Veel banen onderzoek in Hoe komt W.aan dat bungalowtje in Spanje? bouwhistorie Duizendje duikt in illegaliteit Duitse ordedienst niet meer bij Michael Jackson HERVATTING GESPREK OVER LOT KANTINEPERSONEEL Studenten bezetten Arnhemse Academie I jeirelFd BINNENLAND DE (STEM COMMENT A AR De zweep van Lubbers Donatus weigert aandelen af te stoten GELIEFD BU GOKKERS, OPPOTTERS EN IN DRUGSWERELD pflSTEM BINNENLAND DINSDAG 7 JUN11988 T28 ^TEN kgenda ROTTERDAMSE POLITIE VERSTOORD OVER KEIHARD OPTREDEN VAN SSS Rijkspolitie kritiseert verhuurders plezierjacht EINDHOVEN (ANP) - De ruim 450 stakende Phi lips-werknemers in Eindhoven zijn vandaag weer aan het werk gegaan. Zij besloten gister middag met hun actie te stoppen. Een privézwembad is vakantie thuis Lottowinnaars zie je niet, maar ze zijn er wel. U staat verbaasd, hoeveel mensen er ineens de wens van hun dromen kunnen vervullen. Een bungalowtje in Spanje, bijvoorbeeldIets voor u? Ijl NIEUWSOVERZICHT Roland Holstpenning voor Eva Gerlach Nederlander gaat vaker naar de kapper Informatie over zout op verpakking Bibliotheekgebruik blijft gelijk Nederlanders willen meer aardrijkskunde Voor 30 miljoen gulden aan hasj gepakt Demonstranten blokkeren vliegbasis ie eerste keer dat ik hem ïotioneel en aangrijpend zijn afkomst heb horen n", aldus Brountas. 1978 deed het image van ligrantenzoon voor- ^g zijn intrede in de cam- Tetactiek van Dukakis, en echter de gouver- [sverkiezingen verloor, en volgende poging, in slaagde hij er wel in het erneurschap van Massa- etts voor een tweede keer en te halen. Misschien en televisiespot tot dit heeft bijgedragen. Het bje toonde Dukakis voor !eur van het huis waar vader woonde toen hij rde om naar de universi- |te kunnen. Terwijl op de ergrond de klanken van Ikse muziek te horen wa- vertelde Dukakis het le- pverhaal van vader Panos, v-spot genoot destijds be- heid onder de noemer Iba, de Griek'. I dat het leven hoe dan ook noeite waard is om te le- tl oms heeft de daad voor kind zelf wel die gunstige verking. De reacties van ;ik onderstrepen de eigen- irde, waar het naar zocht dat het immers je eigen is, waar je zelf macht over t, waar je mee kunt doen t je wilt. Of dat het na de bijsterende schok, na het ef van 'wat deed ik', na het ht bij de dood zijn, blij is h nog te leven, toch de arde van het leven te voe- elangrijk is het herken- l van de tekenen. Vooral op kool, door de leraren, de ntor of de klasseleraar, ■rslechterde concentratie, rprestaties die teruglopen, leer van school wegblijven, ina de helft dreigt vooraf 1 eens met zelfmoord of it merken dat het rondloopt ft plannen daarvoor. Vroegtijdige signalering is eilijk, vinden de scholen en |aren. Zij beseffen hun be- igrijke rol daarin, maar in er niet in getraind. Heel, ngzaam komt daar veran- ring in, als scholen in con- ct komen met RIAGG's en idere deskundige hulpverle- |Wie via een poging tot zeif ord een roep om aandacht hakt, die wil daarna een leuwe start maken. Uit de Jalaise, een eind aan de rotte uatie thuis. En wat dan? aar zijn alle deskundigen et over eens. Sleutel- en |verwoorden zijn Aandacht Liefde. Dat helpt, geneest voorkomt dat je jonge le- bn uitzichtloos lijkt. >n doosje bonbons aanbie- en, maar daar stak voorzit- pr De Vries een stokje voor. nam het geschenk dus haar niet aan", schrijft |rokx. Jos van Rey consta- erde, geconfronteerd met [leze passage, dat Brokx' ge- 'eugen blijkbaar mankemen- pn vertoont. „Die bonbons at wel degelijk op. En nog nel ook". Maar waarom die bon ons? „Hij zag er slecht uit. Ik lacht dat een bonbon hem ;oed zou doen. Ik hou name- jijk rekening met de zwakken de samenleving". De verhouding tussen ka nerlid Van Rey en burge- neester Brokx is er met È5BDI, de enquete en het boek [ran de Tilburgse burgemees- er niet beter op geworden. 3E Tweede Kamer vergadert deze week over Zuidafrika, vaarbij menig spreker de Igrote demonstratie tegen het Apartheidsbewind komende zaterdag voor ogen zal hou den. Morgen praat de kamer verder over de winkelslui- tings wet - veranderingen zijn spoedig niet te verwachten - en over de plannen voor aan passing van de gezondheids zorg via een systeem van een basisverzekering, 'Dekker' |dus; maar ook dat is niet spoedig te verwachten. De Senaat bespreekt de wet op de lijkbezorging. Een eer dere poging van het kabinet om deze wet door de Eerste Kamer te loodsen mislukte, het nieuw ingediende wets voorstel heet daarom een 'no velle', de officiële aanduiding van een poging een aangepast wetsvoorstel door de Senaat te krijgen. De Eerste Kamer houdt tevens een beleidsdebat over het departement van WVC van Brinkman en Dees. ROTTERDAM - De Duitse I ordedienst Special Security I Service (SSS) was gisteren Jde grote afwezige bij het tweede concert van Michael I Jackson in het Rotterdamse I Feyenoord-stadion. iNa overleg tussen de Rotter- idamse politie, de stadion-di- I ree tie en de betrokken organi- I „toren was besloten niet lan- jer van de diensten van de SSS leebruik te maken. 1 De ordedienst SSS verwij- derde zondag buiten de hekken rond het Feyenoord-stadion met harde hand verkopers van illegale t-shirts en andere arti kelen, waarbij ook onschuldi- gen klappen zouden hebben op gelopen. De SSS was ingehuurd door Winterland, de organisatie die de rechten van de verkoop van artikelen met afbeeldingen van Michael Jackson bezit. Winter land had bedongen dat er bij het Rotterdamse stadion geen andere dan de officiële artike len verkocht mochten worden. Zodoende was er zondag een deurwaarder aanwezig om be slag te leggen op illegale spul len. Bij de Rotterdamse politie wijst men er op dat de SSS pas werd ingezet, nadat die deur waarder was ingeschakeld. De manier waarop de SSS zich vervolgens van zijn taak kweet, wordt door de politie ten zeerste betreurd en zou, aidus de woordvoerder, niet meer worden getolereerd. Het PSP-Tweede-Kamerlid Van Es heeft over het optreden van SSS inmiddels vragen ge steld aan de ministers Korthals Altes (Justitie) en Van Dijk (Binnenlandse Zaken). Van Es eiste bovendien dat er onmid dellijk een einde werd gemaakt wordt aan het optreden van de Westduitse ordedienst. Gezien het tijdstip van de concerten speelde het Kamerlid de vra gen telefonisch aan de be windslieden door. Van Es vond dat het optre den van de bewakingsdienst niet kon. Zij vroeg tevens op heldering over de vraag of de bevoegde autoriteiten wellicht een vergunnning hebben ver leend. Philips -stakers werken weer LELYSTAD (ANP) - Bij de (verhuur van plezierjachten wordt meer gelet op econo- I mische belangen dan op het aanbrengen van veilig- jheidseisen. Ook doen ver huurders bij het verhuren I van een jacht zonder schip- I per te weinig navraag over I de vaardigheid van een nieuwe huurder. Daardoor gebeuren er op en rond het IJsselmeer nog steeds ongelukken met plezierjachten, die, indien men wel afdoende veiligheidsmaatregelen had getroffen of een onderzoek had 1 gedaan naar de bekwaamhe- den van de aspirant-schipper, voorkomen hadden kunnen worden. Deze uitspraak doet de rijks- politie te water naar aanlei ding van een drietal opeenvol gende ongelukken met plezier jachten op het IJsselmeer. De rijkspolitie is ook van mening dat verzekeringsmaat- I schappijen te gemakkelijk schade uitkeren aan een ver huurder bij een ongeluk met een van zijn jachten. Verzeke ringsmaatschappijen zouden vee] kritischer moeten zijn, zo I stelt de rijkspolitie. Philips toonde zich bereid, het overleg over het zelfstan dig maken van de afdeling bedrijfsrestauratie weer te hervatten. Het kantinepersoneel ging vo rige week donderdag in staking uit protest tegen deze verzelf standiging. Hun inkomen zou omlaag gaan met twintig pro cent, omdat het dan niet langer onder de Philips-cao zou vallen maar onder de cao voor het ca teringbedrijf. Volgens bestuurder Jan Cu perus van de Industriebond FNV is de directie van Philips bereid voor de zeshonderd werknemers van de afdeling bedrijfsrestauratie afspraken te maken die in positieve zin afwijken van de voortaan gel dende catering-cao. Ook wil het bedrijf overleg voeren op basis van de eerder door de Industriebond FNV in gediende voorstellen over de verzelfstandiging. In een ver klaring zegt Philips dat het voor de onderneming voorop staat dat de eenmaal zelfstan dige restauratiedienst concur rerend moet opereren. Bestuurder Cuperus is van mening dat de stakende werk nemers de overwinning binnen hun bereik hebbea „Maar we moeten de huid van de beer niet verkopen voordat we hem hebben geschoten. Als het no dig is, zullen we opnieuw in ac tie komen". De staking bij het kantine- j ARNHEM (ANP) - Ruim honderd studenten van de Hoge- j school voor de Kunsten in Arnhem hebben twee vestigin gen van de school stad bezet. Sinds gistermiddag wordt aan de school (met uitzondering van het conservatorium) geen lies meer gegeven. De actie is gericht tegen het studiefinancieringsbeleid van minis ter Deetman van Onderwijs. De studenten eisen dat de directie I zich in advertenties tegen het beleid van Deetman uitspreekt. De directie van de Hogeschool heeft gisteren laten weten voor lopig geen maatregelen tegen de bezetting te nemen. Vanmiddag zal de schooldirectie zich beraden over eventuele maatregelen. De I bezetters willen hun actie in ieder geval tot en met donderdag I voortzetten. (knallende zwepen kunnen luie en ontevreden paarden voortjagen, mits zij op de juiste manier gemend worden. In het circus werkt het zo en in het politieke bedrijf werkt het vaak zo. Om ons tot het laatste te beperken: Premier Lubbers, de prima i donna van de jaren tachtig, heeft de laatste maanden een flink deel van zijn electorale glans verloren (recente opiniepeilingen spreken duidelijke taal), omdat de inventieve crisisoplosser van weleer de toenemende spanningen, frustraties en irritaties in zijn regeringscoalitie van CDA en WD niet heeft kunnen wegnemen. De harmonieuze ministersploeg van weleer maakt een ver foeide indruk en enkele ministers (Deetman, De Koning, Van 1 Dijk) schroomden niet olie op het vuur te gooien door openlijk het verlangen naar het einde te uiten. Lubbers heeft in het weekeinde zijn voor- en tegenstanders, coalitiegenoten en niet-coalitiegenoten, geharnast de mantel uit geveegd en heeft de striemende zweep te voorschijn gehaald om zijn ploeg naar de meet te jagen. Een strijdvaardige premier dreigde met een kabinetscrisis als de liberalen zich blijven verzet ten tegen het Dekker-stelsel voor de volksgezondheid. Hij be schuldigde de WD van 'laster' en 'politiek vandalisme', omdat die partij vorige week durfde te insinueren dat het WIR-lek door toedoen van Lubbers' was ontstaan. En Lubbers kondigde tussen neus en lippen ook nog even aan - hij blijkt wat het verrassings element en de tijd betreft toch iets van Van Agt geleerd te hebben - dat hij na 1990 de CDA-kar wil blijven trekken. Met wat arro gante woorden: „Mijn plaats is hier, nu en in 1990, als dat nodig is, als u dat nodig vindt". Natuurlijk kunnen de harde woorden in de toespraak van Lub bers beschouwd worden als schoten voor de boeg. Nu de poli- ï.el)® Problemen zich opstapelen (begroting 1989, uitvoering plan- uekker, belastingplannen-Oort, ambtelijke afslanking en studiefi nanciering) eist de premier een loyale WD en CDA. Dualisme, [prachtig, maar ons karwei moet de voorrang krijgen, zo leek Lub bers te willen zeggen. I riJ°Ch 's er meer- Lubbers heeft de coalitie in het weekeinde on- rifl fïare druk 9ezet door te verklaren dat de (kleine) WD zich onI schikken naar het (grote) CDA. Zo niet, dan gaat het CDA alleen door. n teon, waarin hoogmoed en arrogantie doorklinken, lijkt ren 7,evorcterlijk om de onrust in de regeringscoalitie te bezwe- en Hoe denkt Lubbers bijvoorbeeld met zijn CDA alleen verder gaan? Zeker, het CDA heeft op dit moment een on- ho«re» i6 machtspositie in de Nederlandse politiek, maar die kun ar!®en orndat WD en PvdA nog niet samen door een deur honn0n' feit ma9 v00r het CDA 9een reden ziin om 20 llJid en het Rrvin de toren te blazen. De onaantastbare machtspositie van i lua schept namelijk ook grote verantwoordelijkheden en die teopna1 ni6t misl:>ru',<t worden om politieke partners met de rug kend te ze^en om overgevoelig te reageren op afwij- personeel beperkte zich giste ren niet alleen tot deze groep. Ruim honderd personeelsleden van de afdeling garage en ver voer legden ook spontaan het werk neer uit solidariteit met hun collega's. De Industriebond FNV had de stakers opgeroepen deel te nemen aan een demonstratieve bijeenkomst in de evenemen tenhal. Voorzitter B. van der Weg van de Industriebond sprak de stakers gistermiddag toe. „De voorgenomen verzelf standiging van de afdeling be drijfsrestauratie is een soort proeftuin. Niet alleen voor Phi lips zelf maar ook voor andere ondernemingen. Die bekijken of het op deze manier lukt om fors te beknibbelen op de ar beidsvoorwaarden van een deel van het personeel. Ik zou wel eens willen weten of de minis ter van Sociale Zaken dit een wenselijke ontwikkeling vindt", aldus Van der Weg. Een andere actie van het sta kende kantinepersoneel liep vast. Het was de bedoeling om langs diverse bedrijfskantines in Eindhoven en omgeving an dere aanwezige werkwilligen te bewegen zich alsnog bij de actie aan te sluiten. Maar bij het eerste complex dat door de stakers werd be zocht, waar onder andere de Nederlandse verkooporganisa tie van Philip is gevestigd, werden de actievoerders bij de poort tegengehouden door be wakingspersoneel van de Ne derlandse Veiligheidsdienst. Philips-koks bedroefd over plannen van de directie. FOTO ANP (ADVERTENTIES) Bel 077-820642 Somman* van da vinna b.v. Da zwembadapaclallst DE IÜTTO UJKT EEN SPELLETJE, TOTDAT JE 'M WINT. lS~^ TTO UTRECHT (ANP) - Wetenschappelijk onderzoek naar de historie van gebouwen zou in ons land nog aan honderden mensen werk kunnen bieden. Er wordt echter maar een fractie benut van de mogelijkheden voor zulk onderzoek. Kijk in de Gouden Gids voor de inleveradressen. Volgens restauratiedeskundige A. de Vries van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is het bouwhistorisch onderzoek nog slechts in een paar plaatsen, min of meer bij toeval, goed ge organiseerd. De Vries zei dat gisteren in Utrecht aan de vooravond van een internatio naal congres over bouwhisto risch onderzoek. „Tachtig tot negentig pro cent van het materiaal glijdt als los zand door onze vingers. Aan het meeste bouw- en sloopwerk in oude gebouwen komt geen historicus te pas, omdat de gemeente er geen be langstelling voor heeft of om dat er geen geld voor is", aldus De Vries. Volgens hem zijn in Neder land niet meer dan tien profes sionele bouwhistorici werk zaam. Een groot deel van het werk wordt gedaan door vrij willigers, zoals studenten die aan een project meewerken in het kader van hun studie. Het aantal gemeenten in ons land dat structureel iets doet aan het navorsen van de ge schiedenis van gebouwen is klein. Utrecht en Den Bosch bij voorbeeld horen tot de weinige steden die een stadsbouwhisto- ricus in dienst hebben. De gemeenten zijn wel geïn teresseerd in de restauratie van oude panden, een fraai ogende binnenstad trekt immers toe risten en geeft prestige. Maar restaureren kan niet zonder wetenschappelijke onderbou wing. Afgezien van het chronische geldgebrek bij de overheid lijkt het klimaat voor de bouwhisto rie beter te worden. Aan de be langstelling van publiek zal het niet liggen en bovendien is de vrees van architecten, op drachtgevers en aannemers om historici toe te laten bij een res tauratie geleidelijk aan het verdwijnen. DEN HAAG (ANP) - Zeven rk organisaties hebben vergeefs geprobeerd de Onderlinge ver zekeringsmaatschappij Dona tus te Den Bosch ertoe te bewe gen haar aandelen in bedrijven die economische banden met Zuidafrika onderhouden, af te stoten. De algemene ledenver gadering van Donatus ver wierp met 106 om 26 stemmen een dergelijk verzoek. Dit heeft secretaris J.J. ter Laak van Pax Christi medegedeeld. Van onze verslaggever DEN HAAG - Het bankbil jet van duizend gulden is veel meer in trek dan vijf jaar geleden. Er zijn al 15 miljoen biljetten van in om loop. De meeste ervan wor den teruggevonden in de wereld van de gokkers, drugs en bij autohandela ren. Bij uitstek echter wordt het biljet voor het oppotten van geld gebruikt, waarbij er een duidelijk verband bestaat tussen illegale en voor de fiscus te verbergen zaken en het aanhouden van deze briefjes. Dat bleek uit een onderzoek van drs. W. Boeschoten en prof. dr. M. Fase. Zij hebben dat cij fermateriaal gepubliceerd in Economisch Statistische Be richten. Het duizendje is in. Van de totale geldcirculatie neemt dit biljet 45% voor zijn rekening. Per huishouding is dat 2,5 biljet en dat was voor 10 jaar nog geen biljet per gezin. Toch wordt het biljet in het gewone betalingsverkeer niet erg veel aangetroffen en veel winkeliers hebben een bordje op de deur hangen, dat ze het duizendje niet (willen) accepte ren, omdat ze niet terug kun nen (willen) geven. De onderzoekers conclude ren daaruit, dat het duizendje als betaalmiddel niet méér in trek is dan toen er veel minder biljetten in omloop waren. Ge bleken is, dat zeker 60 van die biljetten gebruikt worden als oppotgeld. Bijna een kwart van de gelo kaliseerde duizendjes moet worden gezocht in de drugs handel en in de gokwereld. De gezinnen houden 9% van de duizendjes aan, maar dat is niet meer dan 0,2 biljet gemid deld. Groot bezit van duizendjes is ook terug te vinden in de auto handel, inclusief de sloperijen en bij de woonwagenbewoners. In die beide groepen wordt 6 en 3 van het totaal aantal bil jetten teruggevonden. Dat wil zeggen - gerekend naar het aantal huishoudingen in die branche - dat daar 88 en 55 bil jetten per gezin gevonden wor den. MS V5 Wat is dit toch een merkwaardig land. De nieuwste aanzet tot een klucht komt voor rekening van de gezamenlijke politieke partijen. Die zijn namelijk ernstig bezorgd over hun toekomst. Oorzaak daarvan is het feit dat ze voortaan hun uitzendin gen voor politieke partijen moeten doen via Nederland 3. Dat net wordt zo slecht bekeken dat de partijen zich zorgen maken om de aanwas van hun ledenbestand. De PvdA wil al met een bloedgang terug naar een van de an dere netten en ook het CDA wil eigenlijk niets liever. Een ideëel net is prima, maar bij ons moet de schoorsteen ook ro ken, zo redeneren de partijen. Ik vind dat we maar eens hard moeten zijn en dat we die po litieke partijen op zijn minst moeten weigeren om te verhui zen. Ze moeten ons eigenlijk op hun blote knieën danken dat hun clubje toevallig wel zendtijd heeft gekregen en zo vele andere, misschien wel nobeler instellingen niet. De politieke partijen schijnen niet te beseffen dat je leden vooral kunt verwerven door heldere duidelijke politiek te be drijven, door zo daadkrachtig over te komen dat een kiezer in spe denkt: die partij, daar wil ik bij. Daarom wil ik aan alle politieke partijen van dit mooie land de volgende overweging meegeven: een goede spreekbuis komt vanzelf op de beeldbuis. MERIJN BERGEN (ANP) - Minister Brinkman van cultuur reikt mor gen aan de dichteres Eva Gerlach (39) uit Amsterdam de Ro land Holstpenning uit, alsmede een stipendium van 5.000 gul den. Dit gebeurt tijdens een bijeenkomst in de Ruinekerk in Bergen waar de honderdste geboortedag van de dichter Adriaan Roland Holst wordt herdacht. Ook koningin Beatrix woont de bijeenkomst bij. HUIZEN (ANP) - De Nederlander gaat vaker naar de kapper dan enkele jaren geleden. Dat geldt zowel voor vrouwen als voor mannen. In 1984 gingen nog 27 op de 100 vrouwen zelden of nooit naar de kapper, nu zijn er dat nog 19. In 1984 liepen nog 16 op de 100 mannen de deur van de kapper voorbij, terwijl er dan thans nog 11 zijn. Dat blijkt uit een onderzoek van de Alge mene Nederlandse Kappersorganisatie (ANKO). ANKO-voor- zitter P. Kalle is tevreden: het toegenomen kappersbezoek heeft geleid tot een groei van het aantal behandelingen, van de omzet en van de werkgelegenheid in de branche. UTRECHT (ANP) - De aanduiding van de voedingswaarde moet op alle voorverpakte levensmiddelen op dezelfde manier gebeuren. Ze moet niet alleen informatie geven over het ge halte eiwitten, vet en koolhydraten en het aantal calorieën, maar ook over de hoeveelheid natrium (zout). De vaste com missie gezondheidsvoorlichting en -opvoeding van de Natio nale Raad voor de Volksgezondheid (NRV) zegt dit in een ont werpadvies over het voedingswaarde-aanduidingenbesluit in de Warenwet. Verder wil ze na invoering van de regeling laten onderzoeken wat voor de consument het nut is van mededelin gen als zoutarm of met minder vet. Ook beweringen als goed voor hart en bloedvaten zouden bij dit onderzoek moeten wor den betrokken, hoewel ze niet onder de regeling vallen. DEN HAAG (ANP) - De omvang van het openbare biblio theekwerk is in 1987 gelijk gebleven ten opzichte van het jaar daarvoor. Dit blijkt uit een jaarlijkse enquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal uitleningen door open bare bibliotheken bedroeg 178 miljoen. De collectie omvatte 43 miljoen banden. De jaarlijkse groei van de collectie, die vanaf 1983 reeds beduidend minder was dan daarvoor, stagneerde in 1987 helemaal. Het aantal uitleningen per item lag evenals voorgaande jaren rond de 4,2. In 1987 bedroeg het aantal inge schreven boekenleners 4,2 miljoen, nagenoeg hetzelfde als in 1986. Van de Nederlandse bevolking is 28,8 procent lid van een bibliotheek. DEN HAAG (ANP) - Bijna twee derde van de Nederlanders (64 procent) vindt dat van een schoolweek van 30 lesuren voor leerlingen van 12 tot 15 jaar drie of meer uren aan aardrijks kunde moet worden besteed. Dit blijkt uit het maandag gepre senteerde resultaat van een NIPO-enquête, gehouden in op dracht van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Ge- nootschap (KNAG). In het wetsvoorstel voor de basisvorming van minister Deetman wordt voorgesteld het huidige aantal van twee lesuren aardrijkskunde per week in de onderbouw van het voortgezet tot één uur per week terug te brengen. De enquête toont aan dat het niveau van elementaire aardrijks kundige kennis bij Nederlanders niet bijzonder hoog is. 42 pro cent weet niet in welke provincie Oude Pekela ligt, 52 procent weet dit niet van Woensdrecht. ZWOLLE (ANP) - De politie van Zwolle heeft in samenwer king met de rijkspolitie te water, de douanerecherche en de be lastingdienst 3.400 kilo hasjiesj in beslag genomen. De straat waarde van de drugs bedraagt 30 miljoen gulden. In verband deze zaak zijn elf arrestaties verricht. De in beslag genomen verdovende middelen zijn afkomstig uit Noord-Afrika. Ze zijn met twee zeilboten naar Nederland vervoerd. Het eerste schip arriveerde op 31 mei in de haven van Stavoren en werd daar door de politie en andere overheidsdiensten opgewacht. Op 4 juni is in de wateren bij Den Helder de tweede boot onder schept. LEEUWARDEN (ANP) - Bijna 50 anti-militaristen uit de drie noordelijke provincies blokkeerden gistermiddag gedurende enige uren twee toegangspoorten van de vliegbasis in Leeu warden. De politie greep in (zie foto) toen de demonstranten bij een van de poorten een vuurtje stookten en de weg met prik keldraad versperden. De demonstranten hadden voor de actie Leeuwarden uitgekozen, omdat de vliegbasis in de Friese hoofdstad een belangrijke strategische functie zou vervullen binnen de NAVO.

de Stem | 1988 | | pagina 3