;0LLEGE OOSTBURG IS NIET VAN PLAN OP TE TREDEN Hadstone Hongaarse dansgroep en legofiguren in Sluis AbvaKabo bekritiseert soeiaal statuut lergse maakt een locumentaire over weervisserij 'Soms wordt er heel wat gezweet' 25 VOOR 4.25 frrfid ADSIONEMILD. LEKKER AM" SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS NIEUWS Vergadering MARKTEN Muzikale avond in Oostburg Inspecteur Beerendonk overleden USTEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 7 JUN11988 idorpe OVERDRACHT VAN BRESKENSE JACHTHAVEN IN GEDING J Wrakken Meerderheid BRADERIE STAAT DIT JAAR IN HET TEKEN VAN HET KIND Oostburg Symposium over Westerschelde is uitgesteld in Westdorpe de col.' )p 8 juni maakt Show' las van Gent een rond.: loor de gemeente en ms een collecte in de i van de kern Sas van? T20 |ELEN - De WestdorpJ [sportvereniging houdt zaterdag n J de Zeeuws-VlaamsJ kampioenschappen 0p filenkreek. De wedstrij. kan open voor de A-ca. (acht-elf jaar) en del fgorie (twaalf-vijftien /ten kan zich tot 8 juni bn. Om 10.00 uur wordt artsein gegeven en om uur mogen de deelne- Kun hengelspullen weer nen. Om 12.30 uut in 't Oude Raedthuysi [jsuitreiking gehouden. men Economisch-Sociale I •edenis. ADVERTENTIE) „onze verslaggever OSTBURG - De ambtena- Onbond AbvaKabo vindt L sociaal statuut voor het Djrsoneel van de Breskense hchthaven, dat op verzoek L de bond door de ge beente opgesteld werd, 'erg Vinnetjes'. In het drie vel- ,s tellende ambtelijke J worden de rechten en Sten van het personeel, lat na overdracht van de «ven bij een particuliere onderneming in dienst komt, volgens de bond niet foldoende gewaarborgd, j met al is het een zeer be- Ijopt stuk. Amper een sociaal (Jan te noemen. We zijn nu be- zig om het stuk te vergelijken met soortgelijke overeenkom sten. Nu al is voor ons duidelijk dat het stuk leemtes vertoond," zo liet een AbvaKabo stafme dewerkster gisteren weten. Het gemeentebestuur meent echter dat met het stuk de toe komst van de personeelsleden van de Breskense haven, nu nog gemeente-eigendom, vol doende is veilig gesteld. Binnen de bond wordt daar aan sterk getwijfeld. „Normaal gesproken telt een sociaal plan bij een dergelijke eigendoms overdracht al gauw een kantje of tien. In dit stuk stuiten we op bepaalde vacuüms. Dat bete kent dat bepaalde zinsneden op allerhande manieren kunnen worden uitgelegd. Ik denk dan aan de ziektekostenverzeke ring en de pensioenrechten," aldus de medewerkster. De gemeente Oostburg wil de overdracht van de Bres kense jachthaven zo snel moge lijk afronden. De financiële consequenties zullen, zo bleek vorige week tijdens de verga dering van de financiële com missie, weinig problemen meer opleveren. Het college ging er verder van uit dat ook de vrij willige overstap van het perso neel naar de nieuwe werkge ver, de Clubgebouw jachthaven bv, weinig problemen zou ople veren. De AbvaKabo protes teerde echter tegen de handels wijze van het gemeentebestuur en eiste een sociaal plan. De kans dat de overdracht van de jachthaven weer uitge steld wordt is nu levensgroot aanwezig. Het georganiseerd overleg (bonden en gemeente bestuur) bespreekt binnenkort de onoverkomelijkheden in het sociaal statuut. Waarnemend-burgemeester J. Thomaes van Oostburg zei gisteren het niet uit te sluiten dat er nog wijzigingen en aan vullingen in het statuut wor den opgenomen. „Als bepaalde plaatsbare zaken aangevuld moeten worden, kunnen we daar best over praten. De Ab vaKabo moet er echter niet van uitgaan dat wij het personeel van de jachthaven kunnen ga randeren dat ze tot hun 65e jaar een baantje hebben. Dat kan nu eenmaal niet," aldus Thomaes. De Oostburgse loco is slecht te spreken over de houding van de bond. „We praten nu al acht jaar over de overdracht van de jachthaven. De bond hebben we nooit gehoord, totdat alles praktisch in kannen en krui ken was. Dan trekken ze aan de bel en gaan ze-voor hun lede- n-aan belangenbehartiging doen. Daar zet ik vraagtekens bij, want als je echt om het per soneel van de jachthaven geeft, dan hadden we van de bond uit al veel eerder reacties kunnen verwachten," zo stelde Tho maes. Ondanks de perikelen rond het sociaal plan is het Oost burgse college van plan om het voorstel over de verkoop van de Breskense watersportvoor ziening deze maand nog voor te schotelen aan de gemeente raad. Schout mag illegaal handelen jvan onze verslaggever POSTBURG - De Oostburgse ondernemer C. riiout is vooruitlopend op een besluit van de ge meenteraad van Oostburg al begonnen met het Ipbergen van autowrakken. Pe Oostburger bergt de wrakken op in bedrijfsruimten, karop nu nog een agrarische bestemming rust. Solgens waarnemend-burge meester J. Thomaes is de on- fernemer in overtreding, maar ;ft de provincie de gemeente jegd Schouts activiteiten te .logen. „Formeel overtreedt Schout e wet. Maar ja, wat zijn ille- ale activiteiten. Als iemand in wachting van een raadsbe- iuit alvast orde op zaken stelt, lan valt daar moeilijk iets van zeggen. Voor de provincie leidt dat de wrakken beter nen dan buiten staan," zo ielde Thomaes gisteren. A. de Feijter: .heel wat puren leeghalen. FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER Ook wethouder A. de Feijter (ruimtelijke ordening en pla nologie) is niet van plan om ac tie te ondernemen tegen Schouts voortvarende aanpak. „Op het gebied van de ruimte lijke ordening is de kwestie Schout nog niet afgerond. Dat neemt echter niet weg dat wij er als gemeente weinig aan kunnen doen. Als de wrakken uit oogpunt van de milieuhin der geen problemen opleveren, dan mogen er in die schuren wrakken liggen. Als iemand zijn schuur volzet met cara vans, dan kunnen we er ook niets aan doem Bewandelen we echter de formele weg in deze zaak, dan zullen we in heel West-Zeeuwsch-Vlaanderen heel wat schuren moeten leeg halen," aldus De Feijter. Loco-burgemeester Thomaes gaf gisteren toe dat het niet de gangbare weg is om vooraf gaand aan een raadsbesluit al toestemming te geven tot het opslaan van wrakken. „For meel hebben we geen toestem ming gegeven. Alleen de pro vincie heeft hierover iets te zeggen. Vandaar. Dat neemt echter niet weg dat wij er van uit gaan dat de raad met ons voorstel om de bestemming van de gebouwen te wijzigen ak koord gaat. Weliswaar met een kleine meerderheid, maar is dat raadsbesluit erdoor, dan kan Schout op volledig legale wijze verder wreken," aldus Thomaes. Vin onze verslaggever 'RGEN OP ZOOM - De 23-jarige Rietske van Raay uit !fgen op Zoom gaat met Antonio de Menezes een docu- sntaire maken over de weervisserij. Dit type visserij is in Neder- nio de Menezes studeren film- id zeer zeldzaam. In Bergen Zoom zijn nog drie vissers dit vak beoefenen. Weervis- ij wordt beoefend met be- ip van schotten (weren ge- ®kt van wilgetakken). De riten worden geplaats op stuk grond dat bij eb droog >t te liggen, h de documentaire speelt teervissersfamilie Van Dort Bergen op Zoom de hoofd- Rietske van Raay en Anto- v«n onze verslaggever -HOONDIJKE - De NCB- "®g Oostburg houdt andag 13 juni haar voor- vergadering in zaal Mitels m Schoondijke. te!,StaZa5eP van huishoude- van Am j de toekomst *de Nederlandse landbouw 1® aan de orde. Over dit wordt lezing iNBTB°°r J' Schouten van JLtpauze wordt er sedis- |iniPif. naar aanleiding van vr, de Pauze kun- wagen worden ingediend, bijeenkomst in Schoon- t om 19.00 uur. en televisiekunde aan het In stituut voor Theaterweten schappen in Utrecht. De docu mentaire maken zij op verzoek van de Stichting Cine 16 waar zij stage lopen. Rietske zegt dat het feit dat Bergen op Zoom tot haar studie haar woonplaats was, zeker een aanknopingspunt voor het onderwerp was. Er is voor de weervisserij gekozen omdat dit een zeer bijzonder onderwerp is. Het tweetal heeft de familie Van Dort als hoofdpersonen genomen, omdat zij in Bergen op Zoom de enigen zijn die met het hele gezin bij de weervisse rij zijn betrokken. Ook ge meentemuseum het Markie zenhof in Bergen op Zoom, dat documentatie en oude attribu ten over de weervisserij in be zit heeft, levert een bijdrage. De documentatie gaat waar schijnlijk 45.000 gulden kosten. De provinciale commissie voor de beeldende kunst in Noord- Brabant heeft inmiddels gead viseerd het product voor 15.000 gulden te subsidiëren. De pro vincie Zeeland draagt 5.000 gulden bij. Het Anjerfonds geeft eveneens een bijdrage. Rijkswaterstaat is ook enthou siast over het initiatief. Deze instantie heeft een ondersteu nende brief geschreven. Van Raay en De Menezes hebben de gemeente Bergen op Zoom 15.000 gulden subsidie ge vraagd. Ingrid Neve (liggend) temidden van haar dansers. - FOTO PETER NICOUI OOSTBURG - 'Enjoy Re lease'. Deze tekst siert de affiche met de aankondi ging van de showavond zaterdag 18 juni in het Le- deltheater in Oostburg. Naast Release zijn ook Eddy Musson uit IJzendijke, Frans Konferaans Modde, de tie nergroep onder leiding van Judith Schelinksi en speaker Peter de Krijger van de par tij. West-Zeeuwsch-Vlaande ren loopt helemaal warm voor het jazzdansen. Naast de al gevorderde groepen zijn er nu ook al tiener- en mini- groepen (zeven-acht jaar) bijgekomen. „Vooral van wege hun enorme inzet ben ik erg trots op hen," vertelt Ingrid Neve van jazzdans- groep Release. Aanvankelijk was het de bedoeling de showavond een keer in de twee jaar te hou den. „Het klinkt ongeloof waardig wanneer ik zeg dat je twee jaar nodig hebt om naar de volgende showavond toe te werken," vertelt Ingrid Neve. Release heeft een be wogen jaar achter de rug. Naast veel optredens blijkt nu opnieuw dat alleen de jongens en mannen het nog steeds laten afweten. De laatste twee groepen die er zijn bijgekomen zijn de tiener- en mini-groep. In grid: „Ik heb me vooral ver baasd over de enorme moti vatie van deze groep met als gevolg het hoge tempo waarin dingen aangeleerd kunnen worden. Voor deze jongeren betekent het dansen veel meer dan die ene les per week. In hun vrije tijd wordt druk geoefend waardoor ik in de les weer met nieuwe stof kan aankomen." Voor de mini-groep bete kent deze nieuwe hobby, jazzdansen, het laatste nieuws in het dorp van de Azijnhalzen. Steeds meer kinderen en hun ouders kwa men informeren of meedan sen mogelijk was. „Ze leren in het uurtje les per week spelenderwijs de basis van jazzdansen en ontwikkelen daarbij een stuk gevoel voor ritme en voor muziek," ver volgt de fanatieke lerares. Het enthousiasme in de oudere groepen is er zeker niet minder om. „Er komt zelfs elke week iemand uit Sluiskil naar Oostburg om daar de les te volgen," gaat ze door. „Ze houden soms zelf onderling oefenavonden. Soms wordt er door enkele groepen heel wat afgezweet. Ze krijgen het vaak niet ca deau." Release heeft ook een de- monstratiegroep, Spirit ge naamd. Deze groep is samen gesteld uit fanatieke mensen met aanleg en liefde voor dans en muziek. Het gaat niet om de optredens, maar om het dansen zelf. Ook wordt er wekelijks een uur besteed aan techniek. Dit resulteerde inmiddels in een stageweek end in september van dit jaar, waarbij Benny Bell uit Amerika en Marjolein Brier uit ons eigen land gastdocen ten zijn. Release maakt een storm achtige ontwikkeling door. Ingrid: „Het schijnt dat we al veertig optredens achter de rug hebben. Door al die geza menlijke ondernemingen is er een hechte band gegroeid. Eigenlijk wil niemand het stukje Relaese in zijn leven missen. Het is waar, ik stel hoge eisen aan de mensen die bij mij les volgen. Ik probeer eruit te halen wat erin zit om zo via hard werken te komen tot voldoening en ontspan ning. Het is toch fantastisch te ontdekken dat je een be weging toch onder de knie krijgt. Dat heeft te maken met doorzetten, jezelf over winnen." Praten met Ingrid Neve is enthousiast raken voor jazz- dansea Vooral door haar en thousiasme is Release uitge groeid tot datgene wat het nu voor veel West-Zeeuws-Vla mingen is, een uitstekende vrije tijdsbesteding. Ingrid: „Heel af en toe denk ik wei eens, waarom doe ik dat nou allemaal. Ik kan ook alleen zelf lekker dansen, maar als ik dan de muziek aanzet en een lachend kindergezicht zie of iemand met de tong uit de mond van inspanning, dan. Zaterdag 18 juni is het weer zover. Ingrid en haar dansers krijgen assistentie van Judith Schelinski en Eddy Musson. Laatstge noemde speelt al vijftien jaar gitaar en heeft in IJzendijke al eens opgetreden. Ook Frans Modde mag je eigen lijk niet missen. De voorver koop van kaarten is al ge start. Vorige keer was de zaal bomvol. De show begint om 19.30 uur. Van onze correspondent SLUIS - In Sluis wordt van vrijdag tot en met zondag weer de jaarlijkse braderie gehouden. Dankzij een wat ruimer budget dan in voorgaande ja ren heeft het comité 'Hier is Sluis' een uitgebreider evenementenprogramma kunnen samenstellen. De Sluise barderie staat dit jaar in het te ken van het kind. Naast de kinderpro gramma's is er in veel amusement voor zien. Naast de gebruikelijke braderie-acti viteiten omvat het programma een optre den van een Hongaarse dansgroep op zon dag. Verder worden bekende televisiespe len uitgevoerd zoals 'Blow the balls' van Ron Brandsteder en de spiraal van Willem Ruys. Uit Denemarken komen nog zeven legofiguren, waaronder de kleine draak en de grote bij-bij. Op sportief gebied valt het programma van de braderie dit jaar wat tegen. De tra ditionele wallenloop op de vrijdagavond is afgelast. De atletiekvereniging wenste in tegenstelling tot voorgaande jaren geen medewerking te verlenen. Een oproep aan de plaatselijke sportverenigingen om me dewerking te geven aan jeugdsportactivi- teiten leverde slechts één reactie op. De gymnastiekvereniging WIK verzorgt vrij dagavond een demonstratie op de Beesten markt. Als wedstrijdsport rest dan alleen het kano-polotoernooi. „We spelen volgens de oude reglementen," zegt hoofdscheids- rechter Guido Franco uit Brugge. „Dat is veel meer spektakel voor het publiek." Er wordt dan gescoord met peddelslagen en er is een keeper en een doel. Bij de nieuwe Europese regels scoort men via een basket. De wisselbeker, de vorig jaar door de ge meente beschikbaar gestelde Belfortbeker, krijgt zeker opnieuw een plaatsje. De Vlaamse studentenploeg Pieters-St.-Pie- ters ziet zo vlak voor de eindexamens af van deelname. BTR Dudzele en Kanoclub Zeeland hebben nu een favorietenrol. Ka- notouwtrekwedstrijden zijn dit jaar niet voorzien. Nieuw zijn de biertap wedstrij den voor het publiek. Als oefening mag men vrij dagmiddag drie keer tappen op verschil lende plaatsen. Na de derde tap krijgt men het speciaal hiervoor bewerkte bierglas, 's Avonds is dan de finale van de biertap wedstrijden. De maandagavond na de braderie is het traditionele feest voor de Sluise bevolking. Het orkest De Turbo's speelt dan voor de derde achtereenvolgende avond op het Molenend. Sinds 1980 valt dit samen met de kermis voor ouderen waarbij nu Eddy Wally optreedt. Dit jaar is er echter extra concurrentie. Aan de St.-Annastraat komt een feesttent met vier dagen muziek via een orgel, dans- en showgroepen en disco's. In Heille, op en rond het dorpshuis, wordt een tien kamp gehouden en in Oostburg zijn de eerste skeelerwedstrijden voor Zeeuws- Vlaanderen. „Betreurenswaardig dat dit allemaal samenvalt," zegt Piet Koster voorzitter van 'Hier is Sluis'. „Het is in ieders voordeel en zeker ook goed voor het toerisme dat dit soort organisaties ge spreid worden." BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde een vrije wedstrijd met twee groepen. Uitslag groep 1: 1. heren Ramondt-Ramondt, 2 en 3 gelijk heren Van Dron- kelaar-Visser en heren Mes- sagie-Van der Heijden. Groep 2: 1. heren Haggenburg-Van Dael, 2. dames Voogdt-Re- mijn, 3. mevrouw Goossens- de heer Ghijs. KAPELLE, 6 juni - Groentevei ling. Sla natuur st. kl. 1 25-35. Andijvie natuur kg kl. 2 A 53-68. Bloemkool glas st. kl. 1 6 260, 8 190, kl. 2 10 60, 12 70. Bloemkool natuur st. kl. 1 6 260, 8 180, kl. 2 8 180, 10 100. Groenekool kg kl. 1 A 55-66. Rabarber kg kl. 1 42-60. Spitskool kg kl. 1 A 140. Snijbo nen glas kg kl. 1 A 570-580, kl. 2 kr. 380. Kroten bos kl. 1 A 38-53. Uien kg kl. 2 mi. 26. Bosuitjes kl. 1 42-65. Peulen kg kl. 1 720-750. Vroege aardappelen kg kl. 1 dr. 100-120, kr. 110-130, mi. 160-210. Late aardappelen kl. 1 bo. 16, mi. 11-12. Fruitveiling. Aardbeien glas doos 200 gram kl. 1A 91-92, kl. 2 A 84. Elsanta nat. doos 200 gram kl. 1 B 90. Elvira natuur kg kl. 2 450. Elvira natuur doos 200 gram kl. 1 B 93. Gorella natuur doos 200 gram kl. 1 B 85, kl. 2 A 62. Fram bozen glas doos 150 gram kl. 1 330-370, kl. 2 250. Rodebes doos 150 gram kl. 1210. ROTTERDAM, 6 juni - Con sumptie-aardappelen, los verla den af-bedrijf, in gulden per 100 kg, excl. btw: Klei-aardappelen: Bintje 40/50mm 7,00-8,00, Bintje 40/55mm 11,00, Bintje 50mm op waarts 13,50-14,00, Bintje 50mm opwaarts voor fites 13,50-15,00 en voeraardappelen 2,50-3,50. De stemming was rustig. AMSTERDAM, 6 juni - In bintje 50mm, oogst 88, werden 558 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 38,90 tot ƒ37,30. De stemming was prijs houdend. GRAAUW - Koningssehieting, De Friezen, 15 schutters: koning: A. de Baar; prins: R. Roels; erfprins: E. de Bakker; minister: E. de Caluwé, allen Graauw. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 16 schutters: eerste hoge vogel: J. Rijk; tweede hoge vogel: mevrouw Rottier; eerste zijvogel: P. de Waal; tweede zij vogel: E. de Kort; groot ste aantal (4): A'. van Gassen, allen Ossenisse. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge vogel: R. Sterkx, Zei zate; eerste zijvogel: R. Wil- king; tweede zij vogel: W. de Kuy- per, beiden Hulst; grootste aantal (4): J. Pieters, St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 49 schutters: hoge vogel: R. de Smet, Koewacht; eerste zij vogel: R Colpaert, Moerbeke; tweede zij vo gel: A. van de Branden, St-Jan steen; grootste aantal (6): A. Maes, Belsele. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 34 schutters: hoge vogel: R. Colpaert, Moerbeke; eerste zijvogel: R. de Smet; tweede zij vogel: C. Ongenae, beiden Kpe- wacht; grootste aantal (5): Ch. de Boey, Zuiddorpe. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 34 schutters: hoge vogel: J. Rottier, St.-Jansteen; eerste zijvogel: J. Pardon; tweede zij vogel: P. D'Hondt; grootste aantal (7): R. Hiel, allen Kloosterzande. GRAAUW - Kwartfinale supercup Graauw-Terneuzen, De Friezen, 12 schutters: Graauw is geplaatst voor de halve finale. Individuele uitslag Graauw: H. Sorber 9 pun ten, P. Steyaert 8, R. Roels 8, A. de Baar 9, J. Sorber 4, E. de Bakker 3 punten. Terneuzen: Th. Baart 10, J. Fopma 8, J. Verberkmoes 7, D. Donze 7, W. van Acker 2, S. Mi- chielsen 1 punt. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 25 schutters: eerste hoge vo gel: O. de Jaeger, Westdorpe; tweede hoge vogel: H. D' Hondt; eerste zij vogel: R. D'Hondt; tweede zij vogel: M. van Hoecke; grootate aantal (7): A. de Munck en R Si mon, allen Zuiddorpe. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 21 schutters: hoge vo gel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; eerste zij vogel en grootste aantal (6): A. Roels, Graauw; tweede zij vogel: E. Hulshout, Lams waarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 31 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. de Waal; eerste zij vogel: F. de Waal, beiden Koewacht; groot ste aantal (4): A. de Smet, Stekene en R van Overloop, Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 31 schut ters: eerste hoge vogel: R. de Ster ke, Zei zate; tweede hoge vogel: J. Dobbelaar, Vogelwaarde; beide zij- vogels: M. van Kerkhoven; grootste aantal (5): C. de Cauwer, beiden Hulst. OSSENISSE - Camping De Zee meeuw, 26 schutters: hoge en eerste zijvogel: R. D'Hondt; tweede zijvo gel: F. Peyl; grootste aantal (4): J. de Kort, allen Ossenisse. OSSENISSE - Camping Mussenest, 23 schutters: hoge vogel: Ph. Thijs; eerste zij vogel en grootste aantal (5): P. Waumans; tweede zijvogel: J. van Laken. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 45 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St- Jansteen; eerste zij vogel: mevrouw Hermans, Ossenisse; tweede zij vo gel: M. de Vos, Kieldrecht; grootste aantal (5): R. Wilking, Hulst. Wip2: hoge vogel: J. Maas; eerste zij vo gel: R. Wilking, beiden Hulst; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; derde zij vogel: F. de Vos, Kieldrecht; grootste aantal (3): B. Strobbe en Th. Boone, Lams- waarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 36 schutters: hoge vogel en grootste aantal (4): M. Suy; eerste zij vogel: R Ivens; tweede zij vogel: V. de Schepper, allen Koewacht. KOEWACHT - St.-Sebastiaan, 76 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: P. van de Berge, Brussel; tweede hoge vogel: R. Ongenae, Destelber- ge; eerste zijvogel: W. Thoen, Koe wacht; tweede zij vogel: E. Uyten- daele, Zelzate; derde zijvogel: P. Martens; vierde zij vogel: E. de Let ter, beiden Koewacht. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Martens, Koewacht; tweede hoge vogel: P. Samijn, Zuiddorpe; eerste zij vogel: L. Bak ker, Graauw; tweede zij vogel W. Thoen, Koewacht; derde zij vogel: A. Aarts, Drongen-Leyen; vierde zij vogel: G. Suy, Zuiddorpe. Wip 3: eerste hoge vogel: G. van Quae- them, Koewacht; tweede zij vogel: R. Ongenae, Destelberge; eerste zij vogel; E. Waelput, Overslag; tweede zij vogel: T. Inghels; derde zij vogel: P. Baart, beiden Koe wacht; vierde zij vogel: A. van de Snikt, Saffelare. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 43 schutters: Wip 1: hoge en tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: P. van Delft, St.-Jansteen; grootste aantal (8): M. van Kerkhoven, Hulst Wip 2: hoge vogel: E. Luyckx, Hulst; eer ste zij vogel: R Verschoten, Vogel waarde; tweede zij vogel: J. Hoop, Kloosterzande; grootste aantal (9): R. de Sterke, Zelzate. TERNEUZEN - Westerschelde, 38 schutters: eerste hoge en vierde zij- vogel: O. Saye, Zelzate; tweede hoge vogel: W. van Acker, Terneu zen; eerste en tweede zijvogel: F. Bruggeman, Zelzate; derde zijvo gel: L. de Ruyter, Hulst; blok vogel: W. Landsman, Terneuzen. AARDENBURG - St.-Sebastiaan- De Missers, 20 schutters: hoge vo gels: F. Thilleman en R. Pielaet; zijvogels: R. Pielaet en R de Wi- spelaere; grootste aantal (7): J. Houg; trofee St.-Sebastiaan: F. Thilleman; trofee De Missers: S. de Bliek. Van onze correspondent OOSTBURG - Het Oostburgse zangkoor Jubilate, onder leiding van dirigent Jaak Roose, heeft het jaarlijkse lente concert gegeven. Dit keer in samenwerking met de mu ziekvereniging Groede. Verder werkten mee: Nelly Du- croix (sopraan), Inneke Postma (sopraan), Henk Minder- houd (bariton), Marnix Annys (tenor) en Wim Wilschut (orgel). muziek- en zangliefhebbers een genot om er naar te luiste ren. De belangstelling was zo groot dat er maar weinig plaat sen in de hervormde kerk on bezet bleven. Verschillende muziekstukken werden geza menlijk uitgevoerd door koor en harmonie, waarbij de har monie onder leiding stond van Raymond de Cock. Jubilate kwam weer met een goed verzorgd concert en daarom was het voor de vele Van onze verslaggever BRESKENS/GOES - Het symposium over de vervui ling van de Westerschelde, wat deze week in Antwer pen gehouden zou worden, is uitgesteld tot dit najaar. De discussiedag ter afsluiting van de actie 'Redt de Schelde' is voorlopig van de agenda afge voerd door de Zeeuwse Milieu federatie (ZMF), na overleg met de Vlaamse zustergroepe- ringen. „We hebben besloten om het symposium, waarvoor we pro vincie- en gemeentebestuur ders wilden uitnodigen, uit te stellen tot na de zomer, omdat dan in België gemeenteraads verkiezingen worden gehou den," zo liet ZMF-woordvoer- ster J. Lemmens gisteren we ten. Verwacht wordt dat het symposium in de verkiezings tijd meer impact zal hebben. Tijdens het symposium zal dan ook de nota over de veront reiniging van de (Wester) Schelde gepresenteerd worden door de milieugroeperingen, die hebben meegewerkt aan de actie Redt de Schelde. Binnen ZMF-verband wordt de laatste hand gelegd aan deze nota. Van onze verslaggever BREDA - Vorige week is J. Beerendonk, inspecteur speciaal- en speciaal voort gezet onderwijs in West- Brabant en Zeeland, op 55- jarige leeftijd plotseling overleden. Beerendonk is op 1 februari 1978 benoemd tot inspecteur buitengewoon onderwijs te Breda. Hij had toen reeds een loopbaan in het speciaal onder wijs achter de rug. Nadat hij enige tijd les had gegeven aan lagere scholen, trad hij in 1956 in dienst van de Tarcisius- school voor speciaal onderwijs in Roosendaal. De laatste jaren zette hij on der meer zijn schouders onder ontwikkelingsprojecten basis- en speciaal onderwijs in Breda en op Tholen.

de Stem | 1988 | | pagina 13