'ALIAANSE RENNERS BOOS OP ERIK BREUKINK lessure velt oris Fassaert SPORT Peter Roeland winnaar Zeeland-cup JESCHEURDE ENKELBANDEN DEBET AAN ABSENTIE TIJDENS NK TURNEN NA TWEESTRIJD MET NEVE afijgTEM SPORT 3 WOENSDAG 8 JUN11988 Presteren isbers selecteert es Tour-renners Boemeltempo Verscheurd Niet starten Reserves Ronald Doens goed in vorm Piet Vonck naar achtste zege Vierde plaats Jan Louisse Gubrecord Liesbeth van Acker HuZaVo houdt vergadering Barhorst en Polderman succesvol T14 taking toch gebroken VSBRUCK - Erik Breukink als stakingsbre- «r in de Ronde van Italië? liaanse verslaggevers priemden hun vingers beschul- >end in de richting van de Nederlander na afloop van 'door Franco Vona in Innsbruck gewonnen zestiende ppe. ret peloton had stapvoets en a tijd en wijle stilstaand de Jyreesde Passo del Rombo in bijna 2500 meter beklom men, Een stilzwijgend protest it organisator Torriani de sneeuw bedekte, maar berijdbare col niet uit de ate had gehaald. Na alle ellende van de voor inde dagen wilden tientallen reurs met nog eens gecon- iteerd worden met sneeuw en en kou. die door de indachtig tijdens een avond van het Eur i beroepssporters. De expl leve stijging van hom i de kansen op een overt kar voetbalmekka Italië aar ook veel mee te ebben. Michels, op het oog nog alt ven vol cynisme en hi pgt zelf ook veranderd te clubman had hij een erkte horizon. Slechts diet lloeg, die ene wedstrijd, 7an zijn vijfjarig verbüji "eist heeft hij geleerd. Heti kan talrijke ploegen, metew veel taktische oplossingen a pen het spel, het afstand i nen, de neutraliteit, maar Be omgang met jeugd en de' eidsvorming voor het jei Voetbal hebben Michels ff ijn zeggen rijper gemaakt! bntwikkeling van een cot stopt nooit, weet de naarl verkusen vertrekkende Mi Fnu. Hij heeft in Zeist ook lleerd, dat de huidige top voetbalbond meer compi sen dan oplossingen zoekt dat met de toenemende in de nationale competitie mindere periode voor het bal weer in het verschiet ligt' Voor het komende toen staat echter een Nederlai elftal klaar dat volgens Midi kan presteren. Maar dat g' in zijn ogen ook voor zekef andere deelnemende lar' Michels denkt dat Euro W| de breedte sterker bezet ii WM-74. De coach heefta| nog op geen enkele kla; vastgepind. In de voorb wingen heeft hij slechts ovei| volgens hem veel besli eerste wedstrijd gerept. Heti sultaat van het duel tegen J Sovjetunie, zondag 12 jumj Keulen, gaat volgens Midr de strijdwijze voor de rest ij de voorronde bepalen. I halve finales en de events eindstrijd, zo is de laatsteji gebleken, wordt de taktieij voorzichtigheid meer boord gezet en komt het 5 spel los. Met zoveel voetb" lent als Nederland aan heeft is dat een redelijkv uitzicht. En voor de dan n lijk beslissende strafschop heeft PSV in een van <M dions voor de halve finales, j Neckar in Stuttgart, succes geoefend. maken, zo lang er geen scl ontstaat. Een bandage, een® jectie, dat zijn hulpmiddel® Met Rensenbrink kon het H de finale van 1974, maar inj wedstrijd bleek het toch te gaan. Met Schrijvers in» ging het daarentegen Dan ben ik zakelijk. Hij 1 een scheur in de kniepees had bij een ongelukkig 1 val binnen twee minuten? wisseld moeten worden heb ik Happel gezegd. heeft me dat niet in dank»] genomen". De slechtste ervaring f voor Frits Kessel nog altijd'^ het land, waar hij nu heengaat voor de Europe#] telstrijd: West-Duits» overigens een land dat1 door de op Nederland lijk® omstandigheden heel speciale voorbereiding „Dat we in West-Duit! 1974 geen wereldkamP1 zijn geworden, daar nog steeds de pest over i»! leeft met zo'n ploeg m#] spring op bij doelpunten leen hoef ik niet op de scr ders". nonze speciale verslaggever NSBRUCK - Steven oks, Adrie van der Poel, t-Jan Theunisse, Mare i Orsouw, de Belg Rudy aenens en de Zwitser lörg Müller zijn gistereng ir Jan Gisbers geselec- erd voor de Ronde van ankrijk, die op 4 juli be lt. overige drie renners wor- gekozen uit het volgende (tal: Gerrie Knetemann, Jo- ies Draayer, Peter Steven- igen, Dag-Erik Pedersen i)enWimArras(Bel). 'an de genoemde renners |n Theunisse (been) en Peder- (knie) nog geblesseerd, ide renners lwamen ten val de Ronde van Italië, jleider Gisbers gaat er van dat beiden tijdig hersteld len zijn. let besluit van Gisbers bete dat hij er zich er bij heeft 'gelegd dat de Amerikaan !g LeMond niet in staat is sl te nemen aan de Ronde Frankrijk weerkundige dienst waren voorspeld. De kiem voor een spontane staking was gelegd, maar niet iedereen was akkoord. Breu kink: „Alleen als het op de top slecht weer zou zijn zouden we afstappen en warme kleren aantrekken. Tijdens de beklim ming werd er al twee keer ge stopt en werd er hevig gedis cussieerd. Van dat stilstaan kregen we het kouder dan van het fietsea Het was idioot". Peter Post, Breukinks ploeg leider, wond zich zeer op over de actie van een deel van de voornamelijk Italiaanse ren ners, die de Giro wilden lam- leggea „Ze wilden nota bene in de auto stappen", aldus Post „Het was belachelijk. Minuten hebben we stilgestaaa Het weer was goed. Koud, maar er kon goed gereden wordea Wie niet tegen een beetje kou kan, moet zesdaagsen gaan rijdea Die worden binnengehouden. Lekker warm. Zijn dat nou profs, die niet meer willen koersen omdat het een keer ge sneeuwd heeft? Ik heb daar geen woorden voor." Van het in boemeltempo voort sukkelende peloton kwamen Gisiger, Lammerts, Lauritzen, Loro en Hampsten als eersten over de top. Waar Lammerts afstapte om de staking tot een feit te maken en andere ren ners zijn voorbeeld volgden, gaf leider Hampsten even later aan Lauritzen opdracht om zo snel mogelijk de weg naar be neden in te slaaa Verwarring alom. Werd er nu gestaakt of niet? Erik Breu kink en de andere Post-renners hadden de tegenwoordigheid van geest om zich niet met pro testen in te laten en volgden at- Vooral de Italiaanse renners gingen op de Passo del Rombo in staking. Breukink en Hampsten waren toen al aan de afdaling begonnen, hetgeen het tweetal kwalijk zou worden genomen. tent wat er vooraan gebeurde. Er werd geschreeuwd en ge roepen, maar leider Hampsten trok zich nergens iets van aan en suisde naar beneden. „Het was gekkenwerk", aldus Breu kink. „Ze moeten het of goed regelen of gewoon koersea Dit was vragen om problemea Ik wist helemaal niet wat er ging gebeurea In het begin van de afdaling ging het even lang zaam, maar toen Hampsten voorbij kwam, wist ik hoe laat het was. We zijn gaan rijdea Moet ik dan solidair zijn en Hampsten gewoon laten weg rijden? We zjjn gekomen om te fietsen en niet om te staken". Zeven Post-renners - Breu kink, Winnen, Lubberding, Nu- lens, Freuler, Peiper en van Vliet - zaten vooraan toen de vlam in de pan sloeg. Achter hen stapten renners af en trok ken andere kleren aaa Het pe loton viel uiteen in tal van kleine groepjes. Vooraan sloegen Breukink, Hampsten, Lauritzen, Lubber ding, Nulens, Winnen, Freuler, Vanotti, Vitali, Giovanetti, Vona (de latere winnaar), Del- gado en Rabottini de handen ineen en bouwden snel aan een voorsprong van meer dan twee minuten. Op kop van het ver scheurde peloton maakte een groep met Bernard, Zimmer- mann, Chioccili, Giupponi en Van de Velde zich los en begon aan de achtervolging. Een boeiende finale was het gevolg. De Panasonics contro leerden de koers en reden als bezetenen Lubberding, Van Vliet, Nulens, Freuler en Pei per gaven hun beste krachten op weg naar de laatste col, de Mösern, van 1230 meter op 33 kilometer van de finish, waar ze Breukink afleverden met Peter Winnen voor de hand en spandiensten tijdens de be klimming. Tijdens de acht kilometer lange klim maakte Breukink weer een uitstekende indruk. Hij kwam zelfs voor Hampsten boven. In de afzink naar Inns- brück kwam de groep Ber nard-Zimmermann-Van de Velde steeds dichterbij, maar kon de aansluiting met de kop lopers net niet meer tot stand brengen, mede doordat Nulens het tempo bij de achtervolgers - FOTOAP ontregelde. De snelle Van de Velde liep daardoor mogelijk de ritzege mis. Achter de streep vlogen be schuldigingen dVer geschonden afspraken over en weer. Peter Winnen grimmig: „Flauwekul. Als je niet wil rijden, moet je niet startea En niet onderweg stoppen. Het was een lachertje. De kopgroep kwam op een hele domme manier tot stand, maar moeten we dan stoppen omdat wij bij de les waren en heel goed vooraan vertegenwoor digd waren? Nu hebben we de concurrentie, vooral de Italia nen, tot een serieuze inspan ning aangezet. Dat kan nooit kwaad". Post: „We hebben die anderen keurig aan het werk gezet. De ploeg heeft het prima gedaan". Breukink: „Zijn ze boos op mij? Ik ben me van geen kwaad bewust. Ik kan er ook niet mee zitten. Ze zoeken het maar uit". Breukink toonde zich optimis tisch over de komende dagen. „Het was een lekker gevoel dat ik zo goed door mijn ploegma ten omringd was", zei hij. „We moesten Hampsten toch van de bonificatie-seconden zien weg te houden. Dat lukte prima. Ik ben weer helemaal hersteld, voel me prima. Ik voel ook dat ik nog reserves heb. Hampsten maakt een goede indruk, heeft geen zwakke momenten. In de klimtijdrit van donderdag zal veel duidelijk maken. Ik ben er klaar voor. Misschien kan ik een paar seconden op hem te rugpakken". „En wat vind je van de Tour?", vroeg een Italiaanse radioverslaggever tot verbijs tering van iedereen. „De Tour?", lachte Breukink ver baasd. „Dit is toch de Giro? Wat kan mij die Tour nou schelen? Eerst de Giro. Dan zien we wel weer verder". Ultalag 16e etappe Ronde van Ita lië, van Merano naar Innabruck: 1. Vona flta) 170 km in 5.07.07 (20 sea vergoeding, 33,212 km/u), 2. Vitali (Ita) op 4 sec. (15 sec. vergoeding), 3. Galleschi (Ita) z.t (10 sea), 4. Gio vanetti (Ita), 5. Vanotti (Ita), 6. Breukink (Ned), 7. Hampsten (VSt), 8. Winnen (Ned), 8. Defgado (Spa) allen zelfde tijd als VitaÏÏ, 15 Van de Velde (Ned) op 12 sea, 11. Nulens (Bel), 12. Rabottini (Ita), 13. Giupponi (Ita), 14. Bernard (Fra), 15. Chiocdoli (Ita), 16. Zimmer- mann (Zwi) allen zelfde tijd als Van de Velde, 17. Vandelli (Ita) op 2.46, 18. Wechselberger (Oos), 19. Sörensen (Den), 20. Hernandez (Col) allen zelfde tijd als Vandelli; klasseringen Nederlanden: 31. De Rooy op 523,36. Van Vliet, 43. Van Orsouw, 45 Lubberding allen zelfde tijd als De Rooy, 81. Lam merts 1621, 141. en laatste Conti (Ita) op 26.39. Opgegeven: Brug- nami en Cipollini (beiden Ita). Algemeen klassement: 1. Hamp sten (VSt) 75.41.10, 2. Breukink (Ned) op 542, 3. Zimmermann (Zwi) op 3.58, 4. Giupponi (Ita) op 4.37, 5 Chiocdoli (Ita) op 6.26, 6. Bernard (Fra) op 8.33,7. Giovanetti (Ita) op 11.01, 5 Winnen (Ned) op 11A3, 9. Delgado (Spa) op 12.37, 10. Tomasini (Ita) op 18.50,11. Vandelli (Ita) op 20.52, 12. Madiot (Fra) op 21.14, 13. Breu (Zwi) op 22.35, IA ,wi) op 15 Alc Vona (Ita) op 35.32,15 Alcala (Mex) op 36.13,16. Martinez (Spa) op 40.06, 17. Visenöni (Ita) op 40.16, 18. Nu lens (Bel) op 46.00,19. Volpi (Ita) op 47.41,20. Vanotti (Ita) op 50.19, klas seringen overige Nederlandera: 56. Van Vliet op 12128, 62. Van de Velde op 12228,75 Van Orsouw op 12555 75 Lubberding op 12929,95 De Rooy op 12545 117. Lammerts op 22225 141. en laatste Morandi (Ita) op 503.56. »r Peter Snelders i VAN GENT - Het is een bittere te leurstelling als je tijdens de beslissende ivalificatiewedstrijd voor de nationale mpioenschappen een blessure oploopt daardoor dat Nederlands kampioen- hap kan vergetea Zeker als je tot één fan de titelkandidaten behoort Het over- fam de 15-jarige Joris Fassaert van 'iOR uit Sas van Gent. pet gebeurde in Sliedrecht tijdens plaatsings- edstrijden voor de C-lijn voor de Neder- ndse kampioenschappen Joris Fassaert, het tot uit Sas van Gent en al enkele jaren een Tper in zijn categorie op nationaal niveau, ■gon aan zijn tweede oefening. Tijdens de tje oefening gebeurde het Een simpel jongetje wordt ietwat verkeerd ingeschat. kwam ongelukkig terecht en ging door zijn «Ik voelde al direct dat het niet goed zat, w aan een zware blessure wil je niet den- Het kan per slot van rekening allemaal meevallen. Daarom liet ik het daar ter öatse intapen om toch maar de wedstrijden kunnen voltooien. Het ging tenslotte om satsing voor het Nederlands kampioen- '^ap. Dan stop je er zo maar niet mee. Zou je PPen en blijkt naderhand dat de blessure dan verwijt je dat jezelf. Tussen die acatiewedstrijd en het Nederlands kam- ichap zat nog een periode van vier we- C .^Hde tijd om van een lichte blessure tni Fassaert terugbük- Hhjervolgde met een van pijn vertrokken £™®t de oefeningea Moeder en vader Fas- "den vanaf de tribune net zo hard mee. was dat hij met 'een been' die Ffnctsdwedstrijden toch won. „Dat gaf nog S'bevrediging, maar echt soepel ging ^et. Vooral de afsprong was een drama, .j ™*8elo Roelandt niet die fout gemaakt J» aan had ik die wedstrijden niet gewon- at, was het enige geluk, wat Ik had bij lonegluk." duidelijker werd dat het niet goed laitof enkel, 's Avonds nog werd de spe- geraadpleegd en toen kwam het euvel „"vtenaeels aan het licht: gescheurde enkel- en7,, moest direct in het gips en toen res m IL m1" zwelling vrijwel verdwenen e'k 8 a geopereerd. Tijdens die operartie en on a ?e henden inderdaad gescheurd wa tt i„ er °P een bepaalde plaats ook een ptmzat," vervolgt hij. avond na de kwalificatiewedstrijden werd dus al duidelijk dat hij het Nederlands kampioenschap kon vergetea Hoe reageerde hij daarop? „Dat valt tegen, maar echt heel te leurgesteld was ik toch niet. Misschien dat het niet goed tot je doordringt Later realiseer je je dat beter en vooral tijdens het Nederlands kampioenschap. Ja, toen deed het wel pija Mentaal gezien daa Als je dan die jongens be zig ziet, dan denk je zonder meer: daar had ik bij kunnen staaa" Als titelkandidaat? „Kandidaat voor een medaille was ik zonder meer, dat is geen op scheppen. Mischien zelfs voor de eerste plaats, al moet ik wel zeggen dat die jongen die nu kampioen werd toch een sterke indruk op me maakte. Het had een hele strijd geworden om die van de titel af te houdea" De enkels zijn toch een zwakke plek bij Jo ris Fassaert Het was niet de eerste keer dat hij zich daaraan blesseerde. „Dit is al de derde keer. Twee keer aan dit been waar ik nu aan geopereerd ben en een keer aan het rechter beea" Automatisch komt zijn rentree in zijn favo riete sport ter sprake. Daarover zegt hij„Op 9 juni gaat het gips eraf en zal vervangen wor den door tape. In het begin wat voorzichtig aan en dan kan ik er weer tegenaan. Ik hoef niets te forceren, want ik heb uitgerekend dat als alles naar wens verloopt, ik nog maar een week mee zou kunen trainen voordat de grote vakantie begint In die vakantie ligt het tur nen bij ons stil, dus het heeft geen baat dat ik me voor die ene week nog forceer. Het zal dus wel midden of eind augustus worden voordat ik terug begin," zegt hij ietwat relativerend Wie zijn enthousiasme kent weet wel beter. In feite staat hij nu al te popelen om te begin nen. Dat enthousiasme wordt duidelijk geïllu streerd door zijn uitspraak: „Wij zijn hier be perkt in onze mogelijkheden. Ik train normaal zeven tot acht uur per week. Van mijen dat is een streefgetal, zou dat zo'n veertien uur mo gen zijn." En wat te denken van: „Hier in de streek woon je ongunstig om topsport te bedrijven. Zo heb ik de nationale training enkele jaren terug laten schieten, omdat ik daarvoor bijna anderhalve dag op pad moest. Kon ik over de faciliteiten beschikten om wel nationaal te trainen, dan zag ik nog een kans om de Neder landse top te halea Daarvoor zou ik heel veel in de waagschaal stellea" Die sluimerende ambitie heeft ook gestalte gekregen in de vorm van een 'oveijaars' paard dat hij zelf opgeknapt heeft en bij goed weer de tuin van de familie Fassaert 'siert'. Veel kans dat hij na zijn revalidatie daarop weer de eerste voorzichtige turncapriolen maakt. Joris Fassaert, de onfortuinlijke THOR-turner, die door een blessure het Nederlands kampioenschap aan zijn neus voorbij zag gaan. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze motorsportmedewerker VLOESBERGEN - Op het BLB-motorcrosscircuit van Vloesbergen was het deze keer de beurt aan Ronald Doens uit Biervliet om de aandacht op zich te vestigen in de 250 cc-klasse nationa- len. In de klasse die voorlo pig Jean Pierre de Bleyser moet missen wegens een blessure, draaide Doens weer opvallend gemakke lijk mee in de voorste gele deren. Jammer geoeg weet Doens nog niet genoeg regelmaat in zijn prestaties te brengen, anders zou hij beslist tot de vaste gangmakers in die klasse na- fionalen behoren. Zowel in de eerste manche als in de tweede eindigde Doens op de derde plaats, waarmee hij beslag legde op de twéede plaats in de eindstand Uitkijken was het natuurlijk weer naar de 125 cc-klasse ju nioren, waarin Gino van der Wiele deze keer weer als beste Zeeuws-Vlaming werd geklas seerd. Achter een oppermach tige Verburgh, die beide reek sen op zijn naam schreef, reed Van der Wiele naar een vierde en een tweede plaats. Klasse ringen die hem de tweede plaats in de eindstand oplever den. De Jonghe en Piessens eindigden respectievelijk met een tweede en een zesde plaats en twee keer een vijfde plaats op de vierde en vijfde plaats in de eindstand. UITSLAGEN Junioren 125 oe: 1. Jimmy Ver burgh (Zelzate), 5 Gino van der Wiele (Hulst), 5 Gianni de Jonghe (Sluiskil), 5 Patrick Piessens (St- Jansteen). 250 cc: 1. Peter Lucas (België), 6. Dominique de Rechter (Hulst). SM oe: 1. Luc Dell annoy (België). Senioren 125 oc: 1. Patrick Verraes (België), 5. Martien Jansen (Sluis kil). National en 250 oc: 1. Marc van der Heyden (Bergeyk), 2. Ronald Doens (Biervliet). 509 oc: 1. Raymond Dolphijn (Et- ten-Leur). Internationalen 250 cc: 1. Serge van Huff el (Bomem). 500 cc: 1. Hugo Dhaemers (België). Amateurs: 1. John Hermans (Ruc- phen), 7. Rudie Dieleman (Axel), 5 Johnny Doens (Biervliet), 9. Emiel Verheyden (Hulst), 10. Marc van Dorselaere (St-Jansteen). NIEUWSOVERZICHT DEN HAAG - Piet Vonck pakte in Den Haag na het cross-sei zoen al zijn achtste zege. De Hulstenaar is momenteel de beste veteraan op nationaal vlak. In de tien kilometer, internationaal sterk bezette, Babylonloop in Den Haag bewees hij dit nog maar eens door te winnen in een tijd van 30 minuten en 56 secondea Tweede werd de Lu xemburger Marc Agosta in 31.04 en derde Wil Sparreboom van PAC in 31.27. Bij de senioren won Marti ten Kate in 28.33. John Vermeule van Dynamo werd zesde in 29.13 en zijn clubmakker Kim Rey- nierse tiende in 29.43. SCHAGEN/ZWIJNDRECHT - Jan Louisse uit Kapelle ein digde in een halve triathlon in het Noord-Hollandse Schagen op een keurige vierde plaats. Zijn totaaltijd was 532.57. Win naar werd Ad Wiemes in 520.39. Ook in Zwij ndrecht werd een halve triathlon gehouden. Groe- denaar Hans Cornells was hier de eerste Zeeuw op een 29e plaats met een tijd van 546.07. Jan van de Eijk uit Middelburg werd 34e in 4.49.08 en Stef Abrahamse 100e in 5.10.17. UDEN - Tijdens nationale meerkampkampioenschappen voor A-junioren in het Brabantse Uden vestigde Liesbeth van Ac ker van RKHAV een nieuw clubrecord op de zevenkamp. De Absdaalse kwam tot 3811 puntea Het vorige record stond ook op haar naam, vorig jaar gevestigd tijdens de Zeeuwse meerkampkampioenschappen in Vlissin- gen, toen zij 3371 punten behaalde. Haar prestaties op de diverse onderdelen waren: 100 meter horden in 17.14 (persoonlijk record), hoogspringen met 1.39 me ter (persoonlijk record), kogelstoten met 9.47 meter, 200 meter in 26.96, verspringen met 5.13 meter, speerwerpen met 30.40 me ter en 800 meter in 2.48.02 (persoonlijk record). Naast Liesbeth van Acker kwamen nog vier B-junioren van RKHAV in actie op hun nationale titelstrijd. Bij de meisjes werd Susan van Acker derde in haar serie met een nieuwe per soonlijke recordtijd van 26.64 op de 200 meter. In totaal werd ze achtste. Op de 100 meter eindigde ze als zesde met 13.16. Da nielle Segers werd twaalfde met de kogel met 11.24 en negende met de discus met 30.30 meter. Bij de jongens liep Peter Scheele een persoonlijk record op de 400 meter met 53.91 wat hem een vijfde plaats in zijn serie ople verde. Stefan Praet kwam op de 400 meter tot 53.30 en werd derde. Ook in de halve finale eindigde hij als derde met een tijd van 52.40. In de eindstrijd werd hij zesde met een nieuw per soonlijk record van 51.95. ST.-JANSTEEN - De Hulsterse zaalvoetbalvereniging Hu ZaVo houdt donderdag, morgen, de algemene ledenvergade ring in café De Kroon te St-Jansteen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Zoals het er nu naar uitziet zullen er in het komende seizoen weer twee klassen gevormd worden in de HuZaVo-competitie, want er hebben zich inmiddels al twintig teams aangemeld Nieuwe ploegen kunnen zich nog opgeven tot donderdagavond Tijdens de vergadering zal afscheid genomen worden van voorzitter Rob Claerhoudt. Patrick MacTaggert is reglemen tair aftredend, maar heeft zich herkiesbaar gesteld Naast de gebruikelijke jaarverslagen staat de promotie/degra datieregeling op de agenda. Gevolg van het feit dat kampioen De Ruijter te kennen heeft gegeven niet te willen promoveren. COR VERPLANKE uit Biervliet is winnaar geworden van een WAOD-koers over 80 kilometer in Ossenisse, georganiseerd door het feestcomité te Ossenis- se. RENE HEYBOKR uit Terneuzen werd er vierde en WIM DE WAAL uit Axel bolde er als vijfde over de meet De opheffing van de 1 juni-maatregel brengt de Zeeuws-Vlaamse amateurs weer aan de start in België. ERIK VEREECKEN uit Hulst pakte meteen een vierde plaats in Brakel. COR VERVAET uit Walsoorden werd er negentiende. In Ittre was er een zevende plaats voor JOOP BROOYMAN8. Bij de junioren was er een tweede plaats voor HAROLD DHONDT uit Hulst in Lokeren-Dakman. In Beveren eindigde hij als elfde. Zijn plaatsgenoot FRANK VEBIEST werd hier vijftiende. RUDI RABO UT uit Zuidzande werd dertiende in St-Laureins. Bij de nieuwelingen was er een vierde plaats voor JOHNNY VAN CADSAND uit Westdorpa DAVY DUBBELDAM vut Sluiskil werd hier vijfde In St-Laureins reed JURGEN PLTCKE uit Sas van Gent naar en tiende plaats. Van onze tafeltennismedewerker ARNEMUIDEN - De finale van de derde editie van de strijd om de Zeeland-cup, die ook deze keer bestond uit een achtkamp tussen de topspelers van Zeeland, is na een boeiende finish geëindigd in een overwinning voor Ter- neuzenaar Peter Roeland van MZ. Die eerste plaats van het toer nooi, dat per traditie door de tafeltennisvereniging Arne- muiden wordt gehouden, mondde vooral uit in een twee strijd tussen Pascal Neve uit Kloosterzande en de latere winnaar Peter Roeland. Bij het ingaan van de zevende en laat ste ronde lagen de papieren voor Neve het meest gunstig, omdat hij bij een laatste winst- partij op de tweede Roeland, neef Eric, zeker zou zijn van de eindzege. Eric Roeland bood echter dermate goed tegen stand dat in drie games Pascal Neve moest capituleren. Door dit resultaat passeerde Peter Roeland, die de laatste ronde tegen Jan Henk Bomhof wel won, zijn teamgenoot Neve en greep voor de eerste keer de fraaie Zeeland-cup. Die trofee stond al twee keer op naam van Wim Wegman, die wegens vakantie niet aan het evenement kon deelnemen. Doordat Koen de Vries in de eerste ronde Pascal Neve tot de finalepartij de enige nederlaag had toegebracht en ook op vijf punten eindigde, was de tweede plaats tenslotte voor De Vries, nog vóór Neve. Eric Roe land, die vier keer won, legde beslag op de vierde plaats. De overige klasseringen waren: 5. Mare Hackenberg, 6. Jan Henk Bomhof, 7. Riny Kasse en laat ste Ruud Vogelaar (TCS). Een dag eerder was ook in de Arnemuidense wedstrijdzaal Matchpoint de finale gespeeld van de Hackenberg-cup, een reeks van wedstrijden in acht- kampvorm, die al voor de zesde keer werd gehoudea De wis selbokaal wisselde ook voor de zesde keer van eigenaar en kwam nu in handen van Henny Knol (MZ), die zes keer won en pas in de laatste partij, toen hij al zeker was van de eindwinst, alsnog verloor van Jeroen Louws (Zand), die op de tweede plaats beslag legde. Jan de Smit (Arnemuiden) werd tenslotte, ook met vijf keer winst, derde en Marinus Jan Uil (Zand) eindigde als vierde. De enige Zeeuws-Vla ming die tot de finale was doorgedrongen, Johan 't Hooft (SAR), werd met vier keer winst vijfde. De overige klasse ringen waren: 6. Aijan van Belzen (Zand), 7. Richard Si- monse (Big Smash), 8. Arjan Louwerse (Zand). Van onze sportm ede werker TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse tandemkoppel Guus Bar- horst-Arnold Polderman heeft zaterdag in Mons het open Bel gisch kampioenschappen gewonnen. Op de eindstreep van de 80 kilometer lange rit werd het Belgische koppel Paul Ooms-Luc Feste geklopt Afgelopen vrijdag werd door het duo Barhorst-Polderman derde in Arendonk. Zondag won het koppel een wedstrijd in 's-Graven- deel met anderhalve minuut voorsprong op de concurrentie.

de Stem | 1988 | | pagina 11