Skeelerwedstrijd in Oostburg SPORT tutdjo ;eeland Harm en Dennis naar HW'24 ARBEIDERS EN MILIEU-ACTIVISTEN VERSTOREN AANKOMST STAAT DER NEDERLANDEN ergunning Oostburg SV Oostburg in bekerfinale RIA op kop in eigen toernooi 6>é96 LENING 1988 Helpende' Wassenaar krijgt boete Amateurs in actie in Sluis DE STEM SPORT 2 VRIJDAG 3 JUN11988 COLLE DON BOSCO - Het spel van de sprinters is afgelopen. Een paar kilometer eerder dan zij en iedereen verwachtten. Sterke bezetting koers Lamswaarde Wielerkoers in Aardenburg Philippine 2 opnieuw leider lets te vie ft j i elangrykste oorzaak is een te Tweede wedstrijd CD-competitie jorlopig vastgesteld op 2,65 Vermeule traint in Zeelandloop T14 SCHAATSCRACK EVERT VAN BENTHEM LOST HET STARTSCHOT Van onze sportmedewerker OOSTBURG - De Oost- burgse ijsclub 't Grote Gat wachtte afgelopen winter tevergeefs op het produkt ijs. Als goed alternatief pakt men nu uit met een in teressante skeelerwedstrijd. „We doen het voor onze leden, maar ook voor de rest van Zee land. Terwijl de skeelersport in de rest van Nederland razend populair is, staat deze sport hier nog in de kinderschoenen," aldus voorzitter Pieter Simpe laar van de ruim 400 leden tel lende club. Men heeft een fraai 800 meter lang parkoers gevon den in de bebouwde kom van de West-Zeeuws-Vlaamse cen trumplaats en men heeft ook een nationale sportheld weten vast te leggen om het startschot te komen lossen. Niemand minder dan twee voudig winnaar van de Elfste dentocht Evert van Benthem komt immers zaterdag 11 juni naar Oostburg. Grote man hierachter is Chris Francke, die overigens ook het Initiatief van de skeelerwedstrijd nam. „Zonder hem was het niks ge worden. Hij is de man van de contacten," stelt wedstrijdse cretaris Piet Baas. Door sponsoring is er een aantrekklijk prijzenschema beschikbaar. Niet minder dan ƒ2000,- valt er te verdelen. Voor een deel in geld, en ge deeltelijk in natura. Op dit mo ment heeft men al een aantal leuke namen op de inschrij- vingslijst staan. Van Benthem doet overigens zelf niet mee, hij rijdt wel een rondje op het par koers met de belangstellende jeugd. Mannen die wel in actie ko men zijn onder meer de Zeeuwse cracks Frans van de Berghe, Arjaan van de Kreeke, Paul van Iwaarden, Leon van der Wielen en natuurlijk de Bressiaander Flip Salomé. Ook onze zuiderburen zijn van de partij met de mannen die des tijds in Sluis-Brugge-Sluis fu rore maakten, zoals Jozef de Weerdt en Erik Peers. „De Bel gen maken de laatste tijd enorme vorderingen. Er wordt wel eens gekscherend over hun schaatsen gesproken, maar ik ben er van overtuigd dat ze binnen afzienbare tijd de aan sluiting met de schaatslanden vinden. Kijk maar eens in Gent waar puur particulier een fraaie baan tot stand is ge bracht en ook het rijden op skeelers maakt daar een enorme opgang," volgens Francke, die namens de mede- organiserende Oostburgse win keliersvereniging aan het co mité is toegevoegd. Tot nu toe is er slechts één dame aangemeld en ook deze komt van over de grens. Het is Ann Kinthaert uit Brugge. De wedstrijden gaan over een half uur plus één ronde. Men streeft er naar om een aantal series van zo'n dertig rijders aan de start te krijgen. Van iedere se rie gaan dan de eerste vijftien over naar de finale, die in de vorm van een afval wedstrijd wordt gereden. Tussen de se ries en de finale is het de beurt aan de jeugd. Dit nadat Evert van Benthem al een pro gramma heeft gedraaid. Een programma dat er als volgt uitziet: 15.00 uur ont vangst Van Benthem op het ge meentehuis; 15.45 uur Van Benthem maakt rijtoer door Oostburg en gaat voorafgegaan door een dweilorkest naar het parkoers, waar hij vervolgens een rondje met de jeugd rijdt; 17.00 uur startschot eerste serie aan de Grote Beer. Tussen de series en de finale de jeugd, verdeeld in drie leeftijdscate gorieën. Er kan worden na-in- geschreven tot 16.15 uur ter Evert van Benthem, de schaatscrack die twee keer de Elfstedentocht op zijn naam schreef, zal het startschot los sen in Oostburg. - FOTO ANP. plaatse. Was- en kleedac- commmodatie is er in het nabij gelegen gebouw van de scho lengemeenschap 't Zwin. Giro-rit zonder winnaar Van onze speciale verslaggever De elfde etappe van de Giro, over 229 kilometer van Parma naar Colle Don Bosco, kent geen uitslag, geen winnaar. Uiteraard bleven ook de klassementen onge wijzigd. Oorzaak van het stilleggen van de koers, zeer ongebruikelijk aan het einde van een etappe, was een protestactie op de eindstreep. De sprinters - en de ontsnapte 26-jarige Zwitser Werner Strutz - werd daarmee de kans op een laatste succes voor de bergen ontnomen. Op minder dan twee kilome ter voor de eindstreep werd de wedstrijd geneutraliseerd door koersdirecteur Vincenzo Tor riani. De baas van het spul speelde daarmee in op een actie van arbeiders en milieu-acti visten, die dreigden de aan komst te verstoren. In de laatste kilometers volgden de ontwikkelingen elkaar even snel op als de Zwitser Werner Stutz zijn voorsprong dreigde te verspe len. Eerst werd het veld meege deeld dat de eindstreep duizend meter naar voren zou worden gelegd om de demonstratie te ontlopen. Kort daarop werd de coureurs gevraagd hun snel heid omlaag te brengen in ver band met een blokkade op de Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Het wie- Iercomité Lamswaarde is er opnieuw in geslaagd voor morgen een select deelne mersveld bij de amateurs aan de start te krijgen. Meer dan 60 amateurs stuurden hun inschrijvingskaart naar het secretariaat van Adri d'Hont uit Kuitaart. De wedstrijd voor amateurs start om 19.00 uur. Het pelo ton moet 100 kilometer af leggen. 's Middags komen de A-trimmers en de recrean ten/veteranen aan de start. Het is al de twaalfde uitgave van de wielerkoers voor ama teurs in Lamswaarde. Deze wedstrijd werd twaalf jaar ge leden in het leven geroepen we gens het om het leven komen door een noodlottig ongeval van amateurwielrenner Leon Strobbe. Vanaf vorig jaar is de wedstrijd omgedoopt tot Ronde van Lamswaarde. Jammer voor de organisatie is dat het plan om enkele sterke Poolse renners aan het vertrek te krij - gen op het laatste moment door problemen met uitreisvisa mis lukte. Toch is hetrennersveld kwa litatief sterk. Aan de start ko men onder anderen Cor Ver- vaet, Karei van Goethem, Rob Bijvank, Ceriel Hoefnagels, Eddy Cromheecke, Peter van Acker, Nico en Peter van de Klundert, Ad Polak, Frank Timmers, Vester Aarts, Frank Geensen, Ko Harms, Peter Heeren, Corné Heeren, Cor de Jong, Jan Mobach, Jac Nieuw koop, Hennie Rovers, Vital Timmermans en Richard de Vrieze. De start en finish in Lams waarde liggen in de Dreef. Vervolgens rijden de renners door de Frederik Hendrik straat, Abeeldreef, Hoefkens- dijk, om vervolgens weer de Dreef in te draaien. 's Middags komen traditiege trouw de trimmers aan de start. Zij vertrekken rond de klok van 15.15 uur voor een koers over 62 kilometer. De re creanten/veteranen bijten de spits af om 14.00 uur voor een wedstrijd over 40 kilometer. weg en daarna werd de wed strijd afgevlagd, omdat de de monstranten de renners tege moet kwamen. Vincenzo Torriani legde de beslissing over de gevolgen van het onderbreken van de wed strijd in handen van de jury. Het besluit was dat alle ren ners een tijd kregen toebedeeld van 6 uur, 10 minuten en 57 se conden, met uitzondering van de Amerikaan Knickman (6.14.31), die op het moment van het afbreken op achterstand lag. De strijd in de Ronde van Italië gaat vanaf vandaag niet langer om het dagsucces, maar om de vetste prijs in de Giro, de laatste leiderstrui. De komende vijf dagen wordt het renners- veld omhoog gestuurd, met daarbij drie aankomsten berg op: Selvino, Chiesa Valmalenco en Meran 2000. Na vijf berg etappes is er één dag om bij te komen en daarna volgt de klimtijdrit over achttien kilo meter van Levico Terme naar Valico del Vetriolo met een hoogteverschil van duizend meter. In die hoge strijd is Jean- Francois Bernard, elf ritten zuinig maar slim, de aangewe zen man om het klassement te hervormen. In dat gevecht ook moet Erik Breukink een belofte waarmaken. Beiden hebben dezelfde handicap, hun leeftijd. Van 24-jarigen mag nauwelijks worden verwacht, dat zij de er varing hebben hun krachten te verdelen bij een herhaalde aanslag op de reserves. Breukink in ieder geval wordt voor de leeuwen gegooid, omdat de tot nu toe zuinig presterende ploeg van Panaso nic min of meer rekent op ten minste een herhaling van vorig jaar, Breukinks derde plaats in het eindklassement. De extra druk op zijn schouders is voor hem een nieuwe en onbekende belevenis. Als kopman aange wezen zijn, is één. De kopman zijn, is een heel andere zaak. Het probleem van de ko mende dagen echter raakt niet alleen Breukink. Andere klim mers met faam bezitten de re putatie met pijnlijke regelmaat tenminste één slechte dag in een lange etappewedstrijd te De Zwitser Werner Stutz krijgt van koersdirecteur Torriani (op de voorgrond) het sein te stoppen. kennen. Hampsten en Alcala, Bernard ook, Delgado heeft hem, misschien, al gehad op weg naar Campitello Matese. Zimmermann en Visentini staan niet alleen voor het ge vecht met het parkoers, maar ook voor de competentiestrijd binnen de ploeg. Voor Visentini een bekend gegeven na vorig jaar, toen Roche hem op het tweede plan zette. Boifava heeft in ieder geval twee renners, die de strijd kun nen maken en in harmonie die slag zouden kunnen winnen. Het opmerkelijke is dat Peter Post in dezelfde positie ver keert. In de schaduw van Erik Breukink staat Peter Winnen nog altijd slechts op vier minu ten van de eerste man. Veel meer dan Breukink heeft Winnen tot nu toe een stille ronde gereden. Zijn kracht is onopgemerkt geble ven, omdat hij hem niet heeft behoeven te gebruiken. Zijn ze kerheid is eigenlijk met de dag gegroeid. „Ik voel mij goed en ik rijd goed", was zijn conclu sie, die geen centimeter naast de waarheid lag. Winnen is aangewezen als eerste assistent van Breukink. In het slechte weer naar Campitello Matese, waar een handvol concurren ten de aanval van de 28-jarige Italiaan Chioccioli niet echt se rieus nam, verloor Winnen - in dienstbaarheid - precies een minuut op Breukink. Door het beeld van de kans hebbers fietst zeer prominent een derde Nederlander, Johan van de Velde. Hij gaat ervan uit dat de paarse trui van het puntenklassement hem niet meer ontnomen kan worden. Hij heeft zeer bewust gewerkt aan een nieuwe toekomst en hij heeft als leeftijdsgenoot van Winnen nog altijd de eerzucht een plaats tussen de winnaars van de grote wielerronden te veroveren. Een jaar geleden won de Brabander met voorsprong twee bergritten in successie. Hij kwam daardoor in 1987 aan de top van het puntenklasse ment. De paarse trui zit hem nu vast om de schouders. Van de Velde van 1988 is nog sterker dan die van vorig jaar. Een werkkring in eigen land was zijn wens, die heeft hij gekre gen. Een hoge klassering in de Giro zal de 'vierde' Neder landse equipe mogelijk in de ploegen-topparade van vol gend jaar en dus op het eerste plan kunnen brengen. Die waarschijnlijkheid moet een extra-prikkel zijn, mede omdat Van de Velde het afdwingen van een plaats tussen de er kend grote ploegen vast niet voor niets zal behoeven te doen. Hoe sterk de Brabander op dit moment is, bewees hij in de slotfase van de elfde etappe, waarin hij herhaaldelijk het peloton aanvoerde in de jacht op de ontsnapte Zwitser Strutz. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Al drie keer pakte SV Oostburg de afde lingsbeker. Vrijdag 3 en zondag 5 juni staan de rood zwarten van voorzitter Jean Burlet opnieuw in de finale. Opponent is Koewacht 2, een formatie die zeker niet te onderschatten is. Vorig jaar was de finale een zuivere West-Zeeuws-Vlaamse aangelegenheid met Oostburg en Aardenburg tegenover elk aar. Oostburg won en wil graag prolongatie. Het heeft een uit stekende uitgangspositie want het lot op het Middelburgse bondsbureau was het gunstig gezind. Immers, in een finale eerst uitspelen is een uitste kende zaak. Toch is Oostburg- trainer Jan de Lobel niet ge rust over de zaak. „We hebben vorig jaar ook al eens in de voorronden tegen Koewacht gespeeld. Na de reguliere speel tijd werd het 0-0 en via het be ter nemen van strafschoppen kwamen we met de hakken over de sloot. Dit jaar zijn de Koewachtenaren kampioen ge worden, dus moet er kwaliteit zitten." Voor De Lobel, die aan zijn eerste seizoen als trainer in Oostburg bezig is, is deze be kerfinale een aardige compen satie voor de gemiste promotie naar de vierde klasse. De Oost burgers speelden immers tot op de slotdag mee in de strijd om de tweede periode. De Lobel: „We zijn dé competitie onbe vangen begonnen. Niets moest, maar het zou wel leuk zijn. Naarmate de competitie vor derde stegen onze kansen, maar we kwamen nog net dat beetje tekort wat nodig is om over te stappen naar de vierde klasse. Je moet dan net iets meer doen dan de tegenstander en dat waren ze nog niet ge wend. De bekerfinale is een mogelijkheid om dat uit te wis sen." Koewacht kan dus vrijdag om 19.30 uur aan De Berlaere op een gemotiveerde tegen stander rekenen. Zondag volgt dan de return op het Oost burgse sportpark, waar men om 14.30 uur begint. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - RIA doet het uitstekend tij dens het burgemeester Dusarduij n-toernooi. Werd de eerste wedstrijd in Sas van Gent tegen Corn Boys met 2-4 gewon nen, nu werd Assenede op eigen bodem met 2-3 ge klopt. Daardoor gaat RIA alleen aan de leiding. ASSENEDE-RIA 2-3 - Een pittige wedstrijd met veel li chamelijk contact en een scheidsrechter die veel toe liet. Assenede kwam op voor sprong en in die eerste helft zag RIA een zuiver doelpunt niet toegekend worden. Kort na de rust zag het er slecht uit voor RIA toen Assende op 2-0 kwam. Het pleit voor de veerkracht van een sterk verjongde RIA dat die ploeg terug wist te komen. Mario Soethaert scoorde de aan sluitende treffer en Jean- Pierre van Dorsselaer nam de gelijkmaker voor zijn re kening. In de laatste secon den omzeilde Marlon van der Goes de buitenspelval en scoorde beheerst 2-3. PHILIPPINE-CORN BOYS 6-2 - Nadat Philippine op voorsprong was gekomen via Marcel Meijer zakte die ploeg iets weg. Daar profiteerde Corn Boys van door de ach terstand om te zetten in een voorsprong door twee goals van Ricky Hamerlinck. Phi- lipine nam het initiatief over en liep voor de pauze uit naar een 4-2-voorsprong door Werner Corijn, Harry Ver- meire en Robert de Graeve. Na rust een sterker Philippi ne, dat naar 6-2 uitliep door goals van Hans Lauret en Robert de Graeve, maar ook door diverse keren alleen voor Corn Boys-doelman Frans Marquinie te verschij nen. Goed keeperswerk van die doelman en falen in de afwerking zorgden er voor dat de uitslag niet groter werd. Zondag worden de slot wedstrijden van dit toernooi gespeeld op het sportpark van RLA. Om 14.00 uur speelt RIA tegen Philippine - dat is in feite de beslissende partij - en om 16.00 uur treden Corn Boys en Assenede tegen elk aar aan. stand RIA 2-4, Assenede 2-2, Philip pine 2-2, Corn Boys 2-0. (ADVERTENTIE) JE MAINTIENORA bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving op 7 juni vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks per 15 juli aflossing op 15 juli 1998 wordt het uitstaande bedrag van de lening a pari aflosbaar gesteld inschrijving 7 juni a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs storting 15 juli 1988 leningvoorwaarden kosteloos verkrijgbaar bij banken en commissionairs NIEUWSOVERZICHT AARDENBURG - Traditoneel tijdens de kermis in Aardei burg een wielerwedstrijd. Dit voor junioren en liefhebbers zondag 5 juni. De junioren openen de middag van het wielen mité VIOS om half twee met een wedstrijd over zestig kiloi ter. De belangstelling van de junioren is met negentien inschrijl vingen mager. Toch aardig wat kleppers met de winnaar v; vorig jaar, Rolf Mobach, in de favorietenrol. Hij krijgt af te kenen met Lars Vreeke, Edwin van Alphen, Raymond Tolhi en Peter Hoefkens. Voorts de Zeeuws-Vlamingen Emiel Bloi maert en Erik Verhage. Om 15.30 uur beginnen de liefhebbers aan hun zestig kiloi ter. Hier is de belangstelling heel wat groter. Ruim veertig ners stuurden hun startkaart in met onder meer routinier Broersma, Nout Westerbeke, Leo de Jonge, Nico Gonzales Paul Sager. Start en finish liggen aan de Weststraat. da* tan Specialiteitenrestaurant culinair niveau vriend Oosterhoutseweg - Teteringen - 0"| Van onze verslaggever IIDDELBURG - Om te doorkomen dat gemeenten jver ouderen beslissen, inder ouderen', moeten er Zeeland meer ouderenra- ;n komen. Zij kunnen een "ficiële status krijgen als 1 viesorgaan van B en W de gemeenteraad. gr<j tie bat staat in een pre-advies Vaarmee de Zeeuwse Raad or Ouderen, koepel van een leel od SAS VAN GENT - Philippine 2 is opnieuw alleen leider geworj den in de zomeravondvoetbalcompetitie van het rayon Sas v, Gent. Nadat Philippine 2 vorige week die koppositie door 3-1-nederlaag tegen Corn Boys (doelpunten van Frank v; Lent, Peter Snelders, Johan Vale voor Corn Boys en Wij Sprangers voor Philippine) kwijt raakte, herstelde die pk zich knap. Dat ging wel ten koste van Philippine 1, dat met 3-2 werd veij slagen. In een leuke en sportieve wedstrijd nam Philippine via Luc van Hecke de leiding, maar zag het eerste elftal voon pauze gelijk komen door Johnny Spuessens. Kort na de herval] ting nam Philippine 1 zelfs een voorsprong door Cees Pladi maar in de slotfase werd die achterstand door de reserves gezet in een voorsprong door treffers van opnieuw Luc Hecke en Willy Duysserinck. Philips, dat vorige week met 2-0 verloor van Philippine door twee goals van Jos de Wit, herstelde zich eveneens In een aanzienlijk sterkere opstelling dan waarmee die pl« de eerste duels afwerkte, werd Corn Boys tegemoet getreds Een te tam startend Corn Boys werd al na een kwartier op et an onze verslaggever 2-0-achterstand gezet door Piet van 't Westeinde en Willy vi de Kant. Voor de pauze kon Corn Boys nog tegenscoren via Pt HnDELBURG - Zeeland ter Snelders en in de tweede helft drukte die ploeg constantq +^1™,.+ j de Philips-helft, maar de gelijkmaker kwam niet tot stand. Hl gUiaen leKOrt Om ai stand eren zoals de provincie het Philippine 2 4-6, Corn Boys 4-4, Philippine 14-4, Philips 4-2. VLISSINGEN - Op de Vlissingse kunststofbaan Baskensbui Jna ne§en miljoen nodig is. Da] wordt zaterdag 4 juni de tweede wedstrijd in het kader vant ïringsprogramma 1989 van de districtscompetitie voor CD-junioren afgewerkt. Dit voor alle Zeeuwse teams in de eerste en tweede klasse. II "deputeerde Staten zullen dat organisatie is in handen van AWOC, terwijl de aanvang is ik pas officieel vaststellen na pland om 12.00 uur. 1 1 WISSEKERKE - De Zeelandloop, een halve marathon die ij jaar als trimloop werd gehouden als overbrugging naare kwalitatief sterk bezette wedstrijd volgend jaar, kreeg Jok Vermeule aan de start. De Middelburger zag het in de Noordj bevelandse polders als een aantrekkelijke training. Dat hij het snelst was op de 21 kilometer, behoeft geen beta Zijn winnende tijd was 1 uur, 12 minuten en 24 seconden. Pel Odkossly uit het Limburgse Buchten werd tweede in 1.12.1 Opvallend was de vierde plaats van de regerende Zeeuw triathlonkampioen Adri Flipse uit Westkapelle, die werd afge klokt in 1.15.25. JACKY FORTREI uit Bres- kens pakte zijn eerste seizoen zege in een juniorenkoers in het Belgische Gentbrugge. PATRICK VAN HULLE uit riendendienst' aan een iend leende en het voer- ig van de kentekenplaten n diezelfde vriend voor- kreeg gisteren van de rfilitierechter in Middel- rv 1 £1T ~l £k ~f| £2 irg een boete van driehon- Al.J.V' 1/1 rd gulden of zes dagen v chtenis, waarvan de helft orwaardelijk. ndat de auto bovendien in n miserabele staat verkeerde, voorste schokbrekers waren ik en de accu stond los in het rtorcompartiment, kwam TERNEUZEN - Zoals elk jaar wisselden ook deze keerta nderd^tffeitóf6 Va" drie~ van voetballers in Zeeuwsch-Vlaanderen van club. Dins In juni '87 reed de vriend van dagavond kwamen bij het bondsbureau van de afdelir. 5. tegen de lamp, toen de po- Zeeland van de KNVB in Middelburg de laatste transfer ie hem op Rijksweg 60 aan- aanvragen binnen. Nog net op tijd, want na 1 juni is dit nieMeld- Officier van Justitie G. Van onze sportmedewerker inspraakronde, die vooral langrijk is voor de betrokken leentea Ook van hen wordt fikse bijdrage verwacht: procent van de sanerings onderzoekskosten. inspraak kan het pro- imma voor '89 nog op z'n kop ten, maar voorlopig is sane- ig van het Cruson-terrein in eskens onbetwiste koploper Sas van Gent boekte een ou winning in een WAOD-ta n onze verslaggever in het Belgische Ekelo. HEL PETERS uit Biervliet werd tweede. IDDELBURG - Een Sas- naar die zijn auto als meer mogelijk. HW'24 lag daarbij kennelijk goed in de markt. De Hulsterse ploeg kan in het komende sei zoen rekenen op Harm en Den nis Riefjens van Koewacht (Harm Rietjens veroverde de Zilveren Stern-schoen, die za terdag 4 juni zal worden uitge reikt in Koewacht), Fred van Kauteren van Clinge en Mar lon van der Goes van het West- dorpse RIA. Wel zal HW'24 Giovani Verbraeken moeten missen. Verbraeken koos voor buurman Clinge. Het pas naar het afdelings voetbal gedegradeerde Terneu- zen moet eveneens een veer la ten. Ronald Gort en Piet Vas- seur gaan de kleuren van Ter- neuzense Boys verdedigen en Johnny Moes vertrekt naar het Sasse Corn Boys. Axel haalde een tweetal spelers bij RIA weg, namelijk Geert Jan de Smet en Peter Rompa. Van Biervliet kwam Ronnie de Rijke naar deze zondagder deklasser. De verdere transfers zijn: Patrick Wauters van Sluiskil naar AZW; Willy de Jaeger van Breskens naar Sluiskil; Edwin Molders van Graauw naar Clinge; Eddy de Witte van Hulsterloo naar STEEN; Eric de Rijcke van Oostburg naar Aardenburg; Willem van de Broecke verlaat IJzendijke en gaat terug naar zijn oude club Breskens; Benny van de Hemel van Biervliet naar IJzendijke en zaterdagtweedeklasser Hoek haalde spits Patrick de Visser weg bij het Belgische Zelzate. SLUIS - In Sluis ko men vrijdag 3 juni de amateurs weer in ac tie. Het slechts drie le den (Jan Westerweele, Johan Cortvriend en Rinus de Moor) tel lende wielercomité Sluis belegt een avon- criterium over 88 kilo meter, waar een aar dige cent te verdienen is. Was de belangstelling in de voorgaande jaren ma tig, deze keer valt er met ruim veertig inschrijvin gen niet te klagen. Met Henny Rovers (hier al eerder winnaar), Rob Bij vank, Heddy Nieuwdorp en Nico van de Klundert in de favorietenroll® kan het een aantrekkelijk schouwspel worden. In de outsidersrollen voorti Frank Gommers, Twan den Braber, Erwin Rovers, Jos Elen, Ad Po lak, Conno van de Sande, Vital Timmermans en Ab Verplanke. Het startschot wordt om 19.00 uur gegeven in de Kloosterstaat, waa' ter plaatse de rugnum mers kunnen worden af gehaald. De prijsuitrei king is in Het Hof van Brussel bij Giel van Wes ten. pmeijer eistte aanvankelijk de kentekenvervalsing onvoorwaardelijke boete driehonderd gulden. De idsman van B. maakte poli- •echter G. de Wilde erop at- 't dat B. een bijstandsuitke- Bg van vierhonderd gulden maand krijgt. Zelf zei hij: zou niet weten hoe ik dat ■t betalen". De rechter be lde uiteindelijk dat de geëi- boete voor de vervalsing >r de helft voorwaardelijk 'd opgelegd. Hij noemde de mdendienst, de auto van de ind was stuk, een 'ondoor- te daad'. ze verslaggever JSTBURG - Als het aan de le ncieie commissie ligt, gaat aragen rekenen als het gaal 'kasten. [snap niet dat het college zo ,8 ztften. Ik ben niet voorstander van speelau- h matr als ze er k°men je door hoge leges zorgen de f w ^T,mend' effect", ae J. Wielakker (PvdA) gis- |B tijdens de vergadering Me commissie. g Udlt?1 Van 6611 Bfeuwe I is dat voor speelautomaten aanwezigheidsvergunning' egeWs°Mrin afgegeven. Het voor: 60 gulden lrSt?' en 36 gulden •lakker Vt° 5ende gokkast. Jakker stelde echter voor euragen te veranderen in ctievelqk 100 en 50 gulden.

de Stem | 1988 | | pagina 8