm: 1. W. de Cock, 2. S. van Duyse, 3 en 5. S. Bolssens, 4. J. Koolmees, met 39 oude duiven, 1487mpm: 1 en 2 E. van Heese, 3 en 4. J. Willaert, 5. R. van Gaever. Herleving Kloosterzande, met 88 jaarlingen, 1526mpm: 1. W. Voet en zoon, 2 en 5 Verschuren-An driessen, 3. R. Ruben, 4. J. van Eekelen, met 69 oude duiven, 1501mpm: 1. H. van Dijk, 2.J. Voet, 3 en 4. S. Neeteson, 5. All. Beaurain. De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lams- waarde met 86 jaarlinge, 1528,92mpm: 1. G. Vioen, 2 en 5. A. Bisschop, 3. J. Pardon, 4. L. van Vliemberghen, met 62 oude dui ven, 1528,92mpm: 1 en 3. G. Vioen, 2 en 5. Ed. Mattheijssen, 4. L. van Vliemberghen. De Postduif Heikant met 98 jaar lingen, 1512,98mpm: 1. W. Kuij pers, 2. G. de Winne, 3. Ch. de Beule en zoon, 4 en 5. gebroeders Van Houten, met 76 oude duiven, 1540,13mpm: 1. D. O. Nice, 2 en 3. W. Lauret, 4. J. Gijsel, 5. gebroe ders Sturm. C. C. Hulst met 178 jaarlingen, 1543,96mpm: 1. Th. Casteels, 2 en 3. Aug. van Helsland, 4. J. van de Branden, 5. P. d'Hondt, 6. Ed. de Cock, 7. Joh. van Spaandonck, 8. J. Prenen, 9. L. Jansen, 10 L. Blommaert, met 83 oude duiven,' 1522,24mpm: 1. Aug. van Hels land, 2. F. Janssens en zoon, 3. Ed. de Nijs, 4. P. d'Hondt, 5. R. Blom maert. Nieuw Leven Koewacht met 70 oude duiven, 1544,58mpm: 1. P. Mathijs, 2. Jac. Elegeert, 3. Jos. Elegeert, 4. R. Saman, 5. B. Rom- nout, met 92 jaarlingen, 1544,58mpm: 1. P. Mathijs, 2. Joh. de Block, 3. Jac. Elegeert, 4. G. Janssens, 5. mevrouw Coenen. De Scheldekiievers Ossenisse vanuit Chartres met 80 duiven,.; 1486mpm: 1, 2 en 10 Combinatie Van Poorten-Boeij, 3 en 6. J. Stoel, 4,5 en 9. L. Rens, 7. P. Rens,: 8. P. de Waal. Van onze verslaggever VOGELWAARDE - Een groot deel van Vogelwaarde heeft maandagavond en gisteren problemen gehad met de elec- triciteitsvoorziening. Maandagavond laat viel abrupt de stroom uit in de Kerkstraat en een gedeelte van de Bosse- CvK*0 0 i een klein gedeelte van de stroomvoorziening proviso risch te herstellen. Gisteren is' er de hele dag met meetwagens gezocht naar de kink in de ka-j bel. Uiteindelijk kon het euvel gelokaliseerd worden op de plaats waar vorig jaar de bo demsanering in de Bossestraaf heeft plaatsgevonden. Daar was kortsluiting opge treden in een destijds ge-r: maakte kabelverbinding naaf een waterpomp. Dit apparaaffls geplaatst om het verontrei nigde grondwater op te pom pen. Nadat het gefilterd is wordt het water dan in de rior lering geloosd. Voor de meeste woningen in het betrokken gebied waren de problemen gisteren in de loop van de dag voorbij. Voor een stuk of zeven huizen direct iil het 'kritische gebied' duurde het nog tot gisteravond voor de electriciteitsvoorziening her steld was. straat. De storingsdienst van de PZEM rukte onmiddellijk uit en wist met enige technische foefjes Van onze correspondent AXEL - De kampioenschap handboogschieten voor de jeugd op de staande wip wordt zaterdag 11 juni in Axel gehouden. De strijd begint om 13.00 uur. Het be stuur van de Zeeuws- Vlaamse bond heeft dit jaar bij dit kampioenschap ge kozen voor een nieuw sys teem. Het jeugdkampioenschap draagt een persoonlijk karak ter, hetgeen betekent dat iedere jeugdschutter apart tien scho ten lost. Er wordt gestreden in twee categorieën, tot en met dertien jaar en van veertien tot en met achttien jaar. De kam pioen van deze middag mag meedoen aan de strijd om de Nederlandse titel. Van onze correspondent CLINGE - In gemeen schapshuis Malpertuus kon gisteravond aan driehon derd wandelaars het ver treksein gegeven worden. Dat gebeurde door de voorzit ter van de wandelsportvereni ging Clinge, Frans Plasschaert. Om 18.30 uur startten de aller kleinsten (vijf kilometer), om 19.00 uur voor de volwassenen (tien kilometer) en tenslotte om 19.30 uur de wandelaars voor vijf kilometer. De eerste en derde avond gaat het door het polderlandschap, terwijl de tweede en vierde avond ge wandeld zal worden door het bosrijke gebied van het water wingebied. Op vrijdagavond worden de wandelaars door de fanfare Weldoen door Vermaak aan de Bisschoppendreef afgehaald en met de muziek door het dorp geleid. Van onze correspondent AXEL - De eerste wedstrijd in de tweekamp tussen de jeugdleden van de hengel sportverenigingen GOA (Geduld Overwint Alles) uit Axel en De Clingse Henge laars is door de jeugd van GOA gewonnen met 51 te gen 33 punten. Gevist werd op de Kleine kreek te Axel. De individuele uitslagen waren als volgt: 8 tot en met 11 jaar: 1. Danny van Laere Clinge met 200 punten, 2. Karei de Vliegher Clinge 130, 3. Eef. Coene Cling? 100,4. Renald de Bock Axel 100, 5. REnzo van Waesberghe Axel met 70 punten. Categorie 12 tot en met 14 jaar: 1. Steven Vanlerberghe 1150 punten, 2. Patrick Peeteré 200, 3. Wim Slabbekoorn 110 allen Axel, 4. Martijn Hoefe ijzers 100 Clinge, 5. Edwin Breepoel Axel met 70 punten: De return is op zaterdag 271 augustus in Clinge.

de Stem | 1988 | | pagina 15