Graf schrijft geschiedenis en wint elgië SPORT LECONTE VOOR EIGEN PUBLIEK VOOR JOKER GEZET John van den Berk vergroot voorsprong k vT; VRAGEN TOP heeft kans in eigen hand [Witvoet jverliest in finale j [pp. STEM SPORT 3 MAANDAG 6 JUN11988 ISCHULTZ EN SCHAPERS IN FINALE ONDERUIT Engeland wint laatste oefenwedstrijd I Het was wel lang geleden dat I een dame in de finale van een [van de vier grote toernooien I eenzelfde pak slaag kreeg als Natalia Zvereva zaterdagmid- e van Steffi Graf kreeg toe- Uitslag en PARIJS - Michel Sardou zong de Marseillaise, terwijl het stuntteam 'La Patrouille de France' over het volgepakte 'court central' vloog, blauw- wit-rode rooksporen uitbrakend. [marche en famenne |(ANP) - John van den Berk zÜn voorsprong in de strijd om het wereldkam pioenschap in de 250 cc cross vergroot. Roland Garros Frustrerend Eenzijdig Gelouterd Voetbal ;emeen Menno Oosting winnaar in Rotterdam Lovell wint Nederlandse rallytitel Karpov Europees kampioen active chess Daphne Jongejans maakt zich waar Kristiansen snelste in New York Nyambui wint marathon Stockholm Jan Mantel nieuwe turnkampioen China wereldkampioen badminton Beslissingsduel om NK korfbal T14 ESTDUITSE LOTTO I «ndei leservi getallen: 18 - 19 - 20 - 22 - 35 «getal: 44 ELGISCHE LOTTO getallen: 7- 11 -26-31 -33-^ al: 22. Jokergetal: 0631526 de aspiraties werden dooi Belgische doelman Preud. mme op de rand van hel afschopgebied getorpedeerd d-Feyenoorder Eriksej kte de strafschop koel in 4 k. It KEN - BELGIË 3-1 (I 8. Ceulemans 0-1, 38. Mortet n 1-1, 38. Eriksen 2-1 (straf, op), 75. Eriksen 3-1. NEMARKEN: Schmeichel; si- baek (80. Vilfort), Busk, Morte sen (80. Berggreen) en Heinta istensen, Helt (65. Lars Olaenj, chael Laudrup (55. Jesper Olse» Jensen; Povlsen en Eriksen. GIË: Preud'homme; Grun anky van der Eist, Demo] es rvoort; Clijsters, Dekenne, Scili Ceulemans; Degryse en Van- nbergh. AYLESBURY (SID) - Engeland heeft de laat ste wedstrijd ter voor bereiding op het Euro pees voetbalkampioen schap gewonnen. De ploeg van bondscoach Bobby Robson versloeg de amateurs van Aylesbury met 7-0. Peter Beardsley van Li verpool was met vier I doelpunten de produktief- ste speler. De 6000 toe- schouwers zagen verder Gary Lineker, Dave Wat son en Trevor Steven sco-1 ren. Robson liet tegen Aylesbury negentien van de twintig selectiespelers in actie komen. Waddie en Steven blesseerden zich licht, maar zullen zeer waarschijnlijk op tijd hersteld zijn. De Engelse ploeg, ingedeeld in de poule met Nederland, Sovjetunie en Ierland, vertrekt woensdag naar |l West-Duitsland. I Door Leon Krijnen PARIJS - De kortste finale die ooit in een Grand Slam- toernooi gespeeld is, werd het net niet, maar het scheelde niet veel. Over de wedstrijd, wat heet, valt verder niet veel meer te vertellen dan dat er na 34 mi nuten zuivere speeltijd, een maal onderbroken door de re gen, 6-0, 6-0 op het scorebord stond. Toen de regen begon te val len, was het 3-0 en had de ze ventienjarige Russische uit Minsk precies vijf punten ge maakt. Wie gehoopt had dat die regenpauze de loop der gebeur tenissen zou gaan veranderen, kwam bedrogen uit. De regen druppels die nog aan de tribu nes hingen, waren nog niet eens opgedroogd, toen Natalia enkele traantjes liet en er ver volgens bij de afsluitende cere monie niet in slaagde om een woord over haar lippen te krij gen. Graf, die eerst een mislukte poging had gedaan om Pat Cash te imiteren, die vorig jaar op Wimbledon na zijn over winning de tribunes beklom op weg naar zijn geliefden, ver ontschuldigde zich zowaar voor het eenrichtingverkeer dat had plaatsgevonden. De overmacht van Steffi Graf blijkt het duidelijkste uit het aantal games dat zij de af gelopen veertien dagen in Pa rijs heeft afgestaan. Dat zijn er slechts 20 in zeven wedstrijden, waarbij aangetekend moet worden dat bijna de helft daar van ingepikt werd door Ga- briela Sabatini, die in de halve finales met 6-3 en 7-6 verloor. Voor de liefhebbers van ten- nisstatistieken; de enige keer dat er tweemaal 6-0 in een Grand-Slam-finale gescoord werd, was in 19U, toen Dorothy Lambert-Chambers ene Dora Boothby met die cijfers op Wimbledon te grazen nam. En de enige keer dat een grote fi nale minder minuten in beslag nam, was elf jaar later, even eens op Wimbledon, toen de Francaise Suzanne Lenglen in 26 minuten met 6-2 en 6-0 van Molla Mallory won. De pechvogels die het afgelo pen weekend bij de zwarthan delaren aan de Boulevard d'Autueuil vijfhonderd gulden voor een kaartje hadden neer gelegd, hebben in ieder geval nog acht minuten meer waar voor hun geld gehad. Hoewel, zoveel viel er nou ook weer niet te genieten. Graf, die bijna 500.000 gul den verdiende met haar over winning, gaat over veertien da gen in Wimbledon proberen om de derde etappe van het Grand Slam te winnen. Net als Wilan- der heeft zij in januari in Mel bourne het eerste Grand-Slam- toernooi van het jaar '88 ge wonnen en in Parijs het twee de. Nu Wimbledon en New York nog. Het Nederlandse gelegen heidsduo Michiel Schapers en Steffi Graf in actie tijdens de finale tegen de Russiche Natalia Zvereva, die geen game in de wacht sleepte. fotoanp Brenda Schultz werd in de fi nal e van het gemengddubbel- spel verslagen door de veel be ter op elkaar ingespeelde tan dem Jorge Lozan en Lori McNeill: 5-7,2-6. Het was voorlopig het laatste optreden van Schapers/ Schultz, die 24 mille te verdelen kregen, en die op Wimbledon weer met andere partners aan zullen treden. Schapers gaat daar weer de baan op met de Amerikaanse Ann Henrickson, met wie hij al jaren binnen de lijnen verkeert, Schultz gaat het proberen met het Ameri kaanse service-kanon Steve Denton. Dat wordt dus in ieder geval een dubbel met vol doende paardekrachten, want ook Schultz staat, als het op serveren aankomt, haar man netje. Wilander verstoort feest Damesenkelspel: finale: Graf (WD1) - Zvereva (Sov) 6-0,6-0. Damesdubbelspel: finale: Navrati- lova/Shriver (VSt) - Kohde-Kilsch (WDl)/Sukova (Tsj) 6-2,7-5. Herenenkelspel: finale: Wilander (Zwe) - Leconte (Fra) 7-5,6-2,6-1. Herendubbelspel: finale: Go- mez/E. Sanchez (Ecu/Spa) - Fitz- gerald/Jarryd (Aus/Zwe) 6-3, 6-7 (8-10), 6-4,6-3. Gemengddubbelspel: finale: Loza- :no/McNeill (Mex/VSt) - Scha- ipers/Schultz (Ned) 7-5,6-2. Meisjesenkelspel: finale: Halard (Fra) - Farley (VSt) 6-2,4-6,7-5. Jongensenkelspel: finale: Pereira (Ven, 6) - Larsson (Zwe) 7-6 (7-5), 6-3- OSS (ANP) - TOP heeft w| het gelijke spel (3-3) tegen De Treffers de kans Neder'i lands kampioen bij de zonj dagamateurs te worden eigen hand. De ploeg uit Oss moet woens-| dag in Utrecht met meer i' één doelpunt verschil winnes E van Elinkwijk, dat geen kam meer heeft op de titel. Wint TOP het duel met éés doelpunt verschil, dan eindifj de ploeg gelijk met De Treffen en moeten beide teams zatei-j dag in Zeist via het nemen vasl strafschoppen een beslissinjl forceren. Eventueel is KNVB bereid een beslissing^ duel in te lassen, wanneer TOr en De Treffers daar de voor! keur aan geven. De wedstrii'; den tegen de zaterdagen/ pioen staan voor 16 en 23 ju» op de agenda. Voor 3000 toeschouwen slaagde TOP er gisteren eigen veld niet in De Treffe» uit te schakelen. In de 80ste iö' nuut maakte Cillissen geil' voor de ploeg uit Groesbe»| TOP was na de rust op voor-; sprong gekomen dankzij Spa»' jers. In de eerste helft haddesl Cooymans en Van Lith TOP en Janssen en Thijs#® voor De Treffers gescooiu Scheidsrechter Janssen deel® geen kaarten uit. Stand: 1. De Treffers 4-5 (7-ffl.' TOP 3-3 (7-7), 3. Elinkwijk 3-2 F 5). In de strijd om de Nedei'l landse voetbaltitel bij de zate'' dagamateurs heeft DOS Kan1' pen voor eigen publiek de een ste overwinning van het toef* nooi behaald. De Kampenf ploeg won met 1-0 van IJ meervogels. Het doelpunt wej"l vijf minuten voor tijd gemaal®! door Nieuwenhuis. Stand: DOS Kampen 3-4 M Bennekom 2-2 (3-3), IJsselmecD' li gels 3-2 (2-3). [MANCHESTER (Rtr) - Hes- [ter Witvoet heeft in de fi- nale van het grastoernooi in Manchester verloren van de I Amerikaanse Ronnie Reis. De als tweede geplaatste Ne- Jderlandse won de eerste set ■met 7-6, maar verloor vervol gens met 4-6, 2-6. De Zweed Stefan Edberg bleek in de fi nale bij de heren duidelijk ster ker dan de Amerikaan Kevin rren: 6-3,6-4. UITSLAGEN Damesenkelspel: halve finales: Vitvoet (Ned) - Field (Aus) 6-2,7-6, fels (VSt) - Minter (Aus) 6-1, 6-3; nale: Reis - Witvoet 6-7,6-4,6-2. Herenenkelspel: halve finales Cur- ren (VSt) - Bates (GBr) 7-5, 6-2, ■"berg (Zwe) - Evernden (NwZ) 6- lo I'. ,ina'e: Edberg - Curren o-4. Op de tribunes zaten, om maar een greep uit de massaal opgekomen prominenten te doen, rockzanger Johnny Halliday en filmster Jean-Paul Belmondo, de complete staf van leger, luchtmacht en marine, Borotra en Lacos- te, tennishelden uit een ver verleden, en honderden an dere chauvinistische hotemetoten. De persen van de nationale sportkrant L'Equipe stonden ldaar om, net als vijf jaar gele den, toen Noah de finale op Ro land Garros won, een miljoen of wat extra exemplaren te drukken. De hele natie was ge reed, zondagmiddag 5 juni om vijftien uur vijftien, om feest te gaan vieren. Een uur en 52 minuten later werd de nationale rouw afge kondigd. Want ceremonie meester Henri Leconte deed alle moeite om het zijne bij te dragen aan de festiviteiten, maar zijn aangever, Mats Wi lander, passeerde hem aan alle kanten en verstoorde de feest vreugde lelijk: 7-5,6-2,6-1. Met Leconte weet je nooit wat je te wachten staat, met Wilander weet je dat bijna al tijd. Als de Franse tennislief- hebbers dat na de halve finales van vrijdag voor ogen gehou den hadden, dan was de klap van gisteren misschien niet zo hard aangekomen. Natuurlijk verliest ook Wi lander wel eens een keer, maar dat komt dan alleen maar om dat hij een tegenstander in ab solute topvorm treft, die op die dag gewoon beter is. Het verschil tussen Wilander in vorm en Wilander uit vorm is niet zo groot, terwijl Leconte gevoeglijk ais de weerwolf van de top-tien getypeerd kan wor den. De ene dag kan hij in zijn eentje een dubbelspelcombina- De coureur uit Oss, regerend wereldkampioen in de 125 cc, 'peest in de Grote Prijs van ielgie met een tweede en een de plaats in het dagklasse ment slechts zijn Engelse ploeggenoot Rob Herring (eer- en derde) voorrang verte llen. Zijn grootste tegenstander, jJonn Whatley, raakte verder F ,,roP' °e Engelsman, ach- «r Van den Berk tweede in het «aalklassement, mislukte za- viu in de kwalificatie en erscheen in de zesde Grand "lx in Marche en Famenne eens aan de start. De wede manche van de zesde zrrand Prix van dit seizoen, Isbrf™1. Yan Doorn al bÏÏ de i 1 ,werd aanvankelijk Hor^rs r Vehkonen en tiaaia u ^et s'ot van de race tfo/u Herring echter een f ut, waarvan Van den Berk profiteerde. In de laatste twee ronden viel de Brabander ver geefs de leidende positie van Vehkonen aan. De eerste manche was over tuigend gewonnen door Her ring. Rodney Smith, na het uit vallen van Whatley de num mer twee in de strijd om het wereldkampioenschap, slaagde niet in zijn poging de Neder lander achter zich te houden. Hij eindigde na Van den Berk als vierde. Van Doorn werd in deze manche tiende, ondanks een val in de eerste ronde. UITSLAGEN Eerste manche: 1. Herring (Eng) Yahama, 2. Fanton (Ita) Yamaha, 3. Van den Berk (Ned) Yamaha, 4. Smith (VSt) Suzuki, 5. Nilsson (Zwe) Cagiva), 6. Johansson (Zwe) Yamaha, 7. Mortensen (Den) Ka wasaki, 8. Dirkx (Bel) Honda, 9. Vehkonen (Fin) Cagiva, 10. Van Doorn (Ned) Honda. Tweede manche: 1. Vehkonen, 2. Van den Berk, 3. Herrings, 4. Vel- keneers (Bel) Kawasaki, 5. Fanton, 6. Dirkx, 7. Andreani (Ita) Honda, 8. Smith, 9. Kervella (Fra) Honda, 10. Van Doorn (Ned). Stand WK na zes van de twaalf wedstrijden: 1. Van den Berk 191 punten, 2. Smith 145, 3. Whatley 140,4. Diepold (WD1) Kawasaki 109, 5. Vehkonen 99, 6. Fanton 95, 7. Jo hansson 79, 8. Nilsson 78, 9. Van Doorn 77,10. Mortensen 73. tie verorberen, de andere dag bakt hij er werkelijk niets van. Zo'n dag had hij gisteren. Bovendien had hij dubbel pech, want Wilander speelde een van de betere wedstrijden uit zijn hele carrière. Er zijn twee dingen als tennis ser heel frustrerend. Om te moeten merken dat er in een dubbelspel, terwijl je staat te verliezen, iedere bal op je afge slagen wordt. En om te merken dat bijna iedere bal op je back hand geslagen wordt, die nou net op die dag niet veel voor stelt. Het laatste overkwam Le conte gisteren. Wilander had al gauw in de gaten dat de back hand van zijn tegenstander, die veertien dagen lang een dode lijk wapen was geweest, geen enkele scherpte meer had. De Zweed verscheen in de hele partij niet eenmaal aan het net, sloeg zijn eerste opsla gen meer dan negen van de tien maal in, maakte bijna geen fouten en passeerde Leconte zoals hij wilde. Cross-court, rechtdoor, lobs, van alles vloog er langs de rechterkant van de linkshan dige Leconte, die eigenlijk na de eerste set al verloren had. Op 5-4 serveerde hij voor de set, maar Wilander brak zijn opslag en deed dat twee games later opnieuw, hetgeen 7-5 be tekende, in plaats van 6-4. „En dan had het een hele an dere wedstrijd kunnen wor den", aldus de Zweed, „wint hij die set, en het publiek gaat ach ter hem staan, dan was het wellicht een ander verhaal ge weest". s «luiu im Mats Wilander balt zijn vuisten na het winnen van de eenzijdige eindstrijd tegen Henri Leconte. - fotoanp Ook Leconte wist drommels goed dat de tiende game van de openingsset beslissend voor het verloop van de verder eenzij dige finale was geweest. „Daarna slaagde hij erin om mij de fouten te laten maken, dat is zijn kracht. Hij wist dat hij niet aan hoefde te vallen, dat ik het risico moest nemen. Hij liet me maar komen en bleef me passeren. Dat was het wel". Wilander heeft nu de eerste twee Grand-Slam-toernooien van dit jaar gewonnen. Er res ten er nog twee op weg naar de meest begeerde prestatie in het tennis: het behalen van de vier grote toernooien in een jaar. Zowel Australië als Roland Garros heeft Wilander nu drie maal gewonnen, maar Wim bledon en Flushing Meadows ontbreken nog steeds op zijn indrukwekkende erelijst. In Londen kwam hij nooit verder dan de kwartfinales, in New York haalde hij eenmaal de halve finales. „Het behalen van het Grand Slam is een onmogelijke zaak", verklaarde hij nuchter, „voor lopig wil ik eerst een keer win nen op Wimbledon en een keer op Flushing Meadows. Als het realiseren van die twee dromen bereikbaar is, dan is dat mooi, maar aan een Grand Slam denk ik echt niet". De tijd heeft hij in ieder geval mee. Valt het woord 'Wilander', dan denken sommigen dat hij een gelouterde veteraan is, bij wie de jaren intussen moeten gaan tellen. Het eerste is waar, het tweede niet. Hij won welis waar zes jaar geleden in Parijs, waar hij op het centre-court intussen meer tijd doorge bracht moet hebben dan alle terreinknechten bij elkaar, zijn eerste Grand-Slam-toernooi, maar hij is toch echt pas 23 jaar. Donald Budge en Rod Laver, de enige spelers die de vier grote toernooien binnen een jaar op hun naam brachten, waren stukken ouder dan Wi lander, toen ze die prestatie realiseerden. Wilander was ook de eerste speler die vier Grand- Slam-toernooien won voor zijn 21ste verjaardag. In augustus wordt hij 24, en hij heeft nu driemaal Melbourne en drie maal Roland Garros gewon nen. Wilander, die gisteren weer ruim 500.000 gulden in de knip kon steken, mag zelf dan wel verklaren dat het behalen van een Grand Slam een 'mis sion impossible' is, als iemand het kan, dan is hij het wel. Over vier weken weet ieder een wie Wimbledon gewonnen heeft. Als dat Wilander is, dan zal de Grand-Slam-koorts pas in alle hevigheid losbarsten. SPORT IN HET KORT DE 20-JARIGE Barend Belt man heeft een een jarig con tract getekend bij FC Gronin gen. Alg. TER GELEGENHEID van het 75-jarig bestaan van hun vak bond hebben Belgische sport journalisten de 'Belgische spor ter van de eeuw' gekozen. Dat werd Eddy Merckx, gevolgd door Gaston Roelants, Jacky Ikcx, Paul van Himst, Ingrid Berghmans, Raymond Ceule mans, Robert van de Walle, Rik van Looy, Joel Robert en Emiel Puttemans. Wilander zal zich ook dan niet gek laten maken. Zweden zijn immers een stuk nuchterder dan Fransen ROTTERDAM (ANP) - Ne derlands buitenkampioen Menno Oosting heeft zich de sterkste getoond op het ta pijt van het Rotterdamse Zuiderpark. Hij zegevierde in de finale met 6-3,6-4 over Tom Kempers. De doortocht van de 19-jarige speler uit Putten was een grote verrassing. Hij maakt evenals Nathalie Vandierendonck - de winnares bij de dames - deel uit van het derde team van Po- peye, dat onlangs kampioen in de hoofdklasse is geworden. In de drie partijen in de kwalifi catie en de vier partijen in het hoofdtoernooi, die aan de finale voorafgingen, verloor hij geen enkele set. Oosting verdiende met de eindzege 3000 gulden, Kempers kreeg de helft. UITSLAGEN Damesenkelspel: halve finales: Vandierendonck-Van der Torre 7- 6, 6-3; Ketelaar-Warringa 6-4, 6-2; finale: Vandierendonck-Ketelaar 6-0,6-3. Herenenkelspel: halve finales: Oosting-Van Boeckel 6-1, 6-4; Kempers-Schaap 6-3, 6-2; finale: Oosting-Kempers 6-3,6-4. NIEUWSOVERZICHT EINDHOVEN (ANP) - De Brit Mark Lovell heeft in een Ford beslag gelegd op de Nederlandse titel in de rally. In de zesde en laatste wedstrijd werd hij vierde. De zege ging zondag in Eind hoven naar John Bosch en zijn Britse navigator Kevin Gorm- ley in een BMW. De eindoverwinning van Lovell kwamen in de negende klasse mentsproef bijna in gevaar. De dynamo van zijn auto begaf het, waardoor hij zijn wagen de laatste vijftig meter naar de fi nish moest duwen. Door de pech verspeelde hij de derde plaats in de slotrally, maar bleef hij klassementstleider. Uitslag: 1. Bosch (Ned)/Gormley (GBr) BMW 1.34,02, 2. Maaskant/Van Beek (Ned) Opel Kadett 1.35,30, 3. Doctor/Krieger (Ned) Ford Sierra 1/36,34,4. Lovell/Harryman (GBr) Ford Sierra 1.36,36, 5. Knoop/Boes ten (Ned) Peugeot 1.39,07. Eindstand Nederlands kampioenschap: 1. Lovell 296 punten, 2. Bosch 292,3. Maaskant 292. GIJON (AFP) - De Rus Karpov is onvermoeibaar. Na de zware inspanningen in de vierkamp in Amsterdam werd hij zaterdag in het Spaanse Gijon de eerste Europese kampioen in het ac- tive-chess, een soort semi-snelschaken. In het toernooi, dertien ronden in vijf dagen, hadden de spelers voor elke partij een half uur bedenktijd. Karpov werd winnaar met tien punten. Een gelijk aantal had zijn landgenoot Toek- makov. Op grond van het zwaardere programma werd Karpov winnaar. Hans Ree leverde in het sterke veld met 110 deelne mers een uitstekende prestatie. Hij deelde de vierde plaats met de Russen Ehlvest, Novikov en Krassenkov met 9 uit 13. Derde werd de Rus Gavrikov met 9%. Met zijn vierde plaats kwalifi ceerde Ree zich eveneens voor de wereldtitelstrijd. SEOUL (Rtr) - Daphne Jongejans zal in september in Seoul volop meedoen in de strijd om de Olympische medailles op de drie-meter-plank schoonspringen. Dat bevestigde de Europese kampioene met haar vierde plaats in het pre-Olympisch toer nooi in de Zuidkoreaanse hoofdstad. Jongejans werd de beste Europese. Zij moest twee Chinese springsters en een Ameri kaanse springste voor laten gaan. De zege ging verrassend naar Li Qing. De 15-jarige Chinese sloeg in de laatste sprong toe. Met een tweeëneenhalve contra salto scoorde ze met 65,70 het hoogste puntentotaal van de wed strijd. Door die score passeerde ze haar landgenote, de 18-ja- rige wereldkampioene Gao Min. UITSLAGEN Dames: 1. Li Qing (Chi) 516,90 punten, 2. Gao Min (Chi) 512,31, 3. Mc Cormick (VSt) 503,01,4. Jongejans (Ned) 482,40,5. Baldus (OD1) 481,71,6. Lasjko (Sov) 478,44, 7. Fugett (VSt) 441,51, 8. Babkova (Sov) 425,07, 9. Fuller (Can) 415,44,10. Heinrichs (WD1) 410,58. Heren: 1. Louganis (VSt) 688,69,2. Tan Liangde (Chi) 625,44,3. Ferguson (VSt) 598.26, 4. Lomanovski (Sov) 585,99, 5. Stajkovic (Oos) 585,96, 6. Winskowski (OD1) 569,25, 7, Castellani (Ita) 567,12, 8. Xiong Ni (Chi) 566,55,9. Drosjin (Sov) 565,92,10. Killat (WD1) 557,79. NEW YORK (Rtr) - De Noorse Ingrid Kristiansen heeft zater dag bij de international L'Eggs-wedstrijd over tien kilometer voor atletes indruk gemaakt op de internationale concurrentie. Ze liep de eerste mijl in 4 minuten en 54 seconden en had toen al een voorsprong van 60 meter op haar rivalen om even later uit het zicht te verdwijnen. Met een tijd van 31.31 stelde ze haar kandidatuur voor een gouden plak in Seoul. De Australische Lisa Martin, die het evenement in Central Park vorig jaar won, kon haar spoor nog enigszins volgen en ging ruim een halve minuut later als tweede over de streep. Mary Decker-Slaney heeft het plezier in lopen weer helemaal teruggevonden. Ondanks haar gebrek aan ervaring op een straten-circuit werd ze in 32.18 knap vierde. Uitslag: 1. Kristiansen (Noo) 31.31, 2. Martin (Aus) 32.04, 3. Larrieu (VSt) 32.10,4. Decker-Slaney (VSt) 32.18, 5. Audain (VSt) 32.33, 6. Groos (VSt) 32.43, 7. Benoit-Samuelson (VSt) 33.05, 8. Tooby (GBr) 33.09, 9. Nesbit (VSt) 33.16,10. Nelson (VSt) 33.21, STOCKHOLM (AFP/RTR) - De Tanzaniaanse atleet Suleiman Nyambui heeft zaterdag de marathon van Stockholm op zijn naam gebracht. Door het ontbreken van stevige concurrentie - alleen Da Silva hield hem enige tijd gezelschap - en de slechte omstandigheden was zijn tijd over de 42,195 kilometer matig. Nyambui ging in de miezerige regen na 2 uur, 14 minuten en 26 seconden over de eindstreep. Bij de dames was, bijna vanzelfsprekend, de Noorse Grete Waitz verreweg de snelste. De wereldrecordhoudster finishte na 2.28.24. Die verrichting verbaasde haar zelf. Waitz, die eer der dit seizoen nog zei de Olympische Spelen wellicht niet te zullen halen door de naweeën van een gebroken voet, bleef vier minuten binnen de limiet van de Noorse atletiekbond en zette derhalve een grote stap op weg naar Seoul. UITSLAGEN Heren: 1. Nyambui (Tan) 2.14.26, 2. Da Silva (Bra) 2.15.00, 3. Hellmark (Zwe) 2.16.41, 4. Madeion (Fra) 2.16.44, 5. Högberg (Zwe) 2.16.45, 6. Vie- gas (Por) 2.17.20, 7. Vitczak (Pol) 2.18.23, 8. Ellis (GBr) 2.18.38, 9. Macha- lek (Zwe) 2.19.14,10. Rachide (Fra) 2.19.25. Dames: 1. Waitz (Noo) 2.28.24, 2. Pedersen (Zwe) 2.42.11, 3. Roesseva (Bul) 2.44.09,4. Sipka-Ozene (Hon) 2.45.57,5. Johannesson (Zwe) 2.46.15. EINDHOVEN (ANP) - Jan Mantel heeft zaterdag in de Eind- hovense sporthal Haagdijk de Nederlandse titel keurturnen overgenomen van de gestopte Wilco van Luyk. EINDSTANDEN Senioren (niveau I A): 1. Mantel (KNGB) 107,25 punten (na de eerste dag 53,50, vloer 8,80, voltige 8,85, ringen 8,75, sprong 9,30, brug 8,55, rek 9,50); 2. Geurts (KNGB) 106,05 (53,15 - 8,80 - 7,95 - 8,70 - 9,60 - 8,55 - 9,30); 3. Mays (Pro Patria, Zoetermeer) 100,60 (49,75 - 8,60 - 7,55 - 8,85 - 8,80 - 8,15 - 8,90). Junioren (niveau II A): 1. Selk (KNGB) 102,60 (51,55 - 9,00 - 7,20 - 8,90 - 8,65 - 8,45 - 8,85) en Nio (OKK, Ridderkerk) 102,60 (51,70 - 8,65 - 7,75 - 8,25 - 9,00 - 8,45 - 8,80); 3. Jacobs (OKK, Ridderkerk) 100,95 (50,90 - 8,05 - 7,80 - 8,50 - 8,90 - 8,20 - 8,60). KUALA LUMPUR (RTR) - Na de dames zijn ook de heren van China in Kuala Lumpur officieus wereldkampioen badminton geworden. De titelverdediger, die twee jaar geleden in Djakarta Indonesië terugwees, won zaterdag in de finale van het toernooi om de Thomas Cup met 4-1 van Malaysia. Het gastland, dat in de halve finale verrassend Indonesië uit de eindstrijd had weten te houden, was na de drie enkelspelen al kansloos. Uitstagen: China-Maleisië 4-1. Enkelspelen: Yang Yang (Chi)-Misbun Sidek (Mal) 15-2,15-2; Xiong Guobao (Chi)-Foo Kok Keong (Mal) 15-2, 15-11; Zhao Jianhua (Chi)-Rashid Sidek (Mal) 15-2, 15-9; dubbelspe len: Tian Bingyi/Li Yongbo (Chi)-Razif Sidek/Jalani Sidek (Mal) 12- 15,1-15; Chen Kang/Chen Hongyong (Chi)-Cheah Soon Kit/Ong Beng Teong 15-12,15-12. OLDEHOLTPADE (ANP) - Een derde wedstrijd, woensdag avond in Soesterberg, zal moeten uitwijzen of PKC dan wel SCO het landskampioenschap veldkorfbal opeist. In Oldeholtpade nam PKC zaterdag met 12-7 verrassend wraak voor de nederlaag van een week eerder (15-17) in Pa- pendrecht. (ADVERTENTIE) DAMES EN Instituut Tra HEREN Opleiding Sportmassage N.G.S. Dir. H.M. Tra-van Kessel Pettelaarseweg 583 5216 BN 's-Hertogenbosch Telefoon 073-132088 Govoatigd In Den Botch Tilburg Eindhoven - Roosendaal. Prospectus op aanvraag.

de Stem | 1988 | | pagina 11