Bosman verrast door keuze Michels f SPORT Ruud Gullit heel lichte blessure 'IK BEN TELEURGESTELD; IK HAD GEEN VERLIES INGECALCULEERD' 'Een Giro voor wolven' Winnen zakt een plaats bouwservice vissers s=j^L MERANO - Terwijl hagelstenen zo dik als knik kers het zeil boven zijn hoofd geselden in het naargeestige ski-oord Merano 2000, staarde Erik Breukink dertig seconden als in trance voor zich uit. Eerherstel Onrustiger Kwelling 4Jeff Bernard: 'Geruststelling voor de Tour' 'IK VOEL ME NOG NIET ECHT ZEKER VAN MIJN PLAATS' Oogappel Oorlog Zwerver Taakbewust Bescheidenheid II II DINSDAG 7 JUNI F STEM SPORT 2 II JW YORK/WEESP (ANP) - ael Jordan van de Chicago eek wordt Rik Smits eind j ljonair. Michels tipt Oranje als kampioen Capiot en Pieters tekenen bij Doelman Beasant brengt 2 miljoen op Bert Goedkoop neemt afscheid Zivojinovic uitgeschakeld Belgen willen met Nederland EK Danny Heister naar Scylla tatistieken lijkdagen Barcelona wil Menn Hoddle met Vfssers Slematlc keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating DE STEM Tsmiüïiriisütiti - urn hm - W* «w»»" Breukink verliest terrein Door John Hoofs De vragen die heetgebakerde Italiaanse verslaggevers in zijn richting afvuurden, ontgingen hem volledig. Hij draaide nog een keer in ge- van zijn verlies, stelde Erik Andrew Hampsten, die zijn voorsprong op Erik. Breukink met 27 seconden vergrootte tot 42 seconden. FOTO AP Van onze speciale verslaggever MERANO - De Ita liaanse kranten haal den gisteren hun groot ste letters en bloem rijkste woorden uit de kast om de historische sneeuwetappe van zon dag voor hun lezers te beschrijven. 'Een Giro voor wolven', 'Renners vernietigd in Bormio', 'Meedogenloze etappe eist tientallen slachtoffers', 'Allemaal helemaal leeg', 'Breukink en Hampsten als wolven in de sneeuwstorm', 'Drama in de kou' en 'Onthutsende ravage in sneeuwjacht', waren een paar van de paginabrede koppen in de dagbladen. De organiserende La Gazetta dello Sport dook in het verleden en kwam met een Giro-etappe uit 1956 voor de draad, die vergelijkbaar zou zijn ge weest met het sneeuw- en koudedrama op de Passo di Gavia. Gino Bartali, de levende legende, die in de eerste jaren na de Tweede Wereldoorlog van de ene ophefmakende triomf naar de andere reed, stelde onomwonden: „De etappe van afgelopen zon dag was beestachtig, maar viel nog in het niet bij de etappe die in 1956 eindigde in Bondone. Dat noodweer is volgens mij nooit meer te overtref fen". dachten de film terug van de klim naar Merano, waar Andy Hampsten 27 kostbare secon den op hem had gewonnen. Na tuurlijk, hij had nog verder achtergelegen, in de laatste twee kilometer handenvol se conden teruggewonnen op de Amerikaan en opnieuw een mooie ereplaats behaald, maar zijn achterstand op de roze trui was toch opgelopen naar 42 se conden. „Ja, ik ben teleurge steld", bracht hij eindelijk uit. „Ik had geen verlies ingecalcu leerd, zelfs geen enkele secon de. Dan valt bijna een halve minuut natuurlijk erg tegen. Maar ja, het gaat nu eenmaal niet elke dag zoals je dat wenst". De vijftiende etappe van de Giro stond in het teken van het eerherstel. Jean-Frangois Ber nard, met Visentini het groot ste slachtoffer in de verschrik kelijke sneeuwjachten van zondag, zocht wraak. Daarvoor restten hem maar 83 kilometer, omdat de organisatoren vlak voor de start besloten om de af schrikwekkende 23 kilometer lange Stelvio, met 2758 meter de hoogste en met 10 procent gemiddelde stijging de zwaar ste col van de 71ste Giro, uit het parkoers te halen vanwege he vige sneeuwval een dag eerder. Werd een dergelijke beslissing in het verleden al eens geno men om een Italiaan in de roze leiderstrui te houden, gisteren bleek de ingrijpende wijziging van de route terecht. Sneeuw ruimers waren een halve dag vergeefs in de weer geweest om de weg begaanbaar te maken, maar ze hadden uiteindelijk hun ongelijke strijd tegen de elementen moeten staken. De start werd verlegd naar een plaatsje op amper 83 kilometer van Merano, waardoor alleen de slotklim van 16 kilometer nog als een serieus obstakel overbleef. De getergde Bernard - kansloos voor de eindover winning - behaalde zijn derde ritzege, voor Zimmermann (op 31 seconden), Giupponi (op 34 sec.), Hampsten (op 51) en Breukink (op 1.18). Geenszins ontmoedigd, maar desondanks onder de indruk Breukink nog eens ten over vloede: „Hampsten is nu een maal de betere klimmer. Hij probeerde aan het begin van de beklimming het tempo te druk ken. Ik hou van een hoog en strak tempo bergop. Tempo wisselingen liggen me niet Dat weet Hampsten, vandaar dat hij een laag ritme wilde draai en. Ik voorzag het gevaar dat hij dan snel van me zou weg springen en ben daarom zelf op kop gaan rijden, mijn eigen tempo gaan draaien. Dat hij toch demarreerde, was geen verrassing. Ik kon niet reage ren. Het viel me tegen dat Hampsten zover van me kon wegrijden. Ik denk dat ik een beetje een terugslag heb gehad van de rit van zondag". Vorig jaar in de Tour betaalde Breukink na een opmerkelijke etappewinst in Pau in de Tour de France de navolgende dagen een zware tol voor die inspan ning. Hij verloor toen 20 minu ten. In de Giro zijn er geen te kenen die wijzen op een derge lijke dramatische terugval, al viel de kloof in Merano hem koud op het dak. „Het was ge lukkig de laatste aankomst bergop", zei Breukink. „Ik hou daar niet van. Ik kan tijdens een klim weliswaar vaak tijd goed maken, maar als de finish op een top ligt, is het toch an ders. Dan wordt er onrustiger gereden". Opvallend was ook dat leider Hampsten zijn aanval op Breu kink niet helemaal kon door zetten. Op drie kilometer van de top had de Amerikaan nog een minuut voorsprong op Breukink. Daarna moest hij 33 seconden inleveren en lossen bij de Italiaan Giupponi. Ook de Amerikaan heeft kennelijk zijn zwakke momenten. Jean-Frangois Bernard, die eerherstel zocht en kreeg. In Merano-2000 behaalde hij zijn derde ritzege in deze Giro. FOTOAP Breukink zei eerlijk dat hij het schrappen van de beruchte Stelvio in stilte met gejuich had begroet. „Ik had veel over die col gehoord, maar toen we op weg naar de start met de auto er voor een gedeelte overheen reden, begreep ik dat we ont snapt waren aan een ware kwelling. Het was nog erger dan ik verwacht had. Hoe ho ger we kwamen, hoe blijer ik werd dat we er niet met de fiets overheen hoefden. Ik denk dat nog veel meer renners er zo over gedacht hebben". Vandaag volgt nog een - op papier - zware bergrit met twee cols van de eerste catego rie. De laatste ligt op 33 kilome ter voor de finish in Innsbrück. Breukink: „Ik mag nu geen tijd meer verliezen. Ik denk dat Hampsten en ik aan elkaar ge waagd zijn in de klimtijdrit van donderdag, maar in de vlakke tijdrit van zondag moet ik hem kunnen hebben. Er is nog van alles mogelijk. Hamp sten heeft niet zo'n goede ploeg om alle aanvallen te controle ren. Misschien dat daar de zwakke plek bij hem ligt". Uitslag vijftiende etappe: 1. Ber nard (Fra) 83 km in 2.07.00 (20 sec. vergoeding, 39,213 km/u), 2. Zim mermann (Zwi) op 32 sec. (15 sec. vergoeding), 3. Giupponi (Ita) op 0.36 (10 sec.), 4. Hampsten (VSt) op 0.52, 5. Breukink (Ned) op 1.19, 6. Conti (Ita) op 2.44,7. Martinez (Spa) op 2.48, 8. Delgado (Spa), 9. Laguia (Spa) op 3.00,10. Vona (Ita) op 3.03, 11. Lecchi (Ita) op 3.14,12. Giuliani (Ita) op 3.16,13. Chioccioli (Ita), 14. Van Brabant (Bel) op 3.27, 15. Skoda (Tsj), 16. Breu (Zwi), 17. Her nandez (Col) op 3.48, 18. Corti (Ita) op 3.58,19. Visentini (Ita) op 4.06,20. Vandelli (Ita). Klasse ring overige Nederlanden: 22. Winnen op 4.12, 35. Van de Velde op 524, 47. Van Vliet op 6.04, 96. Van Orsouw op 920,98. Lubberdlng, 119. Lammert» op 13.11,129. De Rooy. Algemeen klassement: 1. Hamp sten (VSt) 70.33.59, 2. Breukink (Ned) op 0.42, 3. Zimmermann op 3.50, 4. Giupponi (Ita) op 429, 5. Chioccioli (Ita) op 6.18, 6. Bernard (Fra) op 8.25, 7. Giovanetti (Ita) op 11.01, 8. Winnen (Ned) op 11.43, 9. Tomasini (Ita) op 12.31,10. Delgado (Spa) op 12.37, 11. Breu (Zwi) op 12.54, 12. Madiot (Fra) op 14.55, 13. Vandelli (Ita) op 18.10,14. Bombini (Ita) op 25.33, 15. Alcala (Mex) op 29.54, 16. Contini (Ita) op 3129, 17. Ghirotto (Ita) op 31.35,18. Visentini (Ita) op 33.57,19. Martinez (Spa) op 34.41, 20. Vona (Ita) op 35.56. Klas sering overige Nederlanden: 65. Van Vliet op 1.15.09, 7L Van de Velde op 122.17,8L Van Orsouw op 12829, 90. Lubberdlng op 123.10, 105. De Rooy op 12023,120. Lam- merts op 2.0627. MERANO - „Zo, ik heb laten zien dat ik toch nog benen heb."Jean- Frangois Bernard stapte in het kletsnatte Merano strijdvaardig van zijn fiets na zijn derde ritzege in de Ronde van Italië. Zon dag verloor de man die de Giro en de Tour in hetzelfde jaar wilde winnen meer dan ne gen minuten. Een dag later meldde hij zich weer terug aan het front. „Zondag is een incident geweest", zei Bernard ge decideerd. „Het mag niet zo zijn dat je in een sneeuwstorm de Giro ver liest. Maar goed, het is ge beurd. Ik heb nu bewezen dat ik ook etappes bergop kan winnen. Een hele ge ruststelling voor de Tour. Ik weet bovendien dat ik de Giro kan winnen. In normale omstandigheden natuurlijk, want een dag als zondag zal de komende jaren toch niet nog eens voorkomen zeker?". Van onze speciale verslaggever METTMANN - Aan het begin van dit seizoen vond Johan Cruijff, toen nog als technisch directeur van Ajax, John Bosman niet eens goed genoeg voor de erfenis van de vertrokken Marco van Basten. Tien maanden la ter staan de zaken er voor de 23-jarige centrumspits heel anders voor. De kritiek van Cruijff is niet alleen door diens vertrek verstomd, de kopspecialist zelf heeft Ajax ingeruild voor het mildere milieu van Europacup-winnaar Meche- len en in het Nederlands elf tal heeft hij Marco van Bas ten geklopt in de strijd om de positie van meest vooruitge schoven aanvaller. op jonge leeftijd (20) naar België. De Vinkevener maakte hem de centrale en meest aanvallende midden velder, die in samenwerking met Van Basten voor oorlog in het strafschopgebied van de tegenstander moest zor gen. Tot de zomer van 1986, toen Anderlecht in de markt ver scheen voor de Amsterdamse reserve, mocht Bosman bij wijze van spreken niet eens de veters van Van Basten strikkea Bij Ajax had de verlegen voetballer, ooit door Tonnie Bruins Slot uit het Amsterdamse afdelingselftal gepikt als linksbuiten, tot dan alleen maar speeltijd ge kregen als Van Basten ge blesseerd was. Cruijff vond in de aanloop naar het suc cesvolle seizoen 1986/1987 echter de modus om Bosman ook een plaats in het elftal te geven. Cruijff had dat ook beloofd, toen hij Bosman weerhield van een transfer Dat was de start van Bos nians ontwikkeling tot top- voetballer. Het harde werken in dienst van een ander, als een meesterknecht in een professionele wielerploeg, is voor een groot deel de basis waarop bondscoach Michels zijn nieuwe oogappel Bos man nu twee zomers later in het Nederlands elftal heeft geplaatst. „Ik speel vanuit mijn taak. Ik weet wat ik kan en wat ik niet kan. Ik moet van Michels zo veel mogelijk voorin spelen. Ik hoef niet diep te gaan en ook niet naar de bal toe te komen. Gullit heeft die vrije rol. Ik niet", zo schetst de twaalfvoudige in ternational in het trainings kamp in de buurt van Düs- seldorf het ideale beeld van de samenwerking met kop- pelgenoot en vedette Gullit. Bosman schetst ook meteen zijn voorsprong op Van Bas ten, die niet alleen door Johnny Bosman FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP maanden van gedwongen in activiteit aan de kant wordt gehouden. „Marco van Bas ten wil vrijer spelen. Hij is een zwerver, wil graag de bal. Michels wil het anders. Tussen Gullit en mij is een automatisme ontstaan. Hij moet weten waar ik sta. Ik ben het vaste punt voor hem dat hij kan aanspelen en waar hij omheen kan zwer ven. Ik loop hem niet in de weg. Dat is in de laatste in terlands gebleken. Daarin is het goed gegaan". Michels liet de goede beur ten van Bosman in Oranje meetellen in zijn keus van de man-naast-Gullit. „Ik ging ervan uit dat we met drie spitsen voor die ene plaats de strijd opnieuw aangingen. Daar was ik blij mee, want ik had mezelf vooraf niet als nummer één ingeschat. Van Basten is natuurlijk indivi dueel heel sterk. Kieft had me verslagen in het topsco rersklassement. En ik draaide de laatste maanden niet echt lekker. Buiten het Nederlands elftal dan. Met Ajax heb ik mijn laatste goede wedstrijd gespeeld in oktober, tegen Feyenoord. Dat is me nogal een tijd gele den, al was ik over de Euro pacup-finale tegen Mechelen ook tevreden. In ieder geval ging ik ervan uit dat binnen het Nederlands elftal de man met de beste vorm erin zou komen. Het was voor mij een verrassing dat Michels al zo snel zou zeggen voor wie hij koos". Die uitspraak van de 60-ja- rige baas kwam al op de eer ste dag van de voorbereiding op de Europese titelstrijd, met Pinksteren in Noord- wijk. Bosman beschaamde met zeven treffers, maar vooral met taakbewust spel, het vertrouwen van Michels niet. „Dat vertrouwen krijg je en dat is geen kwestie van één dag, als ik Michels mag geloven. Ik zal er alles aan doen om dat stekkie te hou den. Maar ik voel me nog niet echt zeker van mijn plaats. Als ik een hele week slecht train en in de wedstrijden faal, dan staat er een ander voor mij in het elftal". De 1,85 meter lange en 77 kilo zware aanvaller heeft alle begrip voor de moeite waarmee Marco van Basten de beslissing van Michels heeft geslikt. „De rollen zijn nu eens omgedraaid. Hij heeft maanden niet gespeeld en moet nu vechten voor zijn plekje, zoals ik dat altijd heb moeten doen bij Ajax. Voor hem is het altijd vrij gemak kelijk geweest. Als hij weer fit was na een blessure of operatie, dan stond hij er di rect weer in. Nu kan ik zeg gen dat het goed is dat ik zulke situaties al eens heb meegemaakt. En voor Marco is dit ook een stuk van zijn ontwikkeling". De 23-jarige Bosman, in 1984 internationaal voor het eerst in beeld onder trainer De Mos met een treffer in het Europese bekerduel Ajax- Bohemians, geeft, kenmer kend voor zijn eigen beschei denheid, vooral hoog op van collega's, Marco van Basten voorop. De naam van de veel te goedkoop verkochte Mila nese spits viel vaak aan het begin van dit seizoen, toen het bij Ajax allemaal stroef verliep. „Ik had goede ver wachtingen van het samen spel met Stapleton. Mühren had hoog van hem opgege ven. Ik vond het niet erg om weer als diepgaande man achter die nieuwe spits te functioneren. Maar het bleek dat Van Basten zeker twee klassen beter was dan Sta pleton. Daarmee begonnen alle problemen", aldus Bos man. De Amstelvener, ooit be gonnen bij RKAVIC, was zo onder de indruk van al dat wantrouwen, dat bondscoach Michels hem zelfs extra in bescherming nam en hem te gen België tegen alle advie zen in gewoon in de basis van Oranje stalde. Pas aan het eind van '87 kreeg Bosman eindelijk de plaats waar hij recht op had, die van cen trumspits bij Ajax. Na alle voorvallen had Bosman al in oktober beslo ten bij de Amsterdamse re cordkampioen weg te gaan. Uiteindelijk koos hij voor KV Mechelen,waar hij een drie jarig contract tekende, maar de optie bedong dat hij één jaar eerder voor een hogere som verder Europa in kan. Bosman: „Mijn vriendin is al naar Mechelen om een huis uit te zoeken. Bij Ajax deden ze niets op dat gebied. Ik moest mezelf bij de gemeente inschrijven voor een flatje driehoog-achter. Ik merk dat het bij andere topclubs in Europa ook anders kan". vft'i MERANO-2000 - Niet ge heel hersteld van de inspan ningen van zondag op de Passo de Gavia heeft Peter Winnen maandag op weg naar Merano 2000 minuten verloren. Door zijn 22e plaats in de 15e etappe zakte hij een plaats in de algemene rangschikking: van zeven naar acht. Ook Jo han van der Velde voelde de Gavia nog in de benen. De Bra bander, eerste op de top en ver volgens drie kwartier ver kleumd in een auto, probeerde zich wel te mengen in het strijdgewoel vooraan. De laat ste kilometers klapte hij in elk aar, waardoor hij geen punten haalde voor de paarse trui, die overigens wel in zijn bezit bleef. m Ruud Gullit volgt, met zijn rechterenkel in het J de rest van de ochtendtraining. - foto| Van onze speciale verslaggever METTMANN - Ruud Gullit, de sterspeler van Nederlands elftal, heeft zijn tweede lichte blesst in één week te pakken. Vorige week bleef de a; voerder van Oranje tegen Roemenië aan de kant een licht verzwikte linkerenkel. Bij het oefenó van zondag in Kerkrade tegen Roda JC kreeg Gi last van het rechter-enkelgewricht. Bij het mal van de derde, zeer fraaie treffer, verstapte de int national zich. Hij kon echter de wedstrijd uit speii Maandagmorgen brak Gul- Gullit dinsdagavond lit toch voortijdig de trai- 21-jarige 'big guy' van 2 meter ,erikaanse profclubs. its komt in de eerste ronde de draft op 28 juni in Madi- Square Garden in New [rk bij de top vijf. Op die ba- mag hij een miljoenencon- ,ct verwachten van ongeveer n mille per centimeter leng- ning af en kreeg vervolgens de gebruikelijke behande ling bij een pijnlijke enkel. In de middaguren, toen de hele spelersgroep vrij af had, werkte Gullit mee aan tv-opnamen van de West- duitse omroep waarbij hij in navolging van de met hem opgenomen spot voor de NOS oproept tot sportief gedrag van het publiek. Naar verwachting kan maal meespelen in devc laatste oefenwedstrijd Oranje uit de voorberen op de Europese titels] Dat duel tegen de amal van Quick uit Nij wordt in Benrath gesj Volgens bondsarts Kessel, die de enkelbli van Gullit als weinig rieus afdeed, is de si voor het Nederlands momenteel uitzondd fit. NIEUWSOVERZICHT BONN (Rtr) - De Nederlandse bondscoach Rinus Mid tipt Oranje als Europees kampioen. Hij stoelt dat optin op het feit dat zijn elftal al lang in vrijwel dezelfde san stelling heeft gespeeld. Het Duitse magazine Quick publiceerde maandag de i taten van een enquête, gehouden onder de acht coaches de landen die meedoen aan de titelstrijd, die vrijdag beg West-Duitsland, dat in de oefenperiode teleurstell presteerde, wordt door de meesten als favoriet ge: Azeglio Vicini (Italië), Miguel Munoz (Spanje) en Robson (Engeland) denken dat West-Duitsland het 1 in eigen land wint. De eerste laat het thuisvoordeel wegen, Munoz prijst de vechtersmentaliteit en Robson a schrijft de Duitsers als een 'typische toernooiploeg'. Franz Beckenbauer verwacht dat Italië, dat volgens! een jong maar internationaal gelouterd team heeft, I pioen wordt. De Ier Jacky Charlton houdt het op Engel vanwege de gevaarlijke voorhoede en de verbeterde 1 niek. De overige drie coaches verwachten dat hun ploeg de hoofdprijs pakt. OUD-GASTEL (ANP) - De profwielrenners Peter Pielj (Ned) en Johan Capiot (Bel) hebben maandag in Oud-Ga hun contract met de wielerploeg van TVM - Van Schillij twee jaar verlengd. NEWCASTLE (RTR) - Doelman Dave Beasant van ffi bledon is voor meer dan twee miljoen gulden verkocht Newcastle. Beasant is vooral bekend door zijn spectaculaire stijl, speelt ver voor het doel en neemt vrije trappen op de ei| speelhelft vaak zelf. In de laatste Cup-final, die Wimbli met 1-0 won van Liverpool, stopte hij een strafschop van] Ierse international Aldridge. Beasant speelde negen jaar! Wimbledon. Hij miste sinds mei 1979 geen enkele wedsl OOSTZAAN (ANP) - Bert Goedkoop (32), de aanvi van het Nederlandse volleybalteam, waarvoor hij 213 speelde, heeft maandag in sporthal De Twiske in Oosl afscheid genomen. Dat gebeurde in de laatste van een van vijf wedstrijden tegen Zuidkorea, die evenals den voorgaande ontmoetingen in winst voor Oranje eindigde 0(15-13,15-13,15-13). LONDEN (AFP/Rtr) - Slobodan Zivojinovic is maandaf de eerste ronde van het toernooi op Queens, het evenei dat door menig tennisser wordt gebruikt als voorberei' op Wimbledon, uitgechakeld. De als zesde geplaatste J( slaaf verloor kansloos in twee sets van de onbekende James Turner, die op de ATP-lijst pas op de 742ste plas te vinden. Wimbledon-winnaar Pat Cash, als finalist getipt o] Queens Club, stond voor het eerst sinds lange tijd weer op een grasbaan. Hij voelde er zich onmiddellijk thuis, Zuidafrikaan Pieter Aldrich ondervond het aan den lijvej 6,1-6. „Ik ben na die Wimbledon-zege tot de conclusie gi men, dat er in mijn spel nog veel te verbeteren viel" Cash na afloop. „Dat is op verschillende punten gelukt I ben verder dan vorig j aar. Ik weet nu dat ik in staat ben1 toernooi op gras te winnen. Dat heeft me zelfvertroii' gegeven. Ik hou ervan op gras te spelen. Je shirt word'! ook niet zo vies van als van gravel". Uitslagen herenenkelspel: eerste ronde: Krishnan (Ind) - - (WD1) 6-7, 6-3, 6-0, Van Rensburg (ZAf) - Nelson (VSt) 7-6, Mansdorf (Isr) - Botfield (GBr) 7-6, 4-6, 6-3, Jelen (WD1) - O (VSt) 1-6, 6-2, 6-1, Pate (VSt) - Holmes (VSt) 6-4, 7-6, Cash (Ai Aldrich (ZAf) 6-0,6-1, Forget (Fra) - Anderson (Aus) 6-3,6-4, K (VSt) - Davis (VSt) 5-7, 6-2, 6-3, Flach (VSt) - Woodforde (Aus) 7-5,6-0. BRUSSEL (AFP) - Michel D'Hooghe, de voorzitter vaflji Belgische voetbalbond, gaat een voorstel lanceren om t Nederland de eindronde van de Europese titelstrijd vj landenteams in 1996 te organiseren. België is bereid daari een geheel nieuw stadion te bouwen op de plaats van Heizel-stadion. IHet leven voor de eenvou- V Eindhovenaar is momen el een gekkenhuis. Een lange, opende vliegreis kris kras or de Verenigde Staten. Be- leken afleggen bij de clubs die wr zijn gunsten dingea Me- sche testen, rondleidingen, rsconferenties, contractbe- rekingen. Daarnaast moet nog een keuze maken uit de uloze agentschappen (er zijn 1225 in Amerika), die in The nking Dutchman' een goud- jntje zien en hem overladen et aanbiedingen. or alle drukte staat Smits' ofd absoluut niet naar het ^-Olympisch toernooi, dat op I juni in Nederland van start at. In zijn hart zou hij graag i de partij zijn, maar advi- urs raden het hem dringend Spelen kan honderdduizen- i dollars schelea Zijn coach vertrouwensman bij het arist College, Dave Magarity, at zijn speler vrij in zijn keu maar heeft zijn twijfels. Jk heeft begin maart zijn kitste wedstrijd gespeeld", fct hij. „Natuurlijk is hij da- ijks blijven trainen, maar strijdritme heeft hij nau- ijks. Hij heeft de all-star- Jstrijden laten schieten, om- .t hij niets meer hoefde te be- pzen. Hij heeft een fantas- :h seizoen achter de rug. In all-star-toernooien zouden statistieken alleen maar men dalen. Dat kost geld, heb ik Rik afgeraden mee doen". pers, SonicsJ tien het pr<j cers, Jersey} riors i clubs 1 Hornef Het dwar den word ij ik er tuig. land spelen in del soon cijfers van Smits in zijn rde en laatste jaar bij het ^rist College liegen er inder- ad niet om: gemiddeld 23 nten, 9 rebounds en 3,5 cks. Begin maart nam hij na r wedstrijden afscheid met 45 nten, een persoonlijk record, arvan 37 in de tweede helft onze correspondent CELONA - FC Barce- a heeft de jacht op een "vallende middenvelder niet opgegeven. a de mislukte onderhandelin- met Ronald Koeman (PSV), ik Rijkaard (Oporto) en :r Larsson (Ajax) heeft de lb van trainer Johan Cruijff het oog laten vallen op :nn Hoddle, de Britse ster de Franse kampioen Mo- rnational Hoddle heeft tot zes en dertig maal in het elftal gespeeld en neemt aan het Europees kam- inschap. Gezien de leeftijd iHoddle, 30 jaar, is het dui- ®"Jk dat een eventuele con ning slechts een tijdelijke ising is voor de Catalaanse g van Johan Cruijff. Bar- »na is al maanden op zoek een waardige vervanger Berndt Schuster, die vol- jaar bij Real Madrid een lar". Smit rech' nanc Oly „Leo land kon Smilj rent Te „AC nauv hale' zal 1 stigd gen, besli bep voor Nedd Sn grool ICOUVER (ANP) - Bij ernationale atletiekwed- Hden in Vancouver heeft Amerikaan Johnny Gray ^dagavond voor de beste Teldseizoenprestatie op "1 meter gezorgd. ey liep de afstand in 1 mi rt ej} 43.70 seconden. Hij ver- r1^ daarmee de Keniaan Ju- p Cheshire, die op 1 juni in een tijd van 1.44,38 liep ioo>armee Rob Druppers W8) versloeg, van de eerste ais van de seizoensranglijst. L Gray werd de Keniaan Koskei tweede ui l^e. dames werd de snelste m5~r van het seizoen ge- n De Canadese Lynn Wil- zegevierde in 4.04,25 en oaarmee de Oostduitse t°e™e. die zaterdag in tot 4.05,52 was gekomen, eerste op de wereldrang- rwee andere Canadese LEIDEN (ANP) - De tafeltennisclub Scylla uit Leiden,' uitkomt in de eredivisie, heeft het zestienjarige til'— <-anauese Danny Heister van Odion uit Gaanderen aangetrokl«**f |®rs kwamen eveneens tot Eerder verzekerde Scylla zich van de diensten van Miri51* "et begin van het seizoen Kloppenburg. won sche de IJ conó hij s met were wen de. Ook nislcg seize les g Ken metf

de Stem | 1988 | | pagina 6