Igelegenheid Theaterprogramma Hulst in de steigers ffi.STEM Bruisende finale van driekamp Hulst Gevangenisstraf geëist voor aanrijden fietser Anjercollecte in Hontenisse lMER VAN KOOPHANDEL WIL SNELLE OPLOSSING KAPELLEBRUG: boete 400 gulden voorwaardelijk ee maanden celstraf DUNLOP Li POLITIERAPPORT SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS ffftTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 4 JUN11988 0nze verslaggever OPTREDEN VAN ONDER ANDEREN YOUP VAN 'T HEK, BZN, MARTINE BIJL ÏRNEUZENKAPELLEBRUG - Uit contacten jsen het ministerie van Economische Zaken EZ) en de Kamer van Koophandel in Zeeuwsch- laanderen is gebleken dat de douane bij de rensovergang Kapellebrug binnenkort waar- chijnlijk ook 's nachts het goederenverkeer zal bandelen. MAMMIE I ZONDER CHAUFFEUR 1 BU Tennis rackets DUNLOP ui, Ton Koomen lort). Na afloop van een spel wordt de mummie 'ontrafeld' Jongens gepakt Controle Axel Heikant Hulst St.-Jansteen Lindenhof PAPIER VOOR UW PEN riek om te zoenen I jor particulieren lis bedankje, jubileum, receptie, Ibóorte, verloving, overwinning, femen, Abraham, openbare dank, laar door, mag best eens in de II op de pagina familieberichten. Idat niet en duur hoeft het niet te F 5 regels kosten een tientje), (gel per kolom f 2,00. Eén grote _ht a 2,55. Voor het plaatsen van Ifbeelding met een formaat van 35 Kt rekenen wij 14,05 toeslag, ■tarieven op aanvraag. Bij niet- letaling wordt 4,00 adm.kosten foto's worden niet geretourneerd. 136442 of geef uw tekst 2 dagen ling af bij één van onze kantoren. |<e opgaven stuurt u eveneens 2 lór plaatsing naar Postbus 3229, leda. Schriftelijke opgaven worden ld geaccepteerd indien naam en fckend zijn, ook indien uw betaling ld is. Wij behouden ons het recht ten zonder opgaaf van redenen te weigeren. Litgever klachten bereiken over de I tekst behoudt de uitgever zich het om de naam van de opdrachtgever bekend te geven. Verenlgingsnieuws ïnd op 2 kolom op donderdag. - Het programma professionele theater- ^'rstellingen in het Hul- er gemeenschapscentrum jen Dullaert staat voor het £gUwe seizoen al voor een foot gedeelte in de steigers. eerste voorstelling is ge- nd voor 30 september en be- teft meteen al een publieks- rekker: het programma 'Hond fc het ijs' met Youp van 't Hek. fin de maand oktober komen de toneelliefhebbers aan hun trekken met het blijspel 'Twee op de wip' met Hugo Metsers en Pleuni Touw en het toneelstuk 'The Mousetrap' van Agatha Christie. De hoofdrol wordt ge speeld door Eric van Ingen, be kend van de televisieserie Me disch Centrum West. In november brengt het In ternationaal Folkoristisch Danstheater de balletvoorstel ling 'Eeuwig ritueel' en in de cember presenteert Den Dul laert het meeslepende drama 'Floortje Bloem' van Yvonne Keuls. Onder meer met Liz Snoyink. Liesbeth List staat in januari op de planken in Hulst met haar soloprogramma 'List Nu'. Een publiekstrekker van formaat wordt ongetwijfeld de musical 'Up Side Down' met Robert Paul en Karin Bloemen, die op het programma staat voor 3 maart. Diezelfde maand is er ook een klassiek concert door verschillende docenten van de Zeeuwse Muziekschool. Voor het derde achtereenvol gende jaar komt ook Neder lands populairste groep BZN weer naar Hulst. Dit keer op 7 april. In april speelt ook het Mechels miniatuurtheater het toneelstuk Thuis' van de be kende Vlaamse schrijver Hugo Claus. Tenslotte is er in mei Martine Bijl met haar derde soloprogramma. Inmiddels zijn ook al zes jeugdvoorstellingen gecontracteerd. Kaarten voor de verschil lende voorstellingen kunnen pas bemachtigd worden als in augustus de definitieve Uit- krant van de persen rolt. oliane moet 's nachts open érder deze week heeft de Kamer nog gesproken met het _ofd van de douane en de ambtenaar van EZ die de |ieuwe richtlijnen voor het zogenaamde 'hoefijzerver- er' via België met de rest van Nederland heeft opge- eld. vast gefeliciteerd met [verjaardag morgen. Vi Samantha. zonder chauffeur over een pendig 5.20 m. dig 2.10 m. [lig 2.10 m. i 5000 kg Lloma niet vereist I «Sftr, ae tarieven bij onze ly Crabbe. Tel.: 01150-81159. Wwiïmmmmi Industrieweg 37 Terneuzen Tel. 01150-81000 hebben verteld dat ze er al- aan zullen doen om op zeer irte termijn de blokkades die |r nu nog bestaan op te heffen", H. Kok, voorzitter van de ler van Koophandel, nachtelijke openstelling van grens bij Kapellebrug is het irnaamste punt uit de wen- van het Zeeuws-Vlaamse ijfsleven aangaande het jzerverkeer dat nog niet is jelost. Dat bleek uit een in iuari door de Kamer gehou- enquête, waarvan de resul- in al geruime tijd bij het iterie bekend zijn. De Ka- ir meent echter dat luwsch-Vlaanderen gezien bijdrage van Zeeuwsch- ianderen aan de landelijke vigheid een snellere en litievere reactie verdient, bk noemt de situatie op dit lent 'draaglijk', maar zou openstelling toch zeer snel aliseerd trillen zien. „In de it van Nederland heeft men ikbaar geen flauw benul van feit dat wij met een uitzon- derlijk moeilijke affaire te ma ken hebben", zegt Kok. Als voorbeeld haalt hij aan dat en kele Tweede Kamerleden die onlangs de streek bezochten bij het horen van het woord 'hoef- ijzerverkeer' vroegen wat dat nu precies was. De problemen aan de grens ontstonden toen de regels voor de afwerking van de grensdo- cumenten voor vrachtverkeer rond de jaarwisseling plotse ling werden veranderd De Bel gische douane moest plotseling de hoefijzerpapieren in orde maken. Bovendien bleek dat de Nederlandse en de Belgische douane verschillend waren voorgelicht over de nieuwe re gels. De Kok beaamt dat er sindsdien veel in positieve zin is veranderd „Maar soms kan het lang duren. Bovendien is dit een internationale zaak, waarbij ook onderhandelingen met de Belgen nodig zijn. Toch hoop ik dat de problemen bin nenkort definitief van de baan zijn". 4 - „Eerdaags rij ik je kapot", zou de 47-jarige uit Terneuzen haar buurvrouw en vijandin in het hebben toegevoegd. Volgens de procureur-ge- bij het Amsterdams gerechtshof, mevrouw mr. M. der Linden, probeerde de Zeeuwse kort daarop bij het woord te voegen. Het slachtoffer bleef on- moest zich vrij- opnieuw verantwoorden een verkeersincident dat op 17 november 1982 af- ïlde op de Terneuzense Al- ezlaan. De verdachte bleef haar eerdere verklaringen de politierechter en bij het ïgse Hof. een ruzie - de zoveelste - op B postkantoor passeerde met 'r auto haar buurvrouw, (ns werd zij verrast door feit dat de vrouw van haar af sprong en deze voor de wierp. Ze zou nog zijn ge it voor een gesprek, maar viel niet in goede aarde. let verhaal van de aangere- i vrouw luidde volstrekt te- jgssteld^jk^wCTd op het Voor redactionele zaken, dus niet voor advertenties sf bezorgklachten, is dit weekeinde Joep Tromme len bereikbaar op het te lefoonnummer 01155-4974, hgg 01153-1534, zondag middag 01150-17920. DE TOP MERKEN NR. 1 IN MODESCHOEN0 ^^2°^BwËS^ÊrêRUND" mtoren Kneuzen, Hulst en Goes, pessen en telefoon- |mmers op pagina 2. nlngstljden: 0-12.30/13.30-17.00 uur. idactie Kneuzen: Rein van der ru (editie-chef), Romain uamme, Frank Deij, 'ny van Gremberghe, jald Verstraten, Cor de J®s: Jan Jansen. I st. Eugène Verstraeten, FP Trommelen. Kertentle-exploitatie pecteur Zeeland: F|nu, privé tel. 01150- postkantoor bedreigd, maar je denkt niet dat zo iemand dat dan echt doet", zei ze. „En ik schrok me wezenloos toen ik vanachter opeens een harde schok voelde". De vrouw be landde in de bosjes en zag van daaruit haar buurvrouw weg rijden. Haar fiets was vernield, maar zij zelf mankeerde niets. Verscheidene getuigen hebben dit verhaal op een aantal pun ten bevestigd. De procureur-generaal beti telde het verhaal van K. als 'een heel onwaarschijnlijke en in mijn ogen leugenachtige verklaring'. Ze achtte bewezen dat de vrouw had geprobeerd opzettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen aan het slachtoffer. De eis luidde twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en een boete van 400 gulden. De advocaat mr. P. Schutte benadrukte dat de Hoge Raad de opzet niet bewezen had geacht. „Nieuw bewijsmate riaal heb ik niet gehoord, dus ik vraag vrijspraak", aldus Schutte. Subsidiair was door rijden na aanrijding ten laste gelegd. Ook op dat punt zag de advocaat vele tegenstrijdighe den in het bewijsmateriaal. Het Hof zal op 17 juni uit spraak doen. Een moeilijke opgave: met de brandslang een emmertje vol spuiten. FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER Patiëntenvervoer door een bad blus-schuim. Van onze correpsondente HULST - Gisterenavond waren alle injectiespuiten opgeruimd en ook het gekrakeel rondom de zieken huissluiting was even verstomd. Op het malse groene gras in 'de bere- kuil' bij het Liduinaziekenhuis ston den de deelnemers te trappelen van ongeduld om hun onderdeel in de driekamp af te handelen. Verpleeg kundigen van het bejaardencentrum 'De Blaauwe Hoeve' en het Liduina ziekenhuis uit Hulst en het instituut voor zwakzinnigen 'De Sterre' uit Clinge traden in het strijdperk. Het was de vijftiende en tevens laatste maal dat dit sportieve treffen plaats vond. De dreigende bui van de komende sluiting werd net als de grijze regenwol ken verdreven. Hier en daar hoorde men wat weemoedige klanken maar de geest drift en de wil om te winnen zaten er vanaf het begin goed in. De drie ploegen DITO (Door Inspanning Tot Ontspan ning) van de Blaauwe Hoeve, MOK (Meer Onderling Kontakt) van het Li duina-ziekenhuis en WIK (Willen Is Kunnen) van de Sterre hadden hun di recties gevraagd om hun nu eens te mo gen gebruiken als joker. Deze wordjtin- gezet om een dubbel aantal punten in de wacht te slepen. De 'jokers' haalden ech ter een goede grap uit. Met loeiende sire nes en zwaailichten reden zij in dienst wagens het terrein van het strijdperk op. De deelnemers waren meteen 'terugge pakt'. Bij de start werden meteen al alle kranen opengezet. Liters water werden overgebracht, emmers en waterballon nen moesten gesleept worden via allerlei hindernissen naar lege vaten. De ver moeidheid nam na elk spel toe maar de pret was groot. De vrijwillige brandweer van Hulst verleende alle medewerking en daarom werden de zeven spelen in de stijl van het 'spel zonder grenzen' een waar water- en schuimfestijn. Honder den belangstellenden volgden de scher mutselingen van de schuimmannetj es. De strijd bleef boeiend tot het zesde spel. Daarin veroverde DITO een riante voorspong. In het slotspel bleek de zie kenhuiskwestie een hele puzzel. Ge kleurde letters werden uit een schuim- bad gevist, nog eenmaal werden de ver pleegkundigen op handen gedragen. En na wat heen en weer geschommel moes ten de deelnemers met de letters de ware spreuk 'St Liduina bedankt' vormen. Een bruisende finale, waarin WIK de mannen van Liduina net voorbleef. De uiteindelijke uitslag was 1. DITO met 20 punten. 2. WIK met 16 punten en 3. MOK met 15 punten. TERNEUZEN - De gemeen tepolitie van Terneuzen heeft donderdagmiddag drie jon gens in de kraag gegrepen die bezig waren met het stelen van sigaretten vanonder het puin van het die morgen af- gebrandde bedrijf van K. aan de Langereksestraat. Tegen het drietal M.K., A.K.en U.E., allen zestien jaar, uit Terneu zen, werd proces verbaaal op gemaakt. TERNEUZEN - Bij een door de gemeentepolitie van Ter neuzen uitgevoerde snel heidscontrole op de Veer- straat te Zaamslag, donder dagmorgen tussen 9 en 11 uur gehouden, werd achttien keer een proces verbaal geschre ven wegens het overtreden van de maximum snelheid. In dat tijdstip passeerden 333 voertuigen de radarcontrole post. Bij een soortgelijke con trole die dag tussen 12 en 14 uur op de Spuiweg noteerde de politie 28 automobilisten die te hard reden. Hier pas seerden tijdens de controle 217 voertuigen. STERRITTEN - Voor het eerst in vier jaar sterritten- competitie was er een dagsuc ces voor toerclub PZEM uit Terneuzen. In het klassement komt het nu op een vierde plaats en verdringt Maison Magdalena uit Zaamslag uit de top vijf. Deze rit werd ver reden in Axel. Volgende week wordt een sterrit gehouden aan café Tol bij de grensover gang Heille-Middelburg. Uit slag sterrit Axel: 1. PZEM Terneuzen 43 punten, 2. TC Axel 43, 3. TC Breskens 39, 4. TC Sas van Gent 35, 5. TIO Oostburg 28 punten. Klasse ment: Axel 163, Sas van Gent 128, Breskens 116, PZEM 103, Freewheel 101 punten. REIS - De Algemene Neder lands Bond voor Ouderen maakt dinsdag 14 juni een reisje naar Klein Zwitserland in Luxemburg. Men vertrekt aan de Molenstraat om 05.45 uur en verder langs de be kende opstapplaatsen. Via Brussel en Namen rijdt men naar Marche voor de eerste koffiestop. Dan langs Bastog- ne, Esel/Sure en de vallei van De Haute Sure naar Diekirch. In Echternacht wordt het middagmaal gebruikt en de stad bezichtigd. De laatste halte is Muilertal. Om onge veer 22.30 uur hoopt men thuis te zijn. Opgave kan nog bij het bestuur. SCHIETING - In gemeen schapscentrum 't Heike wordt donderdag 9 juni een bejaar- denschieting gehouden, aan vang 13.30 uur. GEMEENSCHAPSVIERING - Zondag is er een gemeen schapsviering in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Het thema van de viering is ver bondenheid. De aanvang is 11.30 uur en in de viering is er speciale aandacht voor de kinderen. GOUDEN BRUILOFT - Gis teren vierden Frans van Gae- ver en Martha de Kort him 50-jarig huwelijk. Het echt paar, respectievelijk 73 en 71 jaar, woont momenteel in Ka pellebrug. Oorspronkelijk zijn ze uit Clinge afkomstig, waar ze ook geruime tijd heb ben gewoond. Het echtpaar heeft twee kinderen en zes kleinkinderen. Het gouden huwelijksfeest werd gevierd met een mis uit dankbaarheid en een feestje in familiekring. PARKIETENSHOW - De parkietenspeciaalclub Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 11 juni in gemeen schapscentrum De Warande en vogelshow voor parkieten, met name grasparkieten, grote parkieten en agaponie- den. De vogels kunnen ge bracht worden van 09.15 tot 11.00 uur. Keurmeester is F. van den Berge en aspirant- keurmeester G. Muizenberg. Belangstellenden zijn wel kom van 11.00 tot 15.00 uur. Voor de winnaars zijn drie bekers beschikbaar. SCHIETING - De schutters- sociëteit Groot-Hulst houdt woensdag 8 juni een bejaar- denschieting in zaal De Kroon, aanvang 13.30 uur. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 47 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jan steen; eerste zij vogel: M. de Bak ker, Verrebroek; tweede zij vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; grootste aantal (3): M. Inghels, Heikant. OVEZANDE - Willem Teil: eer ste hoge en vierde zij vogel: C. De uitlatingen van enkele leden van het actiecomité 'Lindenhof moet blijven' in De Stem van 19 mei jl. heb ben ons, het merendeel van het personeel en de bewo ners van de Lindenhof, zeer verbaasd. In dit stuk wor den aantijgingen gedaan aan het adres van één van de bestuursleden, pastoor Vervaet, en onze directeur, de heer Van Houte, wat wij afkeurenswaardig achten. Deze mensen zetten zich, ieder op eigen wijze en naar beste vermogen, in voor de bejaardenzorg. Vooral de heer Vervaet moet het ont gelden. Onbegrijpelijk toch dat, zo nemen wij aan, ver standige mensen de ver schillende functies van de heer Vervaet zo door elkaar halen. De functie van be stuurslid van Lindenhof is een heel andere verant woordelijkheid als deze van zijn functie als pastoor van het dorp. Wij vinden het daarom maar goed, dat hij zich niet heeft laten leiden door de druk van het actie comité, maar z'n keuze heeft bepaald op basis van inhou delijke argumenten, in het belang van de regionale be- Raas, Vooruitgang; tweede hoge en eerste zijvogel; J. Koens, Vic toria; derde hoge vogel: M. van Steenbergen, Willem Teil; tweede zij vogel: A. de Baart, De Friezen; derde zijvogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; vijfde zijvo gel: M. Verbeem, Spes Nostra; zesde zijvogel: J. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (12): J. Koens. Victoria. jaardenzorg. Wij als perso neelsleden hebben ons niet ingelaten met de procedure rond deze kwestie. Dit is een zaak van bestuur en direc tie. Maar wij zijn wel door de directeur, vanaf het prille begin, steeds goed en naar ons oordeel objectief, geïnformeerd over de stand van zaken en hebben onze gedachten in deze kunnen uitspreken. De directeur heeft er verder nooit twijfel over laten bestaan dat waarborging en verbetering van de zorg voor onze regio bij hem hoog in het vaandel staat. Wij hebben in hem dan ook het volste vertrou wen. Hopend op verbete rende verhoudingen. Zuiddorpe D. de Roeck namens het personeel van de Lindenhof Van onze verslaggever MIDDELBURG - De offi cier van justitie te Middel burg heeft tegen J. L. uit Rotterdam een gevangenis straf geëist van drie maan den, waarvan twee voor waardelijk. Bovendien zou L. twee jaar geen auto mo gen rijden. L. reed op 26 juli van vorig jaar in zwaar beschonken toestand met zijn auto in op een groepje fietsers in de gemeente Wester- schouwen. Een van hen hield daar schaafwonden en kneu zingen aan over. L.'s medepas sagier probeerde hem vervol gens vanachter het stuur te krijgen, maar dat lukte pas toen de Rotterdammer be wusteloos raakte. Een kwartier na aankomst op het politiebureau kwam L. weer bij. Hij herinnerde zich niets van het gebeurde. De bloedproef wees 1,88 promille aan. Officier van justitie mr. Tempel achtte poging tot dood slag bewezen, omdat L. 'ge woon over het fietspad bleef rijden en op de fietsers was gaan jagen'. L.'s raadsman was dat niet met hem eens. Volgens hem was L. onvoldoende bij be wustzijn geweest om zijn daad opzettelijk te verrichten. Met het oog op L.'s werk vroeg hij een voorwaardelijke straf. De rijontzegging zou alleen tussen 18.00 en 06.00 uur moeten gel den. Over veertien dagen doet de rechtbank uitspraak. Dan zal ook duidelijk worden of G. van de K. uit Goes al dan niet ter beschikking van de regering wordt gesteld. De rechtbank moet daarbij kiezen uit twee tegenovergestelde psychiatri sche rapporten. Volgens het ene, van de psychiater Zegers, zou tbr funest zijn, omdat Van de K. dan in een omgeving komt waarin noch de medepa tiënten noch de begeleiding passend zouden zijn. Een te- genrapport van het psychia trisch ziekenhuis Zeeland gaat ervan uit dat wél tbr opgelegd kan worden Van de K. was gisteren niet op komen dagen bij de behan deling van de zaak, omdat hij te angstig was. Bij verstek werden twee hem ten laste ge legde feiten behandeld. In beide gevallen ging het om het verboden bezit van een kogel- geweer en munitie. Eerst in Putte op 26 september 1986, la ter in Middelburg op 11 januari 1987. In het verleden was Van de K. vaker op verboden wa penbezit betrapt. Achtergrond daarvan is een periodiek terug kerend gevoel dat hij wordt be dreigd. Volgens zijn raadsman zou Van de K echter nog geen vlieg kwaad doen en waren inciden ten uit het verleden het gevolg van een wisselvallige psychia trische behandeling, met name onder de invloed van de 'anti psychiatrie'. Die stroming be perkte het gebruik van medi camenten, terwijl het Van de K. mét medicijnen nu veel be ter zou gaan. Desondanks vond de officier van justitie 'wat van de K. doet levensgevaarlijk' en vroeg om tbr. Van onze verslaggever HONTENISSE - Vijf verenigingen uit de gemeente Honte nisse gaan van 6 tot en met 19 juni langs de deuren om geld in te zamelen voor het Anjerfonds. De organisatie is in handen van het Anjercomité Hontenisse en de verenigingen die aan de col lecte meewerken mogen zelf een derde van het ingezamelde bedrag in de clubkas storten. De rest gaat naar het Anjer fonds Zeeland, dat subsidies geeft aan plaatselijkje organi saties die zich inzetten voor de cultuur en het behoud van de natuur. Maandag 6 juni collecteert de fanfare Vrijheid Eendracht in Lamswaarde. Harmonie St. Cecilia gaat donderdag 9 juni de straat op om in Hengstdijk, Ossenisse, Walsoorden en de buitenwijken van Klooster- zande geld in te zamelen. Maandag 13 juni is het de beurt aan fanfare Excelsior in Ter hole. Volksdansgroep Hava Naguila doet hetzelfde dinsdag 14 juni in Vogelwaarde. De dorpskern van Kloosterzande is het laatst aan de beurt op dinsdag 14 juni als showband Kloortje de reeks collectes af sluit.

de Stem | 1988 | | pagina 21